تبلیغات بنری تا 120 درصد از تبلیغات ویدئویی تأثیرگذارتر هستند.” در حال حاضر بسیاری از برندهای بزرگ در سراسر دنیا از تبلیغات نمایشی برای معرفی برند و خدمات خود به مخاطبان استفاده میکنند. این نوع تبلیغات تنوع بسیاری دارد؛ پس میتوانید بر اساس نوع خدمات برند خود، از انواع مختلف تبلیغات بنری استفاده کنید. با کمک این مدل از انواع تبلیغات اینترنتی یا آفلاین، میتوانید به یکی از مهمترین اهداف بازاریابی، یعنی افزایش وفاداری مشتری، برسید. در این مقاله تاریخچه Display Advertising را با هم مرور میکنیم، انواع آن را به شما نشان میدهیم و در نهایت به شما خواهیم گفت که چطور یک طراحی بنر تبلیغاتی مناسب داشته باشید. پس با ما همراه شوید.

تاریخچه تبلیغات بنری

“تبلیغات بنری” نوعی از تبلیغات و یکی از اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ است که در آن از کاغذ یا هر وسیله دیگر برای انتقال پیام و تبلیغات استفاده میشود. به همین خاطر میتوان قدمت این نوع تبلیغات را به دوران مصر باستان و استفاده از پاپیروس نسبت داد. بعد از مصر، چینی ها، یونانی ها و رومی ها نیز از این روش برای تبلیغات محصولات خود استفاده کردند.

در بین قرن 7 تا 11 میلادی، تبلیغات دهان به دهان در آسیای جنوب شرقی رواج داشت. در همین دوران، مردم آفریقای شما از نقاشی بر روی سنگ برای تبلیغات استفاده میکردند. تا زمانی که گوتنبرگ ماشین چاپ را ابداع کرد، از حجاری و چاپ بر روی سنگ برای «تبلیغات نمایشی یا همان تبلیغات بنری» استفاده میکردند.

پس از آن، در اوایل قرن هجدهم میلادی، بازاریابی به روش ارسال پست مستقیم رونق پیدا کرد. در این مدل از انواع بازاریابی، کمپانی های مختلف، کاتالوگ و لیست محصولات خود را برای مخاطبان خود از طریق پست ارسال میکردند.

مشتریان نیز با کمک پست، سفارش خود را به کمپانی اطلاع میدادند و سفارش نیز در نهایت به‌وسیله پست برای مشتریان ارسال میشد. از سال 1830، بیلبوردها در خیابان های شهرهای مختلف نصب شدند. از اوایل سال 1850، از خطوط تراموای داخل شهر برای افزایش آگاهی از برند استفاده کردند و اینها آغازی بر تبلیغات بنری یا همان نمایشی شدند.

آغاز تبلیغات نمایشی اینترنتی

نقطه شروع تبلیغات نمایشی کجا بود؟

در بخش قبلی با تاریخچه تبلیغات بنری از 4 هزار سال پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم آشنا شدید. تا اوایل قرن بیستم میلادی، از نقاشی بر روی دیوار، چاپ بیلبورد و سایر موارد به منظور تبلیغات نمایشی استفاده میکردند. این روش تا دوران آغاز همه گیری اینترنت ادامه داشت. در سال 1993، وبسایت Global Network Navigator اولین وبسایت تبلیغاتی بود.

وبسایت های مختلف در این سایت تبلیغات کلیکی خود را انجام میدادند. پس از یک سال، وبسایت Wired.com در سال 1994 با عرضه تبلیغات بنری به دنیای اینترنت ایجاد شد.

جالب است بدانید در آن دوران وبسایت دیگری با نام HotWired.com نیز به وجود آمد. این وبسایت زیرمجموعه وبسایت wired بود؛ اما برای تبلیغات هزینه بیشتری را دریافت میکرد. در آن دوران برند مخابراتی AT&T مبلغ 30هزار دلار برای تبلیغات سه ماهه در این وبسایت پرداخت کرد.

ضریب موفقیت جذب کلیک این تبلیغ حدود 44 درصد بود که یک موفقیت بزرگ به حساب می‌آمد. در آن زمان اینترنت ها دایال – آپ بودند و سرعت بسیار کمی داشتند. پس مخاطب باید زمان زیادی را منتظر میماند تا تبلیغات باز شوند. با وجود این، شرکت wired در مجموع 14 تبلیغات بنری با ابعاد 468 در 60 پیکسلی را در وبسایت خود قرار داد.

تبلیغات نمایشی روز به روز همه گیرتر شدند. اکثر وبسایت ها از تبلیغات نمایشی برای کسب درآمد استفاده میکردند. این روند تا سال 2003 رو به افزایش بود که Google AdSensce در همین سال به دنیای تبلیغات عرضه شد.

گوگل در این سال یک موتور جستجوی بسیار قوی بود و توانست با اتکا به اطلاعات خود، تبلیغات هدفمند را بر اساس موقعیت جغرافیایی، سابقه جستجو و سلیقه کاربران ارائه دهد. با ارائه این سرویس از گوگل، تبلیغات مرتبط با علایق، سلایق و موقعیت جغرافیایی به کاربر ارائه میشد.

در آن دوران به گوگل انتقاد کردند که با دریافت پول، کاربران را به‌سمت سایت هایی که تبلیغشان را میکند هدایت مینماید. این در حالی است که کاربر از بابت اینکه برخی از نتایج جستجو به تبلیغات تعلق دارند، باید مطلع باشد.

از‌این‌رو در سال 2005، گوگل تبلیغات خود را به دو بخش تبلیغات پولی و نتایج معمولی تقسیم کرد. به این ترتیب کاربران متوجه میشدند که کدام یک از نتایج به تبلیغات ارتباط دارد و کدام یک مستقل از تبلیغات هستند.

گوگل AdSense یک پیشگام در صنعت تبلیغات هدفمند بود که از RTB یا همان مزایده آنی آغاز شد. سیستم RTB یک سیستم جامع ارتباطی بین تبلیغ دهندگان و وبسایت‌هایی است که تبلیغات آن‌ها را عهده دار میشوند. به این ترتیب در حق هیچ‌کس از نظر جایگاه تبلیغاتی، اجحاف نمیشد.

به‌تدریج مخاطبان بر روی تبلیغات مزاحم، مخصوصا پاپ – آپ ها کلیک نمیکردند. به این ترتیب کمپانی ها به‌سمت تبلیغات غیر مزاحم روی آوردند.

تبلیغات بنری با روی کار آمدن تلفن همراه

بعد از عرضه اینترنت، ورود تلفن همراه هوشمند به زندگی مردم را میتوان دومین نقطه عطف برای تبلیغات نمایشی دانست. بر اساس آمار، کاربران تلفن همراه بیشترین استفاده را از تبلیغات بنری میکنند. مخصوصاً اگر «Display Advertising» در بین انواع روشهای بازاریابی محتوا به‌صورت کاملاً هوشمندانه و البته بر اساس موقعیت جغرافیایی و سلیقه مخاطب قرار بگیرد، بیشترین بازده را خواهد داشت. این مسئله بیشتر در شبکه های اجتماعی نمود پیدا میکند. به همین خاطر بود که برای اولین بار فیسبوک توانست سیستم تبلیغاتی منحصر‌به‌فرد و انحصاری خودش را ایجاد کند.

در کنار تبلیغات داخل شبکه های اجتماعی، امکان استفاده از تبلیغات بنری در اپلیکیشن های مختلف موبایل نیز وجود دارد. این نوع تبلیغات میتواند بسیار مفید باشد؛ اما چقدر برای شما پیش آمده که فقط منتظر ماندید تا یک تبلیغ تمام شود و به سراغ ادامه استفاده خود از یک برنامه بروید؟ از طرف دیگر اگر تبلیغات حالت مزاحم نداشته باشند، به‌راحتی نادیده گرفته میشوند. پس تبلیغات موبایل باید با دقت و خلاقیت بسیاری انجام شود.

تبلیغات بنری چیست؟

زمانی که صحبت از تبلیغات به میان می‌آید، بسیاری از ما تصور می‌کنیم که مهارت کافی در تبلیغات داریم. البته تبلیغات در چند دهه اخیر، تغییرات بسیاری کرده است. تقریباً از دهه 60 میلادی به بعد، با عرضه اینترنت به دنیا، تبلیغات نیز تغییرات بسیاری را متحمل شد. به‌عنوان مثال تبلیغات بنری یا همان تبلیغات نمایشی را در نظر بگیرید. این نوع تبلیغات تا همین چند سال پیش مطرح نبودند؛ اما این روزها باعث رونق بسیاری از کسب‌وکارها شده اند.

تبلیغات بنری را میتوان به نوعی یک تبلیغ بر روی بیلبورد دیجیتالی و مجازی دانست. به همین خاطر است که تبلیغات نمایشی یا همان تبلیغات بنری آن را مینامند. تبلیغات بنری باعث میشود تا یک وبسایت، ترافیک بیشتری را جذب کند.

دقیقاً همانند تبلیغات بر روی بیلبورد، تبلیغات بنری را هم در جایی قرار میدهند که بیشترین ترافیک در آن جریان داشته باشد. هدف تبلیغات بنری معرفی و بازاریابی محصول، معرفی برند، ایجاد کلیک، خرید و ایجاد ترافیک بیشتر است.

هرچه بنر بزرگتر باشد، توجه مخاطبات بیشتری را به خود جذب میکند و به این طریق تبلیغات بهتری خواهد بود.

یک بنر باید درخشنده باشد، مخاطب را جذب کند، نوشته بسیاری نداشته باشد و به جای آن از تصاویر برای انتقال پیام تبلیغاتی استفاده کند. به‌عنوان مثال بنر تبلیغاتی linkdln را نگاه کنید. اندازه این بنر به حدی بزرگ است که مخاطب آن را ببیند و در عین حال باعث میشود تا مخاطب بر روی آن کلیک کند.

محل قرارگیری تبلیغات نمایشی

دقیقاً همانند تبلیغات بیلبورد، محل قرارگیری تبلیغات بنری شما اهمیت بسیاری دارد. شما باید محلی که قصد دارید تبلیغات نمایشی خود را قرار دهید، به دقت انتخاب کنید. توجه داشته باشید محلی که برای قرار‌دادن تبلیغات نمایشی خود انتخاب میکنید، باید حتماً مخاطبان اصلی شما را هدف قرار دهد.

زمانی که به جای ارائه تبلیغات به هر کاربر، تبلیغات خود را فقط به مخاطبان هدف خود نشان دهید، احتمال اینکه مخاطب بر روی تبلیغ شما کلیک کند و هدف نهایی شما، یعنی افزایش وفاداری مشتری وجود دارد. از‌این‌رو باید حتماً شبکه‌ای که قصد تبلیغات در آن را دارید، به دقت انتخاب کنید. همچنین باید کنترل کافی بر انتخاب مخاطبان هدف برای ارائه تبلیغات نیز داشته باشید.

شما می‌توانید بین هزاران وبسایت مختلف، وبسایتی که قصد دارید در آن تبلیغات کنید را انتخاب نمایید؛ اما کنترل خاصی بر محل قرارگیری تبلیغ خود در آن وبسایت نخواهید داشت. همواره بخشهایی از صفحه، دارای بیشترین بازدید برای تبلیغات هستند.

اینکه تبلیغ شما در کدام بخش صفحه قرار بگیرد، به مسئول انتشار محتوای سایت بستگی دارد. برخی از قسمت های صفحه بسیار با ارزش هستند. به همین خاطر مسئول انتشار در ازای دریافت کمسیون به ازای هر فروش یا هر کلیک، تبلیغ شما را در آن بخشها قرار میدهد. به‌صورت کلی باید بدانید که قرار‌دادن تبلیغات بنری در این بخشها میتواند بهترین بازده را برای شما داشته باشد:

 • نزدیک به محتوای اصلی سایت
 • در نیمه اول صفحه بارگذاری سایت
 • در سایدبار سمت چپ

اندازه استاندارد تبلیغات بنری

انتخاب ابعاد بنر تبلیغاتی، یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت کمپین تبلیغاتی شما محسوب میشود. انتهاب انتظار مناسب و طراحی درست باعث میشود تا کلیک بیشتری را جذب کنید و در نتیجه تبلیغات شما موثرتر باشد. به‌صورت کلی این اندازه ها به‌عنوان بهترین اندازه استاندارد تبلیغات بنری محسوب میشوند:

 • 300 در 300 | اندازه متوسط؛
 • 728 در 90 : اندازه لیدربرد؛
 • 160 در 600 | اندازه واید؛
 • 300 در 600 | اندازه نصف صفحه؛
 • 970 در 90| اندازه لیدربرد بزرگ؛
 • 970 در 250 | اندازه بیلبورد؛
 • 336 در 280 | اندازه مستطیل بزرگ؛
 • 120 در 600 | اندازه اسکای اسکرپر یا همان آسمان خراش؛
 • 200 در 200 | اندازه مربع کوچک؛
 • 250 در 250 | اندازه مرب؛
 • 120 در 240 | اندازه تبلیغات عمودی؛
 • 468 در 60 | اندازه فول بنر؛
 • 234 در 60 | اندازه هف – بنر یا نصفه بنر؛
 • 300 در 1050 | اندازه پورتره.

با انتخاب سایز مناسب، می‌توانید مطمئن شوید که تبلیغات بنری شما به‌خوبی دیده میشود. البته انتخاب سایز تنها عنصر موثر در موفقیت تبلیغات نمایشی نیست. در ادامه شما را با عوامل دیگر نیز آشنا خواهیم کرد.

چه عواملی باعث موفقیت تبلیغات بنری میشوند؟

پیش از آنکه درباره عوامل موفقیت در تبلیغات بنری صحبت کنیم، بهتر است درباره هدف اصلی و کاربرد مهم تبلیغات نمایشی صحبت کنیم. به‌صورت کلی هدف این نوع تبلیغات، تأثیرگذاری و جذب کلیک است.

تأثیرگذاری مربوط به تمام عواملی است که باعث دیده شدن تبلیغات شما خواهد شد. زمانی که تبلیغات شما تأثیرگذار باشد، حتماً اگر کاربر بر روی بنر تبلیغاتی شما کلیک نکند، حداقل با برند و محصول شما آشنا خواهد شد.

جذب کلیک یکی دیگر از اهداف تبلیغات بنری است. با جذب کلیک، مخاطب شما از یک وبسایت دیگر به لندینگ پیج شما هدایت میشود. این مسئله باعث افزایش ترافیک، ثبت‌نام با ایمیل، فروش یا دستیابی به اهداف دیگر میشود. برای ارزیابی تبلیغات بنری در این مورد، باید تعداد کلیک هایی که بر روی بنر شما شده است را اندازه‌گیری کنید.

در حین تبلیغات بنری میتوانید از استراتژی ری – تارگتینگ یا همان هدفگیری مجدد نیز استفاده کنید. با کمک این استراتژی میتوانید افرادی را که یک بار از وبسایت شما دیدن کرده اند را دوباره مخاطب قرار دهید. به این افراد، Warm Lead گفته میشود. به زبان ساده یعنی آن‌ها یک بار با تبلیغات شما ارتباط برقرار کرده اند، پس میتوان آن را دوباره هم مشتاق کرد. با این کار شما میتوانید هم تأثیرگذاری تبلیغات بنری خود را افزایش دهید و هم تعداد کلیک بیشتری را دریافت کنید. یعنی افرادی که از برند شما آگاهی دارند را میتوانید روانه سایت نمایید.

چه عواملی باعث افزایش تأثیرگذاری و جذب کلیک بیشتر میشوند؟

فاکتورهای موثر در جذب بیشتر کلیک از تبلیغات کلیکی بنری

وقتی صحبت از دنیای تبلیغات کلیکی می شود، میزان جذب و کلیک کاربر اهمیت بی نهایت زیادی پیدا می کند.

ولی در ساختار تبلیغات کلیکی، جذب کاربر همه چیز نیست؛ اما خیلی مهم است که شما بتوانید در وهله اول کاربر را جذب تبلیغات خود کنید.

بهترین نوع تبلیغات بنری تبلیغاتی است که جلب توجه کند. در نظر داشته باشید هر کاربر به یک دلیلی از یک وبسایت دیدن میکند. شاید آن‌ها به‌دنبال اخبار جدید یا دستور پخت یک غذا هستند. به هر دلیلی که کاربر در وبسایت حضور داشته باشد، شما باید بتوانید توجه آن را به خود جذب کنید. این مسئله باید هدف اصلی شما باشد. برای دستیابی به این هدف، چند مورد را باید در نظر داشته باشید:

انتخاب صحیح المان های بصری

انتخاب رنگ و المان های بصری تأثیر بسیاری بر جذاب بودن بنر تبلیغاتی شما خواهد داشت. بهتر است از استایل های مدرن به‌عنوان المان های بصری بنر خود استفاده کنید. هنگام طراحی بنر تبلیغاتی باید در نظر داشته باشید که همه پسند بوده و با وبسایت های مدرن امروزی همخوانی داشته باشد. به‌صورت کلی یک تبلیغات باید دارای ظاهری چشمگیر و برجسته باشد و در عین حال المان های بصری چشم مخاطب را خسته نکند.

استفاده کافی از نوشته ها

شما میخواهید از یک جمله تأثیرگذار استفاده کنید و قرار نیست که برای مخاطب خودتان داستان سرایی کنید. جمله شما باید مختصر، مفید، کوتاه و تأثیرگذار باشد. پس خلاق باشید و از جملات ساده استفاده کنید.

استفاده از تصاویر مرتبط

تصاویر بهترین گزینه برای جذب مخاطب هستند؛ اما باید با پیامی که قصد دارید به مخاطب دهید، مرتبط باشند. اگر شما قصد فروش یک محصول خاص را دارید، باید تصویر شما حاوی پیام یا حسی باشد که قصد دارید به مخاطب منتقل کنید. استفاده از تصویر افراد، مناظر طبیعی و حیوانات میتواند بسیار جذاب باشد. از عکسهای مرتبط همراه با جملات ساده و تأثیرگذار برای دستیابی به بهترین نتیجه استفاده کنید.

انواع تبلیغات بنری

انواع تبلیغات نمایشی کدام اند؟

به‌صورت کلی میتوان تبلیغات بنری را به دو دسته تک عکس و بنرهای فلش تقسیم کرد. لازم به ذکر است که تصاویر متحرک GIF نیز جزء بنرهای تک عکس محسوب میشوند. تمامی بنرهایی که فقط یک تصویر ثابت را نشان میدهند یا در آن از یک عکس متحرک با فرمت GIF استفاده میشود را به‌عنوان یک بنر تبلیغاتی تک عکس یا Single Image میشناسند. در عین حال یک بنر فلش میتواند شامل المان های مختلفی همانند المان های تصویری، گرافیکی و البته کدهای HTLM باشد.

معرفی بنرهای فلش

با کمک این المان ها میتوانید قابلیت های متفاوتی همانند چک باکس، منوهای کشویی، کلید های متحرک و غیره ایجاد کنید تا بنر شما جذابیت بیشتری داشته باشد و در نتیجه کانورژن و کلیک بیشتری صورت بگیرد. با کمک تکنولوژی فلش، میتوانید از انواع جدید محتوای باکیفیت مالتی مدیا به‌عنوان بنرهای تبلیغاتی خود استفاده کنید. این بنرها دارای قابلیت هایی بیشتر و کیفیت بالاتر خواهند بود. در ادامه شما را با انواع تبلیغات نمایشی ، مزایا و معایب آن بیشتر آشنا خواهیم کرد:

مزایای بنرهای فلش

از بنرهای فلش برای تعامل بیشتر با مخاطب میتوانید استفاده کنید. همین مسئله باعث میشود تا مخاطب شما ترغیب به تعامل با شما و کمپین تبلیغاتی شما شود. بنرهای فلش را بیشتر در جایی استفاده میکنند که تعامل با مخاطب در اولویت اول قرار داشت. به‌عنوان مثال زمانی که کاربر موس را بر روی تبلیغ قرار میدهد، ظاهر تبلیغ تغییر میکند و همین مسئله باعث میشود تا بر روی تبلیغ کلیک کند و کانروژن صورت بگیرد.

مواردی که درباره بنر فلش باید در نظر داشته باشید

 • بنرهای فلش در مقایسه با سایر بنرها CTRبیشتری را دریافت میکندد؛
 • بنرهای فلش تبلیغات دارای انیمیشن فراوان و انیمیشن های فراوانی هستند، با وجود این حجم بسیار کمی دارند؛
 • اکثر بنرهای تبلیغاتی که بر روی پرتال های معروف همانند MSN و یاهو قرار دارند، همگی فلش هستند؛
 • اکثر بنرهای تبلیغاتی بر روی اینترنت از تکنولوژی فلش استفاده میکنند؛
 • مطالعات نشان داده اند که استفاده از بنرهای تبلیغاتی فلش باعث ایجاد کمپین های تبلیغاتی بسیار عالی میشود.

معرفی بنرهای متحرک

بنرهای تبلیغاتی متحرک معمولاً در فرمت GIF ساخته می‌شوند. در این حالت یک سری فریم تصویر ثابت در کنار هم به ترتیب پخش میشوند. فرمت GIF از 256 رنگ وب پشتیبانی میکند. برای اینکه به نتیجه دلخواه برسید، حتماً باید از این پالت رنگی خاص وب استفاده کنید. به این ترتیب میتوانید مطمئن باشید که بنر شما با همان رنگ در تمامی سیستم های کاربران به نمایش در میآید.

مزایای بنر متحرک

 1. فرمت گیف یکی از رایج ترین فرمت های تحت وب محسوب میشود؛
 2. تبلیغات بنری با فرمت گیف یکی از ارزان قیمت ترین تبلیغات نمایشی برای کسب‌وکارهای کوچک محسوب میشود؛
 3. از فایل گیف میتوانید برای انتقال یک پیام خاص به مخاطب استفاده کنید. بسیاری از طراحان با خلاقیت کاری میکنند که فایل گیف از ظاهری تکراری خارج شود و جذابیت داشته باشد. در عین حال نویسندگان تلاش میکنند تا از جملات تأثیرگذار در این فایل گیف استفاده کنند. به این طریق تبلیغات بنری گیف میتواند بسیار موثر باشد و به تعامل بالا منتهی شود؛
 4. از افکت های مختلف برای جبران محدودیت تعداد رنگ فایل های گیف میتوان استفاده کرد؛
 5. زمان بندی نمایش تصاویر در فایل گیف را میتوان کنترل کرد.

مواردی که درباره بنر متحرک باید بدانید

مطالعات نشان داده اند که استفاده از بنر متحرک باعث افزایش CTR میشود و اکثر مخاطبان جذب این نوع تبلیغات خواهند شد.

بنرهای تبلیغاتی استاتیک یا همان تصویر ثابت

بنر تبلیغاتی استاتیک، یک تصویر ثابت است که تغییر نمیکند. در این نوع بنر از هیچگونه افکت ویدئویی یا متحرک استفاده نمیکنند. معمولاً بنر استاتیک شامل یک تصویر ثابت، یک جمله تأثیرگذار و البته دکمه CTA میشود که باعث جذب کلیک خواهد شد. حال تصور کنید که این نوع بنر در مقابل بنرهای فلش یا گیف که ظاهری بسیار فریبنده دارند، چقدر شانس پیروزی خواهد داشت؟ در حقیقت باید گفت که تبلیغات استاتیک، مخاطبان خاصی را هدف قرار میدهد. در حالی که بنرهای گیف و فلش، توجه اکثر مخاطبان را به خود جلب میکنند. پس در حقیقت یک تبلیغات بنری استاتیک با طراحی مناسب، جمله تأثیرگذار و جایگزاری دقیق، میتواند بر روی مخاطبان هدف شما بسیار تأثیرگذار باشد.

مزایای بنرهای تبلیغاتی استاتیک

 1. استفاده از بنرهای تبلیغاتی استاتیک بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛
 2. میتوان از بنرهای استاتیک فقط در کمپین های تبلیغاتی خاص استفاده کرد. البته لازم به ذکر است استفاده از بنرهای استاتیک میتواند ریسک شکست کمپین شما را به حداقل میزان خود برساند. زیرا این نوع بنر معمولاً در بین مخاطبان شما محبوب هستند؛
 3. بنرهای استاتیک حس تبلیغات مزاحم را به مخاطب نمیدهند. آن‌ها فاقد هرگونه اطلاعات اضافی هستند که چشم مخاطب را خسته کنند. به همین خاطر در عین سادگی، پیام شما را به خاطب میرسانند؛
 4. بنرهای استاتیک برای بازاریابی بر اساس روانشناسی مخاطب بسیار موثر است. زیرا به این طریق میتوانید دقیقاً بر روی مخاطب خود تأثیر بگذارید.

مواردی که درباره بنر استاتیک باید بدانید

در برخی موارد، CTR بنرهای استاتیک از بنرهای متحرک گیف بیشتر است. بنرهای استاتیک معمولاً به ندرت در هنگام بارگذاری دچار مشکل میشوند و همین مسئله آن را به بنرهای محبوب طراحان تبدیل کرده است.

بنرهای مخصوص انواع کمپین های تبلیغاتی

به‌صورت کلی دو نوع کمپین Branding Banner Campaigns و Click Through Banner Campaigns در این زمینه وجود دارد. در ادامه شما را با هر یک بیشتر آشنا خواهیم کرد.

معرفی کمپین تبلیغات بنری برندینگ

 • هدف اصلی این کمپین، معرفی برند، خدمات یا محصولات به مخاطبان است. تبلیغات از طریق رسانه‌های آنلاین در این کمپین میتواند بسیار مفید واقع شود. در این نوع تبلیغ باید باعث شود تا نام برند در ذهن مخاطب شما باقی بماند؛
 • نتایج کوتاه مدت در این کمپین هدف اصلی شما نیستند. پس لازم نیست بلافاصله بعد از اتمام کمپین، تعداد کلیک ها بر روی تبلیغات بنری خود را مشاهده کنید. همان طور که اشاره کردیم، هدف اصلی این نوع کمپین تبلیغات نمایشی این است که مخاطبان با نام شما آشنا شوند. پس زمانی که به خدمات وبسایت شما احتیاج داشته باشند، میتوانند به شما مراجعه کنند.

معرفی کمپین کلیکی

 • هدف کمپین کلیکی ایجاد رابطه مستقیم و بسیار نزدیک با مخاطب است؛
 • پیام CTA در ایجاد ارتباط مستقیم و نزدیک با مخاطب شما بسیار مهم است. شما باید از تکنیک های مختلف استفاده کنید تا یک جمله CTA مناسب داشته باشید. این جمله باید بتواند ارتباط احساسی یا شخصی با مخاطب ایجاد کند و در نهایت موجب واکنش مخاطب شود؛
 • روش حیله‌گری در این نوع کمپین میتواند مفید باشد. در این روش شما با کمک تصاویر گرافیکی میتوانید وانمود کنید که یک دکمه یا لینک واقعی در بنر نمایشی شما وجود دارد، در حالی که اینطور نیست و ذهن مخاطب را به این ترتیب فریب میدهید.

مثال هایی از بهترین انواع تبلیغات بنری

لحاظ کردن تمامی این موارد شاید کار دشواری باشد. به همین خاطر در این بخش قصد داریم تا شما را با چند مورد از بهترین انواع تبلیغات نمایشی آشنا کنیم. این نمونه ها میتوانند مثالهایی عالی برای ساخت نبرهای تبلیغاتی برای شما باشند.

بنر تبلیغاتی دانشگاه Bridgewater state

بنر تبلیغاتی دانشگاه Bridgewater state

شاید این بنر آنطور که تصور میکنید جذاب نباشد و کمتر کسی بر روی آن کلیک کند تا در دانشگاه و دروس مختلف آن ثبت‌نام کند. در حقیقت هدف اصلی طراح نیز جذب کلیک با المان های بصری نبوده است. در این بنر میتوانید یک جمله یا شعار تأثیرگذار را مشاهده کنید.

همین جمله باعث معرفی بهتر دانشگاه به مخاطبان میشود. ترجمه این جمله میشود که « به این دانشگاه بیابید تا فراتر بروید». خب مخاطب در وهله اول این سؤال را از خودش میپرسد که این دانشگاه مگر چه چیزی دارد که باعث میشود من از حد خودم فراتر بروم؟ همین سؤال باعث میشود تا بر روی بنر کلیک کند تا از شرایط دانشگاه اطلاع پیدا نماید. حتی اگر بر روی این تبلیغ کلیک نشود، باز هم این جمله تبلیغاتی در ذهن مخاطبان دانشگاه باقی خواهد ماند.

دانشگاه لیبرتی

تبلیغات نمایشی دانشگاه لیبرتی

در اینجا یک نمونه دیگر از تبلیغات بنری را مشاهده میکنید. در این بنر از المان های بصری به‌خوبی استفاده شده است. در وهله اول زمانی که بخش سمت چپ این تصویر را مشاهده میکنید، احساس خواهید کرد که عضو یک جامعه بزرگتر هستید.

هیچگاه این حس را در طراحی های خود دست کم نگیرید. در وهله دوم این بنر تبلیغاتی به مخاطب درباره ایراد اصلی کلاس های آنلاین میگوید و اشاره میکند که این کلاس ها نمیتوانند مزایای کلاس های سنتی را داشته باشند.  در عین حال به آن‌ها میگوید که میتوانند از کلاسهای آنلاین منعطف را داشته باشند و در عین حال از خدمات کلاسهای حضوری همانند زمین بازی دانشگاه استفاده کنند. به همین خاطر این نمونه نیز یک مثال عالی برای تبلیغات بنری محسوب میشود.

آتو زون

بنر تبلیغاتی آتو زون

در تصویر بالا، یک بنر تبلیغاتی تعمیرگاه خودرو را مشاهده میکنید. در این بنر تبلیغاتی به یکی از دردناکترین مشکلات خودرو که رانندگان تجربه میکنند، اشاره شده است. این یک تکنیک بسیار قدیمی و عالی طراحان تبلیغاتی محسوب میشود.

در این تصویر یک داستان همیشگی برای راننده تداعی میشود که چراغ چک خودرو روشن شده است. در عین حال این بنر تبلیغاتی به مخاطب نشان میدهد که میتواند این مشکل را در مرکز آتو زون حل کند. از طرف دیگر این بنر تبلیغاتی یک بنر مبتنی بر موقعیت مکانی است. همان طور که مشاهده میکنید، در بخش تحتانی این بنر، آدرس و ساعت کار تعمیرکار نوشته شده است. همین مسئله باعث میشود تا کانورژن بهتری اتفاق بیافتد.

کپیتال وان

تبلیغات نمایشی کپیتال وان

برای درک مزیت این بنر تبلیغاتی، لزم نیست که حتماً در حوزه تبلیغات و طراحی مهارت داشته باشید. بر روی صفحه به‌صورت بزرگ نوشته 5X که معادل 5 برابر است، به وضوح دیده میشود. این طراحی نشان میدهد که طراح این مسئله را درک کرده است که جذب کلیک تنها هدف تبلیغات نمایشی نیست. حتی اگر مخاطب بر روی این تبلیغات کلیک نکند، مخاطب متوجه میشود که سود کپتیال وان 5 برابر بیشتر از میانگین سود ملی است. در عین حال به جای CTA های خیلی واضح همانند «امروز ثبت‌نام کنید» از CTA خیلی ملایم « در این باره بیشتر بدانید» استفاده شده است. از طرف دگر با نشان دادن توپ بسکتبال، فصل مسابقات بسکتبال و محدود بودن این پیشنهاد را در ذهن مخاطب ایجاد میکند. در نتیجه این بنر را نیز میتوان یکی از بهترین نمونه های تبلیغات بنری دانست.

بیگ برادر بیگ سیستر

بنر تبلیغی بیگ برادر بیگ سیستر

این بنر یکی دیگر از انواع برتر تبلیغات نمایشی محسوب میشود. در این بنر میتوانید مشاهده کنید که به‌خوبی از تحریک احساسات مخاطب استفاده شده است. هدف این تبلیغ کاملا مشخص است؛ اما با وجود این طراح باز هم تلاش کردند تا با استفاده از تصاویر، نقش برادر / خواهر بزرگتر را نشان دهند. از طرف دیگر به دکمه CTAدقت کنید. از عبارت « چیزی را شروع کنید» به‌عنوان CTA استفاده شده است. استفاده از این CTA بسیار هوشمندانه است و باعث میشود تا حس استقلال را تجربه کنید. اینطور نیست؟ فقط با 4 کلمه ساده طراح به مخاطب میگوید که شما توانایی تغییر دنیا را دارید! پس انگار که طراح یک تیر و چند نشان را هدف گرفته است.

ان سینو

بنر تبلیغاتی ان سینو

افرادی که در حوزه تبلیغات فعالیت دارند، درباره اهمیت ایجاد اعتبار برند در تبلیغات میدانند. برند ان سینو در تبلیغات بنری خود به‌خوبی این موضوع را با یک جمله بازتاب میدهد. در این بنر میتوانید جمله «برترین نرم افزار بانکداری ابری در دنیا» را مشاهده کنید. این جمله به‌خوبی برجسته شده است و در نهایت نام ان سینو را در ذهن شما به‌عنوان برترین نرم افزار بانکداری ابری در دنیا تداعی میکند. همچنین دکمه CTAنیز در مکان مناسبی قرار داده شده است و دقیقاً در مسیر چشم شما قرار دارد.

به این ترتیب دقیقاً بعد از اینکه جمله تأثیرگذار تبلیغاتی را مطالعه کنید، با دکمه CTA رو‌به‌رو خواهید شد. از طرف دیگر طراح این بنر تبلیغاتی میداند که برای فروش نیاز به یک سیکل طولانی مدت دارد. از‌این‌رو از یک دکمه CTA بسیار پرفشار استفاده نکرده است. حتی رنگ دکمه نیز فقط کمی با پس‌زمینه تفاوت دارد و این نشان میدهد که طراح بیشتر بر معرفی برند و اعتبارسازی آن تأکید کرده است.

دیزنی پلاس

بنر دیزنی پلاس

این بنری که در بالا مشاهده میکنید، به برند دیزنی تعلق دارد. اهمیت این بنر را میتوان در یک کلمه «انحصاری» خلاصه کرد. این بنر به شما نشان میدهد محتوایی که در دیزنی وجود دارد، انحصاری است و در هیچ جای دیگر نمیتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. اصلاً مهم نیست که بنر شما مستقیم فروش را هدف بگیرد. اگر چیزی را ارائه میدهید که سایر رقبای شما آن را ندارد، بهتر است بر انحصاری بودن محصول یا خدمات خود تأکید داشته باشید. همچنین دیزنی پلاس از یک مزیت خود در CTA استفاده کرده است. این CTA باعث نمیشود که حتماً بر روی آن کلیک کنید؛ اما همیشه در ذهن خواهید داشت که دیزنی پلاس دارای دوره آزمایشی رایگان است. پس زمانی که دفعه بعد که به‌دنبال تماشای برنامه های دیزنی باشید، میدانید که باید به کدام سایت مراجعه نمایید.

خب دوستان عزیز، شما به‌صورت کامل با تبلیغات بنری آشنا شدید. حالا میدانید که چه نوع بنری را با چه ابعادی در کدام موقعیت قرار دهید تا بیشترین نتیجه را بگیرید. فراموش نکنید که برای تبلیغات نمایشی ، باید حتماً مخاطبان خود را هدف قرار دهید. به این منظور باید پرسونای مخاطب خود را به‌خوبی بشناسید و فقط خلاق باشید!

سؤالات متداول

تبلیغات نمایشی چیست؟

تبلیغات بنری را میتوان به نوعی یک تبلیغ بر روی بیلبورد دیجیتالی و مجازی دانست.

هدف تبلیغات بنری چیست؟

هدف تبلیغات بنری معرفی محصول، معرفی برند، ایجاد کلیک، خرید و ایجاد ترافیک بیشتر است.

چند نوع بنر تبلیغاتی وجود دارد؟

بنرهای تبلیغاتی یا تک عکس یا فلش هستند.

چند نوع کمپین تبلیغات بنری وجود دارد؟

تبلیغات بنری کلیکی و برندینگ دو کمپین تبلیغات بنری هستند.

چطور میتوان یک بنر تبلیغاتی موثر داشت؟

برای داشتن یک بنر تبلیغاتی موثر باید بیشتر از تصاویر استفاده کنید و در کنار آن یک جمله تأثیرگذار به همراه CTA مناسب قرار دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمدامین یاری
  آذر 12, 1399 9:11 ق.ظ

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  عذرمی خوام با چه مقدار بودجه میشه تبلیغات بنری موفقی داشت؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   خرداد 4, 1401 10:53 ق.ظ

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   این سوال یک مقدار کلی هست و بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. اما اگر بخواهیم بصورت تخمینی بگوییم این مبلغ حدودا از 500 هزار تومان شروع می شود به بالا.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست