اینستاگرام طی سال های گذشته به یک پلتفرم مهم برای کسب و کارها و برندها تبدیل شده است و دیگر تنها نقش به اشتراک گذاری ویدئوها و تصاویر خاطرات کاربران خود را ندارد. فیسبوک شرکت مادر اینستاگرام برای افزایش کاربران به روزرسانی های متعددی را منتشر می کند که نتیجه آن اضافه شدن قابلیت های مختلف به این پلتفرم است.

یکی از این قابلیت های جدید، collabs نام دارد که به کاربران اجازه می دهد پست مشترکی را در فید یا ریلز خود با یک کاربر دیگر، به اشتراک بگذارند. این قابلیت ابتدا به صورت آزمایشی در ژوئن 2021 برای کاربران محدودی فعال شد. پس از رفع باگ ها و بازخورد کاربران، اینستاگرام در نهایت از اکتبر 2021 آن را برای سایر کاربران عمومی کرد.

قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs، ابزار قدرتمندی است که باید از آن در بازاریابی رسانه اجتماعی خود استفاده کنید. این ویژگی برای سیستم های همکاری در فروش کارایی زیادی دارد. هدف از طراحی این قابلیت انعکاس روش هایی است که تولیدکنندگان محتوا و کاربران به وسیله آن واقعا می توانند با محتوا تعامل برقرار کنند.

با این مقدمه در این مطلب می خواهیم روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام را آموزش دهیم. همچنین مثال هایی خواهیم زد که چطور از Collabs اینستاگرام در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید. پس تا انتها همراه ما بمانید.

این PDF را حتما بخوانید.

پست مشترک در اینستاگرام چیست؟

پست مشترک در اینستاگرام چیست؟

ساده بخواهیم بگوییم، پست مشترک، تک پستی است که در ریلز یا فید دو کاربر متفاوت ظاهر می شود. به عبارت دیگر با گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام، آن را در دو مکان مختلف منتشر می کنید. این دو کاربر همچنین کامنت ها، لایک ها و تعداد به اشتراک گذاری های این پست را به اشتراک می گذارند.

روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام به این شکل است که یک کاربر پست را ایجاد می کند و سپس از دیگری دعوت می کند تا او را به عنوان مشترک معرفی کند. زمانی که کاربر دوم این دعوت را می پذیرد، پست موردنظر در اکانت هر دو کاربر نمایان خواهد شد.

در حال حاضر، پست های مشترک تنها در بخش های فید و ریلز اینستاگرام قرار می گیرند. به این معنا که نمی توانید یک کاربر مشترک را در یک استوری اینستاگرام یا یک پخش زنده، تگ کنید.

همچنین برای هر پست تنها باید یک مشترک را مشخص کنید و بیشتر از آن امکان پذیر نیست. به گفته این شرکت قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام هنوز در مرحله تست قرار دارد، بنابراین مواردی که گفتیم ممکن است در آینده تغییر کنند.

با هم بخوانیم: ورود به حساب اینستاگرام خودم از طریق گوگل

کاربرد پست Collabs اینستاگرام

کاربرد پست Collabs اینستاگرام

شاید از خود بپرسید چرا باید قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs را یاد بگیریم و چه منفعتی برای ما دارد. چون اینستاگرام به ما اجازه می دهد سایر کاربران را در پست های خود منشن یا به اصطلاح تگ کنیم. پس چه فرقی بین آن و گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام وجود دارد؟

دلیل اصلی ساخت پست اینستاگرام به این شکل تعامل و قابلیت کشف شدن توسط سایر کاربران است. زمانی که شما پست مشترک درست می کنید، کاربران ساده تر می توانند محتوای شما را پیدا کرده و با آن تعامل برقرار کنند.

الگوریتم اینستاگرام به شکلی است که استفاده از پست مشترک باعث می شود تا کاربران از چنین پستی راحت تر به پروفایل شما دسترسی داشته باشند. در مقابل زمانی که یک نفر را در پست خود تگ می کنید، کاربران دیگر برای دیدن آن تگ باید آهسته روی تصویر بزنند. سپس برای ورود به پروفایل کاربر منشن شده مجددا روی تصویر آهسته بزنند.

اما با گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام، کاربر کافی است که تنها یک مرتبه روی اسمی که در سربرگ پست قرار دارد، آهسته بزند تا به پروفایل آن اکانت برود.

اینستاگرام اخیرا به نحوی تغییر کرده است که نظم فید کاربران را عوض کند. زمانی که محتوای خود را همزمان در یک پروفایل دیگر به نمایش بگذارید، برند شما در معرض دید افراد بیشتری قرار خواهد گرفت.

یک قابلیت جدید اینستاگرام این است که به کاربران اجازه می دهد از اکانت هایی که انتخاب می کنند، یک لیست سفارشی از پست ها درست کنند. اگر می خواهید از کمپین های اینستاگرام مارکتینگ خود و کسب درآمد در این پلتفرم نتیجه بهتری بگیرید، باید دقت کنید با گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام این احتمال که در فیدهای سفارشی کاربران قرار بگیرید، بیشتر خواهد شد.

«قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs» مقدار محتوای تکراری که برند شما را تبلیغ می کنند، کاهش می دهد. اگر اکانتی که به عنوان مشترک انتخاب کردید، محتوایی مشابه با اکانت شما را مجددا پست کند، گویی از نظر دریافت تعداد نمایش و لایک با خودتان رقابت می کنید. اما با یک پست Collabs، نمایش یک پست در یک اکانت به نفع هر دو اکانت خواهد بود. ستفاده کنید.

همچنین بخوانید: چگونه IGTV بگذاریم

روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام (Collabs) مراحل بسیار ساده ای دارد. اما منوی مربوط به آن را نمی توانید خیلی راحت پیدا کنید. زمان تولید محتوا در اینستاگرام برای گذاشتن یک پست مشترک باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1) مانند همیشه یک پست ساده یا ریلز را درست کنید.

2) به منوی tag people بروید.

3) از یک اکانت دیگر به عنوان مشترک دعوت کنید. همان طور که گفتیم به ازای هر پست محدودیت یک مشترک وجود دارد.

تگ کردن در پست مشترک

زمانی که محتوای خود را پست کردید، مشترک شما در صندوق پیام مستقیم خود یک دعوت نامه را دریافت خواهد کرد. تا زمانی که او این دعوت نامه را قبول نکند، پست شما مخفی باقی خواهد ماند. اما پس از تایید، این پست یا ریلز در معرض دید کاربران دیگر در اکانت شما و او قرار می گیرد.

invite collaborator

نکاتی برای گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

در این بخش برای کسانی که دنبال ایده برای تولید محتوا می گردند، مثال هایی را خواهیم زد که چطور یک پست مشترک بسازند. با استفاده از این نکات می توانید از چنین پست هایی بیشترین بهره را ببرید و به هدف خود از کسب درآمد از اینستاگرام بهتر برسید.

همکاری با اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

یادگیری «روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام»، راهکاری عالی برای هماهنگ کردن فعالیتتان برای تبلیغ برندتان در اینستاگرام با اینفلوئنسرهایی است که شما را به سایرین معرفی می کنند.

سهم بازاریاب های رسانه اجتماعی در استفاده از اینفلئونسر مارکتینگ از سال 2019 تا الان رشد قابل توجهی داشته است. گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام کمک می کند تا این بخش مهم از فعالیت های بازاریابی خود را برجسته کنید.

فقط به خاطر داشته باشید قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs جای برچسب محتوای برندشده (branded content) را نمی گیرد. اگر اکانتی دارید که از قابلیت شرکای برندشده استفاده می کند، همچنان باید محتوای تبلیغاتی خود را برای رعایت قوانین تبلیغات در اینستاگرام، برچسب گذاری کنید.

پست مشترک با سایر برندها ایجاد کنید

همکاری بین برندها یکی دیگر از انواع کاربرد گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام است. استفاده از چنین راهکاری به برندها اجازه می دهد منابع خود را به اشتراک بگذارند. آن ها بدین طریق بیشتر از نتیجه گرفتن از بازاریابی، خود را در معرض مخاطبان بیشتری قرار می دهند.

همکاری با برندهای دیگر همچنین می تواند جوایز و تخفیف هایی را که تعیین می کنید، جذاب تر کند. محصول خود را با یک برند مکمل ترکیب کنید و ببینید چطور آمار تعامل سایرین با اکانتتان اوج می گیرد.

با گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام مطمئن خواهید شد هر دو برند بیشتر از همیشه قابل کشف شدن خواهند شد. همچنین می توانید بخش های مختلف برندتان را که در محیط آنلاین فعال هستند، با این قابلیت به یکدیگر در ارتباط قرار دهید.

به عنوان مثال آدیداس از این روش برای ایجاد یک پست مشترک بین اکانت اصلی خود و اکانت مربوط به کفش های مخصوص بسکتبالش استفاده می کند.

به محتوای تولیدشده توسط کاربر اعتبار دهید

اگر می خواهید برندتان یک پیج موفق در اینستاگرام داشته باشد، بخشی از کمپین بازاریابی رسانه اجتماعی شما را باید محتوای تولیدشده توسط کاربر تشکیل دهد. به دست آوردن اعتماد مخطبانتان برای نتیجه گرفتن از کمپین های شما اهمیت دارد و یک راه موثر برای آن پست کردن محتوای تولیدشده توسط کاربر است.

می توانید با آگاهی از روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام، این محتواها را در معرض دید سایرین قرار دهید که در افزایش نرخ تعامل پیجتان نیز تاثیرگذار است.

برندگان مسابقه را با پست های مشترک منشن کنید

برای ارتباط با افراد علاقه مند به محصولاتتان، با استفاده از قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs نشان دهید افراد واقعی برنده مسابقات شما هستند و سایرین را تشویق به تعامل کنید.

سخن نهایی

در مطلب بالا به پست مشترک در اینستاگرام (Collabs) چیست پاسخ دادیم تا با آگاهی از این قابلیت جدید بتوانید از تلاش های خود برای بازاریابی در این پلتفرم بیشترین بهره را ببرید. همچنین برای افزایش موفقیت خود در کنار گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام باید با الگوریتم اینستاگرام برای اکسپلور نیز آشنا شوید.

سوالات متداول

چرا من نمی توانم از قابلیت گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام استفاده کنم؟

این قابلیت ابتدا به حالت آزمایشی در دسترس کاربران محدودی قرار گرفت اما چند ماه بعد این محدودیت برداشته شد. بنابراین اگر به آن دسترسی ندارید، اینستاگرام خود را به جدیدترین نسخه آن به روزرسانی کنید.

پست های مشترک در اینستاگرام چه کاربردی دارند؟

شما به کمک این قابلیت می توانید یک پست مشترک را با یک برند، فرد عادی یا اینفلوئنسر دیگر ایجاد کنید و نرخ تعامل با اکانت خود را افزایش دهید. البته ابتدا باید از اکانت دوم بخواهید مشترک شود و زمانی که او دعوت نامه تان را پذیرفت، پست مورد نظر در فید یا ریلز هر دو شما نمایان خواهد شد.

چطور درخواست یک نفر را برای ارسال پست مشترک رد کنیم؟

به او یک پاسخ منطقی دهید که چرا تصمیم به انجام این کار نمی گیرید. حتی می توانید برای این همکاری درخواست هزینه کنید. در هر صورت ادب را رعایت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست