آنالیز پیج اینستاگرام چیست؟ آیا ابزار تحلیل و آنالیز رایگان اینستاگرام وجود دارد؟ چگونه آنالیز فالوور اینستاگرام داشته باشیم؟ اگر همیشه کنجکاو بودید که چطور میشود به ایرادات پیج خود پی ببرید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.  با آنالیز اینستاگرام خود می توانید به درک درستی از پیجتان برسید و برنامهریزی صحیحی برای پیجتان داشته باشید.

آشنایی بیشتر با تکنیک‌ های بهبود پیج اینستاگرام، می‌ تواند موجب ارتقای کسب و کار مجازی شود. از مهم‌ترین تکنیک‌ های بهبود کسب و کار اینترنتی، آنالیز پیج اینستاگرام است. این روش تأثیر قابل توجهی بر شناخت بهتر پیج اینستاگرامی و تحلیل و شناسایی نقاط ضعف و قدرت رقبا می‌ گذارد.

بعضی سایت‌ ها و فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ، آنالیز پیج اینستاگرام رایگان را به عنوان یکی از خدمات خود در اختیار مشتریان قرار می‌ دهند. با این حال در وهله اول لازم است تا شناخت کافی در خصوص این روش وجود داشته باشد و به عبارتی به پرسش «آنالیز پیج اینستاگرام چیست» پاسخ داده شود.

برای دانلود PDF کلیک کنید.

با مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام آشنا شوید

آنالیز پیج اینستاگرام چیست؟

آنالیز پست های اینستاگرام

منظور از آنالیز پیج اینستاگرام، تحلیل و بررسی قسمت‌ های مختلف مربوط به یک پیج اینستاگرام از جمله فالوور، پست، استوری و… است. در این روش نرم‌افزارها و ربات‌‌ های مخصوص، به بررسی پیج اینستاگرام می‌ پردازند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار می‌ دهند. این اطلاعات شامل مواردی همچون تعداد کامنت‌ ها و لایک‌ ها در هر پست، تعداد ایمپرشن‌ ها و ریچ‌ ها در استوری و… است.

فرض کنید که می خواهید یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ راه بیندازید. ابتدا باید لیست اینفلوئنسرهای ایرانی را داشته باشید و سپس روی پیج هر یک از آنها یک آنالیز انجام دهید تا ببنید که چقدر فالوور فیک دارند. اینطوری مقدار زیادی از هزینه ها صرفه جویی می شود و می توانید با آماری بهتر دست به تبلیغات بزنید.

با دانستن این اطلاعات می‌ توان در مسیر بهبود پیج اینستاگرام و بالا بردن آمار بازدید و تعداد فالوورهای آن قدم برداشت.

آنالیز و تحلیل پیج اینستاگرام می‌ تواند هم برای پیج دیگران و هم پیج خودی انجام شود.

در اثر این آنالیز، اطلاعات مطلوبی در خصوص پیج‌ های اینستاگرام رقیب و خودی به دست می‌ آید و این موضوع می‌ تواند به افزایش تعامل اینستاگرام و افزایش ایمپرشن کمک کند.

بالا رفتن تعامل و افزایش ایمپرشن در بهبود کسب و کار، تأثیر مثبتی دارد.

با انجام تجزیه و تحلیل بر روی پیج‌ اینستاگرام، ادمین متوجه می‌ شود که کدام یک از محتواهای وی (پست یا استوری) بیشتر با استقبال مخاطبان و فالوورها رو به‌ رو شده است.

همچنین با بررسی تعداد ایمپرشن‌ ها، متوجه می‌ شود که کدام‌ یک از پست‌ های پیج در قسمت اکسپلور قرار گرفته که این موضوع اثر بسیار خوبی در جذب فالوور و بالا رفتن تعداد فالوورها دارد.

در اینستاگرام مارکتینگ با استفاده از بررسی و آنالیز پیچ اینستاگرام، می‌ توان شناخت خوبی نسبت به رقبا پیدا کرد و حتی شیوه‌ های موفقیت آن‌ ها را هم تشخیص داد. نتیجه چنین اتفاقی، آشنایی بیشتر با الگوهای موفقیت و سریع‌ تر شدن زمان رسیدن به درآمدزایی است.

در حقیقت این روش فرصت مناسبی را در اختیار  تازه وارد‌ها قرار می‌ دهد تا مسیر موفقیت در اینستاگرام و رسیدن به درآمدهای مطلوب را بهتر و بیشتر بشناسند.

آنالیز پیج اینستاگرام را با توجه به قسمت مورد بررسی، می‌ توان به بخش‌های مختلفی تقسیم کرد که هر کدام باید با دقت بالایی تحلیل شوند. در ادامه به تشریح آن‌ها می‌پردازیم.

آنالیز فالوور با ابزارهای آنالیز اینستاگرام

آنالیز فالور اینستاگرام

در این قسمت می خواهیم درمورد آنالیز اینستاگرام با استفاده از ابزار ها صحبت کنیم و خواهید خواند که ابزار تحلیل و آنالیز رایگان اینستاگرام چیست. در آنالیز فالوور اینستاگرام، فالوور فیک از واقعی تشخیص داده می‌ شود و این موضوع می‌تواند اثر بسیاری خوبی بر افزایش ریچ اینستاگرام بگذارد.

الگوریتم‌ های جدید اینستاگرام به گونه‌ ای طراحی شده است که به خوبی می‌ توانند فالوور فیک را تشخیص دهند.

شناسایی فالوورهای فیک در یک پیج اینستاگرامی مثل پیچ یک کسب و کار، اثر منفی بر روی آن می‌ گذارد. لذا بهتر است خود صاحبان پیج قبل از اینستاگرام این کار را انجام دهند.

به منظور استفاده از آنالیز فالوور اینستاگرام جهت شناسایی فالوورهای فیک، کافی است تا آیدی پیج خود را در نرم افزار یا قسمت مشخص شده در سایت‌های ارائه دهنده خدمات آنالیز پیج اینستاگرام رایگان، وارد کنید.

آنالیز و بررسی پیچ اینستاگرام برای استوری

الگوریتم اینستاگرام برای استوری، مشخص و واضح است و پیروی صحیح از آن‌، تأثیر فوق‌ العاده‌ای بر بهبود و ارتقای پیچ اینستاگرامی دارد. برنامه آنالیز پیچ اینستاگرام برای استوری سه قسمت کلی را در بر می‌گیرد:

 1. ایمپرشن (تعداد دفعات مشاهده استوری)
 2. ریچ (تعداد اکانت‌های منفرد مشاهده کننده استوری)
 3. ریپلای (تعداد پاسخ‎ها به استوری)

به جز موارد فوق، مواردی همچون تعداد فورواردهای استوری، تعداد دفعات استفاده از استیکرها جهت تعامل با استوری، تعداد دفعات کلیک لینک داخل استوری، تعداد دفعات تلاش برای مشاهده استوری‎‌های قبلی، تعداد دفعات رد شدن استوری و در نهایت تعداد دفعات خروج از استوری بدون مشاهده آن هم توسط برنامه‌ها و ربات‌های آنالیز پیج اینستاگرام بررسی می‌شوند.

آنالیز کامنت‌های اینستاگرام

بعد از ساخت پست اینستاگرام، اکانت‌ های مختلفی ممکن است بر روی آن کامنت بگذارند. طبیعتاً هر چقدر کیفیت پست اینستاگرامی (عکس یا ویدئو و کپشن) بهتر باشد، تعداد کامنت‌ های آن‌ هم افزایش می‌ یابد.

در آنالیز پیچ اینستاگرام، می‌ توان میزان علاقه کاربران نسبت به پست‌ های مختلف را بر اساس تعداد نظراتشان مشخص کرد. با انجام این آنالیز، ادمین پیج متوجه می‌ شود که مخاطبان به چه موضوعاتی علاقه بیشتری نشان می‌ دهند و در نتیجه تلاش می‌ کند تا پست‌ های بعدی خود را بر روی آن موضوعات، متمرکز کند.

 آنالیز پیج‌ اینستاگرام رقبا

آنالیز پیج اینستاگرام رقبا

از مهم ترین نکاتی که برای افزایش فالوور همیشه به آن اشاره می شود، بررسی رقباست. شما اگر بدانید رقبایتان برای افزایش فالوور چه کاری انجام می دهند، می توانید از آن ها ایده بگیرید و شما هم با توجه به شرایط خودتان آن ها را شخصی سازی و از آن ها استفاده کنید.

در هنگام بررسی پیج بیزینس اینستاگرام صرفاً نباید به آنالیز پیج خودی بسنده کرد. گاه آنالیز پیج رقبا به شناسایی بهتر آن‌ ها و تشخیص نقاط ضعف و قوت پیج خودی کمک زیادی می‌ کند. همچنین این آنالیز در بهبود جایگاه و رتبه پیج در مقایسه با رقبا، بسیار موثر و مفید است.

در آنالیز پیج اینستاگرام برای رقبا، 3 فاکتور مهم باید مورد توجه قرار گیرند که شامل جمع‌ آوری اطلاعات و داده‌ های اینستاگرام پیج رقبا، تحلیل و بررسی اطلاعات و در نهایت آغاز تصمیم گیری و شروع کسب و کار است.

در جمع‌ آوری داده‌ ها، شما باید فاکتورهای مختلفی از جمله تعداد پست‌ ها، تعداد لایک‌ ها و کامنت‌ ها، تعداد هشتگ‌ ها و محتوای آن‌ ها و تعداد فالوورها را مورد نظر قرار دهید و اطلاعات مربوط به آن‌ ها را بدست آورید.

توجه داشته باشید که آنالیز پیج اینستاگرام دیگران می‌ تواند حتی الهام بخش شما برای شروع یک کسب و کار یا یک فعالیت جدید باشد. لذا باید به آن توجه ویژه‌ ای داشته باشید و حتی الامکان به بهترین شکل آن را انجام دهید.

بهترین سایت آنالیز پیج اینستاگرام کدام است؟

با توجه به اهمیت بالای آنالیز پیج اینستاگرام، برخی از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ، این قابلیت را به صورت رایگان یا پولی در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار می‌ دهند. در انتخاب بهترین سایت آنالیز پیج اینستاگرام باید فاکتورهای مهم را مدنظر قرار داد که برخی از آن‌ ها عبارتند از:

 • قیمت
 • کیفیت آنالیز
 • امکان بررسی قسمت‌ های مختلف
 • امکان بررسی نرخ تعامل به ویژه در آنالیز پیج اینستاگرام دیگران
 • تجزیه و تحلیل با بررسی جزئیات

در ادامه شما را با برخی از برنامه‌ ها و سایت‌ های ارائه دهنده خدمات آنالیز پیج اینستاگرام آشنا می‌ کنیم:

socialbakers

این سایت بین‌ المللی، ابزار مطلوبی را به منظور تجزیه و تحلیل پیج اینستاگرام و گزارش کارکرد آن در اختیار کاربر قرار می‌ دهد که با استفاده از آن می‌ تواند محتوای خود را ارتقا بخشد.

ورود به سایت: Socialbakers

اپلیکیشن Preview

این اپلیکشن قابلیت خوبی در آنالیز پیج‌ ها و اکانت‌ های اینستاگرامی دارد و برای کاربردهای دیگری از جمله انعکاس رسانه‌ های اجتماعی نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

ورود به سایت: Preview

socialblade

در این سایت می‌ توانید نرخ تعامل اینستاگرام خود را به دست آوردید و همچنین نمره کلی پیج خود را مشاهده کنید. با درک و آگاهی نسب به ارزش و جایگاه پیجتان، می‌ توانید بهتر برای ارتقای آن تلاش نمایید.

ورود به سایت: socialblade

ninjalitics

استفاده از این سایت و برنامه آن برای به دست آورن نرخ تعامل، مشاهده آمار دقیق پست‌ ها و نمودار تعداد فالوورها و فالووینگ‌ ها مفید می‌ باشد.

ورود به سایت: ninjalitics

همان‌گونه که در ابتدا نیز ذکر شد، آنالیز و تجزیه تحلیل پیج اینستاگرام یک روش کارآمد و مطلوب جهت ارتقای پیج‌ های اینستاگرامی و کسب و کارهای اینترنتی است.

انجام این آنالیز اطلاعات بسیار مناسب و کاربردی در خصوص تعداد فالوورها، تعداد بازدیدها و ایمپرشن‌ های استوری، تعداد ریچ‌ ها، نرخ تعامل، تعداد کامنت‌ ها در پست‌ های مختلف و… در اختیار کاربرد می‌ گذارد. کاربر هم با بهره‌ گیری از این داده‌ ها، می‌تواند محتوای بهتر و با کیفیت تری را تولید کند. از جمله سرویس های فوق العاده در آنالیز اینستاگرام ninjalitics سایت است. همچنین این سایت آنالیز تیک توک را نیز دارد.

نتیجه گیری

در این مطلب با آنالیز اینستاگرام و ابزار های آنالیز از جمله ninjalitics سایت آشنا شدید و بطور کامل فهمیدید آنالیز پیج اینستاگرام چیست. «آنالیز پیج اینستاگرام» هم می‌ تواند برای پیج رقبا کاربرد داشته باشد و هم روشی برای بهبود عملکرد پیج خودی باشد. در هر دو صورت بررسی پیج اینستاگرام از ضروریات فعالیت در فضای مجازی و بسیار مفید و کاربردی است. برخی از سایت‌ های داخلی و خارجی آنالیز پیج اینستاگرام رایگان را به عنوان یکی از خدمات خود به کاربران عرضه می‌ کنند که در این مقاله به آن ها پرداخته شد. شما هم می‌توانید از این سایت ها با روشی که مطرح شد استفاده نمایید. هرگونه چالشی که در این مسیر داشتید ما همراهتان هستیم؛ سوالاتتان را از ما بپرسید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ببخشیدد آیا می توان پروفایل های خصوصی اینستاگرام را آنالیز کرد؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   تیر 22, 1401 3:18 ب.ظ

   سلام
   خوشبختانه یا متاسفانه فقط مییتونین پروفایل های عمومی یا پابلیک رو آنالیز و تجزیه و تحلیل کنین.

   پاسخ
 • میشا سلیمی
  دی 18, 1400 3:37 ب.ظ

  بهترین سایت آنالیز پیج اینستاگرام رایگان چه سایتی هست؟

  پاسخ
 • مهدی ناصری
  دی 20, 1400 11:05 ق.ظ

  این اپلیکیشن ها هم من برای انالیز پیج استفاده کردم خیلی خوب بودن و جاشون اینجا خالی بود:
  followers and unfollowers, Follower Analyzer For Instagram, Analytics for Instagram Pr‪o, Follower Meter, Mass Unfollow for Instagram, Insights خود اینستاگرام

  پاسخ
 • امیرحسین موسوی
  اسفند 2, 1400 11:06 ق.ظ

  من با ninjalitics کار کردم

  پاسخ
 • علی اصغر مرادی
  خرداد 22, 1401 11:00 ق.ظ

  مرسی که لینک سایتا رو گذاشتین

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست