شراکت غیر رایگان در اینستاگرام چیست؟ آیا می دانید paid partnership چیست و چه مزایایی دارد؟ یکی از قابلیت هایی که اینستاگرام برای پیشرفت کسب وکارها در سال 2017 منتشر کرد، قابلیت شراکت غیر رایگان اینستاگرام یا Paid  Partnership است. به کمک مشارکت پولی اینستاگرام می توان در پیج های پرطرف دار اقدام به تبلیغ کسب وکار نمود؛ بعلاوه اینکه می توان بازخورد پست های منتشر شده در پیج تبلیغ دهنده را نیز رصد کرد.

اینستاگرام به عنوان یک برنامه ساده اشتراک تصویر، در آستانه ایجاد یک بازار کامل است تا بتواند کسب درآمد از اینستاگرام را برای کسب وکارهای نوپا آسان تر کند. اکنون از اینستاگرام به عنوان یکی از بزرگ ترین پلتفرم های بازاریابی، همکاری در فروش و کسب درآمد یاد می شود؛ چراکه تنها با ایجاد فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام می توان از قابلیت های بی نظیر این اپلیکیشن استفاده کرد.

در این مقاله به موراد بالا و همچنین «Add paid partnership label» می پردازیم تا ببینیم معنی add paid partnership label چیست. همچنین بررسی میکنیم که چرا مشارکت های پولی اینستاگرام مهم هستند و چگونه می توان در آن به افزایش فروش در اینستاگرام و فیس بوک رسید.

PDF این مقاله را می توانید دانلود کنید.

شراکت غیر رایگان در اینستاگرام چیست؟

شراکت غیر رایگان در اینستاگرام چیست؟

در پاسخ به اینکه شراکت غیر رایگان چیست باید بگوییم که مشارکت پولی اینستاگرام به کاربران این شبکه اجتماعی این قابلیت را می دهد که پست های تبلیغاتی مربوط به کسب وکار خود را با پرداخت مبلغی در سایر پیج ها به نمایش بگذارند. این موضوع برای معرفی محصولات کسب وکارهایی که گمنام هستند بسیار مؤثر است.

از سویی دیگر مشارکت پولی اینستاگرام برای کاربرانی که دنبال کننده های زیادی دارند، از جمله (اینفلوئنسر، بلاگر، ولاگر) فرصت درآمدزایی بسیار مناسبی را فراهم می کند. ترتیب کار به این صورت است که کسب و کارهای نوپا و گمنام با پرداخت هزینه به اینفلوئنسرها، پست های مربوط به خود را در پیج آنها منتشر می کنند و از این طریق می توانند محصول یا برند خود را به مخاطبین زیادی معرفی کنند.

بر طبق الگوریتم اینستاگرام پست های که مخاطبین زیادی داشته باشد از طریق اکسپلور به سایر مخاطبین نشان داده می شود که این موضوع باعث می شود تعداد بازدیدکنندگان پست به صورت تصاعدی افزایش یابد.

مزایا استفاده از مشارکت پولی اینستاگرام

مزایا استفاده از مشارکت پولی اینستاگرام

مزایای «شراکت غیر رایگان در اینستاگرام» را می توان از سه جنبه مورد بررسی قرارداد. این مزیت ها برای کاربر، کسب وکار و اینفلوئنسرها تعریف شده اند. صاحبان کسب وکارهای مختلف و حتی افرادی که در زمینه همکاری در فروش اینستاگرام فعالیت دارند می توانند بیشترین سود را از این مشارکت ببرند. این ابزار با افزایش چندین برابری تعداد بازدیدکنندگان به صورت مستقیم می تواند به افزایش فروش اینستاگرام منتهی شود.

مزایای مشارکت پولی اینستاگرام از نظر سفارش دهنده (صاحبان کسب وکار)

شیوه کار به این صورت است که در شراکت غیر رایگان، پست و یا استوری تبلیغ هم از طریق پیج خودتان و هم از طریق پیج بلاگر یا اینفلوئنسر منتشر می شود. این موضوع باعث هم افزایی بازدیدکنندگان پیج خودتان و پیج منتشرکننده شده، همچنین با قرارگرفتن پست در اکسپلور، تعداد بازدیدکنندگان افزایش بیشتری خواهد داشت. مشارکت پولی در واقع مانند یک اهرم در بازاریابی شبکه های اجتماعی عمل می کند و رشد چند برابری بازدیدکنندگان شما را به همراه دارد.

به دست آوردن آمار پست منتشر شده برای سفارش دهنده

هنگامی که یک کمپین محتوای Paid Partnership فعال شد، می توانید آمار مربوط به پست خود را از طریق اکانت فیس بوک بیزینس Facebook Business مشاهده کنید. برای این کار در قسمت insight در تب «Branded Content» بروید و آمار کامل مربوط به پست تبلیغاتی خود را در بخش «Measure and Report» مشاهده کنید.

علاوه بر فیس بوک، آمار مربوط به پست های شراکت غیر رایگان اینستاگرام نیز در دسترس است. برای این کار می توانید به قسمت insight  پست مراجعه کنید.

در مورد استوری های اینستاگرام، شرکای تجاری تگ شده تا 14 روز می توانند معیارهایی مانند ریچ (Reach)، رد کردن استوری ها توسط کاربران، برگشت به عقب استوری ها، ریپلای و خارج شدن از استوری را بررسی کنند.  insight پست ها، بر خلاف استوری ها، همیشه باقی خواهد ماند.

مزایای مشارکت پولی اینستاگرام برای کاربران

برای کاربران معمولی، برنامه های مشارکتی پولی به آنها کمک می کند تا تفاوت بین پست های معتبر و تبلیغات پولی را تشخیص دهند. این برای افرادی که علاقه ای به بنرها و پست های تبلیغاتی ندارند و نمی خواهند صفحه خانه (Feed) آنها با تبلیغات همراه باشد، بسیار مفید است. مزیت دیگر این است که کاربران می توانند درصورتی که نیاز باشد اینفلوئنسر یا بلاگر را که این پست ها را می سازد، آنفالو کنند.

مزایای شراکت غیر رایگان در اینستاگرام برای اینفلوئنسر

مهم ترین مزیت Paid  Partnership به صورت مستقیم،  کسب درآمد اینترنتی است. هنگامی که به عنوان یک اینفلوئنسر/بلاگر برای Paid Partnership  مورد تأیید قرار گرفتید می توانید شروع به تگ کردن مشاغل در پست ها یا استوری های خود کنید. با تأیید درخواست Paid Partnership از سوی پیج موردنظر، استوری با تگ Paid Partnership  نمایش داده خواهد شد.

مراحل استفاده از قابلیت Paid Partnership اینستاگرام

مشارکت غیر رایگان Paid Partnership قابلیت فعال سازی در پست و استوری را دارد. استفاده از این قابلیت بسیار آسان بوده و تنها با طی چند مرحله می توانید پست و یا استوری خود را به عنوان حامی مالی منتشر کنید.

مراحل استفاده مشارکت پولی اینستاگرام برای سفارش دهنده

مراحل استفاده از فقابلیت paid-partnership اینستاگرام

قبل ازهرچیزی باید این نکته را خاطرنشان کرد که این قابلیت برای پیج های بیزنسی فعال است و شما برای سفارش باید پیج خود را به صورت تجاری کنید. اگرچه استفاده از این قابلیت برای کسانی که در ابتدای مسیر راه اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام هستند، هزینه به همراه دارد اما باعث رشد بسیار خوبی خواهد شد.

مرحله اول : ثبت درخواست

در ابتدا باید پست و یا استوری تبلیغاتی خود را متناسب با مخاطبین پیج نمایش دهنده طراحی کنید. پس از مذاکره و توافق شما به عنوان اسپانسر در نظر گرفته می شوید. پس از ثبت درخواست شراکت غیر رایگان در اینستاگرام توسط شخص تبلیغ گیرنده، برای شما پیغامی مبنی بر قبول کردن درخواست خواهد آمد. برای تأیید ابتدا وارد قسمت Setting شده و سپس گزینه Branded Content را انتخاب کنید.

پس از فعال کردن گزینه Manually Approve Content Creators وارد قسمت Approve Content Creators شوید. زمانی که یک اینفلوئنسر درخواست ایجاد محتوای Paid Partnership برای حساب شما را داد، نام پیج موردنظر در این قسمت نمایش داده می شود. در مرحله بعد می توانید حساب هایی که برای ایجاد محتوای Paid Partnership برای شما نمایش داده می شود را تأیید کنید.

مرحله دوم: نوتیفیکیشن تگ پست تبلیغاتی

هنگامی که یک اینفلوئنسر یا بلاگر را تأیید کردید، هر زمان که پست مشارکتی منتشر شد و شما را در یک پست تگ کرد (با استفاده از Paid Partnership)، یک نوتیفیکیشن از طریق فیس بوک و اینستاگرام دریافت خواهید کرد. اگر اینفلوئنسر شما را در یک استوری Paid Partnership در اینستاگرام تگ کند، این اعلان را فقط از طریق دایرکت اینستاگرام دریافت خواهید کرد.

مرحله سوم: حذف تگ نام برند خود از Paid Partnership

اگر می خواهید در پروسه «مشارکت پولی اینستاگرام»، نام برند خود را از تگ  Paid Partnership حذف کنید، می توانید این کار را به یکی از دو روش انجام دهید:

1. اولین گزینه با استفاده از پست منتشر شده داخل فیس بوک است. وارد Business Manager در صفحه فیس بوک خود شوید. برای حذف تگ نام برند خود، می توانید تب پست ها یا استوری ها را انتخاب کنید و سپس روی فلش رو به پایین در کنار دسته اینستاگرام اینفلوئنسر کلیک کنید و روی دکمه «حذف برچسب» کلیک کنید.

2. دومین گزینه حذف تگ دراز طریق خود اینستاگرام است. در اینجا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی سه نقطه بالا در سمت راست بالای پست کلیک کنید و گزینه “Remove Me From Post” را انتخاب کنید.

شروع مشارکت پولی اینستاگرام به عنوان یک اینفلوئنسر/بلاگر

برای این کار لازم است ابتدا پس از قراردادن پست موردنظر در مرحله New post به قسمت Advanced setting رفته و در قسمت  Branded Content  گزینه Add paid partnership label را فعال کرده سپس بر روی Add Brand Partners ضربه بزنید.

در این قسمت باید در باکس سرچ آیدی پیج موردنظر را وارد کنید. در نتایج نمایش داده شده، پیج تبلیغ دهنده را انتخاب کنید. با این کار درخواستی برای پیج صاحب برند ارسال می شود. سپس پیج برند انتخابی شما درخواست را تأیید می کند.

اگر درخواست Paid Partnership شما (بلاگر) از سوی اکانت صاحب برند مورد قبول واقع شد، آن گاه می توانید پست را منتشر کنید. درنهایت می بینید که نام اکانت صاحب برند مورد نظرتان در بالای تصویر پست سمت چپ با عبارت Paid Partnership ثبت شده است.

استفاده از قابلیت Paid Partnership در استوری

برای مشارکت پولی اینستاگرام لازم است در ابتدا تصویر استوری خود را انتخاب کرده و پس از ویرایش بر روی نماد لینک که به شکل یک آدمک در بالای تصویر کلیک کنید تا به صفحه Branded Content منتقل شوید. در اینجا روی  Add Brand Partners کلیک کنید.

مانند انتخاب شریک مالی برای پست، در این جا هم باید در کادر سرچ آیدی پیج موردنظر را جستجو کرده و آن را انتخاب کنید. با تأیید درخواست Paid Partnership از سوی پیج مورد نظرتان، استوری با لیبل Paid Partnership منتشر خواهد شد.

نتیجه گیری

شراکت غیر رایگان در اینستاگرام ابزاری کارآمد برای افزایش بازدید به صور مستقیم و با پرداخت هزینه بوده که می تواند تأثیر زیادی بر روی کسب درآمد شما داشته باشد. مشارکت پولی اینستاگرام به نحوی طراحی و پیاده سازی شده است که می تواند طی مراحلی بسیار ساده و با تأیید هر دو طرف (آگهی دهنده و منتشرکننده) باعث درآمدزایی مستقیم و غیرمستقیم از طریق اینستاگرام مارکتینگ شود.

این موضوع را می توان هم از طریق پیج اینستاگرام و هم از طریق اکانت فیس بوک ایجاد کرد. اینفلوئنسرها عموماً به عنوان منتشر کنند هدر این پروسه انتخاب می شوند و با انتخاب اسپانسر از طریق قسمت Add paid partnership label پست شخص سفارش دهنده را در پیج خود به نمایش خواهند گذاشت. شخص اسپانسر در این پروسه می تواند بر روی آمار بازدید پست و استوری نظارت داشته باشد و میزان بهره وری تبلیغات خود را مشاهده کند.

سوالات متداول

قابلیت Paid Partnership اینستاگرام چیست؟

قابلیت مشارکت پولی باعث بالا رفتن آگاهی مخاطبین میشود. این قابلیت به کاربران اینستاگرام این امکان را میدهد تا با پرداخت مبلغی از پیش تعیین شده، بتوانند پست های تبلیغاتی خود را در سایر پیج ها بگذارند.

مزایا استفاده از مشارکت پولی اینستاگرام برای چه کسانی است؟

مزایا مشارکت پولی اینستاگرام شامل کاربران اینستاگرام، صاحبان کسب و کار ها و اینفلوئنسر ها میشود.

2/5 - (3 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست