کارشناسان معتقدند سال 2020 تاثیر بسیار مهمی بر روند سئو خواهد داشت. در سال 2019 هدف جستجو نسبت به سایر عناوین حاکم بود. جستجوی صوتی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نیز بحث های بسیار جذابی برای گفت و گو داشتند. قبل از اینکه مقاله را بخوانید به نظر شما در سئو 2020 مهم ترین نکات کدام اند؟

اگر میخواهید از دنیای به روز سئو عقب نمانید، باید مدام در حال جمع آوری اطلاعات و آزمایش باشید.

آخرین آپدیت الگوریتم های گوگل: ژانویه 2020 – آپدیت هسته ی گوگل

چند هفته پیش گوگل اولین آپدیت سال 2020 را در هسته ی مرکزی خود را ارائه کرد. بعد از این آپدیت خیل از رتبه ها تغییرات بسیار زیادی در نتایج جستجو داشتند. آیا تحولی بزرگ در سئو 2020 رخ خواهد داد یا صرفاً یک اشتباه از طرف گوگل بود؟

ابزارهای مختلفی برای ردیابی رتبه ی شما در کلمات کلیدی مختلف وجود دارد. افرادی که از این ابزارها استفاده میکردند شاهد تغییرات عجیبی در رتبه خود شدند. این به چه معنا بود؟ به این معنا که همه ی کلمات کلیدی آنها دچار نوسان شده بودند.

آخرین آپدیت سئو گوگل مربوط به یک منطقه خاص جغرافیایی نمی شود، بلکه مربوط به کل دنیا می شود. طبق آمارها این تغییرات هم بر روی موبایل و هم بر روی دسکتاپ اعمال شده است. پس این یک تحول بزرگ است نه یک اشتباه.

سئو 2020 و آینده آن از نظر متخصصان

بعد از هر آپدیت گوگل، سئو سایت شما ممکن است رتبه اش بهبود یابد یا بدتر شود. نکته مهم این است که شما باید به روز باشید و با توجه به آن آپدیت، خود را بروز کنید و پیرو اطلاعات و قوانین سئو عمل کنید.

با تغییر چشم اندازهای سئو در سال 2020 شما باید بدانید در این سال مهم چه کار کنید!

1- Aaron Wall

قرارگیری در معرض کانال های غیر جستجو، باعث افزایش آگاهی نسبت به برند ما و بهبود رتبه ما در بخش جیتجوی ارگانیک می شود.

2- Alex Chris

ما اگر فقط یک انتخاب برای بهینه سازی سایتمان برای تغییر ترافیک میداشتیم، استفاده و بهبود داده های ساختار یافته (Structure Data Markup) و ریچ اسنیپت ها (Rich Snippets) را انتخاب میکردیم.

ما تصمیم گرفتیم که محتواهایی که در صفحه ی اول داشتیم را با اسنیپت های مختلف برای گوگل بهینه کنیم.

این کارها شامل موارد زیر بودند:

 • بازسازی بعضی از صفحه ها و آوردن محتواهای مهم تر به بالای صفحه
 • محتواها را برای راحتی بیشتر در خواندن، دارای لیست کردیم و عناوین جذاب تری برای آن محتوا نوشتیم
 • برای محتواهای طولانی خودمان یک لیست محتوایی ایجاد کردیم
 • افزودن داده های ساختار یافته ی مرتبط (سوالات متداول یا همان FAQ بسیار برای ما کارساز بود)
 • درخواست بررسی مجدد صفحه به وسیله سرچ کنسول گوگل

انجام همین کارهای ساده باعث افزایش ترافیک ارگانیک سایت ما شد، بدون ایجاد محتوای جدید. گوگل در سال 2019 به داده های ساختاریافته توجه بسیار زیادی کرده است. این روند نیز در سال 2020 هم ادامه خواهد داشت.

3- Amanda Powell

طبق آمار سال گذشته، محتواهای ما بسیار با مخاطب هماهنگ و کاربردی بوده است.

محتوای ما بر روی تاکتیک های بسیار خاصی از مارکتینگ تمرکز داشته است.

ما باید این نکته را در نظر بگیریم که تعداد زیادی از افرادی که به سایت می آیند، دانش حرفه ای درباره ی مارکتینگ ندارند. به بیانی دیگر ما باید از استفاده از کلمات تخصصی در حوزه کاری خود جلوگیری کنیم، چون این کار باعث گیج شدن مخاطب ما و عدم درک آن توسط آن ها می شود.

خب ما چکار کردیم؟ شروع به ایجاد محتواهایی با تمرکز بر طیف وسیعی از مخاطبان خود، با توجه به دانش و درک آنها کردیم.

همچنین شروع به پاسخگویی به سوالات مشتریان بالقوه خود کردیم.

ما باید یک قدم برمیگشتیم به عقب و به نیازهای اصلی مخاطب خودمان نگاه میکردیم. باید میفهمیدیم که دقیقا مخاطب به دنبال چه چیزی است.

4- Andrew Shotland

استراتژی ما به طور کل بر روی قیف SERP تمرکز کرده است.

در واقع ما به سرچ مشتریان در هر مرحله از قیف فروش (آگاهی، علاقه، تصمیم گیری، اقدام) نگاه میکنیم و در ادامه نسبت به همان مرحله اقدام به تولید محتوا میکنیم. در ادامه نسبت به توسعه ی محتوای خود با توجه به مشتریان هدف در هر یک از کیوردهای بدست آمده اقدام کردیم.

ما یک موضوع کلی را ایجاد میکردیم، سپس آن را به قطعات کوچک تر تبدیل میکردیم و برای آنها تولید محتوا انجام میدادیم. این محتواها را با تمرکز بر کلمات مختلفی که بدست آوردیم توسعه دادیم.

5- Ann Smarty

تحلیل معنایی! ما میدانیم که “مفهوم سئو” یک مفهوم و معنای جدید نیست. و ما میدانیم که اغلب توصیف اشتباهی از آن می شود. سئو به معنی استفاده از کلمات مترادف نیست. به معنای درک مفاهیم و معنای مترادف و مرتبط است. درک این موضوع نیاز به رفتن به عمق سئو و محتوا دارد.

اکنون گوگل مفاهیم موجود در محتوا را بسیار بهتر درک میکند. همچنین محتوای با کیفیت تر را بهتر تشخیص می دهد. این موضوع باعث بهبود رنکینگ شما بدون نیاز به صرف هزینه و زمان برای ساخت لینک می شود.

درک مفهوم محتوا
درک مفهوم محتوا

6- Barry Adams

باتوجه به پیشرفت گوگل و تغییر آن از یک موتور جستجوگر به یک موتور پاسخ دهنده ی مستقیم، من دریافتم که با استفاده از این پتانسیل میتوانم مشتریان خود را به عنوان رهبر کسب و کار خودشان معرفی کنم.

ما میتوانیم با نوشتن محتوای با کیفیت در مدل پرسش و پاسخ، نتیجه بسیار مناسبی در نتایج گوگل داشته باشیم. البته استفاده توامان این محتوا با داده های ساختار یافته نتایج بسیار رضایت بخش و قابل قبولی نیز به ما میدهد.

باتوجه به رشد چشمگیر جستجوی صوتی موقعیتی بسیار مناسب برای استفاده از داده های ساختاریافته ی FAQ (سوالات متداول) است.

آینده سئو تماما به محتوای با کیفیت شما و قابل خوانده شدن برای ماشین مرتبط می شود.

7- Basilis Kanonidis

اسکیما سوالات متداول!

یکی از داغ ترین پیشنهادات حال حاضر در دنیای سئو است. البته همینجوری هم نمیشود از آن ها استفاده کرد. آمارها میگویند اگر بتوانید درست و مناسب از آنها استفاده کنید میتوانید بر روی کلمات کلیدی مختلفی جایگاه بگیرید. اما اگر بد استفاده کنید میتواند باعث کاهش ترافیک سایت شما نیز بشوند.

پس در استفاده از آنها مراقب باشید.

8- Bill Sebald

مطالعه ی مفهوم و هدف جستجو طبق نتایج گوگل از اصلی ترین کارهاست. هدف کاربر از جستجو یا همان Search Intent مسئله ای فوق العاده مهم و البته جذاب است. شما باید بدانید و آنالیز کنید که کاربران از جستجوی کلمات و عبارات مختلف دنبال چه چیزی هستند.

اگر گوگل فکر میکند که بهترین نتایج برای یک کلمه مثلا صفحاتی دارای انواع اطلاعات است، در نتیجه ماهم باید صفحاتی با دارا بودن اطلاعات مختلف برای آن کلمه درست کنیم.

مهم نیست که شما میخواهید چکار کنید، مهم اینه که گوگل چی میخواهد یا بهتر است بگوییم کاربر چی میخواهد.

همچنین بهینه سازی ماهیت جستجو، من میبینم که این کار خیلی بیشتر از بهینه سازی کلمه جستجو شده جواب میدهد.

اگر این دو مورد در بخش سئوی شما وجود ندارد، باید راهتان را عوض کنید.

9- Brandon Doyle

استراتژی محتوای همیشه سبز!

ما همیشه بخشی از محتوایمان را به صورت همیشه سبز تولید میکنیم، که بعدا بتوانیم به طور همیشگی آن را به روز کنیم.

موقعی که تاریخ آپدیت شما عوض میشود و محتوای خود را به روز میکنید، گوگل میفهمد که محتوای شما میتواند به کاربر کمک کند و همین مسئله باعث بهبود جایگاه شما خواهد شد. هر کمپانی ای باید در محتواهای خود حداقل دوبخش همیشه سبز داشته باشید تا بتواند آن ها را همواه به روز رسانی کند.

البته یادتان باشد به روز رسانی غیر مفید منظور ما نیست. به روز رسانی باید طوری باشد که در نهایت به کاربر کمک کند نه صرفا یک به روز رسانی بی جهت!

10- Casie Gillette

در دوسال گذشته صحبت درباره ی داده های ساختاریافته و بخش های پرسش و پاسخ بسیار زیاد بوده است.

ما با ایجاد بخش پرسش و پاسخ در محتواهایمان توانسته ایم در چند سال گذشته موفقیت های چشمگیری به دست آوریم.

طبق آمار سایت Moz.com که میگوید 25% از نتایج از اسنیپت استفاده میکنند، نشان دهنده ی عمق اهمیت این بخش است.

11- Chris Dreyer

مهم ترین تاثیر در موفقیت سئوی کسب و کار ما را به روز رسانی محتواهایمان داشته است. ما محتواهایمان را برای پاسخ گویی بهتر به کاربر به روز رسانی کردیم.

همچنین جابجایی های مختلفی هم داشته ایم. کاربرها بیشتر دوست دارند هر چه زودتر به پاسخ خود برسند. پس ما مجبور بودیم در محتواهایمان جابجایی داشته باشیم.

البته ما بر روی خوانایی محتواهای خودمان نیز تمرکز قابل قبولی داشته ایم. فیلم، زیر عناوین و ایجاد لیست از سری کارهایی بودند که ما انجام دادیم.

خیلی از افراد و شرکت ها به شما پیشنهاد تولید محتواهای جدید و به روز را میدهند. پیشنهاد ما کمی متفاوت است. ما میگوییم نمیخواهد زیاد بنویسید، در عوض با کیفیت بنویسید.

12- Chris Makara

اگر شما بر روی بهینه سازی نرخ کلیک محتواهای خود کار نمیکنید، باختید.

حالا شما چند راه برای اینکار دارید. 1- نمایش در گوگل مپ 2- تبلیغات ادورز 3- اسنیپت ها 4- عناوین جذاب 5- متا دسکریپسن خوب و جذاب

من به همراه تیمم از عناوینی که مینوشتیم اطمینان حاصل میکردم که کاربر را مجبور به اقدام عملی کند.

خب شما باید عناوین خود را متناسب با جستجوی کاربر بسازید. همچنین ان عناوین باید به قدری جذاب باشند که مخاطب را مجاب به انجام کاری بکند.

همچنین متا دسکریپشن. شما باید مطمیئن شوید که در اون بخش مخاطب را درگیر خود میکنید. باید خلاصه ای از درخواست جستجوی کاربر را بنویسید و او را جذب کنید.

این پایان کار نیست. افزایش نرخ کلیک به این معنی نیست که شما قطعا بیشتر از بقیه کلیک میگیرید بلکه به این معنی است که میتواند در بهبود جایگاه به شما کمک کند.

بهینه سازی نرخ کلیک محتوا

13- Cornelia Cozmiuc

تمرکز بر روی هدف جستجوی کاربر و بهینه سازی هر قطعه از محتوا برای هدف جستجوی وی استراتژی ما بوده است.

در حدود 3.5 میلیارد جستجوی روزانه انجام می شود و گوگل به دنبال این است که دقیقا آن چیزی را به کاربر دهد که وی به دنبالش است.

شما باید محتواهای کاملا واضح، مرتبط و با عناوین مشخص و جذاب داشته باشید.

14- Dan Petrovic

برندینگ!

من سالهاست از بلاگ، شبکه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین و آفلاین، ویدئو و رویدادهای مختلف استفاده میکنم تا برندسازی کنم.

در مراحل اولیه، من لوگوی خودم را در مقدار خیلی کمی از تبلیغ و بدون هیچ Call To Action تنظیم میکنم. زیرا نمیخواهم کسی اقدامی انجام دهد. فقط میخواهم دیده شوم.

بعد از به رسمیت شناختن برند به دنبال “منحصر به فرد ساختن” خود میروم.

حال این کار چه کمکی به سئو میکند؟

خب به رسمیت شناختن برند باعث میشود که نرخ کلیک بیشتری نسبت به رقبا بگیرید. ویژگی دیگر آن لینک دهی به شماست.

15- Danny Jeffers

100% محتوای غنی و با کیفیت بالا. همیشه!

16- David Brown

یک محتوای مرتبط با زمان منظم چه داخل سایت و چه خارج سایت باعث بهبود همیشگی سایت ما میشد. به مررو زمان و اضافه شدن رقبای مختلف ما فهمیدیم که سایت سریع و همچنین بهینه برای موبایل بسیار موثر است.

17- David Brown

با استفاده از اسنیپت ها، ترافیک سایت خود را به مقدار بسیار زیادی افزایش داده ام. من ترجیح میدم که رتبه 5 ولی با اسنیپت باشم تا اینکه رنک 1 و بدون اسنیپت.

18- Gabriella Sannino

هدف کاربر از جستجو (Search Intent).

19- Gael Breton

به روز رسانی محتواهای قدیمی تاثیر خیلی بهتری از تولید محتوای جدید داشت .

البته شما اگر هر دوی اینکارها را رعایت کنید نتایج بی نظیری میگیرید. با آپدیت، از یک طرف شما بحث لینک سازی داخلی را دارید که میتوانید مانور بسیار زیادی روی آن دهید، از طرف دیگر با توجه به الگوریتم تازگی محتوا (Freshness) شما به موفقیت بیشتری دست پیدا میکنید.

20- Gerry White

داده های ساختاریافته و هدف کاربر از جستجو.

21-  Greg Shuey

اسنیپت پرسش و پاسخ، محتوای با کیفیت و مناسب قیف فروش.

22- Glen Allsopp

تازگی محتوا، اسنیپت های مختلف و …

هدف کاربر از جستجو نیز فوق العاده مهم است.

23- James Reynolds

اسنیپت ها همواره در حال رشد بوده اند و برای افزایش ترافیک موثر بوده و هستند. مخصوصا اگر شما آنها را بهینه کنید، میتوانید رشد بسیار زیادی در جستجوها داشته باشید.

بررسی اسنیپت و داده های ساختاریافته

24- Joe Robison

به نظر من لینک بیلدینگ اوضاعش تغییر کرده و در سال 2020 بهتر نیز می شود.

باید شیوه های لینک بیلدینگ خود را به روز و بسیار قوی بکنیم. همچنین برای من سرچ تصاویر نیز بسیار جذاب بوده است.

فقط بحث متن جایگزین و نام عکس نیست، گوگل با توجه به تکنولوژی Vision Ai میتواند متن داخل تصویر را نیز به حد بسیار خوبی تشخیص دهد.

25- Jonathan Aufray

روندی که باعث بهبود درآمد و رتبه ما می شود، همین “بهینه سازی محتوا” است.

ما میتوانیم محتواهای خود را که در صفحه های 2 و 3 هستند پیدا کنیم، با بهینه کردن و به روز رسانی آنها و همچنین اضافه کردن مطالب و کلمات مرتبط آنها را به جایگاه های بسار مناسب تری برسانیم.

26- Joseph Yaacoub

ما استفاده از Google My Business را آغاز کردیم. سپس بهینه سازی محتوا را با توجه به سئو محلی با فکر درباره ی کلمه های کلیدی که مشتریان در کسب و کار ما بیشتر آن ها را سرچ میکردند، شروع کردیم.

در حال حاضر صحبت از تایپ کردن بسیار ساده تر است. برندها و مشاغل مختلف در آینده بیشتر و بیشتر درباره ی جستجوی صوتی خواهند شنید. پس بهتر است از همین الان به فکر جستجوی صوتی بیافتند.

27- Jason Acidre

ما بیشترین تاثیر در بخش برندینگ آنلاین، ترافیک ارگانیک و همچنین درآمدزایی را از بروز رسانی محتوای کلیدی همیشه سبز سایت خودمان مشاهده کردیم.

در این بروز رسانی ها ما به چند نکته تمرکز ویژه ای داشتیم:

 • استفاده از سرچ کنسول و دریافت کلمات کلیدی مختلف و بهینه سازی صفحاتمان بر اساس آن کلمه ها
 • توجه به SERP و اطمینان از بهنیه بودن و در خدمت هدف جستجوی کاربر بودن محتوا و متادیتاهای مختلف صفحاتمان برای محتواهای کلیدی خود
 • ادغام عناصر قابل لینک دهی در صفحات اصلی خود (آمارها، نقل قول ها، لیست ها و غیره) برای گرفتن لینک بیشتر از انتشار دهندگان و همکاران استراتژیک خودمان
 • اضافه کردن بخش های مرتبط و پاسخ دهی به سوالات مختلف مرتبط که با محتوای ما بسیار هماهنگ هستند

28- Kevin Cotch

من نمیگویم که تنها یک روند در سئو وجود دارد که ترافیک سایت شما را افزایش می دهد یا درآمد شما را زیاد میکند. مانند سالهای گذشته خزیدن (Crawl) راحت ربات های گوگل بسیار مهم است. محتوای شما باید توسط ربات های گوگل توانایی لیست بندی را داشته باشد. البته این تنها بخشی از کار است.

بزرگ ترین چالش برای سئوکارها این است که بدانند محتوا چگونه در حجم وسیعی از جاوا اسکریپت خوانده می شود.

این درست است که Google Bot بسیار پیشرفته تر شده است اما هنوز هم شما نباید به میزان زیادی از جاوا اسکریپت در ساختار سایت خود استفاده کنید.

29- Kevin Gibbons

من نمیدانم که آیا این کار واقعا توصیه میشود یا نه اما، به نظر من استفاده از نقشه گوگل و دریافت کاربر از نقاط مختلف بسیار اهمیت دارد.

شما قبل از اینکه قرار باشد چیزهای مختلفی را بهبود بدهید، لازم است یک استراتژی واضح داشته باشید. باید بدانید که قرار است چه کار کنید.

30- Kevin Indig

بهترین قسمت سئو که کمتر به آن پرداخته شده است، ایجاد ویژگی ها مختلف برای محصولات است. داشتن محصولات عالی و با کیفیت، مهم تر از محتوا، بک لینک و سئو فنی است.

داشتن محصول عالی

31- Kris Gunnars

من موقع تحقیق کلمات کلیدی علاوه بر اینکه نگاه میکنم که کلمات مختلف چه میزان جستجو می شوند، به اسنیپت ها هم نگاه میکنم.

سعی میکنم سوالاتی که در اسنیپت ها وجود دارد را در عناوین مقاله خودم بگنجانم. این استراتژی باعث میشود که من بتوانم جایگاه 0 رو از آن خود کنم.

32- Kristen Vaughn

در دوسال گذشته ما شاهد اسنیپت های مختلفی بوده ایم (FAQ/HOW TO/People Also Ask و غیره). هیچ شکی وجود ندارد که گوگل میخواهد بهترین پاسخ های ممکن از جنبه های مختلف را برای کاربران فراهم کند.

طبق تجربه ی من، نوشتن محتواهایی با سبک پرسش و پاسخ، میتوانند بسیار کمک کننده باشند.

نوشتن محتواهایی با کیفیت بالا و مطابق با جستجوی کاربران میتواند به شما کمک بسیار زیادی در جهت رشد ترافیک و بهبود جایگاه شما بکند.

33- Lucas Bikowski

One Page Seo با تمرکز بر اسنیپت ها بخش مهمی از سئو هستند.

شما اگر بتوانید محتوایی بسازید و با توجه به جستجوهای دیگر و همچنین جستجوهای مشابه بتوانید با کمک اسنیپت ها به سوالات مختلف پاسخ بدهید، گوگل جایزه ای بزرگ برای شما کنار میگذارد.

زیرا گوگل میخواهد که شما بهترین پاسخ را به کاربر بدهید و وقتی میبیند که شما این کار را انجام دادید جایگاه شما ره بهبود خواهد داد.

34- Maddy Osman

همانطور که خیلی ها می گویند و دیگر تبدیل به کلیشه شده است، محتوای مفید و غنی باعث موفقیت خواهد شد.

من طبق تجربه وبلاگ نویسی ای که داشته ام و همچنین با مطالبی که خوانده ام این را کاملا تایید میکنم که محتوای با کیفیت جادو میکند.

البته حتما یادتان باشد قبل از این کار تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید. تولید محتوا بدون استراتژی فایده ندارد.

35- Maros Kortis

جادوی لینک سازی داخلی برای ما مفید بوده است.

روند فعلی سئوی من چیست؟ از همان اول لینک سازی داخلی انجام میدهم. میدانم همه به دنبال لینک سازی خارجی و دریافت بک لینک هستند، اما نمیدانند که لینک سازی داخلی چه کارهایی که نمیکند.

البته باید اصول لینک سازی داخلی را بدانید.

36- Michael King

ما تمرکز خود را بر روی انتظارات کاربران گذاشته ایم. ما مردم را ترغیب میکنیم که طبق هدف کاری ما عمل کنند.

ما در حال مطالعه بر روی تکنیک های پردازش زبان طبیعی هستیم، تا بتوانیم درک بهتری از انتظارت موتور جستجو و ویژگی های محتوای خود داشته باشیم.

ما به این کار “بهینه سازی محتوای فنی” میگوییم. این کار باعث بهبود رتبه ی سایت ما بدون انجام هیچ گونه لینک بیلدینگ می شود و هنگامی که با لینک بیلدینگ ادغامش کنیم رشد عجیبی انجام می شود.

37- Michael Pozdnev

2 چیز به من خیلی کمک کرد:

 • دوستی با همکاران
 • نوشتن پست های دقیق در وبلاگ

دوستان به شما در گرفتن لینک میتوانند بسیار کمک کنند.

شما اول باید با همکارانتان دوست شوید و به طریقی آنها را متقاعد کنید که به شما لیک بدهند.

حرفه ای بودن افراد در جزئیات مشخص است. شما متن هایی را که می نویسید، ممکن است خیلی های دیگه هم بنویسند. خب این وسط چه چیزی شما را منحصر به فرد میکند؟ جزئیات.

موقعی که خوانندگان ببینند که شما درباره ی چیزهای متفاوت و دقیق تری از بقیه صحبت میکنید متوجه خواهند شد که شما فردی حرفه ای تر از بقیه هستید.

به نظر من سئو در سال 2020 با ایجاد رابطه با همکاران بدست خواهد آمد.

38- Morissa Schwartz

موقعی که حرف از سئو می شود بیشتر افراد درباره ی لینک بیلدینگ و همچنین متا تگ ها صحبت میکنند. اما آیا این افراد از قدرت شبکه های اجتماعی با خبر نیستند؟

بیایید امتحان کنید: نام برند تجاری خود را سرچ کنید. بهتون قول میدهم که یکی از نتایج لینکدین یا توییتر باشد، چون آنها مدام در حال به روز رسانی خود هستند و همچنین ارزش و اعتبار بالایی نیز دارند.

با فعالیت منظم و جدی در شبکه های اجتماعی میتوانید به بهبود جایگاه خود در گوگل بسیار کمک کنید.

39- Nicholas Loggie

تاکتیکی که باعث افزایش ترافیک و همچنین درآمد شما میشود استفاده از جعبه های پاسخ گوگل است (یک اسنیپت). همین یک عنصر به ساخت برند و معروف شدن شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

پاسخ دادن به سوالات کلیدی صنعت شما، آن هم به صورت کوتاه و خلاصه، به شما برای دستیابی به رتبه های برتر کمک میکند.

به سوال های فعلی جواب دهید، لینک سازی داخلی انجام دهید و رشد ترافیک خود را تماشا کنید.

40- Nick Eubanks

برداشت های کوتاه مدت از سرچ کنسول گوگل و استفاده از آنها برای تحقیق کلمات کلیدی و گسترش آنها به توجه به موضوعات جدید.

نتیجه

خب همه این صحبت‌ها را شنیدیم اما بالاخره باید چکار کرد؟

آیا باید دونه به دونه این مطالب را رعایت کنیم تا به موفقیت برسیم؟ آیا هر کی هر چی گفت ما باید عمل کنیم؟

اینو یادتان باشد که در سئو 2020 باید اطلاعات خودتان را بسیار آپدیت کنید و روز به روز به دنبال خدمت به کاربر خودتان باشید. اگر فکر میکنید که خیلی زرنگ هستید و سایت میزنید و با انواع روش‌ها اون رو میارید بالا ولی به تنها چیزی که توجه نمیکنید کاربر هستش باید بگم که کلا مسیر رو اشتباه اومدید. در نهایت این مخاطب هستش که از شما خرید میکند. پس سعی نکنید که کاربر را نادیده بگیرید یا به وی دروغ بگویید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه