اکنون کسانی که در حرفه همکاری در فروش متخصص هستند و حرفی برای گفتن دارند، سالانه هزاران و یا حتی میلیون‌ها دلار درآمد کسب می‌کنند، بدون اینکه هزینه زیادی را از ابتدا صرف کرده باشند. به دلیل اهمیتی که این حوزه در سال‌های اخیر پید کرده است، ما را بر آن داشت تا راهنمای جامعی برای طرفداران این استراتژی بازاریابی تهیه کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

همکاری در فروش چیست؟

افیلیت مارکتینگ یک استراتژی‌ برای تبلیغ محصولات یا خدمات شخص یا شرکت دیگری است. در واقع به این شکل که یک شرکت یا شخصی محصولی دارد و حالا با تبلیغ به وسیله افراد یا شرکت‌های دیگر، آن محصول به فروش می‌رسد.

بعد از فروش محصول پورسانت کسانی که تبلیغ کرده‌اند داده خواهد شد.

تیم‌های افیلیت مارکتینگ اغلب به سراغ شرکت‌های معتبر می‌روند تا بتوانند محصولاتشان را برای بازار مصرف تبلیغ کنند.

برای مثال وبلاگ‌نویسان با نوشتن مطالب مفید تاثیرگذاری زیادی بر روی کاربران اینترنت دارند. حالا می‌توانند با تبلیغ یک محصول برای مخاطبان و طرفداران خود، فروش را برای یک برند افزایش دهند.

همکاری در فروش راهی سریع برای ارائه محصولات و خدمات است. بدون اینکه نیاز باشد شما محصولات و یا خدماتی را برای خود ایجاد کنید. در واقع با این روش شما محصولات یا خدماتی را که دوست دارید، پیدا می‌کنید. سپس آن را برای بازدیدکنندگان و طرفداران خود تبلیغ می‌کنید و بخشی از سود حاصل از فروش را برای خود برمی‌دارید.

میزان استقبال شرکت‌ها از افیلیت مارکتینگ چقدر بوده است؟

اکنون بسیاری از برندها از تاکتیک‌های بازاریابی سنتی به سمت مدل افیلیت مارکتینگ رفته‌اند.

در این روش شرکت‌ها سود بیشتری عایدشان می‌شود. براساس یک برآورد مشخص شد در هر سال حدود 10.1 درصد به مجموع درآمد و هزینه‌های افیلیت مارکتینگ افزوده می‌شود. حدود 81 درصد از برندها و 84 درصد از ناشران نیز از قدرت تیم‌های افیلیت مارکتینگ استفاده می‌کند. البته این آمارها مربوط به ایالات متحده است. اما در مورد سایر کشورها هم شاهد رونق این روش بازاریابی هستیم.

در سال 2018، هزینه بازاریابی محتوا که بخشی از افیلیت مارکتینگ را تشکیل می‌دهد، حدوداً 62 درصد از دنیای بازاریابی را به خود اختصاص داد.

همچنین میزان تاثیرگذاری این روش نسبت به روشهای سنتی بازاریابی 3 برابر رشد داشت. اکنون 16 درصد از کل سفارشات مشتریان به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. این مقدار رشد در خریدهای اینترنتی به تلاش تیم‌های افیلیت مارکتینگ نسبت داده می‌شود.

افیلیت مارکتینگ چگونه کار می‌کند؟

همکاری در فروش چگونه کار می‌کند؟

کار کردن در تیم همکاری در فروش حتی برای افرادی که در بازاریابی دیجیتال ماهرند، ممکن است سخت و پیچیده باشد. البته قسمت خوب این داستان آنجاست که برای شروع کار نیاز نیست که همه جزئیات را بدانید. از آنجایی که این روش بازاریابی شامل چندین بخش است، هر یک از بخشها باید وظایف و مسئولیت‌های خود را بداند.

سه بخشی که در افیلیت مارکتینگ درگیر هستند عبارتند از:

 1. فروشنده‌گان و یا سازندگان محصولات
 2. شخص و یا تیم تبلیغ کننده
 3. مصرف کننده

حالا بیایید به روابط پیچیده‌ای بپردازیم که این سه طرف با هم دارند تا مطمئن شوید میزان موفقیت همکاری در فروش چقدر است.

فروشنده یا تولیدکننده محصول

فروشنده می‌تواند فردی کارآفرین با یک کارگاه کوچک و یا یک بنگاه اقتصادی بزرگ، خرده فروش و یا یک تاجر بین‌المللی باشد. حالا این محصول ممکن است شامل محصولات آرایشی، لوازم خانگی و یا حتی یک خدمات (مثلاً دندانپزشکی) باشد. 

این محصول در بازار یک نام و نشان (برند) دارد. از طرفی فروشنده فرصتی برای حضور در بازار را ندارد. بنابراین به سراغ تیم افیلیت مارکتینگ می‌رود.

برای مثال فروشنده کالاهای الکترونیکی می‌خواهد محصولات خود را به مصرف‌کنندگان معرفی کند. برای این کار به کمک افیلیت مارکتینگ نیاز دارد. زیرا تخصص چنین شرکتی تولید محصولات الکترونیکی است و تخصصی در زمینه افیلیت مارکتینگ ندارد.

تیم تبلیغ کننده یا افیلیت مارکتینگ

بازاریاب وابسته ممکن است یک فرد یا تیم و یا یک شرکت باشد که کالایی را برای جذب مصرف کنندگان بیشتر به شکل ماهرانه‌ای معرفی می‌کند. به عبارت دیگر شرکت افیلیت محصولات یک شرکت را معرفی می‌کند تا مصرف‌کنندگان را برای خرید از آن برند ترغیب کند.

تیم‌های افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته می‌دانند که مخاطبشان چه چیزی را می‌پسندد. سپس براساس برآوردی که از سلیقه‎ها و علایق مخاطب دارند، محصولات را انتخاب و معرفی می‌کنند. این تیم به شرکت‌های تولیدکننده کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری را جذب کند.

مصرف‌کنندگان

در سوی دیگر بازاریابی وابسته، مصرف‌کنندگان قرار دارند. آن‌ها برای خرید کردن تحت تاثیر الگوهایشان هستند. حال اینکه بخشی از الگوهای آن‌ها وب سایت، شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسر‌ها و بلاگرها هستند که همگی جزئی از تیم افیلیت مارکتینگ محسوب می‌شوند.

زمانی که در افیلیت مارکتینگ محصولی معرفی می‌شود، مصرف‌کنندگان با اعتمادی که به این تیم دارند، برای خرید مشتاق می‌شوند. سپس سود حاصل از فروش شرکت تولیدکننده بالا می‌رود. این شرکت نیز بخشی از سود را بابت دستمزد به تیم افیلیت پرداخت می‌کند.

نحوه پرداخت چگونه است؟

بازاریابی وابسته یک روش درآمدزایی برای کسانی است که به فعالیت در دنیای آنلاین علاقمند هستند. این روش با سرعت زیادی می‌تواند میزان درآمد شما را به چند برابر افزایش دهد. البته باید با تکنیک‌های آن آشنا باشید. اما تیم‌های افیلیت مارکتینگ چطور از این راه درآمد کسب می‌کنند؟

جواب این سوال کمی پیچیده است. با توجه به اینکه تیم‌های افیلیت مارکتینگ به اشکال مختلفی در فضای اینترنت بازاریابی می‌کنند، نحوه دریافت دستمزدشان نیز با یکدیگر متفاوت است. برای مثال یک اینفلوئنسر در اینستاگرام با یک وبلاگ نویس دستمزد متفاوتی را دریافت می‌کند.

اینفلوئنسرها براساس میزان فالوورها و تاثیرگذاری‌شان بر روی طرفدارانشان با شرکت‌ها یا فروشنده‌های مختلف قرارداد می‌بندند.

سپس دستمزد را قبل از تبلیغات دریافت می‌کنند. اما وبلاگ نویس‌ها اغلب لینک وب‌سایت برند مورد نظر را در سایت خود منتشر کرده و براساس تعداد کلیک کاربران از صاحب برند دستمزد می‌گیرند.

به طور کلی نحوه دریافت دستمزد در تیم‌های افیلیت مارکتینگ را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

پرداخت بابت هر فروش

این ساختار پرداخت دستمزد برای بازاریابی وابسته رایج‌تر است. در این روش، برندهای مختلف درصدی از فروش محصولات را که در نتیجه تلاش تیم افیلیت مارکتینگ بدست آمده است، به این تیم پرداخت می‌کنند.

به عبارت دیگر، شرکت‌های افیلیت به سرمایه‌گذار کمک می‌کنند فروششان افزایش یابد. سپس در مقابل هر تعداد فروش، سود مشخص شده در قرارداد را دریافت می‌کنند.

پرداخت به ازای تعداد کلیک‌ها

یکی دیگر از روش‌های دریافت دستمزد برای افیلیت مارکتینگ برحسب افزایش تعداد کلیک‌ها در وب سایت برند موردنظر است.

به این صورت که یک برند با تیم افیلیت مارکتینگ قرارداد همکاری امضا می‌کند تا نرخ بازدید یا کلیک‌های وب سایتش را بالا ببرد. سپس برند به ازای هر تعداد بازدید به این تیم دستمزد پرداخت می‌کند.

پرداخت به ازای مدت زمان تبلیغ

یکی دیگر از روش‌های دریافت دستمزد کسانی که در حوزه بازاریابی وابسته فعالیت دارند، مدت زمان تبلیغات است.

این روش بیشتر برای شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارد. به این صورت که اینفلوئنسر بابت تبلیغات یک هفته‌ای مبلغ مشخصی را از یک برند دریافت می‌کند. اما برای تبلیغات یک ماهه دستمزد بالاتری را می‌گیرد.

چرا تبدیل شدن به یک بازاریاب افیلیت اینقدر طرفدار دارد؟

دلایل زیادی باعث شده است تا این روزها افیلیت مارکتینگ محبوبیت زیادی پیدا کند. مهم‌ترین دلایل آن عبارتند از:

بدست آوردن درآمد منفعل

یکی از مزیت‌های اصلی این روش بازاریابی، امکان درآمدزایی حتی در زمان خواب است. شما برای راه‌اندازی یک کمپین، وب سایت و یا صفحه در شبکه‌های به مقداری سرمایه اولیه نیاز دارید.

اما وقتی توجه بخشی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی یا موتورهای جستجو را به سمت خود جلب کردید، شاهد بازگشت نرخ سرمایه خواهید بود.

حتی تا مدت‌ها بعد از اتمام کار درآمد دارید. بازدهی مداوم حتی زمانی که در مقابل کامپیوتر یا گوشی همراه خود نیستید، یکی از مزیت‌های کسب درآمد از طریق افیلیت مارکتینگ است.

بدون نیاز به پشتیبانی از مشتری

تیم‌های افیلیت مارکتینگ فقط محصولات را برای بازار مصرف معرفی می‌کنند. اما هیچ مسئولیتی در برابر مصرف‌کنندگان ندارند. بلکه این صاحب برند یا شرکت است که باید پاسخگوی مشتریان خودش باشد. در روش بازاریابی سنتی، بازاریاب باید تا حدودی پاسخگوی مشتری باشد.

بنابراین شما با حضور در تیم‌های افیلیت مارکتینگ هرگز نگران رضایت یا عدم رضایت مشتری نخواهید بود. بعد از دریافت حق کمیسیون خود از فروش، هرگونه عدم رضایت یا شکایت مصرف‌کننده، متوجه صاحب برند خواهد بود.

کار از راه دور

یکی از مزیت‌های بازاریابی وابسته امکان کار در خانه است. اگر از حضور در دفتر متنفر هستید، افیلیت مارکتینگ بهترین روش برای کسب درآمد برای شماست. با این روش بازاریابی می‌توانید در خانه کمپین‌هایی را راه‌اندازی کنید که محصولات را برای بازار مصرف معرفی کنید.

مقرون به صرفه بودن

یکی دیگر از مزیت‌های فعالیت به صورت افیلیت مارکتینگ، نیاز به سرمایه اولیه بسیار محدود است.

بسیاری از مشاغل برای راه‌اندازی به سرمایه‌ زیادی نیاز دارند. این در حالیست که برای افیلیت مارکتینگ به سرمایه زیادی نیاز ندارید.

بلکه با هزینه بسیار کم و بدون دردسر می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. شما هیچ دغدغه‌ای برای تأمین یا ارسال محصول ندارید. بلکه این برند است که محصولات را تأمین می‌کند.

راحت و انعطاف پذیر

بخشی از فعالیت در افیلیت مارکتینگ به صورت فریلنسری است. در این صورت شما استقلال بیشتری برای تعیین اهداف، تغییر مسیر، انتخاب محصولات و یا همکاری با برندهای مختلف را دارید.

در واقع مجبور به پیروی از دستورات کسی نیستید. همچنین ساعات زمان کاری را هم شما تعیین می‌کنید. از سوی دیگر این نحوه کسب و کار عاری از هرگونه محدودیت و مقررات شرکتی است. تنها چیزی که نیاز دارید پیروی از قوانین اینترنتی و سایبری است.

نحوه شروع مشارکت در فروش در 4 مرحله

شروع مشارکت در فروش در 4 مرحله

حالا که با مفهوم بازاریابی وابسته و مزیت‌های آن آشنا شدید، مراحل زیر را باید برای شروع فعالیت شروع کنید.

1- برای تبلیغات یک محصول مناسب را انتخاب کنید

برای انتخاب محصول از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

 1. از تجربه خود استفاده کرده و محصولاتی را انتخاب کنید که با مخاطبان شما همخوانی دارند. در این موارد باید محصولاتی را که مورد علاقه شماست و در مورد آن اطلاعات کافی دارید، انتخاب کنید. به هر حال قرار است در مورد محصول اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. در این صورت باید در مورد آن تجربه داشته باشید.
 2. پیدا کردن محصولات از طریق یک شبکه افیلیت هم یکی دیگر از راه‌های پیشنهاد ماست. این روش مستلزم تحقیقات و صرف پول برای خرید محصولات است. چرا که باید محصولات را امتحان کرده و بتوانید در مورد آن صحبت کنید. شما بدون دانش نمی‌توانید اعتماد مخاطبان را جلب کنید. در عین حال باید اعتبار خود را همزمان با تبلیغات حفظ کنید.

2- خودتان شرکت افیلیت راه اندازی کنید

برای شروع فعالیت باید شرکت و یا تیم راه‌اندازی کنید. برای این کار به موارد زیر نیاز دارید:

 • اطلاعات تماس شخصی و شغلی را برای اهداف مالیاتی و گزارشگری مشخص کنید.
 • یک حساب بانکی افتتاح کنید.
 • برندها باید اطلاعاتی از جمله نام برند، محصولات، خصوصیات محصول و لینک را در اختیار شما قرار دهند.
 • مشخص کردن استراتژی تبلیغات هم در همین مرحله باید انجام شود. برای این منظور باید دستورالعمل در مورد چگونگی استفاده از بستر تبلیغات را ایجاد کنید.
 • ابزار بازایابی آنلاین مثل بنر، آگهی تبلیغات و … را تعیین کنید.
 • برای دریافت اطلاعات در مورد محصولات باید با صاحب برند ارتباط مداوم داشته باشید.

3- تبلیغات پیشنهادی انتخاب شده خود را شروع کنید

وقتی مرحله قبلی را پشت سر گذاشتید، حالا نوبت به تبلیغات می‌رسد. هر اطلاعاتی را که در مورد برند دارید،

به طور خلاقانه‌ای در مقابل مخاطبان خود قرار دهید. آن‌ها به توصیه‌ها و حرف‌های شما اعتماد دارند.

اما با این حال نحوه ارائه تبلیغات هم اهمیت زیادی دارد. اغلب تیم‌های بازاریابی وابسته در این مرحله دچار لغزش می‌شوند. بسیاری از آن‌ها فکر می‌کنند همین که یک آگهی از برند را در وبلاگ خود قرار دهند، کار تمام شده است.

خوب پس باید چکار کنیم؟ از نظر ما چندین راه حل برای اجرا کردن تبلیغات برند در تیم افیلیت مارکتینگ وجود دارد که عبارتند از:

یک صفحه منبع در وبلاگ خود ایجاد کنید

وقتی قرار است محصولات مختلفی را تبلیغ کنید، بازدیدکننده وبلاگ سردرگم می‌شود. پس باید تبلیغات را سازماندهی کنید و برای مخاطب خود توضیح دهید هر یک از این محصولات چه مزیت‌هایی دارند.

به عبارت دیگر شما مرکز فروش نیستید. بلکه باید محتواهایی حاوی اطلاعات مفید در مورد محصولات را منتشر کنید. پس به صفحات مختلف وبلاگ برای هر یک از محصولات نیاز دارید. در این مورد SEO صفحات وبلاگ برای Google را فراموش نکنید.

محتواهای شخصی‌سازی شده تولید کنید

یکی از اصول بسیاری مهم در بازاریابی وابسته، تولید محتواهای شخصی‌سازی شده است. مخاطبان از طریق این محتواها با برندهای تبلیغ شده ارتباط برقرار می‌کنند.

در کنار این موضوع به ایمیل مارکتینگ هم توجه داشته باشید. با این روش حجم ترافیک برای صفحات تبلیغ را بیشتر می‌کنید.

برای نوشتن محتواهای شخصی‌سازی شده می‌توانید از نظرات کاربران در سایت‌های دیگر در رابطه با همان محصول استفاده کنید و اطلاعات جامع و کاملی در اختیار کاربر قرار دهید. حتی اگر لازم باشد باید از معایب هم صحبت کنید تا بهتر بتوانید اعتماد کاربر را جلب کنید.

4- مطابق با الزامات قانونی بهترین روشها را انتخاب کنید

پیش‎تر گفتیم یکی از مزیت‌های افیلیت مارکتینگ، نداشتن مسئولیت بابت خوب یا بد محصولات است.

البته نباید این موضوع باعث شود که به سراغ برندهای بی‌کیفیت و کلاهبردار بروید. اگر یک محصول از سوی کاربران رد و یا از آن‌ها سوءاستفاده شود، بعد از این به تبلیغات شما اعتماد نمی‌کنند.

بنابراین باید به قوانین هم دقت داشته باشید. ضرورتی ندارد که مخاطبان بدانند شما در إزای تبلیغات دستمزد دریافت می‌کنید.

اما لازم است که اعتمادشان را به سمت خود جلب کنید. اگر از محصولی استفاده نکرده‌اید و یا در مورد کیفیت آن اطلاعی ندارید، باید کاربر را در جریان این موضوع بگذارید. یا معرفی محصول را انجام دهید اما در انتها ذکر کنید اصراری برای خرید آن‌ها ندارید.

بسترهای موجود برای افیلیت مارکتینگ

شما قبل از اینکه بازاریابی وابسته خود را راه‌اندازی کنید، ابتدا باید کانال تبلیغات را مشخص کنید. به طور کلی چندین کانال برای این روش بازاریابی وجود دارد که عبارتند از:

تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر

اینفلوئنسر به افراد تاثیرگذاری گفته می‌شود که به عنوان یک الگو، بر روی تصمیمات خرید بخش زیادی از مردم تاثیر می‌گذارد.

این فرد از موقعیت بسیاری خوبی برای حضور در تیم‌های افیلیت مارکتینگ برخوردار است. این افراد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. حضور آن‌ها در شبکه‌هایی مثل اینستاگرام پررنگ و برجسته است.

برای این گروه از افراد هدایت مصرف کنندگان به سمت برندها از طریق محتوای شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ و یا تعامل با طرفدارانشان آسان است.

تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس

وبلاگ نویسی این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا با کمک یادگیری و آموزش سئو ، میزان فروش برندها را بالا ببرید. شما با این کار در مورد محصولات یا خدمات محتواهایی را منتشر می‌کنید. سپس به شکل قانع‌کننده‌ای در مورد برندهای مختلف صحبت می‌کنید.

وبلاگ نویس‌ها به دلیل داشتن اطلاعات زیاد در مورد محصولات و خدمات، به کاربران در انتخاب بهترین برندها کمک می‌کنند. از سوی دیگر در بهبود فروش برندها نیز تاثیرگذارند.

فعالیت از طریق تبلیغات PPC گوگل

یکی از روش‌هایی که در افیلیت مارکتینگ انجام می‌شود، تبلیغات کلیکی گوگل است. در این صورت فقط کافیست با روش‌های مختلف تبلیغات در گوگل آشنایی داشته باشید.

سپس سایت مورد نظر را در برخی از کلمات کلیدی به صفحه اول گوگل بکشانید. با این روش در فروش محصولات وب سایت موردنظر شریک می‌شوید و یا دستمزد خود را دریافت می‌کنید.

فعالیت از طریق ایمیل مارکتینگ

اگر به هیچ یک از روش‌های گفته شده علاقه ندارید، ایمیل مارکتینگ هنوز هم اعتبار زیادی در بین تیم‌های افیلیت مارکتینگ دارد.

برخی از این شرکت‌ها دارای کارمندانی هستند که به طور اختصاصی به بازاریابی ایمیلی می‌پردازند.

نتیجه کار آن‌ها تبلیغ برای محصولات یک فروشگاه یا شرکت است. با این روش ترافیک ورودی به فروشگاه اینترنتی یا وب سایت‌شان را افزایش می‌دهند. پس از فروش محصول نیز حق کمیسیون خود را دریافت می‌کنند.

طراحی وب سایت بزرگ

تیم‌های افیلیت مارکتینگ بزرگ برای تبلیغات محصولات برندها از سایت هم استفاده می‌کنند. این کار برای ورود حجم زیادی از ترافیک صورت می‌گیرد.

سایت‌های بزرگ بر روی جذب مخاطبان میلیونی متمرکز می‌شوند. این سایت‌ها با استفاده از تکنیک‌های برندسازی، تولید محتوا، تکنیک های سئو، لینک‌های مرتبط به محتوا و … محصولات را به مخاطبان خود معرفی می‌کنند.

با این روش برندها به طور گسترده‌ای در معرض نمایش قرار می‌گیرند و نرخ تبدیلشان افزایش می‌یابد. از سوی دیگر در بیشتر شدن دستمزد تیم افیلیت هم تاثیرگذار است.

بهترین روندهای سال 2020 چیست؟

بهترین روندهای سال 2020 برای افیلیت مارکتینگ

برای اینکه بتوانید بازاریابی وابسته را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید و از آن نتیجه بگیرید، این توصیه‌ها را مدنظر داشته باشید:

بهبود گزارشات مربوط به افیلیت

بسیاری از برنامه‌ها در افیلیت مارکتینگ به مدت زمان زیادی نیاز دارند تا به نتیجه برسند. اما اگر بتوانید از سیستم گزارش‌دهی استفاده کنید، یک دید کلی را در مورد چگونگی همکاری و تاکتیک‌های بازاریابی بدست می‌آورید.

استفاده از اینفلوئنسرها برای افزایش مخاطب هدفمند

در گذشته شرکت‏های بزرگ به سراغ سایت‏های رسانه‎ای می‌رفتند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنند.

استفاده از روش‏های سئو، کلید واژه‏‌های بلند و روش‏های تبلیغاتی دیگر، به افزایش مخاطبان یک کسب و کار کمک زیادی می‌کند. اما اینفلوئنسرها هم برای این کار مؤثر هستند.

شاید آنها ترافیک زیادی را به سمت کسب و کارتان هدایت نکنند اما مخاطبان آنها معتبر و هدفمند هستند و نرخ تبدیل بالاتری دارند. 

اعتماد کردن به تیم‌های افیلیت مارکتینگ

بسیاری از کسب و کارها که درآمد بالایی دارند، اغلب به تیم‏های افیلیت مارکتینگ اعتماد می‌کنند.

این تیم‏ها اگرچه برای خدمات خود حق کمیسیون دریافت می‌کنند، اما می‌توانند در رونق کسب و کار نقش مهمی را ایفا کنند.

حتی برند را به نحو بهتری برای مصرف کننده توصیف کنند. البته باید بین تیم‏های باهوش و حرفه‎ای با تیم‏های نوپا و تازه کار تفاوت قائل شوید.

استراتژی‌‏های مهم همکاری در فروش در سال 2020

برای اینکه بتوانید افیلیت مارکتینگ خود را به نحو بهتری به پیش ببرید، توصیه‌‏های زیر را مدنظر قرار دهید:

فقط محصولاتی را انتخاب کنید که با آنها آشنایی دارید

تیم افیلیت مارکتینگ باید بتواند برندهای مختلف را برای جمعی از مصرف کنندگان معرفی کند.

اما اهمیت زیادی دارد که در این راه اعتبار خود را از دست ندهد. کسب اعتماد مخاطبان برای تیم افیلیت مارکتینگ اهمیت زیادی دارد.

یکی از دلایلی که باعث از بین رفتن اعتبار برخی از تیم‏ ها می‌شود، تبلیغ برندهایی است که هیچ اطلاعی از کیفیت محصولات یا خدماتشان ندارند و فقط برای کسب سود بیشتر آنها را معرفی می‌کنند.

اگر می‌خواهید تیم شما موفق عمل کند، سود کوتاه مدت را به اعتبار و سود بلند مدت ترجیح دهید.

برای کسب درآمد در کوتاه مدت برای هر برند ناآشنایی تبلیغات نکنید.

برای برندهای مختلف تبلیغات انجام دهید

یکی از توصیه‏‌های مهم اینست که فقط برای یک برند خاص فعالیت نکنید. یک ضرب المثل معروف در این رابطه می‌گوید: «تخم مرغ‏های خود را در یک سبد نگذارید».

مرتباً نرخ تبدیل خود را آزمایش و بهینه کنید

فرض کنید شما یک تیم افیلیت مارکتینگ حرفه‎ای هستید و حالا می‌خواهید از طریق سایت یا شبکه‏های اجتماعی، محصولات یک برند را تبلیغ کنید.

برای افزایش تعداد ترافیک سایت می‌توانید از روش دریافت بک لینک، وبلاگ نویسی، ایجاد پست مهمان و یا فعالیت در شبکه‏های اجتماعی استفاده کنید. از ابزار گوگل آنالتیکس یا گوگل سرچ کنسول هم برای ارزیابی افزایش یا کاهش ترافیک سایت استفاده کنید.

بر روی منابع ترافیکی خود تمرکز کنید

تعداد بازدیدهای صفحات در شبکه‌‏های اجتماعی را می‌توانید از طریق ابزارهای آنالیز این شبکه‌‌‌‏ها بررسی کنید.

اما در مورد سایت موضوع کمی پیچیده‌‏تر می‌شود. زیرا برای سایت منابع ترافیکی متعددی وجود دارد. بخشی از بازدیدها ممکن است از طریق شبکه‌‏های اجتماعی و یا تبلیغات گوگل باشد. تاثیر ایمیل مارکتینگ هم در افزایش بازدید سایت قابل انکار نیست.

البته ترافیک ارگانیک هم یکی از موارد مهمی است که باید در ارزیابی منبع ترافیکی سایت به آن توجه داشته باشید.

برای اینکه بدانید منابع ترافیکی سایت شما از چه راهی بدست می‌آید، می‌توانید از ابزار Google Analytics استفاده کنید.

در این ابزار جنسیت، سن، زمان حضور کاربران در صفحه، نرخ پرش و حتی دستگاهی که برای ورود به سایت استفاده می‌شود (گوشی، تبلت یا دسکتاپ) مشخص می‌شود.

اطلاع از اینکه منبع ترافیک سایت از کجاست به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف سایت را برطرف کنید. در عین حال منبع ترافیکی قوی سایت را نیز توسعه داده و به بهبود عملکرد تیم افیلیت مارکتینگ کمک بیشتری کنید.

سخن پایانی

آنچه به شما گفته شد تعریفی از بازاریابی وابسته، مزیت‌ها و نحوه راه‌اندازی آن بود. این روش از از تبلیغات اکنون به یکی از پردرآمدترین مشاغل در دنیا تبدیل شده است. در عین حال پتانسیل تبدیل شدن به یک شغل پردرآمد در ایران را هم دارد.

البته به شرط اینکه تمامی تکنیک‌های مهم برای افیلیت مارکتینگ از جمله راه اندازی کمپین در شبکه‌های اجتماعی، آشنایی با سئو و ارتباط قوی با کاربران را رعایت کنید.

مطالب مرتبط:

مزایای همکاری در فروش

بهترین پیشنهادهای موفقیت در افیلیت مارکتینگ

استراتژی های افیلیت مارکتینگ

منابع: smartblogger bigcommerce

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه