یکی از مهم ترین قسمت های اینستاگرام مارکتینگ مربوط به کپشن نویسی است؛ زیرا با کپشن می توانید نکات خاص و کلیدی محتوای پیجتان را بیان کنید و مخاطب را درگیر سازید. برای کپشن نویسی اینستاگرام لازم است از مهارت هایی مانند استفاده به موقع فاکتورهای بصری، لینک گذاری و لحن مناسب آشنا باشید. اگر دنبال یاد گرفتن این مهارت ها هستید مقاله را دنبال کنید؛ همچنین با بهترین برنامه کپی کپشن اینستاگرام آشنا شوید.

این PDF را بخوانید تا بتوانید کپشن اینستاگرام خوب بنویسید.

کپشن اینستاگرام چیست؟

کپشن اینستاگرام همان متن زیر پست های تصویری و ویدئویی است که شامل کلمات، هشتگ و ایموجی می شود. درست است که تولید محتوا در اینستاگرام حرف اول را در جذب مخاطب می زند و عامل مهمی در تعامل با افراد به حساب می آید، اما در صورتی که کپشن مناسب زیر پستتان بنویسید این ارتباط چند برابر می شود! طبق آپدیت جدید کپشن قابلیت دربرگرفتن 2000 کاراکتر معادل 300 کلمه را دارد؛ همچنین می توانید 30 هشتگ در آن درج کنید. یادتان باشد هرچه کپشن پست طولانی تر و خلاقانه تر نوشته شود، نرخ تعامل کاربر با پیج افزایش پیدا می کند.

چرا نوشتن یک کپشن خوب در اینستاگرام مهم است؟

چرا نوشتن یک کپشن خوب در اینستاگرام مهم است؟

با وجود نقشی که کیفیت پست ها در اینستاگرام دارد، اما باز هم روی کپشن نویسی خیلی تأکید می شود. اهمیت کپشن نویسی اینستاگرام در زیر آمده است:

تمرکز بیشتر روی پست

وقتی پست اینستاگرام را همراه با متن می آورید، مخاطب به چالش کشیده می شود و مجبور می شود حواسش را علاوه بر تصویر روی کپشن هم معطوف کند. این بهترین فرصت برای بیان نکات طلایی درباره پست است؛ می توانید بخش بزرگ اطلاعات محتوا را در قالب پست بیاورید اما نکات ریز و کلیدی را در کپشن ذکر کنید تا درگیری فرد با محتوای پیج بیشتر شود زیرا با این شکل علاقه بیشتری به دنبال کردن پیجتان پیدا می کند. این آپشن باعث می شود نرخ لایک، کامنت و اشتراک گذاری پست بیشتر شود و پیجتان به صفحه اکسپلور راه پیدا می کند.

تضمین وفاداری مشتریان

اگر درباره اصول بازاریابی و جذب مشتری اطلاعات داشته باشید می دانید که حفظ مشتریان فعلی راحت تر از جذب مشتری جدید است. یکی از بهترین راه ها برای این که ارتباطتان را با مشتری تقویت کنید و او را وفادار سازید استفاده از تکنیک کپشن اینستاگرام است. نوشتن متن در کنار کاربرد ترفندهای ساخت پست اینستاگرام میزان سود فروشگاه آنلاین شما را به شکل تصاعدی بالا می برد.

رقابت با برندهای معتبر

شاید برایتان عجیب باشد اما برندهای معتبر در اینستاگرام از کپشن به عنوان یک کلید موفقیت استفاده می کنند و آن را معیاری برای رقابت با برندهای تجاری دیگر می دانند. اگر قصد دارید فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام راه اندازی کنید، حتماً اصول کپشن نویسی اینستاگرام را یاد بگیرید. دانلود کپشن پست اینستاگرام می تواند کمک زیادی برایتان در این زمینه باشد.

آموزش کپشن نویسی در اینستاگرام

آموزش کپشن نویسی در اینستاگرام

نوشتن کپشن اینستاگرام مانند هر کار دیگری اصول و ترفندهای خود را دارد و باید ابتدا آن ها را یاد بگیرید تا موقع تولید پست به مشکل برنخورید. 5 مرحله برای تولید کپشن در این رسانه وجود دارد که عبارت اند از:

لحن بیان

فراموش نکنید لحن، صدای برند شماست. قبل از کپشن نویسی چند سؤال از خود بپرسید؛ اول این که هدف و موضوع محتوایی که تولید می کنید چیست؟ آیا سرگرم کننده و خنده دار است؟ آیا فلسفی و ایده آلیسم است یا قرار است محصول تجاری خاصی را به کاربران معرفی کنید؟ بر اساس آنچه قرار است خلق سازید کپشن را بنویسید و یادتان باشد با ایجاد متن می توانید فراتر از تصویر صحبت کنید.

جلب توجه

در کپشن همیشه جمله اول معجزه می کند! سعی کنید جمله اول را با یک سؤال، یک تخفیف استثنایی یا یک خبر شگفت انگیز شروع کنید تا خواننده ترغیب شود ادامه کپشن را هم مطالعه کند؛ مثلاً بنویسید «تخفیف جادویی که تکرار نخواهد شد!» این گونه مشتری را برای توقف در پیج تشویق کنید.

محتوای مناسب

اگر تا به حال فکر می کردید ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام فقط به پست و استوری محدود است سخت دراشتباه بوده اید. بدنه متن کپشن هم محتوای قوی لازم دارد تا نشان دهید به نیازهای مخاطبانتان اهمیت  می دهید؛ برای مثال ترفند و راه حل ارائه دهید، آن ها را با نکات داستانی و فکاهی سرگرم سازید یا حتی معما طرح کنید. این کار هم فالوورهای قدیمی را نگه می دارد هم به جذب فالوورهای جدید کمک می کند.

فاکتورهای بصری

یکی دیگر از قوانین «کپشن نویسی» افزودن فاکتورهای بصری است. نوشتن متن یکنواخت مخاطب را خسته می کند و ممکن است بعد از گذر چند دقیقه دیگر حوصله خواندن ادامه کپشن را نداشته باشد؛ در صورتی که با اضافه کردن ایموجی های جذاب، تغییر فونت و رنگ های متنوع می توانید به متن کپشن آب و رنگ ببخشید.

افزودن CTA

درج CTA یا لینک وب سایت، لینک ثبت نام در خبرنامه و… در انتهای کپشن باعث می شود تا مخاطب بیشتر در پیجتان بماند و اطلاعات شما را پیگیری کند که این به نوبه خود جذابیت کپشن و تعداد فالوورهای پیج را افزایش می دهد.

بهترین نرم افزار کپی کپشن اینستاگرام

تا حالا شده از یک کپشن زیر پستی در اینستاگرام خوشتان بیاید؟ این‌ جور مواقع ما دنبال کپی متن هستیم تا آن را در گوشی خود سیو کنیم یا در شبکه اجتماعی دیگر منتشر سازیم؛ اما گاهی کپی کردن متن امکان پذیر نیست. انواع برنامه کپی کپشن اینستاگرام در این زمینه کمک خوبی محسوب می شوند که نرم افزار Universal Copy بهترین آن است:

Universal Copy

دانلود کپشن پست اینستاگرام

این برنامه را می توانید رایگان از Google Play دانلود کنید و از آن برای کپی محتوا در اینترنت بهره بگیرید:

بعد از دانلود برنامه مجوزهای آن را در تنظیمات گوشی فعال کنید.

دانلود برنامه اینستا کپشن

در مرحله بعد کپشن مورد نظر را کپی کنید و در نوار اعلان روی گزینه Universal Copy mode ضربه بزنید.

نرم افزار کپی کپشن اینستاگرام

در حال حاضر آپشن کپی فعال شده است؛ می توانید متن مورد نظر را انتخاب کنید و در سمت راست صفحه روی گزینه کپی ضربه بزنید.

کپشن نویسی اینستاگرام همراه با معرفی برنامه کپی کپشن

جدا از اپلیکیشن Universal Copy که سخت نیست و به راحتی می توانید آن را نصب و استفاده کنید، انواع دیگری برنامه کپی کپشن اینستاگرام داریم که برای کپی بیوگرافی، متن و نوشته های موردعلاقه تان فوق العاده هستند. نرم افزارهایی مانند  instaUltra Plus OGinstagram و GBinstagram  گزینه های امن و مناسب دیگر برای کپی کپشن های جذاب اینستاگرام به شمار می آیند. یادتان باشد علاوه بر یادگیری اصول کپشن نوشتن، لازم است انواع ابزار تولید هشتگ اینستاگرام را بشناسید تا به شکل بهینه با تراکم مناسب در متن به کار ببرید.

دانلود برنامه اینستاکپشن

دانلود برنامه اینستا کپشن

یکی دیگر از روش های تولید «کپشن اینستاگرام»، دانلود برنامه های اینستا کپشن هست. در این برنامه ها می توانید بسته به هدف و موضوع محتوا از متن و جملات آماده برای پست های خود استفاده کنید. بهترین نمونه این برنامه ها عبارت اند از:

CaptionPlus

چرا نوشتن یک کپشن خوب در اینستاگرام مهم است؟

یکی از بهترین نرم افزارها برای کپشن نوشتن CaptionPlus است که می توانید از متن و سخنان انگیزشی افراد مشهور در آن برای کپشن هایتان نهایت استفاده را ببرید. لحن نوشته های پیشنهادی این برنامه رسمی و ادبی است بنابراین توصیه می کنیم اگر دنبال کپشن صمیمانه تر می گردید و لازم است مکالمه خودمانی  و شوخی با مخاطب برقرار کنید به این موضوع دقت کنید.

TagWag

آموزش کپشن نویسی در اینستاگرام

نرم افزار TagWag یکی دیگر از گزینه های مناسب برای استفاده از محتوا و هشتگ است و می توانید با توجه به موضوع محتوایتان از جملات پیشنهادی آن استفاده کنید. این برنامه قابلیت تجزیه تحلیل تصویر پست مدنظر و پیشنهاد بهترین زیرنویس را دارد و انواع کپشن ها از روانشناسی تا دوستانه را ارائه می دهد.

نتیجه گیری

نوشتن کپشن اینستاگرام کار سختی نیست؛ فقط لازم است درباره مهارت های نگارشی اطلاعات داشته باشید و بدانید چطور باید با مخاطب ارتباط نزدیک و صمیمانه برقرار کنید. همچنین کپشن نویسی درست و اصولی نرخ بازگشت سرمایه و سوددهی فروشگاه آنلاین را دوچندان می کند. در کنار آموزش های لازم می توانید به برنامه کپی کپشن اینستاگرام امن و مطمئن مانند Universal Copy هم سری بزنید.

چطور خط اول کپشن اینستاگرام را راستچین کنم؟

برای این کار لازم است در خط اول با استفاده از کیبور یک نیم فاصله ایجاد کنید و با زدن اینتر به خطر بعد بروید. حال کپشن مد نظرتان را بنویسید.

آیا در کپشن اینستاگرام اموجی استفاده کنم یا خیر؟

استفاده از اموجی در کپشن باعث می شود احساسات خود را بهتر با مخاطبان به اشتراک بگذارید و باعث می شود بین فالوورهایتان دوست داشتنی تر باشید. در نتیجه توصیه می شود در نوشتن کپشن اینستاگرام از اموجی ها استفاده کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست