افزایش فالوور اینستاگرام، کار ساده ای نیست. یکی از مهم ترین موانع در جذب فالوورهای جدید، نداشتن یا کم بودن فالوورهای کنونی است؛ زیرا مخاطبان در فالو کردن پیج به تعداد فالوورهای آن توجه می کنند. بنابراین خیلی از افراد در شروع کار به فکر اضافه کردن فالوور با استفاده از برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان یا خرید فالوور می افتند. این افراد توجه نمی کنند که تشخیص فالوور فیک کار سختی نیست و خیلی از مخاطبان می توانند فرق فالوور غیرواقعی و واقعی را بفهمند.

وقتی مخاطبان ببینند که تعداد زیادی از فالوورهای پیج شما واقعی نیستند، اعتماد خودشان را به پیج یا برند شما از دست خواهند داد. البته این تنها دلیلی نیست که نباید به سراغ فالوورهای مورد دار بروید. در ادامه این مقاله، به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد که اضافه کردن “فالوور فیک چه ضرری برای پیج شما دارد”.همچنین در این مقاله شما را با چند تا از اصطلاحات اینستاگرام که در ارتباط با فالوور فیک هستند آشنا میکنیم. با ما همراه باشید.

دلیل اضافه کردن فالوور غیر واقعی اینستاگرام توسط بعضی از پیج ها چیست؟

دلیل اضافه کردن فالوور فیک اینستاگرام توسط بعضی از پیج ها چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی زمانی با موفقیت همراه خواهد بود که صفحات اجتماعی برند شما، دنبال کننده های زیادی داشته باشند. تنها در این صورت می توانید روی تعداد زیادی از مخاطبان هدف، اثر لازم را بگذارید و پیام خود را به آن ها منتقل کنید. به علاوه، در نظر داشته باشید که همه فالوورها، در نهایت از شما خرید نمی کنند و حتی در موفق ترین کمپین های اینستاگرام مارکتینگ هم تنها تعداد کمی از فالوورها به مشتری تبدیل می شوند. بنابراین، برای اینکه بتوانید از پیج خود در شبکه های اجتماعی به درآمدزایی برسید، باید فالوورهای خود را بالا ببرید.

وقتی کسب و کاری، برای اولین بار وارد فضای شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام می شود با رعایت اصول ساخت پیج تجاری و تولید محتوای ارزشمند برای مخاطبان خود، می تواند رفته رفته فالوور جذب کند. با این حال بسیاری از مردم پیش از فالو کردن پیج اینستاگرامی، پروفایل آن پیج را نگاه می کنند و یکی از مهم ترین پارامترهای اثرگذار روی تصمیم آن ها برای فالو کردن یا نکردن پیج، تعداد فالوورهای آن است.

در جدول زیر می توانید ببینید که کدام پیج ها در اینستاگرام بیشترین فالوورهای جهان را دارند:

پیجتعداد فالوورها
پیج instagram۴۴۱ میلیون فالوور
پیج کریستیانو رونالدو۳۶۶ میلیون فالوور
پیج کایل جنر۲۸۱ میلیون فالوور
پیج لیونل مسی۲۸۱ میلیون فالوور
پیچ دواین جانسون (راک)۲۷۸ میلیون فالوور
پیج آریانا گرانده۲۷۵ میلیون فالوور
پیج سلنا گومز۲۷۲ میلیون فالوور
کیم کارداشیان۲۶۳ میلیون فالوور
بیانسه۲۱۷ میلیون فالوور
جاستین بیبر۲۰۲ میلیون فالوور

به دلایلی که در بالا برای شما توضیح دادیم، بسیاری از کسب و کارها وقتی که می خواهند وارد فضای این شبکه اجتماعی شوند،  به فکر اضافه کردن فالوور غیر واقعی هستند؛ اما تجربه نشان داده است که امکان تشخیص فالوور فیک برای کاربران وجود دارد و این مسئله می تواند برای اعتبار برند شما گران تمام شود.

روش دیگری که می توان برای اضافه کردن سریع فالوور پیش گرفت، خرید فالوور از پیج ها و سایت های فروش فالوور است. در این صورت باید با روش های تشخیص دادن فالوور فیک آشنا باشید تا از واقعی بودن فالوورهایی که می خرید، اطمینان حاصل کنید.

ببینید که پنهان كردن فالوورها در اينستاگرام چگونه است

مهم ترین روش های افزایش سریع فالور اینستاگرام

به طور کلی، دو روش برای اضافه کردن سریع تعداد زیاد فالوور به پیج های اینستاگرامی وجود دارد:

 • خرید فالوور فیک بدون ریزش
 • استفاده از برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان

بعضی از پیج ها و وبسایت های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ، در زمینه خرید و فروش فالوور فعالیت می کنند. شما می توانید با پرداخت مبلغی به این کسب و کارها، تعداد زیاد فالوور به پیج خود اضافه کنید. با این حال، به دلایلی که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد، نباید فالوورهایی که می خرید واقعی نباشند. اما چگونه می توان فالوورهای غیر واقعی را از فالوورهای واقعی تشخیص داد؟

اگر دوست دارید بدانید هر k در اینستاگرام چقدر است، کلیک کنید!

روش های تشخیص فالوور فیک

روش های تشخیص فالوور فیک

به دلایلی که در ادامه توضیح داده خواهد شد، پیش از خرید فالوور باید بتوانید فیک بودن یا واقعی بودن آن را تشخیص دهید. البته شناسایی فالوورهای غیرواقعی از جنبه های دیگری نیز مهم است. برای مثال، اگر بخواهید در استراتژی های دیجیتال مارکتینگ خود با اینفلوئنسرها همکاری داشته باشید، باید بتوانید تشخیص دهید که دنبال کننده های اینفلوئنسر مورد نظر شما واقعی هستند یا خیر.

از مهم ترین نشانه های فالوور غیرواقعی اینستاگرام می توان به موارد زیر، اشاره کرد:

 • نسبت بسیار پایین تعداد فالوورها به فالووینگ ها
 • اطلاعات پروفایل بسیار محدود
 • نرخ تعامل بسیار پایین یا بسیار بالا (طبیعی نبودن نرخ تعاملات)
 • نداشتن پست یا تعداد پست های بسیار کم در پروفایل

البته نمی توان گفت که تمامی پیج های دارای مشخصات فوق، به طور قطع فیک هستند؛ ولی وقتی تعداد زیادی از فالوورهایی که می خواهید بخرید چنین مشخصاتی داشته باشند، به احتمال زیاد آن دسته فالوور به طور کامل غیر حقیقی باشد.

برنامه تشخیص فالوور فیک برای ایفون

چگونه در اینستاگرام فالوور غیرواقعی بگیریم؟

روش دیگر افزایش فالوور به صورت غیر ارگانیک که به ویژه با توجه به قوانین اینستاگرام ۲۰۲۱ خیلی توصیه نمی شود، استفاده از اپلیکیشن هایی است که فالوورهای غیرواقعی برای شما می سازند. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از این برنامه ها وجود دارند.

 تعداد بسیاری از این اپلیکیشن ها رایگان هستند؛ اما شناسایی این نوع از فالوور که ساخته شده توسط اپلیکیشن های رایگان است، بسیار راحت می باشد. اپلیکیشن های قوی تری نیز وجود دارند که رایگان نیستند؛ ولی فالوورهای غیرواقعی طبیعی تری تولید می کنند. به علاوه می توانید برای خرید فالوور فیک بدون ریزش از شرکت های واسطه ای که در زمینه فروش فالوور فعالیت می کنند، کمک بگیرید.

برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان

با جستجویی ساده در گوگل یا پلی استور، می توانید اپلیکیشن های رایگان بسیاری برای اضافه کردن فالوورهای غیر واقعی به پیج خود پیدا کنید. با این حال بسیاری از این اپلیکیشن ها، اصلا ایمن نیستند و به شما شدیدا توصیه می کنیم که از آن ها استفاده نکنید.

چرا از فالوور غیر ارگانیک اینستاگرام استفاده نکنیم؟

چرا از فالوور فیک اینستاگرام استفاده نکنیم؟

تا اینجا به شما گفتیم که افزایش تعداد فالوورهای حساب کاربری تجاری در شبکه های اجتماعی چه اهمیتی دارد. همچنین به شما گفتیم که چه روش هایی برای افزایش سریع و گاها عجولانه فالوورها در اینستاگرام وجود دارد. با این حال اضافه کردن فالوورهای غیرواقعی یا حتی خرید فالوورهای واقعی، روشی اصولی برای داشتن پیج موفق در اینستاگرام نیست. در ادامه چهار دلیل برای شما می آوریم که چرا باید از فالوورهای غیرواقعی، اجتناب کنید.

حتما بخوانید: معرفی برنامه های فالو بگیر اینستاگرام برای ایفون و اندروید

۱- فالوور غیر ارگانیک، تعاملی با پیج شما ندارد

به یاد داشته باشید که فالوورهای فیک، حساب های کاربری غیرفعال و ساختگی هستند که هیچ تعاملی در فضای اینستاگرام ندارند. این حساب های کاربری صرفا پروفایل هایی بدون فعالیت در پلتفرم اینستاگرام هستند که فقط عدد فالوورهای پیج شما را بالا می برند؛ اما نه پست های شما را لایک می کنند، نه زیر پست های شما کامنت می گذارند و نه به شما دایرکت می دهند.

مطابق با قوانین اینستاگرام ۲۰۲۱، محتواهای پیج هایی در اینستاگرام بیشتر در اکسپلورر نمایش داده می شوند که نرخ مشارکت آن ها بالا باشد و بنابراین اضافه کردن فالوورهای فیک، از این نظر هیچ کمکی به پیج شما نخواهد کرد.

۲- شناسایی فالوور خریداری شده توسط اینستاگرام ساده تر  شده است

تعداد بالای فالوورهایی که مشارکتی در پیج شما ندارند، سبب می شود که الگوریتم اینستاگرام به پیج شما مشکوک شود. با پیشرفت این الگوریتم، شناسایی فالوور فیک اینستاگرام برای این پلتفرم روز به روز آسان تر می شود.

در صورتی که اینستاگرام را نسبت به پیج خود بد بین کنید، رفته رفته پیج شما در مقایسه با پیج هایی که فالوورهای واقعی دارند، به میزان کمتری در نتایج جستجوهای کاربران و اکسپلورر اینستاگرام نمایش داده می شود. در نتیجه، شانس شما برای گرفتن فالوورهای واقعی و سود آور کمتر و کمتر می شود.

میزان تعامل کاربران به نسبت فالوورهای پیج باید به صورت زیر باشد:

 • کمتر از ۱۰۰۰ فالوور باید حدود ۸ درصد مشارکت داشته باشد.
 • بین ۱۰۰۰ تا ۱۰ هزار فالوور باید حدود ۴ درصد مشارکت داشته باشد.
 • بین ۱۰ تا ۱۰۰ هزار فالوور باید ۴/۲ درصد مشارکت داشته باشد.
 • بین ۱۰۰ هزار تا یک میلیون فالوور باید حدود ۸/۱ درصد مشارکت داشته باشد.
 • بیش از یک میلیون فالوور باید حدود ۷/۱ درصد مشارکت داشته باشد.

۳- احتمال مشارکت منفی توسط برنامه فالوور فیک رایگان

بعضی از فالوورهای فیک تحت کنترل سازنده قرار دارند و ممکن است کامنت های نامناسب یا غیرمرتبط با کسب و کار شما زیر پست هایتان به اشتراک بگذارند. مشارکت منفی می تواند ضربات شدیدی به اعتبار برند شما وارد کند.

۴- فالوور غیر واقعی اینستاگرام اعتبار برند شما را از زیر سوال می برد

امروزه، کاربران اینستاگرام بسیار باهوش تر شده اند و شناسایی فالوور غیر حقیقی برای آن ها کاری ندارد. در صورتی که کاربران متوجه واقعی نبودن فالوورهای شما شوند، نه تنها پیج شما را فالو نمی کنند؛ بلکه اعتبار برند شما نزد آن ها دچار خدشه می شود و دیگر به برند شما اعتماد نخواهند کرد.

اگر کاربر اینستاگرام هستید این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: معرفی 7 ربات اینستاگرام

روش های افزایش فالوور بدون نیاز به خرید فالوور فیک اینستاگرام

دیدید که هر کدام از روش های افزایش سریع فالوورها در اینستاگرام، مشکلات و خطرات خود را دارند. حتی خرید فالوورهای واقعی، با خطر ریزش فالوورها همراه است و همان طور که دیدید، خرید فالوور فیک بدون ریزش، مشکلات خاص خودش را دارد. اما چگونه می توان در فضای رقابتی اینستاگرام، از صفر شروع کرد و با جذب فالوورهای واقعی، پیجی موفق ساخت؟

اجازه دهید خیلی خلاصه به شما بگوییم و خیال شما را راحت کنیم؛ برای داشتن پیج موفق اینستاگرام، چاره ای جز به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند و تعامل با کاربران ندارید. الگوریتم های اینستاگرام روز به روز در حال پیشرفته تر شدن و هوشمندتر شدن هستند.

این الگوریتم ها، پیج هایی را که از روش هایی مثل برنامه فالوور فیک رایگان استفاده می کنند، در نتایج جستجوی کاربران نشان نمی دهند و آن ها را از اکسپلورر حذف می کنند. حتی گاهی اوقات اینستاگرام چنین پیج هایی را مسدود می کند.

در مقابل، به اشتراک گذاری محتواهای ارزشمند با افزایش تعامل اینستاگرام سبب می شود که پیج شما مورد توجه موتور جستجوی این پلتفرم قرار بگیرد و شانس جذب فالوورهای واقعی که می توانند به مشتریان شما تبدیل شوند، روز به روز بیشتر شود.

جمع بندی

در این مقاله به شما گفتیم که چرا بعضی از پیج ها به فکر اضافه کردن «فالوور فیک اینستاگرام» هستند. همان طور که دیدید با روش هایی مثل برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان یا خرید فالوور، می توان به سرعت تعداد دنبال کننده های پیج را بالا برد. ولی واقعیت این است که هیچ کدام از این روش ها نمی توانند جایگزین تولید محتوا در اینستاگرام برای جذب مخاطب واقعی شوند؛ زیرا مخاطبان باهوش شده اند و “تشخیص فالوور فیک” برایشان کاری ندارد.

سوالات متداول

آیا فالوور فیک اینستاگرام به درد کسب و کارمان خواهد خورد؟

بر خلاف باور عمومی استفاده از فالوور غیر واقعی کمک زیادی به پیشرفت و افزایش مخاطبان شما در اینستاگرام نخواهد کرد. برای موفقیت در اینستاگرام باید محتوای خوب و اصولی ایجاد کرده و مخاطبان واقعی به پیج خود اضافه کنید.

با چه روش هایی می توان فالوور فیک را تشخیص داد؟

نرخ تعامل بسیار پایین و غیرطبیعی، نسبت کم تعداد فالوورها و فالوئینگ ها و نداشتن پست یا تعداد کم پست ها از نشانه های داشتن فالوور غیر اصل است.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • همینجا بهتون می گم که فالوور فیک سمه برای پیج و اگه می خواین که پیجتون پیشرفت کنه یا دیده بشه اصلا فالووری نخرین. به تبلیغات هم توجه نکنید که مطالب غیر واقعی زیاد گفته می شه

  پاسخ
 • مهدی اصغری
  دی 18, 1400 3:22 ب.ظ

  من چندوقت پیش از یک پیجی فالوور واقعی خریدم و نصفش ریخت موندم اگه فیک میخریدم چقدرش میموند. بنظر من اصلا خرید فالوور فیک فایده ای نداره چون در کمتر از 1 روز همش میریزه.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 10, 1400 11:46 ق.ظ

   فالوور هایی که خریداری کردین کیفیت خوبی نداشتن دوست عزیز
   وگرنه ریزش فالوور های واقعی بسیار کم و ناچیز است. البته در صورتی که از سایت قابل اطمیانی خریداری کرده باشین.

   پاسخ
 • شیلا ستوده
  دی 19, 1400 2:47 ب.ظ

  بنظر من خرید فالوور فیک اونقدر بازده نداره . فالوور فیک همش ظرف دو روز میریزه حتی کیفیت بالاهاش و خطر بلاک شدن از طرف اینستا هم زیاد میکنه تازه باید در کنار خرید فالوور فیک، خرید لایک و کامنت و ویو هم انجام بشه تا بقیه کاربرا شک نکننن به اینکه نصف فالوور هامون فیکه. برای همین منطقی ش اینه که فالوور واقعی بخریم هرچند که اونام ریزش دارن ولی حداقل نصفش باقی میونه.

  پاسخ
 • شایان اصغری
  دی 20, 1400 9:28 ق.ظ

  ربات افزایش فالوور اینستاگرام رایگان یک جا خوندم فالوور میده.
  این ربات ها فالوور فیک میدن یا واقعی؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست