چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم؟ آیا رفع بلاک اینستاگرام فوری و فوتی امکانپذیر است؟ اگر دوست دارید با راه های رفع بلاک اینستاگرام آشنا شوید متن را دنبال کنید. همچنین ترفندهای رفع بلاک اینستاگرام توسط کاربران هم آورده شده است.

این PDF را حتما دانلود کنید به کارتان خواهد آمد.

اکشن بلاک (Action Blocked) اینستاگرام چیست؟

اکشن بلاک (Action Blocked) اینستاگرام چیست؟

اگر به این مقاله مراجعه کرده اید حتما با مشکل اکشن بلاک در پیج اینستاگرامتان مواجه شده اید. هر گاه پیجی بلاک شود اینستاگرام از برخی فعالیت هایش مثل لایک کردن، کامنت گذاشتن، فالو کردن، هشتگ گذاشتن و… جلوگیری می کند. گاه بلاک شدن فراتر از این حرفاست و همه فعالیت های یک حساب اینستاگرامی محدود می شود.

انواع بلاک اینستاگرام و دلایل آن ها

دلیل محدود شدن در اینستاگرام زیر پا گذاشتن بعضی قوانین و سیاست هاست که می تواند ناخواسته از شما سر بزند! به طور کلی، رایج ترین محدودیت های اینستاگرام به شرح زیر است:

 • محدودیت در لایک و کامنت گذاشتن
 • محدودیت در ارسال دایرکت
 • محدودیت در هشتگ گذاری
 • محدودیت در انتشار استوری
 • محدودیت در طول پست های ویدیویی و IGTV 

اما چه دلایلی وجود دارد که اینستاگرام فرد را بلاک می کند.

تشخیص هرزنامه(اسپم)

زمانی که زیر چند پست کامنت یکسان بنویسید یا یک پیام خود را عیناً برای تعداد زیادی از فالوورهایتان ارسال کنید پلتفرم اینستاگرام این پیام ها را اسپم قلمداد می کند و باعث می شود مسدود شوید؛ البته برای رفع بلاک اینستاگرام روش هایی وجود دارد که در ادامه بررسی می شود.

میزان فالو و آنفالو کردن افراد

الگوریتم اینستاگرام برای فالو و آنفالو کردن افراد در طول روز قوانین خاصی دارد؛ با انجام بیش از حد این کار بلاک می شوید. اگر در زمینه افیلیت مارکتینگ اینستاگرامی فعالیت دارید توصیه می کنیم با تکنیک های ارگانیک تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید؛ آنفالو کردن افرادی که پیجتان را ترک کرده اند باعث مسدود شدنتان می شود.

عدم رعایت قوانین اینستاگرام

محتواهایی که در اینستاگرام می گذارید باید با سیاست های این شبکه همخوانی داشته باشند؛ در صورتی که اخبار جعلی یا تبلیغات منفی درباره دشمنی و… را نشر دهید اینستاگرام شما را بلاک می کند.

استفاده از هشتگ های بیهوده

یکی دیگر از زمان هایی که مجبور به استفاده از ترفندهای رفع بلاک اینستاگرام می شوید وقتی است که از هشتگ های بیش از حد یا نامرتبط برای پست ها استفاده کنید. تنظیمات اینستاگرام به گونه ای طراحی شده که این کار را نقض قوانین می داند و حساب را مسدود می کند.

رفع بلاک اینستاگرام توسط اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام توسط اینستاگرام

خوشبختانه راه های زیادی برای رفع بلاک اینستاگرام فوری وجود دارد. در این زمینه پنج روش برتر را معرفی می کنیم که با آن ها می توانید حساب خود را از بلاک دربیاورید.

مدت کوتاهی هیچ اقدامی انجام ندهید!

یکی از بهترین روش های «رفع بلاک اینستاگرام توسط کاربران» صبر کردن است. اگر بپرسید محدود شدن در اینستا چقدر طول می کشد باید گفت تاریخ انقضای بلاک 48 ساعت یا یک هفته است. بعد از این مدت با لایک کردن پست شانس خود را امتحان کنید؛ اگر باز هم درست نشد سراغ بقیه روش های رفع بلاک اینستاگرام بروید.

مشکل را به اینستاگرام گزارش دهید!

مشکل جدید اینستاگرام در بسیاری از موارد تشخیص های نادرستش است پس باید آن را از اشتباه درآورد. راه حل این است که این اشتباه را گزارش بدهید. برای «رفع بلاک اینستاگرام» طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • اینستاگرام را باز کنید و وارد پروفایلتان شوید.
 • سپس روی سه خط بالا و سمت راست پروفایل خود کلیک کنید.
 • گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • بعد از کلیک روی گزینه Help روی گزینه Report a Problem ضربه بزنید.
 • وارد گزینه “Report problem without shaking” شوید. در این قسمت لازم است به شکل مختصر مشکل اکانت خود را به انگلیسی توضیح دهید و تصویر اسکرین شات بلاک را آپلود کنید. بعد با کلیک روی گزینه Next مشکل را ارسال کنید.

این ترفند یکی از بهترین راه ها برای برگرداندن اکانت اینستاگرام به حالت اول محسوب می شود.

اکانت خود را لوگ آت کنید و دومرتبه لاگین شوید!

یکی از بهترین راه های رفع بلاک اینستاگرام فوری این است که با استفاده از تنظیمات، حسابتان را لوگ آت کنید و دوباره لاگین شوید.

آدرس IP را تغییر دهید!

گاهی اینستاگرام از یک IP خاص حجم غیرطبیعی ترافیک را شناسایی می کند و این اقدام باعث مسدود شدن حساب می شود. توصیه می کنیم شبکه وای فای را تغییر دهید یا از سرویس VPN استفاده کنید و به سرور منطقه دیگری وصل شوید. این تکنیک یکی از آسان ترین راه های رفع بلاک اینستاگرام توسط کاربران به شمار می آید!

چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم؟

چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم

محدود شدن در اینستاگرام چیست؟ زمانی که با پیام «ما تعداد دفعات فعالیت های خاص شما را در اینستاگرام محدود می کنیم!» مواجه شدید بدانید در یک بازه زمانی خاص این پلتفرم اجازه نوعی فعالیت را به شما نمی دهد حالا این فعالیت می تواند لایک پست یا کامنت باشد.

اما چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم؟ روش های زیر کمک می کنند تا حساب خود را از مشکل بلاک نجات دهید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام

یکی از بهترین اقدامات برای رفع محدودیت اینستاگرام، تغییر رمز عبور است. با ورود به بخش Security و تغییر پسورد به احتمال زیاد محدودیت روزانه تان برای فعالیت هایی مثل لایک کردن پست ها یا انتشار ویدیوهای طولانی از بین می رود.

حذف پست یا استوری مشکوک

یکی دیگر از ترفندهایی که می توانید موقع محدود شدن در اینستاگرام انجام دهید بررسی پیجتان است. به محض این که با پیام رستریکت شدن توسط اینستاگرام روبه رو شدید پست و استوری های خود را چک کنید؛ شاید به خاطر انتشار نوعی محتوای ممنوعه یا ضد قوانین اینستاگرام شما را محدود کرده باشد.

راه اندازی حساب پشتیبان

گاهی اتفاق افتاده افرادی که فعالیت زیاد در تولید محتوای اینستاگرامی دارند با پیام خطا و محدودیت مواجه می شوند! اگر شما هم جزو همین افراد هستید برای پیشگیری از این مشکل توصیه می کنیم حساب پشتیبان ایجاد کنید؛ با این کار هم فضای بیشتری برای تولید محتوا در جنبه های مختلف دارید هم در صورتی که حسابتان با محدودیت مواجه شد می توانید در حساب دیگر به فعالیت ادامه دهید.

تفاوت بلاک و رستریکت

در رستکریت اینستاگرام به جای اینکه اینستاگرام شما را محدود کرده باشد یک فرد یا به عبارتی صاحب پیج محدودتان کرده است. البته که شما جزو آن دسته افراد نیستید که کامنت های ناجور زیر پست ها بگذارید اما به هر دلیلی اگر ادمین پیج نخواهد که دیگران کامنت های شما را ببینند می تواند از قابلیت رستریکت استفاده کند.

در رستریکت اینستاگرام می توانید دسترسی دیگران به پروفایلتان را محدود کنید. اگر تمایل به محدود کردن دیگران دارید یا احساس می کنید کسی شما را رستریکت کرده است توصیه می شود مقاله رستکریت اینستاگرام را هر چه زودتر مطالعه کنید. 

سخن پایانی

یکی از مهمترین مهارت هایی که کاربران اینستاگرام باید یاد بگیرند نحوه رفع بلاک است؛ زیرا این پلتفرم نه تنها برای سرگرمی و وقت گذرانی مناسب است، بلکه برای کسب درآمد طراحی شده در نتیجه باید روش های رفع بلاک اینستاگرام توسط کاربران را بشناسیم و در شرایط اضطراری از آن استفاده کنیم. همچنین با ترفندهایی که بالاتر آمده پاسخ سؤال «چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم» را می دانیم و می توانیم مانند تکنیک های «رفع بلاک اینستاگرام فوری» از آن ها کمک بگیریم!

این مطلب نیز به کارتان می آید: کسب درامد از شیپور

رفع بلاک اینستاگرام یعنی چه؟

گاهی به دلایل مختلف مانند تولید محتوای ممنوعه یا ارسال پیام های اسپم اینستاگرام کاربران را بلاک می کند؛ اما روش هایی وجود دارد که می توانید با کمک آن ها از بلاک خارج شوید.

آیا می توان محدودیت اینستاگرام را لغو کرد؟

بله؛ با ترفندهایی مثل تغییر پسورد یا حذف محتوای مشکوک می توانید روند حذف رستریکت اینستاگرام را تسریع سازید. 

3.8/5 - (5 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمدرضا کاشانی
  اردیبهشت 7, 1401 2:18 ب.ظ

  ایمیل به اینستاگرام برای رفع بلاک خیلی سریع پیگیری میشه مال منو سریع جواب دادن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست