سیستم همکاری فروش یا همان افیلیت مارکتینگ میتواند منبع بزرگی برای کسب درآمد باشد. حال نکته ی اصلی در به حداکثر رساندن درآمد همکاری، اضافه کردن ارزش افزوده و افزایش تعامل و درگیری خوانندگان شما است. برای موفقیت در افیلیت مارکتینگ چه نکاتی را باید دانست؟ در بازاریابی سنتی به ازای نمایش و یا کلیک شما پول پرداخت میکردید اما حال شرایط عوض شده است و شما فقط برای انجام عملی خاص و یا حتی بعد از گرفتن نتیجه پول پرداخت میکنید. به طور مثال اگر فردی محصولی فروخت در نتیجه به وی سود تعلق میگیرد.

با توجه به این توضیحات میخواهیم 10 تا از بهترین پیشنهادها را برای موفقیت در سیستم همکاری در فروش برای شما ارائه کنیم.

1- شناخت مخاطبان

بهترین و موفق ترین راه برای استفاده از برنامه ها و ابزارهای مختلف بازاریابی وابسته، تبلیغات محصولات، خدمات و دریافت پیشنهادهای مورد نیاز شما و مناسب مخاطب است.

بدانید که کاربران برای چه به سایت شما می آیند؟ در ایمیل شما ثبت نام میکنند و یا در شبکه های اجتماعی شما را دنبال میکنند.

چه چیزی ارائه می دهید که افراد به دنبال آن ها هستند؟ مطمئن شوید که این محصولات مفید هستند و به درد مخاطب میخورد. دنبال ارائه ی راه حل برای مشکلات کاربر باشید.

مثلا اگر شما مقالات ورزشی مینویسید، هرگز تبلیغ کارتریج پرینتر نکنید. شاید با خود فکر کنید که خب همه پرینتر دارند و برای تبلیغ هم پول خوبی میدهند در نتیجه پس درست است. خیر!

کسی که به دنبال مقاله ورزشی است واقعا به فکر کارتریج پرینترش نیست. سعی کنید تا جای امکان تبلیغات مرتبط بگذارید.

هر چه تبلیغات محصولات شما مرتبط تر باشد احتمال کلیک بر روی آن بیشتر خواهد بود. یک روش جالب برای شرکت های همکاری در فروش این است: آموزش مخاطبان درباره ی خدمات و محصولات مرتبط شما.

نه تنها شناخت مخاطب میتواند باعث افزایش موفقیت شما در بخش تبلیغات محصولات شما باشد، بلکه میتواند شما را در بهترین جایگاه و مکان برای بازاریابی و تبلیغ سایت برای جذب مخاطب در وهله ی اول قرار دهد.

هر چه بیشتر مخاطب خود را بشناسید میتوانید از سلایق، نیازها و خواسته هایش بیشتر باخبر شوید و خدمات بهتری را به آن افراد ارائه دهید.

نکته این است که هر چه محصولات و پیشنهادات شما مرتبط تر باشند، فروش شما نیز بیشتر خواهد بود.

2- قابل اعتماد باشید

خوانندگان باهوش هستند. خوانندگان وفادار باعث افزایش ترافیک شما می شوند. اگر در جایی کوچک ترین نمادی از بی اعتبار بودن خود نشان دهید، ممکن است دیگر هیچ وقت به سایت شما برنگردند.

نداشتن SSL یا همان https میتواند باعث عدم خرید مشتری از سایت بشود. شما باید اطمینان حاصل کنید که نهایت اعتماد را برای مخاطب ایجاد کرده اید تا بدون دغدغه و نگرانی خرید خود را انجام دهد.

اگر مخاطب بفهمد که صادق نیستید و فقط به فکر جیب خود هستید و به مخاطب اهمیتی نمی دهید، بدبخت می شوید!

اگر محصولات و یا خدماتی که دارای ارزش بالایی نیستند را تبلیغ میکنید، مخاطب اعتماد خودش را نسبت به پیشنهادات شما از دست می دهد و اینگونه فروش شما روز به روز کمتر و کمتر می شود.

یادتان باشد مهم ترین اولویت شما باید اضافه کردن ارزش به سایت و همچنین لیست ایمیلتان باشد. این دو را ارزشمندتر کنید. فقط محصولات و خدماتی را به اشتراک بگذارید که میدانید مرتبط و همچنین برای کاربر مفید هستند.

مردم عاشق شفافیت هستند، اگر مشتری ای راضی است نظرش را تایید و نشان دهید، اگر هم ناراضی است هم باز نشان دهید. بگذارید بدانند که شما قابل اعتماد و بسیار شفاف هستید.

3- مفید باشید

مفید برای کاربر

به تبلیغات وابسته به چشم تکمیل کننده ی محتوای خود نگاه کنید. سعی کنید مطالبی را تبلیغ کنید که مرتبط، مفید و آموزنده هستند.

مدتی را برای نوشتن نقد و بررسی صرف کنید. تبلیغات همکاری را با توجه به مخاطبان نمایش دهید تا اگر کسی خواست اقدامی بکند بتواند به شکل درست اینکار را انجام دهد.

حتی بهتر از این کار، اگر شما یک تجربه ی شخصی از کسی دارید، بیایید یک مقاله ی مفصل درباره ی جزئیات آن محصول یا خدمت بنویسید و در انتهای مقاله یک لینک را برای استفاده از آن ها قرار دهید.

این دقیقا همان چیزی است که تبلیغات همکاری به آن احتیاج دارند. اگر شما یک مقاله ی مفصل بنویسید که در انتها یک کتاب را برای دانلود قرار دهید شانس دانلود آن کتاب بسیار بالا خواهد بود چون شما یک مقاله ی عالی نوشته اید.

لینک دهی بی فایده و نامرتبط باعث افزایش سرعت خروج کاربر از سایت شما خواهد شد.

یادتان باشد: همیشه محتوای ارزشمند تولید کنید تا ارزش بیشتری به تجربه ی کاربر منتقل شود. بعد از اینکار فروش به همراهش خواهد آمد.

4- درباره ی رابطه های همکاری در فروش خود شفاف باشید

همیشه نشان دهید با چه برندهای همکاری میکنید. اینگونه خوانندگان اعتماد بیشتری به شما میکنند و احساس بهتری برای همکاری با شما به آن ها دست می دهد. اگر شفاف نباشید آن ها به راحتی به جای اینکه از لینک شما خرید کنند میروند به طور مستقیم از خود فروشنده خرید میکنند تا شما سودی کسب نکنید.

راستگویی و شفافیت یک مسئله ی ضروری برای ایجاد مشتریان وفادار است. همچنین میتوانید برای انجام عمل از طریق لینک خود، پاداش هایی را نیز در نظر بگیرید.

این یک تکنیک بسیار عالی برای افراد مختلف است که میتواند میزان فروش شما را به شدت افزایش دهد.

5- محصولات را با دقت انتخاب کنید

باید ببینید که مخاطبان شما به چه محصولاتی نیاز دارند. وقت خود را صرف تحقیق و انتخاب محصولات با کیفیت و مناسب کنید. همچنین تبلیغات خود را تغییر دهید. متن، رنگ، عکس و سایر موارد را در تبلیغات خود تست کنید تا ببینید که بهترین گزینه کدام ها هستند.

درست است که این روند میتواند طول بکشید و زمان زیادی را صرف کند، اما واقعا ارزشش را دارد. تبلیغات خلاقانه را در بسترهای مختلف تست کنید. شاید یک تبلیغ در شبکه های اجتماعی جواب دهد و در سایت جواب ندهد.

همچنین با اجازه از فروشنده میتوانید تبلیغات شخصی خود را پایده سازی کنید.

نکته ای که باید درنظر گرفت نمایش محصولات دیجیتال است. این محصولات از دو جنبه بسیار جذاب هستند:

1- نرخ تبدیل بیشتری دارند چون بعد از پرداخت مشتریان میتوانند رضایت یا عدم رضایت خود را اعلام کنند و نیاز نیست که صبر کنند محصول به دستشان برسد و بعد از آن نظر دهند.

2- نرخ کمیسیون بالاتری نسبت به محصولات فیزیکی دارند و این یعنی سود بیشتر.

6- برندهای مختلف را امتحان کنید

اگر یک برند و برنامه برای شما کارایی مناسب را نداشت، دیگر ابزارهای افیلیت مارکتینگ را امتحان کنید. همه ی برنامه و ابزارهای افیلیت مارکتینگ کارایی کاملا یکسانی ندارند. آنها محصولات، خدمات و ساختارهای پرداختی مختلفی دارند. بعضی از بازاریابان متریال فروش و مارکتینگ بهتری نسبت به بقیه دارند. در نتیجه باید مشخص شود.

برنامه های مختلف میتوانند توانایی های مختلفی داشته باشند مثلا در طراحی و رنگ سایت شما، باید دید که کدام یک بهتر عمل میکنند.

همچنین فروشندگان مورد علاقه خود را پیگیری کنید تا ببینید که آیا از یک برنامه ی بازاریابی اختصاصی استفاده میکنند یا نه. خود را محدود به شبکه های بزرگ نکنید.

برای به حداکثر رساندن سود خود باید تبلیغاتتان را پیگیری کنید و ببینید که کدام یک موثرتر از بقیه کار میکنند.

با آزمایش های مختلف میتوانید بفهمید کدام یک بیشترین نرخ تبدیل، فروش و در نتیجه بهترین کارایی را داشته است.

همچنین همواره به دنبال محصولات و خدمات جدید باشید تا بتوانید آن ها را ارائه دهید و سود کسب کنید.

7- بروز رسانی محتوا

بروز رسانی محتوا

خیلی از محتواهای شما به دلیل قدیمی بودن دیگر نمایش داده نمی شوند. خب در این مواقع چه باید کرد؟

1- شما میتوانید برگردید و محتوای خود را با مطالب جدید به روز رسانی کنید.

2- میتوانید در محتواهای جدید خود به محتواهای قبلی لینک دهید. با این کار آن محتواها در بخش محتواهای مرتبط نمایش داده خواهند شد و بازدید آن ها دوباره زیاد می شود. مطالب قدیمی هم میتوانند برای شما بسیار پولساز باشند.

اگر چه نوشتن محتوای جدید و به روز یک تکنیک بسیار خوب است اما نباید از استراتژی “محتوای همیشه سبز” چشم پوشی کرد. این گونه محتواها به طور مداوم به روز رسانی می شوند و محتواهایی بسیار قوی و با کیفیت هستند.

نکته ی دیگر حذف تاریخ از پست های شما است. حتی اگر محتوای شما خیلی خوب هم باشد، ممکن است مخاطب با دیدن تاریخ، پست را نادیده بگیرید و نخواند. در نتیجه یکی از بهترین تکنیک ها حذف تاریخ از پست های شماست.

8- صبور باشید

درآمد همکاری شما به مرور زمان افزایش پیدا خواهد کرد. باید صبر کنید. یادتان باشد که یک سری از برنامه و ابزارها به صورت پرداخت همیشگی هستند. اگر یک بازدید کننده به سایت شما مراجعه میکنید حتی اگر آن بازدیدکننده دیگر به سایت شما نمی آید باز هم میتوانید از طریق وی کسب درآمد کنید. همچنین با توجه به لینک هایی که به محتواهای قدیمی خود داده اید هنوز میتوانند درآمد داشته باشید.

به طور مثال اگر بابت محصولی 100هزارتومان دریافت میکنید و هر ماه 50 تا از آن را میفروشید، در سال شما 60 میلیون فروش خواهید داشت اون هم فقط از یک محصول یا خدمت.

9- مرتبط و هماهنگ باشید

در مورد آخرین پیشنهادهای برنامه ی افیلیت مارکتینگ خود به روز باشید. واحدهای تبلیغاتی جدید، ابزارها و … همگی در تلاش هستند تا خود را بهبود ببخشند و ارتقاء دهند تا بتوانند مخاطب را هر چه بیشتر بتوانند جذب کنند.

در مورد اطلاعات به روز عقب نمانید. دائم خود را آپدیت کنید. به طور مثال اگر یک مدل رژیم غذایی دیگر کاربردی ندارد خب یا آن را از سایت خود حذف و یا به روز رسانی کنید.

دائما در جستجوی محصولات جدید و کاربردی باشید که به درد مخاطب شما میخورد.

10- اولویت با محتواست

آخرین و البته مهم ترین نکته این است که، بازاریابی محتوایی شما باید همیشه در اولویت باشد. محتوای شما پایه و اساس کسب و کار شما است.

حیات سایت شما به محتوای آن بستگی دارد.

اگر به هر دلیلی استراتژی بازاریابی خود را به خطر بیندازید، مخاطبان شما کم کم از دست خواهند رفت.

مطالب مرتبط:

مزایای همکاری در فروش

استراتژی های افیلیت مارکتینگ

راهنمای جامع همکاری در فروش برای مبتدیان

موضوع مرتبط

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست