فرستادن لوکیشن در واتساپ یکی از ویژگی های کاربردی این اپلیکیشن است که در موقعیت های مختلف به جای فرستادن آدرس های متنی می توانید از آن استفاده کنید. در این مطلب آموزش مفصل و جامعی را در مورد اینکه «چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم هم برای اندروید و هم برای آیفون» برای شما آماده کرده ایم. تا انتها همراه ما باشید.

برای دانلود PDF مقاله چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم، کلیک کنید.

ارسال لوکیشن در واتساپ و تفاوت مکان زنده و مکان فعلی

«چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم؟» این سؤالی است که در متن به آن پاسخ خواهیم داد. وقتی با چگونگی ارسال لوکیشن به مخاطب در واتساپ آشنا شوید، لازم است بدانید دو نوع موقعیت مکانی وجود دارد؛ مکان زنده و مکان فعلی. معمولاً خیلی از کاربران موقع ارسال لوکیشن در واتساپ گیج می شوند و تفاوت مکان ثابت و زنده را نمی دانند.

دقت کنید اگر ارسال مکان فعلی یا ثابت را انتخاب کنید فقط می توانید موقعیت خود را در لحظه ای که مشغول ارسال لوکیشن هستید برای مخاطب بفرستید؛ یعنی اگر مثلاً 5 دقیقه بعد جایتان را تغییر دادید دیگر ممکن نیست مخاطب شما را پیدا کند چون فقط به آدرس اول استناد کرده است.

اما زمانی که ارسال مکان زنده را انتخاب می کنید با یک آپشن پویا طرف هستید و می توانید موقعیتتان را لحظه به لحظه برای مخاطب بفرستید حتی اگر دارید حرکت می کنید. این آپشن معمولاً طرفدار بیشتری دارد و ما هم توصیه می کنیم برای این که مشکلی ایجاد نشود از مکان زنده برای ارسال به مخاطب استفاده کنید. اگر با کسب و کار در واتساپ آشنایی دارید و در زمینه فعالیت های همکاری در فروش شبکه های اجتماعی صاحب نظر هستید، پس لازم است ارسال لوکیشن با واتساپ را بلد باشید.

لینکدین چیست? با یک کلیک با لینکدین آشنا شوید.

ارسال لوکیشن در واتساپ از طریق گوشی آیفون

ارسال لوکیشن در واتس اپ از طریق گوشی های آیفون

چگونه در واتساپ آیفون لوکیشن بفرستیم؟ با دستورالعمل های زیر می توانید ارسال لوکیشن در واتساپ آیفون را به دو شکل ثابت و زنده انجام دهید:

ارسال لوکیشن ثابت

 • روی نماد + در سمت چپ و پایین صفحه چت گیرنده کلیک کنید و با ظاهر شدن منو موقعیت مکانی را انتخاب نمایید.
 • روی اشتراک گذاری مکان فعلی ضربه بزنید.
 • اکنون فرد گیرنده برای دریافت لوکیشن روی پیوند نقشه در صفحه چت ضربه می زند.

*نکته طلایی: یادتان باشد برای ارسال لوکیشن در واتساپ چه در گوشی اندروید چه آیفون ابتدا دسترسی به موقعیت مکانی را فعال کنید؛ دوتا گزینه دارید که یکی «اجازه دادن به روشن کردن لوکیشن برای یک بار» است و دیگری «روشن کردن لوکیشن در حین استفاده از برنامه». بسته به میزان امنیتی که برای حریم خصوصیتان در نظر گرفتید روی گزینه مناسب کلیک کنید.

ارسال لوکیشن زنده

«ارسال لوکیشن در واتساپ آیفون» به صورت زنده هم انجام می شود؛ بنابراین اگر می خواهید مکان زنده را با طرف مقابل به اشتراک بگذارید بر اساس نکات پیش بروید:

 • با ورود به صفحه چت مخاطب روی علامت + در پایین و گوشه سمت چپ صفحه ضربه بزنید و گزینه لوکیشن را انتخاب کنید.
 • وقتی وارد فهرست نقشه منطقه شدید روی گزینه اشتراک گذاری مکان زنده ضربه بزنید و برای طرف مقابل ارسال کنید.
 • فرد گیرنده با پیوستن به موقعیت مکانی شما می تواند تا وقتی لوکیشن فعال است پیدایتان کند.

فراموش نکنید ارسال لوکیشن زنده در واتساپ محدودیت زمانی دارد؛ به این صورت که بسته به زمان موردنیازتان باید روی یکی از سه تایم 15 دقیقه، یک ساعت یا هشت ساعت موقعیت مکانی را تنظیم کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی را با یک کلیک یاد بگیر

ارسال لوکیشن در واتساپ از طریق گوشی اندروید

ارسال لوکیشن در واتس اپ از طریق گوشی های اندروید

چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم اندروید؟ آیا با ارسال موقعیت مکانی در آیفون تفاوت دارد؟ نه آن چنان؛ اما از نظر رابطه کاربری کمی باهم متفاوت هستند. برای ارسال لوکیشن در گوشی اندروید به شکل ثابت و زنده راهنماهای زیر را انتخاب کنید:

ارسال لوکیشن ثابت

 • در صفحه چت فرد گیرنده روی علامت گیره در پایین صفحه ضربه بزنید و گزینه لوکیشن را انتخاب کنید.

با نمایش نقشه یا یک مکان نزدیک را بفرستید یا موقعیت مکانی فعلی خود را ارسال نمایید. گیرنده با ورود به گوگل مپ، می تواند شما را پیدا کند.

ارسال لوکیشن زنده

 • برای ارسال لوکیشن در واتساپ اندروید به شکل لایو یا زنده باز هم روی نماد گیره کلیک کنید و موقعیت مکانی را انتخاب نمایید.
 • با ضربه روی اشتراک گذاری مکان زنده یکی از تایم های 15 دقیقه، یک ساعت یا هشت ساعت را برای ارسال انتخاب کنید و برای مخاطب بفرستید.
 • حالا تصویری را همراه با جزئیات مربوط به زمان پایان جلسه اشتراک گذاری مکان زنده مشاهده خواهید کرد  و طرف مقابل با پیوستن به لوکیشن می تواند در اسرع وقت به شما برسد.

همان طور که دیدید «ارسال لوکیشن در واتساپ اندروید» مانند آیفون ساده است. وجود چنین آپشنی مانند تکنیک های رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ روزبه رو به محبوبیت این اپلیکیشن می افزاید؛ طوری که اهمیت آن کمتر از تلگرام نیست.

اگر کاربر اپلیکیشن واتساپ هستید دیدن این مطلب نیز به کارتان می آید: چگونه افراد را از هاید استوری واتساپ خارج کنیم

چگونه در واتساپ لوکیشن فیک بفرستیم؟

چگونه در واتساپ لوکیشن فیک بفرستیم

ارسال لوکیشن در واتساپ به حدی پیشرفت کرده که انجام کارهایی مانند ارسال فایل PDF از طریق واتساپ در برابر آن هیچ است! برای ارسال لوکیشن فیک در این برنامه لازم است از برنامه های جانبی مانند iMyFone AnyTo یا Mock Locations استفاده نمایید. برای نمونه نحوه استفاده از برنامه iMyFone AnyTo را آموزش می دهیم.

ارسال موقعیت مکانی ثابت

 • ابتدا برنامه iMyFone AnyTo را روی دسکتاپ سیستم نصب نمایید و روی گزینه “Get Started” ضربه بزنید.
 • در نهایت گوشی را به سیستم متصل کنید و با کلیک روی کلمه “Trust” اجازه دهید گوشی با دستگاه ارتباط برقرار کند.
 • با کلیک روی آیکون سوم در بالا سمت راست، «انتقال از راه دور» را انتخاب کنید. مقصد را در قسمت متن بالا و سمت چپ بنویسید و روی فلش ضربه بزنید.
 • مقصد جعلی که وارد کرده اید مختصات و فاصله مکانتان را نشان می دهد. وقتی از موقعیت فیک GPS مطمئن شدید، روی گزینه “Move” کلیک کنید.
 • بعد از ارسال تغییر موقعیت مکانی، همه اپلیکیشن های گوشی تان لوکیشنی که در آن قرار گرفتید را فیک و غیرواقعی نشان می دهند. حالا وقتش رسیده از سرویس ارسال موقعیت مکانی واتساپ استفاده کنید.
 • به راحتی با ارسال موقعیت مکانی ثابت در واتساپ، کار را تمام کنید!

ارسال موقعیت مکانی زنده

 • بعد از راه اندازی اپلیکیشن iMyFone AnyTo و اتصال گوشی به سیستم و شروع کار، وارد “Multi-spot Mode” شوید.
 • حالت چند نقطه ای یعنی شبیه سازی چند مکان مختلف همزمان به صورت زنده. در این مرحله چند آدرس GPS مدنظرتان را وارد کنید.

همچنین با استفاده از نوار سرعت در سمت راست می توانید مسیر رفت و برگشت و سرعتتان را تنظیم کنید.

 • شبیه سازی بر اساس مسیرهای دلخواهتان انجام شد. در انتها پنجره ای با عنوان “Completed” نمایش داده می شود. حالا می توانید لوکیشن را در واتساپ بفرستید.

چگونه در واتساپ فارسی لوکیشن بفرستیم؟

چگونه در واتساپ فارسی لوکیشن بفرستیم

برای آشنایی با مراحل «ارسال لوکیشن در واتساپ» نکات زیر را مطالعه کنید:

 • بعد از ورود به واتساپ و صفحه چت موردنظر، روی گیره کاغذ که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 • بعد از بازشدن منو، روی گزینه مکان کلیک کنید. سپس شما وارد محیط ارسال موقعیت مکانی می شوید.
 • لازم است GPS گوشی را روشن کنید. دو گزینه برایتان نمایش داده می شود؛ ارسال موقعیت مکانی ثابت و موقعیت مکانی زنده.
 • بسته به نیازتان روی یکی از دو گزینه ضربه بزنید. اگر مکان زنده را انتخاب کردید زمان را بر اساس شرایط خود تنظیم کنید.
نتیجه گیری

در این مطلب خواندیم که «چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم اندروید» و «چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم ایفون». حالا که می توانید به سؤال چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم پاسخ دهید، به خوبی می دانید ویژگی ارسال موقعیت مکانی علاوه بر دسترسی و ارتباط آسان بین افراد، امنیتتان را تضمین می کند و مانند تماس های صوتی و تصویری این نرم افزار اهمیت بالایی دارد. ارسال لوکیشن در واتساپ آیفون هم مانند ارسال لوکیشن در واتساپ اندروید است؛ فقط در نحوه کاربری کمی تفاوت دارند.

چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم و دیگران را از موقعیت مکانی خود آگاه کنیم؟

این اپلیکیشن از آپشن پیشرفته ارسال لوکیشن برخوردار است و می توانید با روشن کردن GPS و استفاده از دو گزینه ارسال موقعیت مکانی ثابت یا زنده از سرویس اشتراک گذاری لوکیشن استفاده کنید.

آیا در واتساپ می توانیم لوکیشن دیگران را ارسال کنیم؟

بله. در واتساپ این امکان وجود دارد که لوکیشن فرد دیگری را برای مخاطبان بفرستید. لازم است بعد از ورود به صفحه ارسال موقعیت مکانی روی گزینه مربع در بالای صفحه و سمت چپ کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست