فن پیج چیست؟ فن پیج مارکتینگ به چه معناست؟ در دنیای متنوع و پرچالش دیجیتال، فن پیج مارکتینگ یکی از روش های ناشناخته کسب درآمد است که یواش یواش دارد محبوب می شود. اما اصلاً فن پیج  یعنی چه؟ به پیجی در اینستاگرام که هواداران برای یک سلبریتی و یا فرد مشهور می سازند گفته می شود و از آنجایی که خیلی از افراد با این آپشن کسب درآمد می کنند آن را فن پیج مارکتینگ اینستاگرام می گوییم!

اگر مشتاق چگونگی ساخت فن پیج در اینستاگرام را بیاموزید، تا انتها این مطلب از سایت همکاری در فروش دایان افیلیت با ما همراه باشید و سوال های خود را در قسمت کامنت از ما بپرسید.

در صورت تمایل می توانید PDF این مقاله را از این قسمت دانلود کنید.

فهرست مطالب

فن پیج یعنی چی؟

قبل از اینکه راجع به فن پیج مارکتینگ صحبت کنیم، باید بدانیم فن پیج یعنی چه. فن پیج (Fan Page)  که به آن صفحه هواداران نیز می گویند، به صفحه ای در اینستاگرام گفته می شود که جهت معرفی و تبلیغ هر چه بیشتر هنرمند، سلبریتی و مواردی از این قبیل ایجاد می شود.

این صفحات معمولاً توسط هواخواهان یک سلبریتی یا هنرمند ایجاد می شوند و هدفشان این است که سلبریتی محبوب خود را تبلیغ کنند و در کنار آن با بالا آوردن پیج، به کسب درآمد از طریق گرفتن تبلیغات بپردازند. زمانیکه که پیج توسط تبلیغ سلبریتی هدف بالا آمد، نوبت به بهره برداری می رسد و بهره برداری یعنی همکاری در فروش و تبلیغ برندهای مختلف در پیج اینستاگرامتان.

برای فن پیج شدن چه باید کرد؟

برای فن پیج شدن 5 گام اصلی وجود دارد که عبارت اند از:

1.موضوع فن پیج خود را مشخص کنید

قبل از اینکه فن پیج راه بیندازید، باید بدانید که پیجتان کدامیک از اهداف زیر را قرار است دنبال کند:

  • یک خواننده، بازیگر یا سلبریتی
  • یک موضوع خاص (به عنوان مثال زدن پیج برای حمایت از یک گونه  خاص حیوانی)
  • یک باور خاص

قبل از زدن پیج به این نکته خوب فکر کنید که تم پیج شما و افکتی که قرار است استفاده کنید چه خواهد بود. همچنین باید از قبل به اندازه یک ماه اول پیجتان، عکس و ویدئو از قبل تهیه کنید.

حال باید بعد از نصب اینستاگرام و ساخت اکانت، مراحل زیر را طی کنید:

2. عکس پروفایل مناسب برای فن پیج خود انتخاب کنید

عکس پروفایل مناسب باید نشانگر هدف پیجتان باشد پس اگر فن پیج شما درمورد سلبریتی خاصی است، بهتر است یک عکس پرتره خوب از آن سلبریتی را به عنوان عکس پروفایل انتخاب کنید. همچنین اگر حمایت از حیوان یا گونهٔ خاصی یا حتی حزب مشخصی را می خواهید در فن پیجتان داشته باشید، عکس باکیفیتی از همان را در پروفایل بگذارید.

3. اطلاعات اکانت خود را تکمیل کنید

از قسمت Setting می توانید اطلاعات اکانت خود را ویرایش کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر می شود:

  • Name: در این قسمت نامی مناسب که مرتبط با موضوع فن پیجتان باشد انتخاب کنید. می توانید نام سلبریتی مورد نظر را بیاورید و پایین آن بنویسید که فن پیج آن شخص هستید.
  • Bio: هدف پیجتان را در این قسمت قید کنید و حتماً تاکید کنید که فن پیج شخص خاصی هستید و نه پیج اصلی او. اگر نگویید، ممکن است سلبریتی هدف، از شما شکایت کند یا مسائل دیگری پیش بیاید.
  • Website: می توانید راه ارتباطی خود را در این سمت قرار دهید (سایت مرتبط یا از این قبیل).

4.اکانتتان را به حالت بیزینسی تغییر دهید

اکانت کاری یا بیزینسی آپشن های بسیار بیشتری در اختیارتان قرار می دهد که می توانید از طریق آن ها به راحتی مخاطبان خود را تحلیل کنید و مطابق آن ها برنامه ریزی کنید.

5.اول پست خود را بروید

یک ایده خیلی خوب برای شروع فعالیت در فن پیجتان این است که پست اول شما معرفی فن پیجتان، اهدافش و مسیری که قرار است طی کند باشد. پست اول ترجیحاً دوستانه باشد تا با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند و در قلب آن نفوذ کند. برای انتخاب عکس، کپشن و بخصوص هشتگ های پست اول وقت بگذارید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. برای انتخاب هشتگ مناسب، از رقبایتان ایده بگیرید.

فن پیج مارکتینگ چیست؟

فن پیج، در پلتفرم های دیگر مثل فیسبوک هم ایجاد می شود اما شهرت اینستاگرام را ندارد. «فن پیج مارکتینگ» شاخه ای از بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهد که فرد بر اساس آن برای یکی از سلبریتی های مورد علاقه خود، یک مکتب فکری خاص می سازد و با تولید محتوا کسب درآمد می کند.

معمولاً افراد در این حرفه دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستند؛ زیرا هرچه تعداد مخاطبان بالاتر باشد به طبع نرخ تعامل بیشتر شده و درآمد افزایش می یابد.

اما هدف نهایی ما از ایجاد فن پیج در اصل چیز دیگریست. خیلی از ماها برند شخصی یا محصولات خود را داریم که می خواهیم با فروش این محصولات به افراد به پول برسیم. بنابراین ممکن است از بین این همه روش کسب درآمد اینترنتی، فن پیج مارکتینگ را انتخاب کنیم که فضای داغ و پرهیجان اینستاگرام برای آن بهترین گزینه است. درقالب ساخت فن پیج در اینستاگرام، می توان به درآمدهای میلیونی و خارق العاده رسید!

نقشه راه فن پیج مارکتینگ  

نقشه راه فن پیج مارکتینگ

مسیر ساخت فن پیج مارکتینگ پیچیده نیست و طی گذراندن چند مرحله به راحتی می توان از آن کسب درآمد کرد:

انتخاب نام کاربری مناسب

اولین قدم برای ورود به دنیای فن پیج مارکتینگ، انتخاب نام کاربری جذاب و منحصر به فرد است. باید روی یک نام خوب سرمایه گذاری کنید؛ زیرا این همان چیزی است که در نوار اکسپلور ظاهر می شود و افراد می توانند آن را در پست و استوری های خود تگ و منشن کنند. اگر مایل هستید درباره الگوریتم اینستاگرام برای عملکرد بهینه و ورود به اکسپلور شدن محتواهایتان اطلاعات کسب کنید، بر روی لینک کلیک کنید.

یک نکته مهم که باید همیشه در نظر داشته باشید این است که چون قرار است فن پیج بزنید پس نام کاربری باید شبیه فردی باشد که برایش حساب ایجاد کردید.

پروفایل باکیفیت معیار برتری شما بین فن پیج های مختلف است!

اولین ویژگی از پیج شما که افراد را جذب می کند تصویر پروفایل است. باید عکسی برای پروفایل انتخاب کنید که هم با محتوای صفحه مرتبط باشد هم مخاطبان خوششان بیاید و با رغبت بالا پیج شما را دنبال کنند. پیشنهاد میشود از عکس های جذاب یا همسان پیج اصلی فردی که برایش فن پیج تشکیل داده اید استفاده کنید.

انتشار متن و سؤالات جذاب در استوری

استوری در فن پیج مارکتینگ نقش مهمی ایفا می کند. می توانید هر از گاهی با اشتراک گذاری مطلب و سؤالات جذاب در استوری به دیده شدن پست های خود کمک کنید حتی گاهی پست های خود را در استوری قرار دهید. باید گوش به زنگ باشید و اخبار و اطلاعات مربوط به پیج اصلی را به عنوان اولین تریبون ها انتشار دهید.

استفاده از هشتگ در کپشن

استفاده از هشتگ فراوان و مرتبط در فن پیج مارکتینگ دسترسی افراد را به محتوای پیج شما افزایش می دهد و می تواند خیلی از آن ها را تشویق کند تا به دنبال کردن پیج شما بپردازند. برای این کار می توانید از ابزار تولید هشتگ اینستاگرام کمک بگیرید. در این تکنیک هم آپدیت بودن شما، آگاهی از اخبار جدید و استفاده از آن ها به عنوان هشتگ ترند، ورودی فن پیج شما را در بین سایر پیج ها متمایز میکند.

زمان بندی انتشار پست ها در فن پیج مارکتینگ

سعی کنید پست ها را طبق یک برنامه زمانی خاص منتشر کنید و این نکته را به مخاطبان نشان دهید. ترفند زمان بندی باعث می‎شود تا افراد با محتوای صفحه شما درگیر شوند و روزانه در یک تایم خاص منتظر پست جدید شما باشند.

بعد سعی کنید پست ها و استوری های مورد علاقه پیج اصلی را با کمی ابتکار عمل تغییر دهید و در پیج خود به اشتراک بگذارید؛ همچنین آیدی پیج اصلی را در پست ها منشن کنید. این موارد نکات ذره بینی فن پیج مارکتینگ را شامل می شوند! 

ارتباط با فن پیج های مشابه

یکی از بهترین راه ها در ساخت فن پیج در اینستاگرام ایجاد ارتباط با فن های مشابه است؛ از آنجایی که قرار است محتوای معتبر را در کوتاه ترین زمان تولید کنید و در اختیار مخاطبان قرار دهید باید با فن پیج های مشابه کانکت شوید.

تبدیل فن پیج به اکانت تجاری

یکی از آپدیت های نسبتا جدید اینستاگرام این است که می توانید اکانت شخصی خود را به اکانت تجاری تبدیل کنید و راه کسب درآمد از اینستاگرام را برای خود باز کنید. اکانت تجاری مزایا بسیاری دارد که اکانت شخصی ندارد. به همین علت کسب درآمد از اکانت تجاری بسیار راحت تر خواهد بود. پس چنانچه قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارید، اکانت خود را به حالت بیزینس درآورید.

چگونه با فن پیج مارکتینگ پول دربیاوریم؟

چگونه با فن پیج مارکتینگ پول در آوریم؟

حالا که می توانید به سؤال «فن پیج مارکتینگ چیست؟» پاسخ دهید بیایید با هم ببینیم که درآمد فن پیج ها از چه روش هایی ممکن است:

همکاری با برندهای اینستاگرامی

یکی از روش های مناسب اینستاگرام مارکتینگ فعالیت به عنوان اینفلوئنسر است. بسته به زمینه فعالیتی که دارید و نرخ مشارکت و تعامل شما با فالوورها می توانید برندهای مختلف را که از نظر اعتقادی مشابه شما هستند پیدا کنید و با آن ها وارد رابطه کاری شوید؛ این رابطه تبلیغ خدمات شرکت ها را شامل می شود. البته اگر در فن پیج مارکتینگ خیلی معروف و موفق باشید خود برندها شما را می یابند!

فعالیت به عنوان بازاریاب وابسته

بازاریابی وابسته یکی از بهترین شیوه های درآمدزایی در فن پیج مارکتینگ است. در صورت علاقه می توانید با برندهای معتبر وارد همکاری شوید و کد تبلیغات محصولاتشان را در پست های خود درج کنید. همچنین می توانید لینک شرکت ها را در استوری قرار دهید و از این طریق کمیسیون های شگفت انگیز دریافت کنید!

یک روش دیگر برای ورود به بازاریابی وابسته عضویت در برنامه های افیلیت مانند کلیک بانک و آمازون است که پورسانت های بالایی ارائه می دهند.

راه  اندازی یک کسب و کار اینترنتی

روش سوم برای کسب درآمد از فن پیج مارکتینگ ایجاد کسب و کار اینترنتی است. در اینستاگرام می توانید هر فروشگاهی دوست دارید راه اندازی کنید؛ برای مثال می توانید خدمات گرافیک ارائه دهید و روی تیشرت یا ماگ قهوه طرح چاپ کنید، محصولات خود مانند کتاب یا تابلوهای نقاشی را بفروشید، سمنیارهای دیجیتال یا کتاب الکترونیکی ارائه دهید و لینک سایت خود در زمینه ارائه انواع مشاوره را در بیو با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

آنچه در زمینه تولید محتوا در اینستاگرام اهمیت دارد، کیفیت و میزان کارآمد بودن آن است. یکی از اصول فعالیت در فن پیج مارکتینگ تگ نام فردی است که برایش پیج زده اید. ولی باید اینقدر در تولید محتوا حذفه ای عمل کنید تا او با شما ارتباط بگیرد و پیجتان را استوری کند.

فروش عکس در اینستاگرام

اگر فرد خلاقی باشید می توانید عکس های خود را در اینستاگرام به دیگران بفروشید. این عکس ها می توانند سوژه های مختلف مانند طبیعت، لایف استایل و… را دربرگیرند و چون اینستاگرام یک برنامه مناسب برای اشتراک گذاری عکس است فرصت مناسبی برای این کار به شمار می آید.    

استراتژی های داشتن یک فن پیج موفق

در «فن پیج مارکتینگ اینستاگرام» کلیدهای طلایی پیدا می شود که اگر آن ها را رعایت کنید می توانید به درآمدهای باورنکردنی از این طریق در ماه برسید:

افزایش اصولی تعداد فالوورها 

در مرحله اول باید بگوییم یکی از فواید ساخت فن پیج در اینستاگرام افزایش سریع تعداد فالوورهاست؛ یعنی نیاز نیست از این نظر استرس داشته باشید اما باید یک سری نکات را پیش بگیرید تا موفق شوید. باید هر روز در پیج خود پست بگذارید؛ وقتی میزان فعالیتتان بالا برود هم فالوورهای قدیمی به شما وفادار می مانند هم فالوورهای جدید جذب می کنید. ما روی تعداد و کیفیت محتوا برای جذب فالوور تأکید داریم؛ اما دنبال خرید فالوور می گردید از سایت های معتبر مانند دیجی فالوور استفاده کنید.

انتشار محتوای جذاب 

دنبال چیزی باشید که فالوورها دنبال آن هستند! باید محتوایی تولید کنید که برای مخاطبان جذاب است و آن را درک می کنند. وقتی افراد بتوانند با محتوای شما ارتباط بگیرند و با لایک، کامنت یا اشتراک گذاری از آن حمایت کنند آن موقع موفقیت واقعی شما در فن پیج مارکتینگ استارت می خورد.

انتشار عکس های خصوصی از سلبریتی ها

این ترفند خیلی حساس است و باید اصول اخلاقی را در آن رعایت کنید! همه سلبریتی ها و بقیه افراد مشهور یک حریم خصوصی در زندگی خود دارند که هیچ وقت آن را فاش نمی کنند؛ اما باخبر شدن از این قست برای طرفداران جذاب است در نتیجه فن پیج هایی که این اخبار را پوشش می دهند زود در اینستاگرام به محبوبیت می رسند.

انتشار محتوا در زمان مناسب

برای یک عملکرد بهینه باید زمان مناسب را برای انتشار محتوا در نظر بگیرید. معمولاً اواخر شب ساعات خوبی برای ارسال پست و استوری هستند زیرا افراد از سرکار به خانه آمده اند و فرصت کافی برای چک کردن اینستاگرام دارند. همچنین اینستاگرام آپشنی دارد که به شما نشان می دهد فالوورهایتان چه زمان هایی بیشتر آنلاین هستند؛ برای این کار مقاله “20 ترفند اینستاگرام که جایی پیدا نمی کنید” را بخوانید.

بولد کردن شایعات

همه می دانیم که زندگی سلبریتی ها و افراد مشهور با شایعات رنگارنگ همراه است. یکی از دلایلی که می تواند یک فن پیج را محبوب کند پوشش دادن به این شایعات است؛ حواشی درز شده از زندگی هنرمندان به سرعت در اینترنت پخش می شود؛ طوری که می گویند سرعت پخش شایعه از سرعت نور بیشتر است!

استفاده نامحدود از هشتگ

در بحث تولید محتوا در فن پیج مارکتینگ اینستاگرام می توانید بارها و بارها از هشتگ استفاده کنید حتی در بخش کامنت ها. استفاده از هشتگ خیلی مهم است؛ زیرا پیج شما را در صفحات جدید قرار می دهد و به اکسپلورر شدن آن کمک می کند. فقط یادتان باشد برای کسب محبوبیت و جذب فالوور از هشتگ های مرتبط با پیج خود استفاده کنید.

داشتن بیوی مناسب

یکی از مهمترین قوانین فن پیج مارکتینگ نوشتن یک بیوی مناسب است! خیلی اهمیت دارد بیوی خود را دوستانه و مختصر بنویسید و هدف خود را از راه اندازی فن پیج در آن توضیح دهید. شما باید کسب و کار خود را در چند عبارت برای کاربران بیان کنید و از ابتدا آن ها را آگاه سازید که بدانند کجا آمده اند. برای این کار بهتر است طریقه نوشتن بیو اینستاگرام را یاد بگیرید.

برای کسب درآمد از فن پیج مارکتینگ چه تعداد فالوور لازم است؟

در فن پیج مارکتینگ حداقل با داشتن 1000 فالوور واقعی می توان درآمدزایی کرد. موفقیت در این زمینه بیشتر از تعداد فالوور به میزان اکتیو بودن آن ها بستگی دارد که چقدر برای لایک، نوشتن کامنت یا اشتراک گذاری آن وقت می گذارند. افزایش تعداد مخاطبان به افزایش تعامل اینستاگرام منتهی می شود و رنج درآمد شما را صعودی می کند.

مزایای ساخت فن پیج

مزایا فن پیج مارکتینگ

کسب درآمد از فن پیج مارکتینگ موارد زیر را دربرمی گیرد:

امکان استفاده از تجزیه تحلیل اینستاگرام

از آنجایی که برای فن پیج مارکتینگ حسابتان را تجاری کرده اید، آپشن های بیشتری نسبت به گذشته در اختیار دارید. یکی از این آپشن ها استفاده از ابزارهای آنالیز پیج اینستاگرام است. با استفاده از این ابزارها می توانید تأثیر محتواهای خود روی افراد و میزان ارتباط  گیری آن ها را با پست ها بسنجید؛ در نهایت نقاط ضعفتان را برطرف سازید و هرچه به تعامل بیننده کمک می کند را بهبود ببخشید.

دستیابی به ویژگی پست های Shoppable

یکی از امکانات اینستاگرام در فن پیج مارکتینگ دسترسی ما به پست های Shoppable است. از این ویژگی می توانید برای فروش و ارائه محصولات خود به صورت مستقیم در پیجتان استفاده کنید.

تبلیغ فن پیج با دیگر برندها در اینستاگرام

یکی از ویژگی های جالب شبکه اینستاگرام پویا بودن آن است. در اینستاگرام می توانید با حساب های مشابه خود ارتباط برقرار کنید؛ در این صورت این حساب ها می توانند پست های شما را به عنوان تبلیغ در پیج خود قرار دهند و به این صورت فالوورهای زیادی جذب کنید!

امکان قرار دادن لینک در استوری

بخش بزرگی از تبلیغات اینستاگرامی مربوط به استوری است. وقتی بیشتر از 1000 فالوور داشته باشید می توانید لینک تبلیغات را در استوری قرار دهید؛ با این آپشن می توانید لینک سایت خود را استوری کنید یا آن را برای تبلیغات بازاریابی وابسته به کار ببرید.

کارهایی که نباید در فن پیج مارکتینگ انجام دهیم!

در فن پیج مارکتینگ از این کارها اجتناب کنید:

دوری از انتشار محتوای شخصی

در فن پیج فالوورها فقط انتظار دیدن پست های مرتبط را دارند. در صورت قرار دادن محتوای شخصی و سلیقه ای از زندگی خود ممکن است تعدادی شما را آنفالو کنند و از پیج شما زده شوند.

دوری از انتشار تبلیغات منفی

مراقب اخباری که در پیج خود از هنرمندان می گذارید باشید. درست است که فاش کردن زندگی خصوصی یا بیان شایعات در محبوبیت فن پیج تأثیر می گذارد اما تا حدی که از عرف و اصول اخلاقی دور نشود! در صورت انتشار بعضی اخبار که مورد پسند هنرمند محبوبتان نیست ممکن است به مشکل بخورید و حتی از سوی فالوورها مورد انتقاد قرار بگیرید!

دوری از انتشار محتوای ناراحت کننده

در کار تولید محتوای فن پیج مارکتینگ باید مراقب موضوع محتواها باشید. جدا از تبلیغات منفی و محتواهای شخصی فالوورها انتظار دارند محتواهایی کاملاً مرتبط و شاد را ببینند. اگر پست های ناراحت کننده با موضوعات منفی مثل مرگ یا… را در فن پیج بگذارید به احتمال زیاد تعدادی فالوور از دست می دهید!

نتیجه گیری

حالا که به خوبی پاسخ سؤالات خود را درمورد ساخت فن پیج در اینستاگرام یافتید آیا می توانید قوانین آن را توضیح دهید؟ مهمترین نکته در محتواهای فن پیج مارکتینگ اینستاگرام رعایت حد و مرز اخلاقی است. بله ما از این تکنیک برای معرفی برند و کسب درآمد خودمان استفاده می کنیم اما استراتژی های اصلی فن پیج مارکتینگ معرفی حواشی و عکس های زندگی سلبریتی ها و افراد مشهور است! به همین دلیل رعایت حد و مرز و پرهیز از اخبار کذب نکته بسیار مهمی است.

سؤالات متداول

فن پیج مارکتینگ چیست؟

به ایجاد حساب در اینستاگرام یا فیسبوک برای پیشرفت کسب و کار با استفاده از معرفی زندگی هنرمندان و افراد مشهوری مثل ورزشکاران فن پیج مارکتینگ گفته می شود.

کیفیت تولید محتوا در فن پیج مارکتینگ باید چگونه باشد؟

پست ها باید جذاب و خلاقانه و از نظر بصری نزدیک به پست های پیج اصلی باشند. همچنین نام پیج اصلی در پست ها منشن شود.

3.7/5 - (3 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست