آیا با نحوه ارسال رزومه در لینکدین آشنا هستید؟ لینکدین یکی از پلتفرم های اجتماعی گسترده است که در زمینه بازاریابی و استخدام شغلی تحول بزرگی ایجاد کرده است. اگر دوست دارید با نحوه نوشتن رزومه در لینکدین و آپلود آن آشنا شوید، متن زیر برای شما آماده شده است.

PDF این مقاله را با یک کلیک دانلود کنید

قرار دادن رزومه در لینکدین امکان دارد؟

قرار دادن رزومه در لینکدین

حتماً پیش آمده حداقل یک بار از خود بپرسید لینکدین چیست؟ همانطور که می دانیم لینکدین یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی در جهان است که از آن برای ارتباطات گسترده در جهت کاریابی و استخدام استفاده می شود. اگر جویای شغل هستید و دوست دارید در زمانی کوتاه کار موردنظر خود را پیدا کنید لینکدین بهترین گزینه است؛ یادگیری نحوه ارسال رزومه در لینکدین کمک می کند تا کارفرمایان و مشاوران شغلی در زمینه های مختلف شما را پیدا کنند و جهت مصاحبه اقدام نمایند. برای چگونگی آپلود رزومه در این رسانه قدرتمند کنجکاو هستید؟ برویم سراغ ادامه متن.

نحوه آپلود رزومه در تنظیمات درخواست کار در لینکدین

نحوه ارسال رزومه در لینکدین به دو صورت امکان پذیر است؛ یکی این که می توانید آن را در بخش استخدام کار اپلیکیشن آپلود کنید و دیگری در پروفایل. طبیعتاً آپلود رزومه در پروفایل بهتر است زیرا بیشتر جلوی چشم استخدام کنندگان کار قرار دارد. ولی ابتدای کار شما را با آپلود رزومه در اپلیکیشن آشنا می کنیم بعد به پروفایل می پردازیم.

درخواست استخدام شغلی در لینکدین با گزینه “Apply easily” امکان پذیر است. برای آپلود رزومه طبق مراحل زیر پیش بروید:

در مرحله اول لیست “Apply easily” را پیدا کنید و با کلیک روی آن توضیحات شغلی را با دقت ببینید.

روی گزینه “Apply now” ضربه بزنید.

با ورود به این قسمت فیلدهای ثبت نام برایتان نشان داده می شوند که لازم است تکمیلشان کنید. یادتان باشد اگر فقط با کلمه Apply مواجه شدید، امکان درج رزومه در لینکدین برایتان وجود ندارد و باید از طریق وب سایت شرکت برای درخواست کار اقدام کنید.

نوبت به آپلود رزومه رسیده است؛ فایل رزومه را با این گزینه انتخاب کنید.

اینجا مرحله نهایی است؛ با کلیک روی گزینه “Submit application” کار را تمام کنید.

یادتان باشد قبل از ارسال درخواستتان تمام پاسخ های سؤالات و مدارکی که فرستاده اید را چک کنید تا اشتباه نباشند. نحوه ارسال رزومه در لینکدین به این صورت است که این نرم افزار چهار سابقه کاری که اخیراً فرستاده اید را بررسی می کند و آپشنی در اختیارتان می گذارد که در صورت نیاز آن ها را ویرایش کنید و مشاغل موردنظرتان را هدف قرار دهید. همچنین اگر به حذف رزومه تمایل دارید مانند ویرایش می توانید در بخش تنظیمات برنامه شغلی لینکدین با کلیک روی آیکون مداد اقدام نمایید.

اگر کاربر لینکدین هستید، این مطلب نیز به کارتان می آید: آدرس پروفایل لینکدین چیست و چطور می توان آن را تغییر داد؟

نحوه ارسال رزومه در لینکدین در قسمت پروفایل

افزودن رزومه در پروفایل لینکدین

حالا به توضیح قسمت پروفایل رسیدیم. آیا می دانستید با یادگیری «نحوه ارسال رزومه در لینکدین» می توانید موفقیت زیادی در فعالیت های افیلیت مارکتینگ برای خود رقم بزنید؟ چرا که می توانید شرکت های بزرگ را در زمینه همکاری در فروش پیدا کنید و برای آن ها رزومه بفرستید.

 پس اگر شما هم از مشاغل بازاریابی مشارکتی یا پورسانتی سهم دارید جایی از برنامه لینکدین را به معرفی خودتان اختصاص دهید. برای این که بدانید چطور در کسب و کار اینترنتی خود درآمد عالی داشته باشید و چه ترفندهایی را به کار ببرید توصیه می کنیم به وبلاگ های سایت دایان افیلیت سری بزنید.

ارسال رزومه در پروفایل لینکدین به کارفرمایان کمک می کند تا فایل ها، مقالات و لینک هایی که قرار می دهید را بدون کم و کاست مطالعه کنند. در این قسمت 2 راه افزودن رزومه در پروفایل لینکدین آورده شده است؛ با رعایت نکات زیر می توانید سابقه کاری خود را آپلود کنید:

افزودن رزومه در پروفایل از طریق دسکتاپ

ابتدا در گوشه سمت راست و بالا در صفحه لینکدین روی گزینه “Me” کلیک کنید.

روی گزینه “Add profile section” کلیک کنید و به بخش افزودن در پروفایل وارد شوید.

عبارت “Recommended” را انتخاب کنید و روی گزینه افزودن ویژگی کلیک کنید.

روی علامت + در سمت راست کلیک کنید تا رزومه آپلود شود.

در نهایت بعد از آپلود رزومه باید آن را به بخش ویژگی ها در پروفایل لینکدین اضافه کنید. فراموش نکنید گزینه ای تحت عنوان More در کنار بخش افزودن پروفایل وجود دارد که به ساخت رزومه منتهی می شود؛ بنابراین در صورتی که هنوز رزومه نساختید با این آپشن می توانید طراحی آن را انجام دهید.

افزودن رزومه از طریق گوشی

در مرحله اول روی آیکون jobs در پایین و سمت چپ صفحه اصلی کلیک کنید.

سپس روی سه نقطه عمودی که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

روی مدیریت تنظیمات اپلیکیشن ضربه بزنید.

رزومه نهایی خود را آپلود کنید.

مراحلی که تا حالا عنوان شدند مربوط به طراحی و ارسال رزومه در لینکدین بودند؛ اما تا حالا فکر کرده اید ساختار رزومه را طبق چه معیارهایی باید تنظیم کنید و چگونه بنویسید؟ نگران نباشید؛ در ادامه آموزش نحوه نوشتن رزومه در لینکدین را برایتان آورده ایم.

نوشتن رزومه در لینکدین چگونه است؟

همانطور که برای داشتن حساب کاربری در لینکدین لازم است تمام آپشن های آن ازجمله بلاک کردن در لینکدین و فالو کردن و … را بلد باشید، در صورت ارسال رزومه باید اصول نوشتن آن را یاد بگیرید. برای یادگیری نحوه نوشتن رزومه در لینکدین نکات را بادقت مطالعه کنید:

تمرکز بر دستاوردها و اهداف آینده

برای این که تأثیر فوق العاده روی کارفرما داشته باشید لازم است رزومه را دقیق بنویسید؛ به این صورت که مهارت ها و توانمندی هایتان را به شکل تخصصی در رزومه قید کنید و به طرف مقابل نشان دهید که راه غلبه بر چالش های شرکت را می دانید. در یک کلام ارزشی که شرکت می خواهد به آن ها ارائه دهید.

رزومه یک ابزار معتبر بازاریابی است؛ بنابراین با نوشتن آن پویا باشید و نشان دهید که دوست دارید در آینده کجا قرار بگیرید. علاوه بر بیان تجربیات گذشته، باید مهارت های فنی حرفه ای و آکادمیک خود را هم ذکر کنید و نشان دهید که که با مدارک تحصیلی شما مرتبط هستند.

اجتناب از عبارات سرد و بی روح

عبارات سرد و بی روح کلمات کلیدی هستند که تأثیر شما را روی کارفرما کاهش می دهند و احتمال استخدام را پایین می آورند. در رزومه باید نشان دهید که چگونه و در چه مسیری موفقیتی کسب کرده اید و نتایج ملموس آن چه بوده است؛ باید طوری بیان کنید که کارفرما مفید بودن شما را با همه وجود درک کند. استفاده از عباراتی مانند «نتایج اثبات شده» یا «مهارت های عالی ارتباطی من» که حالت کتابی و رسمی دارند برای کاربرد در رزومه مناسب نیست.

توصیه می کنیم از فرمول طلایی “Challenge, Action, Result” در رزومه استفاده کنید. این تکنیک می گوید استفاده از فعل عملی در ابتدای متن خیلی مؤثرتر است و ذهنیت مثبتی در کارفرما نسبت به شما ایجاد می کند. بهتر است توضیح موفقیت و چالش های خود را با فعلی مانند «موفق شدم…» شروع کنید که خواننده از همین اول با قابلیت های شما آشنا شود و باور کند که واقعاً توانایی حل مشکلات شرکت را دارید.

ارائه اطلاعات پس زمینه

یکی از اصول مهم «نحوه نوشتن رزومه در لینکدین» ارائه اطلاعات کامل به مخاطب است. مثلاً اگر شاهکاری انجام داده اید دلیل آن را کامل بیان کنید؛ بر فرض در سال 1400 بودجه سالانه شرکت را 25 درصد افزایش داده اید. بهتر است به جای این که فقط بگویید درآمد شرکت را بالا بردید، بگویید در شرایطی که رکود اقتصادی شدید بود بودجه را افزایش دادید؛ این جمله تصویر فوق العاده ای از توانمندی های شما را پیش کارفرما نشان می دهد.

نتیجه گیری

اگر طریقه نگارش درست رزومه و نحوه ارسال رزومه در لینکدین را بخوبی بلد باشید، می توانید به شغل رویایی خود در زماننی نسبتا کوتاه برسید. در طراحی باید مثل یک بازاریاب تأثیرگذار عمل کنید و تصویری منحصر از استعدادها و دستاوردهایتان به کارفرما نشان دهید. با رعایت نحوه نوشتن رزومه در لینکدین، می توانید بهترین موقعیت شغلی را از آن خود سازید.

ارسال رزومه در لینکدین زمانبر است؟

قرار دادن رزومه در پروفایل از طریق گوشی و دسکتاپ امکان پذیر است در عرض چند دقیقه به راحتی قابل انجام است.

آیا آپلود فایل رزومه در پروفایل لینکدین ایمن است؟

به طور کلی لینکدین یک رسانه معتبر و شناخته شده است و امنیت بالایی دارد. اما چون در فایل رزومه معمولاً آدرس خانه و شماره تلفن هم قید می شود، توصیه می کنیم موقع درج اطلاعات با حواس جمع و آگاهی جلو بروید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست