نظرسنجی اینستاگرام راهی مناسب برای تعامل با فالوورهاست و نقش مهمی در شناخت آن‌ها دارد. با نظرسنجی، به درک بالایی از مخاطبان می‌رسید و این فرصت فراهم می‌شود تا برای ارسال پست‌ و استوری‌هایتان به شکل بهینه و مورد علاقه افراد برنامه‌ریزی کنید. با انواع روش‌های نظرسنجی در ادامه آشنا می‌شوید؛ همچنین «افزایش رأی در نظرسنجی اینستاگرام رایگان» را توضیح خواهیم داد و روش‌ تقلب در نظرسنجی اینستاگرام رایگان در موقعیت‌های ضروری را خواهیم گفت.

نظرسنجی کلاسیک دوگزینه‌ای (Poll)

 نظرسنجی کلاسیک دو گزینه ای
نظرسنجی دو گزینه ای

برای ایجاد نظرسنجی کلاسیک و دوگزینه‌ای (Poll) طبق دستور زیر پیش بروید:

 1. ابتدا برای ایجاد نظرسنجی اینستاگرام با ورود به برنامه وارد بخش استوری شوید.
 2. بعد از درج عکس یا ویدیو روی گزینه استیکر در سمت راست و بالای صفحه ضربه بزنید.
کلیک روی گزینه استیکر
کلیک روی گزینه استیکر

3. سپس گزینه نظرسنجی را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه نظرسنجی
انتخاب گزینه نظرسنجی

4. در قسمت مشکی رنگ بالایی سوال خود را وارد کنید و در هر یک از جای خالی های پایینی می توانید گزینه های مد نظرتان را بنویسید و در نهایت روی کلمه Done ضربه بزنید.

بیان کردن سوالات در باکس ها
وارد کردن سوالات

در آپدیت جدید این پلتفرم می‌توانید بیشتر از دو گزینه را برای ارسال نظرسنجی در استوری‌ اینستاگرام در نظر بگیرید.

آموزش استفاده از تگ سوال (quiz)

استفاده از تگ سوال
نظرسنجی برچسب سؤال (quiz)

یکی دیگر ترفندهای نظرسنجی در اینستاگرام، استفاده از تگ سؤال (quiz) است. این روش خیلی ساه به نظر می‌رسد اما می‌تواند به عنوان راهی برای افزایش ایمپرشن به کار برده شود. علاوه بر رونق کسب و کار، نظرسنجی اینستاگرام با استیکر سؤال نوعی سرگرمی برای افراد به شمار می‌آید و آن‌ها را به بازدید پیج و استفاده از محصولات شما تشویق می‌کند.

 • ابتدا وارد بخش استوری اینستاگرام شوید
 • در مرحله دوم باید یک پس‌زمینه مناسب برای استوری انتخاب کنید؛ این شیوه نظرسنجی چون باعث افزایش تعامل اینستاگرام می‌شود به تصویر جذابی نیاز دارد که بسته به هدفتان می‌توانید یک محصول فانتزی یا طبیعتی جذاب را در نظر بگیرید.
 • بعد از انتخاب پس زمینه مناسب وارد تگ استیکر در بالای صفحه شوید و از بین گزینه های موجود قابلیت quiz را انتخاب کنید.
انتخاب کردن Quiz
انتخاب کردن Quiz
 • در این مرحله باید سؤال چندگزینه‌ای و پاسخ‌های احتمالی خود را تایپ کنید. اینستاگرام اجازه می‌دهد تا 4 پاسخ را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. در نهایت با انتخاب پاسخ درست مطمئن شوید ثبت شده و علامت چک ظاهر شود.
وارد کردن گزینه های متفاوت در باکس جواب ها
وارد کردن گزینه های مختلف

کار تمام است؛ روی گزینه Done کلیک کنید و برای ارسال استوری آماده شوید. فقط حواستان باشد برچسب سؤال را در زاویه‌ای مناسب تنظیم کنید و اندازه آن را طوری قرار دهید تا مخاطب موقع شرکت در نظرسنجی اینستاگرام دچار مشکل نشود.

آموزش روش نظرسنجی ایموجی اسلایدر

نظرسنجی ایموجی اسلایدر
نظرسنجی ایموجی اسلایدر

استفاده از روش ایموجی اسلایدر تکنیک خوبی است تا فرد احساساتش را به شکل تصویری بیان کند.

وارد قسمت استوری شوید.

مشابه موارد قبلی روی آیکون استیکر در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید.

نوار ایموجی اسلایدر را انتخاب کنید. این نوار از شکلک با چشم‌های قلبی‌شکل ساخته شده است.

انتخاب نوار ایموجی در استوری
انتخاب نوار ایموجی

حالا نوبت پرسیدن سؤال است؛ سؤالتان را با رنگ موردنظر تایپ کنید.

اگر دوست داشته باشید می‌توانید از ایموجی دیگری به جای شکلک با چشم‌های قلبی استفاده کنید. این اموجی ها در بالای کیبورد به شما نمایش داده می شوند.

بعد از تعیین سؤال و ایموجی، اندازه و زاویه قرارگیری سؤال را در استوری تنظیم کنید.

تعیین اندازه و زاویه قرارگیری سؤال در استوری
اندازه و زاویه قرارگیری سؤال در استوری

تمام شد؛ استوری برای ارسال آماده است. بعد از کلیک روی گزینه Done، می‌توانید از طریق آیکون “Seen by” نام افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند را بررسی کنید همچنین میانگین پاسخ‌ها را ببینید.

مراحل استفاده از کوئزشن باکس

استفاده از باکس سوال یا Question Box نیز یکی از روش های نظرسنجی در اینستاگرام است که می توانید از آن نیز استفاده کنید. کوئزشن باکس به نسبت سایر روش های نظرسنجی به تعامل و همکاری بیشتر از سمت کاربر نیاز دارد، چرا که نیاز است کاربر متنی را برای شما تایپ کند، اما کاربرد خودش را دارد. زمانی که تنوع پاسخ های دریافتی بیش از چهار مورد باشد، امکان استفاده از quiz وجود ندارد و بهتر است از این شیوه استفاده کنید. اگر به دنبال بهترین سوال ها برای کوئسشن باکس در استوری اینستاگرام https://dayanaffiliate.com/blog/quest-box-in-instagram/ هستید، روی لینک کلیک کنید

برای قرار دادن باکس سوال در استوری گام های زیر را طی کنید:

 • به بخش استوری بروید و از استیکر بالای صفحه وارد قسمت ابزارهای اینستاگرام شوید و Question را انتخاب کنید.
انتخاب QUESTIONS
انتخاب QUESTIONS

در قسمت بالایی سوال خود را بنویسید و سپس گزینه Done را بزنید.

نوشتن سوال مد نظر خود
نوشتن سوال مد نظر خود

افزایش رأی رایگان در نظرسنجی اینستاگرام

یکی از دغدغه‌های افرادی که در اینستاگرام فعالیت دارند، افزایش رأی در نظرسنجی اینستاگرام رایگان است؛ زیرا هرچه افراد بیشتری مشارکت کنند، نشان می‌دهد اشتیاق و علاقه به استفاده از محصولاتتان بالاست. بهترین راه برای افزایش رأی در نظرسنجی اینستاگرام رایگان این است که تعداد بازدید استوری‌ها را بالا ببریم. فقط یادتان باشد برای این کار قبل از هر چیز پیجتان را پابلیک کنید. جهت افزایش رأی در نظرسنجی اینستاگرام بدون پرداخت هزینه نکات زیر را بخوانید:

 • سؤال را به حالت داستانی بپرسید و از کاربرد تصاویری مانند بومرنگ و گیف غافل نشوید.
 • استفاده از هشتگ‌های مرتبط را فراموش نکنید.
 • با مخاطبان تعامل خوبی برقرار کنید؛ مثلاً تکنیک‌هایی مثل استیکر شمارش معکوس اشتیاق آن‌ها را برای شرکت در نظرسنجی بالا ببرید.
 • تا حد امکان به دایرکت‌ها پاسخ دهید.
 • وقتی مخاطبان پیجتان را استوری می‌کنند، استوری آن‌ها را با کاربران به اشتراک بگذارید؛ این کار باعث ایجاد علاقه به شرکت در نظرسنجی خواهد شد.

مهمترین تکنیک «افزایش رأی در نظرسنجی اینستاگرام رایگان»، ثابت‌قدم بودن است؛ در بازه‌های زمانی مختلف استوری بگذارید. وقتی کاربر را با محتوای پیج درگیر کنید برای شرکت در نظرسنجی ترغیب خواهد شد.

تقلب رایگان نظرسنجی در اینستاگرام 

آیا تقلب در نظرسنجی اینستاگرام رایگان امکان دارد؟ شاید باورش سخت باشد ولی در عرض چند ثانیه می‌توانید 1000 رأی فیک نظرسنجی در اینستاگرام به دست آورید! معمولاً دلیل استفاده از این تکنیک تسریع در زمان پاسخگویی به سؤالات نظرسنجی است. برای «تقلب در نظرسنجی اینستاگرام رایگان» طبق راهنما عمل کنید:

برنامه Ins Followers را دانلود و نصب کنید.

بعد از ورود به برنامه یک حساب کاربری برای خود بسازید.

برای دریافت 1000 رأی‌دهنده رایگان پاداش تعیین کنید و طی چند لحظه میزان آرا را متحول سازید.

گاهی ممکن است باگ‌هایی مانند مشکل نظرسنجی در اینستاگرام فارسی را مشاهده کنید. معمولاً این اختلالات به خاطر آپدیت‌های اینستاگرام ایجاد می‌شوند و احتمالاً بعد از مدتی برطرف خواهند شد؛ ولی اگر ادامه پیدا کرد از متخصصان این زمینه کمک بخواهید.

اگر نیاز به استفاده از هایلایت برای استوری های نظرسنجی دارید، از مقاله جامع هایلایت اینستاگرام استفاده کنید:
https://dayanaffiliate.com/blog/instagram-highlight-ideas/

سخن پایانی

نظرسنجی اینستاگرام تنوع زیادی دارد. فراموش نکنید تولید محتوای بهینه و جذاب حرف اول را در ایجاد رأی می‌زند اما اگر عجله دارید می‌توانید از روش افزایش رأی در نظرسنجی اینستاگرام رایگان استفاده کنید یا در صورت نیاز دست به دامن تکنیک تقلب در نظرسنجی اینستاگرام رایگان شوید.

چگونه می‌توانم نظرسنجی اینستاگرام را برای اهداف بازاریابی به کار ببرم؟

خیلی ساده؛ برای مثال می‌توانید میزان محبوبیت یک محصول را با برچسب سؤال یا quiz بسنجید یا از تکنیک ایموجی اسلایدر برای ارزیابی سطح رضایت مشتری استفاده کنید.

آیا در صورت استفاده از رأی فیک در نظرسنجی‌های اینستاگرام بلاک نمی‌شوم؟

در صورتی که از تکنیک‌های اصولی و پلتفرم‌های معتبری مثل Ins Followers که در دسترس هستند استفاده کنید مشکلی پیش نمی‌آید. همچنین اگر می‌خواهید بابت آن هزینه بپردازید سایت‌های قانونی مثل همیاروب را مدنظر قرار دهید؛ چون خرید رأی از سایت‌های غیرقانونی اگر بدون ایمپرشن باشد باعث مسدود شدن پیجتان می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست