اگر به تازگی وارد شبکه اجتماعی لینکدین شده‌اید ممکت است بپرسید آدرس پروفایل لینکدین چیست و چه کاربردی دارد. آدرس لینکدین، هویت مجازی صفحه هر فرد در این شبکه اجتماعی بوده و منحصر به فرد است. اگر با کارفرمایان مختلفی کار کرده باشید، معمولا به جای درخواست نام پروفایل، آدرس پروفایل لینکدین را درخواست می‌کنند. زیرا نامتان ممکن است با نام افراد بسیار زیادی در لینکدین مشابه باشد؛ در نتیجه سرچ کردن پروفایل از طریق نام کاربری مسئله‌ای زمان بر و گاهی‌ اوقات غیر ممکن است. بنابراین بهترین روش دادن آدرس پروفایل لینکدین است؛ زیرا مانند اثر انگشت تنها مختص شما بوده و افراد را مستقیم به صفحه لینکدین شما هدایت می‌کند.

چگونه آدرس لینکدین خود را پیدا کنیم؟

چطوری آدرس لینک خود را پیدا کنیم
چطوری آدرس لینک خود را پیدا کنیم

افرادی که با لینکدین آشنایی داشته و در آن فعالیت زیادی دارند، حتما با نحوه دادن آدرس لینکدین آشنا هستند. اما اگر به تازگی وارد این شبکه اجتماعی شده اید، می‌توانید با انجام چند مرحله ساده «آدرس پروفایل لینکدین» خود را پیدا کنید. در صورت عدم آشنایی با لینکدین می‌توانید ابتدا مقاله لینکدین چیست؟ آموزش گام به گام حساب کاربری لینکدین و نحوه ارسال رزومه در لینکدین را مطالعه کنید.

برای اینکه آدرس لینکدین خود را پیدا کنید و آن را به دیگران ارسال کنید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا به قسمت ME که عکس پروفایلتان در آن قرار دارد بروید و بر روی گزینه View profile کلیک کنید.
  • در نوار سمت راست پروفایل بر روی گزینه Edit public profile & URL کلیک کنید.
  • آدرس با عبارت www.linkedin.com/in/ در قسمت سمت راست نمایش داده شده که امکان ویرایش و شخصی سازی آن را نیز خواهید داشت.

نکاتی که باید به خاطر داشته باشید:

«آدرس لینکدین» تنها درصورتی برای افراد قابل مشاهده خواهد بود که صفحه‌تان عمومی باشد. در صورت Privat‌ بودن این آدرس قابل استفاده نخواهد بود.

نمونه آدرس لینکدین

نمونه آدرس پروفایل در لینکدین
نمونه آدرس در لینکدین

لینک آدرس لینکدین با عنوان سایت آغاز می‌شود: http://www.linkedin.com/Yourprofilename/

نحوه دادن آدرس لینکدین به این شکل است که تنها با کپی کردن این آدرس آن را برای دیگران ارسال می‌کنید. افراد نیز با زدن برروی این لینک وارد صفحه لینکدین شما می‌شوند.

چگونه آدرس URL پروفایل لینکدین را ویرایش کنیم؟

ویرایش آدرس پروفایل لینکدین
چطوری آدرس پروفایل لینکدین را ویرایش کینم

ویرایش کردن آدرس لینکدین اقدامی بسیار کاربردی خواهد بود؛ زیرا آدرس پیش فرضی که لینکدین برایتان انتخاب می‌کند، لینکی طولانی و متشکل از اعداد و ارقامی است که هیچ وقت نمی‌توانید آن را در ذهن بسپارید. با شخصی سازی کردن و تغییر آدرس لینکدین می‌توانید آن را کوتاه و ساده کنید.

افراد سادگی را دوست دارند و سادگی را بهتر درک می‌کنند. آدرس‌های طولانی راه را برای خطا باز نگه می‌دارد و چالش‌های زیادی را ایجاد می‌کند. به‌همین دلیل در ادامه مراحل ساده سازی و ویرایش آدرس لینکدین را آموزش خواهیم داد:

1. وارد حساب کاربری خود شوید

2. ابتدا به قسمت ME که عکس پروفایلتان در آن قرار دارد بروید و بر روی گزینه View profile کلیک کنید.

3. در نوار سمت راست پروفایل بر روی گزینه Edit public profile & URL کلیک کنید.

4. سپس بر روی آیتم مداد کلیک کنید و در کادر باز شده عنوان دلخواه خود را تایپ کنید.

5. در انتها بر روی گزینه Save کلیک کنید.

نکاتی که باید پس از ویرایش آدرس به آن توجه کتید:

  • پس از ویرایش آدرس و ساخت آدرس جدید، آدرس قبلی اعتبار خود را از دست می‌دهد.
  • اگر قصد دارید آدرس لینکدین خود را بر روی کارت ویزیت چاپ کنید، قسمت https:// را حذف کنید. زیرا ضروری نبوده و به ساده‌تر شدن لینک کمک می‌کند.

نکات مهم هنگام ویرایش و ساده سازی آدرس پروفایل لینکدین

  • یکی از اقدامات جذاب برای معرفی بهتر خود در آدرس، درج حروف اولیه موقعیت شغلی شماست. به عنوان مثال اگر مدیر محتوا ) Content manager)  هستید، می‌توانید در پایان اسم و فامیل خود حروف CR را درج کنید.
  • تعداد حروف و اعدادی که در نام پروفایل استفاده می‌کنید، بیشتر از 20 کاراکتر نباشد و در بین آن از اسلش یا کاراکتر‌های دیگر استفاده نکنید.
  • اگر اسم و فامیلتان با هر نوع ورژنی قابل دسترسی نبود و مشابه آن قبل در لینکدین موجود است، می‌توانید ابتدا فامیل و سپس نام خود را درج کنید.
  • لینکدین هر 6 ماه، تنها 5 بار اجازه تغییر نام پروفایل را می‌دهند؛ هر چند توصیه می‌کنیم تا حد امکان از یک نام پروفایل ثابت استفاده کنید.

چرا باید آدرس لینکدین را شخصی سازی کنیم؟

بسیار حرفه‌ای به نظر می‌رسد

از آنجایی که شبکه اجتماعی لینکدین، محیطی حرفه‌ای برای کسب و کارهاست؛ اقدامات زیادی می‌تواند ما را حرفه‌ای نشان دهد. به عنوان مثال نوشتن مقاله در لینکدین یکی از راه‌هایی است که فعالیت و شخصیت ما را به صورت جدی‌تری در این فضا نمایش میدهد. ساده سازی آدرس لینکدین نیز یکی از اقدامات بسیار ساده برای نشان دادن ما به عنوان فردی حرفه‌ای است. زیرا نشان می‌دهد کسی که در این فضا به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند، می‌داند چگونه هر چیزی را به بهترین شکل خود نشان دهد. یک آدرس شخصی سازی شده و خلاصه شده، نمونه‌‌ی یک آدرس حرفه‌ای در لینکدین است.

توجه شما به جزئیات را نشان می‌دهد

در بیشتر کسب و کارها، توجه به جزئیات از اهمیت بالایی برخوردار است. فرقی نمی‌کند برای موقعیت شغلی حسابداری درخواست کار داده باشید یا مدیر یک مجموعه؛ اینکه نشان دهید به جزئیات توجه می‌کنید، بسیار ارزشمند است. کوتاه کردن و ساده سازی آدرس پروفایل شما را به عنوان فردی که با دقت مراحل داشتن یک پروفایل حرفه‌ای را مطالعه کرده، نشان می‌دهد. همچنین نشان دهنده این است که  وقتی پای کار حرفه‌ای در میان است، خود را به بهترین نحو نشان می‌دهید.

به راحتی شناخته می‌شوید

احتمال اینکه اسم و فامیلتان شبیه به اسم و فامیل افراد دیگری باشد، بسیار زیاد است؛ مگر اینکه نام و فامیل بسیار خاصی داشته باشید. بنابراین باید مطمئن شوید که کارفرمایان به‌راحتی نامتان را در لینکدین پیدا کنند و آن را با نام فرد دیگری اشتباه نگیرند. بهتر است اسم خود را تا جایی که امکان دارد به صورت منحصر به فردتری قرار دهید تا احتمال شباهت آن با نام افراد دیگر کاهش پیدا کند.

آیا اگر کسی در لینکدین بلاک باشد، می‌تواند به صفحه پروفایل من دسترسی پیدا کند؟

بلاک کردن در لینکدین باعث می‌شود فردی که بلاک شده امکان دسترسی به پروفایل شما را نداشته باشد و نمی‌تواند پست‌هایتان را تماشا کند. اما اگر صفحه‌تان Public باشد، می‌تواند اطلاعات پروفایلتان را که به صورت عمومی در اختیار همه قرار داده اید، مشاهده کند.

علاوه بر ساخت آدرس کوتاه در لینکدین چگونه می‌توانم خودم را معرفی کنم؟

در لینکدین بخشی به نام About‌ وجود دارد؛ در این بخش می‌توانید خلاصه‌ای از مهارت‌ها و سابقه شغلی‌تان را مطرح کنید. هر چه این قسمت حرفه‌ای و مفید باشد، افراد بهتر می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند. توجه داشته باشید که این قسمت باید حاوی اطلاعات کلیدی و مهم باشد تا اگر فردی هیچ آشنایی با شما ندارد بتواند با خواندن این قسمت، آشنایی نسبی با شما پیدا کند. حتی می‌توانید در این قسمت از معرفی دو زبانه استفاده کرده و خود را هم با زبان فارسی و هم با زبان انگلیسی معرفی کنید.

کلام پایانی

در این مطلب به طور جامع درباره ساخت آدرس لینکدین و نحوه ویرایش آن توضیح دادیم. داشتن یک آدرس لینکدین ساده و شخصی سازی شده برای هر فردی که به صورت حرفه‌ای در لینکدین فعالیت می‌کند، ضروری است. این آدرس هویت مجازی شما در لینکدین بوده و منحصر به فرد است. بهتر است به بهترین شکل ممکن آن را خلاصه کنید تا افراد بتوانند به سادگی آن را تشخیص داده و شما را در لینکدین پیدا کنند.

3/5 - (2 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست