remembering در اینستاگرام چیست؟ این قابلیت جدید اینستا به حالتی گفته می شود که فرد در قید حیات نیست و حسابش در حالت یادبود قرار می گیرد. در این حالت محتوای پیج دیگر اکسپلور نخواهد شد و دسترسی به ویرایش و تغییر پست و استوری ها قطع می شود. اگر علاقه مندید با «remembering در اینستاگرام ایران» آشنا شوید و پاسخ سؤال remembering در اینستاگرام به چه معناست را پیدا کنید به خواندن مطلب ادامه دهید. 

برای دانلود PDF مقاله «remembering در اینستاگرام چیست» کلیک کنید.

ریممبرینگ اینستاگرام یعنی چی؟

معنی remembring در اینستا

جمله غمگینی است؛ اما یک واقعیت است و نمی توانیم آن را انکار کنیم! به نظرتان عبارت «صاحب این پیج از دنیا رفت» چه مفهومی دارد؟! تا حالا به این فکر کرده اید اکانت افرادی که فوت کردند بعد از مرگ آن ها چه می شود؟ remembering در اینستاگرام چیست؟

هیچ پلتفرمی تاکنون برای این مسئله برنامه ریزی نکرده به جز اینستاگرام. این رسانه قابلیتی ایجاد نموده به نام آپشن remembering در اینستاگرام؛ بر اساس این قابلیت وقتی کسی از دنیا می رود اکانتش به حالت یادبود درمی آید تا دیگران نتوانند پیج او را هک کنند یا به تولید محتوا در اینستاگرام مشغول شوند اما از همه مهم تر موضوع اطلاع رسانی است.

حالا که با معنای remembering  در اینستاگرام آشنا شدید بیایید ببینیم که چگونه می توان درخواست یادبود اکانت را به ثبت رساند. شاید کمی تعجب کنید و با خود بگویید فردی که مرده دیگر اینستاگرامش چه ارزشی دارد؟ اما خیلی از افرادی که عزیز خود را از دست داده اند دلشان به پیج باقی مانده از او بعد از مرگش خوش است! بنابراین تنظیمات اینستاگرام به راحتی آرزویتان را برآورده می کند.

همچنین بخوانید: امنیت پیج اینستاگرام

remembering در اینستاگرام چیست و چگونه ایجاد می شود؟

اگر قصد دارید ایجاد remembering در اینستاگرام را تجربه کنید، طبق مراحل زیر پیش بروید:

ورود به صفحه فرم درخواست

اگر خوب معنی remembering در اینستاگرام را فهمیده باشید باید به صفحه تکمیل فرم یادبود مراجعه کنید. لینک مخصوص این قسمت در زیر آورده شده است و به شما کمک می کند تا با وارد کردن اطلاعات مربوطه در چند ثانیه پیج فرد مورد علاقه و ازدست رفته تان را به حالت به یادماندنی تبدیل کنید.

اگر قصد دارید فوت کسی را به اینستاگرام اعلام کنید از طریق زیر اقدام کنید:
از اینجا وارد شوید

ارسال درخواست برای دریافت پیج یادبود

در مرحله دوم اینستاگرام از شما می خواهد تا اطلاعات فرد مرده را کامل و بادقت وارد کنید؛ این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی به اضافه آیدی فرد فوت شده، تاریخ دقیق، توضیح کامل فوت کاربر، نام و نام خانوادگی و آیدی فرد درخواست دهنده هستند.

ارائه آگهی ترحیم

در مرحله سوم اینستاگرام از شما مدرک و آگهی ثابت کننده ترحیم فوت می خواهد. لازم است تصویر دقیقی از آن را به رسانه ارائه دهید یا در صورتی که ندارید حتماً یک عکس یا اسکرین شات مرتبط را در سایت آپلود کنید و روی دکمه Browse ضربه بزنید.

انتظار بررسی به وسیله پشتیبانی اینستاگرام

بعد از تکمیل فرم و ارسال گواهی ترحیم، باید مدتی صبر کنید تا پشتیبانی اینستاگرام مدارک شما را بررسی کند. معمولاً بعد از گذشت زمانی کوتاه پاسختان را دریافت می کنید.

ریممبرینگ شدن اکانت

وقتی درخواستتان توسط پشتیبانی تأیید شود، کلمه remembering را روی پروفایل فرد مورد نظر مشاهده می کنید. ریممبرینگ شدن حساب به این معناست که پیج دیگر قابل تغییر و ویرایش نیست؛ درواقع بستگان فرد نمی توانند پست تصویری یا ویدیویی در اکانت فرد اضافه کنند از طرفی امکان انتشار استوری وجود ندارد.

حتی اینستاگرام اطلاعات خصوصی فرد را در اختیار خانواده اش هم قرار نمی دهد! در صورتی که احساس کردید در پیج پستی وجود دارد که بر خلاف قوانین اینستاگرام پیش می رود یا محتوای نامناسب دارد از طریق گزینه ریپورت کنار پست یا نوشتن کامنت این مسئله را به پشتیبانی اعلام کنید.

ریممبرینگ شدن اکانت در اینستگرام ربطی به پیج خصوصی و عمومی ندارد و حتی اگر فرد بیشترین فالوورهای جهان را هم داشته باشد باز هم حساب کاربری او بعد از مرگش برای همیشه از دسترس دیگران محفوظ است.

این مطلب را نیز بخوانید: الگوریتم اینستاگرام

زمانی که پیج به حالت remembering می رود چه اتفاقی می افتد؟

اکانت هایی که به حالت remembering می روند محلی برای یاآوری خاطرات افراد هستند، بنابراین این پیج ها با پیج های معمولی در اینستاگرام در برخی ویژگی ها متفاوت اند که در این قسمت به بعضی از این تفاوت ها خواهیم پرداخت:

 • هیچ کس نمی تواند به اکانتی که به حالت remembering درآمده است، وارد شود. حتی اگر پسورد آن را داشته باشد.
 • کلمه «remembering» کنار نام صاحب اکانت اضافه خواهد شد.
 • برای پست هایی که شخص متوفی قبلا در اینستاگرام منتشر شده، اتفاقی نمی افتد و همچنان می توان آن ها مشاهده کرد یا به اشتراک گذاشت.
 • پست های اکانت های remembering در بعضی از قسمت های اینستاگرام مثل اکسپلور ظاهر نخواهند شد.
 • در اکانت های remembering هیچگونه تغییری در پست ها یا اطلاعات پروفایل قابل انجام نخواهد بود.
  برای مثال تصاویر و پست هایی که توسط شخص فوت شده به پروفایل اضافه شده اند قابل تغییر نیستند.
  کامنت هایی که برای پست های شخص درج شده اند قابل تغییر نیستند.
  تصویر پروفایل و قسمت فالوئر یا فالوئینگ های پیج قابل تغییر نخواهند بود.
  قسمت privacy و تصویر پروفایل قابل تغییر نخواهند بود.

صاحب این پیج فوت کرد🖤

اگر فرد یک سلبریتی یا شخصی مشهور باشد خود اینستاگرام بر اساس اخبار و حواشی پیش آمده پیج را ریممبرینگ می کند؛ در غیر این صورت مسئولیت آن بر عهده بستگان فرد می باشد.

نمونه remembering در اینستاگرام ایران

اگر خوب متوجه معنای remembering در اینستاگرام شده باشید پی می برید از این قابلیت می توان در ایجاد حواشی و شایعات هم به خوبی استفاده کرد. اگر زیاد در اینستاگرام سیر و سفر کنید و اسم شخصی به نام ندا یاسی به چشمتان خورده باشد می دانید این دختر یکی از بلاگرهای معروف و پردرآمد ایران است از طریق اینستاگرام و سایت معتبر شرط بندی به شهرت و پول زیادی رسیده است.

پیج اصلی ندا یاسی در اینستاگرام حدود 3 میلیون فالوور دارد و حواشی زیادی ناشی از مرگ این سلبریتی برقرار بود و اینستا هم پیج او را ریممبرینگ کرد اما او زنده بود و هنوز هم در کانادا زندگی می کند.

می توان گفت remembering در اینستاگرام ایران احتمال خطا و اشتباه هم زیاد دارد.

چگونه پیج مرده را زنده کنیم؟

حذف ریممبرینگ اینستاگرام

گاهی پیش می آید که حسابمان اشتباهی در حالت ریممبرینگ یا یادبود قرار می گیرد؛ در این مواقع باید یک سری نکته را رعایت کنید تا اکانت را از این حالت خارج سازید یا به اصطلاح اکانت مرده را زنده کنید. اما یادتان باشد این قابلیت فقط برای پیج اشخاص حقیقی است.

هیچ وقت نمی توان پیج یک شرکت یا کسب و کار را ریممبرینگ کرد. برای مثال پیج همکاری در فروش متعلق به یک کسب و کار بزرگ است و با پیج های متعدد و سایت های کوچک و بزرگ همکاری می کند. هیچ وقت این پیج نمی میرد. اگر چنین اتفاقی رخ داد می توانید با ترفندهایی که در زیر آمده اند حسابتان را از خطر نجات دهید و کسب و کارتان را از سر بگیرید.

ورود به فرم درخواست

ابتدا مانند درخواست پیج یادبود برای رفتگان لازم است فرم خاصی را پر کنید که لینکش را پایین برایتان آوره ایم. تکمیل فرم درخواست به تیم پشتیباتی اینستاگرام فرستاده می شود و مدت زمانی طول می کشد تا به دستتان برسد.

برای حذف کردن ریممبرینگ از طریق این لینک اقدام کنید: لینک حذف ریممبرینگ

تکمیل فرم اطلاعات

نوبت وارد کردن اطلاعات است. برای این که از«remembering در اینستاگرام» هرچه زودتر خلاص شوید با دقت کامل نام، نام خانوداگی و آیدیتان را وارد کنید. اگر نیاز به ارائه توضیح اضافه هم بود آن را بنویسید زیرا اینستاگرام از شما گزارش دقیق و شفاف می خواهد.

بازیابی پیج

بعد گذشت مدتی از طرف پشتیبانی با شما تماس گرفته می شود. یادتان باشد احتمال دارد تیم پشتیبانی برای اطمینان از هویت شما مدارک بیشتری طلب کند پس همه وسایل لازم را کنارتان داشته باشید تا پیج هرچه زودتر بازیابی شود.

نتیجه گیری

اکنون که می دانید remembering در اینستاگرام چیست، می توانید از این قابلیت بعد از فوت عزیزانتان استفاده کنید و یاد آن ها را گرامی دارید. بعد از اینکه فهمیدید remembering در اینستاگرام به چه معناست، آن را در خاطر خود نگه دارید چراکه کار قشنگی است و به کمک آن یاد افراد را برای همیشه زنده نگه می دارید. امیدواریم هیچ گاه اکانت شما و عزیزانتان به حالت یادبود در نیاید؛ اما در صورت از دست دادن هر فردی که در اینستاگرام اکانت دارد از حالت remembering استفاده کنید.

اگر تا به حال نمونه ی remembering در اینستاگرام ایران را دیده اید، برایمان کامنت بگذارید که پیج چه شخصی بوده.

remembering در اینستاگرام یعنی چه؟

حالت یادبود پیج کاربرانی که از دنیا رفته اند remembering نام دارد. در این شرایط تغییراتی در دسترسی ها و قابلیت های پیج اتفاق می افتد که به صورت مفصل در مقاله به آن پرداخته ایم.

آیا ممکن است پیج اشتباهی در حالت remembering قرار بگیرد؟

بله؛ در این موقعیت باید با ارسال فرم درخواست به تیم پشتیبانی اینستاگرام از آن کمک بخواهید تا پیج بازیابی شود.

3/5 - (2 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آتوسا احمدی
  مرداد 8, 1401 4:09 ق.ظ

  درود و خسته نباشید ببخشید فعالیت مو در زمینه ی کفش چطوری باید شروع کنم با تشکر

  پاسخ
 • سینا مجیدی
  مرداد 19, 1401 4:31 ب.ظ

  هوشنگ ابتهاج عزیز هم آسمانی شد پیجی اگه داره رو حالت remembering میره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست