شما ممکن است یک محصول عالی داشته باشید، اما تا وقتی آن را به صورت کارآمد نفروشید، درآمد شما محدود خواهد بود. برای فروش ابتدا باید درباره ی برند خود، صحبت ایجاد کنید و بعد از آن از افراد مختلف راهنمایی بگیرید. روش های جذب مشتری اینترنتی انواع مختلفی دارد که میتوانید با استفاده از آن روش‌ها مشتری را جذب کنید تا خرید کند که به آن Lead Generation یا همان جذب مشتری میگویند.

تولید و افزایش مشتری اینترنتی یکی از اساسی ترین اقدامات شما برای افزایش درآمد است. پس پله پله روش های جذب مشتری اینترنتی پیاده سازی کنید تا خودتان شاهد نتایج آن باشید.

PDF این مقاله را دانلود کنید.

برای جذب مشتری چه کنیم؟

برای جذب مشتری راه های بسیاری وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره کرده ایم. این را به خاطر بسپارید که بعد از جذب مشتری، مهم ترین کار شما جلب رضایت مشتری و نگه داشتن آن ها استو

1- سیستم همکاری در فروش

میخواهید یک شبکه راه اندازی کنید؟ یک شبکه که بدون نیاز به پیگیری مداوم شما و درگیری مستقیم نیروهای شما برای شما مخاطب و مشتری راغب به خرید جمع کند؟

راهش راه اندازی سیستم همکاری در فروش است و یا همکاری با یک همچین سیستمی.

شما میتوانید به صورت سیستمی تعداد افراد و شرکت های مختلفی را روزانه وارد سیستم خود کنید. آنها خودشان به دنبال مشتری میگردند، جنس شما را میفروشند و کمیسیون خود را دریافت میکنند.

سیستم های همکاری در فروش میتوانند درآمدهای بسیار زیادی را برای شما به وجود بیاورند. امروزه تعداد بسیار زیادی از برندهای دنیا دارای این سیستم هستند.

البته یادتان باشد به این گونه نیست که خودتان کنار بنشینید و فروش نکنید. اگر اینکار را انجام دهید در اشتباه مطلق هستید.

شما باید خودتان هم بفروشید. از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید، فروش خود را هم داشته باشید.

همکاری در فروش هیچ گونه منافاتی با فروش خود شما ندارد و نخواهد داشت.

2- مخاطب خود را پیدا کنید

قبل از اینکه شروع کنید به lead generation باید مخاطب خود را بشناسید. بخاطر اینکه مطمئین شوید که تلاش های مارکتینگ شما بیهوده نیستند باید این کار را انجام دهید.

اگر مخاطب خود را به درستی انتخاب نکنید، تحلیل های دیجیتال مارکتینگ شما نیز اشتباه خواهد شد. در نتیجه تاثیر تلاش های شما بر روی روش های جذب مشتری اینترنتی نیز کاهش پیدا میکند.

اگر محتوای خودتان را به افراد مرتبط و مشابه نشان دهید، آن وقت ایده های بسیار جذابی خواهید گرفت. برای یافتن مخاطب درست، باید پرسونای مخاطب خود را پیدا کنید.

پرسونای مخاطب میتواند شامل موقعیت جغرافیایی، رفتارها، دموگرافیک ها و علایق وی باشد. با توجه به پرسونای مخاطب شما میتوانید دایره ی مخاطبان هدف خود را بسازید.

با توجه به نکات آموزش بازاریابی و فروش همه ی محتوا و تحلیل های دیجیتال مارکتینگ شما باید روی این افراد متمرکز شود. به طور مثال اگر شما لباس زنانه میفروشید، باید مردان را از گروه مخاطبان خود خارج کنید. اگر فقط به یک محله ی خاص سرویس میدهید هم باید فقط روی همان محله تمرکز کنید.

3- داشتن بلاگ فعال

برای اینکه اعتماد مشتریان خود را بدست آورید، مطمئن شوید که به طور منظم در بلاگ فعالیت میکنید.

نکته بعدی اینه که فقط فعالیت کافی نیست شما باید محتوای با کیفیت تولید کنید. باید محتوای جذاب داشته باشید و در تولید خود تنوع داشته باشید.

شما میتوانید راهنماهای محصول خود یا مقالات تخصصی ایجاد کنید یا حتی یک بلاگ ویژه برای تعامل مخاطب با محتوای خود ایجاد کنید.

مشتری زمانی به شما اعتماد میکند که اطلاعات مفیدی به وی بدهید.

یکسری از روش های جذب مشتری اینترنتی همین است، حالا مهم نیست که برند شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد.

4- استفاده از شبکه های احتماعی

شبکه های اجتماعی در حال حاضر یکی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند. بازاریابی شبکه های اجتماعی امروزه جزو پربحث‌ترین مسائل دنیای دیجیتال هستند.

شما به وسیله‌ی مدیریت شبکه های اجتماعی این فرصت را دارید که برند خودتان را به معرض دید افراد بسیار زیادی قرار دهید. همچنین آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

میتوانید در پست های خود، لینک اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را قرار دهید یا خودتان محتوای خود را جذاب و در یکی از این شبکه ها انتشار بدهید.

حتی میتوانید با ریمارکتینگ، محصولات قبلی خود را به فروش برسانید و میزان تولید محصولات قبلی خود را افزایش دهید.

انقدر شبکه های اجتماعی این روزها قدرت مند شده اند که میتوانند به عنوان یکی از اصلی ترین کانال های ترافیک سایت شما باشند.

شما با استفاده صحیح از این شبکه ها میتوانید ترافیک سایت، فروش و شناخت برند خودتان را چندین برابر کنید.

5- بهینه سازی صفحه فرود (لندینگ پیج)

بهینه سازی صفحه ی فرود

صفحه ی فرود، صفحه ای است که کاربر را وادار میکند که اطلاعاتش را وارد کند. در نتیجه برای گرفتن بهترین نتیجه شما باید، صفحه را کاملا بهینه سازی کنید و درباره ی هدف خود شفاف باشید و آن را در صفحه بیان کنید.

طراحی لندینگ پیج باید به شکلی کاملا اصولی و با توجه به هدف و استراتژی شما باشد. نمیتوان یک مدل طراحی را برای N مدل کار و استراتژی استفاده کرد.

اولین قدم بهینه سازی، بهینه سازی عنوان صفحه است. باید بزرگ و البته خاص و جذاب باشد.

سعی کنید مختصر و کوتاه باشد.

نکته ی بعدی اینه که محتوای شما باید به قدری جذاب باشد که مخاطب را ترغیب به وارد کردن اطلاعات یا خرید کند.

یکی از کارهای ساده، داشتن زیر عنوان، عکس های جذاب، پاراگراف های کوتاه و گرافیک مناسب و جذاب است.

همچنین سرعت پردازش اطلاعات نیز بسیار مهم است. اینکه چه قدر طول میکشد که سایت شما لود شود بسیار مهم است. هم چنین میتوانید از فیلم نیز برای ارائه توضیحات محصول و یا نظر مشتریان استفاده کنید.

حتما از CTA یا همان دکمه های اقدام به عمل استفاده کنید. مثلا یک دکمه طراحی کنید که با فشردن آن تماس گرفته شود. یا مثلا فرد ایمیل خود را وارد کند.

6- پذیرش نقدها

موقعی که بحث از اعتماد به کسب و کار می شود، نقد بسیار کمک میکند. این که همه از محصول شما راضی باشند و هیچ مشکلی در آن نبینند خیلی غیر منطقی است.

برای اینکه به مشتریان خود بگویید که نظرات مختلف را میبینید و در جهت بهبود آن تلاش میکنید، باید نظرات منفی را هم پذیرا باشید.

7- اینفلوئنسر مارکتینگ

این استراتژی یکی از بهترین راه ها برای جذب مشتری به خرید و افزایش فروش است.

میتوانید با افراد محبوب شبکه های مختلف، ارتباط برقرار کنید تا بخواهید که محصولات و برند شما را تبلیغ کنند.

نکته ای که باید دقت کنید اینه که شما باید اینفلوئنسر نزدیک به مارکتینگ خود را انتخاب کنید. تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید. همچنین باید مخاطبان وی نرخ تعاملشان با پست های آن فرد بالا باشد.

حال میتوانید یک کمپین خوب راه اندازی کنید و ببینید که چگونه فرآیند جذب مشتریان به خرید افزایش یافته اند.

شما میتوانید یکی از محصولات خودتان را به یک اینفلوئنسر بدهید و از وی بخواهید تا نظر خود را به صورت صادقانه بیان کند و همچنین یک لینک مستقیم نیز قرار دهید تا مشتریان مستقیماً وارد سایت شما شوند.

همچنین میتوانید با گذاشتن نظر اینفلوئنسرهای مختلف در سایت یا شبکه های اجتماعی خود، نرخ تاثیر گذاری و اعتماد سازی برند و در نتیجه فروش خود را افزایش دهید.

8- استفاده از چت آنلاین

چت آنلاین نه تنها تجربه کاربر را بهبود میبخشد، بلکه به جذب مشتری و ترغیب وی نیز کمک زیادی میکند.

این کار یکی از ساده ترین متدها برای دریافت اطلاعات کاربر است. همچنین با این کار به راحتی میتوانید بفهمید که کاربران واقعا به دنبال چه چیزی هستند تا به بهترین شکل به آن ها کمک کنید.

کاربران به راحتی شماره تماس یا ایمیل خود را وارد میکنند و میتوانید با استفاده از این اطلاعات برای ارسال اطلاعات مفید و جذاب اقدام کنید.

یادتان باشد بعد از تهیه پلتفرم، باید واقعا وقت بگذارید و تا میتوانید به سرعت پاسخ کاربر را بدهید.

9- استفاده از خبرنامه

استفاده از خبرنامه

شما میتوانید آخرین اطلاعات و اتفاقات برند خود را به گوش مخاطب برسانید.

یادتان باشید اسپم نباشید و اطلاعات زیاد و بدرد نخور به خورد مخاطب ندهید.

10- اجرای مسابقات

یکی از راه های مفید و پرکاربرد برای جذب مخاطب برگزاری مسابقات مختلف است.

این روزها مسابقات مختلف و زیادی در اینستاگرام برگزار می شود و جوایز مختلفی نیز دارند. شما هم میتوانید با برگزاری مسابقات، هم مخاطب و هم مشتری وفادار را افزایش دهید.

البته با این کار صحبت درباره ی برندتان نیز زیاد می شود.

همانطور هم که میدانید انواع و اقسام مسابقات وجود دارد که شما باید بسنجید که کدام یک بیشتر مناسب کسب و کار شما است و از همان استفاده کنید.

اگر به بازاریابی برند علاقه دارید این مطلب را از دست ندهید!

نتیجه

شما اگر به درستی و با استفاده از دانش روش های جذب مشتری اینترنتی استراتژی خود را پیاده سازی کنید، شاهد افزایش چشمگیر درآمد خود خواهید بود.

بدون شک همه ی این 10 تاکتیک بیان شده برای افزایش جذب مشتری اینترنتی در همه ی دنیا پیاده سازی میشود و در ایران هم همه ی این استراتژی ها و تاکتیک ها در حال استفاده هستند. پس منتظر چی هستید؟ همین الان شروع کنید. امیدوارم جواب سوال چگونه مشتری اینترنتی جذب کنیم را گرفته باشید.

مقاله مرتبط:
روانشناسی کسب و کار
نکات فروش اینترنتی

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • پژمان قاسمی
    خرداد 18, 1401 9:08 ق.ظ

    سلام وقتتون بخیر مرسی مقاله جذابی بود. از بین راه هایی که گفتین، بهترین راه برای جذب مشتری آنلاین چیه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست