در سال 2018 اینستاگرام تغییرات جدیدی در الگوریتم‌های خود ایجاد کرد. همین موضوع باعث سردرگمی و ناامیدی بسیاری از مدیران صفحات و کاربران در اینستاگرام شد. اما با وجود واکنش‌های منفی کاربران، مدیران این پلتفرم هیچ تصمیمی برای تغییر الگوریتم‌ها نگرفتند. در عوض این کاربران بودند که می‌بایست یاد بگیرند چطور با تغییرات الگوریتم اینستاگرام 2020 که تمرکز زیادی بر روی اکسپلور و استوری دارد خود را بروزرسانی کنند. در سال 2020 هم تغییراتی در این پلتفرم صورت گرفت.

الگوریتم اینستاگرام 2020 چگونه کار می‌کند؟

تردیدی وجود ندارد که پست‌های اینستاگرام از ابتدای سال 2020 مثل گذشته بازدید، لایک و کامنت دریافت نمی‌کنند. اکنون تخمین زده می‌شود که فقط 10 درصد از مخاطبان شما می‌توانند پست‌ها را ببینند. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران عادی از بین بروند. برخی از آن‌ها هیچ واکنشی نسبت به پست‌های شما ندارند. پس فقط کسانی که برایشان پست‌هایتان اهمیت داشته باشد، آن‌ها را مشاهده می‌کنند.

شکی نیست که برای اینکه بتوانید مدیریت شبکه های اجتماعی خود را هرچه بهتر انجام دهید، باید به الگوریتم‌ها و نحوه کاری هر کدام از فضاها و پلتفرم‌ها مسلط باشید.

چه کار کنیم تا الگوریتم اینستاگرام برایمان کار کند؟

یک واقعیت مهم در مورد همه صفحات در اینستاگرام وجود دارد: هر چه زمان بیشتری را صرف برنامه کنید، فالوورها را بیشتر درگیر خود می‌کنید. در نتیجه توجه الگوریتم‌های اینستاگرام را به سمت خود جلب می‌کنید. این بدان معناست که باید هر روز عکس، فیلم، استوری و محتوا را در صفحات خود منتشر کنید. حتی اگر شده روزی 2 دقیقه را برای مدیریت صفحه وقت صرف کنید. همچنین در اسرع وقت به نظرات کاربران پاسخ دهید.

اگر این کار را نمی‌کنید، طبق تغییرات جدید اینستاگرام صفحه شما رشدی نخواهد داشت.

برای اینکه در اینستاگرام بیشتر دیده شویم، چه کار کنیم؟

برای اینکه مطابق با الگوریتم جدید اینستاگرام بیشتر در این پلتفرم دیده شوید و متعاقبا کسب درآمد بیشتری نیز داشته باشید، توصیه‌های زیر را مدنظر قرار دهید:

در همان 60 دقیقه اول مشغول گفتگو با کاربران شوید

تا یک ساعت بعد از انتشار پست، اینستاگرام را ترک نکنید. باید از طرفداران خود استقبال کنید. اگر اظهارنظر کردند به آنها پاسخ دهید. این کار نه تنها توجه اینستاگرام را به سمت شما جلب می کند. بلکه به افزایش تعداد فالوورها نیز کمک می‌کند.

تا 24 ساعت پست را ویرایش نکنید

اگر در انتشار پست دچار اشتباه تایپی شدید و یا اطلاعات اشتباه به کاربران دادید، از ویرایش کردن آن خودداری کنید. این ویرایش شامل عنوان، نشانه پست و موقعیت مکانی است که نباید به مدت 24 ساعت به آن دست بزنید. زیرا شانس دیده شدن شما را کاهش می‌دهد. اینستاگرام تصور می‌کند شما محتوای پست را به طور کلی تغییر داده‌اید.

پست خود را حذف و دوباره ارسال نکنید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از مدیران پیج‌های اینستاگرام مرتکب می‌شوند، حذف کردن و ارسال مجدد پست‌هاست. این کار ضربه مهلکی را به صفحه شما وارد می‌کند.

از هشتگ‌های اضافه استفاده نکنید

اگرچه اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا 30 هشتگ را برای پست‌ها استفاده کنید، اما راهکار عقلانی می‌گوید استفاده بیش از حد، باعث اسپم شدن پست می‌شود. اگر اینستاگرام فکر کند شما در حال اسپم کردن هستید، دسترسی‌تان را به اکسپلور کاهش می‌دهد. برخی از مدیران صفحات در اینستاگرام می‌گویند استفاده از حدود 5-8 هشتگ شانس بیشتری برای دیده شدن پست ایجاد می‌کند.

از هشتگ‌های تکراری استفاده نکنید

برای هر پست از هشتگ‌های مجزا استفاده کنید. زیرا با این کار الگوریتم اینستاگرام 2020 تصور می‌کند شما ربات هستید. پس با این نتیجه‌گیری دستیابی شما را به اکسپلور کاهش می‌دهد.

هشتگ‌ها را در قسمت نظرات ارسال کنید

برای اینکه هشتگ‌های اضافه را در زیر پست جابجا کنید، می‌توانید از قسمت نظرات استفاده کنید. این راه حل فوق العاده جواب می‌دهد. حتی می‌توانید از برخی از فالوورهای صمیمی خود بخواهید این هشتگ‌ها را برای شما در زیر پست قرار دهند.

انتشار پست‌های بیشتر برای بدست آوردن فالوورهای بیشتر

برای اینکه فالوورهای بیشتری را بدست آورید، باید تعداد پست‌ها را افزایش دهید. با توجه به اینجا الگوریتم اینستاگرام 2020 پست‌ها را فقط به 10 درصد از فالوورها نشان می‌دهد، انتشار کمتر محتوا یک ریسک بزرگ است. وقتی تعداد پست‌های بیشتری را در صفحه خود منتشر می‌کنید، روزانه درصد بیشتری از فالوورها شما را می‌بینند. برای مثال اگر دو بار در طی روز پست انتشار دهید، به جای 10 درصد از فالوورها، 20 درصد از آن‌ها پست‌های شما را مشاهده می‌کنند.

هنگامی که فالوورهای بیشتری درگیر محتواهای منتشر شده شوند، اینستاگرام متوجه می‌شود محتواهای خوبی را منتشر کرده‌اید. پس پست‌های شما را در قسمت اکسپلور برای سایر کاربران نمایش می‌دهد. با این روش شانس شما برای افزایش تعداد دنبال‌کننده و همچنین کسب درآمد، بیشتر می‌شود.

اگر تعداد بازدیدهای پست پایین است دست نگهدارید

اگرچه نظر ما اینست که برای افزایش فروش اینستاگرام و تعداد فالوور، پست‌های بیشتری را منتشر کنید، اما وقتی که بازخورد پست‌ها پایین است، 2-3 روز دست نگه دارید تا تعداد بازدید، کامنت و لایک آن‌ها افزایش یابد.

وقتی الگوریتم اینستاگرام تشخیص دهد برخی از کاربران به محتواهای شما علاقمند هستند، پستها را در قسمت Feed برای آنها نمایش می‌دهد. اما گاهی طول می‌کشد تا برخی از کاربران فید اینستاگرام خود را چک کنند. پس باید صبر کنید تا همه آنها پست شما را مشاهده کنند.

انتخاب مقصدهای محبوب

یک حقیقت در مورد تغییرات جدید اینستاگرام وجود دارد که می‌گوید اگر قبل از پست کردن، مکان جغرافیایی محبوب را انتخاب کنید، کاربران بیشتری شما را مشاهده می‌کنند. برای مثال در ایران شهرهایی مثل تهران کاربران بیشتری در اینستاگرام دارد. پس طبیعی است که اگر پست با همین موقعیت مکانی منتشر شود، بازخورد بیشتری خواهد داشت.

البته اینستاگرام نرم‌افزارهای شناسایی مکان را دارد و اگر برخلاف واقعیت، موقعیت مکانی خود را در پست منتشر کنید، آن را تشخیص می‌دهد.

الگوریتم اینستاگرام 2020 استوری را بررسی می‌کند

یکی از تغییرات جدید اینستاگرام بررسی استوری‌هاست. چرا که بخش مهمی از صفحه است که از طریق آن با فالوورها ارتباط برقرار می‌کنید. بنابراین برای انتشار استوری در اینستاگرام وقت بیشتری را صرف کنید. فقط برای پر کردن هر چیزی را در این قسمت قرار ندهید.

جالب است بدانید این قسمت از اینستاگرام روزانه بیش از 400 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. بنابراین همان قدر که اینستاگرام به بازخورد مطالب در فید توجه می‌کند، استوری را هم یک معیار اساسی برای بررسی صفحات قرار داده است.

اکنون در اکسپلور اینستاگرام، بخشی به انتشار استوری اختصاص داده شده است. در سال 2019 چنین قابلیتی وجود نداشت. اما اکنون اگر محتواهای کاربرپسند را در استوری منتشر کنید، شانس دیده شدنتان در اکسپلور وجود دارد. پس حتی با استوری هم می‌توانید فالوور جذب کنید.

افزایش تعامل، شاه کلید الگوریتم اینستاگرام 2020

افزایش تعامل، از مهم‌ترین گزینه‌ها برای الگوریتم اینستاگرام

در گذشته تصور این بود که فقط تعداد بازدید و لایک‌ها برای اینستاگرام کافی است. اما تغییرات جدید این پلتفرم در سال‌های اخیر نشان می‌دهد هر پستی که برداشت و تعاملات بیشتری داشته باشد، در اولویت الگوریتم‌های این شبکه قرار می‌گیرد.

همچنین الگوریتم جدید اینستاگرام برای بررسی کامنت‌ها و نظرات کاربران به استیکرهایی مثل تایید، پسند کردن، قلب گذاشتن، گل و … توجه دارد و آن را نشانه محبوبیت پست می‌داند.

بدون شک از اساسی‌ترین کارها برای افزایش کسب درآمد در اینستاگرام، افزایش نرخ تعامل است.

پس باید نظرات اینستاگرام را پیگیری کنید. اگر نیازی به پاسخ ندارد، با گذاشتن یک استیکر از روی آن عبور کنید. پاسخ دادن به کامنت‌ها نه تنها توجه فالوورها را افزایش می‌دهد، بلکه بازدید پست را نیز بالا می‌برد.

بیشتر بخوانید: افزایش تعامل در اینستاگرام با 14 استراتژی 💎

الگوریتم اینستاگرام ارتباط سریع کاربران با محتوا را کنترل می‌کند

یکی از الگوریتم‌های جدید اینستاگرام به بررسی میزان تعامل پست در اینستاگرام می‌پردازد. به این صورت که سرعت واکنش کاربران به پست رصد می‌شود.

به این صورت که شما یک پست را منتشر می‌کنید و بلافاصله لایک و نظر زیادی را از سوی فالوورها بدست می‌آورید. این موضوع به الگوریتم اینستاگرام سیگنال می‌دهد که محتوای پست باکیفیت است. بنابراین در قسمت اکسپلور اینستاگرام برای کاربران بیشتری منتشر می‌شود.

توصیه ما اینست که پست‌ها را زمانی منتشر کنید که کاربران بیشتری در اینستاگرام فعال هستند. برای مثال ساعات 9 صبح، 14 بعد از ظهر و 21 شب تعداد کاربران در این شبکه بیشتر می‌شود. بنابراین به محض انتشار پست از تعداد بیشتری از فالوورها لایک و کامنت دریافت می‌کنید.

الگوریتم محاسبه زمان دیدن پست‌ها

شاید باور نکنید اما اینستاگرام آنقدر هوشمند است که حتی زمان مشاهده پست‌ها توسط کاربران را نیز به دقت رصد می‌کند. حالا برای اینکه بفهمید فالوورها چقدر زمان صرف دیدن پست‌ها کرده‌اند، از ابزارهای تجزیه و تحلیل استفاده کنید.

عنوان‌های پست کلید اصلی الگوریتم اینستاگرام هستند. اگر عنوان جذابی داشته باشید، احتمالاً کاربران زمان بیشتری برای خواندن پست صرف می‌کنند.

بیشتر کاربران فقط یک ثانیه بر روی هر پست وقت می‌گذارند. در حالی که اینستاگرام از ثانیه دوم به بعد توجه می‌کند. به همین دلیل است که پست‌های ویدئویی و تصاویر زیاد، بیشتر مورد توجه اینستاگرام قرار می‌گیرد.

حتی اگر فیلمی برای انتشار ندارید، در یک پست چندین تصویر را بگنجانید. تصویر اول و دوم باید جذابیت زیادی داشته باشد. تا کاربران را برای ثانیه دوم نگه دارد.

همچنین در زمان نوشتن عناوین حتماً از روش‌های خلاقانه استفاده کنید تا کاربران را برای ماندن بر روی پست خود نگهدارید. می‌توانید عنوان را با فونت درشت بر روی تصویر یا فیلم بگذارید تا کاربر بیشتر از چند ثانیه روی آن بماند.

از هشتگ‌های دقیق و مرتبط استفاده کنید

الگوریتم اینستاگرام 2020 به نوع هشتگ توجه زیادی می‌کند. بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیریت شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام، به مدیریت هشتگ‌ها مربوط می‌شود.

هشتگ‌های اینستاگرام هنوز هم راهی مؤثر برای جذب دنبال‌کننده‌های بیشتر و افزایش دسترسی کاربران هستند. اما به شرط اینکه از هشتگ‌های دقیق و مرتبط استفاده کنید. برای این کار میتوانید از ابزارهای تولید هشتگ اینستاگرام استفاده کنید.

اینستاگرام امکان عضویت در هشتگ‌ها را برای کاربران اضافه کرده است. به این صورت که آن‌ها با عضویت در یک هشتگ، به جای اینکه یک صفحه را دنبال کنند، می‌توانند محتواهایی از تمامی صفحات اینستاگرام را که حاوی همان هشتگ است، در قسمت فید خود مشاهده کنند.

پس وقتی شما هشتگ را به پست اضافه می‌کنید، شانس دیده شدن پست را برای کاربرانی که فالوور شما نیستند، افزایش می‌دهید.

سوالات متداول

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شوم؟

به طور خیلی واضح الگوریتم اینستاگرام یکی است و برای هر بخش الگوریتمی جدا ندارد. شما باید بتوانید محتوایی جذاب تولید کنید تا بتوانید مخاطب را جذب کنید، از هشتگ‌ها استفاده به طور صحیح استفاده کنید و تا حد امکان محتوای خود را وایرال کنید

الگوریتم اینستاگرام برای استوری چگونه است؟

همانطور که گفته شد الگوریتم فقط یکی است. در این بخش هم با توجه به اهمیت روز افزون تعامل، شما باید محتوای تعاملی تولید کنید تا استوری هایتان برای مخاطبان شما بیشتر به نمایش دربیایند.
هر چقدر که تعامل کمتر شود مسلما استوری‌ها نیز کمتر دیده خواهند شد.

14 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

14 دیدگاه

ارسال دیدگاه