به نظر شما باید چگونه ممبر فیک تلگرام بزنیم؟ یا به عبارتی چگونه ممبر فیک بسازیم؟

اینکه چگونه ممبر فیک بسازیم یکی از چالش های بسیاری از فعالان در تلگرام محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم تا به بیان آموزش زدن ممبر فیک تلگرام بپردازیم. خواندن این مطلب به کسانی که علاقه به همکاری در فروش در تلگرام دارند بشدت توصیه می شود؛ چراکه به کمک این مطلب می توانید گام اول را بلند بردارید و قوی شروع کنید.

PDF این مقاله بدردتان خواهد خورد!

آشنایی با ممبر فیک تلگرام

چگونه ممبر فیک تلگرام بزنیم

پیش از بیان پاسخ پرسش «چگونه ممبر فیک تلگرام بزنیم» لازم است تا اطلاعات مقدماتی در خصوص ممبر فیک و ویژگی های آن بیان شود.

تلگرام یکی از بهترین شبکه های اجتماعی در جهان است که امکانات بسیار گسترده ای دارد که یکی از جذاب ترین آن ها، راه اندازی کانال یا چنل است. در حال حاضر تعداد زیادی از ایرانیان کسب درآمد از تلگرام دارند و این به واسطه داشتن کانال های پرطرفدار در این شبکه اجتماعی است.

اعتبار هر کانال Telegram به دو عامل اصلی بستگی دارد که بدین شرح هستند:

  • تولید محتوا قدرتمند
  • تعداد اعضا یا ممبر

اگر یک کانال تلگرامی از همان روزهای ابتدایی شروع به فعالیتش، محتوای غنی و مناسبی خلق کند، به سرعت توجه مردم به سمتش جلب می شود و تعداد اعضای آن در بازه زمانی نسبتاً کوتاهی افزایش می یابد. با این حال بسیاری از ادمین ها تمایل دارند تا برای بالا بردن اعتبار Channel خود، دست به خرید اعضای تقلبی یا ممبر فیک بزنند. اساساً ممبرهای تقلبی با استفاده از شماره های مجازی به وجود می آیند که ساخت آن در تلگرام ممنوع نیست.

شماره های مجازی وجود خارجی ندارند اما عملکردشان تقریباً مشابه اکثر سیم کارت های واقعی است. به اعضایی که بدین روش در کانال های تلگرامی اضافه شوند، اعضای فیک شماره مجازی می گویند. یک روش دیگر برای جذب اعضای تقبلی به کانال های تلگرامی وجود دارد که آن هم استفاده از نسخه های غیر رسمی نظیر هات گرام، موبوگرام، تلگرام طلایی و… است. در این حالت، کاربران بدون آنکه متوجه شوند، در کانال های مختلفی عضو می گردند و بعداً در صورت تمایل از آن لفت می دهند و یا در آن باقی می مانند.

به این نوع اعضا، ممبر روح می گویند. البته با توجه به از دست رفتن محبوبیت ورژن هایی همچون موبوگرام و هات گرام، این روش کارایی گذشته را چندان ندارد.  علاوه بر دو روش ذکر شده، استفاده از برخی پروکسی ها نیز می تواند شما را به طور خودکار در بعضی از چنل ها اد کند. جالب است بدانید که در این حالت معمولاً شخص نمی تواند لفت دهد؛ مگر اینکه پروکسی خود را عوض کند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: مدیریت کانال تلگرام + ترفندها و نکات طلایی

مزایا و معایب ممبر فیک تلگرام

با توجه به گسترش کسب و کار اینترنتی در شبکه های اجتماعی از جمله Telegram و Instagram، داشتن مخاطبین بالا به نوعی یک مزیت عالی محسوب می شود که می تواند تأثیر به سزایی بر بهبود شرایط کاری و درآمدزایی بگذارد؛ بنابراین تعداد ممبر بالا به هر شکلی از این بابت یک مزیت است. اما اخیرا تلگرام نظارتش را بر اعضای کانال های تلگرامی بیشتر نموده و ممبرهای فیک را شناسایی و حذف می کند. به همین دلیل داشتن ممبرهای فیک نهایت بین 1 تا 2 ماه، امکان پذیر است و در همین بازه زمانی باید فعالیت های مناسبی در جهت جذب اعضای واقعی انجام شود.

چگونه ممبر فیک تلگرام بسازیم؟

نحوه ساخت ممبر فیک تلگرام

بعد از آشنایی با ویژگی های اعضای فیک و مزیت و معایب وجود آن ها در Channel تلگرام، نوبت آن رسیده تا به بیان آموزش زدن ممبر فیک تلگرام بپردازیم.

  1. ساخت Channel

در وهله اول باید کانال یا چنل خود را در Telegram بسازید. موضوع این چنل می تواند تولید محتوای طنز، اخبار، عکس و یا حتی یک فروشگاه اینترنتی باشد. بسیاری از فروشگاه ها و کسب و کارهای آنلاین از تلگرام مارکتینگ برای بهبود درآمدزایی خود استفاده می کنند. آن ها معمولاً در اکثر شبکه های اجتماعی معتبر فعالیت دارند.

  • اضافه کردن اعضا

تا جایی که می توانید از مخاطبین و دفترچه تلفن خود، اعضای واقعی اضافه کنید. همچنین می توانید لینک چنل را از قسمت تنظیمات بردارید و آن را در گروه ها به اشتراک بگذارید. هرچقدر اعضای بیشتری به چنل شما جذب شوند، احتمال موفقیت تان بیشتر خواهد بود.

  • اضافه کردن ممبر فیک

برای افزودن ممبر فیک، باید نرم افزاری وجود داشته باشد که بتواند به شما در ساخت شماره های مجازی کمک کند. نرم افزار تکست پلاس بدین منظور گزینه مناسبی محسوب می شود که می توان آن را از مراجعی مثل بازار و یا گوگل پلی تهیه کرد. علاوه بر تکست پلاس، برنامه‎ های دیگری نیز برای افزودن ممبر تقلبی در بازار و گوگل پلی وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده کنید.

بعد از ساخت شماره مجازی، با استفاده از آن یک اکانت در ورژن‎ های غیرمعتبر Telegram بسازید و آن را در برنامه افزایش ممبر تقلبی، وارد کنید. اپلیکیشن های دریافت ممبر معمولاً شرایط خاص خود را دارند و روزانه براساس اعتبار و سکه دریافتی، برای شما عضو اضافه می کنند. استفاده دو یا چند گوشی می تواند شرایط ساخت اعضای تقلبی را بیشتر فراهم سازد. از طرفی بسیاری از نرم افزارهای ساخت عضو فیک برای کانال تگرام، دارای تعرفه های مشخصی هستند که می توان از آن ها برای پرجمعیت تر کردن چنل استفاده نمود.

خرید ممبر فیک تلگرام صحیح است یا خیر؟

خرید ممبر فیک درسته یا نه

در پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که خرید ممبر فیک تلگرام می تواند در کوتاه مدت به شما در شناخته تر شدن چنل تان کمک کند. به هرحال بسیاری از مردم وقتی وارد یک چنل می‎ شوند، در وهله اول به تعداد اعضای آن توجه دارند. اگر تعداد اعضا بالا باشد، ترغیب می شوند که مطالب چنل را بخوانند و در نهایت در آن عضو شوند.

 با این حال همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، با توجه به سخت گیری های زیاد تیم سازنده Telegram، عمر اعضای تقبلی، بسیار اندک است. این ممبرها هیچ تأثیری در افزایش تعداد بازدید پست ها نیز ندارند زیرا واقعی نیستند. از طرفی دردسرهای زیادی نیز برای زدن ممبر فیک در Telegram وجود دارد.

برخی از مردم تصور دارند که افزودن ممبر فیک، احتمال دریافت تبلیغات و درآمدزایی را افزایش می دهد؛ در حالی که این تصور کاملاً اشتباه است. تبلیغات تنها برای کانال های با اعضای واقعی امکان پذیر می باشد زیرا تبلیغ دهنده از شما درخواست تعداد ویو و بازدید می کند و بعد درخواست خود مبنی بر تبلیغ را ارائه می دهد.

با توجه به این توضیحات، بهتر است از روش های عادی و استاندارد برای جذب مخاطب استفاده شود که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

روش های استاندارد افزایش ممبر واقعی

افزایش ممبر تلگرام به روش های استاندارد، هم اعتبار کسب و کار شما را بالا می برد و هم شرایط را برای دریافت تبلیغات فراهم می‎ سازد. برخی از این روش ها عبارتند از:

تولید محتوای مناسب

تولید محتوا در هر نوع بیزینس مجازی حرف اول را می زند و تفاوت ها را به وجود می آورد. با محتوای قوی و خاص می توانید خودتان را از دیگران متمایز سازید. به طور مثال اگر در حوزه فروش آنلاین کفش و اکسسوری فعالیت  می کنید، باید کالا های با کیفیتی تهیه کنید و بهترین عکس ها را از آن ها به اشتراک بگذارید.

نام و لوگوی خاص

اگر محتوای کانال تان در خصوص نقدهای اجتماعی، توییت و یا طنز است، باید اسم جذابی را برای آن انتخاب کنید. اسم و لوگو یا پروفایل جذاب، می تواند به شما در جذب اعضای حقیقی به طور قابل توجهی کمک کند. در انتخاب نام، سعی کنید به سراغ گزینه هایی بروید که قبلاً کمتر استفاده شده اند. لوگو و عکس کانال خود را نیز براساس نام و سلیقه شخصی تان طراحی نمایید.

تبادل

یکی از روش های آسان و رایگان برای جذب مخاطب، تبادل با چنل های هم رده است. در این حالت شما اعضای خود را با چنل مشابه رد و بدل می کنید. این روش، یک معامله دو سر برد است اما باید به واقعی بودن ممبرها توجه داشته باشید.

تبلیغات

برای آنکه بتوانید حداکثر استفاده را از تبلیغات کانال خود ببرید، باید در وهله اول بنر مناسب و جذابی طراحی کنید و بعد آن را در یک کانال پرمخاطب با ممبرهای واقعی قرار دهید. تبلیغات معمولاً هزینه زیادی دارد اما نتیجه آن می تواند بسیار مثبت باشد.

روش شناسایی ممبر فیک تلگرام

راه‌های تشخیص ممبر فیک در تلگرام

در آموزش زدن ممبر فیک تلگرام، یکی از مهم ترین نکات، نحوه شناسایی ممبرهای تقلبی است. بدین منظور روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به معرفی و توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

آمار بازدید پست ها

همان طور که پیش تر نیز بیان شد، ممبرهای فیک، وجود خارجی ندارند و طبیعتاً بازدیدی نیز از جانب آن ها برای پست ها ثبت نمی شود. مخاطبین به راحتی می توانند با مقایسه تعداد اعضا و میزان بازدید پست ها، تقلبی بودن اعضا را تشخیص دهند. به عنوان مثال اگر یک چنل تعداد اعضایش در حدود K 80 باشد اما بازدید پست های آن به زور به 1000 ویو برسد، طبیعتاً یک جای کار می لنگد و بسیاری از ممبرها فیک هستند.

افت و افزایش شدید اعضا

مدیریت تلگرام به مانند اینستاگرام، حساسیت قابل توجهی بر اکانت های تقلبی و کم کار دارد و به محض شناسایی، آن ها را حذف می کند. این حذف می تواند آمار اعضای کانال را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد و به طور ناگهانی آن را کاهش می دهد.

اگر یک چنل تلگرامی قبلا فقط  K2 عضو داشته اما در بازه زمانی کوتاه (مثلاً یک هفته) تعداد اعضای آن به K 20 رسیده است، شک نکنید که اغلب ممبرهای جدید آن فیک می باشد. بسیاری از ممبرهای حقیقی در مواجهه با چنین شرایطی، از چنل لفت می دهند زیرا به عقیده آن ها چنل های معتبر و شناخته شده، هیچ گاه برای بهبود وضعیت خود سراغ ممبرهای تقلبی و گول زدن مخاطب نمی روند. از دیدگاه آن ها، روش هایی مثل گرفتن تبلیغات، تبادل و تولید محتوای خلاقانه راهگشا تر هستند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد تا به پرسش های «چگونه ممبر فیک بسازیم» یا چگونه ممبر فیک تلگرام بزنیم پاسخ داده شود. در «آموزش زدن ممبر فیک تلگرام»، ذکر این نکته ضروری است که اعضای تقلبی عمر چندانی ندارند و به همین دلیل بهتر است از روش های دیگری با هدف جذب مخاطب حقیقی استفاده شود.

سؤالات متداول

مقصود از ممبر فیک تلگرام چیست؟

مقصود، اعضایی هستند که هیچ فعالیتی ندارند و تنها در شمارش اعضا، محاسبه می شوند.

چگونه ممبر فیک تلگرام بگذاریم؟

بدین منظور باید از شماره های مجازی و نرم افزارهای ارائه دهنده این شماره استفاده کنیم. بستگی به عملکرد، این نرم افزارها می توانند تعداد ممبر متغیری به چنل بدهند.

3.5/5 - (4 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست