کاربران اینستاگرام محبوب به صورت میانگین، روزانه 30 دقیقه از وقت خود را در اینستاگرام می گذرانند. از همین رو صاحبان مشاغل می داند که افزایش تعامل در اینستاگرام برای حفظ جایگاه و رشد برند یک «پیج موفق اینستاگرام» ضروری است. با توجه به تعداد زیاد و رنج گسترده کاربران، افراد زیادی تلاش می کنند تا پیج های شخصی و کاری آن ها در اینستاگرام به موفقیت برسد؛ چرا که افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی از مهم ترین ابزارهای تبلیغ، افزایش بازدید، معرفی محصولات و گسترش برند است. همچنین با داشتن دانش اینستاگرام مارکتینگ به راحتی می توانید به جایگاهی قابل قبول برسید.

اما معیارهای یک پیج موفق اینستاگرامی چیست؟ چه عواملی موفق بودن یا نبودن پیج اینستاگرام را تعیین می کنند؟ آیا صرفاً افزایش فالوور اینستاگرام نشانه موفقیت پیج است؟ برای پاسخ به این سؤالات بیایید چند پیج اینستاگرام موفق ایرانی و خارجی را بررسی کنیم.  

همچنین ببینید: راه اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام

بررسی نمونه هایی از پیج موفق اینستاگرامی خارجی

بررسی موفق ترین پیج های اینستاگرام خارجی

بهترین افکت های اینستاگرام اینجا ببین

1- girlsnightinclub با 133 هزار فالوور

girlsnightinclub

Girls Night In Club پیجی مربوط به یک برند لایف استایل است ک به زنان جوان و پرمشغله کمک می کند که از زمان آزاد آخر هفته هایشان به بهترین شکل استفاده کنند. این برند در سال 2018 شروع به کار کرد و از آن زمان رشد بسیاری داشته است.

زمانی که به علت همه گیری کرونا سبک زندگی افراد تغییر کرد و زنان مجبور شدند زمان بیشتری را در خانه بگذرانند؛ Girls Night In Club بر تولید محتوا، در زمینه این که چطور از وقت آزادمان در طول پاندمی بهترین استفاده را ببریم، تمرکز کرد؛ بنابراین girlsnightinclub با تکیه بر محتواهای پیشین خود و گسترش آن در زمان مناسب، توانست در مدت نسبتاً کوتاهی به یک پیج موفق اینستاگرام تبدیل شود و سپس برندی را تأسیس کند که تمرکز آن بر تولید محصولاتی برای زمان های در خانه ماندن است.

لینک پیج: girlsnightinclub

2- away با 548 هزار فالوور

away

پیج اینستاگرام موفق بعدی مربوط به برند Away است. Away یک برند تولیدی چمدان است و برخلاف سایر برندهای این زمینه که صرفاً بر ارتقای ویژگی های محصولشان متمرکز اند؛ این برند رویه متفاوتی دارد و تصمیم گرفته تا از طریق فعالیت در اینستاگرام به بهبود برندینگ در شبکه های اجتماعی خود بپردازد.

به خوبی می می دانیم که 2020 سال خوبی برای صنعت گردشگری نبود اما away توانست همچنان جایگاه خود را در این بازار حفظ کند. این برند با بهره گیری از مضمون های سفردوستی و کمی شوخ طبعی در مورد شرایط فعلی صنعت گردشگری با مخاطبانش ارتباط برقرار کرد.

این رویه سبب شد تا این برند در ذهن مخاطبان نه تنها به عنوان برند چمدان، بلکه به عنوان برندی فعال در گردشگری شناخته شود. شرایط پاندمی برای پیج قبلی تا حدی مفید بود اما برخلاف آن، همه گیری کرونا می توانست برای away آسیب رسان باشد، ولی با استراتژی های مناسب، این برند توانست از ضرر جلوگیری کرده و حتی رشد کند.

لینک پیج: away

3- glossier با 2.7 میلیون فالوور

glossier

این برند محصولات زیبایی، از آغاز با سایر برندهای فعال در این زمینه متفاوت بود. Glossier برخلاف دیگر برندها از ارائه تصویری لوکس و بی و عیب و نقص خودداری کرد و پیج اینستاگرام این برند هم نمونه ای از همین رویه است. پست های آن حسی واقعی القا می کنند و محتوای آن به صورتی است که حس می کنید پیج دوستتان را فالو می کنید، نه یک برند را.

همانطور که در گذشته هم گفتیم، یکی از اصول مشخص کسب درآمد از اینستاگرام، روراست بودن با کاربران است. این برند هم با انتشار تصاویری واقعی و بدون فیلتر و روتوش باعث جلب اعتماد بالای مشتریان خود شده است.

وجه تمایز دیگر برند Glossier این است که به جای تولید محصول و ایجاد جامعه برند، ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کرده و سپس بر اساس نیاز آن ها، به تولید محصول می پردازد. به علاوه، پکیجینگ صورتی رنگ این برند آن را برای تبلیغ در اینستاگرام مناسب تر کرده است. آخرین نکته در مورد شیوه های برندینگ موفق Glossier این است که محتواهای تولیدی مصرف کنندگان را بازنشر می کند که باعث ترغیب کاربران و در نتیجه افزایش ریچ اینستاگرام برند می شود.

لینک پیج: glossier

4- beardbrand با 192 هزار فالوور

beardbrand

این برند، خط تولیدی برای محصولات باکیفیت زیبایی مردانه است. هدف آن ها «تغییر تصویر جامعه نسبت به مردان ریش دار» است! آن ها به خوبی از اینستاگرام به عنوان ابزاری برای ساخت و انتشار محتوای مربوط به لایف استایل جامعه هدفشان استفاده می کنند.

محتوای تصویری این پیج موفق اینستاگرام، شامل عکس  مدل های حرفه ای است که محصولات را به خوبی تبلیغ می کند و همچنین مفهوم آراستگی مردانه را نیز به شکل کلی جا می اندازد. beardbrand از اینستاگرام برای برندینگ و افزایش اگاهی استفاده می کند و بعد تلاش می کند تا فالوورهای اینستاگرامش را به مشترکان ثابت تبدیل کند. این برند در سال 2020 ماهانه 100000 دلار درآمد داشت.

لینک پیج: beardbrand

5- gopro با 18.2 میلیون فالوور

gopro

شاید بتوان گفت که داشتن یک پیج موفق اینستاگرام از بهترین تبلیغات ممکن برای یک برند دوربین عکاسی است و Gopro به بهترین نحو از این پلتفرم برای تبلیغ برند خود استفاده کرده است. محتوای این پیج اینستاگرام شامل عکس ها و ویدئوهایی است که مشتریان با استفاده از دوربین هایGopro  گرفته اند. هدف پیج اینستاگرام این برند نشان دادن کاربردهای دوربین های خاص در لحظات مختلف زندگی  مردم است.

لینک پیج: gopro

بررسی نمونه هایی از پیج موفق اینستاگرامی ایرانی

بررسی پیج های موفق اینستاگرام در ایران

در بین کاربران ایرانی اینستاگرام نیز، پیج های کاری و شخصی موفق بسیاری وجود دارند. محتوای این پیج ها بسیار متنوع است و نشان می دهد که اگر به درستی از این پلتفرم استفاده کنید، با هرگونه محتوایی می توانید پیج اینستاگرام موفقی داشته باشید. در ادامه چند نمونه از این پیج ها را بررسی می کنیم.

با یک کلیک بهترین سوال برای کوئسشن باکس رو ببین

1- yaldarta با 205 هزار فالوور

yaldarta

Yaldarta نام پیج اینستاگرام موفق یلدا علایی است. صاحب این پیج معلم زبان است و به عنوان بلاگر در اینستاگرام فعالیت می کند و به گفته بیو اینستاگرامش داستان شخصی اش را در این پیج به اشتراک می گذارد.

او پس از رشد صفحه اینستاگرامش و با پشتوانه سال ها تجربه تدریس وب سایت آموزش زبان YEnglishtube.com و البته صفحه اینستاگرام آموزش زبان خود را ایجاد کرد که اکنون k545 فالوور دارد. محتوای تصویری این پیج حسی خودمانی و بدون تکلف را منتقل می کند که در ارتباط مخاطب تأثیر مثبتی دارد.

این پیج نمونه خوبی از اهمیت کپشن اینستاگرام نیز به شمار می رود؛ چرا که عده زیادی از مخاطبان این پیج، مطالب نوشته شده در کپشن را دنبال می کنند. به علاوه، Yaldarta مدتی پیش کتابخوانی گروهی را آغاز کرد که بازخورد مثبت زیادی داشت و همچنین میزان اعتماد سایر افراد به پیشنهادات مطالعاتی او را نشان داد که همین جلب اعتماد مشتری نیز از عوامل موفقیت این پیج اینستاگرام است.

لینک پیج: yaldarta

2- theredlineteam با 36.7 فالوور

theredlineteam

شاید اولین چیزی که به آن توجه کنید، تعداد پایین تر فالوورهای این پیج نسبت به سایر پیج هایی باشد که تاکنون معرفی کردیم؛ اما تعداد فالوور همه چیز نیست. این پیج در زمینه برگزاری ایونت های مختلف، طراحی کمپین و تولید محتوا فعالیت کرده و بسیار موفق است. (اینتر)

 theredlineteam با برندهایی مثل اسنپ، باربیکن، علی بابا و پارس آنلاین همکاری داشته است. اگر به پیج اینستاگرام این شرکت نگاه کنید، کیفیت بالای محتوا و البته محتوای جدید و خلاقانه، توجه شما را به خود جلب می کند. اینستاگرام بستر اصلی فعالیت این تیم نیست؛ ولی محتوای حرفه ای، خلاقیت و نوآوری در محتوا، پروژه های نوین و هیجان انگیز و خاص بودن محتوا، از دلایل موفقیت این پیج و البته تیم ردلاین است.

لینک پیج: theredlineteam

3- vizland با 309 هزار فالوور

vizland

ویزلند شاید یکی از موفق ترین کسب وکارهای اینترنتی باشد که فعالیت در بستر اینستاگرام نقش مهمی در موفقیت آن داشت. ویزلند یک تولیدی و فروشگاه کیف و کفش چرم است. تلاش این پیج، برای تولید محصولات با کیفیت، دلیل موفقیت آن ها در اینستاگرام است. یکی از دلایل تمایز این برند از سایر برندهای کیف و کفش، خلاقیت و نوآوری به کار رفته در تولید محصولات در کنار کیفیت آن ها است.

پیج اینستاگرام ویزلند از سال 2016 شروع به کار کرد و پس از گذشت تقریباً پنج سال گسترش زیادی داشته است. طراحی های منحصر به فرد محصولات و طرح های الهام گرفته از آثار هنری معروف از جمله دلایل متمایز شدن این برند هستند.

به شکل کلی محتوای تصویری این پیج اینستاگرام موفق، از کیفیت بالایی برخوردار است و همه آن ها تم نسبتاً مشابهی دارند که این یکی از اصول مهم جذابیت یک پیج اینستاگرامی است. به علاوه، عکس ها و ویدئوهایی از افراد شناخته شده، از اینستاگرامرها گرفته تا هنرمندان، در این پیج دیده می شود که شیوه تبلیغی کارآمدی برای این برند به شمار می رود و از جمله دلایل رشد پیج است.

لینک پیج: vizland

4- kangorwo با 694 هزار فالوور

زمینه فعالیت این پیج محتوای طنز است. پیج های اینستاگرام موفق زیادی در این زمینه وجود دارند و کانگورو یکی از اولین پیج هایی بود که از طریق زیرنویس کلیپ های طنز خارجی به دایره مخاطبان گسترده ای دست یافت.

این پیج پس از مدتی از طریق تبلیغات به کسب درآمد پرداخت. از نکات مهم در مورد این پیج موفق اینستاگرام، تعداد زیاد محتوایی است که به صورت پست یا استوری بارگذاری می کند. همین تعدد موضوعات و بهره مندی از مزایای الگوریتم اینستاگرام، می تواند سبب جذب مخاطبانی با سلیقه های متفاوت شود. به علاوه تعامل بالای کاربران با این پیج نشانه موفقیت و البته زمینه ساز افزایش فالوورهای این پیج است.

این حجم از به روز بودن و توجه به نیاز مخاطب، باتوجه به الگوریتم اینستاگرام مسلما از مهم ترین دلایل پیشرفت این پیج می باشد.

لینک پیج: kangorwo

5- mohamad.vzs با 116 هزار فالوور

یکی از بهترین اینفلوئنسر های ایرانی اینستاگرام که در زمینه روانشناسی فعالیت می کند همین شخص است. این پیج حدود یک سال پیش شروع به فعالیت و تولید محتوا در زمینه روانشناسی و سلامت روان کرد و در این مدت رشد خوبی داشته است. هدف این پیج آگاهی بخشی درباره سلامت روان است و ادمین پیج نیز در رشته روانشناسی تحصیل می کند.  پست و استوری های این پیج موضوعات مختلفی را شامل می شوند و این خود از دلایل موفقیت این پیج اینستاگرامی است.

این پیج تقریباً به صورت روزانه پست و استوری بارگذاری می کند که حجم محتوای مناسبی است؛ نه آنقدر زیاد که از حوصله مخاطب خارج باشد و نه آنقدر کم که فاصله بین پست ها موجب غفلت از پیج شود. یکی از مهم ترین نکات در مورد محتوای این پیج اینستاگرام موفق این است که بسیاری از نکات ذکر شده به آسانی قابل تعمیم به زندگی روزانه افراد بوده و می توانند در بعضی زمینه ها به شخص یا اطرافیانش کمک کنند. به علاوه، زبان نگارش مطالب پیچیده و تخصصی نبوده و مخاطب می تواند راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کند.

همچنین ببینید: پرفروش ترین محصولات اینستاگرامی

لینک پیج: mohamad.vzs

جمع بندی

در این مقاله در مجموع «به معرفی 10 پیج موفق اینستاگرامی پرداختیم». شما با بررسی این اکانت ها و ایده گرفتن از آن ها می توانید پیج کسب و کاری و حتی پیج شخصی خود را ارتقاء دهید. فراموش نکنید برای موفق شدن در اینستاگرام نیاز است، دانش به روز داشته باشید و از تجربیات موفق دیگران استفاده کنید.

مقاله مرتبط: همکاری در فروش کفش در اینستاگرام
گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام
مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام

پرسش‌های متداول

ویژگی های بصری مهم برای یک پیج موفق اینستاگرام چیست؟

کیفیت محتوای تصویری اهمیت زیادی در بالارفتن فالوور و گسترش دایره مخاطبان شما دارد. یکی از نکات مهم در این زمینه هماهنگی تم همه‌ ی پست‌های یک پیج است که موجب نظم و زیبایی بیشتر پیج شده و تأثیر بالایی در جذب مخاطب دارد.

برای داشتن یک پیج موفق، بارگذاری پست مهم‌ تر است یا استوری؟

نمی‌ توان جوابی قطعی به این سؤال داد چرا که هریک هر یک اهمیت خاص خود را در جذب مخاطب دارد. اما چیزی که در موفقیت پیج شما اثر گذار است استفاده همزمان و مناسب از هردوی آن‌ ها است. بنابراین، سعی کنید که محتوای خود را در هردو بگنجانید.

راهی برای افزایش سریع فالوورها وجود دارد؟

هیچ چیزی یک شبه اتفاق نمی‌ افتد و موفقیت پیج اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. البته راه‌هایی مانند تبلیغات مناسب در کنار تولید محتوای متنی و تصویری با کیفیت وجود دارد که می‌ تواند به افزایش فالوور شما کمک کند. البته در نظر داشته باشید که برای تبلیغ از مجراهای تأثیرگذار و مورد اطمینان استفاده کنید که بتوانید رشد مورد نظرتان را مشاهده کنید.

آیا تعداد فالوور تنها معیار موفقیت یک پیج است؟

خیر؛ تعداد بالای فالوور تنها معیار سنجش میزان موفقیت پیج شما نیست، بلکه میزان بازدید از هر پست یا استوری، تعداد لایک و اینگیجمنت کلی پیج از معیارهای مهم سنجش این موفقیت هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • باسلام
  من دوست دارم یک پیج طراحی لباس رو با برند خودم بالا بیارم براش چه کاری باید بکنم؟ مقاله ای در این زمینه دارین که پله پله توضیح بده؟

  پاسخ
 • سیمین علیزاده
  دی 20, 1400 12:13 ب.ظ

  برای کسانی که در شروع راه هستن پیشنهادی دارین برای افزایش فالوور و ویوو؟
  سلام

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 3, 1400 3:14 ب.ظ

   سلام
   خرید فالوور واقعی با کفیت در قدم اول بسیار کمک کننده میتونه باشه.
   اما پیشنهاد دوم برای کسانی که بودجه محدودی دارند، خرید فالوور فیک باکیفیت و در کنار آن خرید لایک و ویو هستش.

   پاسخ
 • با سلام و عرض خسته نباشید
  این پیج هایی که نام بردین درامدشون با این تعداد فالوور چقدر هستش؟

  پاسخ
 • میشه موفق ترین پیج اینستاگرام رو در زمینه آشپزی معرفی کنین؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست