آیا می دانید که شغل های پردرآمد ایران 1401 کدام اند؟ آیا اصلا شغل پردرآمد و پولساز در ایران وجود دارد؟ پردرآمدترین شغل های ایران کدام اند؟ در دورانی که ارزش پول ملی به شدت کاهش یافته و کشور در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار دارد، مهم ترین انگیزه از کار کردن برای مردم ایران، پول است. در چنین شرایطی، خیلی ها می پرسند که پر درآمد ترین شغل ایران چیست؟ آیا همکاری در فروش نیز جز پردرآمدترین مشاغل ایران است؟ بهترین شغل در ایران چیست؟ پر حقوق ترین شغل ایران کدام است؟

متأسفانه این روزها، شرایط در کشور ما به گونه ای است که شغل های تخصصی که نیازمند سال ها تحصیل و تجربه هستند، درآمد بالایی ندارد و در مقابل، اقتصاد غیر مولد به مهم ترین منبع درآمد مردم در ایران تبدیل شده اند.

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی می توان گفت که بهترین شغل ها در ایران، مشاغلی هستند که بالاترین درآمدها را دارند. در کشور ما نیز همانند سایر کشورهای دنیا، مشاغل آزاد، بالاترین درآمدها را به خود اختصاص داده اند. در این مقاله می خواهیم بهترین شغل های آزاد در ایران را به شما معرفی کنیم. پس با ما در معرفی شغل های پردرآمد ایران 1401 همراه باشید.

PDF این مطلب در خصوص بهترین شغل ازاد در ایران جهت مطالعه راحت تر شما تهیه شده است!

بهترین شغل های آزاد در ایران بدون سرمایه

بهترین شغل های آزاد در ایران

حتی در صورتی که سرمایه زیادی نداشته باشید، می توانید با استفاده از اینترنت، کسب و کار خوب و موفقی برای خود راه بیاندازید و رفته رفته آن را توسعه دهید. امروزه، کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه یه یکی از روش های اصلی درآمدزایی ایرانی ها تبدیل شده است.

همچنین ببینید: استراتژی کسب و کار

کسب درآمد از اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام، با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در ماه، در حال حاضر، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا و در کشور ما است که به بستری برای درآمدزایی بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است. شاید کسب درآمد از اینستاگرام، پر درآمد ترین شغل ایران نباشد ولی قطعا یکی از بهترین شغل ها در ایران است.

مهم ترین مزیت درآمدزایی در اینستاگرام این است که حتی بدون داشتن کوچک ترین سرمایه ای، می توانید کسب و کار موفقی راه انداخته و حتی پس از مدتی، به درآمدهای نجومی برسید.

ساخت پیج پرطرفدار در اینستاگرام برای دریافت تبلیغات، یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد با گوشی است.

خیلی از ما قدر گوشی های هوشمند خود را نمی دانیم و آنطور که باید از آن ها استفاده نمی کنیم. امروزه، تعداد بی نهایت اپلیکیشن کاربردی در پلی استور گوگل و اپ استور اپل وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید کسب و کار موفقی در اینستاگرام راه بیاندازید. اپلیکیشن های ویرایش عکس، ویرایش ویدئو و برنامه ریزی زمانی انتشار محتوا در اینستاگرام، تنها نمونه های معدودی از این اپلیکیشن ها هستند که در تولید و انتشار محتوای جذاب در اینستاگرام برای جذب تعداد بالایی مخاطب، به شما کمک می کنند.

برای راه اندازی پیجی موفق در اینستاگرام و درآمدزایی از این پلتفرم بی نظیر، می توانید مطابق با الگوی زیر، عمل کنید:

۱- ایده پردازی: ایده کسب و کار، مهم ترین بخش از هر کسب و کاری است. اولین کاری که باید برای ساخت پیجی موفق در اینستاگرام انجام دهید، ایده پردازی است. در ایده پردازی باید به مواردی مثل استعدادها و علاقه مندی های خود، نیاز جامعه و موضوعات روز فکر کنید و از دل آن ها، ایده‌ای عالی استخراج نمایید. تا زمانی که ایده خود را آزمایش نکنید، نمی توانید در رابطه با مؤثر بودن آن، نظری بدهید.

۲- تعیین پرسونای مخاطب: باید بدانید که چه نوع افرادی قرار است صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند. برای تعیین پرسونای مخاطب، به سوالات زیر جواب دهید:

 • مخاطب من چند ساله است؟
 • مخاطب من در کجا زندگی می کند؟
 • جنسیت مخاطب من چیست؟
 • سطح تحصیلات و رشته مخاطب من چیست؟
 • شغل مخاطب من چیست؟
 • مخاطب من به چه موضوعاتی علاقه دارد؟
 • مخاطب من به چه ارزش ها و اصولی پایبند است؟
 • مخاطب من به چه نوع محتوایی نیاز دارد؟
 • و …

تبدیل کسب و کار در اینستاگرام به پر درآمد ترین شغل ایران، وابستگی زیادی به این مرحله دارد. هر چه مخاطب خود را دقیق تر و بهتر تعیین کنید، کسب و کار موفق تری خواهید داشت.

۳- ساخت حساب کاربری تجاری (business account) با پروفایلی حرفه ای: در مرحله بعدی باید گوشی خود را بردارید و حساب کاربری تجاری با پروفایلی حرفه ای برای خود بسازید. پروفایل های حرفه ای دارای ویژگی های زیر هستند:

 • با در نظر گرفتن پرسونای مخاطب ساخته می شود.
 • عکسی حرفه ای متناسب با عکس دایره ای و کوچک اینستاگرام دارد که می تواند لوگوی برند شما باشد.
 • بیو جذاب و حرفه ای دارد و شامل هشتگ ها برای جستجوپذیری است.
 • نام کاربری ساده، کوتاه، جذاب، به یاد ماندنی و مرتبط با زمینه فعالیت پیج دارد.
 • دارای لینک به وبسایت شما است (اگر وبسایت دارید).

۴- تولید محتوای حرفه ای، جذاب و مرتبط: حالا که پیج خود را ساختید، وقت آن است که تولید محتوا را شروع کنید. برای تولید محتوا به نکات زیر، توجه داشته باشید:

 • محتوا باید مرتبط با زمینه فعالیت پیج و پرسونای مخاطب باشد. برای مثال اگر در زمینه درآمد، اشتغال و منابع انسانی فعالیت دارید، محتواهایی مثل بهترین شغل های آزاد در ایران یا بهترین شغل ها در ایران می توانند موضوعاتی عالی برای شروع تولید محتوا باشند.
 • محتوای بصری (عکس یا ویدئو) باید با کیفیت، حرفه ای و مطابق با الگویی مشخص باشد.
 • کپشن نویسی باید جذاب و حرفه ای باشد و در آن از هشتگ گذاری و call to action استفاده شود.
 • از استوری هایی مثل نظرسنجی ها استفاده شود که سبب بالا رفتن مشارکت کاربران در پیج می شود.

۵- انتشار محتوا مطابق با برنامه زمانی مشخص: شما باید با شناخت پرسونای مخاطب خود، محتواهای تولیدی را به صورت منظم و مطابق با برنامه زمانی مشخص، منتشر کنید. برای این کار می توانید از اپلیکیشن های برنامه ریزی زمانی انتشار محتوا در اینستاگرام استفاده کنید.

۶- به کامنت ها و دایرکت ها پاسخ دهید و با مخاطبان، ارتباط برقرار کنید: شما باید با مخاطبان خود، ارتباطی دوستانه داشته باشید و به پیام های دایرکت و کامنت های آن ها پاسخ دهید تا مخاطبان خود را حفظ کنید.

۷- تبلیغات بگیرید یا پیج خود را بفروشید: تبلیغات در اینستاگرام شاید پر درآمدترین شغل ایران نباشد اما در صورتی که با رعایت نکات فوق بتوانید پیج پرطرفداری برای خود بسازید، می توانید از طریق دریافت تبلیغات یا حتی فروش پیج، به درآمدهایی نجومی برسید.

۸- ادمین شبکه های اجتماعی استخدام کنید: وقتی پیج شما به درآمد مناسبی برسد می توانید با استخدام ادمین شبکه های اجتماعی، بخش عملیاتی کار را از روی دوش خود برداشته و از کسب درآمد نسبتا منفعلانه، لذت ببرید.

کسب درآمد از روبیکا

اپلیکیشن روبیکا، اپلیکیشن و شبکه اجتماعی ایرانی و وابسته به نهادهای قدرت در کشور است که این روزها با مطرح شدن طرح خطرناکی در مجلس شورای اسلامی تحت عنوان به اصطلاح «حمایت از کاربران در فضای مجازی»، بیش از پیش مورد حمایت حکومت و اپراتورهای وابسته به حکومت مثل ایرانسل و همراه اول دارد.

با اینکه ادعا می شود که روبیکا از نظر قابلیت ها، شبیه به اینستاگرام است و می توانید در آن، پست و استوری به اشتراک بگذارید، اما چیزی که اینستاگرام را متمایز کرده و آن را به محل کسب درآمد میلیون ها ایرانی تبدیل کرده است، قابلیت های آن نیست بلکه محتواهایی است که در این شبکه اجتماعی بین المللی به اشتراک گذاشته می شوند. این در حالی است که هرگز نمی توانید مشابه محتواهای اینستاگرام را در روبیکا ببینید.

گذشته از همه این ها، اخیرا، درست یا غلط، شایعاتی مبنی بر ساخت سازمان یافته پیج های فیک و حتی دارای تیک سلبریتی برای افراد مختلف در این شبکه اجتماعی مشکوک، حسابی سر و صدا کرد و حتی روبیکا حاضر به رفع و رجوع مشکل نشد! در صورتی که چنین اقدامی واقعا صحت داشته باشد، نقض آشکار حقوق کاربران در فضای مجازی محسوب می شود و حتی اگر پر درآمد ترین شغل ایران را در روبیکا داشته باشید، فعالیت در این شبکه اجتماعی کاری انسانی و اخلاقی به نظر نمی رسد. بنابراین، به شما توصیه می کنیم که دور کسب درآمد از روبیکا را به طور کلی، خط بکشید.

کسب درآمد از تلگرام

یکی دیگر از بهترین مشاغل آزاد در ایران، کسب درآمد از تلگرام است. تلگرام که علی رغم فیلتر شدن توسط جمهوری اسلامی ایران، یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در نزد مردم ایران است، قابلیتی به نام کانال دارد که می توان از آن برای تبلیغات استفاده کرد.

مراحل درآمدزایی از طریق ساخت کانال در تلگرام، تا حد زیادی مشابه مراحل کسب درآمد از طریق ساخت پیجی پرطرفدار در اینستاگرام است. اگر می خواهید از تلگرام درآمد داشته باشید، باید کانالی دارای اعضای زیاد داشته باشید و سپس، با درج تبلیغات در کانال خود، درآمدزایی کنید.

یوتیوب

یوتیوب فرصت مناسبی برای افزایش درآمد بدون سرمایه است و می توانید با ساخت محتواهای ویدیویی شاهکارهای زیادی خلق کنید و به سودهای رویایی برسید. راه اندازی کانال یوتیوب هیچ هزینه ای ندارد فقط لازم است حساب گوگل داشته باشید. برای موفق شدن در این زمینه ابتدا تحقیق کنید و ببینید چه موضوعی از محبوبیت بیشتر برخوردار است؛ برای مثال امروزه ویدیوهای طنز، فراطبیعی یا تکنیک های زیبایی  بیشترین بازخورد را در فضای مجازی دارند و تنها چیزی که برای تهیه فیلم نیاز دارید گوشی هوشمند است که برای تهیه فیلم و آپلود آن در یوتیوب استفاده کنید.

بعد از موفق شدن در این زمینه می توانید با عضو شدن در برنامه های سیستم همکاری در فروش، اجرای تبلیغات یا فروش کالا به کسب درآمد بپردازید و به مرور آن را افزایش دهید.

دستیاری در فضای مجازی

یکی از مشاغل جالب برای افرادی که به کارهای مدیریتی و برنامه ریزی علاقه دارند دستیاری در فضای مجازی است. کار یک دستیار پاسخ دادن به ایمیل ها، اجرای هماهنگی و تماس های تلفنی لازم برای برگزاری جلسات و ملاقات های بیزنسی، مدیریت رسانه های اجتماعی، مصاحبه شغلی برای استخدام و… است. برای ورود به این حرفه به هیچ سرمایه ای نیاز ندارید و می توانید با برندهای کسب و کار مختلف همکاری کنید و برنامه ریزی امور شخصی آن ها را دست بگیرید.

رونویسی فایل های صوتی و تصویری

حتماً درباره کسب درآمد از تایپ و رونویسی چیزهایی شنیده اید؛ خب فرصت خوبی برای پولسازی از این روش در ایران وجود دارد و می توانید با شرکت های مختلف وارد همکاری شوید و همزمان چند پروژه برای تایپ و رونویسی دریافت کنید. تنها مهارت لازم برای این روش، سرعت عمل و آشنایی با اصول روان نویسی و ویرایش هست؛ لازم است با دقت به فایل های صوتی گوش دهید و آنچه می شنوید را به صورت قابل فهم برای مخاطب بنویسید. این ایده برای خانم های خانه دار و دانشجویان پرمشغله مناسب است و وقت زیادی نمی گیرد.

چرا مشاغل دارای درآمد بالا، بهترین شغل ها در ایران هستند؟

پر درآمد ترین شغل ایران

به طور کلی، دو نوع انگیزه برای کار کردن و گشتن به دنبال بهترین شغل ازاد در ایران وجود دارد که به شرح زیر اند:

 • انگیزه های درونی (intrinsic incentives): این انگیزه ها ریشه در خود شما دارند و شامل مواردی مثل علاقه مندی شغلی می باشند.
 • انگیزه های بیرونی (extrinsic incentives): این انگیزه ها شامل انگیزه های مادی مثل حقوق و دستمزد هستند.

با اینکه قاعدتا باید انگیزه های درونی را در انتخاب شغل، در اولویت قرار داد اما متأسفانه در کشور ما که اکثریت جامعه در قاعده هرم مزلو (Maslow pyramid) قرار دارند و درگیر بنیادی ‌ترین نیازهای خود مثل نیاز به مسکن، پوشاک و خوراک هستند، انگیزه های درونی اهمیت خودشان را از دست داده و انگیزه های بیرونی در اولویت قرار می گیرند.

بنابراین، می توان گفت که پر درآمد ترین شغل ایران در شرایط اقتصادی کنونی، بهترین شغل ایران است. خیلی از مردم ما کارهایی را انجام می دهند که هیچ علاقه ای به آن ها ندارند اما به دلیل زیرساخت های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نامناسب در جمهوری اسلامی ایران، اولویت انتخاب شغل، نه علاقه فردی، بلکه میزان درآمد آن شغل است.

شغل های آزاد را می توان شغل هایی با بالاترین درآمد در کشور ما دانست. در ادامه، بهترین شغل های آزاد در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد و خواهید دید که پردرآمدترین شغل ها در ایران 1401 کدام اند.

مقاله مرتبط: مجوز کسب و کار

چرا شغل دارای درآمد دلاری، پر درآمد ترین شغل ایران است؟

شغل های با درآمد دلاری

متأسفانه در چند سال اخیر، ارزش پول ملی به شدت افت کرده و به نظر نمی رسد که حتی با رفع تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، پول ملی بتواند به ارزش سال های قبل خود، حتی نزدیک هم بشود و با توجه به رکود تورمی و وضعیت نابسامان اقتصادی، نمی توان هیچ دورنمای روشنی برای افزایش ارزش ریال، متصور بود.

طنز تلخ زمانه این است که در چنین شرایطی، آخرین چیزی که افزایش ناچیزی پیدا می کند، حقوق و دستمزد کارگر است. هر چه حقوق و دستمزد کارگران بخش خصوصی و کارمندان بخش دولتی پایین تر باشد، درآمد مشاغل آزاد نیز کمتر خواهد بود.

در مقابل، دلار ایالات متحده آمریکا، با قدرت، ارزش خود را حفظ کرده در صورتی که بتوانید درآمد دلاری داشته باشید، حداقل خیال شما راحت خواهد بود که ارزش پولی که برای آن زحمت کشیده اید، با گذشت زمان کسر نمی شود و تمامی زحمات شما، یک شبه دود نمی شود.

به علاوه، درآمد دلاری از این جهت حائز اهمیت است که به نسبت به زحمتی که می کشید، درآمد منصفانه ای خواهید داشت. حتی ساده ترین و غیر تخصصی ترین شغل های دارای درآمد دلاری، نسبت به پر درآمد ترین شغل ایران با درآمد ریالی، درآمد بسیار بیشتری دارد.

در ادامه با بهترین شغل ها در ایران که درآمد دلاری دارند، آشنا خواهید شد.

پیشنهاد نویسنده : بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران

بهترین شغل ها در ایران با درآمد دلاری

حتی با وجود تحریم های بانکی علیه جمهوری اسلامی ایران، همچنان به کمک شرکت ها و صرافی های واسطه، امکان کسب درآمد دلاری در کشور ما وجود دارد. در زیر، بعضی از شغل هایی را که می توانید از آن ها، درآمد دلاری داشته باشید، به شما معرفی خواهیم کرد. این مشاغل جز  پردرآمدترین شغل ها در ایران 1401 هستند:

کسب درآمد از سایت های خارجی

یکی از ساده ترین روش های کسب درآمد دلاری، کسب درآمد از سایت های خارجی استکه جز پردرآمدترین شغل ها محسوب می شود. امروزه با افزایش دسترسی به اینترنت پر سرعت، اینترنتی شدن بسیاری از کسب و کارها، توسعه ابزارهای دورکاری و توسعه ابزارهای مدیریت پروژه، امکان همکاری با سازمان هایی بسیار دورتر از محل زندگی و حتی در خارج از کشور وجود دارد.

یکی از این مشاغل که می توانید به کمک آن از سایت های خارجی، درآمدزایی کنید، برنامه نویسی است. شاید بتوان برنامه نویسی را پر درآمد ترین شغل ایران دانست. برنامه نویس ها می توانند به صورت فریلنسر برای کارفرماهایی خارج از ایران همکاری داشته باشند و درآمد خود را مستقیما به صورت دلار یا به صورت رمزارز، دریافت کنند. چنین امکانی برای دیگر مشاغل دیجیتال مثل طراحی گرافیک و تولید محتوا نیز وجود دارد.

وبسایت هایی خارجی وجود دارند که فریلنسرها و کارفرمایان از سراسر دنیا می توانند در آن ها عضو شده و با هم دیگر همکاری داشته باشند. فریلنسری به واسطه چنین وب سایت هایی، روشی بسیار عالی برای کسب درآمد دلاری است.

کسب درآمد از یوتیوب

یکی از پردرامد ترین شغل ها، کسب درآمد از یوتیوب است. امکان کسب درآمد از یوتیوب هم وجود دارد. در صورتی که ویدئوهای شما در یوتیوب، چندین هزار بازدید داشته باشند و در آن‌ها، تبلیغات قرار بگیرد، یوتیوب به ازای تعداد بازدیدها و تعداد تبلیغات در ویدئوهای شما، مبالغی را به شما پرداخت می کند که از طریق شرکت های واسطه داخل کشور، می توانید این مبالغ را از یوتیوب(Youtube)، دریافت کنید. با این روش، به راحتی، امکان کسب درآمد از اشتراک ویدئو وجود دارد.

کسب درآمد از آمازون و افیلیت مارکتینگ

روش دیگر درآمدزایی دلاری در ایران، کسب درآمد از آمازون است. این کار، آنقدر هم که به نظر  می رسد، کار سختی نیست. شما می توانید از طریق فروش مشارکتی یا افیلیت مارکتینگ (affiliate marketing) از بعضی وبسایت های فروشگاهی خارجی و حتی داخلی، کسب درآمد داشته باشید.

اگر برای افیلیت مارکتینگ وقت اختصاص دهید و آن را به صورت اصولی انجام دهید، می تواند پر درآمد ترین شغل ایران باشد زیرا برای شما، درآمد منفعل و فزاینده ای خواهد داشت.

تنها ضرورت پیاده سازی کسب و کار افیلیت مارکتینگ موفق و کسب درآمد از آمازون، مهارت در بلاگری برای راه اندازی و مدیریت وبلاگ پر بازدید یا مهارت در جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی است.

پس از ساخت وبلاگ پر مخاطب یا پیج‌های پرطرفدار در شبکه های اجتماعی، می توانید لینک هایی را که آمازون یا هر فروشگاه آنلاین دیگری برای افیلیت مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهد، در وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشته و به ازای هر خریدی که به واسطه لینک شما انجام شود، مبلغی را به عنوان پورسانت، دریافت کنید.

طراحی اپلیکیشن موبایل

اگر بتوانید اپلیکیشن جدیدی که باری از روی دوش مردم بردارد طراحی کنید، نانتان در روغن است. حتماً شما هم روزانه با اپلیکیشن های گوناگونی سروکار دارید مانند تپسی، اسنپ، دیجی کالا و … . اگر بتوانید اپلیکیشن بخصوص از نوع خدماتی طراحی کنید، می توانید به درآمد خیلی بالایی برسید.

بنابراین اگر ایده ساخت اپلیکیشن در ذهن دارید، می توانید آموزش های لازم را برای ساخت اپلیکیشن ببینید و در این مسیر قدم بردارید. اگر هم علم کافی برای ساخت اپلیکیشن ندارید، می توانید از فرد مسلط بر علم برنامه نویسی و کد نویسی کمک بگیرید و ساخت اپلیکیشن موردنظر را به او بسپارید.

همکاری در فروش

شاید بتوان گفت که بهترین شغل ازاد در ایران از نظر راحتی کار و سود خوب نسبت به زحمت آن، افیلیت مارکتینگ است. سیستمی وجود دارد به نام همکاری در فروش که به کمک این سیستم می توانید درآمد خیلی بالایی آن هم بصورت غیرحضوری داشته باشید. در این سیستم شما باید محصولات برندها و شرکت های دیگر را تبلیغ کنید و از طریق بازاریابی کمیسیون دریافت کنید.

این حرفه نیازبه دانش خاصی ندارد جز اینکه باید با فضای شبکه های اجتماعی معروفی مثل تلگرام و اینستاگرام آشنایی داشته باشید و بتوانید در آن ها محصولات را به نمایش بگذارید و به فروش برسانید.

کسب درآمد کلیکی (PPC)

یکی دیگر از پردرامد ترین شغل ها، کسب درآمد کلیکی است. در صورتی که وبلاگ پر مخاطبی داشته باشید، می توانید با دریافت تبلیغات از وبسایت های دیگر، کسب درآمد کلیکی (Pay Per Click یا به اختصار، PPC) داشته باشید. این شغل نیز اگر به صورت اصولی انجام شود، یکی از بهترین شغل ها در ایران برای کسب درآمد دلاری است.

با هم ببینیم که چگونه پولدار شویم

جمع بندی

در این مطلب با شغل های پردرآمد ایران 1401 آشنا شدید و به جرات می توان گفت که دو مورد از پردرآمدترین شغل های ایران، همکاری درفروش و کسب درآمد از سایت های خارجی هستند. می دانید که امروزه بهترین شغل ها در ایران، مشاغلی هستند که درآمد بالاتری داشته باشند. شغل های آزاد در کشور ما، درآمدهای بالاتری در مقایسه با سایر مشاغل دارند.

کسب و کارهای اینرنتی که اکثر آن ها نیازی به سرمایه اولیه ندارند، بهترین شغل های آزاد در ایران هستند. از مهم ترین این شغل ها می توان به افیلیت مارکتینگ، فریلنسینگ برای مشتریان خارجی با درآمد دلاری و کسب درآمد از اینستاگرام و تلگرام اشاره کرد. حتی روش هایی مثل کسب درآمد از بازی هم وجود دارد که از بهترین روش های کسب درآمد برای نوجوانان هستند.

نمی توان شغلی خاص را به عنوان «پر درآمد ترین شغل ایران» معرفی کرد زیرا هر شغل آزادی که داشته باشید، درآمد آن به نحوه عملکرد و تصمیم گیری خودتان وابسته است. با این حال، کمتر شغلی می تواند درآمد بالاتر از برنامه نویسی و مشاغل اینترنتی دارای درآمد منفعل داشته باشد.

سوالات متداول

شغل پردرآمد اینترنتی در سال های اخیر چه شغلی است؟

زدن فروشگاه اینترنتی یکی از مشاغل پردرآمد در سالهای اخیر است. افراد بسیاری دارند به سمت این شغل می روند و علت آن سود بالای این نوع از کسب و کار است.

لازمه داشتن یک شغل پردرآمد چیست؟

هوشمندانه عمل کردن شرط رسیدن به درآمد بالاست؛ بنابراین صرفا وقت گذاشتن روی یک شغل برای موفقیت در آن و رسیدن به درآمد زیاد کافی نیست. در هر شغلی که هستید اگر خودتان رو به روز نگه دارید و دانش خود را پیرامون کسب و کارتان بالا ببرید به طور قطع موفق خواهید شد.

4.1/5 - (8 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • زهرا کریمخانی
  آبان 29, 1400 10:36 ق.ظ

  مقاله تون به نکات ظریف و دقیقی اشاره می کنه. به نظر من اولین اقدام طراحی یک بیزنس پلن و شناخت نقاط ضعف و قوت محصول و یا خدمتی است که می خواهیم ارائه کنیم. مدل کسب و کار و داشتن یک پرسونای دقیق می تونه ما رو به سمت هدف مورد نظرمون به درستی هدایت کند. خیلی ممنون از مقاله مفید و جالبتون

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 10, 1400 12:13 ب.ظ

   ممنون از شما
   خخئشحالیم که تونستیم به شما اطلاعات مورد نیازتون رو بدیم.

   پاسخ
 • محمد قمری
  آذر 2, 1400 10:34 ق.ظ

  اینهمه سیاه نمایی لازم نبود. درسته که ارزش پول ملی مون کاهش پیدا کرده، اما در همین اوضاعی که به قول شما نابسامان هست، هنوز خیلی ها هستند که از روش های درست به کسب درآمد مشغول هستند . همونطور که خودتون در مقاله اشاره کردید، روش های بسیار زیادی وجود داره که از این طریق می توان به درآمد مناسبی دست پیدا کرد. در همین شرایط افراد زیادی رو می شناسم که درآمد ریالی خوبی دارند. ایران کشور ماست و باید به سمت روش هایی بریم که بتونیم علاوه بر ایجاد درآمد مناسب برای خودمون، ارزش پول ملی هم افزایش بدیم. ممنونم ازتون

  پاسخ
  • حسن خلیلی
   دی 19, 1400 3:27 ب.ظ

   اتفاقا برخلاف نظر شما بنظر من الان پول توی این مشاغله الان و دیگه گذشته زمانیکه بخوایم با روش های سنتی پول دربیاریم.

   پاسخ
 • امیرصدرا صادراتی اصل
  آذر 3, 1400 11:35 ق.ظ

  سلام. میشه لطفا در مورد افیلیت مارکتینگ بیشتر توضیح بدین؟ از کجا باید شروع کنم؟ من خودم محصولی برای فروش ندارم. محصول رو از کجا باید تامین کنم؟

  پاسخ
 • سروش علیپور
  آذر 23, 1400 3:08 ب.ظ

  برنامه نویسا از هه بیشتر دارن لامصبا مخصوصا اگه زبانشون خوب باشه دیگه تمومه پروژه های خارجی میگیرن با درامد دلاریی واویلاس

  پاسخ
 • سامان عباسی
  بهمن 28, 1400 1:54 ب.ظ

  قطعا ایده پردازی در بسیاری از مشاغل حرف اول رو میزنه. میخواستم بپرسم راهکاری برای تقویت ایده پردازی دارید؟
  من نویسنده برای دو سایت خارجی هستم ولی مسئله ای که دارم ایده پردازی هست و همیشه کلی از انرژیم براش گرفته میشه.
  ممنون میشم اگر راهکاری دارین معرفی بکنین.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   اسفند 9, 1400 4:15 ب.ظ

   سلام
   یکی از روش های تقویت ایده پردازی که میتونه خیلی بهتون کمک کنه این هستش که یک تصویر در جلوتون بذارید و بدون فکر کردن در موردش یک پاراگراف بنویسید. اگر این تمرین رو هر شب انجام دهید ظرف 20 روز تغیییرات زیادی در ایده پردازی خودتون مشاهده می کنین.

   پاسخ
 • شغل هایی که معرفی کرده بودید از نوع آنلاین بودند. قبول دارم که این سبک مشاغل مزیت های بالایی دارند ولی ای کاش در مورد مشاغل سنتی پردر آمد نیز صحبت می کردید. خودم به شخصه کنجکاوم که کدوم ها پردرآمدند.

  پاسخ
  • سلام
   امروزه مشاغل بیشتر به سمت کسب و کار انلاین رفته به همین علت از مشاغل سنتی صحبتی نشده

   پاسخ
 • دروغ یا راسته؟

  پاسخ
 • زهرا رضایی
  شهریور 27, 1401 11:19 ق.ظ

  ممنونم خیلی مفید بود هر شغلی دردسرهای خودشم داره من تورلیدر بودم دردسرهاش خیلی زیاد بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست