اینستاگرام، با بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیاست. در حال حاضر اینستاگرام، به جزئی جدایی ناپذیر در بازاریابی شبکه های اجتماعی تبدیل شده و میلیون ها نفر در کشور ما از طریق این شبکه اجتماعی محبوب، درآمد دارند و زندگی خود را می گذرانند. گام اول کسب درآمد از اینستاگرام، ساخت یک حساب تجاری و طراحی پیج اینستاگرام به شیوه ای کاملا حرفه ای است. برای این کار باید با اصول چیدمان (لی اوت) اینستاگرام آشنا باشید.

شما می توانید به روش های مختلفی از اینستاگرام درآمد داشته باشید؛ ولی پیش از هر کاری باید یک ایده کسب و کار خوب داشته باشید، مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و یک پیج حرفه ای بسازید. پیش از شروع پست گذاشتن، باید در رابطه با لی اوت مورد نظر خود تصمیم بگیرید و پست های خود را بر آن اساس طراحی کنید.

در این آموزش طراحی پیج اینستاگرام، می خواهیم در رابطه با «چیدمان اینستاگرام» صحبت کنیم و شما را با اصطلاحات اینستاگرام در این زمینه آشنا کینم و به شما بگوییم که برای طراحی پیج موفق در اینستاگرام، باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

لی اوت پیج اینستاگرام چیست؟

منظور از لی اوت پیج اینستاگرام چیست؟

وقتی صحبت از لی اوت یا چیدمان اینستاگرام می شود، منظور نحوه قرارگیری پست ها در صفحه اصلی پیج شماست. اهمیت چیدمان اینستاگرام برای افرادی که قصد گرفتن تیک آبی اینستاگرام را دارند بیشتر مشخص می شود.

اکثر مخاطبان پیش از فالو کردن یک پیج در این شبکه اجتماعی، نگاهی کلی به پروفایل آن پیج می اندازند. در صورتی که طراحی پیج اینستاگرام حرفه ای باشد، شانس فالو شدن آن توسط مخاطبان بیشتر می شود. شما باید لی اوت پیج اینستاگرام را با در نظر گرفتن مخاطب یا پرسونای هدف خود، انتخاب کنید.

چیدمان اینستاگرام، علاوه بر زیبایی‌شناسی و اثرات روانشناختی که در جذب مخاطب برای اینستاگرام مارکتینگ دارد، یکی از پارامترهای مورد نظر الگوریتم اینستاگرام است و می تواند سبب شود که پست های شما، در میان نتایج برتر اکسپلورر اینستاگرام قرار بگیرند.

همچنین این مقاله را از دست ندهید: ترفندهای اینستاگرام

طراحی پیج اینستاگرام چه عناصری دارد؟

عناصر مهمی که برای طراحی پیج خود به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد، شامل موارد زیر می شود. توجه داشته باشید که رعایت این موارد می تواند به زیبایی و ساختار کارآمد پیج کاری شما کمک زیادی کند.

1- عکس های با کیفیت

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید در لی اوت پیج اینستاگرام رعایت کنید، استفاده از عکس های با کیفیت است. هیچ کس دوست ندارد عکس های بی کیفیت و پیکسلی شده را در اینستاگرام ببیند. بنابراین، از حداکثر امکانات عکاسی خود و ترجیحا از یک عکاس حرفه ای برای گرفتن عکس هایی با کیفیت به منظور به اشتراک گذاری در پیج اینستاگرام استفاده کنید.

2- رعایت یک تم ثابت

یکی از مهم ترین نشانه های یک پیج حرفه ای در اینستاگرام، پیروی عکس ها و پست ها از یک تم ثابت است. مثلا شما تصمیم می گیرید که «طراحی پیج اینستاگرام» شما ساده گرایانه باشد. در این صورت باید تمامی پست هایی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید، اینگونه باشند.

علاوه بر این شما باید از یک تم رنگی خاص در تمامی پست های خود استفاده کنید. در صورتی که از فیلتر برای عکس های خود استفاده می کنید، این فیلتر نیز باید در تمامی پست ها یکسان باشد یا از یک الگوی خاص پیروی کند.

3- حفظ چیدمان اینستاگرام

عکس هایی که می خواهید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، باید هم اندازه بوده و نسبت تصویر آن ها یکی باشد تا چیدمان پیج اینستاگرام شما یکدست شود.

این مقاله نیز به دردتان خواهد خورد: پیج موفق در اینستاگرام

معرفی ۷ لی اوت پیج اینستاگرام

شما می توانید پست های خود را با چیدمان های مختلفی در پیج اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید. با این که از چیدمان های گوناگون، برای کسب و کارهای مختلف و به منظور تأثیرگذاری روی دسته های خاصی از مخاطبان استفاده می شود؛ اما اگر نخواهید خیلی به خودتان سخت بگیرید، می توانید از هر چیدمانی که تمایل داشته باشید، استفاده کنید.

چیزی که واقعا اهمیت دارد، وجود یک رابطه مشخص بین پست ها و یک چیدمان منظم در صفحه اینستاگرام شماست. در ادامه هفت نوع چیدمان اینستاگرام را که محبوبیت بسیار زیادی دارند، به شما معرفی می کنیم.

1- مدل مربعی

مدل مربعی طراحی

ساده ترین لی اوت برای یک پیج اینستاگرام، از نوع مربعی است. در این نوع لی اوت پیج اینستاگرام، به ترکیب بندی توجهی نمی شود و فقط کافی است همه پست های شما، یک نسبت تصویر مربعی ساده داشته باشند و از یک تم رنگی و سبک عکاسی یکسان، پیروی کنند.

2- مدل قطری

چیدمان اینستاگرام به صورت قطری

در این نوع طراحی پیج کاری اینستاگرام که توسط بسیاری از پیج های حرفه ای استفاده می شود، پست ها در صفحه اصلی اینستاگرام رابطه ای قطری با هم دیگر دارند. برای مثال اگر شما در زمینه فروش گیاه های آپارتمانی فعالیت دارید، هر نوع از پست های شما (مثلا پست های آنتوریوم، پست های ارکیده، پست های سرخس و …) باید با آرایشی قطری در پیج اینستاگرام شما قرار بگیرند.

3- مدل کاشی

لی اوت پیچ اینستاگرام به صورت کاشی

در این نوع طراحی پیج، هر پست را به عنوان یک کاشی در نظر بگیرید. ساده ترین روش برای ایجاد این نوع طراحی، استفاده از پست های شامل متن و یک زمینه سفید یا ساده دیگر است.

این روش برای ایجاد تم در طراحی پیج، بسیار ساده است. به علاوه فالوورهای شما می دانند که پست بعدی شما چه خواهد بود؛ هنگامی که یک عکس پست می کنید، پست بعدی شما یک نوشته خواهد بود. در نوشته های خود خلاقیت به خرج دهید و برای مثال از نقل قول ها یا عناوین پست های بلاگ خود استفاده کنید.

4- مدل ردیف به ردیف

به صورت ردیف به ردیف

در این نوع چیدمان اینستاگرام، در هر ردیف پست هایی مشابه قرار می گیرد. ردیف ها می توانند به صورت یک در میان موضوعات مشابه داشته باشند. برای مثال اگر در یک ردیف، صرفا نقل قول به اشتراک می گذارید، در ردیف بالایی باید عکس باشد و در ردیف بعدی می توانید باز هم نقل قول به اشتراک بگذارید.

5- مدل صورت ستون در وسط

چیدمان به صورت ستون در وسط

در این نوع لی اوت، یک ستون از پست های مشابه که معمولا زمینه ای سفید دارند، در مرکز صفحه اصلی پیج شما قرار می گیرند. حفظ چیدمان پیج در این نوع طراحی بسیار راحت است ولی در کنار این موضوع از نظر زیبایی شناسی، می توان آن را یک لی اوت بسیار جذاب دانست.

6- مدل مرزهای عریض بین پست ها

لی اوت پیج اینستاگرام با مرزهای عریض بین پست ها

یکی از بهترین انواع طراحی پیج اینستاگرام که خیلی از کسب و کارها از آن استفاده می کنند، طراحی دارای مرزهای عریض بین پست ها است. برای ساخت پست اینستاگرام مناسب برای این نوع چیدمان می توانید از چندین برنامه طراحی که برای این کار ساخته شده اند، استفاده کنید. مرزها باید دارای یک رنگ ساده مثل سفید یا سیاه باشند.

7- مدل رنگین کمانی

مدل رنگین کمانی

این نوع چیدمان لی اوت اینستاگرام را می توان نوعی چیدمان ردیفی دانست که هر ردیف آن، یک تم رنگی خاص دارد. برای اجرای این نوع لی اوت، باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و اگر بتوانید آن را به صورت اصولی اجرا کنید، پیج شما واقعا زیبا می شود. یک روش ساده برای این کار استفاده از فیلترهای رنگی روی عکس ها است.

دریافت پی دی اف مقاله: «راهنمای طراحی پیج اینستاگرام»

جمع بندی

یکی از مهم ترین نکاتی که بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ آن را رعایت می کنند، طراحی پیج اینستاگرام به صورت حرفه ای است. لی اوت پیج اینستاگرام در جذب فالوور و افزایش فروش اینستاگرام نقش بسیار مهمی دارد و اگر پست های خود را به صورت نامنظم و بدون الگویی خاص منتشر کنید، در جذب فالوور خیلی موفق نخواهید بود.

در این مقاله، ۷ چیدمان اینستاگرام جذاب و محبوب را برای طراحی پیج کاری به شما معرفی کردیم. شما می توانید کار طراحی پیج را به سرویس های دیجیتال مارکتینگ بسپارید. قیمت طراحی پیج اینستاگرام، با توجه به چیدمان مورد نظر شما متفاوت است ولی این کار خیلی سخت نیست و به شما توصیه می کنیم که خودتان آن را انجام دهید. کافی است با اصول طراحی لی اوت پیج اینستاگرام آشنا باشید.

مقاله مرتبط: تنظیمات اینستاگرام

سوالات متداول

طراحی پیج اینستاگرام اصولی چه تاثیری در موفقیت پیج دارد؟

اگر بتوانید چیدمان اینستاگرام را به خوبی طراحی و اجرا کنید، می توانید مخاطبان بیشتری را جذب خود کنید و تعداد فالوورها و همچنین تاثیرگذاری پست هایتان افزایش پیدا خواهد کرد.

چند نوع لی اوت اصلی برای ساختن پیج اینستاگرام وجود دارد؟

در کل 7 نوع لی اوت اصلی و کاربردی برای طراحی پیج در اینستاگرام وجود دارد که در این مقاله به تفصیل در مورد آن ها صحبت شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • برای پیدا کردن لی اوت های بیشتر میشه منبعی معرفی کنین؟ خیلی توی انتخاب تم پیج اینستاگرامم سردرگم هستم آخه

  پاسخ
 • با سلام و با تشکر
  چیدمان پیج اینستاگرامی چقدر در جذب مخاطب تاثیر داره و آیا ارزش داره برای حفظ ظاهر محتوای خوب رو در برخی از مواقع فدا کنیم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   اسفند 3, 1400 2:15 ب.ظ

   اولین موردی که بعد از عکس پروفایل در پیج اینستاگرام جلب توجه می کند، چیدمان پیج است برای همین باید برای آن وقت و هزینه صرف کرد تا به نتیجه دلخواه رسید. فقط یادتان باشد چیزی را فدای دیگری نکنید و تمام سعی خود را بکنید همه را با هم پیش ببرید.

   پاسخ
 • افشین مرادی
  دی 19, 1400 4:58 ب.ظ

  برای افزایش خلاقیت در طراحی پیج اینستاگرام راهکاری دارین؟

  پاسخ
 • مدل رنگین کمانی واقعا متنوع و جالبه ادم دلش باز میشه. مخصوصا برای پیج های دخترونه گزینه مناسبیه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست