یکی از دغدغه های شیرین و جالب دنیای یوتیوب، افزایش بازدید یوتیوب آن هم به صورت رایگان است. اصلی ترین ترفند افزایش بازدید از یوتیوب، تولید محتوای ویدیویی بهینه و جذاب است و این که در زمانی مناسب آن را در چنل منتشر کنید. اما مطمئناً دانستن این نکات کافی نیست و وقتی تا اینجا آمده اید تشنه هستید تا بیشتر با افزایش میزان بازدید از یوتیوب آشنا شوید؛ پس چرا منتظرید؟ برویم که بیشتر این برنامه فوق العاده را بشناسیم.

راه های افزایش بازدید یوتیوب رایگان

راه های افزایش بازدید یوتیوب رایگان
راه های افزایش بازدید یوتیوب رایگان

کدام یوتیوبری دنبال افزایش بازدید یوتیوب نیست؟ این واقعاً فوق العاده است که بتوانید با استفاده از ترفندهای خاص میزان ویوی ویدیوهایتان را در چنل یوتیوب خود افزایش دهید و با این کار میزان فروش و کسب و کارتان را ارتقا ببخشید. راه های زیادی برای افزایش بازدید از یوتیوب به صورت رایگان وجود دارد که در صورت یادگیری آن ها تحول زیادی در شناخت برندتان ایجاد می شود. 9 مورد از تکنیک های «افزایش میزان بازدید از یوتیوب» در زیر آمده است:

تشویق مخاطبان به فعال کردن آیکون اعلان

یکی از ساده ترین راه ها برای پیشرفت در بازاریابی یوتیوب تشویق مخاطبان به روشن کردن آیکون اعلان است؛ همان علامتی که به شکل زنگوله در پایین و سمت راست ویدیوهای چنل قرار گرفته است. از مخاطبانتان بخواهید فقط به دنبال کردن کانال و تماشای محتوا بسنده نکنند؛ بلکه آیکون زنگوله را فعال کرده و با هر بار ویدیویی که به اشتراک می گذارید از پست جدید مطلع شوند. این کار ظاهراً ساده است اما تأثیر قدرتمندی در کسب و کارتان دارد و می تواند تعداد بازدیدهای یوتیوب را افزایش دهد.

روشن کردن آیکون اعلان یوتیوب
روشن کردن آیکون اعلان یوتیوب

استفاده از کارت و اسکرین

کارت و اسکرین جزو امکانات افزوده یوتیوب هستند که ابزار فوق العاده ای برای افزایش بازدید یوتیوب به شمار می آیند. می توانید با استفاده از این آپشن ویدیوهای خود را در انتهای سایر پست هایتان تبلیغ کنید و بازدید قابل توجهی بگیرید. برای این کار لازم است استفاده از کارت و اسکرین را نمایه حساب یوتیوبتان تأیید کنید. ابتدا بعد از ورود به نمایه روی گزینه “Creator Studio” کلیک کنید سپس روی عبارت “Status and features” ضربه بزنید و به فعال کردن این آپشن اقدام نمایید.

کلیک کردن روی گزینه "Creator Studio"
گزینه “Creator Studio”

بعد از فعال کردن آپشن کارت و اسکرین، می توانید به قسمت “Creator Studio” بروید و روی گزینه “Video Manager” کلیک کنید. درنهایت ویدیوی مدنظر را انتخاب کرده و روی گزینه Edit ضربه بزنید و اسکرین و کارت های لازم را در بالای ویدیو تنظیم کنید.

کلیک روی  گزینه "Video Manager"
کلیک روی گزینه “Video Manager”

فعال سازی اشتراک گذاری ویدیوها

برای افزایش کسب درآمد از یوتیوب پست هایتان را گسترش دهید. برای این کار از مخاطبان بخواهید تا ویدیوها را در پلتفرم های خود با دیگران به اشتراک بگذارند. نام این ویژگی Embed است ولی قبل از این که کاربران بخواهند زمان کلیک روی گزینه Share از آن استفاده کنند باید فعال باشد که در ادامه فعال کردن آن را توضیح خواهیم داد.

انتخاب گزینه embed
انتخاب گزینه embed

مخاطبان روی این گزینه کلیک می کنند و با کپی لینک، آن را در وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. برای فعال سازی آن به بخش “Creator Studio” و گزینه Edit مراجعه کنید و روی عبارت “Advanced Settings” ضربه بزنید. سپس گزینه “Distribution options” را چک کنید و مطمئن شوید روبه روی گزینه “Allow Embedding” تیک خورده است.

چک کردن گزینه "Distribution options"
چک کردن گزینه “Distribution options”

آگاهی از موضوعات داغ و به روز

همیشه کسی موفق می شود که دنبال بهترین ایده برای تولید محتوا در یوتیوب است. دنبال موضوعاتی باشید که از محبوبیت زیادی برخوردارند؛ با ساخت ویدیوی خلاقانه و مورد علاقه کاربران که در کمترین زمان به سرعت در یوتیوب وایرال شود می توانید با «افزایش بازدید از یوتیوب» مواجه شوید و تعداد ویوها را با نرخ قابل توجهی بالا ببرید.

همکاری با یوتیوبرهای معتبر

اگر دنبال رشد و ترقی هستید پس یوتیوبرهای معروف و اینفلوئنسرهایی که در این پلتفرم فعالیت دارند را بشناسید. سعی کنید با آن ها وارد همکاری شوید و دانش و اطلاعاتتان را با این افراد به اشتراک بگذارید. می توانید یک رابطه دوطرفه ایجاد نمایید و ویدیوهای یکدیگر را تبلیغ کنید.

کیفیت ویدیو بر اساس زمان تماشا

یکی از نکات جالب توجه درباره یوتیوب این است که ویدیوها و کانال ها را بر اساس میزان زمان تماشا رتبه بندی می کند؛ یعنی باید کیفیت محتوا را به حدی بالا ببرید که بیننده برای صرف زمان جهت دیدن پستتان اشتیاق کافی داشته باشد. حتماً از تکنیک ارجاع بینندگان به دیدن سایر ویدیوها استفاده کنید و از تبلیغ چنل های یوتیوب در صفحه خود نترسید؛ زیرا چون تأثیر زیادی در افزایش میزان بازدید از یوتیوب خواهد داشت.

انتخاب تیتر جذاب

اگر درباره سئو مطالعه کرده باشید حتماً می دانید که این بهینه سازی موتور جستجو فقط محدود به سایت نیست؛ بلکه در شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب هم اهمیت زیادی دارد؛ از این رو حتماً به عنوان ویدیوهایتان توجه کنید و از کاربرد کلمات کلیدی غافل نشوید. همچنین عنوان را در حد 60 تا 70 کاراکتر نگه دارید و تمرکزتان را روی جذابیت آن بگذارید؛ سعی کنید اصل مطلب را کامل در عنوان توضیح دهید و تا بیننده برای تماشای ویدیو کنجکاو شود.

استفاده کردن از کلمه کلیدی در عنوان
استفاده کردن از کلمه کلیدی در عنوان

ساخت تریلر

یکی از ترفندهای عالی برای «افزایش بازدید یوتیوب» ساخت یک تریلر کوتاه در حد 25 تا 30 ثانیه است. در این تریلر به مخاطبان نشان دهید که هدفتان از ایجاد این چنل یوتیوب چه بوده و چه موانعی را در این مسیر پشت سر گذاشتید. باید یک محتوای زیبا در این فیلم کوتاه از شخصیتتان تهیه کنید طوری که کاربران به دنبال کردن پست های شما تشویق شوند. برای این کار در صفحه اصلی کانال روی گزینه “Customise Channel” کلیک کنید و با درج توضیحات و تگ های کامل سئو آن را انتشار دهید. سپس به صفحه اصلی برگردید و روی گزینه Customise  ضربه بزنید. در نهایت با کلیک روی گزینه «بازدیدکنندگان جدید»، تریلر تنظیم خواهد شد.

کلیک کردن روی روی گزینه "Customise Channel"
کلیک کردن روی روی گزینه “Customise Channel”

ارسال ویدیوها در زمان مناسب

برای افزایش بازدید از یوتیوب زمان مناسب انتشار ویدیوها را فراموش نکنید. با ورود به گزینه Customize Channel در صفحه اصلی و کلیک روی عبارت Analytics، روی تب مخاطبین ضربه بزنید؛ سپس روی عبارت “When your viewers are on YouTube” کلیک کنید و گزارش ساعات اوج فعالیت مخاطبان را دریافت نمایید تا بر اساس آن به انتشار ویدیو اقدام کنید.

اگر یوتیوبر هستید یا به کسب درآمد از یوتیوب علاقه دارید این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: هر 1000 بازدید از یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

برنامه افزایش بازدید یوتیوب

برنامه افزایش بازدید یوتیوب
برنامه افزایش بازدید یوتیوب

یکی از بهترین پنل های استاندارد افزایش بازدید یوتیوب، ابزار QniTubeAction است که در صورت انتخاب آن می توانید تعداد لایک ها، کامنت ها و بازدیدهای چنل یوتیوب را افزایش دهید از طرفی تعداد افرادی که کانالتان را سابسکرایب می کنند را زیاد می کند. این برنامه برای بالا بردن تعداد ویو می تواند چند حساب جیمیل را به کار ببرد همچنین از پروکسی های معتبری مثل Dcom 3G پشتیبانی می کند پس به نوعی آپشن افزایش بازدید کانال یوتیوب با پروکسی هم به شمار می آید.

اگر دنبال ربات افزایش میزان بازدید از یوتیوب هستید، یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه Socinator است که قابلیت تجزیه تحلیل دقیق حساب اجتماعیتان را دارد و به رشد تعداد مخاطبان هم کمک می کند. از طرفی به شکل خودکار تعداد لایک ها، نظرات و بازدیدها را افزایش می دهد.

حرف آخر

همانطور که دیدید تنظیمات افزایش بازدید یوتیوب خیلی پیچیده نیستند و طی چند دقیقه می توانید آن ها را برای افزایش میزان بازدید از یوتیوب و ویدیوهای کانالتان به کار ببرید. نکته ای که لازم است برای افزایش بازدید از یوتیوب مدنظر داشته باشید بهینه سازی اصولی پست های ویدیویی است؛ در این خصوص پیشنهاد می کنیم به مقاله «کسب درآمد از یوتیوب در ایران» در سایت دایان افیلیت سری بزنید.

آیا افزایش بازدید یوتیوب در سطح درآمد سیستم فروش مشارکتی تأثیر دارد؟

قطعاً؛ با تولید محتوای حرفه ای و بالا بردن بازدید پست های یوتیوب می توانید به درآمد فوق العاده و آنچنانی دست پیدا کنید.

استفاده از برنامه های افزایش میزان بازدید از کانال یوتیوب مجاز است؟

در صورتی که از اپلیکیشن ها و ربات های معتبر که در سایت های قانونی گوگل معرفی شده اند استفاده کنید با مشکل بلاک شدن در یوتیوب مواجه نمی شوید؛ اما باز هم تمرکزتان روی تولید محتوای مناسب و زیبا باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست