نقطه ی مشترک تمام ثروتمندان جهان داشتن هوش مالی است. هوش مالی به شما در جهت افزایش پول کمک میکند. بدون داشتن این توانایی حتی اگر مقدار زیادی هم پول داشته باشید یا نخواهید توانست آن را نگه دارید یا در بهترین حالت نمیتوانید آن را افزایش دهید.

حالا میخواهیم در 4 قدم به شما بگوییم که چگونه میتوانید با رعایت این موارد ثروت خود را افزایش دهید.

هوش مالی چیست؟

داشتن هوش مالی (Financial intelligence) بهتر یعنی داشتن اقتصاد بهتر، گرفتن تصمیمات اقتصادی هوشمندانه تر و انجام کارهایی برای ارتقاء جایگاه خود.

این چیزیه که ثروتمندان دنیا اون رو رعایت میکنن. دارایی واقعی ثروتمندان، هوش مالی آن ها است.

برای داشتن این توانایی نیاز نیست IQ خیلی بالایی یا مثلا مدرک تحصیلی قوی ای داشته باشید. نیازی به کارسخت و طولانی مدت ندارد. با خواندن و رعایت نکات درون همین مقاله میتوانید موفق شوید. برای پولدار شدن هم همین قضیه است، نیازی نیست که نسبت به بقیه بیشتر یا سخت تر کار کنید.

یادتان باشد شما با داشتن هوش مالی بالاتر میتوانید کمتر اما مفیدتر کار کنید.

فرض کنید که یک ایده کسب و کار بسیار پر سود دارید. اگر هوش مالی نداشته باشید نمیتوانید به موفقیت چشم گیری دست پیدا کنید.

طبقه بندی

مثل بقیه چیزها این توانایی هم برای خود بخش های مختلفی دارد که الان میخواهیم به بخش ها و جزئیات آن ها بپردازیم.

1- درآمد بیشتری کسب کنید

هدف از افزایش درآمد، یافتن بهترین راه برای افزایش آن است. ولی بیشتر مردم دنبال آسان ترین راه هستند. همه به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند اما فقط کسانی که هوش مالی خوبی دارند میتوانند راه های بیشتر و بهتری را برای افزایش درآمد خود پیدا کنند.

2- از سرمایه خود محافظت کنید

وقتی پول بیشتری به دست می آورید باید بتوانید از آن نگهداری کنید. معمولا وقتی درآمد افزایش می یابد، هزینه ها نیز بیشتر و بیشتر می شوند. در نتیجه اگر هوش مالی نداشته باشید نمیتوانید پول را در جیب خود نگه دارید و آن را خرج خواهید کرد.

3- بودجه بندی کردن پول

افراد موفق و ثرومتند میتوانند هزینه های خود را پیش بینی کنند و در نتیجه برای پول خود بودجه بندی در نظر بگیرند. یعنی این افراد میتوانند درآمد خود را به درستی به هزینه های خودشان اختصاص دهند. این موضوع کاملا فارغ ایده کسب و کار میباشد.

4- پول خود را تقویت کنید

تقویت پول یعنی استفاده از کمترین میزان پول و منابع. در واقع هوش مالی فقط به درد ثروتمندان و به طور کل پولداران نمیخورد. با پول و سرمایه ی کم هم میتوان از این توانایی استفاده کرد.

5- اطلاعات مالی خود را افزایش دهید

افزایش اطلاعات مالی به معنای افزایش یادگیری و آموزش قوانین ثروتمند شدن و سواد مالی است.

به طور کلی در طبقه بندی این مقاله، مشخص است که هر چقدر هوش مالی بهتری داشته باشید میتوانید در پیدا کردن بهترین و بیشترین راه ها برای افزایش درآمد خود بهتر عمل کنید.

میتوانید پول خود را حفظ کنید و آن را الکی خرج نکنید. شما توانایی پیش بینی هزینه و بودجه بندی پول خود را خواهید داشت. هم چنین میتوانید از کم ترین سرمایه بیشترین بهره را ببرید.

چگونه هوش مالی خود را افزایش دهیم؟

چگونه هوش مالی خود را افزایش دهیم؟

در زیر ما به 4 اصل و قاعده پرداختیم که میتوانید از آن ها برای افزایش این قابلیت و عملکرد استفاده کنید.

1- تعارف ها را کنار بگذارید

شغل شما منبع درآمد و ثروت شما است. اگر میخواهید که ثروت بیشتری به دست آورید باید این مورد را جدی تر بگیرید. ارزش گذاری و تمرکز بیشتر بر روی پول خود باعث افزایش هوش مالی شما خواهد شد.

2- تفکر و عقاید خود را مشخص کنید

تفکر و دیدگاه شما درباره ی پول و ثروت چیست؟ همین الان نظر خود را خیلی واضح و شفاف مشخص کنید.

عوض خرج کردن آن به دنبال کسب راه هایی برای سرمایه گذاری آن باشید.

در مورد چگونگی کسب درآمد بیشتر فکر کنید. به موارد خوبی دست پیدا خواهید کرد!

3- آموزش ببینید

شما باید اصول و قواعد مختلف این توانایی را یادبگیرید. تازه بعد از اینکه این اصول را یاد گرفتید میرسید به سطح 0 یعنی تازه وارد. حال با آموزش دیدن و سرمایه گذاری بر روی آموزش، اطلاعات خود را افزایش دهید.

4- وقت خود را به درستی مدیریت کنید

وقت خود را الکی برای کارهای بیهوده و پیش پا افتاده خرج نکنید. عوض اینکه با اتومبیل شخصی خود رانندگی کنید، میتوانید از اتوبوس استفاده کنید و در مسیر کتاب و یا فیلم آموزشی ببینید. شما میتوانید در این مسیر یک مطلب را یاد بگیرید و با پیاده سازی آن بسیار موفق شوید.

از بخش‌های مهم هوش مالی این است که بی نهایت برای وقت خود ارزش قائل شوید.

1 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

1 دیدگاه

  • مصطفی
    ارسال شده 31 مرداد 1399 در 1:17 ب.ظ 0Likes

    با قسمت افزایش درامد به شدت موافقم چون حتی اگه کم هم هزینه کنید وقتی درامد شما زیاد نیس نهایت بشه پول ثابتی رو ذخیره کرد ، در مورد نگهداری پول میشه به دو عامل توجه کرد یکی حفظ خود پول یکی حفظ ارزش پول ، چون حتی اگه پول رو خرج نکنید توسط تورمی که در اقتصاد هستش ارزش پول شما کم میشه پس باید به حفظ ارزش پول هم دقت کرد ، در مورد بودجه بندی بنده کتاب ثروتمند ترین مرد بابل رو پیشنهاد میدم راهکارش سادس اما طلایی ، با قسمت اموزش خیلی موافق باید حتما مطالعه داشت و نکته ی دیگه ای که میتونم اضافه کنم بودن و معاشرت با کسایی که از لحاظ هوش مالی قوی تر از ما هستن بسیار میتونه به ما کمک کنه ، و در اخر از تجربه مالی خودم بگم همیشه موقع هزینه کردن به این فکر میکنم من کمترین پول رو در اختیار دارم حالا چطور میتونم با این پول بیشترین بازده رو بگیرم خیلیا چون پولی زیادی تو دستشونه باعث میشه خطا های بیشتری بکنن چون فکر میکنن پول دارن پس راحتن تو خرج کردن در صورتی که ممکنه یا شکست بخورن یا بازده کمتری بگیرن

ارسال دیدگاه