استتوس واتساپ (statuse) یا همان استوری، یکی از قابلیت های شبکه پیام رسان واتساپ است که می توانید از طریق آن به مدت 24 ساعت محتوای تصویری یا ویدئویی خود را به مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. گاهی اوقات ممکن است محتوای ما حاوی اطلاعاتی باشد که تمایل نداریم برخی از افرادی که در  مخاطبان ما هستند، آن را مشاهده کنند.

پنهان کردن استوری (استتوس) واتساپ چگونه است؟ از کجا بفهمیم در واتساپ هاید استوری (وضعیت) شدیم؟ همه اینا سوال هایی که ذهن تعداد زیادی از کاربران را مشغول کرده است؛ پس با ما همراه باشید تا جواب تمام سوالات خود را فقط در 5 دقیقه دریافت کنید.

PDF این مقاله در مورد «هاید استوری واتساپ» را از اینجا دانلود کنید.

چگونه استوری واتساپ را پنهان کنیم؟

اگر قصد دارید محتوایی را در استوری به اشتراک بگذارید که نمی خواهید برخی از مخاطبانتان ببینند، باید از قابلیت پنهان کردن استوری واتساپ استفاده کنید. این قابلیت دقیقاً مثل هاید استوری اینستاگرام است و می تواند استوریتان را از چشم برخی مخاطبان پنهان کند. برای انتخاب کاربر مورد نظر که قصد دارید استوری را برای او پنهان کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد قسمت Settings (تنظیمات) در واتساپ شوید.
  • سپس گزینه Account ( حساب کاربری) را بزنید.
تنظیمات واتساپ
  • پس از آن گزینه Privacy ( حریم خصوصی) را انتخاب کنید.
privacy در واتساپ
  • با ورود به این صفحه بر روی گزینه Status (وضعیت) بزنید.
هاید استوری در واتساپ

در این قسمت به سه بخش مواجه می شوید. در این بخش پرسیده شده است که چه کسانی می توانند به روز رسانی وضعیت من را مشاهده کنند؟

خارج کردن افراد از هاید استوری واتساپ

My contacts (  مخاطبان من) :

این گزینه یعنی تمام  مخاطبان تلفن همراه من که به اپلیکیشن واتساپ دسترسی دارند می توانند استوری من را ببینند. اگر فردی جزء  مخاطبان تلفن همراهتان نباشد، نمی تواند استوریتان را در واتساپ مشاهده کند.

MY contact except (  مخاطبان من به جز) :

اگر قصد دارید هاید استوری واتساپ را فعال کنید، این گزینه مورد نظرتان خواهد بود. با لمس این گزینه، لیست مخاطبان واتساپ برایتان نمایش داده می شود. سپس می توانید افرادی که می خواهید استوریتان را از آن ها پنهان کنید، از اینجا انتخاب کنید. محدودیتی در انتخاب افراد وجود ندارد و می توانید هر تعداد مخاطبی که تمایل داشتید، انتخاب کنید.

Only shares with… ( اشتراک فقط با)

مشابه قابلیت Close friends در اینستاگرام است. این گزینه نیز برای افراد زیادی جذاب است. ممکن است با خودتان بپرسید چگونه فقط یک نفر استوری واتساپ من را ببیند، یا چگونه فقط چند نفر استوری من را ببینند. با لمس این گزینه می توانید افرادی که می خواهید فقط آن ها به استوریتان دسترسی داشته باشند را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه بقیه مخاطبان واتساپ به طور خودکار پنهان می شوند.

چگونه افراد را از هاید استوری واتساپ خارج کنیم؟

اگر قصد دارید مجدد افراد را از «هاید استوری واتساپ» خارج کنید، باید دوباره به قسمت تنظیمات، حساب کاربری و سپس قسمت وضعیت بروید و بر روی گزینه دوم یعنی MY contact except ( مخاطبان من به جز) بزنید. در این قسمت می توانید مخاطبانی که قبلاً انتخاب کرده بودید را مجدد انتخاب کرده تا به حالت اولیه برگردند. به این شکل افراد از هاید استوری در واتساپ خارج می شوند.

از کجا بفهمیم در واتساپ هاید استوری شدیم؟

از کجا بفهمیم در واتساپ هاید استوری شدیم

در حالت عادی، تنها زمانی می توانید استوری فردی را در واتساپ مشاهده کنید که در لیست مخاطبان همدیگر قرار گرفته باشید. اگر وضعیت یا استوری فردی که در لیست مخاطبانتان قرار دارد، از دیدتان پنهان شده است، این به این معنی است که آن فرد «هاید استوری واتساپ» را برای شما فعال کرده است.

دیدن استوری هاید شده در واتساپ

دیدن استوری های هاید شده در whatsup

اگر می خواهید استوری مخفی شده واتساپ را مشاهده کنید، یکی از راه  حل های کاربردی استفاده از اپلیکیشن Parallel space است. Parallel space نرم افزاری است که امکان داشتن دو حساب در واتساپ را فراهم می سازد و به کاربران اندرویدی اجازه می دهد تا بتوانند چند اکانت از یک برنامه در گوشی همراه خود داشته باشند.

پس از نصب این برنامه، باید از واتساپ خارج شوید و یک شماره تلفن جدید به حساب خود اضافه کنید. سپس می توانید به قسمت status یا وضعیت رفته و استوری فرد مورد نظر را مشاهده کنید.

چه کسانی استوری من در واتساپ را دیده اند؟

پاسخ به این سؤال بسیار ساده است. برای اینکه بدانید کدام یک از مخاطبانتان استوریتان را مشاهده کرده است، باید ابتدا وارد سربرگ Status یا وضعیت شوید و بر روی استوری خود بزنید. در قسمت انتهایی صفحه لیست افرادی که استوری را مشاهده کرده اند، نمایش داده شده است.

آیا فردی که هاید شدن استوری واتساپ را برای او فعال کردیم، می تواند استوری من را ببیند؟

بله. اگر شخصی با یک شماره دیگر وارد واتساپ شود و شماره شما را ذخیره کرده باشد، می تواند استوری تان را ببیند. برای جلوگیری از این کار باید به قسمت تنظیمات و سپس Account  (حساب کاربری) بروید.

بر روی گزینه status (وضعیت) کلیک کنید و سپس گزینه اول یعنی My contacts را انتخاب کنید. فعال کردن این گزینه یعنی تنها افرادی که در لیست  مخاطبان من قرار دادند، می توانند استوری من را مشاهده کنند.

تنظیمات مخفی کردن استوری در واتساپ

چگونه می توان استوری فردی را بدون سین خورد در واتساپ مشاهده کرد؟

استفاده از ES File Explorer

یکی از راه های مشاهده استوری  مخاطبان در واتساپ بدون سین خوردن از طریق فایل منیجر است. ابتدا باید وارد برنامه ES File Explorer شوید و سپس گزینه See Hidden Files  را فعال کنید. حال باید به پوشه WhatsApp media رفته و پوشه Status را باز کنید. در این قسمت می توان با استفاده از برنامه ES Image Browser استوری دیگران را باز کنید.

غیر فعال کردن گزینه Read Receipts

روش دیگری که می توان به کار برد، غیر فعال کردن گزینه Read Receipts در واتساپ است. توجه داشته باشید که با غیر فعال کردن این گزینه تیک آبی که نشان دهنده خوانده شدن پیام است نیز غیر فعال خواهد شد. با غیرفعال کردن این گزینه می توانید استوری افراد را بدون دیده شدن نام خود مشاهده کنید.

در نظر داشته باشید که اگر قبل از غیرفعال کردن این گزینه استوری فرد مورد نظر را مشاهده کرده باشید، نامتان از بین نخواهد رفت و تنها برای استوری های جدید و دیده نشده این قابلیت فعال می شود.

چگونه در واتساپ فارسی لوکیشن بفرستیم؟

کلام پایانی

در این مطلب خواندیم که هاید شدن استوری واتساپ  را چگونه بفهمیم. با نحوه هاید کردن استوری از  مخاطبان و نحوه خارج کردن افراد از هاید استوری واتساپ آشنا شدیم. همچنین به سوال شما در مورد دیدن استوری هاید شده در واتساپ پاسخ دادیم. همانطور که گفتیم با رفتن به قسمت تنظیمات/ حساب کاربری/ حریم خصوصی و سپس وضعیت، می توانید نحوه «پنهان کردن استوری واتساپ» را برای  مخاطبان خود انتخاب کنید.

گزینه اول استوری را به تمام  مخاطبان نشان خواهد داد. گزینه دوم امکان حذف افرادی که تمایل ندارید استوری تان را مشاهده کنند، ایجاد خواهد کرد و با انتخاب گزینه سوم می توانید تنها به افراد مورد نظر خود دسترسی به تماشای استوریتان را بدهید.

آیا هاید استوری واتساپ در ایفون با اندروید فرق دارد؟

خیر. در دو سیستم عامل اندروید و آیفون هاید استوری واتساپ یکی هست و فرقی بین ان ها وجود ندارد.

معنی هاید در واتساپ چیست؟

هاید در واتساپ به این معنی است که می توانید استوری های خود را از دید سایر مخاطبان پنهان کنید. این قابلیت مشابه استوری اینستاگرام است.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست