درباره انتشار تبلیغات در اینستاگرام چیزی می دانید؟ مشخصه بارز این تبلیغات چندبعدی بودن آن  است که در تبلیغات گسترده اینستاگرام به خوبی دیده می شود. اصطلاح چندبعدی به کاربرد انواع فرمت تولید محتوا مانند عکس، ویدئو و پادکست در تبلیغات اشاره می کند. برای آشنایی بیشتر با این شکل بازاریابی همچنین «هزینه تبلیغات در اینستاگرام» متن را دنبال کنید.

برای دانلود PDF این مطلب کلیک کنید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام، نوعی بازاریابی ویژه است که به اصطلاح کمپین تبلیغاتی اینستاگرام نام دارد. برای استفاده از تبلیغات اینستاگرامی باید ابتدا استراتژی های خود را مشخص کنید و تعیین نمایید مخاطبان هدفتان چه کسانی هستند؛ بعد از آن نوبت به استفاده از تکنیک های تولید محتوا می رسد. بعضی از انواع تبلیغات اینستاگرامی در زیر آورده شده است:

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام

یکی از بهترین روش های بازاریابی در اینستاگرام، تبلیغات گسترده اینستاگرام یا تبلیغات بازدیدی است که به حجم انبوه و وسیع تبلیغات در این رسانه اجتماعی اشاره می کند و در بعضی مشاغل آنلاین مانند سیستم همکاری در فروش لباس اهمیت زیادی دارد. کاربرد این تبلیغات دیده شدن در پیج های معتبری است که فالوورهای زیاد و واقعی دارند به این ترتیب میزان فروش و رونق کار بالا می رود.

تبلیغات رایگان در اینستاگرام

تبلیغات رایگان در اینستاگرام احتمالاً پربازده ترین روش برای معرفی برند است؛ چون بهترین تکنیک های سئوی محتوا و اکسپلور کردن آن را دربردارد. روش هایی مانند هشتگ گذاری اصولی و انتخاب زمان مناسب برای انتشار پست و استوری از شیوه های آن به شمار می آیند.

تبلیغات اینستاگرام در فیسبوک

اگر دنبال روشی پیشرفته برای بازاریابی اینستاگرامی هستید و می خواهید محصولتان را در مقیاسی تخصصی معرفی کنید بهترین پلتفرم فیسبوک است. این شبکه اجتماعی به دلیل شهرت خاص و سفارشی سازی تبلیغات از طریق آپشن Ad Manager کسب و کارتان را توسعه می دهد.

چرا باید از تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنیم؟

اگر می خواهید تبلیغات اینستاگرامی را به بهترین نحو انجام دهید، لازم است اهداف و چشم اندازهای خود را همراه با محتوای الکترونیک بهینه در مسیر درستی پیش ببرید تا بیشترین کسب درآمد از اینستاگرام را داشته باشید. در هر صورت بازاریابی در اینستاگرام مزایای زیر را در پی دارد:

ایجاد آگاهی از برند

اولین قدم برای تبلیغ در اینستاگرام، ایجاد شناخت و آگاهی درباره برند است. باید تعامل مؤثری بین مخاطبان و پیجتان برقرار کنید و این کار فقط از طریق افزایش فالوورها در اینستاگرام مارکتینگ امکان پذیر است؛ برای زیاد کردن تعداد مخاطبانتان می توانید مقاله «23 روش افزایش فالوور» را در سایت دایان افیلیت مطالعه کنید. با تمرکز روی افزایش تعداد کاربران پیج، این شانس وجود دارد تا بیشتر آن ها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید و نرخ بازگشت سرمایه را افزایش دهید.

فرصت هدف گذاری مخاطبان

تبلیغات در اینستاگرام فرصتی می دهند تا مخاطبان خود را بر اساس رنج سنی، جنسیت، موقعیت مکانی و علاقه مندی ها دسته بندی کنید تا در تولید محتوا برای پیج موفق شوید؛ بر فرض متوجه می شوید بهترین روش برای تبلیغات در پیج های گردشگری اینستاگرام چیست و با کدام گروه از افراد سازگاری بیشتری دارد؟ مثلاً اگر قصدمان معرفی کمپین های طبیعت گردی و جاذبه های تاریخی باشد، مخاطبان هدف عموماً افراد جوان و ماجراجو هستند پس در تعیین شکل و فرمت محتوا مشکلی نخواهیم داشت.

ایجاد دیدگاه مثبت

هر کسی که سودآوری از اینستاگرام را انتخاب می کند دوست دارد مخاطبان او را بشناسند و ذهنیت مثبتی از او داشته باشند؛ بنابراین می توانید با ایجاد یک استوری مفید یا پست ویدئویی بصری و جذاب افکار و تجربیاتتان را با فالوورها به اشتراک بذارید و خود را به زیباترین شکل معرفی کنید؛ این کار باعث می شود مخاطبان به شما و محصولاتتان اعتماد کنند.

تبلیغات اینستاگرام در فیسبوک

فیسبوک بهترین پلتفرم کمک کننده برای تبلیغات در اینستاگرام هست. این برنامه آپشن های خودکار دارد که با استفاده از آن ها در عرض چند دقیقه بدون هیچ مشکلی می توانید بازاریابی پیجتان را انجام دهید و شاهد تحول بزرگی در میزان فروش و جذب مشتری باشید. پس علاوه بر طریقه نوشتن بیو اینستاگرام، بد نیست با فیسبوک هم آشنا شوید:

ایجاد حساب سازمانی با توجه به هدف در فیسبوک

در ابتدا لازم است یک حساب بیزینسی در فیبسوک ایجاد کنید و برای بازاریابی گزینه Ads Manager انتخاب نمایید. تمام کارها اعم از انتشار تبلیغات و محاسبه هزینه به شکل اتوماتیک بر عهده فیسبوک خواهد بود. سپس باید با توجه به لیستی که فیسبوک در اختیارتان می گذارد هدفتان را از بازاریابی مشخص نمایید؛ مثلاً می خواهید میزان تعامل در وب سایتتان تقویت شود، نرخ تبدیل بالا برود یا ترافیک افزایش پیدا کند؟ در هر صورت روی عبارت مدنظر مثلاً «ترافیک» کلیک کنید.

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام

انتخاب مخاطب

برای موفق شدن در کسب و کار آنلاین مثلاً داشتن بهترین سیستم همکاری در فروش پوشاک، لازم است به مخاطبان هدف دسترسی پیدا کنید؛ ابزار ایجاد مخاطب سفارشی برای یافتن افرادی که برندتان را می شناسند کمک خوبی است:

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

تنظیم موقعیت مکانی 

در تنظیمات فیسبوک لازم است تمام تیک ها غیر از اینستاگرام را غیرفعال کنید تا موقعیت مکانی که در آن قرار دارید تنظیم شود.

روش‌های تبلیغات رایگان در اینستاگرام چگونه است؟

تنظیم بودجه و برنامه زمانی

اگر می خواهید رمز موفقیت در سیستم همکاری در فروش با پورسانت بالا را بدانید، لازم است مقدار بودجه مورد نظر برای تبلیغات و بازه های زمانی که می خواهید تبلیغاتتان منتشر شوند را بشناسید؛ بخش ” budget and schedule” این کار را برایتان انجام می دهد.

چرا باید از تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنیم؟

تبلیغات خلاقانه

مرحله ششم تولید تبلیغ به شکل جذاب و موردپسند کاربران بر اساس فرمت مورد علاقه است و می توانید از آپشن زیر بهره مند شوید:

قیمت تبلیغات در اینستاگرام

لینک سازی

آخرین و مهمترین مرحله در انتشار تبلیغات ساخت لینک، CTAهای مختلف و متصل کردن اکانت بیزینسی اینستاگرام به حساب فیسبوک است. با کلیک روی گزینه های مرتبط می توانید تبلیغات را به وب سایت فروشتان پیوند دهید. تبریک می گوییم؛ تبلیغ شما آماده اشتراک گذاری است!

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایجاد تبلیغات اینستاگرامی، می توانید از مقالات سایت دایان افیلیت کمک بگیرید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام

تبلیغات گسترده اینستاگرام

تبلیغات گسترده اینستاگرام که بر میزان بازدید انبوه کاربران اشاره دارند، عمدتاً در قالب ویدئو ایجاد می شوند و بهترین ایده تبلیغات پیج آموزشی در اینستاگرام به شمار می آیند. برای این که در انتشار «تبلیغات گسترده اینستاگرام» موفق شوید، لازم است به چند نکته توجه داشته باشید؛ برای مثال در ساخت محتوای تبلیغاتی سلیقه خود را به کار گیرید و همه چیز را شفاف و صادقانه برای افراد بیان کنید از طرفی در صورت لزوم از اینفلوئنسرهای سرشناس کمک بگیرید تا پیجتان را معرفی کنند و شما هم به پیشرفت دلخواه خود دست پیدا کنید.

روش های تبلیغات رایگان در اینستاگرام

بهترین روش های بهینه برای «تبلیغات در اینستاگرام» به شرح زیر است:

  • جان بخشی به تبلیغات؛ به گونه ای که محتوا کسل کننده نباشد و کاربر از تماشایش سرگرم شود و بتواند با آن ارتباط بگیرد.
  • رعایت اصول تولید محتوای اینستاگرامی مانند کپشن نویسی، تیتر نویسی و هشتگ گذاری
  • اجرای مسابقات جذاب و پاداش به مخاطبان؛ کاربران رقابت برای به دست آوردن محصولات رایگان را دوست دارند و این ایده برای تبلیغات مناسب است.
  • ارسال پست و استوری در زمان های مناسب و تایم هایی که کاربران بیشترین میزان فعالیت را در اینستاگرام دارند.

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

هزینه تبلیغات در اینستاگرام، به معیارهای مختلفی از جمله تعداد فالوورها، نوع تبلیغات، میزان بازدهی و تعامل کاربران در پیج تبلیغاتی بستگی دارد؛ اما به طور میانگین گستره هزینه تبلیغات در اینستاگرام از 2 میلیون تومان شروع می شود و برای پیج های غول پیکر تا 200 میلیون هم ادامه دارد! درواقع آنچه قیمت تبلیغات اینستاگرام را تعیین می کند میزان اعتبار و شهرت پیج تبلیغ کننده است؛ برای مثال اینفلوئنسرهایی مانند سرنا امینی یا هومن ایرانمنش نرخ خیلی بالایی برای تبلیغات دارند.

نتیجه گیری

استفاده از انواع تبلیغات در اینستاگرام به خصوص تبلیغات گسترده اینستاگرام فوق العاده ساده است؛ در صورتی که ترفندهای طلایی آن را بدانید و بهترین هزینه تبلیغات در اینستاگرام را در نظر بگیرید، پیجتان در بازار کسب و کارهای آنلاین می ترکاند!

تبلیغات در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

این تبلیغات بر پایه تولید محتوای سوشال مدیا استوارند و انواع فرمت های محتوای تصویری، ویدئویی، صوتی و… را دربرمی گیرند. همچنین برای موفق شدن در این مسیر لازم است استراتژی ها و مخاطبان هدف را مشخص کنید تا نتیجه خوبی بگیرید.

قیمت تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

بسته به تعداد فالوورهای پیج تبلیغاتی و این که چه تعداد از آن ها واقعی هستند، میزان اینگیجمنت و نوع تبلیغی که درخواست می کنید تعرفه انتشار تبلیغات متغیر است.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست