به دنبال کسب و کار کوچک های پرسود خانگی هستید؟ کارهای خدماتی پرسود کدام اند؟ یکی از بهترین حس های دنیا حس استقلال است بخصوص استقلال مالی. در این متن در مورد راه اندازی کسب و کار کوچک پرسود، صحبت خواهم کرد و مشاغلی از جمله همکاری در فروش را معرفی می‌ کنم که بتوانید از آن‌ها در این مسیر ایده بگیرید. 22 کسب و کارهای جدید و پرسود را در این مطلب آورده ام تا بتوانید کار پرسود مناسب خود را پیدا کنید و به کسب درآمد بپردازید. معرفی کسب و کارهای پوساز همینجاست!      

راه اندازی کسب و کار کوچک انتخابی خوب برای شروع فعالیت اقتصادی به خصوص در شرایط کنونی جهت کسب درآمد اینترنتی است! امروزه در اروپا، آمریکا و ژاپن، کسب و کارهای کوچک بیش از 90 درصد مشاغل و صنایع را تشکیل می‌ دهند؛ در ایران هم وضعیت مشابهی وجود دارد. با راه اندازی کسب و کار جدید و پرسود، علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، آینده شغلی و حرفه‌ای خود را نیز تأمین کرده‌ اید.

آمار نشان می‌ دهد که به دلیل برنامه‌ریزی غلط و عدم شناخت درست مشاغل، بسیاری از کسب و کارهای جدید در سال اول شکست می‌ خورند. به همین دلیل توصیه می‌ کنم ابتدا با مشاغل و حرفه‌ هایی آشنا شوید که پتانسیل رشد خوبی دارند و می‌ توانند به کسب و کار موفق تبدیل شوند. پس از آن با بررسی دقیق، کسب و کار خود را راه‌ اندازی کنید.

برای دانلود PDF مقاله کسب و کار های کوچک بر روی لینک کلیک کنید.

چه حرفه‌ای، کسب و کار کوچک محسوب می‌ شود؟

اگر دوست دارید با کسب و کارهای کوچک پرسود آشنا شوید این قسمت را مطالعه کنید. تعریف مشخصی از کسب و کار کوچک وجود ندارد. هر کشوری بر اساس تعداد کارکنان یا میزان درآمد، نوع کسب و کار را تعریف می‌ کند. در تعریفی که بانک جهانی ارائه داده است، صنایع و مشاغلی که تعداد کارمندان آن‌ها کمتر از 300 نفر باشند و درآمد سالانه آن‌ ها از 15 میلیون دلار بیشتر نشود، جزو کسب و کارهای کوچک محسوب می‌ شوند.

در حال حاضر بخش مهمی از بازار کار کشورهای مختلف جهان را کسب و کارهای کوچک تشکیل داده‌ اند. در آمریکا 53 درصد کارکنان بخش خصوصی، یعنی حدود 60 میلیون نفر نیروی کار، در کسب و کارهای کوچک فعالیت می‌ کنند. این مقدار و آمار مشابه آن در کشورهای دیگر نشان می‌ دهد که کسب کارهای کوچک در توسعه و رشد اقتصادی کشورها نقش مهمی ایفا می‌کنند و در ایجاد شغل و فرصت‌های شغلی تعیین‌کننده هستند.

همچنین بخوانید: ایده های کارآفرینی

کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران

بریم باهم ببینیم بیزینس های کوچک در ایران چه هستن. در ایران ملاک کوچک بودن، تعداد پرسنل است و وزارتخانه‌ های متفاوت، تعاریف مختلفی ارائه داده‌ اند. در وزارت صنعت و معدن اگر یک کارگاه یا مجموعه کمتر از 49 پرسنل یا کارمند داشته باشد، کسب و کار کوچک محسوب خواهد شد. در مرکز آمار ایران، مشاغلی که کارکنان آن کمتر از 10 نفر هستند جزو کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شده است. بانک مرکزی ایران اگر پرسنل شرکت یا مجموعه‌ای زیر 100 نفر باشد، آن را «کسب و کار کوچک» می‌ نامد.

در ایران بیش از 95 درصد مشاغل و حرفه‌ ها، کسب و کارهای کوچک به شمار می روند. به دلیل مشکلات مالی و هزینه‌ های بالا، این نوع از کسب و کارها به دلیل اینکه سرمایه‌ گذاری بالایی نیاز ندارند، انتخاب خوبی برای شروع به کار افراد هستند. بهتر است همیش هدر اولین قدم در خصوص هزینه های راه اندازی فروشگاه اینترنتی مطالعه دقیق تری داشته باشید. البته همان‌ طور که قبلا اشاره کردم، اگر با شناخت و برنامه اقدام کنید، «کسب و کار کوچک پرسود» خود را خواهید داشت.

مقاله مرتبط: مجوز کسب و کار

ویژگی کسب و کارهای جدید و پرسود در چیست؟

بیزینس های کوچک هر کدام ویژگی های خاص خودش را دارد پس دانستن ویژگی های هر یک از کسب و کارهای جدید و پرسود مهم است. اگر می‌ خواهید کسب و کار کوچک پرسود خود را راه‌ اندازی کنید، به این موضوع باید توجه کرد که داشتن تعداد بالای کارمند و پرسنل به معنای موفقیت و سودآوری کسب و کار شما نیست.

کسب و کارهایی که کارکنان بیشتری دارند، هزینه‌های بالاتری خواهند داشت. برای اینکه بتوانید از کسب و کار خود سود ببرید، باید حرفه یا فعالیتی را انتخاب کنید که هزینه‌های آن تا حد ممکن کم باشد و به نسبت درآمد بالاتری داشته باشد. به این دلیل است که درصد استقبال از کسب و کارهای کوچک در ایران و سایر کشورها افزایش یافته است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که فروش بالا به معنای پرسودی کار نیست و شما باید هزینه‌های خود را در نظر بگیرید. اگر کار تولیدی باشد، شما نیاز به مواد اولیه دارید. حقوق کارکنان، اجاره مکان، هزینه حمل و نقل، بهای آب و برق و گاز، مالیات و مواردی از این دست جزو هزینه‌هایی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید.

از طرفی دیگر یک کسب و کار کوچک باید قابلیت گسترش داشته باشد تا سودآورتر باشد. اگر کسب و کاری داشته باشید که در آن بتوانید دامنه فعالیت خود را گسترش دهید، سود بیشتری نصیبتان خواهد شد. راه اندازی فروشگاه اینترنتی، راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی و همکاری در فروش از نمونه‌ هایی هستند که با افزایش مشتریان و گسترش فعالیت، سودآوری بالاتری خواهند داشت و یک کسب و کار جدید و پرسود، محسوب می‌ شوند.

بخوانید: محاسبه درآمد ماینر

کارهای خدماتی پرسود

در این بخش می خواهم به شما چند تا کار پرسود معرفی کنم. این مشاغل بیزینس های کوچک ولی پرسود هستند که می توانید در منزل امتحان کنید. این چند کسب و کار جدید، شامل موارد زیر می شود:

 • پخت کیک
 • پخت فینگر فود
 • کافی شاپ خانگی
 • ساخت محصولات سفالی
 • ساخت شمع
 • طراحی و دوخت لباس
 • ساخت صابون
 • بافت انواع لباس
 • دوخت لحاف

 چگونه کسب و کار کوچک پرسود خانگی خود را راه اندازی کنم؟

راه اندازی کسب و کار کوچک

برای راه‌ اندازی «کسب و کارهای کوچک پرسود»، مانند هر کسب و کار خانگی دیگری به سه مولفه مهم نیاز دارید.

 • خدمات یا محصول‌ هایی که خریدار داشته باشند و بتوانید آن‌ ها را بفروشید.
 • وجود افرادی که مشتری یا متقاضی خدمات یا محصول شما باشند.
 • روش‌ هایی که به وسیله آن‌ ها بتوانید محصول یا خدمات خود را به مشتری برسانید.

همان‌ طور که می‌ بینید راه اندازی کسب و کار کوچک خانگی آنچنان سخت نیست. هر ایده یا مهارتی که بتواند سه مولفه بالا را برایتان فراهم آورد، گزینه خوبی برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود و جدید است. به عنوان نمونه با داشتن ایده های کسب و کار و در کنار آن شناخت مشتری و اطلاع از نکات فروش اینترنتی، می‌ توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه‌ اندازی کنید و از این راه درآمدزایی کنید.

همچنین بخوانید: کسب و کار کوچک پرسود

کسب و کار کوچک خانگی

یکی از دسته‌ های موفق و پرطرفدار کسب و کارهای کوچک، حرفه‌ هایی است که می‌ توانید در خانه مدیریت پروژه را بر عهده بگیرید و به کسب درآمد از خانه بپردازید که ما جهت پس انداز برای خانمای خانه دار پیشنهاد میکنیم این دسته را برای درآمدزایی درنظر بگیرند. در این نوع از حرفه‌ ها بسیاری از هزینه‌ های جاری شامل هزینه حمل و نقل، رفت و آمد و کلیه هزینه‌های مرتبط با مکان حذف خواهند شد.

از طرفی دیگر در اکثر کسب و کارهای کوچک خانگی اعضای خانواده نقش فعال‌ تری ایفا می‌ کنند و به همین دلیل می‌توان با نفرات و کارکنان کمتری آن‌ها را اداره کرد. بازار هدف این نوع از کسب و کارهای کوچک، به لطف رشد استفاده از فضای مجازی، اینترنت و شبکه‌ های اجتماعی گسترده‌ تر شده است. با این ویژگی‌ ها یک کسب و کار خانگی می‌تواند انتخاب خوبی برای شروع فعالیت و سرمایه‌گذاری باشد و به عنوان کسب و کاری کوچک و پرسود محسوب شود.

معرفی چند کسب و کار کوچک پرسود

چند ایده کسب و کار کوچک

شما هر مهارت یا دانشی داشته باشید، با بررسی و سنجش بازار و شرایط کاری، می‌توانید کسب و کار کوچک پرسود خود را راه‌اندازی کنید. در ادامه چند کسب و کار جدید و پرسود را به شما معرفی خواهم کرد. بریم با هم لیست کسب و کار های پر سود را ببینیم:

مقاله مرتبط: مشاغل پردرآمد خانگی برای خانمها

1. فعالیت در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی

امروزه به دلیل گسترش استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، فرصتی فراهم آمده است تا بتوانید کسب و کار کوچک خود را در این بسترها راه اندازی کنید. روش‌های کسب در آمد اینترنتی متنوعی وجود دارد که می‌توانید در آنها فعالیت کنید.

2.تولید محتوا

هر کسب و کاری برای فروش و بازاریابی نیاز دارد تا در وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و بسترهای ارتباطی خود، برای معرفی و بازاریابی خدماتی که ارائه می‌دهد، محتوا تولید و منتشر کند. این حوزه بسیار گسترده است و برای فعالیت موفق در آن باید مهارت بالایی داشته باشید. کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

3.فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

امروزه تمامی کسب و کارها برای معرفی و ارائه خدمات خود از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام یا روبیکا استفاده می‌کنند. کسب درآمد از روبیکا، کسب درآمد از اینستاگرام و کسب درآمد از تلگرام با فعالیت درست و حرفه‌ای در این شبکه‌های اجتماعی امکان‌پذیر خواهد بود. مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها یکی از این فعالیت‌هاست.

4.همکاری در فروش

سیستم همکاری در فروش یکی دیگر از روش‌های جدید برای کسب درآمد در محیط اینترنت، افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش است. در این روش شما به عنوان واسطه بین مشتری و شرکت ارائه‌دهنده محصول عمل می‌کنید و با هر خرید مشتری، کمسیون دریافت خواهید کرد.

با کلیک بر روی بهترین سایت های همکاری در فروش می‌توانید اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید و شروع به کسب درآمد از همکاری در فروش کنید. طریقه عضویت نیز به این شکل است که وارد سایت می شوید و اطلاعات روتینی را وارد می کنید و پس از آن می توانید رسما بعنوان افیلیت مارکتر فعالیت خود را شروع کنید و کسب درآمد کنید.

همچنین مطالعه کنید: کسب درآمد از گوشی

5.بهبود، توسعه و طراحی وب سایت و اپلیکیشن

امروزه به دلیل گستردگی استفاده از فضای مجازی و اینترنت، اکثر کسب و کارها به دنبال ساخت وب سایت و یا اپلیکیشن برای ارائه خدمات خود هستند. این حوزه بسیار گسترده است و به راه‌های گوناگون می‌توانید کسب و کار خود را راه بیندازید و کسب درآمد کنید. از فعالیت‌های این حوزه می‌توان به ساخت و طراحی وب سایت و اپلیکیشن، بهبود وب سایت‌ها از نظر سئو و… اشاره کرد.

فضای مجازی و اینترنت بستری است که می‌توانید کسب و کار کوچک پرسود خود را بر اساس آن راه‌اندازی کنید. کافی است که علاوه بر تخصص، شناخت کافی از فرصت‌ها و نحوه کسب درآمد حرفه‌ای از اینترنت داشته باشید. آگاهی از ایده‌های کسب و کارهای اجرا نشده در ایران، می‌تواند به شما دید خوبی از فرصت‌های موجود بدهد.

بریم ببینیم چگونه مستر کارت بگیریم

6.مربی بدن سازی و فیتنس

مربی فیتنس

در این معرفی کسب و کار، می خواهم درمورد مربیگری صحبت کنم. به دلیل کرونا در حال حاضر به صورت دوره‌ای باشگاه‌های بدن سازی به حالت تعطیل درآمده‌اند ولی قبل از همه‌گیری این ویروس، مربیان بدنسازی و فیتنس از درآمد بالایی برخوردار بودند. شما می‌توانید با کسب تخصص و مدارک مربوطه در این حوزه فعالیت کنید.

7.کمک آموزشی و کلاس کنکور

خانواده‌ها برای پیشرفت تحصیلی فرزندان خود، خرج خواهند کرد. فعالیت در حوزه کلاس‌های کمک آموزشی و کنکور از آن دسته کسب و کارهای است که درآمد خوبی به همراه خواهد داشت. شما با کسب تخصص در این زمینه و داشتن امکاناتی کم، می‌توانید کسب و کار کوچک پرسود خود را راه‌اندازی کنید.

8.آموزش زبان

معلم زبان

در حال حاضر شاهد پیشرفت کلاس‌های زبان خارجه در سرتاسر ایران هستیم. اکثر افراد به دلایل شخصی یا تحصیلی نیازمند یادگیری یک زبان خارجی به خصوص انگلیسی هستند. کافی است که یک زبان خارجی را به‌خوبی بشناسید و مدارک خاص آموزشی آن را کسب کرده باشید. با گرفتن زبان‌آموز می‌توانید درآمدزایی کنید.

9.مترجمی

درصورت تسلط به زبان های خارجی، حتماً روی گزینه ترجمه فکر کنید؛ چراکه می توانید در خانه درآمدزایی کنید و کسب و کار خود را بدون حضور فیزیکی در جامعه گسترش دهید. برای شروع یک پیج بیزینسی در اینستاگرام بزنید و سعی در جذب مخاطب داشته باشید. حتماً نمونه کارهای خود را هایلایت کنید و راه های ارتباطی خود را به مخاطبان معرفی کنید.

این مقاله را نیز بخوانید: بهترین روش سرمایه گذاری در ایران

10.کیترینگ خانگی

یکی از هنرهایی که می توانید جهت درآمدزایی از آن بهره ببرید، پخت و پز در خانه است. برای معرفی کسب و کار پر سود کیتیرینگ خانگی را قطعا جز پیشنهادات خودم به دیگران قرار می دهم. با کسب این مهارت در خانه و با حداقل امکانات می توانید پول در بیاورید. در ابتدای کار نیازی نیست که با امکانات زیادی شروع به کار کنید. می توانید در ابتدا با هرآنچه در خانه دارید بیزینس خود را شروع کنید و کم‌کم با رونق کسب و کارتان، امکانات خود را افزایش دهید تا بتوانید حرفه ای تر کار کنید.

به این نکته دقت کنید که خیلی مهم است که به اندازه ای سفارش بگیرید که توانایی مدیریت آن را داشته باشید. پس نباید در شروع کار سفارش هایی که از پس آن ها بر نمی آیید را قبول کنید. بهترین گزینه برای جذب مشتری در حال حاضر اینستاگرام است؛ بنابراین نمونه کار خود را در پیج پابلیک خود منتشر کنید و این بخش از زندگی‌تان را تا جایی که امکانش را دارید به اشتراک بگذارید.

کیترینگ

11. دستیار مجازی

ارائه خدمات دستیار مجازی از جمله بهترین ایده های کسب و کار است. همان‌طور که می دانید تمامی کسب و کارها به مدیریت روزانه کارهایشان نیاز دارند. از آنجایی که نیاز به فردی که مهارت های سازمانی قوی داشته باشد روز به روز دارد بیشتر می شود، می توانید با افزایش دانش خود در این زمینه بار را از دوش مشاغل بردارید. کار شما به‌عنوان دستیار مجازی، مرتب سازی کار ها و برنامه ریزی برای جلسات و پاسخ به ایمیل ها و کارهایی از این قبیل است که در از آن حقوق خوبی دریافت خواهید کرد.

12. پشتیبانی وردپرس

بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، وبساتیتشان در وردپرس میزبانی می شود و تمامی آن ها به پشتیبان وردپرس نیاز دارند که به وردپرس تسلط داشته باشد و مشکلات css و بطور کلی مسائلی که در طول کار با وردپرس پیش می آید را حل کند. پشتیبانی وردپرس جز مشاغل پردرآمد کوچک است که می توانید به کمک آن درآمد خوبی داشته باشید. این را هم بدانید که روز به روز تعداد متقاضیان این شغل دارد بیشتر می شود؛ بنابراین اگر به این حرفه تسلط کافی دارید وقت  را از دست ندید و سریعاً دست به کار شوید.

13. عکاسی

حتی اگر دوربین حرفه ای ندارید نگران نباشید. با یک موبایل هوشمند می توانید کار خود را شروع کنید. آنچه لازم دارید آشنایی با اصول عکاسی و تدوین است. با گرفتن عکس حرفه ای از محصولات شرکت های مختلف می توانید بدون سرمایه به درآمد خوبی برسید و حتی بعدها برای خود شرکت بزنید و حرفه ای تر عمل کنید. همچنین می توانید برای خود سایت بزنید و نمونه همکاری های خود را در وبساییتان بیاورید و از طریق آن سفارش بپذیرید.

عکاسی

 14.چاپ

همانطور که می دانید محصولات چاپی این روز ها بسیار پرطرفدار شده اند. شاید شما هم از کسانی باشید که به چاپ عکس موردنظر خود روی تیشرت، ماگ، گلدان، شیشه و…. علاقه داشته باشید. اگر جز این دسته از افراد هستید، طرح های اختصاصی برای خود یا مشتریانتان بر روی محصولات موردنظر چاپ کنید و از این طریق کسب درآمد کنید.

15. تولید و عرضه محصولات غذایی وگان

با رواج رژیم غذایی وگان یا گیاه‌خواری، تقاضا برای غذاهای گیاهی زیاد شده است. اگر به آشپزی در خانه علاقه دارید، می توانید آموزش های لازم جهت پخت و عرضه غذاهای وگان را ببینید و شروع به کار کنید. حتی با گسترش بیزینستان می توانید با رستوران ها و هایپرمارکت‌ها همکاری کنید و محصولات خود را در ویترین آن ها به نمایش بگذارید و از آن طریق نیز مشتری جذب کنید.

16. ویراستاری ادبی یا علمی

ویراستاری پیر و جوان و زن و مرد نمی شناسد. اگر ابزار یا سرمایه کافی برای کسب درآمد ندارید، با علم به این حرفه میتوانید همین امروز مشغول به کار شوید و به درآمد دلخواه خود برسید.

17. پرورش گیاهان زینتی

چنانچه به گل و گیاه علاقه دارید و انواع گیاهان و نحوه مراقبت از آن ها را خوبی شناسید، این نوع از کسب و کار را به شما توصیه می کنیم. آنچه برای این نوع کسب و کار لازم دارید خانه ای با شرایط مناسب جهت پرورش گیاهان است.

18.نقاشی

نقاشی کسب و کار کوچک پرسودی است که در هر سنی که باشید می توانید آن را انجام دهید. بخصوص اگر صاحب سبک هستید بدانید که هر زمان که شروع کنید دیر نیست و مطمئن باشید که به راحتی می توانید از طریق شبکه های اجتماعی پرطرفداری مانند اینستاگرام آثار خود را به فروش برسانید. بعد از فروش اولین آثار خود، می توانید آثار خود را در گالری به نمایش بگذارید و فروش حضوری داشته باشید.

نقاشی

19. نویسندگی در منزل

اگر به نویسندگی علاقه دارید و ذهن خلاقی دارید، همین حالا شروع کنید. این را بدانید که اگر خوب وقت بگذارید می توانید رمان، داستان کوتاه و حتی کتاب های آموزشی خوبی بنویسید و از فروش آن به درآمد میلیونی برسید.

حتما بخوانید: بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران

20. صنایع دستی

با تولید صنایع دستی می توانید با حداقل سرمایه حداکثر درآمد را داشته باشید. کارهای چوبی، سفالی، بافت و … همگی طرفداران خود را دارند و شک نکنید که اگر آثار خود را در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارید به درآمد خیلی خوبی خواهید رسید.

21.ناخن کار

ازجمله مشاغل پول‌ساز می توان به کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور اشاره کرد که بسیار پول ساز اند. آنچه لازم دارید گذراندن دوره کاشت ناخن و علاقه به این کار است. ناخن کاری در رده پردرآمدترین مشاغل سال های اخیر قرار گرفته و هرروزه به تعداد متقاضیان آن افزوده می شود.

22. تولید زیورآلات و اکسسوری

با هنر دستتان می توانید انواع زیورآلانت مردانه و زنانه رو درست کنید و بفروشید. با زدن پیج اینستاگرام کار خود را تبلیغ کنید و سفارش های خود را از همین طریق بگیرید. به مرور می توانید به زدن سایت و حتی فروشگاه حضوری فکر کنید و برند خود را به نمایش بگذارید.

حتما بخوانید:
کسب درآمد از طریق نصب اپلیکیشن
کسب درآمد با دیدن تبلیغات

جمع بندی

به دلیل افزایش هزینه‌ها، راه اندازی کسب و کار کوچک پرسود، انتخاب مناسبی برای افراد محسوب می‌شود. راه‌اندازی اینگونه کسب و کارها، به دلیل کوچک و محدود بودن به هزینه اولیه زیادی نیاز ندارند و اگر فرد به صورت اصولی و با شناخت کافی در آن‌ها فعالیت کند، می‌تواند برای او پرسود باشد. 

بررسی و آگاهی از حرفه‌ هایی با پتانسیل بالا و آگاهی از شیوه درست فعالیت در آن‌ها جزو نکات اصلی در انتخاب یک کسب و کار جدید و پرسود است. در این میان فضای مجازی، اینترنت و شبکه های اجتماعی به دلیل گستردگی و تنوع، فرصت های شغلی زیادی در اختیار افراد قرار داده است. با راه اندازی کسب وکار اینترنتی می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

کسب و کارهای کوچک پر سود فعالیت هایی هستند که در زندگی امروز از خانگی بودن خارج شده اند و شکل صنعتی گرفته اند بعضی افراد با دارا بودن یک شغل در زمان های آزاد خود به فعالیت در این زمینه ها می پردازند

مقالات مرتبط:
پادکست کسب و کار
کسب درامد از وبلاگ
فونت خاص طراحی لوگو

سوالات متداول

تعدادی از کسب و کارهای کوچک پر سود را نام ببرید؟

تولید محتوا، تولید ویدئو، پخت و فروش کیک در خانه، کالا های دست ساز خانگی.

تعریف کسب و کارهای کوچک چیست؟

کسب و کارهای کوچک به مشاغلی می گویند که اغلب بصورت پاره وقت هستند و افراد در زمان های آزاد خود و در کنار شغل اصلی خود انجام می دهند و به درآمدزایی از طریق آن ها می پردازند.

4/5 - (3 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

11 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محتوا بسیار مفیدیدر خصوص راه اندازی کسب و کار کوچک. 😍

  پاسخ
 • فوق العاده بود . خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم

  پاسخ
 • مجید پیشه ور
  آذر 10, 1400 10:36 ق.ظ

  شروع کسب و کارهای کوچک اگرچه در مقایسه با کسب و کارهای بزرگ ساده تر است. اما پیچیدگی ها و مشکلات خودش رو هم داره. برای مثال، من یکسال هست که در زمینه فروش صنایع دستی آنلاین مشغول هستم و تقریبا برای 5 نفر کارآفرینی ایجاد کردم. اما اینقدر برای گرفتن مجوز های مختلف و پرداخت مالیات اذیت شدم که کم کم به فکر تعطیلی کسب و کارم افتادم. اگر یکسری از ساختارها در کشور ما بهبود پیدا کنه، می شه به آینده کسب و کارهای کوچک امید داشت، در غیر اینصورت هممون به شکست می رسیم.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   آذر 10, 1400 1:36 ب.ظ

   بله دقیقا این قوانین شدیدا اشتباه و دست و پاگیر و مسئله صیانت و هزار مشکل دیگه باعث مهاجرت جمعیت زیادی از افراد و تعطیلی خیلی کسب و کارها شده و خواهد شد. متاسفانه این اتفاق در ابعاد کوچیک و بزرگ، زیاد هم اتفاق میفته

   پاسخ
 • محمد حسنی
  آذر 12, 1400 1:56 ب.ظ

  لطفا در مورد تولید محتوا توضیح بیشتری بدین. از کجا باید شروع کنم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   آذر 12, 1400 8:57 ب.ظ

   ببینید محتوا انواع مختلفی داره
   1. متنی
   2. تصویری
   3.ویدیویی
   و کلی مدل دیگه که با توجه به مدل کسب و کارتون باید شروع به تولید محتوایی کنید که نیاز کاربر رو پاسخ بده. در ابتدا هم نیاز نیست محتوایی تولید کنید که خیلی عالی و کامل باشد، صرفا محتوایی باشه که به کاربر پاسخ مدنظرش رو بده کفایت میکنه. البته این مورد هم باتوجه به استراتژی ورود شما به بازار متغیر هستش

   پاسخ
 • چندتا کسب و کار کوچیک با درامد دلاری هم معرفی کنین.

  پاسخ
  • سلام
   کسب درامد از یوتیوب، گیمری، استریمینگ و موراد زیادی که میتونین به راحتی کسب درامد دلاری داشته باشین

   پاسخ
 • اسرا عباسی
  دی 22, 1400 10:54 ق.ظ

  در کل کارهای اینترنتی سودشون خیلی بیشتر از کارای دستیه برای همین بهتره خانوما برن سمت یادگیری اینجور چیزا. چندتا نرم افزار یاد بگیرن یا بنظرم چندتا آموزش شبکه های اجتماعی رو ببینن

  پاسخ
 • ممنون از مطلب مفیدتون خیلی وقته توی فکر راه اندازی یه استارت اپ بودم و خوندن این مطلب خیلی بهم برای پختهشدن ایده ام بهم کمک کرد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست