امروزه، سرویس های گوگل بسیار فراتر از یک موتور جستجو هستند و زندگی بدون گوگل به ویژه در کشور ما که درآمد میلیون‌ها نفر به اینترنت وابسته است، غیرممکن به نظر می‌رسد. یکی از روش های به دست آوردن درآمد از گوگل، کسب درآمد از گوگل ادسنس یا تبلیغات گوگل است. روش کسب درآمد گوگل ادسنس بسیار ساده بوده و میزان کسب درآمد از ادسنس به نسبت مناسب است؛ اما قبل از هر چیزی باید بدانید گوگل ادسنس چیست و کسب درآمد از تبلیغات گوگل چگونه است و اصلا گوگل ادسنس چطور کار می کند.

شما می توانید با راه اندازی یک بلاگ پربازدید، تبلیغات گوگل را در بلاگ خود قرار دهید و به ازای هر کلیکی که روی این تبلیغات انجام شود، مبلغی به حساب شما واریز می شود. در واقع، میزان درآمد از گوگل ادسنس به تعداد کلیک هایی بستگی دارد که مخاطبان شما روی تبلیغات گوگل در وبسایت شما انجام می دهند.

در این مقاله می خواهیم پس از معرفی سرویس گوگل ادسنس، در رابطه با روش کسب درآمد از این سرویس، صحبت کنیم و به شما آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس را بدهیم و پرداخت درآمد در گوگل ادسنس را نز یاد خواهید گرفت. بعد از آن نوبت میرسد به اینکه گوگل ادسنس چطور کار می کند. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

برای دریافت فایل مقاله راهنمای کسب درآمد از گوگل ادسنس اینجا کلیک کنید.

گوگل ادسنس چیست؟ Google AdSense

گوگل ادسنس چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید گوگل ادسنس چیست و سپس بفهمید گوگل ادسنس چطور کار می کند. کسب درآمد از گوگل ادسنس یا کسب درآمد از تبلیغات گوگل یکی از روش های خوب برای درآمدزایی است. «میزان درامد از گوگل ادسنس» مقدار قابل توجه است. پیش از اینکه در رابطه با “کسب درآمد گوگل ادسنس” صحبت کنیم، بد نیست برای شما توضیح دهیم که تبلیغات گوگل یا گوگل ادسنس (Google Adsence) چیست و چگونه کار می کند.

گوگل ادسنس(ورود به گوگل ادسنس) یکی از سرویس‌های گوگل است که کسب و کارها برای دیده شدن هر چه بیشتر خود توسط مخاطبان، از آن استفاده می کنند. از سوی دیگر وبسایت ها و بلاگ های پربازدید، می توانند این تبلیغات را نمایش دهند و از طریق نمایش دادن آن ها کسب درآمد کنند. در واقع، هر چه تعداد کلیک روی تبلیغات بیشتر باشد، تبلیغ کننده باید پول بیشتری به منتشر کننده تبلیغ پرداخت کند و گوگل نیز کمیسیون خودش را بر می دارد.

همانطور که در بالا برای شما توضیح دادیم، وقتی تبلیغات گوگل را در وبسایت یا ویدئوی خود را در یوتیوب منتشر می کنید، ممکن است این تبلیغات برای مخاطبان شما جذاب باشد و روی آن کلیک کنند. به ازای هر کلیک که روی این تبلیغات انجام شود، مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد.

این تبلیغات می توانند به صورت متن، عکس، ویدئو یا رسانه‌های تعاملی باشند. اینکه کدام تبلیغات گوگل در وبسایت شما نمایش داده شوند، توسط یک سیستم اتوماتیک تصمیم گیری می شود.

مراحل ساخت اکانت گوگل ادسنس

ساخت اکانت گوگل ادسنس شامل 7 مرحله زیر می شود:

 • در اولین قدم باید وی پی ان خود را روشن کنید و آدرس موردنظر خود را در آدرس بار تایپ کنید.
 • اگر بر روی دکمه get started  کلیک کنید، صفحه ای برای شما باز می شود که باید در آن آدرس سایتتان را تایپ کنید و در باکس پایین آن ایمیل خود را وارد کنید و بعد از آن گزینه YES را کلیک کنید.
 • در قدم بعد حواستان باشد که به دلیل تحریم بودن ایران، در قسمتی که از شما نام کشورتان خواسته می شود، بر روی ایالت متحده آمریکا کلیک کنید.
 • در چک باکسی که به شما نمایش داده می شود گزینه YES را بزنید و بعد از آن بر روی Create Account کلیک کنید.
 • حال فیلدهایی که به شما نمایش داده شده را پر کنید و Zip Code کشور موردنظر را سرچ کنید و در آخر روی دکمه Submit  بزنید تا صفحه بعدی برای شما باز شود.
 • نوبت می رسد به وارد کردن کد که در باکس وسط صفحه شما قرار دارد. باید در قسمت ویرایش قالب سایتتان متناسب با زبان کدنویسی آن، کد را وارد کنید و بر روی Done کلیک کنید.
 • حال صفحه ای برایتان باز می شود که نوشته است که تا نهایتاً دو هفته گوگل ادسنس سایتتان را تأیید می کند. بعد از تأیید سایتتان، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که به آن ایمیل تأییدیه می گویند.

چگونه درآمد خود را در ادسنس افزایش بدهیم؟

در این آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس پاسخ این سوال را خواهید فهمید. زمانی که مراحل ساخت اکانت را طی کردید و ایمیل تأییدیه را دریافت کردید، تبلیغات در سایتتان به نمایش در می آید. حال می توانید به افزایش درآمد خود در گوگل ادسنس فکر کنید. نکات زیر را جهت افزایش کسب درآمد خود از گوگل ادسنس به خاطر بسپارید:

 • مطابق قوانین گوگل عمل کنید.
 • به هیچ عنوان برای سایتتان ترافیک نخرید.
 • استفاده از قسمت های واکنشگرا مهم است.
 • در تولید محتوا باکیفیت کوشا باشید.
 • در سایت هایی با محتوا مناسب و باکیفیت تبلیغات را قرار دهید.
 • سعی کنید تبلیغات را در جاهای تو چشم برو قرار دهید.
 • سرعت سایت را تا حد امکان زیاد کنید.
 • سیستم های تبلیغاتی دیگر را غیرفعال و در صورت لزوم حذف کنید.
 • برای بالا بردن ترافیک سایتتان، رسانه های باکیفیتی انتخاب کنید.
 • از ابعاد استانداری که گوگل ادسنس به شما پیشنهاد می دهد استفاده کنید.
 • سایت صرفاً مخصوص تبلیغات نباشد.

چه نکاتی را قبل از افتتاح حساب گوگل ادسنس باید بدانیم؟

تمامی نکات زیر در هنگام افتتاح اکانت گوگل ادسنس مهم هستند:

 • در شروع اقدام به افتتاح حساب گوگل ادسنس باید توجه داشته باشید که ایمیل شما حتماً معتبر باشد. این مرحله برای آخرین مرحله ساخت اکانت گوگل ادسنس شما مهم می باشد چرا که برای شما در مرحله آخر ثبت نام ایمیل تأییدیه می آید.
 • اگر می خواهید اکانت خود را وریفای کنید، باید حتماً شماره بین المللی معتبر داشته باشد تا زمانی که با شما تماس می گیرند بتوانید کد 4 رقمی را دریافت کنید.
 • از آی پی های یکسان برای ورود به حساب کاربریان در گوگل ادسنس استفاده کنید. اگر از آی پی های مختلف استفاده کنید، احتمال اینکه دسترسی اکانتتان را ببندند بالا می رود.
 • اگر می خواهید بدانید که چه چیزی در میزان کسب درآمد از گوگل ادسنس در ایران نقش زیادی دارد، باید بدانید که رتبه شما در گوگل همان عاملی است که تأثیر شگرفی در این موضوع دارد؛ بنابراین منطقی به نظر می رسد که روی تولید محتوا باکیفیت وقت بگذارید.

نحوه پرداخت گوگل ادسنس به چه صورت است؟

هزینه ای که بابت تبلیغ به شما پرداخت می شود بسته به اینکه تبلیغی که از سوی این سرویس در سایت شما قرار داده می شود، متفاوت خواهد بود. به این معنا که در خصوص تبلیغات چند رسانه ای، ویدئویی، بنری و … در ازا هر کدام هزینه متفاوتی پرداخت خواهد شد.

دو راه برای پرداخت وجود دارد که هر دو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند:

 • پرداخت به ازا بازدید کننده های شما (CPM)
 • پرداخت بسته به میانگین تعداد کلیک دریافتی (CTR)

نوع محتوای تبلیغات گوگل ادسنس چطور باید باشد؟

نوع محتوا تبلیغات گوگل ادسنس تنوع بسیار زیادی دارد و به نسبت نوعی که دارد مبلغ پرداختی آن هم متغیر خواهد بود. انواع تبلیغات گوگل ادسنس عبارت اند از:

جستجو محور

در این نوع تبلیغ گوگل ادسنس به شما اجازه داده می شود تا تبلیغات جستجو خاصی را در سایتتان قرار دهید. این نوع از تبلیغات گوگل ادسنس بسیار محبوب هستند و علت آن این است که نرخ کلیک این نوع از تبلیغات بسیار بالا است.

غنی رسانه ای

این تبلیغات Rich Media یا تبلیغات متعامل نیز نامیده می شوند که به صورت تصویر، محتوا ویدئویی و حتی HTML می باشد.

تبلیغات ویدئویی

در این نوع از تبلیغات گوگل ادسنس، به شما اجازه داده می شود تا تبلیغات ویدئویی روی سایت خود بگذارید. شما به عنوان ناشر ادسنس می توانید تبلیغاتی که متناسب با وبسایتتان باشند را انتخاب کنید و بر روی سایت خود قرار دهید. حواستان به این نکته باشد که در این نوع از تبلیغات ادسنس باید ویدئوها را در پلیر وب سایت خود پخش کنید و دقت کنید که نباید در پلیر یوتیوب پخش شود.

محتوا محور

تنوع انواع و سایز تبلیغات محتوا محور بسیار زیاد است و این نوع از تبلیغات ادسنس معمولاً برای کاربرانی مناسب اند که دنبال کننده موضوع یا محتوا خاصی هستند. انواع تبلیغات متنی شامل متن، ویدئو، تصویر، تصویر متحرک و … است. در تبلیغات محتوا محور این کاربر است که با انتخاب خود می تواند ویدئو یا متن تبلیغ یا حتی هر دو را به نمایش بگذارد.  همانطور که در بالا تر نیز گفتیم، تبلیغات محتوا محور به دو صورت پرداخت به ازا بازدید و پرداخت به ازا تعداد کلیک پرداخت می شوند.

 Page Level Ads

این نوع از تبلیغات در گوگل ادسنس با استفاده از تکنولوژی بهینه سازی تنها در صورتی تبلیغات را به مخاطب نشان می دهد که از تجربه کاربری خوب اطمینان حاصل کرده باشد.

 آیا در ایران می ‌شود از گوگل ادسنس استفاده کرد؟

از آنجایی که ایران تحریم است، با آی پی ایرانی ثبت نام در این سرویس ممکن نیست؛ بنابراین راهی برای این کار وجود دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت. دانستن این نکته مهم است که برای ثبت نام در سرویس گوگل ادسنس باید حتماً نام و آدرس ایمیل شما واقعی باشد. همچنین باید از دوست یا آشنایی که ساکن خارج از کشور است کمک بگیرید تا بتوانید در این سیستم ثبت نام کنید.

چه محتوایی برای گوگل ادسنس بهتر است؟

توجه ویژه گوگل ادسنس بر محتوا جذاب، باکیفیت و تخصصی بر کسی پوشیده نیست؛ بنابراین از نوشتن محتوای کپی، تکراری و بی کیفیت خودداری کنید. علاوه بر آن این را هم بدانید که محتوا سایت شما باید در راستای قوانین گوگل باشد بنابراین سایت های خرید و فروش اسلحه و یا حتی سایت های شرط بندی همگی از تأیید گوگل خارج می شوند. از طرفی گوگل محتواهای مفید و قوی که به کاربر چیز مفیدی می آموزند را بیشتر می پسندد و به ارتقا بیشتر آن ها کمک می کند.

چگونه از مسدود شدن حساب گوگل ادسنس خود جلوگیری کنیم؟

موارد زیادی وجود دارند که اگر آن ها را رعایت نکنید، از طرف گوگل تنبیه می شوید. قوانین سفت و سخت گوگل بر همگان آشکار است و همه می دانند که در صورت نقض قوانین آن (مانند کلیک بر روی تبلیغات خود و یا درخواست کلیک از افراد) حساب گوگل شما مسدود خواهد شد. قوانینی که باید بدانید و از آن ها سرپیچی نکنید عبارت اند از:

 • به هیچ عنوان کدها را خودتان دستی تغییر ندهید و تبلیغات را با ویرایش کد از بین نبرید. همچنین سعی کنید درصورتی که می خواهید در کدها تغییر ایجاد کنید، از سیستم عامل ادسنس کمک بگیرید. زیرا گوگل قصد دارد عملکرد آگهی شما را بر اساس تغییراتی که در ادسنس ایجاد کرده اید مشاهده کند.
 • به هیچ عنوان بر روی تبلیغات خود کلیک نکنید چرا که این موضوع را گوگل خواهد فهمید و هزینه کلیک ها را حساب نخواهد کرد. از آنجایی که گوگل بسیار هوشمند است، اگر فردی در خانه شما نیز بر روی تبلیغاتتان کلیک کنید، گوگل آن را خواهد فهمید و این تخلف محسوب می شود. گوگل آن قدر هوشمند است که حتی اگر از پراکسی برای پنهان کردن آی پی خود استفاده کنید، آن را متوجه می شود.
 • سایت فقط به قصد تبلیغ ایجاد نکنید. گوگل به دنبال محتوا باکیفیت و باارزش است که تبلیغات در سایت های دارای این ویژگی ها قرار گیرند. چنانچه سایت شما محتوا مرغوب و خوبی ندارد و فقط در جهت گذاشتن تبلیغات آن را راه اندازی کرده اید، در این صورت گوگل ممکن است حساب شما را ببندد.
 • به هیچ عنوان از ربات ها و یا وسایل خودکار برای افزایش غیرعادی کلیک ها استفاده نکنید زیرا درآمد شما زیاد نخواهد شد و گوگل این موضوع را در کسری از ثانیه خواهد فهمید. همچنین سایر ناشران و انسان ها اگر بر روی تبلیغات شما کلیک کنند، این حساب نمی شود و ممنوع است.

روش های نمایش تبلیغات گوگل در وبسایت

گوگل ار روش های زیر برای نمایش تبلیغات در وبسایت شما استفاده می کند:

 • هدف گیری متنی: گوگل، کلید واژه های مورد استفاده کاربران را که آن ها را به وبسایت شما هدایت کرده اند، تحلیل کرده و تبلیغات مرتبط را در وبسایت شما نمایش می دهد.
 • هدف گیری اختیاری: در این روش، کسب و کارهای تبلیغ کننده، خودشان انتخاب می کنند که تبلیغات آن ها در چه وبسایت هایی نمایش داده شود.
 • هدف گیری سفارشی: در این روش، کسب و کارهای تبلیغ کننده، انتخاب می کنند که تبلیغات آن ها در چه دسته ای قرار می گیرند و باید برای چه دسته ای از مخاطبان، نمایش داده شوند.
 • اجرای هدف گیری شبکه ای: در این روش، تبلیغات کسب و کارها در تمامی وبسایت ها، به غیر از وبسایت های خاصی که خودشان انتخاب می کنند، نمایش داده می شوند.

این مطلب را بخوانید: آموزش طراحی بنر تبلیغاتی

شروط کسب درآمد گوگل ادسنس

شروط کسب درآمد گوگل ادسنس

وبسایت ها و کاربرانی که دارای شرایط زیر باشند، می توانند حساب کاربری گوگل ادسنس بسازند و از این روش، کسب درآمد کنند. برای ساخت حساب کاربری و “کسب درآمد از گوگل ادسنس” یا کسب درآمد از تبلیغات گوگل، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • کاربر باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
 • شما باید مالک سایت خود باشید و کنترل آن را در اختیار داشته باشید.
 • نباید از روش هایی که ترافیک فیک ایجاد می کنند، استفاده کنید.
 • محتوای منتشر شده در سایت شما باید یونیک و جذاب باشد.
 • محتوای سایت شما باید با سیاست های محتوایی گوگل انطباق داشته باشد.
 • اگر سایت شما درون یک هاست شریک گوگل مثل بلاگر یا یوتیوب باشد، می توانید اکانت گوگل ادسنس داشته باشید؛ اما قوانین دیگری نیز وجود دارند که سایت شما باید از آن ها پیروی کند.
 • کاربری در سایت شما باید راحت و ساده باشد.
 • سایت شما نباید حاوی محتواهای متعلق به دیگری باشد.
 • باید حداقل ۶ ماه از فعالیت سایت شما بگذرد.
 • سایت شما باید ترافیک کافی داشته باشد.
 • در صورتی که سایت شما دارای سابقه سوء استفاده مثل (پیام های فیک، اقدامات گمراه کننده مخاطب و … ) باشد نمی توانید حساب گوگل ادسنس داشته باشید.

انواع تبلیغات گوگل

انواع تبلیغات گوگل به شرح زیر هستند که میتوان به کمک آنها کسب درآمد از تبلیغات گوگل داشت:

 • تبلیغات متنی
 • تبلیغات ظاهر شونده:
  • تبلیغات عمودی
  • تبلیغات افقی
  • بنر
 • تبلیغات چندرسانه‌ای:
  • تبلیغات تصویری پویا
  • تبلیغات ویدئویی

کاربران می توانند در حساب کاربری ادسنس، نوع تبلیغات مورد نظر خود را انتخاب کنند و با روش های گفته شده، کسب درآمد از تبلیغات گوگل داشته باشند.

این مطلب نیز خواندنی است : بهترین سایت های کلیکی

میزان درامد از گوگل ادسنس

میزان درامد از گوگل ادسنس

اگر شما هم میخواهید در مورد کسب درآمد از تبلیغات گوگل بدانید، در این قسمت قصد داریم درمورد کسب درآمد از ادسنس صحبت کنیم. میزان کسب درآمد از گوگل ادسنس به عوامل مختلفی مثل تعداد کلیک روی تبلیغات منتشر شده در وبسایت شما و میزان رقابت در آن حوزه بستگی دارد.

گوگل، به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات نمایش داده شده در وبسایت شما انجام می شود، مبلغی به شما می دهد اما بخشی از این مبلغ را به عنوان کمیسیون بر می دارد. البته در کشور ما به دلیل تحریم های بانکی، بخشی از درآمد شما توسط شرکت های واسطه که امکان مبادلات ارزی را برای شما فرآهم می آورند، برداشته می شود.

به طور کلی، میزان درامد از گوگل ادسنس، چیزی حدود ۶۸ الی ۵۱ درصد از هزینه هر کلیک، بدون در نظر گرفتن پورسانت شرکت واسطه مبادلات ارزی در ایران است. به طور کلی، ارزش هر کلیک روی تبلیغات، بسته به میزان رقابت در آن حوزه، چیزی حدود ۲/۰ دلار تا ۱۵ دلار و به طور میانگین، ۳ دلار است. در زیر جدولی از پرداخت درآمد در گوگل ادسنس را اورده ایم:

حوزه تبلیغات گوگلارزش هر کلیک (به دلار آمریکا)
بیمه۱۶ دلار
آموزش آنلاین۰۸/۱۲ دلار
تبلیغات و بازاریابی۴۵/۶ دلار
اینترنت و ارتباطات۹۶/۴ دلار

به این نوع تبلیغات، تبلیغات کلیکی PPC گفته می شود.

مزایا و معایب کسب درآمد گوگل ادسنس

 حالا که با اصول کسب درآمد از گوگل ادسنس آشنا شدید، وقت آن است که مزایا و معایب کسب درآمد از ادسنس را برای شما توضیح دهیم.

مزایای کسب درآمد از ادسنس و استفاده از آن به شرح زیر هستند:

 • رایگان است.
 • شما ادها را تولید نمی کنید بلکه گوگل این کار را انجام می دهد.
 • می توانید با یک حساب کاربری، چندین سایت را ثبت کنید تا تبلیغات در آن ها منتشر شوند.
 • درآمد کسب شده از گوگل ادسنسن، یک درآمد کاملا منفعل است.

معایب کسب درآمد گوگل ادسنس به شرح زیر هستند که قبل از اقدام به کسب درآمد از ادسنس باید آنها را بدانید:

 • برای اینکه بتوانید پول خود را برداشت کنید، باید مقدار آن، حداقل به ‍۱۰۰ دلار برسد.
 • اگر از ادسنس استفاده کنید، مجاز به استفاده از دیگر انواع تبلیغات آنلاین نیستید.
 • ممکن است به دلیل نقض قوانین گوگل توسط شما به صورت غیرعمدی یا تغییر سیاست های گوگل، حساب کاربری شما بلاک شود.
 • برای به کسب درآمد قابل توجه از گوگل ادسنس به ترافیک بالایی نیاز دارید.
 • تعداد زیاد تبلیغات گوگل، مخاطبان شما را آزار می دهند و تجربه کاربری سایت شما را خراب می کنند.

جمع بندی

در این مطلب خواندید که گوگل ادسنس چطور کار می کند و پرداخت درآمد در گوگل ادسنس چگونه است. یکی از سرویس های بی شمار گوگل، سرویس گوگل ادسنس است که بسیاری از افراد کسب درآمد از ادسنس را برای خود برمیگزینند. با استفاده از این سرویس، صاحبان کسب و کارها می توانند تبلیغات خود را در سایت های مختلف و متعدد، به صورت اتوماتیک، منتشر کنند و به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات آن ها انجام می شود، مبلغی به مالک سایت منتشر کننده تبلیغ بپردازند. این وسط، گوگل نیز به عنوان ارائه دهنده این سرویس اتوماتیک، پورسانت خود را بر می دارد.

برای کسب درآمد از گوگل ادسنس، باید یک حساب کاربری گوگل ادسنس برای خودتان بسازید و هم خود شما و هم وبسایت شما، با قوانین و معیارهای گوگل، انطباق داشته باشید. کسب درامد گوگل ادسنس به عنوان یک روش کسب درآمد منفعل، برای وبسایت های پربازدید، یک منبع درآمد عالی است اما تبلیغات خیلی زیاد هم تجربه کاربری وبسایت ها را خراب می کنند.

میزان درامد از گوگل ادسنس” به تعداد کلیک هایی که کاربران روی تبلیغات انجام می دهند و به موضوع تبلیغات و رقابت در آن حوزه، بستگی دارد. البته «کسب درآمد از گوگل ادسنس» در ایران، مشکلات خاص خودش را دارد و شما باید بخشی از درآمد خود را به شرکت های واسطه مبالات ارزی بپردازید. با این وجود هنوز هم «کسب درآمد گوگل ادسنس» یک روش موثر و کارمد درآمدزایی به حساب می آید.

سوالات متداول

در مورد گوگل ادسنس چه می دانید؟

گوگل ادسنس سرویس از گوگل است که با استفاده از آن، کسب و کارهای مختلف برای دیده شدن استفاده می کنند. شما می توانید از طریق نمایش این تبلیغات کسب درآمد کنید

کسب درآمد از گوگل ادسنس به چه نحوی است؟

شما می توانید با نمایش تبلیغات گوگل در وبسایت های خود، کسب درآمد کنید. به ازای هر کلیکی که بر روی این تبلغات انجام شود، کمیسیونی به شما تعلق خواهد گرفت.

چگونه می توانم در AdSense ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در رویس گوگل ادسنس، باید بر روی Sign up for AdSencee کلیک کنید تا بتوانید مراحل ثبت نام را طی کنید.

آیا برای استفاده از ادسنس باید هزینه پرداخت کنیم؟

خوشبختانه شما می توانید در سرویس گوگل ادسنس رایگان ثبت نام کنید و در ازا تعداد نمایش ها، کلیک ها و تعاملاتی که به کمک تبلیغات گوگل در سایتتان نمایش می دهید، مبلغی دریافت می کنید.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ببخشید استفاده از گوگل ادسنس در ایران چجوری هستش؟

  پاسخ
  • سلام
   باتوجه به اینکه ایران تحریم هستش، باید یک سایت خارجی که در کشور خارجی به ثبت رسیده داشته باشید. حوایتان باشد که نامی از ایران نیاید. برای ثبت سایت در این سرویس حتما باید اکانت در گوگل ادسنس داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست