از زمانی که استوری به قابلیت‌های اینستاگرام اضافه شده است، تعامل کاربران بسیار افزایش یافته و میزان زمان بسیار زیادی را در این بستر میگذرانند. الگوریتم اینستاگرام برای استوری چگونه عمل میکند و چطور میشه با توجه به الگوریتم اینستاگرام، افزایش بازدیدکنندگان را تجربه کرد؟

در اواخر سال 2017 در کل جمعیت Snapchat پیشی گرفتند و در حال حضور حدود 300 میلیون کاربر روزانه دارند. این عدد تقریبا برابر با تعداد جمعیت کل ایالات متحده آمریکا است.

همانطور هم که قبلا و در مقالات قبلی گفتیم، استوری یکی از بهترین راهکارها برای کسب درآمد از اینستاگرام است. چرا؟ چون مردم مدت زمان بسیار زیادی را در این بستر صرف میکنند و همچنین نرخ تبدیل بسیار خوبی هم دارد.

پیشی گرفتن کاربران استوری اینستاگرام از اسنپ چت
منبع

اینستاگرام این قابلیت را بریا شما فراهم کرده است تا بتوانید تنها با 1 کلیک به فضای استوری رفته و از این بستر لذت ببرید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که الگوریتم اینستاگرام برای استوری چطوری این استوری‌ها را مرتبط میکند؟ ترتیب این کار به چه شکل است؟

نکته جذاب داستان این هستش که الگوریتم اینستاگرام برای اکسپلورر حتی به تعامل استوری‌های شما نیز نگاه می‌کند.

خب، همه هم میخوان وارد اکسپلورر بشن. پس دیگه چه موقعیتی از این بهتر. کالا هم رایگان!!

لیست بندی الگوریتم اینستاگرام برای استوری چگونه است؟

اگر حقیقت را بخواهید بدانید که باید گفت هیچ کس واقعا نمیداند که این الگوریتم به چه صورت کار میکند. چطور میشود بازدیدکنندگان استوری را افزایش داد؟

اما یک حدس‌هایی میشه زد و طبق تجربه می‌شود به یک مواردی رسید.

به طور مثال:

 • محتوای جذاب
 • میزان بازدید افراد سابق از استوری شما
 • میزان تعامل پیج
 • زمان
 • تعامل کلوزفرندزها
 • میزان فعالیت شما
 • استفاده از ویژگی‌ها

در الگوریتم اینستاگرام برای استوری تاثیر گذارند.

محتوای جذاب

میشه گفت اصلی‌ترین موضوعی که در افزایش تعامل در اینستاگرام، فروش، فالوور و همه چیز موثر است، محتوای جذاب است.

اگر محتوای شما آنقدر جذاب باشد که فالوورهای شما برای دیدن محتوای شما بیقرار باشند آنوقت مسلما اینستاگرام هم میزان نمایش شما در جایگاه‌های برتر به شدت افزایش خواهد داد.

میزان بازدید افراد سابق از استوری‌های شما

به طور مثال فرض کنید که من قبلا استوری‌های شما را دیده‌ام و خیلی به آن‌ها علاقه دارم. خب خیلی واضح هستش که اگر دوباره هم استوری بذارید جزوه اولین صفحاتی خواهید بود که استوری‌هایتان برای من به نمایش در می‌آید.

خیلی مشخص هستش چیزی که دوسش داشتم مسلما باید نمایش بیشتری هم برای من داشته باشد.

میزان تعامل پیج

گاهی اوقات هست که میزان تعامل پیج شما بالاست ولی در استوری فعالیت نمی‌کنید. خب از آن‌جایی که تعامل پیج بالاست اگر شروع به استوری گذاشتن بکنید نیز، شانس نمایش زیادی خواهید داشت.

زمان ارسال استوری

مخاطبان شما بیشترین میزان تعامل را در چه ساعاتی دارند؟ مسلما استوری‌ها و پست‌های خود را هم باید در همان زمان‌ها بگذارید.

نمی‌شود که به طور مثال بیشترین میزان تعامل مخاطبان شما در ساعات 10-12 باشی بعد شما در ساعت 15 استوری بگذارید و انتظار تعامل و نمایش هم داشته باشید.

پس زمان انتشار محتوا در هر بستری بی‌‌شک یکی از اساسی‌ترین نکاتی‌است که باید آن را در نظر بگیرید.

تعامل کلوزفرندزها یا همان دوستان نزدیک

آیا دوستان نزدیک شما که در اینستاگرام به عنوان Close Friends قرار دارند تعامل خوبی با استوری‌های شما دارند؟

وقتی دوستان شما که به شما علاقه‌مند هستند تعاملی با محتوای انتشار شده توسط شما نداشته باشند، آنوقت یک سیگنال بسیار قوی برای اینستاگرام است که نشان می‌دهد محتوای شما جذاب نیست.

میزان فعالیت شما

مسلما اگر روزانه به صورت مرتب در استوری تولید محتوا کنید، شانس بسیار بیشتری برای نمایش چه از نظر رتبه بندی و چه از نظر میزان نمایش خواهید داشت.

وقتی محتوای تولیدی علاوه بر کیفیت، کمیت مناسبی نیز با توجه به کسب و کار شما داشته باشد، میتواند تعامل بسیار بیشتری را نسبت به رقبایتان ایجاد کند.

اما اگر مثلا ‌هفته‌ای 1 استوری اینستاگرام میگذارید ولی رقبای شما روزانه و در چند نوبت این کار را انجام می‌دهند، مسلما نباید انتظار آن‌چنان زیادی را هم داشته باشید.

استفاده از قابلیت و ویژگی‌های استوری اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام برای استوری، عاشق این است که شما از قابلیت‌های جدید آن استفاده کنید.

موقعی که این الگوریتم ببیند که شما فردی به روز هستید و موارد مختلف را آزمایش می‌کنید، مسلما آن هم یک سری ویژگی‌های خاصی را برای شما در نظر می‌گیرد.

استفاده متناسب، به جا و کاربردی باعث می‌شود که الگوریتم اینستاگرام برای استوری هم اجازه نمایش بیشتری را برای شما فراهم کند.

همچنین اگر این قابلیت‌ها درست استفاده کنید، میتوانید میزان تعامل خود را نیز به میزان بسیار قابل توجهی افزایش دهید.

ترتیب مخاطبان در استوری اینستاگرام

اما بعد از اینکه گفتیم چه کارهایی باید انجام بدیم تا استوری ما جزو استوری‌های ابتدایی برای نمایش مخاطبان باشد، حالا میخواهیم بگوییم که چطور میتوانیم مخاطبانی که استوری‌های ما را مشاهده میکنند ترتیب بندی کنیم.

به طور مثال فرض کنید که شما 10 پیج رو زیر نظر دارید و آن‌ها را آنالیز میکنید. حالا میخواید ببینید که آیا استوری شما را دیده‌اند یا نه.

خب اگر تعداد بازددیدکنندگان کم باشد که مشکلی وجود ندارد و به راحتی میتوانید بهفمید، اما اگر مثلا استوری‌های شما به طور متوط 10 هراز بازدید داشته باشند چطور؟

حالا یکسری راهکارها وجود داره تا افرادی که دوست دارید در بالای اون لیست قرار بگیرید.

بازدید استوری آن‌ها

از مهم‌ترین نکاتی که میتوانید رعایت کنید این است که خب شما هم استوری‌های آن افراد را ببینید.

اینطوری یک تعامل متقابل ایجاد می‍‌شود و باعث خواهد شد تا بتوانید این افراد را راحت‌تر در بالای لیست بازدیدکنندگان استوری‌های خود ببینید.

تعامل در دایرکت

بدون شک اصل اساسی تعامل است.

موقعی که تعامل دوطرفه باشد خیلی به ترتیب بندی کمک میکند.

حالا یکی از راه‌های تعامل، همین دایرکت است.

و اما چند مورد دیگر که میتوانید رعایت کنید عباتند از:

 • مشاهده پروفایل و پیج
 • کامنت گذاشتن
 • لایک کردن
 • سیو کردن پست
 • آرشیو کردن

نتیجه گیری

یکی از بهترین راهکارها برای افزایش فروش در اینستاگرام فعالیت در استوری است. دلیل آن هم کاملا واضح است و به طور کامل توضیح دادیم.

شاخص اصلی‌ای که باید به طور کل در اینستاگرام در نظر بگیرید، تعامل است. الگوریتم اینستاگرام برای لایک، اکسپلورر، استوری و یا هر چیز دیگری از مهم‌ترین فاکتورهایش تعامل است.

علاوه بر الگوریتم، این فروش است که به میان می‌آید. فروش بیشتر حاصل تعامل بیشتر خواهد بود.

نکته‌ای که وجود دارد این است که باید با حساسیت خاصی کارتون رو انجام دهید تا بتوانید یک نتیجه درست و منطقی بگیرید.

نمیتونید همینطور الکی و بیخودی شروع با گذاشتن استوری کنید. کار همینطوری الکی نمیشه.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه