اخیرا خبری منتشر شد که بلاگرها و اینفلوئنسرهایی که بالای 500 هزار فالوور دارند باید از محل تبلیغات خود مالیات پرداخت کنند و فرقی نمیکند که مشغول همکاری در فروش هستند یا کاری دیگر. درآمد بلاگر های اینستاگرام دقیق مشخص نیست و شایعاتی در رابطه با درآمدهای میلیاردی در این کسب و کار اینترنتی وجود دارد. «درآمد بلاگرها از اینستاگرام» در هاله ای از ابهام قرار دارد؛ زیرا اکثر این افراد از پولی که در می آورند، چیزی نمی گویند. به این خاطر کنجکاو شدم که بلاگرهای ایرانی واقعا چه قدر پول در می آورند.

از آنجا که تا به حال کمتر به این موضوع پرداخته شده است و تقریبا جایی وجود ندارد که با اعداد و ارقام واقعی، ما را از درآمد دقیق این عزیزان آگاه کند؛ تصمیم گرفتم که آستین ها را بالا بزنم و در این مورد بیشتر تحقیق کنم. با این در و آن در زدن و سوال کردن از این و آن، نتایجی به دست آمد که جالب و در عین حال حیرت آور بود. در نهایت تصمیم گرفتم تا نتایج این تحقیق شخصی را با شما به اشتراک بگذارم.

در این مقاله با بررسی تعرفه تبلیغات بلاگرها، درآمد تقریبی آن ها را بررسی خواهم کرد. همان طور که خواهید دید، درآمد بلاگرها از اینستاگرام رقم قابل توجهی است و درآمدهای چند صد میلیونی آن ها تقریبا واقعیت دارد. البته تاکید می کنم که منبع مشخصی برای بررسی و تعیین درآمد دقیق این صنف وجود ندارد.

اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار می گیرد؛ بر اساس پرس و جو و تحقیق شخصی ام به دست آمده اند و امیدوارم که دید واضح و کلی در رابطه با پولی که بلاگرها از اینستاگرام در می آورند، کسب کنید.

توصیه می کنم تا خود را آماده کنید؛ زیرا رقم هایی که مشاهده خواهید کرد، نجومی هستند!

PDF این مقاله را از این قسمت دریافت کنید.

روش های کسب درآمد بلاگرها از اینستاگرام

روش های کسب درآمد بلاگرها از اینستاگرام  چیست

 قبل از این که «درآمد بلاگرها از اینستاگرام» را بررسی کنم، ابتدا ببینیم که این افراد اساسا از چه روشی در اینستاگرام پول در می آورند و درآمد بلاگرها از کجاست. شیوه های مختلفی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد که مهم ترینشان این موارد هستند:

گرفتن تبلیغ

اگر بلاگرها را دنبال کرده باشید، احتمالا پست ها یا استوری هایی از آن ها دیده اید که برند یا محصولی را معرفی می کنند. بلاگرها بابت هر تبلیغ، پول دریافت می کنند و می توان گفت که این متد یکی از اصلی ترین راه های کسب درآمد بلاگرها از اینستاگرام است. بلاگری مانند دیگر مشاغل صنف مشخصی ندارد و تعرفه مشخصی نیز برای تبلیغات در نظر گرفته نشده است.

هر بلاگر تعرفه تبلیغاتی مختص به خود دارد و نمی توان مبلغ ثابت و مشخصی برای آن تعریف کرد و به طور مثال گفت که بابت N ثانیه ویدئو تبلیغاتی، همه بلاگرها فلان مبلغ را دریافت می کنند.

بلاگرها معمولا بر اساس تعداد فالوورها و اینگیجمنتی که پیج آن ها دارد، تعرفه خود را تنظیم می کنند. فردی که میلیونی فالوور دارد و اینگیجتمنت صفحه اش نیز زیاد است، مبلغ به مراتب بالاتری نسبت به میکرو بلاگرها (بلاگرهایی با پیج زیر 500 هزار فالوور) دریافت می کند.

از طرفی دیگر تنها منبع معتبری که بتوان درآمد بلاگرها را تخمین زد، تبلیغات است؛ زیرا می توان بر اساس تعرفه تبلیغات بلاگرهای مختلف و تعداد تبلیغی که در روز منتشر می کنند، مقدار پولی که از این راه به دست می آورند را تخمین زد.

اسپانسرینگ

اسپانسرینگ شیوه ای است که در ایران کمتر استفاده می شود. اگر بلاگر های خارجی را دنبال کرده باشید در برخی از ویدئو ها و محتواهایی که انتشار می دهند، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم برند خاصی را معرفی می کنند. در این حالت آن برند در بازه زمانی مشخصی، اسپانسر آن بلاگر می شود و در ازای حمایت مالی خود از بلاگر می خواهد تا تبلیغش کند.

بلاگرها درآمد خود را از این طریق اعلام نمی کنند و به همین دلیل نمی توان فهمید درآمدشان با این روش چه قدر است. از بلاگرهای ایرانی که از این شیوه استفاده می کنند می توان به صدف بیوتی اشاره کرد.

همکاری در فروش

پیج های بلاگرها دارای مخاطب های ثابت و وفاداری هستند و به همین دلیل به جامعه ای از مشتری های بالقوه دسترسی دارند. به این علت، بسیاری از بلاگرها با سیستم های افیلیت مارکتینگ همکاری می کنند. این دسته از افراد محصولات یا خدمات عرضه شده توسط این سیستم ها را تبلیغ می کنند و در ازای تبلیغی که منجر به خرید شود، کمیسیون می گیرند.

در این جا نیز نمی توان دقیق فهمید که درآمد بلاگرهای اینستاگرام  از این طریق چه قدر است؛ زیرا دقیق نمی دانیم که هر بلاگر در فروش چه تعداد محصول نقش داشته است. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد سیستم های همکاری در فروش، می توان حدس زد که بلاگرها درآمد خوبی از این روش داشته باشند.

به عنوان نمونه کمیسیون سیستم همکاری در فروش پرسابقه ای مانند دایان افیلیت، تا 14 درصد از فروش محصول است و اگر بلاگر فعالیت مستمری در این زمینه داشته باشد، می تواند درآمد بالایی کسب کند.

بخوانید: چگونه بلاگر بشوم

بررسی دقیق درآمد بلاگر های اینستاگرام

بررسی دقیق درآمد بلاگر های اینستاگرام

نوبتی هم باشد نوبت به بررسی درآمد بلاگرها می رسد تا دید کلی در این زمینه کسب کنید. اکثر بلاگرها از درآمد خود حرف نمی زنند و به همین علت نمی توان دقیق فهمید که درآمد واقعی آن ها چه قدر است.

از بین روش های «کسب درآمد بلاگر های اینستاگرام» تنها می توان به تعرفه تبلیغات دسترسی پیدا کرد و نمی توان اطلاعات دقیق در مورد درآمدشان از روش های دیگر ارائه داد.

توجه داشته باشید که اکثر این بلاگرها معمولا روزانه حداقل یک تبلیغ را کار می کنند و اگر به عنوان نمونه تعرفه هر تبلیغ 5 میلیون باشد؛ بلاگر مورد بحث، حداقل ماهانه 150 میلیون تومان درآمد خواهد داشت.

درآمد بلاگر های اینستاگرام بیش از این هاست؛ زیرا در بیشتر مواقع روزانه بیش از یک تبلیغ منتشر می کنند. علاوه بر این رقم دقیق پولی که از روش های دیگر در می آورند، دقیق مشخص نیست! بسیاری از این افراد علاوه بر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی دیگری مانند یوتیوب فعالیت می کنند و درآمد دلاری دارند. با این حساب به احتمال قوی درآمد ماهیانه این افراد بسیار بیشتر از مقادیر عنوان شده در این مقاله است.

در این بخش بلاگرها را بر اساس موضوعی که در آن فعالیت می کنند، تفکیک کرده ام تا بتوانید راحت تر بلاگرها را پیدا کنید. در هر بخش تعرفه تبلیغات بلاگرها را می نویسم. البته توجه داشته باشید که این تعرفه ها تا زمان نوشتن مقاله جمع آوری شده اند و ممکن است با گذشت زمان کم یا زیاد شوند.

با نگاهی به تعرفه های تبلیغاتی بلاگرهایی که در ادامه معرفی خواهند شد، درآمد متوسط بسیاری از آن ها چند صد میلیونی است.

بخوانید:
اینفلوئنسری
بهترین اینفلوئنسر های اینستاگرام

درآمد بلاگرهای سرگرمی و طنز

درآمد بلاگرهای سرگرمی و طنز

بلاگرهایی که در زمینه سرگرمی و طنز فعالیت می کنند، مخاطبین گسترده ای دارند و به علت عمومی بودن موضوع کاریشان، می توانند برندهای متنوعی را تبلیغ کنند. به این دست از بلاگرها، «واینر» نیز گفته می شود.

در ادامه درآمد بعضی از معروف ترین بلاگرهای این حوزه را بررسی می کنم و با هم می بینیم که درآمد تقریبی هر یک از آن ها از تبلیغات چقدر است:

بلاگرتعداد فالوور –
درصد اینگیجمنت
تعرفه هر تبلیغ
(تومان)
تخمین درآمد ماهانه
(با فرض انتشار یک تبلیغ در روز)
محمد امین کریم پور4.6 میلیون – 1.44 درصداستوری: بین 4 تا 5 میلیون
پست:  20 میلیون
150 میلیون
میلاد قاسم خواه5.5 میلیون- 9.1 درصد 4 تا 5 میلیون150 میلیون
(این بلاگر تعداد بیشتری تبلیغ در روز منتشر می کند)
عرفان علیرضایی
(پیج اصلی)
3.8 میلیون – 8.7 درصد4 تا 6 میلیون180 میلیون
(این بلاگر تعداد بیشتری تبلیغ در روز منتشر می کند)
عرفان علیرضایی
(پیج دوم)
280 هزار – 15.83 درصد1 میلیون و پانصد هزار45 میلیون
جواد خواجوی3.7 میلیون –  4.76 درصد5 تا 10 میلیون300 میلیون
سرنا امینی7.9 میلیون  – 2.99 درصد6 میلیون180 میلیون
(این بلاگر تعداد بیشتری تبلیغ در روز منتشر می کند)
پور مشکی4.1 میلیون –  17.3 درصد9  تا 21 میلیون350 میلیون
مجتبی شفیعی2.2 میلیون –  18.5 درصدحدود 5 تا 6 میلیون180 میلیون
(این بلاگر تعداد بیشتری تبلیغ در روز منتشر می کند)
مصطفی آزاد2 میلیون –  14.9 درصدحدود 4 تا 5 میلیون150 میلیون
محسن ایزی3.7 میلیون-  8.3 درصدحدود 5 تا 6 میلیون180 میلیون
kamyar6965 میلیون –  5.18 درصدحدود 4 تا 5 میلیون150 میلیون
حسن امیری1.1 میلیون-  10.6 درصدحدود 4 تا 5 میلیون150 میلیون
Farsifriends Reza Sahar926 هزار –  5.8 درصدحدود 2 میلیون60 میلیون

درآمد فود بلاگرها (بلاگرهای آشپزی)

درآمد بلاگرهای آشپزی

بسیاری از این بلاگرها یا آشپز هستند و از تولید غذای خود محتوا تولید می کنند یا تستر هستند و غذای رستوران ها یا هتل ها را نقد می کنند. در ادامه درآمد بعضی از بلاگرهای فعال در این حوزه را بررسی خواهم کرد:

بلاگرتعداد فالوور –
درصد اینگیجمنت
تعرفه هر تبلیغ
(تومان)
تخمین درآمد ماهانه
(با فرض انتشار یک تبلیغ در روز)
امیر جابری1.8 میلیون –  1.2 درصداستوری: 4 تا 8 میلیون
پست:  9 تا 12 میلیون
300 میلیون
میلاد کلانتری1.5 میلیون –  1.9 درصد2 تا 4 میلیون120 میلیون
(این بلاگر تعداد بیشتری تبلیغ در روز منتشر می کند)
mayi_asmr982 هزار –  10.6 درصد2 تا 5 میلیون تومان150 میلیون
عمو روحی1.3 میلیون –  2.3 درصد6 میلیون180 میلیون
مریم بنائی فر360 هزار –  3.6 درصداستوری: 2 میلیون
پست: 3 تا 5 میلیون
حدود 100 میلیون

درآمد بلاگرهای آرایشی و زیبایی

درآمد بلاگرهای آرایشی و زیبایی

بلاگرهای آرایشی و زیبایی که «بیوتی بلاگر» نیز نام دارند، در زمینه آموزش آرایش و زیبایی محتوا تولید و منتشر می کنند. زمینه فعالیت این دسته از بلاگرها تخصصی است و به همین دلیل فضای مناسبی را برای تبلیغ محصولات آرایشی و بهداشتی در اختیار برندها قرار می دهند.

درآمد بیوتی بلاگرها چقدر است؟ در جدول زیر تعرفه تبلیغات و درآمد ماهانه تعدادی از بلاگرهای فعال در این زمینه را بررسی می کنم:

بلاگرتعداد فالوور –
درصد اینگیجمنت
تعرفه هر تبلیغ
(تومان)
تخمین درآمد ماهانه
(با فرض انتشار یک تبلیغ در روز)
ملینا تاج2 میلیون –  4.7 درصد30 تا 70 میلیون1 میلیارد
shellbeauty12 میلیون –  7.9 درصد35 میلیون1 میلیارد
گیسو دیبا1 میلیون –  14 درصد35 تا 50 میلیونبیشتر از 1 میلیارد
fashionby.blossom  360 هزار –  8.5 درصداستوری: 5 تا 12 میلیون
پست: تا 20 میلیون
500 میلیون

درآمد بلاگرهای سفر و گردشگری

بلاگرهای سفر و گردشگری

این دسته از بلاگرها به مناطق مختلف سفر می کنند و محتواهای گوناگونی از فعالیت های خود در اینستاگرام قرار می دهند. بلاگرهای فعال در زمینه سفر و گردشگری به «توریسم بلاگر» نیز شناخته می شوند.

توریسم بلاگرها تعرفه های مختلفی برای تبلیغات دارند و از آن جا که صفحات اینستاگرامی آن ها موضوعی است، می توانند محل خوبی برای تبلیغ برندهای مرتبط با این حوزه باشند.

درآمد برخی از بلاگرهای مطرح سفر و گردشگری را بایکدیگر بررسی می کنیم:

بلاگرتعداد فالوور –
درصد اینگیجمنت
تعرفه هر تبلیغ
(تومان)
تخمین درآمد ماهانه
(با فرض انتشار یک تبلیغ در روز)
Sahrazn156 هزار –  2.5 درصداستوری: 500 هزار  تا 1 میلیون پانصد هزار
پست: 2 تا 3 میلیون
70 میلیون
كرگدن نارنجى210 هزار –  7.1 درصداستوری: 4 تا 10 میلیون
پست: 10 تا 15 میلیون
400 میلیون
trip.and.joy205 هزار –  7.8 درصد12 میلیون360 میلیون
مهیا‌ رحیمی901 هزار –  8.7 درصداستوری: 3 تا 9 میلیون
پست: 14 تا 17 میلیون
حدود 400 میلیون
راحله  106 هزار – 9.2 درصداستوری: 1 تا 3 میلیون
پست: 3 میلیون
حدود 100 میلیون

درآمد بلاگرهای سبک زندگی (لایف استایل)

درآمد بلاگرهای سبک زندگی (لایف استایل)

همان طور که از نامش مشخص است، یک بلاگر لایف استایل در مورد زندگی روزمره خود محتوا تولید و منتشر می کند. برخی از شناخته شده ترین بلاگرهای فعال در این زمینه را به همراه درآمدشان در جدول زیر معرفی کرده ام:

بلاگرتعداد فالوور –
درصد اینگیجمنت
تعرفه هر تبلیغ
(تومان)
تخمین درآمد ماهانه
(با فرض انتشار یک تبلیغ در روز)
ساناز رستم پور164 هزار – 12.8 درصد 10 تا 20 میلیونحدود 500 میلیون
صبا مرشدی783 هزار –  14.8 درصد15 میلیون450 میلیون
(این بلاگر تعداد بیشتری تبلیغ در روز منتشر می کند)
fahime409 هزار –  12.3 درصد3 تا 12 میلیونحدود 300 میلیون
ARIA KEOXER1 میلیون –  18.1 درصد15 تا 30 میلیونحدود 450 میلیون
(این بلاگر تبلیغ کمی در اینستاگرام قرار می دهد. بیشتر در یوتیوب فعال است و بیشتر درآمد وی از این پلتفرم می باشد)
babak.nahrain1.2 میلیون –  7.2 درصد5 تا 30 میلیون
پست: 25 میلیون
حدود 250 میلیون

درآمد بلاگرهای تیک تاکی یا چالشی

درآمد بلاگرهای تیک تاکی یا چالشی

این دسته از بلاگرها، محتواهای جذاب و سرگرم کننده ای در زمینه های مختلف تولید و منتشر می کنند. محتوای تولیدی بلاگرهای چالشی معمولا ویدئو است. نکته مهمی دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که بلاگرهای تیک تاکی بیشتر از اینستاگرام ،در یوتیوب فعال هستند و احتمالا بیشتر از طریق آن پلتفرم درآمد دارند.

بعضی از مطرح ترین بلاگرهای ایرانی در این حوزه به همراه درآمد تقریبی آن ها در جدول زیر معرفی شدند:

بلاگرتعداد فالوور – درصد اینگیجمنتتعرفه هر تبلیغ (تومان)تخمین درآمد ماهانه
(با فرض انتشار یک تبلیغ در روز)
lawmir.nkl  911 هزار –  9.6 درصد1 میلیون30 میلیون
(این بلاگر تبلیغ کمی در اینستاگرام قرار می دهد. بیشتر در یوتیوب فعال است و بیشتر درآمد وی از این پلتفرم می باشد)
آرزو صادقی443 هزار –  12.4 درصد1 تا 3 میلیون90 میلیون
(بیشتر در یوتیوب فعال است و بیشتر درآمد وی از این پلتفرم می باشد)
zhatiis789 هزار –  10.5 درصد1 میلیون و پانصد هزار45 میلیون
viorsae29.1 هزار – 13 درصد130 تا 200 هزار6 میلیون

جمع بندی

حرف و حدیث ها در زمینه درآمد بلاگرهای ایرانی زیاد است. این افراد در مورد درآمد خود صحبتی نمی کنند و منبع مشخص و معتبری برای مشخص شدن پولی که در می آورند، وجود ندارد. به این علت تصمیم گرفتم تا درآمد بلاگرها از اینستاگرام را دقیق تر بررسی کنم.

در این مقاله نتیجه این تحقیق را که از پرس و جو و کنکاش در منابع مختلف حاصل شده است، در اختیارتان قرار دادم. می توانید اطلاعات نسبتا دقیقی در رابطه با درآمد بلاگر های اینستاگرم شناخته شده به دست آورید. در نهایت با نگاهی به درآمد بلاگرها، می توان گفت که درآمد چند صد میلیونی بلاگرها واقعیت دارد؛ پس اگر می خواهید فعالیت در این زمینه را شروع کنید (اگر اصولی وارد میدان شوید)، این را بدانید که مطمئنا درآمد خوبی خواهید داشت.

سوالات متداول

به چه فردی بلاگر گفته می شود؟

بلاگر فردی است که در موضوعات گوناگونی مانند گردشگری، فشن، آرایش، سرگرمی و… محتوا تولید و در پلتفرم های مختلف (شبکه های اجتماعی) منتشر می کند. معمولا بلاگرهای موفق در یک حوزه مشخص فعالیت می کنند.

روش کسب درآمد بلاگرها از اینستاگرام چگونه است؟

بلاگرها از روش های مختلفی می توانند پول در بیاورند. تبلیغات، اسپانسرینگ و همکاری در فروش از مهم ترین شیوه های کسب درآمد بلاگرها به حساب می آیند.

کدام بلاگرها بیشترین درآمد را دارند؟

دو معیار برای تعرفه تبلیغات وجود دارد که اولی تعداد فالوور و دومی نرخ اینگیجمنت است. هرچه این دو مقدار برای پیج یک بلاگر بیشتر باشد، هزینه دریافتی برای تبلیغات او نیز بیشتر خواهد بود.
از طرفی دیگر بیزینس های بیشتری تمایل به همکاری با آن بلاگر خواهند داشت. به این خاطر بلاگرهایی که میلیونی مخاطب دارند و اینگیجمنت پیجشان نیز بالاتر است، درآمد بیشتری نسبت به سایر بلاگرهای خواهند داشت.
البته به تازگی رونق همکاری با میکرو بلاگر ها (بلاگرهایی با فالوور کم) بیشتر شده است. به این خاطر میکرو بلاگر ها با این که پول کمتری بابت تبلیغات می گیرند؛ ولی با افزایش حجم تبلیغات خود، می توانند درآمد بالایی داشته باشند.

3.4/5 - (8 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست