یکی از تفاوت‌های اصلی شبکه اجتماعی لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی دیگر فضای جدی و حرفه‌ای آن است که افراد می‌توانند از طریق آن، توانایی‌هایی شغلی خود را مطرح کنند و روزمه خوبی را تشکیل دهند. بسیاری از افراد متخصص و حرفه‌ای در لینکدین حضور دارند و شما نیز می‌توانید با این افراد در ارتباط باشید؛ یکی از راه‌های موثر برای نشان دادن مهارت‌های خود، نوشتن مقاله در لینکدین است. در این مطلب قصد داریم با نحوه نوشتن مقاله در لینکدین و نکاتی که باید هنگام نوشتن مقاله رعایت کنید، آشنا شویم. پس اگر قصد دارید برای ساخت یک روزمه قوی‌تر، با نحوه نوشتن مقاله در لینکدین آشنا شوید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

نحوه انتشار مقاله در لینکدین

راه های انتشار مقاله در لینکدین
نحوه انتشار مقاله در لینکدین

حالا که با نکات مهم مربوط به «نوشتن مقاله در لینکدین» آشنا شدیم، وقت آن رسیده که بدانیم نحوه نوشتن مقاله در لینکدین و انتشار آن به چه صورت است. شاید در ابتدا که برای اولین بار کاری را انجام می‌دهیم، همه چیز کمی پیچیده به نظر برسد. اما اگر قبلا با نحوه ارسال رزومه در لینکدین آشنا شده باشید، می‌دانید که سایر فعالیت‌های دیگر در لینکدین نیز بسیار ساده بوده و پیچیدگی خاصی ندارد.

اگر با لینکدین آشنایی کافی ندارید، مقاله لینکدین چیست را مطالعه کنید

مرحله اول:

 ابتدا باید وارد صفحه لینکدین خود شوید و در بالای صفحه بر روی گزینه آبی رنگ Write an article ( نوشتن مقاله) کلیک کنید.

نوشتن مقاله
Write an article

مرحله دوم:

 پس از وارد شدن به صفحه مقاله با انتخاب آیکون تصویر آبی رنگ می‌توانید عکس مورد نظر خود را به مقاله خود اضافه کنید. در قسمت انتهایی بخش Headline‌ قرار دارد. در این قسمت باید عنوان نقاله خود را وارد کنید. در قسمت Normal که در بالای صفحه قرار دارد می‌توانید تنظیمات فونت را تغییر دهید.

مرحله سوم:

 در قسمت انتهایی در زیر Headline علامت مربع و مثبت کوچکی وجود دارد که با انتخاب آن این امکان را خواهید داشت که جدول، اسلاید، لینک و هر آیتم دیگری را به مقاله خود اضافه کنید. پس از زدن این گزینه یک پنجره کوچک ایجاد می‌شود که باید آیتم مورد نظر خود را از بین آن انتخاب کنید. از طریق انتخاب گزینه Links می‌توانید لینک پست اینستگرام، توییتر یا لینک دیگری را که به مقاله شما مربوط است در کادر مشخص شده وارد کنید.

مرحله چهارم:

پس از انجام مراحل بالا به صفحه جدیدی هدایت می‌شود. در کادر بالایی، می‌توانید از هشتگ‌های مربوط به مقاله استفاده کنید تا مقاله شما بهتر دیده شود. باید به طور خلاصه در این قسمت مقاله خود را شرح دهید. پس از تکمیل این قسمت بر روی گزینه نهایی یعنی Publish ( انتشار) بزنید.

انتشار مقاله در لینکدین
انتشار مقاله در لینکدین

قبل از انتشار مقاله می‌توانید با انتخاب گزینه Share draft که در سمت چپ صفحه مقاله قرار دارد، آن را برای دوستانتان ارسال کنید و از آن‌ها برای اصلاحات لازم کمک بخواهید یا نظر آن‌ها را بپرسید. البته این کار اختیاری است و شما می‌توانید به طور مستقیم در همان ابتدا مقاله را منشر کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه بلاک کردن فرد در لینکدین؛ آموزش تصویری 0 تا 100

نکات مهم در نوشتن مقاله در لینکدین

نکات مهم در نوشتن مقاله در لینکدین
نکات مهم در نوشتن مقاله در لینکدین
  • نکته قابل توجه این است که پس از انتشار مقاله، ویرایش و حذف آن امکان پذیر است. مقاله پس از انتشار وارد قسمت Articles یا مقالات می‌شود که در پروفایل شما قرار دارد. تمام افرادی که شما را دنبال می‌کنند می‌توانند با ورود به قسمت مقالات، آن را تماشا کنند.
  • بیشتر افرادی که در لینکدین فعال هستند، به دنبال محتوای آپدیت شده و کاربردی بوده و با حساسیت بیشتری مقالات را دنبال می‌کنند. به همین دلیل بهتر است حتما قبل از نوشتن مقاله، به‌دنبال موضوعات روز و جدید باشید و سعی کنید محتوایتان حاوی مطالبی باشد که به‌درد مخاطب بخورد و افراد بتوانند از تجربیات شما استفاده کند.
  • نظم را فراموش نکنید! اگر قصد دارید به صورت ماهیانه یا هفتگی مقاله منتشر کنید، روز، تاریخ و موضوع آن را مشخص کنید و طبق همان برنامه مقاله‌ها را در لینکدین منتشر کنید. موتور جستجوی لینکدین نظمی که در انتشار مقاله‌ها وجود دارد را تحلیل کرده و آن را یک امتیاز برای شما محسوب می‌کند.
  • انتخاب هشتگ در لینکدین نیز مانند اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث بیشتر دیدن شدن مقاله می‌شود.
  • انتخاب عکس و تیتر مناسب برای مقاله می‌تواند تعامل آن را با مخاطب افزایش دهد و آنها را به خواندن مقاله بیشتر ترغیب کند.
  • مقاله‌هایی که منتشر می‌کنید از طریق صفحه اخبار یا News feed به اطلاع دوستان و دنبال‌کنندگان خواهد رسید و با هر بار انتشار مقاله از طریق نوتیفیکیشن مطلع خواهند شد.

چگونه برای مقاله خود در لینکدین موضوع پیدا کنیم؟

زمانی که در لینکدین مقاله‌ای را منتشر می‌کنید، قطعا قصد دارید نگرش، مهارت و دانشی را که نسبت به حوزه کاری خود دارید، بازگو کنید. اخبار و آپدیت‌های جدیدی که در حوزه کاری‌تان منتظر می‌شود، موضوع خوبی برای نوشتن مقاله در لینکدین است. حتما می‌توانید در جواب سوال یکی از مخاطبانتان در لینکدین، یک مقاله بنویسید و آن سوال می‌تواند موضوع مقاله شما باشد.

همچنین ممکن است در گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مربوط به حوزه کاری‌تان سوالات زیادی مطرح شود که از بین آن‌ها می‌توان موضوعات خوبی را به عنوان موضوع یک مقاله کاربردی در لینکدین انتخاب کرد. حتی اگر یکی از پست‌های‌تان در لینکدین نرخ تعاملی بالایی دارد، می‌توان یک مقاله مجزا درباره موضوع آن پست نوشت.

چگونه می‌توانم پس از انتشار مقاله محتوایم را تحلیل کنم؟

هر بار که کسی مقاله‌تان را در لینکدین مشاهده کند، تعداد بازدیدش در زیر پست شما مشخص می‌شود. برای دیدن آنالیز مقاله باید بر روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و سپس گزینه View My Profile را بزنید. سپس به بخش Articles and Activity بروید. بر روی مقاله مورد نظر کلیک کنید. در این قسمت اطلاعات افرادی که مقاله‌تان را مشاهده کرده اند، نمایش داده می‌شود:

  • شرکتی که در آن کار می‌کنند
  • عنوان شغلی آن‌ها
  • موقعیت مکانی آن‌ها
  • نحوه پیدا کردن مقاله شما ( از طریق لینکدین یا سایر وبسایت‌ها)

اگر مقاله‌تان در دسترس چند نفر از افراد یک شرکت قرار گرفته باشد، به افراد دیگر در آن شرکت نیز نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که این اطلاعات فقط در دسترس شماست و شخص دیگری به این اطلاعات دسترسی ندارد.

اگر کسی در لینکدین بلاک باشد می‌تواند مقاله من را ببنید؟

بلاک کردن در لینکدین شرایط متفاوت‌تری نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی دارد. اگر کسی را در لینکدین بلاک کرده باشید، همچنان می‌تواند اطلاعاتی را که به صورت عمومی یا Public منتشر می‌کنید مشاهده کند. مثلا اطلاعات عمومی پروفایل یا پست‌هایی که به صورت عمومی منشر کرده اید. اما می‌توانید با رفتن به قسمت visibility در تنظیمات لینکدین، نحوه نمایش اطلاعات خود را تغییر دهید.

تفاوت مقاله با پست در لینکدین چیست؟

اگر بدانید لینکدین چیست و با فضای آن آشنا باشید، حتما پست گذاری در لینکدین را تجربه کرده اید؛ اما ممکن تابحال برای نوشتن مقاله فارسی در لینکدین اقدام نکرده باشید. مقاله از لحاظ تعداد کاراکتر طولانی تر از پست است و بیشتر شامل محتوای متنی می‌شود. هر مقاله در لینکدین می‌تواند شامل 125 هزار کاراکتر یا 1300 کلمه به همراه تصویر یا ویدیو باشد.

کلام پایانی

در این مقاله با نکات مهم در نوشتن مقاله در لینکدین و نحوه انتشار مقاله در لینکدین آشنا شدیم. همانطور که گفتیم نوشتن مقاله در لینکدین روزمه شما را قوی‌تر کرده و فعالیت‌تان را در این فضا به صورت حرفه‌ای تری نشان می‌دهد. داشتن برنامه منظم برای انتشار مقاله امتیاز صفحه‌تان را در لینکدین افزایش می‌دهد و باعث می‌شود افراد بیشتری از صفحه کاری شما بازدید کنند.

3/5 - (3 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست