آیا می توانید تنظیمات استوری اینستاگرام را مانند یک حرفه ای انجام دهید؟ دانستن این اطلاعات چه کمکی به شما در سیستم همکاری در فروش اینستاگرام می کند؟ به طور کلی استوری های این رسانه اجتماعی در مقایسه با پست ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و در کسب درآمد از اینستاگرام نیز تاثیر مثبتی دارند. انتشار آسان در قالب عکس، فیلم، بومرنگ، متن و روش های دیگر در کنار مدت ماندگاری 24 ساعته در صفحه شخصی کاربران، از جمله ویژگی های استوری این برنامه است. با وجود قابلیت استوری اینستاگرام می توانید در آن واحد 100 عکس و فیلم را منتشر کنید و فالوورهای شما نیز با فرستادن ایموجی یا متن (و به تازگی لایک استوری اینستاگرام) به آن ها واکنش نشان دهند.

در این مقاله قصد داریم به آموزش تنظیمات استوری اینستاگرام فارسی و انگلیسی بپردازیم و در انتها در خصوص قابلیت های جدید این رسانه محبوب در سال 2022 صحبت کنیم. برای راحتی شما تنظیمات را به انگلیسی توضیح دادیم ولی ترجمه هر بخش را هم در اینستاگرام فارسی داخل پرانتز گذاشتیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا از این نکات برای افزایش فروش کسب و کار اینترنتی خود و معرفی آن به شکل استوری، استفاده کنید.

برای شما فایل PDF را تهیه کرده ایم.

آموزش کامل تنظیمات استوری اینستاگرام در آیفون و اندروید

تنظیمات استوری اینستاگرام در آیفون

برای ورود به بخش تنظیمات استوری اینستاگرام کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کلیک روی علامت سه نقطه در بالا سمت راست صفحه کاربری
 • انتخاب گزینه Setting (تنظیمات)
 • کلیک روی گزینه Privacy (حریم خصوصی)
 • انتخاب گزینه Story (داستان)

آنچه درمورد مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام باید بدانید!

چگونه استوری را از دید سایرین مخفی کنیم؟

در این بخش می توانید مشخص کنید که چه افرادی استوری های شما را مشاهده نکنند. تنها کافی است روی این بخش کلیک کنید تا فهرستی از افراد به نمایش درآید.

حالا باید روی نام افراد کلیک کنید یا در بخش جستجو نام فرد یا افراد مورد نظر را بنویسید و در آخر نیازی به تایید نیست.

تنظیمات استوری اینستاگرام در ایفون

نحوه به اشتراک گذاری استوری با دوستان صمیمی

در این بخش می توانید Close friends (دوستان صمیمی) خود را انتخاب کنید. توجه کنید در زمان انتشار استوری و انتخاب گزینه Close friends، طبق الگوریتم اینستاگرام تنها افرادی می توانند استوری تان را مشاهده کنند که در فهرست دوستان صمیمی شما قرار دارند.

تنظیمات استوری اینستاگرام فارسی

تنظیمات بخش پاسخ دادن به استوری ها

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، فالوورها می توانند به استوری ها پاسخ دهند اما همین قابلیت جواب دادن را می توان در «تنظیمات استوری اینستاگرام» تغییر داد.

برای این کار سه گزینه پیش روی شما قرار دارد:

 • Everyone (دنبال کننده های شما): در این حالت همه می توانند به استوری ها پاسخ دهند. (در حالت عادی بخش ریپلای استوری روی این حالت تنظیم است.)
 • People you follow (دنبال کننده هایی که شما هم آن ها را دنبال می کنید.): تنها افرادی می توانند به استوری تان پاسخ دهند که شما آن ها را فالو کرده اید یا به عبارتی دیگر فالووینگ های شما.
 • Off (خاموش): در این حالت، بخش ریپلای برای مخاطبان به نمایش در نمی آید و هیچ کسی نمی تواند به استوری شما پاسخ دهد.
چگونه پیش نمایش استوری اینستاگرام را فعال کنیم

ذخیره استوری ها در گالری یا آرشیو

در این حالت دو گزینه برای انتخاب وجود دارد:

 • Save story to Gallery (ذخیره کردن داستان در گالری): با انتخاب این گزینه به صورت خودکار، استوری های شما در گالری گوشی تان ذخیره می شود.
 • Save story to archive (ذخیره کردن داستان در بایگانی): در این حالت به صورت اتوماتیک استوری در بخش آرشیو اینستاگرام ذخیره می شود و بعد از گذشت یک روز از انتشار استوری، تنها از همین بخش قابل مشاهده است.
قابلیت جدید استوری اینستاگرام

اشتراک گذاری استوری

در بخش اشتراک گذاری نیز سه گزینه برای انتخاب وجود دارد:

 • Allow sharing to story (مجاز کردن اشتراک گذاری در داستان): با انتخاب این گزینه به دیگران اجازه می دهید که پست ها و فیلم ها را در استوری های خود منتشر کنند و نام کاربری شما در کنار پست به نمایش در می آید.
 • Allow sharing to messages (مجاز کردن اشتراک گذاری در پیام ها): در این حالت، فالوورهای شما می توانند، استوری را در قالب یک پیام برای دوستان خود ارسال کنند. البته تنها استوری برای افرادی به نمایش در می آید که در بین فالوورهای شما قرار دارند.
 • Share your story to Facebook (اشتراک گذاری داستانتان در فیسبوک): با انتخاب این گزینه، استوری در آن واحد که در اینستاگرام به نمایش در می آید، در استوری فیسبوک نیز منتشر می شود.
چگونه زمان استوری را کم کنیم

چگونه پیش نمایش استوری اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه پیش نمایش استوری اینستاگرام را فعال کنیم

اینستاگرام مدتی قبل از قابلیت جدید خود رونمایی کرد، به طوری که کاربران می توانستند پیش نمایش استوری افراد را مشاهده کنند. حتماً می دانید، وقتی برنامه اینستاگرام را باز می کنید در بخش هوم در بالای صفحه می توانید تصویر تمام کسانی را که استوری گذاشته اند، مشاهده کنید.

اما شاید محتوای تمام استوری ها را دوست نداشته باشید و از طرفی مشاهده تک تک استوری ها فرآیندی زمانبر باشد.

از همین رو، این پلتفرم قابلیت جدیدی را در اختیار کاربران قرار داد که با این قابلیت، افراد می توانستند بدون نگاه به تمام استوری، پیش نمایشی از آن را مشاهده کنند. در واقع پیش نمایش، محتویات یک استوری را نشان می دهد، بدون این که لازم باشد آن را باز کنید.

بدون شک تمام کاربران یک بار این قابلیت را مشاهده کرده اند، اما اگر دیگر این قابلیت برایتان به نمایش در نمی آید و به دنبال فعال سازی آن هستید، باید به شما بگوییم هنوز در الگوریتم اینستاگرام برای استوری، توضیح کاملی در این مورد ارائه نشده است.

مدت زمان استوری اینستاگرام

همان طور که می دانید طبق تنظیمات استوری اینستاگرام، استوری بعد از انتشار برای یک روز در صفحه شخصی کاربر قرار می گیرد و فالوورها می توانند به طور نامحدود آن را مشاهده کنند.

در حالت عادی یک استوری 15 ثانیه است و با وجود این محدودیت زمانی، راهکارهایی برای پخش ویدیوهای طولانی تر از این زمان در یک استوری وجود دارد.

برای پخش ویدیوهای بیشتر از 15 ثانیه، می توانید از نرم افزارهایی مانند Continual، Storeo و Story Cutter کمک بگیرید. دو برنامه اول فقط برای گوشی های آیفون و برنامه سوم در گوشی های اندروید و آیفون قابل استفاده است.

برخی از کاربران می خواهند بعد از پایان یک روز، باز هم استوری را مخاطبان مشاهده کنند. در چنین شرایطی، هایلایت کردن استوری ها می تواند راهکاری عالی باشد.

البته اگر به «تنظیمات استوری اینستاگرام» سر بزنید، به طور کلی استوری ها در آرشیو قرار می گیرند. اما دیگر مخاطبان به این بخش دسترسی ندارند و فقط خودتان می توانید استوری را مشاهده کنید.

بهترین افکت های اینستاگرام را از اینجا با یک کلیک ببین

قابلیت جدید استوری اینستاگرام

در آپدیت های جدید این رسانه اجتماعی قابلیت تازه ای به نام Add Yours اضافه شده که به افزایش تعامل اینستاگرام کمک می کند. چراکه با وجود آن می توان استوری هایی را به صورت زنجیره وار درست کرد.

به این صورت که کاربر یک استوری درست می کند و استیکر Add Yours را روی آن قرار می دهد و به عنوان مثال می نویسد بهترین عکسی که خودتون با گوشی ثبت کردید.

حال، فالوورها می توانند با کلیک روی دکمه Add Yours، یک استوری در جواب به این شخص درست کنند. استوری جدید علاوه بر منتشر شدن در صفحه شخصی خود فرد، در فهرست پیج هایی قرار می گیرد که کاربران آن را با کلیک روی این استیکر می توانند مشاهده کنند.

از آن جایی که این استوری ها به صورت زنجیره وار بین فالوورهای افراد مختلف تکرار می شود، مجموعه زیادی را در بر می گیرد که می تواند در افزایش فالوور اینستاگرام نیز تاثیرگذار باشد.

سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم به ارائه توضیحات کافی در مورد تنظیمات استوری اینستاگرام بپردازیم. برخی از کاربران این سؤال را دارند که چگونه زمان استوری را کم کنیم؟ در پاسخ باید گفت طبق قوانین اینستاگرام چنین چیزی اصلاً امکان پذیر نیست، چون زمان آن از قبل مشخص شده است.

این رسانه اجتماعی بستری عالی برای کسب درآمد به شمار می رود. اما باید با اصطلاحات و راهکارهای خاص برای افزایش ایمپرشن، افزایش ریچ اینستاگرام و موارد دیگر برای درآمدزایی از این شبکه اجتماعی آشنا باشید.

همچنین در صورتی که به فعالیت حرفه ای در این برنامه علاقه دارید، بهتر است در مورد الگوریتم اینستاگرام برای اکسپلور بیشتر بدانید تا با ورود پست ها به این بخش، فالوورهای بیشتری جذب کنید.

سؤالات متداول

چگونه می توان استوری یک نفر را بدون این که بفهمد، مشاهده کرد؟

روی استوری نفر قبل یا بعد از شخص مورد نظر کلیک کنید.
سپس، با فشار انگشت، استوری را متوقف کنید.
صفحه را به سمت راست یا چپ بکشید. البته نباید کامل بکشید، چون دیگر در این حالت نام شما در فهرست بازدیدکنندگان استوری قرار می گیرد.

آیا می توانم بعد از انتشار، استوری را ویرایش کنم؟

به طور کلی، بعد از انتشار استوری، دیگر نمی توانید محتوای آن را ادیت کنید. تنها می توانید آن را ذخیره یا حذف کنید اما امکان تغییر عکس کاور و نام هایلایت از بخش تنظیمات وجود دارد.

2.8/5 - (5 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست