تلگرام با بیش از 500 میلیون کاربر، به عنوان پیام رسانی برتر و رایگان در بین مردم جهان شناخته می شود. در این بین کانال های بسیاری برای تبلیغات گسترده تلگرامی به وجود آمده اند که با استفاده از آن ها می توان دست به تبلیغات انبوه تلگرام بزنید و مخاطبان و مشتریان جدیدی را به سمت خود جذب کنید. در این مقاله سعی می کنیم تا با آموزش تبلیغات گسترده در تلگرام به شما در جهت رسیدن به اهداف تبلیغاتی که دارید، کمک کنیم. با ما باشید تا دنیای عجیب و بزرگ این پیام رسان را با هم بررسی کنیم.

پاول دورف بنیان گذار تلگرام اذعان می کند که این پیام رسان در ژانویه 2021 به رکورد بیشترین دانلود در بین اپلیکیشن های دیگر موبایل در جهان دست یافته است. در 7.5 سال گذشته، تلگرام رفته رفته جایگاه خود را برای محبوب شدن در بین مخاطبان پیام رسان ها پیدا کرد و اکنون به جایگاهی ثابت و رو به رشد دست یافته است. از سال 2013 تاکنون، روند نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن سالانه 40% افزایش پیدا کرده است.

باید اشاره کنیم که در حدود 75% مجموع تبلیغات منتشر شده در کانال های تلگرامی، در 10 دسته بندی کلی قرار می گیرند. در این بین کانال های مربوط به کسب و کار و مالی (20.1%)، زنان و زندگی (9%)، رسانه های خبری و انبوه (7.9%)، فرهنگ، آموزش و هنر (6.1%)، ورزش (5.9%) و اینترنت و بازاریابی (5.9%) بیشترین سهم را در تبلیغات و جذب مخاطبان دارند. از این رو تلگرام مارکتینگ به یکی از روش های موثر در تبلیغات شناخته می شود.

برای دانلود فایل pdf مقاله “تبلیغات گسترده تلگرامی” اینجا دانلود کنید.

فهرست مطالب

دلایل استفاده از تبلیغات گسترده تلگرامی

دلایل تبلیغات گسترده تلگرامی

تبلیغات گسترده تلگرامی روشی بسیار ارزانتری در مقایسه با تبلیغات کلیکی، یوتیوب و اینستاگرامی است. همچنین با انجام «تبلیغات انبوه تلگرام» می توانید به جامعه هدف متنوعی مشابه با تبلیغات اینستاگرامی، یوتیوبی و گوگلی دست پیدا کنید. حتی بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ، بازدهی کمتری نسبت به کانال های پرمخاطب تلگرامی دارند.

در سال های اخیر تلگرام محیطی قابل اعتماد برای کاربران خود به وجود آورده است و همین امر باعث شده که مخاطبان به تبلیغات و محتوای منتشر شده در این محیط، اعتماد و اطمینان کافی را داشته باشند. به همین دلیل آموزش تبلیغات گسترده در تلگرام، امری لازم و ضروری است.

برخی از مزایای تبلیغات تلگرامی به شرح زیر می باشد:

 • 100% مخاطبان تبلیغ منتشر شده را مشاهده می کنند.
 • نرخ بازخورد تبلیغات در این پیام رسان بسیار بیشتر از پیام رسان های دیگر است.
 • رویکرد مخاطبان به سمت استفاده از تلگرام در مقایسه با دیگر پیام رسان ها در سال های اخیر افزایش یافته است.

به خاطر داشته باشید که تلگرام به زودی از پلتفرم استاندارد تبلیغاتی، برای “تبلیغات انبوه تلگرام” رونمایی خواهد کرد. در این روش شما دیگر نگرانی از بابت کلاه برداری های احتمالی و هدر رفت سرمایه تان در تبلیغات، نخواهید داشت. یادتان باشد یکی از روش های کسب درآمد از تلگرام توسط صاحبان کانال، انتشار تبلیغات مختلف است؛ پس جایی تبلیغ کنید که ارزشش را داشته باشد.

قابلیت ارسال پیام فوری و محیطی دوستانه در تلگرام

تقریبا تمامی کاربران تلگرام، اهل خواندن مطالب منتشر شده در کانال ها و گروه ها هستند. بازاریابی محتوایی روشی بسیار مطمئن و مطلوب در این محیط جذاب است. خوشبختانه با قابلیت انتشار پیام های فوری و اطلاع رسانی آن توسط این پیام رسان، هیچ پستی در این محیط دور از چشم نخواهد بود. در حالی که در محیط اینستاگرام و فیس بوک، بسیار پیش می آید که محتوای منتشر شده توسط شما توسط مخاطبان دیده نمی شود و تمام هزینه و تلاش تان برباد می رود. برای همین کسب درآمد از اینستاگرام در مقایسه با تلگرام گاهی روشی سخت و زمانبر است.

محتوای تبلیغاتی منتشر شده در تلگرام 100% فضای صفحه نمایش را پوشش می دهد، در حالی که وب سایت ها برای تبلیغات و انتشار محتوای تبلیغاتی و بنری، فضای کمی را به شما اختصاص می دهند که معمولا شامل 2% از فضای کل سایت می باشد. این بدان معناست که نرخ تبدیل و نمایش تبلیغ در تلگرام بسیار بیشتر از دیگر محیط ها است.

تلگرام، محیطی بین المللی و محبوب

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی کاربران، بیشترین محبوبیت این پیام رسان متعلق به کاربران هندی، اندونزیایی و روسی می باشد. بعد از آن آمریکایی ها، مالزیایی ها، اسپانیایی ها، فرانسوی ها، آلمانی ها، ایتالیایی ها، برزیلی ها، مصری ها و اماراتی ها بیشترین کاربرانی هستند که از این اپلیکیشن استفاده می کنند. امروزه با تبلیغات گسترده تلگرامی، خیلی راحت تر و سریع تر می توانید محصول و خدمت خود را برای مخاطبان مختلف و با ملیت های مختلف نمایش دهید.

شاید از خود بپرسید، چگونه می توانید پستی با کیفیت و با کارایی لازم بنویسید؟ و در انتخاب کانال تبلیغاتی چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟ با ما همراه باشید.

روش های مختلف تبلیغات تلگرام

همه ما حداقل یکبار با تبلیغات در کانال های تلگرامی که عضو هستیم مواجه شده ایم. نحوه عضویت افراد در کانال های تلگرامی متفاوت است. ممکن است توسط آشنایان خود عضو شده باشید یا تبلیغ آن کانال را در جایی دیده باشید و عضو آن کانال شده باشید. در این قسمت قصد داریم تا روش دوم یعنی انواع تبلیغات در تلگرام را برای شما توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

تبلیغات بازدیدی تلگرام

در این نوع روش از تبلیغات تلگرام، شما به تعداد بازدید های تبلیغتان هزینه می کنید. این روش از ارزان ترین روش های تبلیغات در تلگرام است که می توانید با پرداخت هزینه محدودی، به تعداد مورد نظرتان بازدید بگیرید. تعداد بازدید ها را هم می توانید در پایین هر پست مشاهده کنید.

تبلیغات بازدیدی تلگرام انواعی دارند که به 3 مورد از آنها می پردازیم:

تبلیغات بازدیدی موضوعی در تلگرام

در تبلیغات بازدیدی موضوعی تلگرام، تبلیغ باید حتما در کانال های مرتبط با موضوع ما قرار بگیرد. پس اگر موضوع کانال شما آموزش آشپزی است، بهترین انختخاب برای شما کانال هایی هستند که در زمینه آشپزی فعالیت دارند. در روش تبلیغات بازدیدی موضوعی، رنج هزینه ها بسیار متفاوت است و بسته به موضوعی که مدنظر شماست، می تواند پر هزینه یا کم هزینه باشد.

تبلیغات بازدیدی معمولی در تلگرام

در روش تبلیغات بازدیدی معمولی در تلگرام، ارائه تبلیغات وابسته به موضوع شما نیست و می توانید تبلیغات خود را در کانال های مختلف با موضوعات مختلف قرار دهید. بزرگترین مزیت تبلیغات بازدیدی معمولی تلگرام این است که در یک زمان می توانید در مانال های گوناگون تبلیغات خود را قرار دهید و به این صورت تعداد بازدید خود را چندین برابر کنید.

تبلیغات بازدیدی پر سود در تلگرام

در تبلیغات بازدیدی پر سود تلگرام، تبلیغات خود را فقط میتوانید در کانال هایی که اعضا زیادی دارند و پر بازدید هستند قرار دهید. این روش بیشترین سود را برای شما به ارمغان خواهد آورد. پس در این روش زمان تاسیس کانال، تعداد کاربران فعال، تعداد بازدید، شهرت کانال و …..حائز اهمیت است.

تبلیغات ساعتی در تلگرام

به تبلیغات ساعتی تلگرام، تبلیغات تلگرامی ثابت و بر حسب زمان هم گفته می شود. آسان ترین روش تبلیغات در تلگرام، تبلیغات ساعتی هستند. تبلیغات ساعتی در تلگرام بطور معمول،  بصورت 12 و 24 ساعته هستند. آنچه در تبلیغات ساعتی تلگرام حائز اهمیت است، ساعت انتخابی شماست.

 به این معنا که شما باید در ابتدا تحقیق کنید و مناسب ترین ساعت را که می دانید کاربران هدفتان آنلاین هستند برگزینید و از ادمین کانالتان بخواهید تا در آن ساعت تبلیغاتتان را نمایش دهد. به این صورت تبلیغات شما بیشترین بازدید را خواهد خورد. پس در این نوع از تبلیغات تلگرام، پرسونا مخاطب اهمیت بسیاری دارد.

تبلیغات گسترده در تلگرام

در تبلیغات گسترده تلگرامی، با پرداخت هزینه به تیم های بازریابی و تبلیغات می توانید تبلیغات را بصورت حرفه ای در تلگرام انجام دهید. در این روش دیگر شما درگیر پرسونا مخاطب و …… نخواهید بود؛ چراکه با دادن اطلاعات صحیح به تیم تبلیغاتی می توانید بقیه کار را با اطمینان خاطر به آنها بسپارید و انرژی خود را صرف بقیه امور سازمانتان کنید.

طراحی و ساخت ربات تلگرام

آیا می دانستید که می توان با استفاده از ربات های تلگرامی نیز تبلیغات انجام داد؟ ربات های تلگرامی کاربرد های گوناگونی دارند؛ اما یکی از مهم  ترین مزایا آنها عضویت گیری است. شما می توانید به راحتی ربات عضویت گیر طراحی کنید و کارت ویزیت خود را برای افراد و سازمان های مدنظرتان بفرستید.

افزایش ممبر کانال تلگرام

واضح است که خرید ممبر تلگرام، سریعترین راه افزایش ممبر کانال تلگرام است. اگر کانال خود را به تازگی راه اندازی کرده اید، بهترین گزینه برای شما خرید ممبر تلگرام است. خرید ممبر تلگرام از آن جهت اهمیت دارد که باعث افزایش اعتماد مخاطبانتان می شود. در نتیجه با استفاده از تبلیغات می توانید ورودی بیشتری برای کانالتان بگیرید و به راحتی جلب اعتماد کنید.

تبلیغات کلیکی تلگرام

در تبلیغات کلیکی تلگرام، شما به تعداد کلیک هایی که روی هر تبلیغ میگیرید باید هزینه پرداخت کنید. پس همانطور که بنظر می آید، تلیغات کلیکی مقرون بصرفه هستند؛ اما این را هم بدانید که سامانه های خاصی را برای بدست آوردن تعداد کلیک ها نیاز دارید. همچنین این را هم بدانید که ممکن است تعدادی از کلیک ها از سمت رقبای شما باشد که در این صورت ممکن است هزینه ای که پرداخت کرده اید با سود حاصله رابطه منطقی نداشته باشد.

حتما بخوانید: لینکدین چیست

چگونه هزینه تبلیغات انبوه تلگرام را بپردازیم؟

چگونه هزینه تبلیغات انبوه تلگرام را بپردازیم

بعضی از صاحبان کانال های پر بازدید تلگرام(Telegram)، برای خودشان کار می کنند و ترجیح می دهند که شما مبلغ تعیین شده برای تبلیغ را مستقیم به خودشان پرداخت کنید. اما بعضی دیگر منشی و ادمین استخدام کرده اند و از طریق واسطه مبلغ و تعرفه تبلیغات را دریافت می کنند.

در شرایطی که شما با ادمین کانال سر و کار دارید، مطمئن شوید که اسم او در توضیحات کانال تلگرامی و یا زیر پست های منتشر شده در کانال درج شده است. اگر چنین نباشد، ممکن است در دام کلاه برداری بیفتید. پس حتما به خاطر داشته باشید؛ قبل از انجام هرگونه تراکنش مالی از چنین مسائلی، اطمینان کافی حاصل کنید و حتما از لینک های درج شده در قسمت توضیحات کانال برای ارتباط گیری با ادمین ها استفاده کنید.

بعضی وقت ها برای انتشار تبلیغات گسترده در تلگرامی خاص که محتوای مشخصی را انتشار می دهند، نیاز دارید که بعضی از مدارک را تکمیل کنید و برای صاحبان کانال ارسال کنید. معمولا چنین تبلیغاتی کمتر مرسوم هستند؛ اما به یاد داشته باشید که در بعضی از موارد مسائل قانونی را باید در نظر بگیرید.

بازیابی سکرت چت در تلگرام با یک کلیک

آموزش تبلیغات گسترده در تلگرام؛ اصول تبلیغ استاندارد و با کیفیت

نکته بسیار مهم این است که محتوای تبلیغ خود را با مخاطبان کانال مورد نظر تطبیق دهید. بسیاری از افراد به این نکته توجه نمی کنند و در نتیجه بازخورد مناسبی از تبلیغ منتشر شده خود نمی گیرند. بعضی از ادمین ها به شما کمک می کنند تا متن تبلیغاتی خود را متناسب با محتوا و مخاطبشان بازنویسی کنید و استایل مشخصی به آن دهید. اما بعضی دیگر اصلا محتوای شما را بررسی نمی کنند و فقط آن را منتشر می کنند.

به یاد داشته باشید که همیشه باید پست و محتوای خود در تبلیغات گسترده تلگرامی را بر طبق موضوعات کانال مورد نظرتان نوشته و آماده سازی کنید.

در اینجا به بعضی از موارد مهم در آماده سازی پست و تبلیغ تان اشاره می کنیم:

 • حتما لینک فروش یا معرفی محصول و خدمت خود را در محتوای تبلیغ درج کنید.
 • از بولت گذاری، پاراگراف بندی و ایموجی ها در محتوای خود استفاده کنید.
 • متن خود را مفید و مختصر بنویسید تا شبیه تبلیغات مزاحم و بی خود به نظر نرسد.
 • از عکس های با کیفیت و مرتبط استفاده کنید.
 • خیلی زیاد و به صورت افراطی از ایموجی ها استفاده نکنید.
 • از پیشنهادات جذاب و شگفت انگیز یا کدهای تخفیف در تبلیغ خود استفاده کنید.
 • قبل از انتشار محتوای خود، از نرم افزارهای ادیت و بررسی متن برای حذف خطاهای نگارشی استفاده کنید.

کدام تلگرام ویس چت دارد؟

سه گام مهم برای افزایش کیفیت تبلیغات گسترده تلگرامی

سه گام مهم برای افزایش کیفیت تبلیغ تلگرامی

در اینجا سه گام مهم معرفی خواهند شد تا به بتوانید محتوای تبلیغ تلگرامی برای تبلیغات گسترده تلگرامی و افزایش نرخ ترافیک وب سایت، اپلیکیشن یا کانال تان بهتر بنویسید. اول از همه به متن خود توجه لازم را نشان دهید. متن ها مهم ترین و لازم ترین قسمت تبلیغات شما هستند که شامل سه اصل اساسی می باشند:

1- سرتیتر

برای افزایش کیفیت تبلیغات گسترده تلگرامی، سرتیتر ها باید جذاب و مفید باشند تا مخاطب را به خواندن ادامه پست ترغیب کنند. برای مثال می توانید با یک سوال جمله خود را شروع کنید. بیانیه ای دلربا بنویسید یا حتی نظر و ایده شخصی خود را در مورد مسئله ای بیان کنید. در نظر داشته باشید که حتما از تیترهای بولدشده و ایموجی ها استفاده بکنید.

2- بدنه تبلیغ یا بخش اصلی

باید مزایای استفاده از خدمت، محصولتان یا دنبال کردن کانالتان را برای مخاطبان توضیح دهید. بهترین راه برای رسیدن به این منظور، پرسیدن سوالاتی مفید از خودتان است. چرا باید یک نفر از سایت، اپلیکیشن یا کانال من استفاده کند؟ سپس با توجه به پاسخی که به خود می دهید، متن تبلیغاتی مورد نظر را بنویسید.

3- بخش پایانی

باید مخاطبتان را برای نهایی کردن سفارش ترغیب کنید. بدین تربیت لینک کانال و وب سایت خود را در انتهای تبلیغ حتما قرار دهید. همچنین از ایموجی ها و عکس های مرتبط برای جذاب کردن موضوع استفاده کنید.

همچنین بخوانید: راهنمای نصب مجدد تلگرام

چگونه کسب و کار خود را در کانال های تلگرامی تبلیغ کنیم؟

حتی اگر کانال تلگرامی ندارید، همچنان می توانید کسب و کارتان را از طریق کانال های تلگرامی پر مخاطب به دیگران معرفی کنید. برای مثال یکی از استراتژی های بازاریابی بعضی از کسب و کارهای شناخته نشده، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در تلگرام است. پس شگفت زده نشوید اگر در حال خواندن مطالب کانالی در تلگرام هستید و ناگهان یکی از تبلیغاتی برند پپسی جلوی شما ظاهر می شود.

بدین منظور می توانید تبلیغات پستی در کانال های تلگرامی پر مخاطب را به منظور ایجاد کمپین “تبلیغات گسترده تلگرامی” خریداری کنید. ادمین ها، معمولا جدول زمانی خاصی برای تعیین تعرفه های تبلیغاتی دارند. مثلا قیمت تبلیغ های 6 ساعته از 12 ساعته و یک روزه بسیار کمتر است. تبلیغات دائمی معمولا گزینه خوبی نیستند؛ زیرا مردم فقط در 24 ساعت اول، پست ها را بعد از انتشار می بینند. قیمت تعرفه تبلیغات به ازای انتشار هر پست متفاوت در محیط تلگرام ایرانی، از 10 هزار تومان تا گاهی 1 میلیون تومان است.

تعرفه تبلیغات معمولا به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 • موقعیت جغرافیایی: برای مثال تبلیغات تگلرامی در هند بسیار ارزانتر از روسیه است.
 • زمان: برای مثال تبلیغ 6 ساعته بسیار ارزانتر از تبلیغات یک روزه است.
 • تعداد فالوورهای کانال: اعضای بیشتر = هزینه تبلیغ بیشتر
 • نرخ مشارکت: اگر تعداد اعضای کانالی زیاد اما بازخورد تبلیغاتش پایین باشد؛ به این معنی است که کانال مورد نظر بازدهی لازم را ندارد. فکر کنید که 1 میلیون تومان برای تبلیغ می پردازید و فقط 500 نفر تبلیغ مورد نظر را می بینند. آن موقع متوجه می شوید که چه چیزی را از دست داده اید.

همچنین ببینید: افزایش ممبر تلگرام

نکات مهم در انتخاب کانال برای تبلیغ کسب و کار

در تبلیغات گسترده تلگرامی باید هنگام بررسی و انتخاب کانال مورد نظرتان برای تبلیغ نکات زیر را حتما در نظر بگیرید.

 • کانال هایی را در نظر بگیرید که حداقل 10 هزارنفر عضو دارند.
 • نرخ مشارکت و بازدید تبلیغ شما باید حداقل 10% کل اعضای کانال باشد.
 • پست های دائم اصلا گزینه مناسبی نیستند.
 • موضوع کانال حتما با کسب و کارتان مرتبط باشد. برای مثال تبلیغ کوکاکولا در کانال مربوط به بیت کوین هیچ معنی خاصی نمی دهد.

به خاطر داشته باشید که قبل از سفارش تبلیغ، حتما از ادمین بخواهید که آمار تبلیغات و بازدیدهای کانال را به شما نمایش دهد. این حق شماست که نرخ بازدید، میزان رضایت، نرخ رشد و متوسط بازدهی کانال را قبل از نهایی کردن سفارش خود بدانید. با یادگیری «آموزش تبلیغات گسترده در تلگرام»، پس از مدتی متوجه خواهید شد که کدام کانال ها و ادمین ها قابل اعتماد تر هستند.

چگونه بازدهی تبلیغ خود را بررسی کنیم؟

چگونه بازدهی تبلیغ خود را بررسی کنیم؟

در تبلیغات گسترده تلگرامی باید بازدهی تبلیغات خود را بررسی کنید. مطمئنا بعد از انتشار تبلیغ خود منتظر هستید تا ببینید هزینه ای که کرده اید، چقدر مفید و سود بخش بوده است و در چه مدت زمانی این هزینه به شما بر می گردد. در اینجا باید چند مورد بررسی شود.

1- اگر کانال تلگرامی خود را تبلیغ کرده اید

اگر کانال خود را تبلیغ کرده اید، ارزش اصلی اضافه شدن تعداد فالوورهای شما در نظر گرفته می شود. برای مثال اگر 50 هزار تومان برای تبلیغ خود هزینه پرداخت کرده اید و تنها 25 کاربر جدید به کانال شما اضافه شده است، به این معنی است که در ازای هر 2 هزار تومان، یک نفر شما را دنبال کرده است. اگرچه هیچ استاندارد مشخصی برای این قضیه تعیین نشده است و این مقدار بسته به نوع کانال، محتوا، موضوع، و زمان انتشار تبلیغ شما دارد.

برای رسیدن به نقطه مطلوب می توانید تبلیغ خود را در زمان های مختلف و کانال های مختلف انتشار دهید، بازخورد های مختلف را بسنجید تا به هدف نهایی خود برسید.

2- اگر وبسایت و یا اپلیکیشن خود را تبلیغ کرده اید

طبق تحقیقات انجام شده بر روی رفتار سنجی مخاطبان و کاربران تلگرام، افراد معمولا تمایلی برای فرستاده شدن به محیط دیگری توسط تبلیغات تلگرامی نشان نمی دهند. در خیلی از موارد به دلیل ازدیاد تبلیغات و نوتیفیکیشن های مختلف، افراد بر روی لینک های موجود در تبلیغات کلیک نمی کنند. پس در نظر داشته باشید که شاید چنین تبلیغاتی در تلگرام، شما را به نتیجه دلخواهتان نرساند.

این مطلب نیز به کارتان می آید: کسب درآمد از روبیکا

کدام روش تبلیغات گسترده تلگرامی بهتر است؟

در نظر داشته باشید که شما می توانید هرگونه محصول یا خدمتی را در محیط تلگرام به فروش برسانید. داشتن ربات چت یکی از بهترین ابزارها برای این کار است. با استفاده از ربات های پاسخگو به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می کنید و امکان ایجاد ارتباط با چند کاربر و مشتری را در یک زمان خواهید داشت.

اگر صاحب کسب و کاری جدید و نوپا هستید و می خواهید از کمپین های تبلیغاتی برای برند سازی خود بهره ببرید؛ فقط و فقط تلگرام را در نظر بگیرید. در ابتدای امر کانال تلگرامی بسازید و ربات پاسخگو در آن قرار دهید. بعد از اینکه کسب و کارتان بزرگتر شد، می توانید از داشتن اپلیکیشن و وبسایت برای توسعه شغل خود استفاده کنید. همچنین می توانید در کانال خود از دکمه ثبت سفارش برای نهایی کردن سفارش مشتریان خود بهره ببرید.

چگونه از اتلاف سرمایه در تبلیغات گسترده تلگرامی جلوگیری کنیم؟

قبل از انتشار محتوای خود، حتما آن را در یک تا سه کانال تست کنید. این بدین معنی است که بعد از انتشار تبلیغ خود، بازخورد گرفته شده را بررسی و تحلیل کنید. بازخورد به معنی تعداد افزایش مخاطبان، سفارشات نهایی شده، کلیک ها و تعداد دسترسی به رباتتان است.

سپس محتوای خود را ویرایش کرده و در تمامی کانال های مرتبط با کسب و کارتان آن را منتشر کنید. به خاطر داشته باشید حتی با انتشار تبلیغ خودتان در چندین کانال تلگرامی، هنوز هزینه کمتری در قیاس با انتشار آن در سایت ها متقبل خواهید شد.

اگر بودجه برای تبلیغات گسترده تلگرامی محدود باشد، چه باید کنیم؟

مشابه مورد قبل، محتوای خود را تست کنید، آن را بهبود ببخشید و دوباره در 2 تا 3 کانال آن را منتشر کنید. در بعضی از سایت ها می توانید کانال های پربازدید و پرمخاطب را که در دسته بندی های مختلف طبقه بندی شده اند، پیدا کنید و تبلیغ مورد نظر را بسته به نوع مخاطب و جامعه هدفتان منتشر کنید.

بهتر است برای اینکه بدانید چگونه اعضای کانال تلگرام را زیاد کنیم، روش های مختلفی را امتحان کنید و از هر کدام که بازخورد بهتری به شما داد، نهایت استفاده لازم را کنید تا بازدهی شما در طولانی مدت بهتر شود.

نتیجه گیری و خلاصه

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم، سعی بر این بود که آموزش تبلیغات گسترده در تلگرام را با شما در میان بگذاریم. «تبلیغات گسترده تلگرامی» در کانال های پر مخاطب نکات ظریفی دارد که قبل از سفارش تبلیغات انبوه تلگرام باید آن را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که قبل از ایجاد کمپین تبلیغاتی و خرج کردن هزینه های بسیار، کانال های مرتبط با موضوع کسب و کار خودتان را در نظر بگیرید. همچنین از جذاب بودن محتوای متن تبلیغاتی خود مطلع شوید تا بازخوردی که از تبلیغ خود می گیرید بیشترین بهره وری را برای شما ایجاد کند.

مقاله مرتبط:
چگونه ممبر فیک بسازیم
دیلیت اکانت تلگرام فوری

سوالات متداول

تبلیغات گسترده تلگرامی چه مقدار هزینه دارد؟

تبلیغات تلگرامی بین 10 هزار تا 1 میلیون تومان هزینه دارد. هزینه تبلیغات گسترده تلگرامی به اهداف و روش های شما بستگی دارد.

چگونه به صورت رایگان تبلیغ تلگرامی منتشر کنیم؟

می توانید از طریق سایت ها و یا گروه های خاص به کانال هایی که تبلیغات رایگان تلگرامی منتشر می کنند، دست پیدا کنید و تبلیغ خود را در آنجا منتشر کنید.

آیا می توان تبادل تبلیغ در تلگرام داشته باشیم؟

بله. با صحبت کردن و رسیدن توافق با ادمین کانال ها، می توانید لینک کانال هایتان را به صورت رایگان منتشر کنید. همچنین با اموزش تبلیغات گسترده در تلگرام می توانید به بازدهی بیشتری در کانال خود برای تبادل تبلیغ برسید.

چگونه کانال تلگرامی مناسب را برای تبلیغ انتخاب کنیم؟

بدین منظور باید کانال تلگرامی مرتبط با محصول، خدمت و موضوع کانال تان را پیدا کنید. اعضای کانال باید از کشور خودتان باشند تا بازخورد بهتری بگیرید. سایز و تعداد اعضای کانال بهتر است حداقل 10 هزار نفر باشد و نرخ تعامل و بازدید بین 15%-20% در نظر گرفته شود.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ولی من بازم تبلیغات در اینستاگرام رو ترجیح میدم به تلگرام چون تلگرام فیلتره و سخته واقعا برای خیلی از افراد که بخوان از تلگرام استفاده کنن

  پاسخ
 • ساسان حسینی
  آذر 24, 1400 3:31 ب.ظ

  در حال حاضر تبلیغات در خیلی از کانال های پربازدید گرونه. البته بعد از محدودیت ها تلگرامی قیمت ها کمی کم شد ولی باز هم خیی از این کانال ها هزینه های زیادی می گیرند. برای همین بنا به تجربه ای که داشتم توصیه می کنم که حتما از اعتبار و کارآمدی کانال مورد نظر مطمئن بشید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست