آیا می خواهید آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی را ببینید؟ در این مقاله به شما آنالیز کلمات کلیدی در گوگل را یاد میدهیم؛ همچنین ابزار انتخاب کلمه کلیدی را جهت یافتن کلمات کلیدی معرفی می کنیم. پس این مقاله را از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید تا ببینید برای پیشنهاد کلمات کلیدی مناسب ترین ابزار چیست!

تحقیق کلمات کلیدی یکی از هسته های اصلی سئو یا هر کمپین مرتبط با بازاریابی محتوا است. اگر شما همینطوری محتوا تولید میکنید و نمیدانید موضوع آن محتوا چقدر قابل بحث و دارای سرچ است و استراتژی ندارید کاملا در اشتباهید.

اگر این کار را انجام نمیدهید مسلما ترافیک کمتر و در نهایت درآمد کمتری هم نصیب شما میشود. کاملا واضح است که برای یافتن کلمات کلیدی باید هزینه و زمان صرف کنید اما این کار باعث دید بهتر شما نسبت به کسب و کارتان می شود. با معرفی 39 ابزار یافتن کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل همراه ما باشید!

برای دانلود فایل PDF کلیک کنید

بهترین ابزارهای رایگان و پولی تحقیق کلمات کلیدی کسب و کار شما کدام اند؟

برگزیدن ابزار انتخاب کلمه کلیدی و آنالیز کلمات کلیدی در گوگل یک مهارت است که ما قصد داریم در این بخش به شما چند ابزار انتخاب کلمه کلیدی را معرفی کنیم. ابزارهای بسیار زیادی در سطح اینترنت برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارد که به شما پیشنهاد کلمات کلیدی می دهند. اما ما باید کدام یک از آنها را انتخاب کنیم؟ بهترین ابزار انتخاب کلمه کلیدی کدام است؟

بعد از خواندن لیست ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی شما نمیدانید که باید از کدام یک از ابزارها برای کسب و کار خودتان استفاده کنید. حال ما ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی فوق العاده ای را برای شما فراهم کرده ایم که میتوانید با توجه به کسب و کارتان هر کدام از آنها را انتخاب کنید. در ادامه 39 ابزار یافتن کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل را به شما معرفی می کنیم.

1- Advance Web Ranking

Advance Web Ranking
Advance Web Ranking

یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی Advance Web Ranking است. از این ابزار انتخاب کلمه کلیدی برای ردیابی جایگاه کلمات کلیدی برای سایت های مختلف استفاده می شود. این ابزار میتواند به شما گزارش های هفتگی قابل اعتمادی بدهد و به شما پیشنهاد کلمات کلیدی بدهد. Advance Web Rankingرتبه‌بندی سایت و کلمات کلیدی شما را همراه با گزارش‌های هفتگی در اختیارتان می‌گذارد. این ابزار عملکرد جستجوی شما را برای هر دستگاه، جغرافیا و یا هر موتور جستجو ردیابی می‌کند.Advance Web Ranking نسخه رایگان ندارد.

قیمت این ابزار از ماهانه 49 دلار شروع می‌شود. AWR همچنین یک نسخه آزمایشی رایگان نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.این ابزار به نشانی سایت https://www.advancedwebranking.com/ قابل دسترسی است. توجه داشته باشید برای استفاده از این ابزار یافتن کلمات کلیدی نیاز به VPN دارید.

2- ابزار یافتن کلمات کلیدی Ahrefs

ابزار کامل سئو Ahrefs
ابزار کامل سئو Ahrefs

اغراق نیست اگر بگوییم که Ahref کامل‌ترین و معتبرترین ابزار سئو در یافتن کلمات کلیدی است. Ahref فقط ابزار یافتن کلمات کلیدی نیست؛ این سایت ابزارهایی مانند Ahrefs backlink cheker، Ahrefs webmaster، Ahrefs’ SEO toolbar  را نیز ارائه می‌کند.

برخی از ویژگی‌های ابزار تحقیق کلمات کلیدی Ahref به SEMrush شباهت دارد. این ابزار علاوه بر نمایش رتبه‌بندی کلمات کلیدی شما، آن‌ها را از نظر سختی و آسانی نیز تحلیل می‌کند. شما همچنین می‌توانید کلمات کلیدی رقبایتان را نیز زیر نظر داشته باشید. علاوه بر این با وارد کردن کلمه‌ی کلیدی مورد نظر، لیست کاملی از پیشنهادات را دریافت خواهید کرد.

هزینه‌ی Ahref از 99 تا دلار 999 ماهانه است. قیمت بالای این ابزار به دلیل کارایی و امکانات بالای  آن نسبت به دیگر ابزارها است. البته اکانت‌های اشتراکی این ابزار در ایران فروخته می‌شود و متأسفانه دارای محدودیت‌هایی نیز هستند. اما با توجه به گرانقیمت بودن این ابزارها، بهتر است برای با کمی محدودیت، از نسخه های ارزان قیمت تر استفاده کنید.

برای کسانی که میخواهند خیلی قوی کار کنند و هزینه کنند، استفاده از این ابزار به شدت توصیه میشود.

https://ahrefs.com/

قیمت: $99 -$999/ ماهانه

3- Answer The Public

ابزار تحقیق کلمات کلیدی Answer The Public
ابزار تحقیق کلمات کلیدی Answer The Public

برای استفاده از Answer The Public که یک ابزار انتخاب کلمه کلیدی نسبتا خوب است، کافی است کلمه مورد نظر را جستجو کرده و لیستی از کلمات کلیدی دریافت کنید. برای مثال شما کلمه‌ی تولید محتوا را جستجو می‌کنید و این ابزار لیستی شامل محتوا در شبکه‎های اجتماعی، تولید محتوا در اینستاگرام، انواع بازایابی محتوا و… را به شما ارائه می‌کند.

این ابزار علاوه بر اینکه ابزار تحقیق کلمات کلیدی کاربردی است، به نویسندگان برای انتخاب موضوع نیز کمک می‌کند. به این صورت که سوالات متدوال پیرامون کلمه‌ی کلیدتان را در اختیار شما می‌گذارد. علاوه بر این به کاربران برای رسیدن به پاسخ سوالات خود نیز کمک می‌کند. 

Answer The Public با نمایش روند کلمات کلید فعلی شما، ایده‌هایی در اختیار شما می‌گذارد که هدف خود را بهبود ببخشید. نتایج ارائه شده این سایت را می‌توانید به صورت فایل .csv بارگیری کنید. نسخه رایگان این سایت انتخاب مناسبی برای وبلاگ نویسان است.

هزینه‌ی این برنامه از 99 دلار تا 399 دلار به صورت ماهانه متغیر است. همچنین این ابزار به صورت رایگان با امکانات محدود در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. برای استفاده از این ابزار سئو باید وی پی ان شما روشن باشد.

این ابزار رایگان است. البته نیاز به VPN دارد.

قیمت: $99 -$999/ ماهانه

4- Concentrate

Concentrate
Concentrate

با وجود الگوریتم زبان طبیعی این ابزار می‌توانید الگوها و کلمات کلیدی مشابه‌تری را در گروه‌هایی خاص شناسایی کنید. همچنین به وسیله این ابزار تحقیق کلمات کلیدی حتی می‌توانید کلمات کلیدی بلند یا همان Long Tail Keyword را نیز در دسترس داشته باشید.

این ابزار رایگان نیست.

http://www.concentrateme.com/

قیمت: $99 -$999/ ماهانه

5- Good Keywords

نرم افزار Good Keywords
نرم افزار Good Keywords

به ابزار انتخاب کلمه کلیدی Good Keywords به صورت رایگان می‌توانید دسترسی داشته باشید. این ابزار یافتن کلمات کلیدی با آنالیز دیگر سایت‌ها، بهترین کلمات کلیدی آن‌ها را برای شما نمایش می‌دهد.

به وسیله Good Keywords می‌توانید از آخرین ایده‌ها و ترندهای کسب و کار خود آگاه باشید. با استفاده از این ابزار تحقیق کلمات کلیدی می‌توانید از کلمه‌های کلیدی بلند نیز استفاده کنید. این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است.

قیمت: رایگان

6- Google Analytics

تحقیق کلمات کلیدی با Google Analytics
تحقیق کلمات کلیدی با Google Analytics

دسترسی به گوگل آنالیتیکس رایگان است. به کمک این ابزار می‌توانید تبلیغات سایت خود را هدفمند پیش ببرید. این ابزار، جغرافیای بازدید کنندگان و کلماتی که با آن‌ها کاربران به سایت شما مراجعه کرده‌اند را نمایش می‌دهد. به این صورت که شما با مشاهده‌ی ترافیک سایت خود برای تجزیه و تحلیل، نکاتی برا بهینه کردن عملکرد سایت و تولید محتوا دریافت خواهید کرد.

قیمت: رایگان

7- Google Keyword Planner

google-ads-keyword-planner
google-ads-keyword-planner

یکی از بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی، کیورد پلنر است. این ابزار که در پنل گوگل ادز قرار دارد، به شما میزان جستجوی کلمات مختلف در بازه‌های زمانی مختلف را نمایش می‌دهد. همچنین عبارات پرسرچ و مشابه کلمات وارد شده توسط شما را نیز می‌کند و در نهایت شما با استفاده از آن‌ها یک صفحه‌ی باکیفیت خواهید داشت.

برای دسترسی به این ابزار لازم است که یک حساب Google Ads تهیه کنید.Google Keyword Planner بر خلاف بسیاری از ابزارها رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه برای انجام هر فعالیت نیست.

قیمت: رایگان

8- Google Trends

ابزار یافتن کلمه کلیدی و مقایسه میزان سرچ Google Trends
ابزار یافتن کلمه کلیدی و مقایسه میزان سرچ Google Trends

Google Trends از کاربردی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی در ایران است که به صورت رایگان نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است. این ابزار محبوبیت نسبی کلمات کلیدی جدید را بر اساس جغرافیای متفاوت نمایش می‌دهد. علاوه بر این میزان جستجوی کلمات مختلف را مشخص کرده و آن‌ها را با هم مقایسه می‌کند.

علاوه بر این Google Trends با استفاده از نمودارها نمایش می‌دهد که کاربران هدف شما چه کلماتی را بیشتر سرچ می‌کنند. در نتیجه با نمایش افزایش ترافیک جستجوی یک کلمه‌ی کلیدی، به شما کمک می‌کند که محتوای خود را به آن سمت ببرید. با این می‌توانید میزان جستجوی کلمه را در بازه‌های زمانی مختلف بدست آورید.

در ایران این ابزار بسیار محبوب و کاربردی است.

قیمت: رایگان

9- Grepwords

Grepwords
Grepwords

Grepwords از اولین سرویس‌های پیشنهادی کلمات کلیدی است که جدیدترین و مشابه‌ترین کلمات را ارائه می‌کند. از این ابزار می‌توان برای تحقیق دقیق‌ترین کلمات کلیدی جهت استفاده در کمپین‌های مختلف استفاده کرد. این ابزار تحقیق کلمات کلیدی رایگان نبوده برای استفاده از آن باید ماهانه مبلغی بپردازید.

قیمت: $15 – $250/ ماهانه

10- Hit Tail

hit-tail
hit-tail

hit-tail از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است که نشان می‌دهد کاربران برای بازدید از سایت شما از چه کلماتی استفاده کرده‌اند. این ابزار با بررسی کامل محتوای سایت شما بهترین کلمات کلیدی را ارائه می‌کند. این ابزار سئو برای کسانی مناسب است که محصول یا خدماتی را می‌فروشند و قصد دارند همیشه ترافیک داشته باشند.

قیمت: $19.95 – $79.95/ ماه

11- IMforSMB Bulk Keyword Generator

higher-visibility-bulk-keyword-generator
higher-visibility-bulk-keyword-generator

در این ابزار تحقیق کلمات کلیدی شما باید موضوع مورد نظر خود را سرچ کنیدو سپس این ابزار لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را باتوجه به مکانی جغرافیایی در اختیار شما قرار می‌دهد. از مزیت‌های این ابزار رایگان این است که دسته بندی شغلی دارد و شما راحت‌تر به کلمه‌ی کلیدی مورد نظر خود دسترسی خواهید داشت.

قیمت: رایگان

12- Ispionage

Ispionage
Ispionage

Ispionage ابزاری است برای یافتن کلمات کلیدی پربازدید. همچنین این ابزار برای زیر نظر گرفتن ترافیک رقبایتان به شما کمک می‌کند. به این صورت که محتوای سایت رقیب را تجزیه تحلیل کرده و در نهایت استراتژی آن‌ها را برای شما پیدا می‌کند. هزینه‌ی این ابزار از 59 دلار شروع می‌شود و تا 299 دلار ماهانه افزایش می‌یابد.

قیمت: $59 – $299 / ماهانه

13- Jaaxy

استراتژی کلمه کلیدی Jaaxy
استراتژی کلمه کلیدی Jaaxy

این ابزار بسیار مورد استفاده دیجیتال مارکترها قرار می‌گیرد و به آن‌ها برای کسب درآمد از تولید محتوا کمک می‌کند. به این صورت که باارزش‌ترین و پربازدیدترین کلمات را در اختیار شما می‌گذارد و به  بهینه شدن کلمات کلیدی نوشته شما کمک می‌کند. قیمت این ابزار بین دامنه قیمیتی 19 دلار تا 49 دلار به صورت ماهانه قرار دارد.

https://www.jaaxy.com/

قیمت: $19 – $49/ ماهانه

14- Keyword Country

Keyword Country
Keyword Country

Keyword Country یک ابزار همه کاره است که به شما برای یافتن کلمات کلیدی در حوزه‌ی سئو، PPC  و کمپین‌های AdSense کمک می‌کند. از موارد پیدا شده می‌توانید به همراه داده‌هایی مانند جستجوی حجم، روندها، هزینه برای هر کلیک و … استفاده کنید.

Keyword Country

قیمت: $49 / ماهیانه

15- Keyword Eye

Keyword Eye
Keyword Eye

ابزار Keywod Eye به وسیله داده‌های گوگل توسعه پیدا کرده است. Keyword Eye ابزاری است برای پیشنهاد کلمات کلیدی بصری که به نویسندگان جهت تحقیق کلمات کلیدی کمک می‌کند. این ابزار رایگان کاربردهای دیگری نیز دارد؛ ولی کاربرد اصلی آن برای ایده پردازی کلمات کلیدی است. کلمات این سایت برای کمپین PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) یا SEO (بهینه سازی موتور جستجو) می‌باشند.

قیمت: رایگان

16- Keyword In

Keyword In
Keyword In

Keyword In که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است، لیستی از بهترین و جدیدترین کلمات کلیدی را پیرامون موضوع مورد نظر شما در اختیارتان می‌گذارد. این کلمات برای استفاده در کمپین‌های مختلف هستند.

قیمت: رایگان

17- Keyword Revealer

ابزار تحقیق کلمات کلیدی Keyword Revealer
ابزار تحقیق کلمات کلیدی Keyword Revealer

ابزار تحقیق کلمات کلیدی Keyword Revealer به کاربران برای جستجوی کلمات کلیدی که رقیبان کمتری دارند کمک می‌کند. پس از این، آن‌ها را از نظر سختی و آسانی آنالیز کرده و بهترین آن‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. در نتیجه در وقت شما صرفه جویی کرده و دیگر نیازی به آنالیز تک به تک کلمات توسط شما نیست. این ابزار نیز رایگان نبوده و با دامنه‌ی قیمتی 59 دلار تا 219 دلار به صورت یک بار پرداخت، در دسترس کاربران است.

قیمت: $9.97 – $29.97 / ماهانه

18- Keyword Tool.io

ابزار Keyword Tool.io
ابزار Keyword Tool.io

نسخه رایگان ابزار  Keyword Tool.io فقط 10 پیشنهاد در جستجوی خودکار برای کلمات کلیدی ارائه می‌کند. این در حالی است که نسخه پریمیوم آن حداکثر 20 کلمه کلیدی برای یک عبارت جستجو در Google و YouTube ، 25 کلمه کلیدی در Bing ، 10 کلمه کلیدی در آمازون، 10 کلمه کلیدی در eBay و 5 کلمه کلیدی در فروشگاه Google Play ارائه می‌کند. به عبارتی برای جستجوی هر کلمه‌ی کلمه کلیدی، دو برابر حالت عادی پیشنهاد دریافت می‌کنید و می‌توانید با استفاده از آن تقویم محتوایی خوبی تهیه کنید.

Keyword Tool Pro به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی سودآوری را که کمترین میزان رقیب با ترافیک جستجوی بالا را دارد نمایش می‌دهد. همچنین این ابزار کلمات کلیدی را با توجه به سختی و آسانی می‌سنجد. برخی از امکانات و داده‌های این سایت رایگان است. البته برای دسترسی نامحدود به این ویژگی‌ها باید اکانت پریمیوم آن را خریداری کنید.

قیمت: رایگان – پولی $48 / $88 ماهانه

19- Kombinator

Kombinator
Kombinator

کار با Kombinator نیز بسیار ساده است و فقط کافی است شما اصطلاح مورد نظر خود را سرچ کنید و از نتایج آن استفاده کنید. کلمات کلیدی ارائه شده توسط این ابزارها به بهینه شدن استراتژی بازاریابی محتوای شما کمک می‌کند. برای استفاده از این ابزار نیازی به پرداخته هزینه نیست و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

قیمت: رایگان

20- KW Finder

ابزار یافتن کلمه کلیدی KW Finder
ابزار یافتن کلمه کلیدی KW Finder

یک ابزار بسیار معروف و پرکاربرد در سراسر دنیا، به ویژه ایران است. از این ابزار به صورت رایگان در مدت زمان محدود 7 روزه، نیز می‌توان استفاده کرد. پس از این 7 روز، در صورتی که باز هم می‌خواهید از آن استفاده کنید باید هزینه‌ی‌ای را پرداخت کنید. KWFinder علاوه بر تحقیق کلمات کلیدی، بسیاری از معیارهای کلیدی را جهت تجزیه و تحلیل، از نظر حجم جستجو و داده‌های تاریخی استفاده می‌کند.

KW Finder کلمات کلیدی‌ای با میزان سختی پایین و میزان جستجوی بالا در اختیار کاربران می‌گذارد. همچنین با این ابزار می‌توانید رقیبانتان را نیز زیر نظر داشته باشید و از بهترین کلمات کلیدی آن‌ها استفاده کنید. با KW Finder می‌توانید موضوعاتی که سرچ بالایی دارند و باعث افزایش بازدید سایت شما می‌شوند را پیدا کنید. البته بخش مشخص کردن میزان سختی این ابزار کاملاً درست و مطمئن نیست. ولی متاسفانه در ایران می‌بینیم که روی آن عدد مانور زیادی می‌شود.

در حال حاضر KW Finder بیش از 2.5 میلیون کلمه‌ی کلیدی در  بیش از 52000 هزار مکان جغرافیایی را ردیابی می‌کند. می‌توانید کلمات ارائه شده توسط این ابزار را در چک لیست بازاریابی محتوایی خود قرار دهید و اطلاعات آن‌ها را هر روز زیر نظر داشته باشید.

21- LongTailPro

LongTailPro
LongTailPro

LongTailPro همان طور که از نامش پیدا است، نرم افزاری است که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی بلند کمک می‌کند. کاربران با استفاده از این ابزار، تبدیل به یکی از بهترین سایت‌ها بین رقیبان می‌شوند که از کلمات کلیدی بلند استفاده می‌کنند. قیمت این ابزار رایگان نبوده و از 25 دلار تا 98 دلار ماهانه قیمت گذاری شده است.

قیمت: $25 – $37/ ماهانه

22- LSIGraph

lsigraph
lsigraph

Lsigraph یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی است که کلمات مرتبط با معنای اصطلاح مورد نظر شما را به آن‌ها وصل می‌کند.  Lsi همان جستجوهای مرتبط گوگل است که در پایین صفحه، گوکل به کاربران نمایش می‌دهد. به وسیله  این ابزار به راحتی عبارات و جستجوهای مشابه را می‌توانید بدست آورید

قیمت: رایگان

23- MOZ

ابزار کامل سئو MOZ
ابزار کامل سئو MOZ

Moz Keyword Explorer از بهترین‌های ابزار تحقیق کلمات کلیدی است. این ابزار سختی و آسانی کلمات کلیدی شما را در SERP می‌سنجد. پس از این لیستی از پیشنهادات و اطلاعات دقیق از جستجوی کلمات کلیدی را در اختیار شما می‌گذارد. به این صورت به هدفمندی کلمات کلیدی‌تان کمک می‌کند.

قیمت MOZ از 99 دلار در ماه آغاز شده و تا 599 دلار ماهانه نیز می‌رود. علاوه بر این تمامی امکانات اکانت پریمیوم این ابزار در یک دوره‌ی آزمایشی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. البته این امکان وجود دارد که با اطلاعات جعلی، بخش پولی این سایت را فعال کرد و به مدت 30 روز از همه  امکانات این ابزار فوق العاده استفاده کرد.

قیمت: $99 – $599/ ماهانه

24- Niche Laboratory

Niche Laboratory
Niche Laboratory

Niche Laboratory یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی است که کلمات کلیدی LSI تولید می‌کند. این ابزار به سایت‌ها (مخصوصاً سایت‌های جدید) برای انتخاب موضوع برای تولید محتوا کمک می‌کند. این ابزار به کاربران جهت پیدا کردن کلمات کلیدی بلند و تجزیه و تحلیل وب سایت‌های رقبا نیز کمک می‌کند. برای استفاده از آن کافی است کلمه مورد نظر را در باکس مشخص شده جستجو کنید. پس از این به مدت 2 دقیقه صبر کنید و در نهایت از نتایج استفاده کنید.

قیمت: رایگان

25- Screaming Frog

ابزار آنالیز سئو Screaming Frog
ابزار آنالیز سئو Screaming Frog

Screaming Frog ابزار بسیار کاربردی و معروف در سراسر دنیا است که دارای یک ربات خزنده است. این ربات خزنده، به شما در آنالیز سئو داخلی سایتتان کمک می‌کند. به این صورت که اطلاعات دقیقی در رابطه با لینک‌های داخلی و خارجی، برچسب‌ها، تعداد تگ‌های H1 در هر صفحه، توضیحات متای صفحات و … در اختیار شما می‌گذارد. به دلیل سرعت بالای آنالیز این ابزار، میزان قابل توجهی در زمان شما صرفه جویی می‌شود.

قیمت: $99 -$999/ ماهانه

26- Searchmetrics

Searchmetrics
Searchmetrics

Searchmetrics از بهترین آنالیز کلمات کلیدی در گوگل و بازاریابی محتوا است. این ابزار به کاربران جهت پیدا کردن محتوای جدید و جذاب کمک می‌کند و در نهایت موجب ارتباط نزدیک آن‌ها با مخاطبان می‌شود. تجزیه و تحلیل این ابزار به تولیدکنندگان محتوا کمک می‌کند فرصت‌های جدید کشف کنند و مدیریت هوشمندانه و آگاهانه داشته باشند.نه تنها تحقیق کلمات کلیدی، بلکه کلیه آنالیزهای سئو را می‌توان به وسیله‌ی این ابزار انجام داد.

قیمت: $69 / ماهانه

27- SECockpit

SECockpit ابزار تحقیق کلمات کلیدی و ابزار خوبی در آنالیز کلمات کلیدی در گوگل است که 200 کلمه‌ی کلیدی همراه با تجزیه و تحلیل (که آیا مفید هستن و یا خیر) ارائه می‌کند. علاوه بر این اطلاعاتی در رابطه با ارزش و سطح رقابت کلمات نیز منتشر می‌کند. این ابزار عموماً مورد توجه کسب و کارهای کوچک بوده است. دامنه‌ی قیمیت ابزار به صورت ماهانه 25 دلار تا 75 دلار است. همچنین دامنه قیمت سالانه این ابزار از 239 دلار شروع می‌شود و تا 899 دلار ادامه دارد.

28- SEMrush

ابزار کامل سئو SEMrush
ابزار کامل سئو SEMrush

سمراش از معروف‌ترین سایت‌ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که در راستای استراتژی بازایابی محتوا کمک می‌کند. SEMrush با آنالیز سایت، داده‌هایی از قبیل وضعیت کلی سایت، کلمات کلیدی رقبا، کلمات کلیدی و … در اختیار کاربران قرار می‌دهد. SEMrush نه تنها سئو بلکه اطلاعات کلیه موارد مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را در سایت پیدا می‌کند. این ابزار فقط برای کسب و کارهای بزرگ استفاده نمی‌شود و در کسب و کارهای کوچک نیز کارایی زیادی دارد.

قیمت پایه عضویت در این سایت 119 دلار به صورت ماهانه بوده و تا 549 دلار ماهانه نیز  ادامه دارد. البته قبل از خرید این ابزار تحقیق کلمات کلیدی می‌توانید از نسخه آزمایشی 14 روزه آن استفاده کنید.

29- SEO Book Tools

SEO Book Tools
SEO Book Tools

SEO Book Tools همراه با ابزارها، فیلم‌ها و کتاب منتشر می‌شود. این آنالیز کلمات کلیدی در گوگل با ارائه بهترین کلمات کلیدی موجب بالا آمدن رتبه شما در سرچ ارگانیک گوگل می‌شود. این ابزار سئو به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است و حتی به بهینه شدن اهمیت ویدئو مارکتینگ نیز کمک می‌کند.

قیمت: رایگان

30- SEO Chat

seochat
seochat

Seochat از ابزارهای محبوب بسیاری از کسب و کارها است که به صورت رایگان عرضه می‌شود. این ابزار کلمات کلیدی را از سایت‌های مختلف نظیر Google و Bing جستجو می‌کند. عموماً کلماتی که این ابزار پیدا می‌کند کاربردی و تضمین شده است.

قیمت: رایگان

31- SEO Keyword Permutation Generator

SEO Keyword Permutation Generator
SEO Keyword Permutation Generator

برای استفاده از SEO Keyword Permutation Generator فقط باید کلمه و یا اصطلاح مورد نظر را در قسمت‌های مشخص شده جستجو کنید. سپس دکمه‌ی Generate Permutations را بزنید و دریایی از کلمات کلیدی متنوع را دریافت کنید. این ابزار نیز به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار داده شده است.

32- SE Ranking

seranking
seranking

این ابزار یک نرم افزار کامل برای سئو و ابزار تحقیق کلمات کلیدی است. Seranking اطلاعاتی دقیق از قبیل محبوب‌ترین کلمات کلیدی منطقه‌ی جغرافیایی مشخص، جزئیات نتایج و همچنین میزان جستجو و قیمت کلمات مختلف را ارائه می‌کند. قیمت آن از پایه 31 دلار آغاز شده و تا 151 دلار به صورت ماهانه نیز ادامه دارد.

33- Serpstat

Serpstat
Serpstat

Serpstat با هک کردن رشد سئو، بهترین کلمات کلیدی ارگانیک را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هدف این ابزار رسیدگی به وظایف سئو و انواع بازاریابی محتوا است. این ابزار فقط ابزار تحقیق کلمات کلیدی نیست و اطلاعات گسترده‌ای از بخش‌های مختلف سایت شما و رقیبانتان در اختیا می‌گذارد. برای مثال اطلاعاتی در رابطه با بیشترین بازدید از کلمات کلیدی Google Ads، بهترین کلمات کلیدی رقبا، گزارشی از رتبه‌بندی سایت‌های رقیب در جستجوی ارگانیک گوگل و…  را نمایش می‌دهد.

این ابزار به شما مهم‌ترین کلمات کلیدی را همراه با وارد کردن یک آدرس خاص به شما نمایش می‌دهد. به این شکل که شما آدرس صفحه خود را وارد کرده و این ابزار به شما می‌گوید که کدام کلمات مهم‌ترین کلمات آن صفحه هستند. به طور کلی به وسیله این ابزار شما می‌توانید محبوب‌ترین کلمات را با توجه به کشورهای مختلف بدست آورید.

Serpstat مانند دیگر ابزارها رایگان نبوده و از 39 دلار تا 239 دلار به صورت ماهانه قیمت گذاری شده است.

قیمت: $39 – $239/ ماهانه

34- Soovle

Soovle
Soovle

استفاده از این ابزار بسیار آسان بوده و شما فقط باید کلمات کلیدی یا اصطلاحات مورد نظر خود را جستجو کنید. این ابزار اطلاعات را از چندین موتور جستجو و سایت نظیر Google ، Bing ، Yahoo، YouTube و حتی Wikipedia جمع آوری می‌کند و آن‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. Soovle رایگان بوده و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه نیست.

35- Spyfu

Spyfu
Spyfu

Spyfu از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل سایت است. این سایت با نمایش تعداد جستجوی ارگانیک کلمه‌ی کلیدی شما عملکرد شما را نمایش می‌دهد. علاوه بر این می‌توانید عملکرد رقبا را نیز در نظر داشته باشید. به این شکل که لیستی از کلمات کلیدی اصلی رقیبانتان را ارزیابی کنید. این ابزار تحقیق کلمات کلیدی لینک‌های داخلی سایت را نیز شناسایی می‌کند.

با کمک ابزار Spyfu می‌توانید که استراتژی سئو خودتان را بچینید. همچنین می‌توانید کسب درآمد از تولید محتوا را آغاز کنید. این ابزار رایگان نبوده و دامنه‌ی قیمتی آن از 33 دلار تا 299 دلار می‌باشد.

36- Ubersuggest

ابزار عالی تحقیق کلمات کلیدی Ubersuggest
ابزار عالی تحقیق کلمات کلیدی Ubersuggest

ابزار  Ubersuggest یکی از معروف‌ترین ابزارهای دنیا در زمینه Keyword Planning است. گستردگی نتایج این ابزار به شکلی است که حتی کللماتی را که ا Google Keyword Planner پیدا نمی‌کند را ارائه می‌دهد. این ابزار یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی است که با وجود وسعت تنوع کلمات کلیدی و دقت بالای آن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

37- Wordstream

wordstream
wordstream

Wordstream یک ابزار برای ارائه‌ی تبلیغات و افزایش میزان بازدید تبلیغ و کمپین است. این ابزار برای جستجوی کلمات کلیدی منبع رایگان مناسبی است. Wordstream برای سئو و PPCها به دیجیتال مارکترها کمک می‌کند و کلماتی همراه با گروه بندی و تجزیه و تحلیل در اختیار آن‌ها می‌گذارد. این سایت، حتی کلمات کلیدی منفی را نیز پیدا می‌کند و شما را برای عدم استفاده از آن‌ها هوشیار می‌کند.

38- Wordtracker

ابزار تعیین تعداد سرچ کلمه کلیدی Wordtracker
ابزار تعیین تعداد سرچ کلمه کلیدی Wordtracker

Wordtracker ابزار تعیین تعداد سرچ کلمه کلیدی است. با استفاده از این ابزار تحقیق کلمات کلیدی می‌توانید میانگین سرچ روزانه‌ی کلمات مختلف را با توجه به جغرافیای متفاوت آن‌ها بسنجید. کافی است شما کلمه‌ی مورد نظر را وارد کنید و به راحتی 100 کلمه مرتبط با آن را دریافت کنید. البته تجربه نشان داده است که این ابزار درصد خطای بالایی دارد و داده‌های آن با Google Trends همخوانی ندارد.

قیمت: رایگان — $27 – $99/ ماهانه

39- WordZe

WordZe
WordZe

WordZe کلمات مناسب و مفید حوزه کاری یا همان نیچ (niche) خود را بدست آورید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک کلمه کلیدی را سرچ کنید. به همین سادگی صدها ایده برای کلمه‌ی کلیدی همراه با میزان اطلاعات مربوط به کلمه، مقدار CPC، مقدار ترافیک، سطح رقابت و … را دریافت خواهید کرد. دسترسی به این ابزار به صورت رایگان بوده و لازم به پرداخت هزینه‌ای از جانب کاربران نیست.

قیمت: رایگان

این مقاله را از دست ندهید: سئو کلاه سفید

بالاخره از کدام ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنیم؟

خب به نظرم کامل‌ترین مقاله درباره ی تحقیق کلمات کلیدی را برای شما آماده کرده‌ایم. این نکته خیلی مهم است که شما بدانید نیاز نیست از همه این ها استفاده کنید. از چندتا از این ابزارها استفاده کنید کافی است. و یادتان باشد که خب با توجه به کسب و کارهای مختلف به نظرم نمیتوان

آنچه که نتیجه گرفتید، از همان استفاده کنید، نیازی به گیج شدن و درگیری های مختلف نیست. تمامی این ابزارها کارایی بسیار ساده ای دارند. استفاده‌ بهینه از کلمات کلید به بالا آمدن سایت شما در جستجوی ارگانیک گوگل می‌کند. با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی علاوه بر دریافت Keywords و تجزیه و تحلیل آن‌ها، به اطلاعات دقیقی از سایت رقبا، استفاده‌ی آن‌ها از کلمه‌ کلیدی مورد نظر و… دست می‌یابید. بهتر است قبل از استفاده از این اصطلاعات جهت آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی گام بردارید.

مقاله مرتبط: safe search گوگل

ابزار تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

این ابزارها سایت‌ها و یا نرم‌افزارهایی که هستند که با تحقیق بر روی تمامی سایت‌های گوگل، یوتیوب، Bing و… کلمات کلیدی مرتبط با موضوع شما را پیدا کرده و تجزیه و تحلیل می‌کنند.

بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

ابزار تحقیق کلمات کلیدی  Ahref، SEMrush، MOZ، Spyfu تعدادی از بهترین این ابزارها هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ابزارهایی که معرفی کرده بودین مثل Ubersuggest رو منم استفاده کرده بودم هرچند نسخه پولیش خیلی اپشن های بیشتری داره ولی رایگانشم کار راه بندازه و واقعا اطلاعات خوبی میده حتی خود نیل پتل هم اموزشش رو توی سایتاش و یوتیوبش گذاشته برای همین خیلی من باهاش حال می کنم.
  الکسا هم خوبه توی نسخه های پولی یکی از بهترین هاست.

  پاسخ
 • هر چی ابزار معرفی کردید جزء این سه دسته هستن:
  یا پولی هستن
  یا لوکیشن ایران رو ساپورت نمیکنن
  یا اشتباه معرفی کردید مثل اسکریم فراگ که هیچ ربطی به کلمه کلیدی نداره.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مهر 24, 1400 6:20 ب.ظ

   1. کیورد پلنر رو شما حتی اگر کمپین در حال اجرا نداشته باشید هم میتونید استفاده کنید
   2. از اسکریمینگ فراگ میتونید با توجه به لینک سازی داخلی سایت های رقیب کلمه کلیدی استخارج کنید
   3. گوگل ترندز کاملا رایگان
   4. keywordtool هم لیست کیورد رو رایگان میده
   5. kwfinder هم میتونید به صورت اشتراکی با هزینه خیلی پایین تهیه کنید
   و درنهایت ما سعی کردیم هم کسانی که پروژه داخلی دارند و هم خارجی رو هدف قرار دهیم
   ممنون از نظرتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست