چگونه پولدار شویم؟ «راه های پولدار شدن در ایران» چه هستند و بهترین روش برای پولدار شدن در ایران چیست؟ همه ی انسان ها از دوران کودکی خود کم و بیش درگیر مسائل مالی می شوند و در سنین جوانی و نوجوانی دغدغه پول درآوردن به اوج خود می رسد. انسان به طور ذاتی از پول دار آوردن سیر نمی شود و همیشه تشنه آن است و علت آن نیز مشخص است. همه ما می دانیم که بدون پول نمی توانیم زنده بمانیم و زندگی کنیم.

زندگی انسان امروزی 100% وابسته به پول است و به همین علت دغدغه او برای افزایش درآمدش رو به روز بیشتر می شود. با کسب درآمد بالا می توانید به خواسته های خود برسید و متأسفانه در کشور ما حتی در مواردی با پول می توان شأن و منزلت خرید و به مدارج بالا رسید.

با شرایط سختی که در کشورمان مواجه هستیم، به این فکر افتادیم که مطلب پیش رو را برای شما تهیه کنیم اگر شما هم از این موضوع که حقوق شما فقط کفاف زنده ماندنتان را بدهد خسته شده اید و دوست دارید زندگی کردن را تجربه کنید، این مطلب را بخوانید زیرا می خواهیم 20 ایده برای پولدار شدن در ایران از جمله مشاغلی مانند همکاری در فروش را به شما معرفی کنیم تا زندگی خود را از این رو به آن رو کنید و دستی به زندگی خود بکشید. بریم ببینم چگونه پولدار شویم.

برای دانلود پی دی اف «راههای پولدار شدن در شرایط فعلی ایران» فقط کافی است کلیک کنید. (PDF)

20 ایده برای پولدار شدن

ایده برای پولدار شدن

چگونه پولدار شویم؟ بهترین راه برای پولدار شدن در ایران هر کدام ایده های زیر می‌تواند باشد؛ بنابراین اگر می خواهید بدانید بهترین راه برای پولدار شدن چیست، این بخش را بادقت مطالعه کنیم تا ببینیم چگونه پولدار شویم:

1.هدف گذاری

یکی از اولین راههای پولدار شدن در شرایط فعلی ایران، این است که هدف خود را مشخص کنید. به این معنا که اگر پولدار شدن هدف غایی شماست، باید روی هدفتان متمرکز شوید و با برنامه پیش ببرید و در راستای هدفتان برنامه ریزی کنید. پس اگر هدفتان میلیونر شدن است باید برای آن برنامه ریزی کنید و از خرج های بی مورد بپرهیزید.

2.پیدا کردن شغل رؤیایی خود

در جواب اینکه چگونه پولدار شویم باید به شما بگوییم که می توانید به کارتان عشق بورزید و پولدار شوید این یعنی یک تیر و دو نشان! علاقه به شغل یکی از مهم ترین فاکتورها در ثروتمند شدن شماست. اگر دقت کرده باشید افراد موفق و ثروتمندی که صاحب نام می شوند، از بین کسانی هستند که عاشق حرفه خود هستند و از انجام آن لذت می برند. دقت کنید که مهم نیست که شغل موردعلاقه شما در جامعه چه جایگاهی دارد، این را بدانید که اگر آن را به خاطر علاقه زیادی که دارید به نحو احسنت انجام دهید، پیروزی و ثروت همراه آن خواهد آمد.

3.شروع به کار با سرمایه کم

اینکه چگونه پولدار شویم به این بستگی دارد که چقدر مسائل را سخت یا آسان بگیریم. با سرمایه کم هم می توان شروع به کار کرد. نباید سرمایه دغدغه اولیه شما باشد. بسیاری از افراد موفق و ثروتمند با سرمایه بسیار کم و از صفر شروع به کار کردند. یکی از این افراد استیو جابز است که مثالی خوبی در این زمینه است. باید دقت کنید که این که سرمایه کالانی را در شروع کارتان وارد کنید، بسیار پر ریسک است و پیشنهاد می کنیم با سرمایه کم ولی متناسب شروع کنید.

4.کمک گرفتن از مشاور مالی

توی این قضیه که چگونه پولدار شویم افراد زیادی می توانند دخیل باشند. هیچ ایرادی ندارد که از فردی متبحر در دنیای اقتصاد کمک بگیرید مطمئناً چنین فردی اگر مورد اعتماد شما باشد، می تواند سرنوشت خوبی برای کسب و کار شما رقم بزند. داشتن مشاور و راهنما در این راه چراغ راه شما خواهد بود و می تواند در آینده کسب و کار شما نقش پررنگی داشته باشد.

5.داشتن استراتژی

ممکن است بپرسید که در شروع کار چه مقدار پول وارد کنیم، کی وارد کنیم، کی بفروشیم، کی بخریم و چگونه پولدار شویم؟ سؤالاتی از این قبیل مطمئناً در شروع کار برای شما هم پیش آمده اند. پاسخ این سؤالات داشتن استراتژی است. یک استراتژیست باتجربه می تواند در این مسیر به شما کمک شایانی کند. همچنین اگر خود شما در زمینه چیدن استراتژی مهارت دارید می توانید این کار را تنهایی انجام دهید. یک استراتژی مدون کلید موفقیت شما خواهد بود.

6.تلاش آهسته و پیوسته

از قدیم گفتند که «هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد» با تلاش بی وقفه و مستمر، خستگی ناپذیری و صبر است که کار شما به نتیجه می رسد؛ بنابراین باید حداکثر توان خود را در کارتان بگذارید و در مسیر خود ثابت قدم باشید. باید سرعت خود را ثابت نگه دارید و هیچ گاه متوقف نشوید در این صورت در مدت زمان معقولی به هدف خود نزدیک خواهید شد. پس از همین حالا تنبلی را کنار بگذارید و دست به کار شوید.

7.درس گرفتن از چالش ها و موانع

در مسیر پر پیچ و خم کسب درآمد، قطعاً با چالش های مختلف مواجه می شوید و موانع بسیاری سر راه شما قرار می گیرند. این موانع و چالش ها مانند امتحان های دوران مدرسه می مانند که باید از آن ها در جهت پیشرفت خود استفاده کنیم. چطور؟ تهدید ها را تبدیل به فرصت کنید و از مسائلی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنید درس بگیرید و به چشم تجربه به آن ها نگاه کنید و به هیچ عنوان نگذارید جلوی سرعت شما را بگیرند.

8.تبدیل فرصت ها به نقطه عطف

اگر به سرگذشت افراد ثروتمند و موفق از گذشته تا کنون دقت کنیم، متوجه می شویم که نقطه مشترک آن ها این است که به دنبال فرصت ها و نیازها هستند. آنچه برای موفقیت لازم دارید این است که در لحظه ای که نیازی در افراد جامعه میبینید، راه حلی برای آن پیدا کنید. پس باید روحیه جستجوگر و کنجکاوی داشته باشید و با نیازهای جامعه خود آشنایی داشته باشید. کافی است آن ها را شناسایی کنید و در مسیر حل آن ها قدم بردارید آنگاه موفقیت شما قطعی خواهد بود. 

9.تفکر سیستمی

اینکه چگونه پولدار شویم بستگی به طرز تفکر ما دارد. تفکر سیستمی یعنی پیش بینی موقعیت هایی که در طول مسیر رسیدن به هدفتان با آن مواجه می شوید. در این صورت هیچ چیزی در این مسیر شما را سورپرایز نخواهد کرد چرا که شما همه را از قبل پیش بینی کرده اید و چیز جدیدی به چشم شما نمی خورد. از آنجایی که با آن موقعیت از قبل برخورد داشته اید، مسلماً راه حل آن را نیز پیدا کرده اید بنابراین برای شما چالشی نخواهد بود. داشتن تفکر سیستمی در زندگی شخصی نیز همانند زندگی کاری می تواند مفید باشد و کیفیت زندگی شما را بالا ببرد.

10.افزایش ارتباطات

یکی از پاسخ های سؤال «چگونه پولدار شویم» این است که ارتباطات خود را افزایش دهید. انسان می تواند از تجربیات اطرافیان استفاده کند، در مواقعی از آن ها الگو برداری کند و یا درس عبرت بگیرد و راه آن ها را نرود. سعی کنید با افرادی که اهداف مشابه شما دارند نشست و برخاست کنید و همگام با آن ها باشید. این موضوع باعث می شد که از آن ها درس بگیرید و گاهی اوقات از آن ها مشورت بگیرید. توصیه ما این است که برای این هدف فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین و توییتر افزایش دهید و افرادی با اهداف مشابه و یا نزدیک به خود را دنبال کنید. .

11.افزایش دانش و بالا بردن اطلاعات

قابلیت های بی اندازه اینترنت بر کسی پوشیده نیست. اینترنت بهترین منبع برای به روز کردن خود است؛ بنابراین سعی کنید ساعتی در روز را به گشت و گذار هدفمند در اینترنت اختصاص دهید و اطلاعات خود را به روز کنید. اینترنت زمینه رشد شما را در زندگی کاری و شخصی افزایش می دهد پس از آن غافل نشوید و در برنامه روزانه خود مطالعه روزانه در وب را قرار دهید.

چگونه پولدار شویم؟ راه های پولدار شدن در ایران

12.ریسک پذیر بودن

ترس را از خود دور کنید و نگذارید جلوی رشد شما را بگیرد. احتیاط شرط عقل است اما بیش از حد آن می تواند اثرات جبران ناپذیری داشته باشد. منظور ما از این بخش این است که از ترس های بیهوده و انرژی های منفی که در طول کار به سراغتان می آیند دوری کنید و نگذارید جلوی پیشرفت شما را بگیرند. ریسک پذیر باشید که راز موفقیت بسیاری از افراد میلیونر جهان همین است. با پیش بینی سختی های راه می دانند چه پیش رو دارند و از طرفی  ریسک می کنند تا به آنچه دست هرکسی نمی رسد برسند.

13.کم کردن مخارج غیر ضروری

چگونه پولدار شویم؟ ساده است! با حذف خرج های غیرضروری. پول خود را آگاهانه خرج کنید و برای پول خود برنامه ریزی کنید و سرمایه خود را مدیریت کنید تا بتوانید مبلغی را هر ماه پس انداز کنید. اگر روی هدفتان تمرکز کافی داشته باشید، هیچ گاه به سمت ولخرجی های بی مورد نخواهید رفت. پس در موقعیت های وسوسه برانگیز به هدف خود فکر کنید و این گونه عواقب وسوسه شدن را پیش بینی خواهید کرد و به این ترتیب از ولخرجی منصرف خواهید شد. اگر به این صورت عمل کنید، روز به روز به هدف خود نزدیک تر می شوید. سؤالات زیر را در موقعیت های وسوسه کننده از خود بپرسید:

 • آیا به این کالا احتیاج دارم و بودن آن در زندگی من واجب است؟
 • آیا بدون آن می توانم زندگی بدون نقصی داشته باشم؟
 • آیا مشابه آن را دارم؟
 • آیا خرید این کالا من را از میلیونر شدن دور می کند؟
 • آیا خرید این کالا را از پولدارشدن بیشتر می خواهم؟

14.عادت به شکست

به شکست ها عادت کنید و از آن ها درس بگیرید و سعی کنید از شکست نترسید. تمامی افراد موفق بارها و بارها در مسیر خود شکست خورده اند تا در نهایت به این نقطه رسیده اند. پس ناامیدی برای افرادی که اهداف بلند مدت دارند معنایی ندارد و نباید هر چیز کوچکی آن ها را از پای در آورد.

15.سرمایه گذاری

اینکه چگونه پولدار شویم بستگی به ما دارد که کدام راه را انتخاب کنیم و چقدر در آن راه تلاش کنیم و از خودمان مایه بگذاریم. یکی از راه های پولدار شدن نیز این است که از پول خود به درستی استفاده کنید و بجای خرید لوازم خانگی، ماشین و … پول خود را در جای مناسبی نظیر سهام، ارزهای دیجیتال و دیگر روش های قانونی سرمایه گذاری کنید.

16.کسب اعتبار

در اکثر حرفه ها رقبای فراوانی سر راه شما وجود دارند که می توانید از آن ها به راحتی جلو بزنید. اما چطور؟ سعی کنید فردی متعهد، مسئولیت پذیر و پرتلاش در دید عموم باشید و برای خود اعتبار کسب کنید. موارد گفته شده بسیار مهم هستند و می توانند آینده کسب و کار شما را بطور کلی تغییر دهند.

17.داشتن همزمان چند شغل

اینکه چگونه پولدار شویم قدم بزرگی در زندگی است بنابراین باید تلاش بیشتری نیز در جهت آن انجام دهیم. پس اگر می خواهید پولدار شوید باید همزمان چند شغل داشته باشید. این واقعیت را باید قبول کنید که با پس انداز به پول چندانی نمی رسید پس باید حتماً درآمد خود را افزایش دهید و تنها راه برای آن داشتن همزمان چند شغل است.

می توانید یک شغل را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنید و یک یا دو شغل دیگر در کنار آن به عنوان کار فرعی داشته باشید. این مسئله اصلاً کار سخت و غیر ممکنی نیست چراکه افراد زیادی وجود دارند که از پس این کار بر می آیند پس برای شما نیز غیرممکن نخواهد بود.

18.کسب تجربه

کسب تجربه در هرکاری بسیار مهم است بنابراین توصیه ما این است که حتماً بفکر کسب تجربه باشید. برای این هدف دو راهکار پیش روی شماست:

 • می توانید از تجارب افرادی که اهداف مشابه شما داشته اند کمک بگیرید.
 • خودتان تجربه کسب کنید و بعد از شکست ها و پیروزی های بسیار درس بگیرید و در نهایت به هدف خود برسید.

همانطور که بنظر می آید راه اول منطقی تر است. فرض کنید فردی 50 سال تجربه کسب کرده اش را یک شبه به شما تقدیم کند، در این صورت 50 سال شما جلو می افتید پس این کار بنظر بهترین انتخاب است.

19.تغییر زاویه دید

در بازار انبوه این روزها شاید تنها راه پول دار شدن راه اندازی کاری نوین باشد. برای اینکه کاری را متفاوت شروع کنید و یا استارت آپ راه بیندازید، باید به مسائل متفاوت نگاه کنید. بسیاری از افراد مشکلات موجود در جامعه را می بینند اما دید آن ها مشابه هزاران فرد دیگر است پس درآمد آن ها نیز با دیگران فرقی نخواهد کرد. باید نگاه دقیق و تیزبینانه ای به نیازهای جامعه داشته باشید و راه حل متفاوتی باری آن ها در نظر بگیرید تا به درآمد بیلیونی برسید.

20.دیدن مصاحبه افراد موفق

شاید یکی از آسان ترین و «بهترین روش برای پولدار شدن» برای عده ای، دیدن مصاحبه افراد موفق باشد. معمولاً افراد موفق 100 سال اخیر ارائه ها و مصاحبه های فراوانی در شبکه های اجتماعی دارند که می توانید از گفت و گوهای آن ها استفاده کنید و ایده بگیرید. این موضوع خیلی به رشد و پیشرفت شما می تواند کمک کند.

راههای پولدار شدن در شرایط فعلی ایران

در شرایط فعلی ایران برای کسب درآمد خوب باید رویکر جدیدی را دنبال کنیم. تا چند سال پیش مشاغلی مانند جنس آوردن از ترکیه  و سایر کشورهای همسایه و فروش حضوری سود بسیار خوبی داشت؛ اما از آنجایی که دست در این کار بسیار زیاد شده است رقابت نیز تنگاتنگ تر شده است. با شروع پاندمی کرونا شرایط برای بسیاری از فروشندگان سخت شد.

اما با توجه به تمام مسائلی که در بالا ذکر شد، آیا می توان همچنان کسب و کاری پردرآمد راه انداخت؟ مطمئنا شما هم از حقوق پایین در حد بخور و نمیر خسته شده اید؛ بنابراین تصمیم گرفتیم در ادامه راههای پولدار شدن در شرایط فعلی ایران را به شما معرفی کنیم. در شرایط فعلی بهترین گزینه برای کسب درآمد شغل آزاد است؛ بنابراین با توجه به نیازهای جامعه لیستی از مشاغل پردرآمد در شرایط فعلی ایران را آورده ایم که با کمی سرمایه اولیه می توان به درآمدهای فوق العاده ای از طریق آن ها رسید:

 • زدن سوپر (متوسط درآمد 100 میلیون بصورت ماهانه برای صاحب سوپر)
 • زدن نانوایی (حداقل درآمد 50 میلیون برای صاحب نانوایی)
 • زدن کافی شاپ (درآمد ماهانه 150- 200 میلیون برای هر شریک کافه)
 • زدن فروشگاه آنلاین فروش محصولات دست ساز مانند صابون، ماسک صورت و …)
 • زدن سالن آرایشی (حداقل درآمد 200 میلیون در کمتر از 1 سال در صورت انجام تبلیغات حرفه ای)
 • ناخن کاری (شروع درآمد برای افراد مبتدی 20 میلیون تومان در ماه تا 200 میلیون برای سالن های تخصصی ناخن)
 • کاشت مژه (شروع درآمد برای افراد مبتدی 20 میلیون تومان در ماه تا 200 میلیون برای سالن های تخصصی کاشت مژه)
 • مراکز لیز (میانگین درآمد 500 میلیون تومان برای هر شریک در ماه)
 • ترید کردن ارزهای دیجیتال
 • کارهایی واسطه ای از هر نوعی، بیشترین سود را دارند از جمله در زمینه فروش مسکن، ماشین و اجناس لوکس

کسب درآمد از سایت دیوار با چند تکنیک ساده

راههای پولدار شدن در شرایط فعلی ایران برای دانشجویان

مشاغل به عنوان کار پاره وقت برای نوجوانان و دانشجویان بسیار مناسب اند و سود بسیار خوبی دارند. از همه مهم تر اینکه این مشاغل نیاز به سرمایه خیلی کمی دارند.

 • آموزش زبان چینی و سایر زبان های کمتر رایج بصورت آنلاین
 • با افزایش نرخ مهاجرت برگزاری کلاس های آیلتس، تافل و GRE نیز درآمد بسیار بالایی دارد
 • نگارش انگیزه نامه و رزومه برای دانشجویان در شرف مهاجرت
 • انجام دادن پروژه های دانشجویی از جمله نگارش پروپوزال، پایان نامه، ترجمه مقاله و تهیه پاور پوینت
 • ادیتوری و ادیت ویدئو و قبول سفارش تهیه کلیپ های مختلف
 • استریم کردن
 • و …

مشاغل پولساز در ایران

راه های پولدار شدن در ایران

چگونه پولدار شویم؟ مشاغل پول ساز در ایران چه هستند؟ مشاغل پولساز در ایران بسیار اند اما ما لیستی از پردرآمد ترین ها را برای شما تهیه کرده ایم. راه های سنتی بسیاری برای درآمدزایی وجود دارد ولی از آنجایی که اغلب آن ها به تجربه و یا سرمایه زیادی نیاز دارند، تصمیم گرفتیم لیستی از مشاغل اینترنتی پردرآمد را برای شما تهیه کنیم. از طریق مشاغل زیر نسبت به بقیه مشاغل پولساز در زمان کمتری به درآمد چشمگیر می رسید. این مشاغل عبارت اند از:

1.همکاری در فروش

از بهترین روشهای پولدار شدن در پاسخ به اینکه چگونه پولدار شویم، افیلیت مارکتینگ است. در همکاری در فروش نه نیاز به سرمایه دارید، نه تجهیزات تخصصی و نه دانش خاص برای همین به این نوع از کسب درآمد، درآمد اینترنتی بدون سرمایه می گویند. آنچه در این سیستم کسب درآمد نیاز دارید یک گوشی موبایل یا لپ تاپ و اینترنت است.

در همکاری در فروش شما محصولات برندی را تبلیغ می کنید و به این شکل به شما کمیسیون در کمتر از 24 ساعت تعلق می گیرد. همچنین اگر از افیلیتورهای باسابقه باشید، 70% به شما پیش پرداخت می کنند و این از بزرگترین مزایا همکاری در فروش است.

2.استارت آپ

برای زدن استارت آپ دو راه پیش روی شما است:

 • می توانید خودتان ایده داشته باشید و استارت آپ خود را خلق کنید.
 • می توانید ایده را از فردی بخرید که ایده خوبی در ذهن دارد ولی توانایی مالی برای زدن استارت آپ خودش را ندارد.

در مورد دوم شما یک همکاری دو سر سود با فرد موردنظر خواهید داشت و اگر ایده ارزش پیاده سازی داشته باشد، قطعاً به سود کلانی خواهید رسید.

Trade.3

حتماً اصطلاحاتی مانند رمزارزها، ترید و ارز دیجیتال یکبار به گوشتان خورده است. شاید به جرات بتوان گفت که تریدر شدن پردرآمدترین شغل ایران است. در این روش شما باید با الگورتیم های این سیستم آشنایی شوید و مهارت های موردنیاز آن را کسب کنید تا بتوانید نمودارها را به خوبی تحلیل کنید.

به زبان ساده در این سیستم شما با تحلیل نمودارها باید به این مهارت برسید که بدانید چه زمانی روی کدام رمزارز سرمایه گذاری کنید و چه زمانی بفروشید تا بتوانید به سود بالایی دست یابید.

برای مطالعه بیشتر توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید:
محاسبه درامد ماینر

4.نرم افزار و برنامه نویس

کسب درآمد از سایت های خارجی آنقدر ها هم سخت نیست. اگر زبان برنامه نویسی را بلد باشید می توانید به راحتی ماهی 2000 دلار در ایران درآمد داشته باشید. از مزایا برنامه نویسی این است که این زبان بین المللی است؛ بنابراین اگر آن را یاد بگیرید می توانید هر کجای دنیا باشید بصورت فریلنسری از طریق دانش خود کسب درآمد کنید. از آنجایی که سایت های معتبر فریلنسر خارجی و ایرانی زیادی در این نوع از درآمدزایی وجود دارد، این به انتخاب شماست که با سایت ایرانی کارکنید یا خارجی، درآمدتان به تومان باشد یا به دلار!

5.سئو

کسب درآمد از طریق گرفتن پروژه سئو این روزها بسیار باب شده است. افراد زیادی در حال حاضر مشغول کسب درآمد از طریق سئو هستند. در این نوع از کسب درآمد اینترنتی شما در ازا وقتی که روی سئو سایت مشتری می گذارید، مبلغ خیلی خوبی دریافت می کنید؛ بنابراین این نوع از کسب درآمد رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

6.گرافیک دیزاین

اگر گرافیک دیزاینر هستید و یا به کارهای گرافیکی علاقه دارید، به دنبال سایت های معتبر فریلنسر خارجی و ایرانی بروید، این سایت ها منبع درآمد شما خواهند بود و حقوق بسیار عالی از طریق کار دیزاین کسب خواهید کرد. سایت های بسیای در این زمینه وجود دارند که چند مورد از بهترین سایت های خارجی فریلنسری عبارت اند از:

 • Toptal
 • Upwork
 • LinkedIn
 • Behance
 • SimplyHired
 • Dribbble
 • Fiverr
 • Jooble
 • Freelancer.com.
 • Flexjobs
 • Guru
 • Flexjobs
 • 99designs
 • DesignHill
 • TaskRabbit
 • People Per Hour

مطلب مرتبط: کسب درامد از شیپور

کلام آخر

در این مقاله راه های پولدار شدن در ایران معرفی شد و با بهترین روش برای پولدار شدن آشنا شدیم. پس حال که می دانیم چگونه پولدار شویم، بهتر است هر چه زودتر دست بکار شویم و دری به روی اهداف خود باز کنیم. از قدیم هم گفته اند که حس نیاز انسان را وادار به تغییر و تحول درونی و بعد از آن برونی می کند و این مسبب دگرگونی زندگی انسان در هر ده سال بصورت تخمینی می شود.

از آنجایی که راه های پولدار شدن در ایران بسیار هستند، ما چکیده ای از مشاغل پردرآمد را برای شما آورده ایم بنابراین این لیست جای کار دارد و به مرور به موارد نام برده شده خواهیم افزود. اگر شغلی برای شما جالب بنظر رسید و جای آن را در این لیست خالی دیدید، حتماً با ما از طریق کامنت به اشتراک بگذارید!

مقالات مرتبط:
پول خود را کجا سرمایه گذاری کنیم
برترین ایده های کسب و کار اینترنتی و پولساز
بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران

سؤالات متداول

آیا با سرمایه کم می‌توان کسب ‌و کار خود را شروع کرد؟

بله مشاغلی مانند همکاری در فروش اصلاً نیازی به سرمایه ندارند و می توانید از طریق هنر و تبحر خود در تبلیغات بدون نیاز به مهارت، تجهیزات گران قیمت و سرمایه، کسب درآمد در هر زمان و هر مکان را تجربه کنید.

چگونه پولدار شویم؟

در این مطلب 20 راه کار برای ثروتمند شدن به شما داده شد. این شما هستید که باید مهارت های خود را تقویت کنید تا بتوانید به درآمد باورنکردنی برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست