الگوریتم‌های سئو در سال 2021 چه تغییراتی کرده است؟ اگر کسب‌وکار و فعالیت شما به‌صورت آنلاین است و یک وب‌سایت دارید، می‌دانید که موفقیت شما تا حدود زیادی درگرو سئو وب‌سایت شما است. اصول سئو 2021 ممکن است نسبت به سال‌های گذشته تغییراتی کرده باشد؛ زیرا گوگل در دوره‌های زمانی مختلف، به‌روزرسانی‌ها و آپدیت‌هایی انجام می‌دهد که ممکن است الگوریتم‌های سئو را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در این مطلب قصد داریم جدیدترین تکنیک ها سئو در سال 1400 از زبان 40 متخصص را در اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین اگر نمی‌دانید که سئو چیست و سئو محتوا چگونه می‌تواند بر افزایش ترافیک سایت و رتبه شما مؤثر باشد، این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. قبل از آن‌که در خصوص اصول سئو 2021 و جدیدترین تکنیک های آن صحبت کنیم، لازم است تا ابتدا مقدمه‌ای ارائه کنیم که به‌خوبی بااهمیت این موضوع آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید. 

گوگل، الگوریتم و یا قانون‌های مختلفی برای رتبه دهی به وب‌سایت‌ها دارد. رعایت این الگوریتم‌ها تعیین می‌کند که کدام وب‌سایت‌ها نسبت به دیگری در رتبه بالاتری قرار بگیرد. هر چه محتوا و سایت شما بهینه‌تر باشد و اصول و تکنیک های سئو 2021 بیشتر در آن رعایت شده باشد، طبعاً امتیاز بالاتری نیز در گوگل کسب خواهد کرد؛ اما اگر خودتان را تنها به تکنیک‌هایی که از قبل می‌شناسید، محدود کنید، شانسی نخواهید داشت.

حتما بخوانید: سئو کلاه سفید

جدیدترین تکنیک های سئو در 2021

قبل از آن‌که با جدیدترین تکنیک های سئو سال 1400 آشنا شوید، ابتدا با برخی از مهم‌ترین تکنیک ها و اصول سئو شروع می‌کنیم. بدیهی است رعایت هریکی از این نکات می‌تواند به رشد و موفقیت بیشتر وب‌سایت شما کمک کند. ممکن است برخی از این نکات را از قبل بدانید، اما شاید در همین تکنیک‌ها نیز رازهایی نهفته باشد که با مروری دوباره برای شما فاش خواهد شد.

بهینه‌سازی تصاویر سایت (سئو تصاویر)

نکته اول این است که بایستی تصاویر وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه باشند. برای بهینه‌سازی تصاویر می‌توانید از فتوشاپ و یا برنامه‌های دیگری همچون از فتوشاپ TinyPNG، ImageOptim، Kraken و غیره استفاده کنید. سریع‌ترین ارائه‌دهنده میزبانی وب را انتخاب کنید. هر چه سرعت لود سایت شما بیشتر باشد، این برای بهبود رتبه‌بندی شما در گوگل کمک خواهد کرد.

تحقیق کلمه کلیدی

در انتخاب عنوان محتوا و تحقیق کلمات کلیدی مطالب دقت کنید، عنوان‌های جذاب و بهینه شانس بالاتری برای کسب رتبه‌های بالا در گوگل خواهند داشت. می‌توانید برای کسب نتایج بهتر، رقبای خود را بررسی کنید.

توضیحات متا

 توضیحات متای شما بایستی دربردارنده موضوع اصلی و کلمات کلیدی باشد. همچنین دقت کنید که تعداد کاراکترهای توضیحات متا محدود به 117 باشد تا در این صورت کاربران موبایلی نیز بتوانند آن را کامل مشاهده کنند.

جامع بودن محتوا

سعی کنید در محتواهای خود پاسخ تمامی ابهامات و سؤالات کاربران را ارائه دهید. برای این منظور بهتر است از کلمات کلیدی متفاوت و هر آنچه ممکن است برای کاربران و یا موتورهای جستجو مهم باشد را در محتوا قرار دهید. بد نیست قبل از شروع تحقیق کلمه کلیدی انجام دهید.

به‌روز بودن محتوا

محتوای خود را دائم به‌روزرسانی کرده و کیفیت محتواهای خود را ارتقا دهید. محتواهای جامع، کامل و طولانی شانس بیشتری دارند. همچنین بهتر است از تصاویر، اینفوگرافیک و نمودارها نیز برای توضیح مطالب استفاده کنید.

هدف جستجو

هدف از نوشتن محتوا چیست؟ کاربر را عاقلانه هدایت کنید. اهداف خود را هنگام نوشتن هر پست در ذهن داشته باشید. اگر هدف شما فروش چیزی است، یک تونل فروش ایجاد کنید و از ترفندهای مختلف، در مراحل متفاوت تجربه مشتری، نظر او را نسبت به خدمات و محصولات خود جلب کنید. بعضی مواقع موفقیت از جایی حاصل می‌شود که حداقل انتظار آن را دارید.

لینک سازی

درستی لینک‌های محتواهای قدیمی خود را چک کنید و به بروز رسانی لینک‌ها توجه داشته باشید. ممکن است در محتوای قدیمی شما یک لینک با ارور 404 وجود داشته باشد که این موضوع شدیداً مخرب خواهد بود.

اهمیت لینک سازی داخلی را فراموش نکنید. هر محتوایی که قبلاً نوشته‌شده است باهدفی خاص ایجادشده است؛ بنابراین در محتواهای جدید خود از این لینک‌ها تغذیه کنید که شاید برای کاربران مفید باشد.

لینک‌های خارجی نیز به همان اندازه اهمیت دارند. از پیوندهای خروجی استفاده کنید! از مراجعه به سایر وبلاگ نویسان یا افراد تأثیرگذار در جایگاه خود نترسید. به افراد کمک کنید پاسخ سؤالات خود را دقیقاً در صفحه شما پیدا کنند. این اولین گام در جهت ایجاد یک رابطه سودمند خواهد بود. 

به‌روز باشید

همواره اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنید و در حال مطالعه و یادگیری باشید. جهان با سرعت بالایی در حال حرکت است و شما نباید از سایر رقبای خود جا بمانید. فکر کنید که چقدر محتوای آموزشی در جهان به‌صورت روزانه در حال تولید است؟ هرگز به دانسته‌های خود قانع نباشید.

بهترین ترفندهای سئو در سال 2021

همان‌طور که مشاهده کردید در قسمت‌های قبلی با برخی از مهم‌ترین تکنیک های سئو آشنا شدید؛ اما آیا می‌توان تنها به همین تکنیک‌ها در سال 2021 قانع بود؟ پاسخ قطعاً منفی است. تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال تغییر است؛ بنابراین فکر تولید محتواهای متنی را ذهن خود بیرون کنید؛ زیرا این‌گونه محتواها کم‌کم رو به سمت انقضا دارد.

اگرچه هنوز محتواهای قوی بسیار سودمند هستند؛ اما بهتر است یک برنامه بلندمدت برای تولید محتواهای صوتی، ویدیویی و تصویری داشته باشید. از اهمیت پادکست‌ها غافل نشوید.

 1. تجربه کاربری کاربران وب‌سایت شما همچنان تأثیر بالایی در بهبود رتبه‌بندی شما دارد. گوگل همیشه در تلاش است تا با انتشار الگوریتم‌های مختلف، فضای بهتر و راحت‌تری را برای استفاده کاربران فراهم کند. مدتی است که بهبود تجربه جستجو تبدیل به هدف نهایی گوگل شده و شما هم باید پا به‌پای گوگل جلو بروید؛ بنابراین باید برنامه جامعی برای افزایش نرخ تبدیل با سئو وب‌سایت خود داشته باشید.
 2. هدف جستجوی کاربران چیست؟ کاربران به دنبال یافتن پاسخ کدام سؤال هستند که به محتوا و وب‌سایت شما رسیده‌اند. اگر پاسخ این سؤالات در محتوای شما قرار داده نشده باشد، کاربران خیلی زود صفحه شما را ترک خواهند کرد.

برند سازی را فراموش نکنید. هیچ‌کس به دنبال ایده‌ها و محتواهای تکراری نیست. ایده‌ها و برندهای جدید، شانس بیشتری دارند. پس روی برند خود تمرکز کنید و اهمیت برند سازی را فراموش نکنید. توجه به برند و بهبود برند را می‌توان یکی از مهم‌ترین و جدیدترین تکنیک‌های سئو 2021 دانست.

مهم‌ترین تکنیک های سئو در 2021

با تجزیه‌وتحلیل و بررسی‌های بسیار به برخی از تکنیک‌ها و ترفندها دست‌یافتیم که به نظر می‌رسد نسبت به سایر تکنیک‌ها اهمیت بیشتری دارند. ازاین‌روز این بخش را تحت عنوان مهم‌ترین تکنیک های سئو در 2021 نگاشته‌ایم. بامطالعه این قسمت می‌توانید علاوه بر جدیدترین با مهم‌ترین تکنیک‌های سئو در 2021 آشنا شوید. موتورهای جستجو بیشتر به چه مواردی اهمیت می‌دهند؟

 1. سرعت لود وب‌سایت شما یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های سئو 2021 است. موتورهای جستجو امروزه بیش‌ازپیش به‌سرعت لود وب‌سایت شما اهمیت می‌دهند. تصاویر بزرگ مدت‌زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند. به‌خصوص اگر 2- حجم آن‌ها نیز بالا باشد؛ بنابراین برای کسب رتبه‌های بالاتر بهتر است به فکر بهینه‌سازی وب‌سایت خود و یک هاستینگ با سرعت بیشتر باشید.
 2. به امنیت وب‌سایت خود توجه بیشتری داشته باشید. یکی از مهم‌ترین تکنیک های سئو 2021، توجه بیشتر به امنیت وب‌سایت‌ها است. از ترکیب HTTPS در آدرس سایت خود استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است موردحمله هکرها قرارگرفته و اطلاعات خود و یا مشتریان خود را از دست بدهید. اگر تابه‌حال این کار را انجام نداده‌اید، هر چه زودتر به HTTPS نقل‌مکان کنید.
 3. یکی دیگر از جدیدترین و مهم‌ترین تکنیک های سئو 2021 موبایل فرندلی بودن وب‌سایت‌ها است. استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند روزبه‌روز در حال افزایش است. امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از موبایل‌های خود برای جستجو استفاده کنند، زیرا موبایل قابل‌حمل و در دسترس است. اگر وب‌سایت شما برای کاربران موبایلی قابل‌مشاهده نباشد، چیز زیادی را از دست خواهید داد.
 4. بدون شک مهم‌ترین تکنیک سئو 2021 و عاملی که می‌تواند موجب بهبود رتبه شما در گوگل شود، نگه‌داشتن عملکرد کاربران در وب‌سایت است. هر چه میزان تعامل کاربران در سایت شما بیشتر باشد، برای شما بهتر است؛ بنابراین سعی کنید از تصاویر مرتبط، اینفوگرافیک ها و پادکست‌ها استفاده کنید که به موضوع شما مرتبط بوده و خلاقانه نیز باشند. همچنین لینک‌های مرتبط و داخلی نیز می‌توان مؤثر باشد. 
 5. تجربه کاربری خوب نیز یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی است که باید برای سئو 2021 به آن اشاره کنیم. این موضوع ارتباط زیادی به طراحی وب‌سایت شما دارد. وب‌سایت شما باید به صورتی طراحی‌شده باشد که کاربران بتوانند به‌سادگی و سهولت به همه بخش‌ها و خدمات شما دسترسی داشته باشند.
 6. دائماً در حال تولید محتوای ارزشمند، به‌روز و باکیفیت باشید. پست‌های بلاگ خود را مرتباً به‌روزرسانی کنید و فراموش نکنید که محتوا پل دسترسی کاربران و مشتریان به شما است. محتوای ارزشمند می‌توان ترافیک وب‌سایت شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. 
 7. از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود کسب‌وکار خود استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام می‌توانند ورودی بسیار خوبی به وب‌سایت شما بدهند. استفاده از سیستم‌عامل‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک و حتی یوتیوب درنهایت باعث جذب بیشتر مصرف‌کنندگان می‌شود.
 8. به محتواهای صوتی آشنا شوید. محتواهای صوتی و حتی جستجوهای صوتی در سال‌های اخیر مورد آزمایش قرارگرفته و خلاف تصور برخی‌ها با استقبال زیادی نیز روبه‌رو شده‌اند. محتواهای صوتی می‌تواند بسیار قابل‌توجه بوده و به بهبود سایت شما کمک کنند. محتواهای صوتی از جدیدترین تکنیک ‌های سئو 2021 است.
 9. نکته قابل‌توجه در خصوص سئو 2021 این است که Google به‌طور فزاینده‌ای توجه خود را به محصولات محلی معطوف کرده است. ازاین‌رو، این بدان معنی است که هر چیزی که بر لیست محلی شما تأثیر بگذارد، نقش غالب‌تری را در پیش خواهد داشت. باید بدانید که SEO محلی با توجه بیشتر به جستجوی هدف‌های جغرافیایی، اکنون و در سال‌های آینده مزایای بی‌شماری را برای شما فراهم می‌کند.
 10. نظرات و فیدبک‌های مشتریان شما تأثیر زیادی برای ترغیب دیگر مشتریان خواهد داشت. ازاین‌رو سعی کنید مشتریان وفادار خود را شناسایی کرده و نظرات آن‌ها را در سایت خود به نمایش بگذارید. 
 11. از کلمات کلیدی طولانی و یا عبارت‌های سؤالی برای عناوین محتواهای خود استفاده بکنید. فرض گوگل بر این است که عناوین طولانی دربردارنده موضوعات بیشتری هستند؛ بنابراین محتواهایی که در عنوان با یک عبارت سؤالی آغاز می‌شوند، غالباً ارزشمند شناخته می‌شوند.
 12. محتوا بدون شک پادشاه است. بیشتر اوقات، روندهایی برای شکستن مسیرها در دنیای محتوا وجود دارد که به بازاریابان محتوا کمک می‌کند مهارت‌ها و استراتژی‌های خود را تقویت کنند. بازاریابی ویدئویی برای ماندن در رقابت سئو 2021 اهمیت بالایی دارد و باعث طوفان SEO می‌شود. آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر بازاریابان ویدئو هرساله 66 درصد نسبت به محتوای معمولی، منتخب بیشتری دارند. فیلم‌های مرتبط و باکیفیت بالا می‌تواند یک روش عالی برای تقویت فیلم باشد. پس به فکر سئو ویدیو نیز باشید.

سئو 2021 و آینده آن از نظر متخصصان

کارشناسان معتقدند سال 2021 تاثیر بسیار مهمی بر روند سئو خواهد داشت. در سال 2019 هدف جستجو نسبت به سایر عناوین حاکم بود. جستجوی صوتی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نیز بحث های بسیار جذابی برای گفت و گو داشتند. قبل از اینکه مقاله را بخوانید به نظر شما در سئو 2021 مهم ترین نکات کدام اند؟

اگر میخواهید از دنیای به روز سئو عقب نمانید، باید مدام در حال جمع آوری اطلاعات و آزمایش باشید. بعد از هر آپدیت گوگل، سئو سایت شما ممکن است رتبه اش بهبود یابد یا بدتر شود. نکته مهم این است که شما باید به روز باشید و با توجه به آن آپدیت، خود را بروز کنید و پیرو اطلاعات و قوانین سئو عمل کنید.

با تغییر چشم اندازهای سئو در سال 2021 شما باید بدانید در این سال مهم چه کار کنید!

1- Aaron Wall

قرارگیری در معرض کانال های غیر جستجو، باعث افزایش آگاهی نسبت به برند ما و بهبود رتبه ما در بخش جیتجوی ارگانیک می شود.

2- Alex Chris

ما اگر فقط یک انتخاب برای بهینه سازی سایتمان برای تغییر ترافیک میداشتیم، استفاده و بهبود داده های ساختار یافته (Structure Data Markup) و ریچ اسنیپت ها (Rich Snippets) را انتخاب میکردیم.

ما تصمیم گرفتیم که محتواهایی که در صفحه ی اول داشتیم را با اسنیپت های مختلف برای گوگل بهینه کنیم.

این کارها شامل موارد زیر بودند:

 • بازسازی بعضی از صفحه ها و آوردن محتواهای مهم تر به بالای صفحه
 • محتواها را برای راحتی بیشتر در خواندن، دارای لیست کردیم و عناوین جذاب تری برای آن محتوا نوشتیم
 • برای محتواهای طولانی خودمان یک لیست محتوایی ایجاد کردیم
 • افزودن داده های ساختار یافته ی مرتبط (سوالات متداول یا همان FAQ بسیار برای ما کارساز بود)
 • درخواست بررسی مجدد صفحه به وسیله سرچ کنسول گوگل

انجام همین کارهای ساده باعث افزایش ترافیک ارگانیک سایت ما شد، بدون ایجاد محتوای جدید. گوگل در سال 2019 به داده های ساختاریافته توجه بسیار زیادی کرده است. این روند نیز در سال 2021 هم ادامه خواهد داشت.

3- Amanda Powell

طبق آمار سال گذشته، محتواهای ما بسیار با مخاطب هماهنگ و کاربردی بوده است.

محتوای ما بر روی تاکتیک های بسیار خاصی از مارکتینگ تمرکز داشته است.

ما باید این نکته را در نظر بگیریم که تعداد زیادی از افرادی که به سایت می آیند، دانش حرفه ای درباره ی مارکتینگ ندارند. به بیانی دیگر ما باید از استفاده از کلمات تخصصی در حوزه کاری خود جلوگیری کنیم، چون این کار باعث گیج شدن مخاطب ما و عدم درک آن توسط آن ها می شود.

خب ما چکار کردیم؟ شروع به ایجاد محتواهایی با تمرکز بر طیف وسیعی از مخاطبان خود، با توجه به دانش و درک آنها کردیم.

همچنین شروع به پاسخگویی به سوالات مشتریان بالقوه خود کردیم.

ما باید یک قدم برمیگشتیم به عقب و به نیازهای اصلی مخاطب خودمان نگاه میکردیم. باید میفهمیدیم که دقیقا مخاطب به دنبال چه چیزی است.

4- Andrew Shotland

استراتژی ما به طور کل بر روی قیف SERP تمرکز کرده است.

در واقع ما به سرچ مشتریان در هر مرحله از قیف فروش (آگاهی، علاقه، تصمیم گیری، اقدام) نگاه میکنیم و در ادامه نسبت به همان مرحله اقدام به تولید محتوا میکنیم. در ادامه نسبت به توسعه ی محتوای خود با توجه به مشتریان هدف در هر یک از کیوردهای بدست آمده اقدام کردیم.

ما یک موضوع کلی را ایجاد میکردیم، سپس آن را به قطعات کوچک تر تبدیل میکردیم و برای آنها تولید محتوا انجام میدادیم. این محتواها را با تمرکز بر کلمات مختلفی که بدست آوردیم توسعه دادیم.

5- Ann Smarty

تحلیل معنایی! ما میدانیم که “مفهوم سئو” یک مفهوم و معنای جدید نیست. و ما میدانیم که اغلب توصیف اشتباهی از آن می شود. سئو به معنی استفاده از کلمات مترادف نیست. به معنای درک مفاهیم و معنای مترادف و مرتبط است. درک این موضوع نیاز به رفتن به عمق سئو و محتوا دارد.

اکنون گوگل مفاهیم موجود در محتوا را بسیار بهتر درک میکند. همچنین محتوای با کیفیت تر را بهتر تشخیص می دهد. این موضوع باعث بهبود رنکینگ شما بدون نیاز به صرف هزینه و زمان برای ساخت لینک می شود.

درک مفهوم محتوا
درک مفهوم محتوا

6- Barry Adams

باتوجه به پیشرفت گوگل و تغییر آن از یک موتور جستجوگر به یک موتور پاسخ دهنده ی مستقیم، من دریافتم که با استفاده از این پتانسیل میتوانم مشتریان خود را به عنوان رهبر کسب و کار خودشان معرفی کنم.

ما میتوانیم با نوشتن محتوای با کیفیت در مدل پرسش و پاسخ، نتیجه بسیار مناسبی در نتایج گوگل داشته باشیم. البته استفاده توامان این محتوا با داده های ساختار یافته نتایج بسیار رضایت بخش و قابل قبولی نیز به ما میدهد.

باتوجه به رشد چشمگیر جستجوی صوتی موقعیتی بسیار مناسب برای استفاده از داده های ساختاریافته ی FAQ (سوالات متداول) است.

آینده سئو تماما به محتوای با کیفیت شما و قابل خوانده شدن برای ماشین مرتبط می شود.

7- Basilis Kanonidis

اسکیما سوالات متداول!

یکی از داغ ترین پیشنهادات حال حاضر در دنیای سئو است. البته همینجوری هم نمیشود از آن ها استفاده کرد. آمارها میگویند اگر بتوانید درست و مناسب از آنها استفاده کنید میتوانید بر روی کلمات کلیدی مختلفی جایگاه بگیرید. اما اگر بد استفاده کنید میتواند باعث کاهش ترافیک سایت شما نیز بشوند.

پس در استفاده از آنها مراقب باشید.

8- Bill Sebald

مطالعه ی مفهوم و هدف جستجو طبق نتایج گوگل از اصلی ترین کارهاست. هدف کاربر از جستجو یا همان Search Intent مسئله ای فوق العاده مهم و البته جذاب است. شما باید بدانید و آنالیز کنید که کاربران از جستجوی کلمات و عبارات مختلف دنبال چه چیزی هستند.

اگر گوگل فکر میکند که بهترین نتایج برای یک کلمه مثلا صفحاتی دارای انواع اطلاعات است، در نتیجه ماهم باید صفحاتی با دارا بودن اطلاعات مختلف برای آن کلمه درست کنیم.

مهم نیست که شما میخواهید چکار کنید، مهم اینه که گوگل چی میخواهد یا بهتر است بگوییم کاربر چی میخواهد.

همچنین بهینه سازی ماهیت جستجو، من میبینم که این کار خیلی بیشتر از بهینه سازی کلمه جستجو شده جواب میدهد.

اگر این دو مورد در بخش سئوی شما وجود ندارد، باید راهتان را عوض کنید.

9- Brandon Doyle

استراتژی محتوای همیشه سبز!

ما همیشه بخشی از محتوایمان را به صورت همیشه سبز تولید میکنیم، که بعدا بتوانیم به طور همیشگی آن را به روز کنیم.

موقعی که تاریخ آپدیت شما عوض میشود و محتوای خود را به روز میکنید، گوگل میفهمد که محتوای شما میتواند به کاربر کمک کند و همین مسئله باعث بهبود جایگاه شما خواهد شد. هر کمپانی ای باید در محتواهای خود حداقل دوبخش همیشه سبز داشته باشید تا بتواند آن ها را همواه به روز رسانی کند.

البته یادتان باشد به روز رسانی غیر مفید منظور ما نیست. به روز رسانی باید طوری باشد که در نهایت به کاربر کمک کند نه صرفا یک به روز رسانی بی جهت!

10- Casie Gillette

در دوسال گذشته صحبت درباره ی داده های ساختاریافته و بخش های پرسش و پاسخ بسیار زیاد بوده است.

ما با ایجاد بخش پرسش و پاسخ در محتواهایمان توانسته ایم در چند سال گذشته موفقیت های چشمگیری به دست آوریم.

طبق آمار سایت Moz.com که میگوید 25% از نتایج از اسنیپت استفاده میکنند، نشان دهنده ی عمق اهمیت این بخش است.

11- Chris Dreyer

مهم ترین تاثیر در موفقیت سئوی کسب و کار ما را به روز رسانی محتواهایمان داشته است. ما محتواهایمان را برای پاسخ گویی بهتر به کاربر به روز رسانی کردیم.

همچنین جابجایی های مختلفی هم داشته ایم. کاربرها بیشتر دوست دارند هر چه زودتر به پاسخ خود برسند. پس ما مجبور بودیم در محتواهایمان جابجایی داشته باشیم.

البته ما بر روی خوانایی محتواهای خودمان نیز تمرکز قابل قبولی داشته ایم. فیلم، زیر عناوین و ایجاد لیست از سری کارهایی بودند که ما انجام دادیم.

خیلی از افراد و شرکت ها به شما پیشنهاد تولید محتواهای جدید و به روز را میدهند. پیشنهاد ما کمی متفاوت است. ما میگوییم نمیخواهد زیاد بنویسید، در عوض با کیفیت بنویسید.

12- Chris Makara

اگر شما بر روی بهینه سازی نرخ کلیک محتواهای خود کار نمیکنید، باختید.

حالا شما چند راه برای اینکار دارید. 1- نمایش در گوگل مپ 2- تبلیغات ادورز 3- اسنیپت ها 4- عناوین جذاب 5- متا دسکریپسن خوب و جذاب

من به همراه تیمم از عناوینی که مینوشتیم اطمینان حاصل میکردم که کاربر را مجبور به اقدام عملی کند.

خب شما باید عناوین خود را متناسب با جستجوی کاربر بسازید. همچنین ان عناوین باید به قدری جذاب باشند که مخاطب را مجاب به انجام کاری بکند.

همچنین متا دسکریپشن. شما باید مطمیئن شوید که در اون بخش مخاطب را درگیر خود میکنید. باید خلاصه ای از درخواست جستجوی کاربر را بنویسید و او را جذب کنید.

این پایان کار نیست. افزایش نرخ کلیک به این معنی نیست که شما قطعا بیشتر از بقیه کلیک میگیرید بلکه به این معنی است که میتواند در بهبود جایگاه به شما کمک کند.

بهینه سازی نرخ کلیک محتوا

13- Cornelia Cozmiuc

تمرکز بر روی هدف جستجوی کاربر و بهینه سازی هر قطعه از محتوا برای هدف جستجوی وی استراتژی ما بوده است.

در حدود 3.5 میلیارد جستجوی روزانه انجام می شود و گوگل به دنبال این است که دقیقا آن چیزی را به کاربر دهد که وی به دنبالش است.

شما باید محتواهای کاملا واضح، مرتبط و با عناوین مشخص و جذاب داشته باشید.

14- Dan Petrovic

برندینگ!

من سالهاست از بلاگ، شبکه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین و آفلاین، ویدئو و رویدادهای مختلف استفاده میکنم تا برندسازی کنم.

در مراحل اولیه، من لوگوی خودم را در مقدار خیلی کمی از تبلیغ و بدون هیچ Call To Action تنظیم میکنم. زیرا نمیخواهم کسی اقدامی انجام دهد. فقط میخواهم دیده شوم.

بعد از به رسمیت شناختن برند به دنبال “منحصر به فرد ساختن” خود میروم.

حال این کار چه کمکی به سئو میکند؟

خب به رسمیت شناختن برند باعث میشود که نرخ کلیک بیشتری نسبت به رقبا بگیرید. ویژگی دیگر آن لینک دهی به شماست.

15- Danny Jeffers

100% محتوای غنی و با کیفیت بالا. همیشه!

16- David Brown

یک محتوای مرتبط با زمان منظم چه داخل سایت و چه خارج سایت باعث بهبود همیشگی سایت ما میشد. به مررو زمان و اضافه شدن رقبای مختلف ما فهمیدیم که سایت سریع و همچنین بهینه برای موبایل بسیار موثر است.

17- David Brown

با استفاده از اسنیپت ها، ترافیک سایت خود را به مقدار بسیار زیادی افزایش داده ام. من ترجیح میدم که رتبه 5 ولی با اسنیپت باشم تا اینکه رنک 1 و بدون اسنیپت.

18- Gabriella Sannino

هدف کاربر از جستجو (Search Intent).

19- Gael Breton

به روز رسانی محتواهای قدیمی تاثیر خیلی بهتری از تولید محتوای جدید داشت .

البته شما اگر هر دوی اینکارها را رعایت کنید نتایج بی نظیری میگیرید. با آپدیت، از یک طرف شما بحث لینک سازی داخلی را دارید که میتوانید مانور بسیار زیادی روی آن دهید، از طرف دیگر با توجه به الگوریتم تازگی محتوا (Freshness) شما به موفقیت بیشتری دست پیدا میکنید.

20- Gerry White

داده های ساختاریافته و هدف کاربر از جستجو.

21-  Greg Shuey

اسنیپت پرسش و پاسخ، محتوای با کیفیت و مناسب قیف فروش.

22- Glen Allsopp

تازگی محتوا، اسنیپت های مختلف و …

هدف کاربر از جستجو نیز فوق العاده مهم است.

23- James Reynolds

اسنیپت ها همواره در حال رشد بوده اند و برای افزایش ترافیک موثر بوده و هستند. مخصوصا اگر شما آنها را بهینه کنید، میتوانید رشد بسیار زیادی در جستجوها داشته باشید.

بررسی اسنیپت و داده های ساختاریافته

24- Joe Robison

به نظر من لینک بیلدینگ اوضاعش تغییر کرده و در سال 2021 بهتر نیز می شود.

باید شیوه های لینک بیلدینگ خود را به روز و بسیار قوی بکنیم. همچنین برای من سرچ تصاویر نیز بسیار جذاب بوده است.

فقط بحث متن جایگزین و نام عکس نیست، گوگل با توجه به تکنولوژی Vision Ai میتواند متن داخل تصویر را نیز به حد بسیار خوبی تشخیص دهد.

25- Jonathan Aufray

روندی که باعث بهبود درآمد و رتبه ما می شود، همین “بهینه سازی محتوا” است.

ما میتوانیم محتواهای خود را که در صفحه های 2 و 3 هستند پیدا کنیم، با بهینه کردن و به روز رسانی آنها و همچنین اضافه کردن مطالب و کلمات مرتبط آنها را به جایگاه های بسار مناسب تری برسانیم.

26- Joseph Yaacoub

ما استفاده از Google My Business را آغاز کردیم. سپس بهینه سازی محتوا را با توجه به سئو محلی با فکر درباره ی کلمه های کلیدی که مشتریان در کسب و کار ما بیشتر آن ها را سرچ میکردند، شروع کردیم.

در حال حاضر صحبت از تایپ کردن بسیار ساده تر است. برندها و مشاغل مختلف در آینده بیشتر و بیشتر درباره ی جستجوی صوتی خواهند شنید. پس بهتر است از همین الان به فکر جستجوی صوتی بیافتند.

27- Jason Acidre

ما بیشترین تاثیر در بخش برندینگ آنلاین، ترافیک ارگانیک و همچنین درآمدزایی را از بروز رسانی محتوای کلیدی همیشه سبز سایت خودمان مشاهده کردیم.

در این بروز رسانی ها ما به چند نکته تمرکز ویژه ای داشتیم:

 • استفاده از سرچ کنسول و دریافت کلمات کلیدی مختلف و بهینه سازی صفحاتمان بر اساس آن کلمه ها
 • توجه به SERP و اطمینان از بهنیه بودن و در خدمت هدف جستجوی کاربر بودن محتوا و متادیتاهای مختلف صفحاتمان برای محتواهای کلیدی خود
 • ادغام عناصر قابل لینک دهی در صفحات اصلی خود (آمارها، نقل قول ها، لیست ها و غیره) برای گرفتن لینک بیشتر از انتشار دهندگان و همکاران استراتژیک خودمان
 • اضافه کردن بخش های مرتبط و پاسخ دهی به سوالات مختلف مرتبط که با محتوای ما بسیار هماهنگ هستند

28- Kevin Cotch

من نمیگویم که تنها یک روند در سئو وجود دارد که ترافیک سایت شما را افزایش می دهد یا درآمد شما را زیاد میکند. مانند سالهای گذشته خزیدن (Crawl) راحت ربات های گوگل بسیار مهم است. محتوای شما باید توسط ربات های گوگل توانایی لیست بندی را داشته باشد. البته این تنها بخشی از کار است.

بزرگ ترین چالش برای سئوکارها این است که بدانند محتوا چگونه در حجم وسیعی از جاوا اسکریپت خوانده می شود.

این درست است که Google Bot بسیار پیشرفته تر شده است اما هنوز هم شما نباید به میزان زیادی از جاوا اسکریپت در ساختار سایت خود استفاده کنید.

29- Kevin Gibbons

من نمیدانم که آیا این کار واقعا توصیه میشود یا نه اما، به نظر من استفاده از نقشه گوگل و دریافت کاربر از نقاط مختلف بسیار اهمیت دارد.

شما قبل از اینکه قرار باشد چیزهای مختلفی را بهبود بدهید، لازم است یک استراتژی واضح داشته باشید. باید بدانید که قرار است چه کار کنید.

30- Kevin Indig

بهترین قسمت سئو که کمتر به آن پرداخته شده است، ایجاد ویژگی ها مختلف برای محصولات است. داشتن محصولات عالی و با کیفیت، مهم تر از محتوا، بک لینک و سئو فنی است.

داشتن محصول عالی

31- Kris Gunnars

من موقع تحقیق کلمات کلیدی علاوه بر اینکه نگاه میکنم که کلمات مختلف چه میزان جستجو می شوند، به اسنیپت ها هم نگاه میکنم.

سعی میکنم سوالاتی که در اسنیپت ها وجود دارد را در عناوین مقاله خودم بگنجانم. این استراتژی باعث میشود که من بتوانم جایگاه 0 رو از آن خود کنم.

32- Kristen Vaughn

در دوسال گذشته ما شاهد اسنیپت های مختلفی بوده ایم (FAQ/HOW TO/People Also Ask و غیره). هیچ شکی وجود ندارد که گوگل میخواهد بهترین پاسخ های ممکن از جنبه های مختلف را برای کاربران فراهم کند.

طبق تجربه ی من، نوشتن محتواهایی با سبک پرسش و پاسخ، میتوانند بسیار کمک کننده باشند.

نوشتن محتواهایی با کیفیت بالا و مطابق با جستجوی کاربران میتواند به شما کمک بسیار زیادی در جهت رشد ترافیک و بهبود جایگاه شما بکند.

33- Lucas Bikowski

One Page Seo با تمرکز بر اسنیپت ها بخش مهمی از سئو هستند.

شما اگر بتوانید محتوایی بسازید و با توجه به جستجوهای دیگر و همچنین جستجوهای مشابه بتوانید با کمک اسنیپت ها به سوالات مختلف پاسخ بدهید، گوگل جایزه ای بزرگ برای شما کنار میگذارد.

زیرا گوگل میخواهد که شما بهترین پاسخ را به کاربر بدهید و وقتی میبیند که شما این کار را انجام دادید جایگاه شما ره بهبود خواهد داد.

34- Maddy Osman

همانطور که خیلی ها می گویند و دیگر تبدیل به کلیشه شده است، محتوای مفید و غنی باعث موفقیت خواهد شد.

من طبق تجربه وبلاگ نویسی ای که داشته ام و همچنین با مطالبی که خوانده ام این را کاملا تایید میکنم که محتوای با کیفیت جادو میکند.

البته حتما یادتان باشد قبل از این کار تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید. تولید محتوا بدون استراتژی فایده ندارد.

35- Maros Kortis

جادوی لینک سازی داخلی برای ما مفید بوده است.

روند فعلی سئوی من چیست؟ از همان اول لینک سازی داخلی انجام میدهم. میدانم همه به دنبال لینک سازی خارجی و دریافت بک لینک هستند، اما نمیدانند که لینک سازی داخلی چه کارهایی که نمیکند.

البته باید اصول لینک سازی داخلی را بدانید.

36- Michael King

ما تمرکز خود را بر روی انتظارات کاربران گذاشته ایم. ما مردم را ترغیب میکنیم که طبق هدف کاری ما عمل کنند.

ما در حال مطالعه بر روی تکنیک های پردازش زبان طبیعی هستیم، تا بتوانیم درک بهتری از انتظارت موتور جستجو و ویژگی های محتوای خود داشته باشیم.

ما به این کار “بهینه سازی محتوای فنی” میگوییم. این کار باعث بهبود رتبه ی سایت ما بدون انجام هیچ گونه لینک بیلدینگ می شود و هنگامی که با لینک بیلدینگ ادغامش کنیم رشد عجیبی انجام می شود.

37- Michael Pozdnev

2 چیز به من خیلی کمک کرد:

 • دوستی با همکاران
 • نوشتن پست های دقیق در وبلاگ

دوستان به شما در گرفتن لینک میتوانند بسیار کمک کنند.

شما اول باید با همکارانتان دوست شوید و به طریقی آنها را متقاعد کنید که به شما لیک بدهند.

حرفه ای بودن افراد در جزئیات مشخص است. شما متن هایی را که می نویسید، ممکن است خیلی های دیگه هم بنویسند. خب این وسط چه چیزی شما را منحصر به فرد میکند؟ جزئیات.

موقعی که خوانندگان ببینند که شما درباره ی چیزهای متفاوت و دقیق تری از بقیه صحبت میکنید متوجه خواهند شد که شما فردی حرفه ای تر از بقیه هستید.

38- Morissa Schwartz

موقعی که حرف از سئو می شود بیشتر افراد درباره ی لینک بیلدینگ و همچنین متا تگ ها صحبت میکنند. اما آیا این افراد از قدرت شبکه های اجتماعی با خبر نیستند؟

بیایید امتحان کنید: نام برند تجاری خود را سرچ کنید. بهتون قول میدهم که یکی از نتایج لینکدین یا توییتر باشد، چون آنها مدام در حال به روز رسانی خود هستند و همچنین ارزش و اعتبار بالایی نیز دارند.

با فعالیت منظم و جدی در شبکه های اجتماعی میتوانید به بهبود جایگاه خود در گوگل بسیار کمک کنید.

39- Nicholas Loggie

تاکتیکی که باعث افزایش ترافیک و همچنین درآمد شما میشود استفاده از جعبه های پاسخ گوگل است (یک اسنیپت). همین یک عنصر به ساخت برند و معروف شدن شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

پاسخ دادن به سوالات کلیدی صنعت شما، آن هم به صورت کوتاه و خلاصه، به شما برای دستیابی به رتبه های برتر کمک میکند.

به سوال های فعلی جواب دهید، لینک سازی داخلی انجام دهید و رشد ترافیک خود را تماشا کنید.

40- Nick Eubanks

برداشت های کوتاه مدت از سرچ کنسول گوگل و استفاده از آنها برای تحقیق کلمات کلیدی و گسترش آنها به توجه به موضوعات جدید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب با مهم‌ترین تکنیک های سئو 2021 همراه شما بودیم. سعی کردیم تا ابتدا شما را با برخی از مهم‌ترین تکنیک های سئو 2021 و البته جدیدترینشان و آنچه باید در سال 1400 بیشتر به آن‌ها توجه داشته باشید، آشنا کنیم. سئو یعنی بهینه‌سازی سایت و محتوا برای موتورهای جستجو و کاربران. سئو یعنی محتوای شما برای کاربران و برای موتورهای جستجو قابل‌فهم باشد. نباید هیچ ابهامی در طراحی سایت و محتوای شما وجود داشته باشد.

همین موضوع رمز موفقیت بیشتر وب‌سایت‌هایی است که شاید آرزوی آن را دارید. برای دست یافتن به رتبه‌های بالا در گوگل و نمایش در صفحه اول بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که همواره جدیدترین تکنیک‌های سئو را فراگرفته و اعمال کنید. امیدواریم که مطالعه این متن برای شما عزیزان مفید بوده باشد. اگر چیزی ازقلم‌افتاده که ازنظر شما اهمیت بالایی دارد، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین در آخر توصیه می‌کنیم سری به محتوای دیجیتال مارکتینگ چیست بزنید.

مقاله توصیه شده: safe search چیست

کدام تکنیک سئو تأثیر بیشتری بر سئو وب‌سایت دارد؟

می‌توان گفت همه تکنیک‌هایی که ذکر شده در این مقاله در کنار هم می‌توانند به میزان قابل‌توجهی بر سئو و بهبود رتبه و ترافیک وب‌سایت شما مؤثر باشد؛ اما یکی از مهم‌ترین تکنیک های سئو 2021، سرعت وب‌سایت است؛ بنابراین پیش از هر چیزی به فکر بهبود و بهینه‌سازی وب‌سایت خود باشید.

آیا الگوریتم‌های قدیمی گوگل هنوز مؤثرند؟

بدون شک پاسخ مثبت است. الگوریتم‌های قدیمی‌تر گوگل همچون گوگل پاندا و غیره هنوز اهمیت بالایی دارند. اگرچه ممکن است برخی از این الگوریتم‌ها آپدیت شده باشند؛ اما همچنان به قوت خود باقی هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست