رشد بسیار سریع اینستاگرام باعث شده است که این غول رسانه‌ای دنیا، منبع بسیار بزرگی برای کسب درآمد اینترنتی و فروش برای برندهای مختلف باشد. اما ایده کسب درآمد از اینستاگرام 😍 را چطور پیدا کنیم؟ چگونه بفروشیم و در نهایت چگونه درآمد کسب کنیم؟

آیا واقعا میشه با اینستاگرام درآمدهای بالایی به دست آورد؟ جواب مسلما مثبت است. همانطور که به وضوح میبینید، افراد بسیار زیادی با ایده‌های مختلفی توانسته‌اند تا به کسب درآمد بسیار قابل توجهی از اینستاگرام دست پیدا کنند. این حجم از تبلیغات، کسب درآمد و بیزینسی که هر روزه در اینستاگرام شاهد آن هستیم، باعث شده است تا محبوبیت و گردش مالی در این رسانه، افزایش پیدا کند.

چگونه کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم؟

با وجود همه این حرف‌ها آیا هر کسی میتواند هر چیزی به هر شکلی و به هر مخاطبی بفروشد؟ جواب مسلما منفی است. خیلی واضح است که برای کسب درآمد از اینستاگرام باید ایده خوب در کنار یک روند درست را در پیش بگیریم تا بتوانیم موفق شویم. همینطوری الکی نمیشه کاری کرد.

قراردادن نظرات مشتریان به عنوان پست

نمایش نظرات مشتریان

یکی از بهترین راهکارها برای اثبات اجتماعی برند خودتان، این است که نظرات مشتریان خود را در استوری و پست‌های خود منتشر کنید.

اما این کار روش‌هایی هم برای افزایش کارایی دارد. مثلا اگر فرد مشهوری از شما خرید کرده، میتوانید عکس وی را قرار دهید. یا حتی در صورت تایید مشتریان، عکس‌های آن‌ها را در کنار نظراتشان قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا شما خیلی بیشتر مورد اعتماد و توجه قرار بگیرید.

حتی میتوانید از مشتریان خود درخواست کنید تا برای شما ویدئو بفرستند و هم چنین نظرات آن‌ها را در بخش کپشن پست‌هایتان قرار دهید.

نظرات مشتریان یکی از جالب ترین ایده‌ها برای افزایش تعامل کاربران است. همانطور که میدانید افزایش تعامل هم یکی از مهم‌ترین فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام است.

نمایش ساده محصول

شاید بعضی‌ها فکر کنند برای کسب درآمد از اینستاگرام، باید مثلا مدل، ادیتور فتوشاپ، عکاس و … استخدام کرد تا بتوان یک محصول را در اینستاگرام پست کرد. در صورتی که واقعا اینطوری نیست.

خیلی اوقات صرفا با یک تصویر ساده از محصول میتوان به شکل اعجاب انگیزی آن را به فروش رساند.

قطعا شما هم در اینستاگرام دیدید که خیلی از تبلیغات صرفا با یک موبایل بسیار ساده گرفته شده و کسی هم که عکس برداری و یا فیلم برداری کرده، تخصصی در آن نداشته ولی فروش بسیار زیادی هم ایجاد کرده است. این ایده، یکی از ساده و کم هزینه‌ترین‌های ایده کسب و کار است که میتوانید در اینستاگرام آن را پیاده سازی کنید.

این نشون میده که همیشه لازم نیست همه چی عالی باشه تا بشه یک محصول رو فروخت و نیازی به زیاد هزینه کردن هم در خیلی از مواقع واقعا نیست.

تبلیغات به صورت کالکشنی و فصلی

مطمئناً مدل کسب و کار خیلی از برندها و افراد به این گونه است که محصولات خود را به صورت کالکشنی و یا فصلی ارائه میکنند. مثلا خیلی‌ها در اینستاگرام لباس میفروشند و خب طبیعتا لباس‌ها باید متناسب با فصل باشند.

برای این برندها یکی از جذاب‌ترین ایده های کسب و کار در اینستاگرام این است که این افراد در پست‌ و استوری‌های خود، این فروش فصلی و کالکشنی را نمایش دهند.

ایده کسب درآمد از طریق تخفیف گذاری

استراتژی تخفیف گذاری

یکی از مشخص‌ترین ایده‌های کسب درآمد از اینستاگرام هم که همگی میدانیم، تخفیف گذاری است.

حالا اگر بخواهید این ایده را کمی جذاب‌تر هم بکنید، میتوانید مسابقه برگزار کنید.

به طور مثال کسی که بیشترین فرد را در زیر یک پست منشن کند، به وی کد تخفیف تعلق میگیرد.

این کار بدون شک باعث افزایش تعامل و در نهایت با توجه به الگوریتم اینستاگرام، باعث رشد برندتان خواهد شد.

پیشنهاد به مشتریان بالقوه در کامنت

خیلی از افراد در کامنت‌های خود مثلا مینویسند که “خیلی خوشم اومد”، “خیلی دوسش داریم” و … و همچنین بعضی از این افراد نیز، دوستان خود را هم منشن میکنند.

در این اوقات شما میتوانید با پاسخ دادن به این افراد این مشتریان بالقوه را به بالفعل تبدیل کنید. حداقل سودی که این کار برای شما خواهد داشت، افزایش تعامل است.

همچنین میتوانید در پاسخ به این افراد، کد تخفیف نیز به آن‌ها بدهید. این کار بدون هیچ شکی باعث افزایش فروش شما خواهد شد و کاربر را بسیار وفادار می‌سازد.

استفاده از تکنیک UGC

User Generated Content یا همان محتوای تولید شده توسط کاربر، میتواند یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش اثبات اجتماعی و هم چنین افزایش تعامل با برند شما شود.

به طور مثال بنویسید که حس خود را بعد از استفاده از این محصول بیان کنید.

این طور مخاطبان شما میتوانند به راحتی برای شما در کامنت ها محتوا تولید کنند. این طوری شما میتوانید خیلی سریع تعامل خود را با مخطبان افزایش داده و همچنین میزان اعتماد به برند خود را نیز به طرز بسیار چشمگیری بهبود بخشید.

ایده استفاده از نسخه نمایشی محصول

استفاده از نسخه نمایشی محصول

میتوانید برای محصول خود، یک نسخه نمایشی تهیه کنید و از آن به عنوان یک محرک و قلاب استفاده کنید تا کنجکاوی مخاطب را برانگیزید و بتوانید تعامل وی را با برند خود بیشتر و بیشتر کنید.

اگر محصول خاصی دارید، میتوانید درباره نحوه استفاده و عملکرد آن ویدئو تهیه کنید. اینگونه میتوانید تاثیر بسیار خوبی بر روی مخاطبان بالقوه خود بگذارید.

علاوه بر این، تهیه ویدئو راهنما میتواند میزان رضایت افراد را در استفاده از محصولات شما نیز افزایش دهد.

افزایش رضایت مخاطب یعنی برندینگ و برندینگ یعنی همه چیز.

ایده استفاده از تبلیغات اینستاگرام

البته این ایده خیلی کم در ایران استفاده می‌شود اما خب اگر در خارج از ایران نیز بیزینس دارید، میتوانید از این قابلیت خیلی خوب استفاده کنید. چرا؟ چون یکی از مهم‌ترین بخش‌های اینستاگرام همین تبلیغات آن است.

به راحتی میتوانید به طیف وسیعی از کاربران دسترسی پیدا کنید و در زمان بسیار کمی مخاطبان و همچنین فروش خود را چند برابر کنید.

استفاده از این تبلیغات به شما کمک میکند تا دیگر نیازی به صرف مدت زمان زیاد برای افزایش مخاطبان و فروش خود نداشته باشید و در زمان بسیار کوتاهی این فرآیند را انجام دهید.

برگزاری انواع مسابقات

همانطور که میدانید و قطعا دیدید، مسابقات بسیار زیادی در اینستاگرام انجام می‌شود که خب هدف‌های متفاوتی نیز دارند. همه چی بستگی به استراتژی شما دارد. بعضی اوقات برای آگاهی از برند مسابقه میزنید، بعضی اوقات برای افزایش فالوو، فروش و …

هر کمپینی هم استراتژی خاص خودش را دارد.

تبلیغات اشتراکی

این مدل تبلیغات به این شکل است که شما و یک برند دیگر با هم تبادل میکنید. یعنی اینکه شما محصولات برند X را تبلیغ میکنید و برند X نیز محصولات شما را.

اینطوری هزینه‌های شما نیز بسیار پایین می‌آید و اگر با برندهایی کار کنید که به اصطلاح به “نیچ مارکتینگ” شما نزدیک تر باشند بدون شک بازدهی بسیار بیشتری نیز خواهید گرفت.

همکاری با اینفلوئنسرها

همکاری با اینفلوئنسرها

مگر میشود از ایدههای کسب درآمد از اینستاگرام حرف زد ولی اشاره ای به اینفلوئنسرها نداشت؟ قطعا نمیشه.

یکی از ساده‌ و متداول‌ترین راهکارها برای افزایش درآمد در اینستاگرام همکاری با اینفلوئنسر ها است.

مشخص است که هر یک از این افراد قیمت‌های خاص خود را دارند و همچنین هر مدل محتوایی قیمت خاص خود را دارد.

شما باید اینفلوئنسرهای مختلف را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید بهترین افراد را که بیشترین تاثیر را در افزایش درآمد کسب و کار شما داشته‌اند را شناسایی کنید تا با آن‌ها بیشتر کار کنید.

ایده پیش نمایش محصولات

شما میتوانید یک پیش نمایشی از محصولات بعدی خود به نمایش بگذارید. در واقع این کار یکی از تکینک‌های بازاریابی عصبی به شمار می‌رود.

حتی یکی از ایده‌های جذاب این است که محصولات خود را پیش فروش کنید.

این گونه میتوانید از محبوبیت محصولات خود نیز یک برآوردی داشته باشید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

تبلیغ سایت در استوری

همانطور که همه میدانیم استوری اینستاگرام فرصتی بسیار خوب برای فروش و آگاهی مخاطبان از محصولات شما است.

یکی از مزیت‌های فوق العاده استوری، میزان تعامل بالای آن است. شما میتوانید محصولات، تخفیف‌ها، کالکشن‌ها، پیش فروش‌ها و … سایت خود را در این بخش تبلیغ کنید.

با این کار به راحتی میتوانید فروش خود را افزایش داده و همچنین ترافیک سایتتان را نیز بهبود بخشید.

نتیجه گیری درباره کسب درآمد از اینستاگرام

یادتان باشد که همیشه باید تلاش کنید و وقت بگذارید.

هیچ راهکار جادویی‌ای وجود ندارد که شما ثروتمند شوید.

این 18 راهکار و ایده کسب درآمد از اینستاگرام را باید با تلاش پشتکار انجام ندهید. اینطوری نیست که بنشینید و منتظر بمانید هرگز.

4 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه