معمولا کمتر کسی به ستینگ اینستاگرام خود سر می زند و در برخی موارد حتی نحوه ورود به تنظیمات اینستاگرام را نمی دانند. یادتان باشد که اپلیکیشن اینستاگرام ابزاری در دستان شماست و برای استفاده بهتر از آن باید با تنظیماتش به خوبی آشنا باشید. اگر می خواهید در استفاده از این شبکه اجتماعی به مشکل برنخورید و در آن موفق شوید؛ این مقاله را از دست ندهید که در مورد «تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید» در آن صحبت می کنم.

البته تنظیمات اینستا بخش های متنوع زیادی دارد که همه آن ها به کارتان نخواهد آمد. در این مقاله مواردی را بررسی و معرفی کرده ام که برای فعالیت موفق و پر بازده از اینستاگرام به آن ها نیاز خواهید داشت. اگر از طریق کسب و کارهای اینترنتی مانند همکاری در فروش با پوسانت بالا پول درمیاورید؛ باید در اینستاگرام فعال باشید و برای موفقیت در آن این مقاله به کارتان خواهد آمد.

این پی دی اف را بخوانید: PDF

تنظیمات اینستاگرام کجاست؟

تنظیمات اینستاگرام کجاست؟

نحوه ورود به تنظیمات اینستاگرام بسیار ساده است. اگر با گوشی می خواهید وارد تنظیمات شوید؛ کافی است که بعد از بازکردن پروفایلتان (پروفایل همان دایره کوچکی است که در پایین می بینید و عکس شما در آن قرار دارد)، بر روی سه خط بالای تصویر ضربه بزنید. کادری برای شما باز می شود که باید در آن گزینه Settings (یک المان چرخ دنده در کنارش دارد) را انتخاب کنید.  

اگر با مرورگر کامپیوترتان قصد ورود به تنظیمات را دارید، کافی است بر روی دایره سمت راست تصویری کلیک کنید که عکستان در آن قرار دارد. در این مورد فرقی ندارد که آیفون داشته باشید یا سیستم عامل موبایلتان اندروید باشد.

در قسمت بعدی با بخش های مختلف Settings آشنا می شویم.

با هم بخوانیم:
برگرداندن اکانت اینستاگرام
ورود به حساب اینستاگرام خودم از طریق گوگل

بخش‌ های مختلف تنظیمات اینستاگرام

بخش‌های مختلف تنظیمات اینستاگرام

با باز کردن تنظیمات، گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید که در این بخش قرار است همه آن ها را برایتان توضیح دهم. توجه داشته باشید که تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید فرق چندانی نکرده است. با استفاده از راهنمای جامع تنظیمات اینستاگرام که در ادامه می آید، دیگر نگران کار با این اپلیکیشن و بخش های مختلف Setting آن نباشید.

تنظیمات این شبکه اجتماعی، بخش های مختلفی دارد و به این خاطر سعی کرده ام تا به صورت طبقه بندی شده و گام به گام هر کدام را به شما معرفی کنم.

همچنین بدانید که remembering در اینستاگرام چیست

دعوت از دوستان – Folllow and Invite Friends

دعوت از دوستان - Folllow and Invite Friends

از اسم این بخش می توان فهمید که با چه قابلیتی سر و کار داریم. با استفاده از قابلیت های این قسمت از تنظیمات، می توانید دوستان و افراد مختلف را به پیج خود دعوت کنید. با استفاده از این بخش می توانید افراد بیشتری را از وجود پیج خود آگاه کنید و به این علت با این روش می توانید فالوورهای پیج خود را افزایش دهید. به علاوه از بخش دعوت از دوستان و افزایش فالورها می توانید به افزایش تعامل اینستاگرام خود کمک کنید.

در قسمت دعوت از دوستان، گزینه های زیر در دسترس شما قرار دارند:

Follow contacts

با این قابلیت می توانید افرادی که در لیست مخاطبین شما قرار گرفته اند و شماره آن ها را سیو دارید، به پیج خود دعوت کنید.

Invite Friends by whatsapp

با کلیک بر روی این گزینه، وارد واتساپ می شوید و می توانید پیام دعوت به پیجتان را برای اکانت مورد نظر خود ارسال کنید. در حال حاضر استفاده از واتساپ نیز رونق گرفته است و می توانید لینک ورود به پیج خود را در گروه های واتساپی و برای افراد مختلف ارسال کنید.

Invite Friends by email

با استفاده از این گزینه می توانید لینک دعوت پیج خود را از طریق ایمیل برای افراد مختلف ارسال کنید.

Invite Friends by sms

با کلیک بر روی این قسمت، می توانید لینک پیج خود را از طریق پیامک برای افراد مختلف ارسال کنید.

Invite Friends via

وقتی که روی این قسمت کلیک کنید، می توانید لینک پیج خود را در شبکه اجتماعی مورد نظر خود (مانند تلگرام یا روبیکا) برای افراد مختلف ارسال کنید.

اعلانات – Notifications   

اعلانات - Notifications

کاربرد این قسمت نیز از نام آن مشخص است و با استفاده از آن می توانید نوتیفیکیشن های بخش های مختلف اینستاگرام را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که این بخش مهم است زیر مدیریت اعلانات پیج شما را می توان از طریق آن کنترل کرد.

قسمت های مختلف Nottifications، شامل موارد زیر می شوند:

Pause all

اگر این قسمت را فعال کنید، کلیه اعلانات قسمت های مختلف اینستاگرام و پیج شما غیر فعال می شوند.

Posts, Stories and Comments

شما در این بخش می توانید تنظیمات Notifications را برای پست ها، استوری ها و کامنت ها تنظیم کنید. اختیارات و گزینه های متنوعی در این قسمت در اختیارتان گذاشته شده است.

Following and Followers

با استفاده از این قسمت، می توانید تعیین کنید که در هنگام فالو شدن برایتان اعلان بیاید یا خیر.

Direct Message and Calls

در این بخش، می توانید اعلانات دایرکت پیج خود را تنظیم کنید تا اگر کسی به شما پیام داد، متوجه شوید. اگر پیج کاری دارید، سعی کنید تا حتما تنظیمات این بخش را به دقت انجام دهید؛ زیرا باید به موقع جواب مشتریان خود را بدهید.

Live and Video

با استفاده از این گزینه می توانید نوتیفیکیشن لایوها و ویدئوهای (IGTV) خود را تنظیم کنید.

From Instagram

در این قسمت، می توانید سیستم اعلانات دریافت اطلاعات اینستاگرام را کنترل کنید.

همچنین بخوانید: رستریکت اینستاگرام

تنظیمات اینستاگرام حریم خصوصی – Privacy

تنظیمات اینستاگرام حریم خصوصی - Privacy

در این بخش می توانید تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام خود را انجام دهید. توضیحاتی را که در ادامه آمده است، به دقت بخوانید؛ زیرا برای مدیریت پیج خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد. بخش های مختلف تنظیمات Privacy شامل موارد زیر می شوند:

Private account

اگر این قسمت را فعال کنید، پیج شما خصوصی یا پرایوت می شود و دیگران برای دیدن محتوای آن باید ابتدا شما را فالو کنند. هنگامی که برای اولین بار اکانت خود را می سازید به صورت پیش فرض این قسمت غیرفعال است. خاموش بودن گزینه Private account به این معناست که پیج شما عمومی است و همه کاربران با باز کردن آن می توانند محتوای شما را ببیند. پس اگر می خواهید تا پیج شما عمومی نباشد، حتما پس از ساختن اکانت خود به این قسمت بروید و تیک آبی آن را فعال کنید.

اگر می خواهید پیج کاری یا فروشگاهی بزنید باید این قسمت غیرفعال باشد تا صفحه شما عمومی شود.

Limits

در این بخش می توانید برخی از اکانت ها و فالوورهایتان را برای گذاشتن کامنت و پیام دادن محدود کنید. کافی است به این قسمت بروید و افراد مورد نظر خود را انتخاب کنید. به گفته اینستاگرام این کار بر روی ریچ پیج شما تاثیر نخواهد گذاشت.

hidden words

در این قسمت می توانید برخی از کلمات و عبارت ها را انتخاب کنید تا در کامنت ها یا پیام های پیج شما مخفی یا محدود شوند. به عبارتی دیگر با محدودسازی این کلمات، آن هایی که در کامنت و پیام ارسال شوند، دیگران نمی توانند آن ها را ببینند. تنظیمان hidden words مخصوصا برای موضوعات حساس و کلمات توهین آمیز بسیار کاربردی است.

Comments

در این بخش می توانید نحوه کامنت گذاری و افرادی را که کامنت می گذارند، مدیریت کرده و آن ها را محدود کنید.

Posts

با استفاده از گزینه های این قسمت، می توانید تنظیمات پیج خود را به گونه ای تنظیم کنید که افراد لایک یا ویو پست های شما را نبینند. علاوه بر این در تنظیمات Posts، می توانید تگ کردن پیج خود را کنترل کنید.

Mentions

با استفاده از گزینه های بخش Mentions، تعیین کنید که چه افراد یا اکانت هایی می توانند شما را در پست های خود منشن کنند.

Story

این قسمت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا استوری ها یکی از مهم ترین محتواهای پیج شما به حساب می آیند. در بخش Story، می توانید تنظیم کنید که استوری های شما در آرشیو یا گالری سیو شود. علاوه بر این می توانید اکانت ها و افراد را برای پاسخ دادن به استوری یا شیر کردن آن، محدود کنید. گزینه های دیگری مانند Hide story و Close friend در این قسمت از تنظیمات وجود دارند.

Live

در تنظیمات Live، می توانید لایو خود را مدیریت کنید. با استفاده از گزینه هایی که در اختیارتان قرار می گیرند، می توانید افرادی که لایو شما را می بینند را محدود کنید. علاوه بر این اگر بخواهید که لایو شما در آرشیو سیو شود؛ باید گزینه آن را در اینجا فعال کنید.

Guides

گاید اینستاگرام به تازگی در این اپلیکیشن اضافه شده است و به وسیله آن می توانید موضوعات و محتوای پیج خود را طبقه بندی کنید. در این بخش از Instagram Settings، می توانید تنظیمات این امکان اینستاگرام را انجام دهید.

activity status

در این بخش می توانید تنظیمات را به گونه ای تغییر دهید تا فالوورهای شما از زمان حضور و فعالیتتان باخبر نشوند.

Messages

در این بخش از تنظیمات می توانید افرادی را که به شما پیام می دهند، محدود کنید. علاوه بر این می توانید تعیین کنید که چه اکانت ها و کاربرهایی می توانند شما را در گروه اینستاگرامی اضافه کنند.

Restricted Accounts

از تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید این بخش است که با کمک آن می توانید کاربرها و اکانت های خاصی را محدود کنید. این محدودیت به گونه ای است که اگر آن کاربر کامنت بگذارد بدون این که خودش متوجه شود، پیامش نمایش داده نمی شود.

Blocked Accounts

در این Blocked Accounts، می توانید لیست کاربران بلاک شده را مشاهده کرده و آن ها را مدیریت کنید.

اگر کاربر اینستاگرام هستید این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: حذف پیشنهادات سرچ اینستاگرام به صورت تک تک و یکجا

Muted Accounts

در برخی مواقع نمی خواهید کسی را آنفالو کنید؛ ولی با این وجود تمایلی برای دیدن پست ها یا استوری هایش را نیز ندارید. به این خاطر می توانید پیج مورد نظر را میوت کنید تا محتوای آن برایتان نمایش داده نشود. در این قسمت می توانید لیست این گونه اکانت ها را ببینید.

Accounts You Follow

در این بخش از تنظیمات، می توانید لیست کاملی از فالوورها و افرادی که فالو کرده اید را مشاهده کنید.

تنظیمات امنیتی – Security

تنظیمات امنیتی - Security

این بخش از تنظیمات بسیار مهم است و به این خاطر سعی کرده ام تا تمام بخش های آن را بررسی کنم. به خاطر داشته باشید که اگر تنظیمات این قسمت را به دقت انجام دهید، دیگر نگران از دست رفتن پیج یا درگیری های بازنشانی رمز عبور خود نخواهید بود.

قسمت های مختلف این بخش از تنظیمات را در ادامه توضیح می دهم:

Password

در این بخش می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید یا اگر آن را فراموش کرده اید، مجدد می توانید با استفاده از تنظیمات Password، رمز خود را بازیابی کنید.

Login Activity

با ضربه زدن بر روی Login Activity، می توانید لیست دستگاه هایی (گوشی یا کامپیوتر) را مشاهده کنید که پیج یا اکانت شما در آن ها فعال هستند. شما می توانید در این بخش مواردی را که نمی خواهید غیرفعال کنید تا پیج شما در آن دستگاه غیر فعال شود.

Saved Login Info

با فعال کردن Saved Login Info، برای هر بار ورود نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ندارید. البته این موضوع امنیت پیج شما را پایین می آورد و به همین دلیل معمولا به صورت پیش فرض غیر فعال است و بعد از ساختن اکانت یا پیج در صورت نیاز باید آن را فعال کنید.

Two-Factor Authentication

با فعال کردن Two-Factor Authentication، برای ورود به اکانت یا پیج خود باید دو مرحله را طی کنید و علاوه بر رمز، کد ارسالی از سمت اینستاگرام را نیز وارد کنید. فعال کردن این امکان، امنیت حساب کاربری شما را افزایش می دهد.

emails from Instagram

در برخی از مواقع اینستاگرام برایتان ایمیل می فرستد که می توانید در این بخش ایمیل ها را مشاهده کنید.

Security Checkup

در این Security Checkup می توانید چک لیستی از مواردی را مشاهده کنید که در امنیت حساب کاربری شما مهم هستند. در صورت نیاز می توانید آن ها را تغییر دهید.

apps and websites

اگر اپلیکیشن یا وب سایتی دارید که به پیج شما متصل هستند، می توانید لیست آن ها را در این بخش مشاهده کنید.

Ads – آگهی ها یا تبلیغات

Ads - آگهی ها یا تبلیغات

در این بخش می توانید موارد مرتبط با تبلیغات اینستاگرامی را مدیریت کنید. به دلیل محدودیت های موجود ممکن است تمام آن ها به درد کاربر ایرانی نخورد. در ادامه کاربردی ترین آن ها را معرفی می کنم:

ad topics

اگر تبلیغات اینستاگرامی را مشاهده می کنید که ممکن است برایتان خوشایند نباشد، می توانید در این قسمت و تنظیمات خاصی که دارد آن ها را مدیریت کرده و نمایش آگهی ها را برای پیج یا اکانت خود محدود کنید.

Accounts – حساب کاربری

Accounts - حساب کاربری

این قسمت به تنظیمات اکانت یا حساب کاربری شما اختصاص دارد و برای مدیریت و کاربردی کردن پیج خود باید به این قسمت توجه ویژه ای کنید. مواردی مانند زبان و اطلاعات شخصی در این قسمت تعیین می شود و باید پس از ساخت حساب کاربری خود، تنظیمات این قسمت را به دقت انجام دهید. در ادامه کاربردی ترین و مهمترین بخش های مختلف تنظیمات Account را مشاهده می کنیم:

Personal Information

در بخش Personal Information، اطلاعاتی شخصی خود را مشاهده می کنید که قابل ادیت هستند و شامل آدرس ایمیل، شماره تلفن، جنسیت و تاریخ تولد می شوند. به گفته توضیحات اینستاگرام، اطلاعات این قسمت حتی اگر پیج شما پابلیک یا عمومی باشد، برای دیگران نمایش داده نمی شوند.

Saved

در این قسمت می توانید پست های سیو شده را مشاهده کنید. علاوه بر این می توانید آن ها را پوشه بندی کرده و یا در صورت نیاز حذف کنید.

Close Friends

اگر قصد دارید که برخی از محتواهای خود را فقط برای افراد خاصی منتشر کنید، باید حتما سری به این قسمت بزنید و Close Friendsهای خود را مشخص کنید.

Language

در این قسمت می توانید زبان اپلیکیشن اینستاگرام را تنظیم کنید. زبان فارسی در بین زبان های ارائه شده وجود دارد که در صورت انتخاب آن تمامی پنل ها و نام های اینستاگرام، فارسی خواهند شد.

Mobile data use

تنظیمات اینستا برای مصرف کمتر اینترنت را باید در این قسمت انجام دهید.

Original Posts

اگر بخواهید پست های حود در گالری گوشی‌تان ذخیره کنید، باید از این قسمت استفاده کنید.

Request Verification

اگر بخواهید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید، باید به این بخش بروید. البته برای دریافت تیک آبی، باید شرایط خاصی داشته باشید که می توانید به مقاله گرفتن تیک آبی اینستاگرام مراجعه کنید.

Switch account type

در این قسمت می توانید تعیین کنید که اکانت شما از نوع بیزینس باشد یا شخصی.

Add New Professional Account

در این بخش می توانید اکانت جدیدی برای خود ایجاد کنید.

Help – راهنما

Help - راهنما

در این بخش از تنظیمات می توانید نحوه استفاده از بخش های مختلف این اپلیکیشن و توضیحات تکمیلی برای آن ها را مشاهده کنید. علاوه بر این از طریق report a problem می توانید مشکلات و درخواست خود را برای اینستاگرام ارسال کنید تا به آن رسیدگی شود. توصیه می کنم تا حتما این بخش را مطالعه کنید.

About – درباره ما

About - درباره ما

مانند هر سایت یا اپلیکیشن دیگری، در قسمت درباره ما، می توانید اطلاعات کاملی در مورد قوانین اینستاگرام و شرایط استفاده از آن به دست آورید.

نحوه ساخت بیزینس اکانت در اینستاگرام با یک کلیک

Theme – قالب

Theme - قالب

محیط کاربری اپلیکیشن اینستاگرام را می توانید از این قسمت تغییر دهید. کافی است که از بین گزینه های dark یا light، قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. در حالت کلی، تم پیش فرض برنامه یا  System Default فعال است.

حتما بخوانید: امنیت پیج اینستاگرام

تنظیمات آیفون و اندروید

تنظیمات اینستاگرام در آیفون و اندروید

کاربران در گوشی های آیفون و اندروید برنامه اینستاگرام را نصب می کنند و از طریق این اپلیکیشن وارد حساب کاربری خود می شوند. بر اساس بررسی های که انجام دادم، مشخص شد که تنظیمات در اندروید با آیفون تفاوت زیادی ندارد و کاربران آیفون به همان گزینه هایی دسترسی دارند که کاربران اندروید در اختیارشان است.

مقاله مرتبط:
الگوریتم اینستاگرام
دی اکتیو اینستاگرام

سخن آخر

برای این که بتوانید از اینستاگرام به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، توصیه می کنم تا این مقاله را به دقت بخوانید تا با بخش های مختلف تنظیمات آن بهتر آشنا شوید. سعی کرده ام تا تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید را بررسی کرده و هر کدام را معرفی کنم. علاوه بر این «نحوه ورود به تنظیمات اینستاگرام» را توضیح داده ام. آشنایی با نکات این مقاله می تواند شما را از دردسرهایی مانند هک شدن، گم کردن پسورد یا موارد از این دست رها کند.

همچنین بخوانید:
ترفندهای اینستاگرام
لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام

سوالات متداول

چگونه تنظیمات اینستاگرام را فارسی کنیم؟

برای این کار باید در Accounts – حساب کاربری و قسمت Language زبان فارسی را انتخاب کنید.

مهمترین تنظیمات در اینستاگرام کدام است؟

به نظر من در قسمت تنظیمات اینستاگرام، بخش حریم خصوصی و بخش امنیت از اهمیت زیادی برخوردارند و باید به آن ها توجه ویژه ای کنید.

روش ریست تنظیمات اینستاگرام چگونه است؟

تقریبا می توان گفت که اکثر قسمت های تنظیمات اینستاگرام قابلیت ادیت و ویرایش را دارند و می توان آن ها را تغییر داد. به همین دلیل می توان در بخش های مختلف تنظیمات را ریست کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست