ایمیل مارکتینگ همیشه راهی بسیار موثر برای افزایش خرید و تعداد مشتری راغب بوده است. ایمیل مارکتینگ در حالی که به رشد کسب و کار شما کمک میکند، همزمان یه مقدار کمی زمان هم از شما برای افزایش میزان رسیدن ایمیل به مشتری میگیرد. غیر از این صرفا نوشتن یک ایمیل تبلیغاتی و به انتظار نشستن برای نتیجه گرفتن کافی نیست. این استراتژی یکی از الماس های گران بهای دیجیتال مارکتنیگ است که البته به آن کمتر بها داده می شود.

اگر ایمیلی که شما ارسال میکنید در پوشه ی Spam برود چی؟ حتی تو پوشه Promotion یا هر جایی به جز پوشه ی Inbox؟ ارسال تعداد بیتری ایمیل به پوشه ی Inbox همیشه یکی از مهم ترین چالش های مارکترها بوده است.

طبق آمار 53.5% از ایمیل ها در پوشه ی Spam ذخیره می شوند. اگر ایمیل شما به دست مخاطبانتان نرسد یا آن ها ایمیل را نخوانند عملا کمپین ایمیل مارکتینگ شما با شکست مواجه می شود. هر چه آمار بدتر باشد شکست کمپین بیشتر خواهد بود. آیا امکان داره که همه ی ایمیل ها در پوشه ی Inbox برود؟ خیر!

چه باید کرد؟ علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!

ترفندهای افزایش میزان تحویل ایمیل

حالا میخواهیم چند ترفند ساده و جالب برای افزاشی احتمال رسیدن ایمیل به دست مخاطب را برای شما بازگو کنیم. هیجان زده اید مگه نه؟

1- ارسال ایمیل به صورت دسته ای

شما به دنبال این هستید که بازدهی ایمیل های خود را به حداکثر برسانید. حال شروع می کنید به ارسال ایمیل به تمام افرادی که در لیست مخاطبان شما هستند و این یک اشتباه بسیار بزرگ است.

این کار باعث افزایش تعداد ایمیل ها در پوشه Spam خواهد بود.

شما باید ابتدا به دسته ای از مخاطبان که بیشترین تعامل را با شما دارند ایمیل ارسال کنید. این کار باعث افزایش احتمال باز شدن ایمیل های شما خواهد شد. با این کار اعتبار شما افزایش پیدا میکند در نتیجه در آینده این حرکت به شما کمک میکند که ایمیل های بیشتری بتوانید ارسال کنید و همچنین میزان Spam شدن آن ها کمتر بشود.

2- بهینه سازی لیست ایمیل

کسب و کارهای مختلف هزینه های بسیار زیادی را برای جمع آوری تعداد زیادی از افراد برای ارسال ایمیل میکنند.

خب این استراتژی خوب است اما بهینه سازی را یادتان نرود. شما در ابتدا باید افرادی که بسیار خنثی هستند را از لیست ایمیل خود خارج کنید و افرادی را نگه دارید که فعال تر هستندو اینگونه میزان اعتبار شما و احتمال باز شدن آن ها بیشتر خواهد شد.

محتوای ایمیل های شما باید خوب باشد اما به این معنی نیست که برای همه مخاطبان خودتان یک ایمیل بفرستید. با توجه به دسته بندی های مختلف شما باید برای آن دسته بندی ها ایمیل های مجزایی نیز بفرستید.

اگر ایمیل های خودتان را به مخاطبانی ارسال کنید که از آن ها لذت نمیبرند و اصلا فعال نیستند، نرخ پرش شما افزایش پیدا میکند.

حتی خیلی از کاربران ممکن است ایمیل شما را به پوشه سطل آشغال یا Spam ببرند.

در هر دو سناریو ISP ممکن است امتیاز کیفی شما را کاهش دهد. اگر این اتفاق کررا رخ دهد حتی ممکن است IP شما بسته بشود.

بهترین کار برای جلوگیری از این کار سر زدن به لیست ایمیل خود به صورت هز 6 ماه یکبار است.

افرادی که کمترین فالیت را داشته اند پیدا کنید و از لیستتان خارج کنید. افرادی که ایمیل را پاک کرده اند و غیره. همچنین به دنبال ایمیل های جعلی و الکی نیز بگردید تا آن ها را هم پاک کنید. اگر نمیخواهد این کار را به صورت دستی انجام بدید میتوانید از سرویس ایمیل خود برای این کار استفاده کنید.

دکمه ی لغو اشتراک را حتما در ایمیل های خود قرار دهید، این کار باعث کاهش زمان برای بهینه سازی لیست ایمیل و افزایش شانس رسیدن ایمیل به مخاطب می شود.

3- تمرکز بر اختصاص IP مناسب

استفاده از ip مناسب

ساختار و پایه ی ایمیل مارکتینگ شما تاثیر زیادی بر روی افزایش شانس شما برای رسیدن ایمیل به دست مشتریان میگذارید. نحوه ی اختصاص IP مناسب یکی از آن کارهای مهم است که باید انجام داد.

اشتباه نکنید! استفاده از 10 ها IP مختلف به هیچ عنوان کار خوبی نیست و این کار اغلب توسط افراد با ایمیل های SPAM صورت میگیرد.

IPS ها به راحتی میتوانند این کار را تشخیص دهند. حتی اگر اسپمرها این کار را انجام دهنددر صورت متوجه شدن ISP ها، به راحتی کل IP RANGE بسته خواهد شد.

برای حفظ امتیاز و افزایش احتمال رسیدن ایمیل به مخاطبان توصیه می شود که تاییدیه ی دامنه خود را بگیرید. هم چنین میتوانید با مطالعه مطالب مختلف با رویکرد ارسال ضد اسپم بیشتر آشنا شوید.

4- استفاده از فرآیند انتخاب دوگانه

برای افزایش رسیدن ایمیل به مخاطب و افزایش تعامل کاربر شما باید اطمینان حاصل کنید که رابطه ی شما با مخاطب، یک رابطه ی کاملا شفاف باشد. این کار در ابتدا به وسیله ی انتخاب لیست مشترکان ایمیل صورت میگیرد.

بسیاری از مشاغل بر این باورند که انتخاب از پیش تعیین شده بهترین راه برای داشتن لیست ایمیل بلندتر است.

در این سناریو چک باکس هایی برای اعلام رضایت ایمیل های دریافتی توسط مخاطب وجود دارد. این یعنی بدون انتخاب هیچ چیزی، کاربرد رضایت خود را از دریافت ایمیل های تبلیغاتی نشان می دهد.

اما این سناریو در مورد همه ی کسب و کارها جواب نمی دهد. اگر افراد از ساز و کار تجارت شما خوششان نیاید آن وقت، ممکن است ایمیل شما را پاک یا در پوشه ی Spam ببرند.

پس چه کنیم؟

از طریق یک فرآیند انتخاب بهینه شما میتوانید افراد بهتری را برای لیست ایمیل خود جمع آوری کنید. به وسیله ی این کار، کاربران شما یک تایید دومرحله ای را طی می کنند که این کار باعث جذب افراد بهتر می شود.

5- نوشتن مناسب موضوع

اولین چیزی که مخاطب در لیست ایمیل هایش از ایمیل شما مشاهده میکند، موضوع آن است. اگر موضوع خود را جذاب و مفید بنویسید شانس خود را برای بازکردن و کلیک بر روی محتوای آن زیاد کرده اید.

طبق آمار 69% از ایمیل هایی که به عنوان اسپم شناخته می شوند، به خاطر عناوین آن ها است. از استفاده از کلمات و جملات خاص در عنوان که ISP ها ممکن است آن ها را اسپم تشخیص دهند جدا خودداری کنید. این موضوع هم برای کاربر و هم برای ISP ها بسیار ناخوشایند است.

چند مثال:

  • درآمد خود را 100 برابر کنید
  • لاغری در 1 هفته
  • بدون ریسک
  • بدون خطر

ولی استفاده نکردن از این عناوین به معنی این نیست که عناوین شما کسل کننده و غیرجذاب باشند. شما باید خلاصه ای از ایمیلتان را در چند کلمه توضیح دهید.

یکی دیگر از تاکتیک های ایجاد حس فوری و اورژانسی است. موقعی که کاربران احساس کنند که اگر ایمیل شما را باز نکنند ممکن چیز با ارزشی را از دست بدهند، امکان بازکردن آن بیشتر و بیشتر خواهد شد.

شخصی سازی عناوین نیز کمک بسیار زیادی در جذاب کردن ایمیل های شما خواهد داشت.

6- برنامه زمانی منظم

موقعی که شما وارد ایمیل مارکتنیگ می شوید، تعداد ایمیل های ارسالی و بازه ی زمانی ارسالی بسیار مهم خواهد بود.

اگر به اندازه ی کافی ایمیل ارسال نکنید احتمال فراموش شدن برند شما توسط مخاطب بیشتر می شود. از طرف دیگر اگر زیادی ایمیل بفرستید باعث اذیت کاربر می شود و ممکن است لغو اشتراک کند یا پیام را پاک یا Spam کند.

طبق آمارها 49% خریداران می گویند که ما میخواهیم ایمیل های تبلیغاتی به صورت هفتگی برای ما ارسال شود. اما این نظر مشتریان است نه شما.

شاید شما آنقدر مطلب نداشته باشید که به صورت هفتگی بتوانید برای کاربران ایمیل بزنید. پس چه کار کنیم؟ با توجه به مخاطبانتان و هم چنین استراتژی و توانایی های خودتان ایمیل ارسال کنید.

وقتی که به یک تعادل مناسب در تعداد ایمیل رسیدید موقع آن است که یک برنامه زمانی منظم تدوین کنید.

ارسال های نامنظم و رندوم باعث کاهش اعتبار و همچنین موفقیت کمتر کمپین یا حتی شکست آن شود. پس توجه داشته باشید که یک برنامه منظم چقدر میتواند با اهمیت باشد.

7- دسته بندی مشترکان

همانطور که قطعا میدانید و شاید هم قطعا نمیدانید!! مخاطبان شما همگی مثل هم نیستند و تفاوت هایی زیادی با هم دارند.

بعضی ها دوست دارند هنگامی که شما تخفیف ویژه ای گذاشتید برایشان ایمیل ارسال کنید. بعضی دیگر دوست دارند مطالب و مقالات شما را ببینند. هر دسته و گروه خاصی از مخاطبان شما، علاقه مند به یک بخش خاصی است که این وظیفه ی شما است که این علاقه را در وی بیشتر کنید.

برای اینکه ایمیل های بهتر و با تاثیر مناسب تری ارسال کنید باید بدانید که مخاطبان شما به چند دسته تقسیم می شوند و هر دسته از آن ها دقیقا به دنبال چه چیزهایی هستند.

همچنین شما باید استراتژی های خدمات دهی مختلفی را برای گروه های مختلف داشته باشید تا میزان حفظ مشتری شما افزایش یابد.

حال میخواهیم در نکته برای دسته بندی مخاطبان ارائه دهیم:

محل جغرافیایی

اگر ایمیل شما دارای موقعیت جغرافیایی است، دسته بندی مخاطبانتان بر حسب محل زندگی آن ها بهترین روش کار است. این راهکار بسیار مناسبی برای تبلیغ یک مغازه یا رویداد محلی است. با این کار شما افراد خارج از آن محدوده از لیست ایمیل خودتان خارج کرده اید که این کار به بهبود عملکرد شما کمک بسیار زیادی میکند.

جمعیت شناسی

یعنی اینکه مخاطبان خود را بر اساس مثلا سن یا جنسیت تفکیک کنید. اگر شما لوازم آرایشی قرار است تبلیغ کنید میتوانید مردان را از لیست خود خارج کنید. یا مثلا کودکان را از لیست خارج کنید.

پرسونای خریدار

به طور مثال شما بانوان بین 18-30 سال را به که تناسب اندام علاقه دارند را هدف قرار می دهید. یک کمپین راه می اندازید و به آن ها در برطرف کردن مشکلات تناسب اندامشان کمک میکنید.

فعالیت مخاطبان

شما باید متوجه شوید که مخاطبان شما از چه نوع ایمیل هایی خوششان می آید. هم چنین باید بدانید که چه کسانی خیلی کم واکنش می دهند که به طور کل از لیست خود خارج کنید آنها را چون ممکن است که برای شما دردسر ساز شوند.

همچنین میتوانید در صفحات و لندینگ پیج های مختلف ایمیل های مختلفی نیز بگیرید. در هر لندینگ پیج و یا صفحه ی خاص که کاربر وارد شد یک درخواست وارد کردن ایمیل متفاوت نمایش داده شود.

8- آنالیز پیش بینی کننده

درک رفتار مخاطب و همچنین طراحی الگوهای رفتاری میتوانید کمک بسیار زیادی به بهینه سازی کمپین های ایمیل مارکتینگ شما میکند. صرف نظر از این که چه کسب و کاری دارید همیشه بررسی داده ها و اطلاعات اهمیت ویژه ای دارد.

شما میتوانید سوابق خرید و همچنین عملکرد مخاطبان خود را در گذشته بررسی کنید و از آن ها استفاده کنید.

به طور مثال فردی چند محصول را به سبد خرید خود اضافه میکند. بعد مشکلی برایش پیش می آید و دیگر یادش می رود. این وظیفه ی شما است که با دادن ایمیل یا حتی پیامک به وی یادآوری کنید.

برای خیلی ها همچنین اتفاقاتی می افتد در نتیجه شما به وسیله ی این کار میتوانید به آنها یادآوری کنید تا خرید خود را تکمیل کنند.

یکی از مهم ترین مطالب ارسال ایمیل در زمان مناسب است.

به طور مثال اگر محصولی 4 ماه دوام دارد، شما می توانید در ماه سوم یک ایمیل بزنید. این کار شانس خرید و بازکردن ایمیل را افزایش می دهد. یا به طور مثال اگر شما محصول تخفیف داری دارید که مثلا 1 هفته دیگر تخفیفش تمام می شود میتوانید از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید.

9- نمایش برند

به محض اینکه ایمیل را مخاطب میبیند باید نام برند شما را ببیند. این کار نه تنها باعث جلب توجه مخاطب می شود بلکه احتمال اسپم شناخته شدن ایمیل توسط کاربر کاهش می یابد.

برای ایجاد یک حس خودمونی تر و بهتر میتوانید از از ادرس ایمیل شخصی + نام برند خودتان استفاده کنید.

مثلا آرین احمدی از دایان شاپ. اینطوری احساس صمیمت و همبستگی بهتری میان مخاطب و برند شما ایجاد می شود.

10- دریافت نظرات (فیدبک ها)

میخواهید بدانید که کدام مخاطبان شما، ایمیل های شما را اسپم میکنند؟ به وسیله ی ثبت نام در بخش دریافت نظرات (feedback) میتوانید این کار را انجام دهید.

فقط Gmail استثنا است . این قابلیت در این سیستم فقط مختص ارائه دهنگان خدمات ایمیل است.

11- چک کردن لیست سیاه (Blacklist)

اگر در ارسال ایمیل دچار مشکل هستیدف میتوانید DNS هایی که در لیست سیاه هستند را بررسی کنید. این لیست شامل IP هایی است که شکایات زیادی از آن ها درباره ی ارسال ایمیل های اسپم شده است.

حتی اگر ویژگی اسم شما نیز در این لیست باشد ارسال ایمیل شما با حطا مواجه می شود. منبع آنلاین مختلفی برای چک کردن وجود دارد مانند MXToolbox, Ultra Tools, Debouncer.

12- معیارهای خود را تحلیل کنید

در طول کمپین ایمیل مارکتینگ خود باید بارها معیارهایتان را بررسی و تحلیل کنید. باید ببینید چه چیزهایی کار میکند یا نمیکند. این اطلاعات میتوانید به شما در بهبود یا حتی تغییر استراتژی هایتان کمک بزرگی بکند.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه