افراد زیادی برای راه اندازی کمپین های تبلیغاتی یا انجام فعالیت هایی مانند همکاری در فروش، اینستاگرام را انتخاب می کنند و شاید شما هم در این پلتفرم شروع به انتشار محتوای با کیفیت کرده باشید. اما دیر یا زود، متوجه مشکلاتی خواهید شد که می توانند آزاردهنده باشند. گرچه جای نگرانی نیست و در این مطلب چند مشکل جدید اینستاگرام فارسی و ساده ترین راه حل های آن ها را معرفی خواهیم کرد.

برای دانلود PDF این مقاله، کلیک کنید

مشکل در فالو کردن پیج ها

مشکل در فالو کردن پیج ها

اینستاگرام تعداد پیج هایی را که می توانید فالو کنید، محدود کرده است و حداکثر تعداد آن 7500 اکانت است. اگر نمی توانید یک پیج را فالو کنید و با محدودیت بالا فاصله دارید، احتمالا در این پلتفرم فعالیت مشکوکی داشتید.   

یک علت دیگر این «مشکل جدید اینستاگرام فارسی» می تواند مربوط به یک باگ روی گوشی همراهتان باشد. اینستاگرام برخلاف سایر پلتفرم های اجتماعی تلاش می کند تا جلوی فعالیت های غیرمرتبط را بگیرد.

برای رفع محدودیت فالو اینستاگرام پیشنهاد می کنیم اکانت هایی را که کمتر با آن ها تعامل داشتید، آنفالو کنید. همچنین باید دقت کنید تعداد اکانت هایی را که در هر ساعت می توانید فالو کنید بیشتر از 60 عدد نباشد. اگر چنین رفتاری را در پیش بگیرید، اینستاگرام شما را اسپم تشخیص می دهد و جلوی فعالیتتان را در فالو کردن پیج ها می گیرد.

استفاده از وی پی ان و نرم افزارهای متفرقه نیز دلیلی دیگر برای به وجود آمدن این مشکل است که نباید به استفاده از آن ها ادامه دهید.  

مشکل در حذف کامنت یا نظر

مشکل اینستاگرام در حذف کامنت

گاهی ممکن است با شرایطی مواجه شوید که از فرستادن یک کامنت در اینستاگرام پشیمان شدید و می خواهید آن را حذف کنید. اما این خطا را می بینید که امکان پاک کردن آن کامنت یا نظر وجود ندارد. به گفته خود اینستاگرام دلیل آن این است که کامنت مورد نظر از روی سرورهای آن ها پاک شده است و شما تنها به این دلیل آن را می بینید که در حال مشاهده یک نسخه قدیمی از آن پیج هستید.

این مشکل جدید اینستاگرام باگ خود آن است و با رفرش کردن پیج یا یک مرتبه خارج شدن از برنامه و ورود مجدد به آن رفع می شود. در واقع شما این کامنت را به این دلیل هنوز مشاهده می کنید که در حافظه کش برنامه وجود دارد. پس اگر مشکل حتی با استفاده از راه حل بالا همچنان وجود داشت، توصیه می کنیم کش اینستاگرام را پاک کنید.

مشکل ثبت کامنت زیر سایر پست ها

اینستاگرام برای مقابله با اسپمرها، محدودیت هایی را برای کامنت ها تعریف کرده است. براساس این «مشکل جدید اینستاگرام»، کامنت شما ممکن است ثبت نشود. به این علت که:

 • در کامنت خود بیشتر از 5 تگ استفاده کردید.
 • تعداد هشتگ های داخل کامنت شما بیشتر از 30 عدد است.
 • قصد دارید یک کامنت مشابه را چندین مرتبه بفرستید.

برای جلوگیری از این مشکل بهتر است همیشه از قوانین اینستاگرام مطلع باشید و با توجه به نکات بالا، کامنت خود را ثبت کنید.

مسدود یا غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام

مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام

یک «مشکل جدید اینستاگرام» غیرفعال یا مسدود کردن اشتباه یا بی دلیل یک اکانت است. اما قبل از اقدام برای برگرداندن اکانت اینستاگرام، باید علت این اتفاق را بدانید. از جمله دلایل این مشکل باید موارد زیر را نام ببریم:

 • دلیل اصلی غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام شما تخطی از قوانین این پلتفرم است.
 • همچنین ممکن است محتوای دارای کپی رایت را منتشر کرده باشید. کسی جز خود شما نباید صاحب ویدئوها یا تصاویری باشد که با سایرین به اشتراک می گذارید. چون در غیر اینصورت ممکن است سایرین اکانت شما را گزارش دهند و مسدود شود.
 • از یک هویت جعلی استفاده کردید. اگر حتی این طور نباشد، یکسری کاربر ممکن است شما را گزارش داده باشند و اینستاگرام تصمیم به غیرفعال کردن اکانتتان گرفته باشد.
 • ویدئوها و تصاویر بحث برانگیز منتشر کردید از جمله محتوای نژادپرستانه، کودک آزاری، محتوای جنسی یا نامناسب.
 • از نرم افزارهای اتوماسیون استفاده می کنید یا فالوور و لایک خریدید.
 • زمان فرستادن پست و پیام مستقیم به سایرین، رفتاری مانند یک اسپمر را داشتید.

اگر هیچ کدام از این کارها را نکردید یا از کرده خود پشیمان هستید، در ادامه رفع این مشکل جدید اینستاگرام فارسی را توضیح می دهیم.

نحوه رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک یکی از ترفندهای اینستاگرام است که مراحل انجام آن را خیلی خلاصه توضیح می دهیم:

1) باید فرمی به اسم «My Instagram Account Was Deactivated» را پر کنید. دو لینک زیر به این فرم اختصاص دارند که باید بسته به نوع مشکل خود یکی از آن ها را پر کنید.

 • اگر اکانت شما از قوانین مالکیت فکری تخطی کرده یا محتوای گول زننده و با هدف کلاهبرداری پست کردید از طریق این لینک اقدام کنید.
 • برای افرادی که تنها از قوانین اینستاگرام تخطی کردند باید این لینک پر شود.

2) پس از ثبت این فرم باید منتظر پاسخ اینستاگرام بمانید. اینستاگرام در پاسخ از شما خواهد خواست تصویری از خودتان را بفرستید که در آن یک کد نوشته شده که با دست خط خود آن را نوشته اید.

بنابراین باید ایمیل خود را در طول روز برای دریافت این جواب بررسی کنید. این ایمیل معمولا چند ثانیه پس از پر کردن فرم فرستاده خواهد شد. جواب خود به این ایمیل را با تصویری از خودتان و کد نوشته شده، بفرستید.

3) چند روزی را باید منتظر دریافت ایمیل دیگری بمانید و اگر مشکلی وجود نداشت، اکانت شما مجددا فعال خواهد شد.

مشکل پخش ویدئوها

یک مشکل جدید اینستاگرام به پخش ویدئوها در این پلتفرم بر می گردد. کاربرانی که با این مشکل مواجه شدند می گویند ویدئوها پخش نمی شوند یا پخش آن ها پس از چند ثانیه ناگهان متوقف می شود. آن ها به جای آن، صفحه نمایش علامت لود ویدئو را می بینند.

این مشکل جدید اینستاگرام فارسی می تواند به چند دلیل رخ دهد. از جمله:

 • ارتباط ضعیف اینترنتی یا محدودیت در پهنای باند
 • روشن بودن حالت Power Saving گوشی کاربر. چنین تنظیماتی پخش خودکار ویدئوهای اینستاگرام را غیرفعال می کند.
 • اینستاگرام خود را به جدیدترین نسخه آن به روزرسانی نکردید.
 • صاحب ویدئوی مورد نظر آن را از اکانت خود پاک کرده است.

اما برای رفع این مشکل جدید اینستاگرام چه کار می توانید کنید؟

محدودیت ارتباط اینترنتی خود را بررسی کنید

بررسی این محدودیت به ویژه زمانی مهم است که از یک شبکه وای فای عمومی استفاده می کنید. از طرفی ممکن است دستگاه های زیادی به ارتباط اینترنتی خود شما وصل باشند که روی سرعتتان نیز تاثیر گذاشته است.

گوشی خود را ریست کنید

گاهی برای رفع چند مشکل جدید اینستاگرام مانند این مثال که حاد نیستند، تنها کافی است گوشی خود را ریست کنید یا یک مرتبه از اکانتتان خارج شده و مجددا وارد آن شوید.

حالت صرفه جویی در مصرف باتری گوشی خود را خاموش کنید

توجه کنید با پخش باکیفیت تر ویدئوهای اینستاگرام، باتری بیشتری نیز مصرف خواهد شد. بنابراین اگر تنظیمات صرفه جویی در مصرف باتری را فعال کردید، آن را خاموش نکنید.

کش اینستاگرام را پاک کنید

اگر راهکارهای بالا برای حل این مشکل جدید اینستاگرام فارسی جواب نداد، باید کش برنامه اینستاگرام خود را پاک کنید. برای این منظور به بخش تنظیمات و سپس Apps گوشی خود بروید. سپس برنامه اینستاگرام، گزینه Storage و Clear Cache را انتخاب کنید.

اگر مشکل همچنان وجود داشت، اینستاگرام را به جدیدترین نسخه آن به روزرسانی کنید.

سخن نهایی

اینستاگرام مانند هر برنامه دیگری ایرادها و باگ هایی دارد که توسعه دهندگان آن همیشه در تلاش برای رفع آن ها هستند. برای رفع مشکل جدید اینستاگرام فارسی خود همیشه سعی کنید آن را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید. با این حال تعدادی دیگر از مشکلات رایج این پلتفرم را در بالا به همراه راهکارهای رفع آن ها توضیح دادیم.

مقاله مرتبط: لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام

چطور با اینستاگرام برای گزارش یک مشکل تماس بگیرم؟

به آدرس اینترنتی help.instagram.com و سپس بخش Help Center بروید.
به بخش Privacy and Safety Center بروید.
روی گزینه Report Something کلیک کنید.
مشکل مورد نظر خود را انتخاب کنید.
فرم مربوط را پر کنید و مشکلتان را گزارش دهید.

چطور یک مشکل را به اینستاگرام گزارش بدهم؟

به پروفایل خود بروید.
بخش تنظیمات را باز کنید.
روی گزینه Help کلیک کنید.
گزینه Report a Problem را انتخاب کنید.
در کادری که می بینید، روی گزینه Report a Problem کلیک کنید.
اطلاعات مربوط به مشکل را وارد کنید و آن را بفرستید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست