آیا با نحوه نوشتن بیوگرافی شخصی در اینستاگرام آشنایی دارید؟ آیا می دانید اصول نوشتن بیوگرافی در اینستا چیست؟ چگونه یک بیوگرافی حرفه ای برای اینستاگرام بنویسیم؟ اگر دوست دارید بدانید که چگونه یک متن جذاب برای بیو اینستاگرام خود بنویسید، در این مقاله همراه ما باشید تا با جدید ترین متود های محتوا نویسی آشنا شوید. اولین چیزی که در هر صفحه اینستاگرامی توجه ما را به خودش جلب می کند، بعد از عکس پروفایل بیو اینستاگرام است.

این به تنهایی اهمیت بیو را به ما نشان می دهد. نوشتن بیو اینستاگرام راه و روش های خاص خود را دارد که با توجه به هدفی که از زدن پیجمان داریم باید روش خاص خود را انتخاب کنیم. هنکام نوشتن بیو در اینستاگرام حواستان باشد که در ماکسیمم 150 کارکتر باید خلاقیت خود را به نحو احسنت نشان دهید و ویترین پیج خود را مزین سازید. یکی از بزرگ ترین دغدغه های هر فردی یا کسب و کاری که در اینستاگرام فعالیت می کند، نوشتن بیو اینستاگرام است. طریقه نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام به دلیل اهمیت بسیار بالا، نیازمند شناخت درست و بهره گیری از یکسری اصول و قواعد است.

اینستاگرام از نمونه اپلیکیشن هایی است که فعالیت در آن به شکل ویژه و هدفمند می تواند بسیار دشوار باشد و نیاز خواهد بود که اصول و همچنین معیارهای زیادی را حین فعالیت خود مدنظر قرار دهید. امروزه افراد بسیاری هستند که تلاش می کنند به واسطه فضای اینستاگرام  کسب و کار خود را گسترش دهند و یا به نحوی حرفه خود را معرفی نمایند و یا خدمات مختلفی را عرضه نمایند.

چنین گستردگی فعالیت، باعث می شود تا رقابت برای دیده شدن بسیار تنگاتنگ باشد. برای اینکه بتوانید در این رقابت گسترده نتیجه قابل توجهی را به دست بیاورید، لازم است در ابتدا نسبت به فعالیت خود شناخت کافی داشته باشید. باید بدانید که قصد دارید به چه نوعی و به واسطه چه محتوایی در صفحه خود فعالیت کنید. تمامی ترفندهای نوشتن بیو اینستاگرام را از جمله اینکه چگونه در بیو اینستاگرام کمرنگ بنویسیم و … در این مقاله خواهید خواند.

برای دانلود PDF این مقاله درمورد اینکه بیوگرافی اینستا چی بنویسم، کلیک کنید.

داشتن اطلاعات کافی در خصوص مخاطبان هدف و یا افرادی که می توانند از محتوای شما بهره ببرند؛ به شما کمک خواهد کرد تا به فعالیت خود جهت دهید و آسان شناخته شوید. از طریق بیو اینستاگرام شما می توانید تمامی این اطلاعات را نشر دهید. در ادامه به اصول و تکنیک های نشر محتوا از طریق نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام خواهیم پرداخت تا بتوانیم نتیجه حداکثری را به دست آوریم.

چگونه یک بیوگرافی حرفه ای برای اینستاگرام بنویسیم؟

یکی از سوالات رایج در بین کاربران اینستاگرام این است که چگونه یک بیوگرافی حرفه ای برای اینستاگرام بنویسیم؟ چند نکته ساده برای نوشتن یک بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام وجود دارد که اگر آن ها را به دقت مطالعه کنید و به خاطر بسپارید می توانید پیج حرفه ای داشته باشید. نکاتی در باب اینکه بیوگرافی اینستا چی بنویسم:

نام شما در حساب کاربری

به دنبال اسم های عجیب و غریب نگردید  و سعی کنید اسم خود را با فونت معمولی در قسمت بیو بنویسید و از کاراکترهای ناآشنا استفاده نکنید. سعی کنید تحصیلات، شغل خود و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید را در بیو خود بنویسید.

عکس پروفایل

عکس پروفایل شما بهتر است پرتره باشد و کیفیت خوبی داشته باشد. یک لبخند در عکس پروفایلتان می تواند ارتباط خوبی بین شما و مخاطب برقرار کند. همچنین به نور عکس دقت کنید که مناسب باشد و چشم مخاطب را آزار ندهد.

توانایی ها و مهارت ها

در بیو خود از توانایی های خود از جمله اگر ساز مشخصی می زنید، هنری در کارهای دستی مثل نقاشی دارید و یا اگر تفریح خاصی مثل بوم گردی دارید حتماً ذکر کنید.

هشتگ

می توانید برای اینکه مخاطبان راحت تر شمارا پیدا کنند از هشتگ های مرتبط با موضوع پیجتان در بیو اینستاگرام استفاده کنید.

لینک وبسایت

اگر در رسانه یا شبکه دیگری نیز فعالیت دارید مثل، فیسبوک، توییتر، لینکدین، تلگرام و یوتیوب می توانید لینک آن را در بیو خود قرار دهید و اجازه دهید از آن طریق نیز مخاطبان با شما ارتباط بگیرند.

خلاقیت و ایده پردازی

اما بعد  از اینکه پروفایل شما تکمیل شد، نوبت می رسد به تولید محتوا و شروع کار در پیج اینستاگرامتان. قبل از تولبید محتوا و شروع فعالیت لازم است که ایده پردازی کنید و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید. از قبل برنامه ای تهیه کنید از اینکه قرار است در پیج خود از چه چیزی بگویید و هدف پیجتان چیست. به این ترتیب تولید محتوا شما نیز راحت تر خواهد شد.

بیو اینستاگرام چیست و چه اهمیتی دارد؟

چرا بیوگرافی اینستاگرام انقدر مهم است؟

بیو اینستاگرام که مخفف شده واژه بیوگرافی یا اصطلاحا Biography است بخشی از قسمت پروفایل حساب کاربری اینستاگرام شما را تشکیل می دهد ونوشتن بیو اینستاگرام نیازمند دانستن اصول خاصی است که در ادامه بررسی می کنیم .

این بخش در زیر عکس پروفایل جای گرفته است و شما می توانید به واسطه انواع توضیحات متنی و همین طور ایموجی ها، این بخش را کامل نمایید. شما در این بخش با محدودیت هایی با توجه به تعداد حروف به کار برده مواجه خواهید شد. می توانید با هر زبانی که مایل هستید و همین طور با فونت های مختلف، این بخش را پر نمایید.

در هر آموزش یا پکیجی که در آن کسب درآمد از اینستاگرام را آموزش می دهند، از بیو اینستاگرام به عنوان یک بستر فوق العاده برای اعتمادسازی و نشان دادن میزان وسعت و حرفه ای بودن کسب و کار صحبت می شود. پس اگر یک کسب و کار دارید و می خواهید از اینستاگرام به کسب درآمد برسید، بدون شک نوشتن و طراحی این بخش برای شما بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

خوب است بدانید که این بخش از پیج شما به تمامی کابران اینستاگرام نشان داده خواهد شد حتی اگر پیج شما پرایوت باشد. با توجه به این نکته مهم خواهد بود که از این تابلو اطلاعاتی به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید.

مخاطبین هنگامی که با یک پیج مواجه می شوند، پس از نام کاربری و عکس پروفایل، بیش از هر چیز به بیو پیج دقت می کنند.

در واقع بیو پیج یکی از سه عامل اصلی است که می تواند از یک مخاطب رندوم یک دنبال کننده بسازد. بیو پیج شما می تواند یک نمای کامل از کلیه فعالیت های شما و از همه مهم تر کیفیت فعالیت های شما در صفحه کاربریتان را به مخاطبان بدهد، از این رو بسیار اهمیت خواهد داشت که بتوانید بهترین خود را نشان بدهید از سوی دیگر مخاطب شما بایستی با مطالعه بیو به این نتیجه برسد که آیا محتوا و فعالیت های شما می تواند مناسب نیاز و خواسته او باشد یا خیر.

با توجه به این نکات می توانیم نتیجه بگیریم که بیو پیج شما نه تنها می تواند ابزاری برای جلب نظر و اعتماد مشتری البته باشد بلکه وسیله ای بسیار مهم برای تعامل میان شما و فعالیتتان در مدتی کوتاه با مخاطب است.

اگر دقت کنید اغلب پیج های معروف و برند های معتبر، بیوهای اینستاگرامی بسیار حرفه ای و منحصر به فردی دارند. برای اینکه بتوانید با صرف کمترین هزینه و انرژی، نوشتن بیو اینستاگرام خود را پیش ببرید، به نکات زیردقت کنید.

بیشتر بدانید درمورد: فن پیج مارکتینگ

نحوه نوشتن بیوگرافی شخصی

نحوه نوشتن بیوگرافی شخصی در اینستاگرام

نوشتن بیو در اینستاگرام اصولی دارد که میخواهیم در ادامه به نحوه نوشتن بیو در اینستاگرام بپردازیم. برای اینکه بتوانید به افزایش تعامل در اینستاگرام دست پیدا کنید، نیاز خواهید داشت که به خوبی خود را با توجه به حوزه فعالیت خود معرفی نمایید.

یک بیو خوب در اینستاگرام ضمن افزایش ریچ اینستاگرام، می تواند به نزدیکی هرچه بیشتر میان شما و دنبال کنندگانتان کمک نماید. اما یک بیو شخصی و منحصر به فرد بایستی چه ویژگی هایی داشته باشد و شامل چه آیتم ها و نکاتی باشد؟ باید گفت که جزئیات امر با توجه به نوع فعالیت شما و شرایطتان می تواند متفاوت باشد اما با این وجود نمی توان از یکسری اصول یکسان چشم پوشی نمود. در زیر به چندین نکته اساسی اشاره خواهیم کرد:

1. بهینه سازی نام اینستاگرام

نام اینستاگرام شما می تواند بیشتر از هر آیتمی به چشم بیاید و مخاطب را راهنمایی کند. توصیه می شود تا برای تنظیم و طراحی نام اینستاگرام در قسمت بیو٬ از ترکیب نام و حرفه خود استفاده نمایید.

سعی کنید از نام یا نام خانوادگی اصلی خود در کنار حوزه فعالیت خود استفاده نمایید. در صورتی که قصد ندارید با نام اصلی خود فعالیت نمایید، می توانید از یک لقب مجازی و یا برند اختصاصی خود استفاده نمایید. به طور کلی نام اینستاگرام باید نشان دهنده موضوع کلی فعالیت و همین طور ادمین پشت حساب کاربری باشد.

نکته: یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام استفاده نمودن از کلمات کلیدی است. این قابلیت هنوز حالتی آزمایشی دارد و تنها در چند کشور در دسترس خواهد بود. به واسطه این قابلیت افراد می توانند با سرچ کردن یکسری از کلمات کلیدی مربوط به آنچه نیاز دارند، پیج های مربوطه را پیدا کنند. شما برای اینکه بتوانید از این قابلیت به نفع خود استفاده نمایید؛ لازم است که کلمات کلیدی مربوط به فعالیت خود را پیدا کنید و سپس آن ها را به عنوان بخشی از نام و همین طور بخشی از بیو تنظیم نمایید. اگر چه این قابلیت هنوز رسمی نشده است اما خوب است که از پیش برای آن آماده شوید.

2. واضح سازی نوع فعالیت

یکی از اقدامات بسیار مهمی که شما باید در «طریقه نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام» به آن توجه کنید، واضح سازی فعالیت هایتان خواهد بود. این نکته به خصوص اگر صاحب پیج هایی پرایوت هستید و با شرط فالو اجازه دسترسی می دهید، اهمیت بسیار بیشتری خواهد داشت.

منظور از واضح سازی این است که به شکلی مشخص و خلاصه عنوان کنید که فعالیت شما در چه سبکی جای می گیرد، شامل چه زیر شاخه هایی می شود، عنوان رسمی کار شما چیست، چه افرادی می توانند در دسته مخاطبان هدف شما جای بگیرند، فعالیت های شما بر چه اصولی استوار است، کیفیت و همین طور سطح پیچیدگی محتوای شما به چه صورت خواهد بود و غیره.

چنین اطلاعاتی باعث می شود که افرادی که به فعالیت شما و موضوعات محتوای شما علاقه مند هستند و یا به دنبال آن می گردند بسیار آسان تر به آنچه می خواهند دست پیدا کنند.

در صورتی که فعالیت های علمی، آموزشی، اقتصادی و مواردی از این دست را به کمک حساب کاربری خود به پیش می برید؛ سعی کنید دست از مرموز بودن در بیو خود بکشید و کاملا واضح توضیح دهید.

چنین حربه هایی می تواند برای پیج هایی با محتوای سرگرمی مناسب باشند؛ اما فعالیت های جدی، توضیحات دقیق و خلاصه را طلب می کنند. شما می توانید در این بخش به توانایی ها و استعداد های خود اشاره نمایید. اگر به دنبال پیدا کردن دوست و هم صحبت هستید می توانید در این قسمت بیو خود علاقه مندی های خود را ذکر کنید تا راحت تر افرادی با سلیقه مشابه پیدا نمایید.

3. استفاده از کلمات کلیدی

پیش تر به این نکته اشاره نمودیم. به منظور تکمیل توضیحات باید بگوییم که می توانید در «نوشتن بیو اینستاگرام» از انواع کلمات کلیدی اصلی و مرتبط به شکل هماهنگ و گیرا استفاده نمایید. به یاد داشته به کارگیری هوشمندانه این کلمات است که می تواند تبدیل به یکی از ابزارهای اینستاگرام مارکتینگ شود و برای شما افزایش فالوور در اینستاگرام را به دنبال داشته باشد، نه صرفا ردیف کردن آن ها پشت سر هم. سعی کنید از فالوور فیک اینستاگرام تا حد ممکن استفاده نکنید.

4. اتصال لینک ها

لینک ها از نمونه ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی هستند که به شما کمک می کنند تا دسترسی به سایر فضاهای فعالیتی خود را به آسانی هرچه تمام تر برای مخاطبانتان فراهم کنید. شما می توانید در قسمت بیو اینستاگرام خود لینک سایت مجموعه خود یا وبلاگ خود و حتی چنل خود در سایر شبکه های اجتماعی مانند یوتوب و تلگرام را اضافه نمایید.

به کمک این لینک ها شما می توانید تعامل خود با کاربران را به فضاهای مختلف گسترش بدهید و شانس خود را برای بیشتر دیده شدن افزایش بدهید. شما می توانید آدرس حساب های کاربری خود در دیگر شبکه های مجازی و یا آدرس پیج های اینستاگرامی که با آن ها همکاری دارید و یا همسو هستید را نیز در این بخش قرار دهید.

یکی از اهداف مهم در نتیجه استراتژی بازاریابی اینستاگرام، جلب اعتماد مخاطبان است. هنگامی که یک مخاطب بتواند از زوایای مختلف فعالیت شما را مشاهده کرده و مورد بررسی خود قرار بدهد بسیار آسان تر به شما اعتماد خواهد کرد و با شما همراه خواهد شد.

5. اتصال راه های برقراری ارتباط

شما می توانید در مراحل نوشتن بیو اینستاگرام از اضافه نمودن سایر راه هایی که در صورت لزوم مخاطبانتان به واسطه آن ها می توانند به شما دسترسی پیدا کنند، نیز استفاده نمایید. اضافه کردن اطلاعاتی مانند لینک صحبت ناشناس، شماره تلفن های همراه و یا خطوط ثابت، لوکیشن، آدرس مجموعه و مواردی از این دست با توجه به نوع فعالیت شما می تواند فاصله های میان شما و مخاطبانتان را از بین ببرد و شناخت دقیق تری از شما را ارائه بدهد.

6. برندینگ و ابراز وجود

همان طور که پیش تر اشاره نمودیم شما حین فعالیت در اینستاگرام رقیبان بسیار زیادی خواهید داشت. برای اینکه بتوانید چه در اینستاگرام و چه در سایر فضا های کسب و کار مجازی، دیده شوید و در یاد بمانید باید به سراغ بهبود برندینگ شبکه های اجتماعی خود بروید.

استراتژی های زیادی برای این کار وجود دارد، نمونه ای از این روش ها استفاده از انواع شعار ها و نام های تجاری اختصاصی در قسمت بیو اینستاگرام است. شما می توانید برای مجموعه خود یک شعار تبلیغاتی مناسب طراحی نمایید و یا تلاش کنید نام تجاری خود را به همه بشناسانید.

با توجه به اینکه بیو اینستاگرام برای همه افراد قابل مشاهده است و اغلب افراد به آن توجه می کنند، شما می توانید امیدوار باشید با چنین آیتمی می توانید به بهبود وضعیت پیج خود و کسب و کار خود کمک نمایید.

تا به اینجا نکاتی که لازم است حین نوشتن بیو اینستاگرام به آن ها توجه نمایید را ذکر کردیم. برای داشتن یک بیو کامل و جامع نیاز دارید تا تمامی این آیتم ها را به شکلی جذاب و گیرا در کنار یکدیگر جای بدهید. می توانید از سایر پیج های موفق فعال در حوزه خود برای فهمیدن شمایل کلی طریقه نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام، استفاده نمایید.

نحوه استفاده از انواع فونت ها در بیو اینستاگرام

نحوه استفاده از فونت های مختلف در bio

محتوایی که شما در این قسمت تولید می کنید از اهمیت بالایی بهره مند خواهد بود اما نباید از اهمیت و تاثیرگذاری ظاهر بیوگرافی نیز غافل شویم. هماهنگ نمودن ظاهر بیو با سایر بخش های پیج شما می تواند جذابیت بیشتری را به وجود بیاورد و بازتابی از حرفه ای بودن شما باشد. با توجه به اهمیت این موضوع ابزارها و توصیه های مختلفی برای طراحی ظاهری بیوگرافی وجود دارد که به آن ها اشاره خواهیم نمود:

همچنین مشاهده کنید: تولید محتوا در اینستاگرام

فونت نوشته ها

شما می توانید با هر زبانی که می خواهید و اینستاگرم از آن پشتیبانی می کند در قسمت بیو خود محتواگذاری کنید و همچنین می توانید از فونت های متنوع و دلبخواهی در این بخش استفاده نمایید و بدین ترتیب به بهبود زیبایی و جذابیت بیو اینستای خود بیفزایید.

شما می توانید به شکل های مختلفی به انواع بیوها دست پیدا کنید. سایت هایی مانند Font Generator ،igfonts ،instafonts ،lingojam ،metatags و… برای اضافه کردن فونت های جدید با ویژگی های قابل تنظیم به اینستاگرام و بیو آن استفاده نمایید همچنین شما می توانید به سراغ اپلیکیشن هایی مانند cool fonts for instagram ،Font for Instagram ،Canve و…. نیز برای به کارگیری فونت های جدید بروید.

ایموجی ها

سعی کنید از انواع ایموجی های کیبورد خود با توجه به محتوا در میان نوشته های خود استفاده نمایید. این شکلک های فانتزی در جلب توجه مخاطبان، از کلمات بسیار بهتر عمل خواهند کرد.

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟

خط های شکسته یا خط های جداگانه

مهم خواهد بود حین نوشتن بیو اینستاگرام برای جداسازی هر چه بهتر کلمات و جملات و کمک به درک بهتر آن ها، از انواع خطوط کج و شکسته، مانند (////) استفاده نمایید و یا در مواقع لزوم با زدن اینتر و رفتن به یک خط جدید، هم ظاهر کار را بهبود ببخشید و هم سختی های مخاطب حین مطالعه بیو را هموار نمایید.

در پیاده سازی این نکات، تماما خلاقیت شما دخیل خواهد بود. شما می توانید با توجه به ایده های خود و یا الهام گیری هایی که انجام داده اید، انواع این نکات را برای خلق ظاهری جذاب و هماهنگ با کسب و کار و فعالیت خود به کار بگیرید. همچنین می توانید از روش های مختلف ایده برای تولید محتوا اینستاگرام پیدا کنید.

چگونه متن های طولانی در بیو اینستاگرام بنویسیم؟

اینستاگرام به شما تنها اجازه استفاده از ۱۵۰ کاراکتر را در قسمت بیو به شما خواهد داد؛ البته بایستی بدانید که کاراکترهای ایموجی با نرخ های متفاوتی محاسبه می شوند و اغلب به عنوان ۲ یا ۳ حرف در این محاسبه ۱۵۰ عددی اعمال می شوند.

به شکل مستقیم هیچ روشی برای اضافه کردن کاراکتر ها وجود نخواهد داشت و شما بایستی به نحوی محتوای بیو خود را در همین ۱۵۰ کاراکتر، مدیریت نمایید. به شکل غیر مستقیم اما برای شما روش هایی وجود خواهد داشت.

شما می توانید پس از نوشتن بیو اینستاگرام خود به قسمت Contact Options در همان بخش Edit Profile بروید و سپس از میان گزینه های موجود به سراغ آیتم Business address بروید. در این بخش ضمن اینکه اجازه دارید لوکیشن و آدرس خود را وارد نمایید، می توانید ادامه محتوای بیو خود را نیز وارد کنید.

این قابلیت تنها در اکانت هایی که بیزینسی شده اند در دسترس خواهد بود و نکته دیگر این است که شما حتما باید یک لوکیشن در این بخش ثبت نمایید و سپس ادامه محتوا را وارد نمایید.

به جای استفاده از این روش می توانید بیو خود را در همان ۱۵۰ کاراکتر خلاصه نمایید و سپس برای ارائه توضیحات بیشتر از انواع لینک های معرف بهره ببرید. درست است که انتقال محتوا در این بخش مهم خواهد بود اما شما باید این نکته را درنظر بگیرید که محتواهای بیش از حد طولانی نمی توانند در جلب توجه مخاطب موفق شوند.

نمونه بیوگرافی اینستاگرام

شما با توجه به حوزه ای که در آن فعالیت می کنید، می توانید افراد مشهور بسیاری را در اینستاگرام پیدا نمایید. دنبال کردن این افراد به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از تجربیات آن ها استفاده نمایید و هر چه بهتر و سریع تر با اصطلاحات اینستاگرام مربوط به حوزه کاری خود آشنا شوید. دقت داشته باشید که با توجه به دنبال کنندگان خود و همین طور زبان رسمی آن ها به انتخاب زبان بیو اینستاگرام خود و بررسی ایده های مربوط به آن بپردازید.

آیا می دانید remembering در اینستاگرام چیست؟

نمونه بیوگرافی اینستا فارسی

در ادامه این مطلب می خواهیم چند نمونه بیوگرافی اینستا فارسی به شما پیشنهاد بدهیم:

 • هیچ کس مجبور نیست آدم بزرگی باشد
 • تنها، انسان بودن کافی است…
 • چیزی ساده تر از بزرگی نیست
 • هرگاه بتوانم بعد از هر شکست لبخند بزنم شجاع خواهم بود
 • آری ساده بودن همانا بزرگ بودن است
 • ممکن است دروغ یکسال بدود ولی راستی در یک روز از او جلو می افتد
 • بیشتر مردم دعا نمی کنند فقط التماس می کنند
 • ناشنوا باش وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند
 • نگفتن صلاح است، کم گفتن طلا است و پر گفتن بلا است
 • فقط یک چیز وجود دارد که باید از آن ترسید و آن خود ترس است
 • لبخند بیش از چند لحظه دوام ندارد ولی خاطره آن جاودانی است
 • کامل ترین هدف های زندگی از ناقص ترین کارای روزانه ساخته میشود
 • از عشق سخن گفتن، برای آدمی هنوز خیلی زود است!
 • پهناورترین، خطرناک ترین و ناامن ترین مکان، دنیای درون توست
 • در وجود مردم دنبال عیب نگرد که رسوایشان کنی وخودت را بی اعتماد

چگونه در بیو اینستا چهره مشهور بنویسیم؟

برای اینکه در بیو اینستا چهره مشهور بنویسیم، باید در اولین قدم اکانت اینستاگرامتان را از حالت خصوصی در بیاورید و به اکانت بیزینسی تبدیل کنید. بعد از آن می توانید در قسمت بیو اینستاگرام خود بنویسید چهره مشهور یا هنر.

چگونه در بیو اینستاگرام کمرنگ بنویسیم

روش کمرنگ کردن بیو اینستاگرام مشابه تغییر فونت است؛ بنابراین می توانید با استفاده از ابزارهای تغییر فونت، متن بیو اینستاگرام خود را کمرنگ کنید. ابزارها و سایت های مختلفی در فضای وب وجود دارند که به کمک آن ها می توانید فونت های مختلفی را برای بیو اینستاگرام خود انتخاب و استفاده کنید. کافی است که متن بیو موردنظرتان را در این سایت ها قرار دهید و اجازه دهید متنتان جنریت شود. آنگاه متنتان به فونت موردنظرتان تغییر می کند.

چرا نوشتن یک کپشن خوب در اینستاگرام مهم است؟

نمونه بیوگرافی اینستا دخترونه

همانطور که می دانید، سبک بیو نوشتن دخترها با پسرها متفاوت است. در این بخش می خواهیم چند نمونه بیوگرافی اینستا دخترونه با هم ببینیم:

 • من همینم که هستم، نیازی به تأیید تو نیست😎
 • من چنانم که محال است کسی “درک” کند😉
 • من و تو کنار هم قشنگ ترین ترکیب دنیاییم😍❤️🤤
 • عوض شد اون دختری که از تاریکی می‌ترسید…..!😊😌
 • من با طُ بهشتُ رو زمینم تجربه ڪردم😍
 • من غمگین ترین دختر شوخ دنیام👩‍🦯❤️
 • گاهی مجبورم بُغضمو با قهقهه های بلند خفع کنم، تا نگن دیدین شکست!
 • من خوشبخت ‌ترین دخترِ دُنیام که تورو توی زندگیم دارم ! تو دلیلِ آرامش و زنده بودن مَنی 🧿😍
 • تا اَبد باهاتم رِفیق..!💚
 • دونه به دونه موهای فرفریت دور قلبم پیچیده :)💜
 • ه‍‌رس‍‌ق‍‌وط‍‌ی‌پ‍‌ای‍‌ان‌ک‍‌ارن‍‌ی‍‌س‍‌ت‌, ب‍‌اران‌راب‍‌ب‍‌ی‍‌ن ! س‍‌ق‍‌وطِ ب‍‌اران‌ق‍‌ش‍‌ن‍‌گ‍‌ت‍‌ری‍‌ن آغ‍‌ازاس‍‌ت 🙂
 • 𝐄𝐯𝖾𝐫𝐲 𝐟𝖺𝐥𝐥 𝐢𝗌 𝐧𝗈𝐭 𝐭𝐡𝖾 𝐞𝗇𝐝, 𝗌𝐞𝐞 𝐭𝗁𝐞 𝐫𝖺𝐢𝐧! 𝐑𝖺𝐢𝐧𝖿𝐚𝐥𝐥 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐦𝐨𝗌𝐭 𝖻𝐞𝐚𝐮𝗍𝐢𝖿𝐮𝐥 𝐛𝖾𝐠𝐢𝐧𝐧𝗂𝗇g 🙂
 • 🐻🤎𝗔 𝗿𝗲𝗮𝗹 𝗾𝘂𝗲𝗲𝗻 𝗱𝗼𝗲𝘀 𝗻𝗼𝘁 𝗻𝗲𝗲𝗱 𝗮 𝗰𝗿𝗼𝘄𝗻
 • اگه دُختر نَباشَد 😣عَروسک ها یَتیم میشَوند 😔😔
 • مثل الماس با ارزش و نادر باشید نه مثل سنگی که در همه جا یافت می شود.💎
 • هر چیزی که تورو نکُشه، قوی‌ترت میکنه!💪🏻
 • همه چیز در قدرت تو، و قدرت تو درون خودت نهفته است!💪🏻
 • در نوع خودت، زیبا باش!🥰
 • بی نقص نیستم، ولی خیلی کمیابم!💎
 • سکوت، بلندترین فریاد است!🌸

جمع بندی

با خواندن این مقاله حال می دانیم که بیوگرافی اینستا چی بنویسیم. با نحوه نوشتن بیوگرافی شخصی در اینستاگرام در قسمت های قبل آشنا شدید و دیدید نوشتن بیوگرافی در اینستا کار سختی نیست. آنچه در نحوه نوشتن بیو در اینستاگرام آموختید، اکنون می توانید به کار گیرید و اقدام به نوشتن بیو اینستاگرام خود کنید. بیوگرافی اینستاگرام یکی از آیتم ها و بخش های بسیار مهم در یک حساب کاربری است. شما می توانید به واسطه این بخش تمامی فعالیت های پیج خود و همین طور کیفیت عملکرد خود را با حداکثر ۱۵۰ کاراکتر به مخاطب نشان دهید و سعی در جذب او به عنوان یک دنبال کننده یا مشتری داشته باشید.

بیوگرافی اینستاگرام یکی از آیتم ها و بخش های بسیار مهم در یک حساب کاربری است. شما می توانید به واسطه این بخش تمامی فعالیت های پیج خود و همین طور کیفیت عملکرد خود را با حداکثر ۱۵۰ کاراکتر به مخاطب نشان دهید و سعی در جذب او به عنوان یک دنبال کننده یا مشتری داشته باشید.

شما با شناخت دقیق هدف و چیستی فعالیت خود می توانید اطلاعاتی مناسب در هر بخش با توجه به شرایط خود ارائه دهید. سعی کنید از نمونه بیوگرافی های طراحی شده توسط افراد مشهور و موفق در اینستاگرام استفاده نمایید و با ترکیب خلاقیت خود با این ایده ها یک بیوگرافی جذاب و کارآمد طراحی نمایید.

به طور خلاصه با توجه به حوزه فعالیت هر شخص در اینستاگرام و هدف او از این فعالیت می توان گفت بیوی اینستاگرام می تواند شامل آیتم ها و اطلاعات دسته بندی شده زیر باشد که هنگام نوشتن بیو اینستاگرام باید به آن ها توجه کرد:

 • آنچه انجام می دهیم
 • آنچه آرزوی آن را داریم
 • آنچه که به آن علاقه مندیم
 • آنچه در آن استعداد داریم
 • مخاطبان هدف
 • سطح پیچیدگی و کیفیت
 • راه هایی برای آشنایی بیشتر و همین طور ارتباطات گسترده تر
 • راه های ارتباطی تماسی
 • همکاران و همسویان
 • شعار و برند
 • از ابزار هشتگ اینستاگرام استفاده کنید

با توجه به اهمیت بسیار بالای بیوگرافی، نحوه نوشتن بیو اینستاگرام و همین طور محدودیتی که برای آن وجود دارد، “طریقه نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام” تبدیل به مهارتی جالب توجه شده است که همه کاربران حرفه ای و هدفمند اینستاگرام به دنبال آن هستند. مهم خواهد بود شما در حین نوشتن بیو اینستاگرام نکات بسیاری را مدنظر خود قرار دهید و آیتم های بسیاری را در این بخش به موازات فعالیت خود بگنجانید.

حتما بخوانید: گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام

سوالات متداول

چطور می توانیم در نوشتن بیو اینستاگرام از انواع لینک ها استفاده کنیم؟

اینستاگرام در قسمت Edit Profile برای شما در آیتم website، امکان اضافه کردن لینک ها را قرار داده است. شما می توانید انواع لینک های خود به خصوص آیدی تلگرام و یا آیدی های ناشناس را در این بخش اضافه کنید. اگر شما به لینک های آماده دسترسی دارید می توانید به سادگی در ادامه بیو خود آن ها را کپی کرده و قرار دهید.

چطور می توانیم لینک های مخصوص به خود را بسازیم؟

هنگامی که شما قصد دارید یک لینک را به عنوان بخشی از بیو قرار دهید و یا در حین ساخت پست اینستاگرام از آن استفاده نمایید، بهتر است که ابتدا لینک خود را کوتاه نمایید تا هم استفاده از آن آسان تر شود و هم برای محدودیت کاراکتر ها راحت تر باشید. برای کوتاه کردن و ساده کردن لینک هایتان شما می توانید به شکل رایگان از وب سایت هایی مانند bitly.com استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام و وقتتون بخیر
  من با نحوه نوشتن بیوگرافی شخصی در اینستاگرام آشنایی چندانی نداشتم ولی مقاله اتون خیلی کمکم کردم و یه جوراییی از سردرگمی دراومدم
  ممنونم بابت مطلب مفیدتون

  پاسخ
 • همون تحلیل رقبا بهترین راه برای انتخاب بیو اینستاگرام مناسبه

  پاسخ
 • مجتبی ر.ی
  دی 20, 1400 11:55 ق.ظ

  بنظر من بیو اینستا ویترین پیج شماست. پس هرچی جذاب تر باشه مخاطبا بیشتر میشن.
  یکی از مهم ترین موارد در نوشتن بیو، استفاده از هشتگ مرتبط با موضوع پیج هستش چرا این رو اصلا راجع بش توضیح ندادین؟ جا داشت یک تیتر جدا براش میزدین و کامل توضیح میدادین چجوری هشتگ مناسی رو پیدا کنیم و هشتگ گذاری کنیم در قسمت بیو

  پاسخ
 • سالار عراقی
  دی 20, 1400 11:59 ق.ظ

  سلام
  خسته نباشید
  میشه راجع به نحوه نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام برای بیزینس پیج هم صحبت کنید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست