امروزه نرخ تعامل در شبکه های اجتماعی به یکی از مهم ترین اصول موفقیت در بازاریابی تبدیل شده است. برای جلب توجه مخاطب در دنیایی که به وسیله ی شبکه های اجتماعی و چرخه ی خبری 24 ساعته تحت فشار قرار گرفته است، افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی میتواند مرز میان موفقیت و شکست را برای شما رقم بزند.

نمیدانم چقدر این موضوع را میدانید که تعامل به چه میزان در الگوریتم اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی تاثیر دارد. اما باید گفت که یکی از مهم‌ترین و شاید حتی مهم‌ترین پارامتر الگوریتم اینستاگرام همین بحث تعامل کاربران است.

افزایش نرخ تعامل در 10 قدم

برخورد با چالش های واقعی باعث می شود که دانش شما مدام در حال بروزرسانی باشد.

در این مقاله 10 تکنیک برای برقراری ارتباط ارتباط موثر و بهتر با مخاطب را به شما خواهیم گفت.

اگر بخوایم خیلی خلاصه بگیم، اگر دوست دارید به شبکه‌های اجتماعی به چشم یک سیستم کسب درآمد نگاه کنید، باید تعامل با مخاطب را جزو اولیت‌های کاری خود قرار دهید.

مهم نیست که در اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و یا هر شبکه اجتماعی دیگری فعالیت میکنید. بدون شک بهبود تعامل از کلیدی‌ترین نکات افزایش فروش و بهبود برندینگ شما با توجه به الگوریتم های آن شبکه های اجتماعی خواهد بود.

1- اشتراک گذاری مطالب مرتبط با دیگران

یکی از اصلی ترین مولفه های ایجاد اعتبار برای برندتان این است که بدانید چه محتوایی را با چه افرادی به اشتراک بگذارید. اطلاعات شما قدرت شماست.

لازم است بدانید که باید اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا بقیه هم استفاده کنند. این کار بدون شک باعث پیشرفت شما می شود.

2- ارائه ی پیشنهادات صادقانه برای کمک به دیگران

چه در یک جلسه کاری و چه در یک گردهمایی ساده، همواره باید اعلام کنید که حاضرید تا به دیگران کمک کنید تا پیشرفت کنند. با یک سری کارهای کوچک میتوانید این کار را انجام دهید مثلا اطلاعات تماس به روز شده خود را در صفحه اصلی به نمایش بگذارید، به افردا بزرگ صنعت خود مراجعه کنید و غیره.

3- واکنش نشان دادن به مردم

گاهی اوقات مردم از رفتار محبت آمیزی که در قبال بعضی ها دارند پشیمان میشوند.

به طور مثال فردی از پیج شما سوالی میپرسد و میبیند که شما بعد از گذشت چند روز همچنان جواب نمیدهید. خب ممکن است با خود بگوید که اصلا اشتباه کردم از اول که این پیج را دنبال کردم و آنفالو بکند.

پس در نتیجه خیلی مهم است که شما با کاربر خود در تعامل باشید. حتی مثلا با گفتن “ممنون” میتوانید حس خوبی را به فرد مقابل منتقل کنید.

4- ایجاد فضای اعتماد به نفس

یکی از سخت ترین کارها در ارتباط چهره به چهره با افراد داشتن اعتماد به نفس همراه با نداشتن غرور و تکبر است. لحن صحبت بسیار مهم است. شما در موقعیتی هستید که میتوانید با برقراری یک رابطه ی صمیمانه و دوستانه، مشکلات مخاطبان خود را برطرف کنید.

هنگام برقراری ارتباط در دنیای آنلاین، نیازی نیست صدای خودتان رو خوشگل کنید و بعد صحبت کنید. سعی کنید از شکلک و ایموجی ها برای برقراری احساس بین خود و مخاطب استفاده کنید.

5- هنرِ داشتن ادب

شاید کلمات “لطفا”، “خواهش میکنم”، “لطف کردید” و … کلمات به ظاهر ساده و بی ارزشی برسند. اما نمیدانید که استفاده از این کلمات در دنیای مجازی چقدر باعث افزایش تعامل کاربر با شما میشود. این کلمات حس بسیار بسیار زیبا و خوبی به مخاطب منتقل می کند.

این ارتباط باعث می شود که ارتباط بین شما و مخاطب قوی تر و بهتر شود.

با استفاده از کلمات مودبانه شما شخصیت و وقار خود را نشان خواهید داد و همین طرز صحبت میتواند جادو کند.

6- درباره ی اهداف مراجعان خود نظر کارشناسی بدهید

اغلب افرادی که برای مشاوره به شما مراجعه میکنند، اعتماد به نفس بسیار پایینی دارند، در نتیجه حتی گفتن چند کلمه ی دلگرم کننده نیز میتواند آن ها را بیشتر به سمت موفقیت سوق دهد.

البته یادتان باشد که الکی دلگرمی ندهید. به همین دلیل است که این روزها خیلی ها برای فروش محصولاتشان از نظرات کاربران، جملات بزرگان و غیره استفاده میکنند.

7- هنگام تعامل در شبکه های اجتماعی، از نام خود استفاده کنید

صرف نظر از اینکه چقدر یک فردی را میشناسید، سعی کنید از اسم خود در تعامل با وی استفاده کنید. این کار باعث می شود که مخاطب احساس راحتی و اعتماد بیشتری بکند.

8- شنونده باشید

شکی نیست که شما در ذهن خود ایده هایی دارید و آدمی اهل فکر هستید ولی همیشه سعی کنید از اطلاعات دیگران نیز استفاده کنید. بنابراین به بقیه اجازه دهید ایده و نگرانی های خود را بیان کنند تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید. حال این جلسات میتواند گروهی و یا تکی باشد.

گوش دادن باعث میشود که بتوانید یک گزارش بهتر مطابق با آن چه کاربران نیاز دارند ایجاد کنید. داستانهایی درباره ی دردهایی که باعث رشد استارتاپ ها می شود را بیان کنید، همچنین راه حل های خوبی نیز ارائه دهید. این یک کادوی بسیار گران بها برای دیگر افراد است.

9- درباره ی قدرت مسئولیت شخصی صحبت کنید

چه به تنهایی کار میکنید و یا با یک تیم، در قبال کارهایی که انجام میدهید مسئول هستید چه موفقیت آمیز و چه شکست خورده. تجربیات زندگی و کمک هایی که مخاطبان در حل مشکلات زندگی به شما کرده اند را با آن ها به اشتراک بگذارید.

از مهارت های ارتباطی خود برای نشان دادن و پررنگ تر جلوه دادن آنچه برای رسیدن به یک برنامه تجاری استفاده می شود، استفاده کنید . همچنین یک تیم متخصص برای شروع کار جمع کنید.

نتیجه گیری درباره ی تعامل در شبکه های اجتماعی

از آن جایی که شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از موبایل است، در نتیجه گستردگی بسیار زیادی هم دارد. با توجه به اینکه موبایل بسیار در دسترس و همگانی است در نتیجه کسب درآمد از آن هم میتواند بسیار هیجان انگیز باشد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که شبکه های اجتماعی جامعه آماری مخاطبین بسیار زیادی دارند، همین بحث در دسترس بود آن است.

خب با توجه به همه این صحبت‌ها بدون شک یکی از مهم‌ترین راه‌‌های کسب درآمد از موبایل همین دنیای شبکه های اجتماعی است.

کارآفرینی مدرن خواستار آن است که مردم از هر ابزاری که در اختیارشان است استفاده کنند. امروزه گوشی های موبایل و شبکه های اجتماعی اقیانوسی از اطلاعات را در خود جای داده و رد و بدل میکنند.

تسلط بر ارتباطات کلامی در فضای آنلاین موقعیتی بسیار مناسب برای تاثیر گذاری بر مردم و همچنین دوست شدن با آن ها است. بازاریابی شبکه های اجتماعی و مشارکت مردم همچنان به عنوان یک مولفه ی مهم برای برند سازی، ایجاد اعتبار فردی و رو به رشد جایگاه متخصص ادامه خواهد یافت.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه