افیلیت مارکتینگ یعنی پول درآوردن. به همین سادگی! پول‌درآوردن، آن هم چه نوع پول درآوردنی؟ سیستم همکاری در فروش نوعی از پول‌درآوردن است که طی آن، خیلی ساده و بدون زحمات معمول راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌توانید به درآمد و سودی خوب و قابل‌اعتنا برسید. شاید باورتان نشود اما با وجود افیلیت مارکتینگ کسب درآمد در خواب را به راحتی تجربه خواهید کرد. میگید چطوری؟ ادامه رو ببینید!

فکر می‌کنید که پای تبلیغی کلیشه‌ای در میان است؟ خیر. مقاله را بخوانید تا ببینید که هوشیاری، دانش و شناخت راه‌های متنوع درآمدزایی است که شما را به پول و درآمد حتی در خواب خواهد رساند. پس برای دانستن راز کسب درآمد در خواب با ما همراه باشید.

1- افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ زمانی شکل می‌گیرد که یک خرده‌فروشی آنلاین در ازای تبلیغ و بازاریابی شما برای محصولاتش اقدام به پرداخت کمیسیون می‌کند.

یعنی شما به شیوه‌های مختلف در سطح اینترنت دست به تبلیغ و بازاریابی برای محصولات آن خرده‌فروشی می‌زنید و در ازای هر مشتری یا افزایش ترافیکی که برای وبسایتش به وجود می‌آورید، درصدی کمیسیون دریافت می‌کنید.

این شیوه از بازاریابی و فروش در واقع، شبیه همان روش‌های قدیمی و سنتی است اما با این تفاوت که بستر تبلیغات و بازاریابی کمی با گذشته‌ها فرق کرده و همه چیز به فضای آنلاین منتقل شده است.

کافی است که لینک فروش محصولات یک خرده‌فروشی را در وبلاگ، وبسایت، صفحات شبکه‌های اجتماعی خود و… بگذارید و با تلاش برای جلب نظر مخاطبان، برای آن محصولات مشتریانی تازه پیدا کنید.

اگر مخاطبان شما جلب شدند و از طریق لینک‌هایی که قرار داده‌اید، راهی خرید نهایی محصولات شدند، کمیسیون به‌سادگی به جیب‌تان سرازیر خواهد شد. عالی نیست؟

همچنین بخوانید: ایده های کارآفرینی

شیوه کار در سیستم همکاری در فروش چگونه است؟

اگر بخواهیم شیوه و روند کار افیلیت مارکتینگ را ساده‌تر بیان کنیم، باید بگوییم که مسیر کار به این صورت است:

 • شما محصولات یا خدماتی از یک فروشگاه را از طریق وبسایت، وبلاگ، ایمیل‌زدن به آشنایان و اطرافیان، شبکه‌های اجتماعی و… به دیگران معرفی می‌کنید.
 • کسانی که مخاطب تبلیغات و بازاریابی شما قرار گرفته‌اند، از طریق لینکی که در اختیارشان گذاشته‌اید، اقدام به خرید می‌کنند.
 • شما هم در ازای میزان فروشی که از سمت‌تان روانه خرده‌فروشی شده است، کمیسیون دریافت می‌کنید.

این‌روزها بسترهای گوناگونی برای شروع کار افیلیت مارکتینگ در دسترس‌تان قرار دارد. با وجود انواع و اقسام شبکه‌های مجازی دیگر همه جایی را برای تبلیغ‌کردن دارند و اگر با خرده‌فروشی و شرکت مناسبی وارد همکاری شوند، به‌راحتی می‌توانند اقدام به تبلیغ و بازاریابی برای آنها (از طریق لینک‌گذاری) کنند.

پس بدون شک بازاریابی شبکه های اجتماعی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم همکاری در فروش است.

وردپرس و خدمات ساده‌ای که برای راه‌اندازی وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها ارائه می‌کند، در کنار انواع شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و…، به شما فضایی جهت تبلیغ محصولات و خدمات دیگران و قراردادن لینک‌هایشان می‌دهد.

بعضی از فروشگاه‌های آنلاین هم هستند که خودشان بستر و فروشگاهی آماده برای تمام کسانی دارند که خواهان فعالیت در حیطه افیلیت مارکتینگ هستند.

این دسته از فروشگاه‌ها به شما بستر و قالبی آماده برای لینک‌گذاری و بازاریابی می‌دهند. در نتیجه کارتان بسیار ساده‌تر هم خواهد شد. حال با وجود داشتن چنین فضایی جهت لینک‌گذاری می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی خود هم آن فروشگاه را تبلیغ کنید و از چندین مسیر دست به بازاریابی بزنید.

تا به حال شده به این فکر کنید کسب درآمد از موبایل چقدر ساده است؟ خیلی از برندهایی که با ما کار میکنند صرفا با یک موبایل اینکار را انجام میدهند.

در اینستاگرام و تلگرام به راحتی و صرفا با یک موبایل به فروش بسیار خوبی دست پیدا میکنند. پس این تفکر رو از خودتون دور کنید که باید سرمایه اولیه زیادی داشت و امکانات بزرگی رو داشته باشیم. واقعا اینطور نیست چون داریم میبینیم که برندهای بسیار زیادی اصلا اینگونه کار نمیکنند.

شاید برای شما هم جالب باشد که چگونه پولدار شویم

مواد لازم برای شروع همکاری در فروش

هر ایده کسب و کاری را که انتخاب کنید، ابتدا باید یک سری از قواعد و قوانینی را بدانید و در نهایت هم شروع به اقدامات اولیه کنید. اما اقدامات اولیه برای شروع سیستم همکاری در فروش چیست؟

 • ساخت وبلاگ یا وبسایت با توجه به نیچ مارکتینگ خود (دایان افیلیت، سایت را به صورت کاملا آماده در اختیار شما قرار میدهد)
 • انتخاب محصولات با توجه به استراتژی کسب و کار

نکات ضروری همکاری در فروش

نکات ضروری همکاری در فروش

برای اینکه در زمینه افیلیت مارکتینگ به رشد و موفقیت برسید باید نکاتی را آویزه گوشتان کنید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب مخاطب هدف مناسب است.

مخاطب هدف کیست؟‌ مخاطب هدف همان افرادی هستند که فکر می‌کنید با تبلیغ‌کردن محصولات و خدمات برایشان، جذب خواهند شد و امکان اینکه از طریق لینک شما به سمت خرید به فروشگاه روانه شوند، بالا می‌رود.

برای اینکه بتوانید مخاطب هدف را به‌خوبی شناسایی کنید به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • به سراغ تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدماتی بروید که برایتان جالب هستند و قبولشان دارید. اگر خودتان به چیزی که تبلیغ می‌کنید، اعتقاد نداشته باشید، در امر تبلیغ و بازاریابی به موفقیت نخواهید رسید.
 • از میان محصولات و خدمات یک فروشگاه به دنبال گزینه‌هایی باشید که امتحان‌شان را پس داده‌اند و به خاطر کیفیت یا کاربردشان در گذشته پرفروش بوده‌اند. در این صورت ضریب موفقیت‌تان بالاتر می‌رود.

تولید محتوای باکیفیت برای تبلیغات و بازاریابی را هم فراموش نکنید. برای اینکه مخاطبانی را به خود جذب کنید باید محتوای زیادی تولید کنید.

پس هم کمیت مهم است و هم کیفیت.

اگر بنا باشد که مدام مخاطب و مشتری جذب کنید، باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و درست، دست به تولید محتوای باکیفیت و جذاب بزنید. قانونی سرانگشتی وجود دارد که می‌گوید، اگر در ابتدای محتوایی که تولید می‌کنید به معرفی محصول و خدمات بپردازید و لینک افیلیت را قرار بدهید، موفقیت بیشتری در جذب مخاطب خواهید داشت.

دلیل محبوبیت افیلیت مارکتینگ چیست؟

همان‌طور که گفته شد، افیلیت مارکتینگ نیازی به تهیه و تولید محصول و خدمات از سوی شما ندارد.

این یعنی بدون اینکه استرس، فشار و البته هزینه تولید و فرایندهای آن بر دوش‌تان باشد، می‌توانید قدم در راه فروش بگذارید و درآمد کسب کنید.

دیگر نه خبری از مشکلات انبارداری خواهد بود، نه مدیریت زنجیره تامین و… . افیلیت مارکتینگ به شما اجازه می‌دهد که در هر زمانی و از هر مکانی فروشنده‌ای باشید که محصولات و خدماتی محبوب و سودآور را به فروش می‌‌رساند.

اگر هم فروشی در کار نبود و نتوانستید که در این زمینه موفق عمل کنید، باز هم چیزی را از دست نخواهید داد.

چرا؟‌ چون نه سرمایه‌ای‌ از شما به هدر رفته و نه پولی بابت تبلیغات و بازاریابی‌ها از جیب‌تان خرج شده است. هر کس می‌تواند در کنار شغل اصلی خود، افیلیت مارکتینگ هم انجام بدهد و به‌سادگی درآمدزایی جانبی را وارد زندگی‌اش کند.

2- کسب درآمد در خواب از اینستاگرام

برای کسب درآمد از اینستاگرام هم نیازی نیست صبح تا شب آنلاین باشید و جواب مشتری رو بدید که!!

یه پیج میزنید، مشتری‌ها سفارشات خودشون رو تو دایرکت، کامنت و یا هر جای دیگری ثبت می‌کنند و شما به موقعش به آن‌ها رسیدگی می‌کنید.

حالا نکته‌ی قابل توجه که برای افزایش فروش در اینستاگرام بسیار بسیار موثر است، فعال سازی تگ خرید در اینستاگرام است.

به وسیله فعال سازی این قابلیت، کاربران به راحتی می‌توانند به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهند.

فعال سازی این قابلیت تاثیر عجیبی بر افزایش فروش در اینستاگرام دارد. چون تعامل بسیار بالایی دارد و استفاده از آن خیلی راحت است.

دیگه نیازی به ثبت سفارش در دایرکت، تلگرام یا واتس آپ نیست و خرید به طور مستقیم انجام می‌شود.

این قابلیت هم به درد کاربران می‌خورد و هم ادمین پیج. چون دیگه نیازی به جواب دادن به دایرکت‌ها و پیام‌ها نیست.

این طوری زمان را هم که چیزی است فوق ارزشمند، برای خود ذخیره کرده‌اید و می‌توانید به کارهای مختلفی بپردازید.

3- کسب درآمد در خواب از تلگرام

کسب درآمد از تلگرام بسیار رایج است. چون استفاده روزانه از آن زیاد و کاربری بسیار ساده‌ای هم دارد.

پس یک بستر خیلی خوب برای کسب درآمد است. شما به راحتی می‌توانید تبلیغات کنید، لینک محصولات خودتون رو بگذارید و …

خوبی تلگرام اینه که بر خلاف اینستاگرام، برای قرار دادن لینک خرید محصولات نیازی به دردسر نیست و به راحتی قابل انجام است. همین مورد است که تلگرام را یکی از ساده‌ترین و بهترین بسترها برای کسب درآمد در خواب تبدیل کرده است.

همچنین تبلیغات نیز در آن آزاد است و شما می‌توانید که هر میزانی که می‌خواهید در آن تبلیغ کنید.

واقعا اگر بخواهیم به طور مثال 10 ایده کسب و کار را که از همه ساده‌تر هستند نام ببریم، بدون شک کسب درآمد از تلگرام یکی از ‌اون‌ها است.

4- کسب درآمد در خواب با روبیکا

شاید الان خیلی‌ها با خودشون بگن که خب روبیکا که بابا فروشش کجا بود، کی روبیکا داره اصلا و …

یک طرز تفکر به شدت اشتباه!!

یکی از بسترهای فوق العاده برای کسب درآمد، همین روبیکا است.

کسب درآمد از روبیکا به دلیل نرخ تبدیل بسیار مناسب، وجود مشتری هدف و … بستری فوق العاده عالی برای درآمدزایی است.

البته که کمتر جایی رو پیدا می‌کنید که به روبیکا خیلی پرداخته باشند و درباره درآمدزایی ازش توضیح بدهند، اما خب ما این کار رو کردیم.

چون می‌دونیم و به صورت کاملا عملی و تجربی کار کردیم و می‌دانیم که چه بستر خوبی است.

5- درآمد دلاری از یوتیوب

میرسیم به بحث جذاب کسب درآمد دلاری اونم با صرفا با یک موبایل و در بستر یوتیوب.

یوتیوب هم مثل آپارات، یک پلتفرم اشترات‌گذاری فیلم است. منتهی در مقیاس بسیار بزرگتر. آنقدر بزرگ است که در واقع بیشترین میزان جستجو را بعد از گوگل به خود اختصاص داده است.

کسب درآمد از یوتیوب به وسیله تولید محتوا انجام می‌شود. حالا شما می‌تونید با دوربین و تجهیزات پیشرفته و غیره تولید محتوا کنید، می‌توانید هم با یک گوشی.

پس این که فکر کنیم برای تولید محتوای ویدیویی باید تجهیزات خیلی پیشرفته و اینا داشته باشیم، عملا فکر اشتباهی است.

به راحتی می‌توانید از خودتان خلاقیت به خرج بدید و محتوا خلق کنید. حالا هر چقدر بیشتر دیده بشه و تعامل داشته باشه، مسلما درآمد شما هم بیشتر میشه.

نتیجه گیری کسب درآمد در خواب

افیلیت مارکتینگ راه و روشی محبوب در سراسر دنیا برای کسب درآمد است.

اگر با حوصله و دقت به سراغ این کار بروید، حتی می‌توانید آن را به شغل اصلی‌تان بدل کنید و آن را به عنوان منبع اصلی درآمدتان هم در نظر بگیرید.

مهم این است که افیلیت مارکتینگ هیچ ریسک خاصی به همراه ندارد. یعنی شما یا در آن موفق می‌شوید یا هیچ اتفاقی برایتان نخواهد افتاد. در واقع، دو حالت فقط وجود دارد.

شما موفق می‌شوید و درآمد به دست می‌آورید یا اینکه نمی‌توانید به فروش زیاد برسید،کمیسیون دریافت کنید و هیچ ریسکی تهدیدتان نمی‌کند. آن هم صرفا با یک موبایل و بدون سرمایه اولیه.

به نظر می‌رسد که در وضعیت اقتصادی نامطلوب جهانی، این سبک از درآمدزایی می‌تواند بسیاری از افراد رویای کسب درآمد در خواب را به حقیقت برساند. دست‌کم، امتحان‌کردن آن هیچ ضرری ندارد. قبول دارید؟

3.2/5 - (4 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • همکاری د رفروش خیلی روش خوبیه . توی این دوره زمونه اصلا کارمندی نمی صرفه من الان با همین روش از بابام حقوقم بیشتر. البته که خیلی هم زحمت کشیدم و دانشمو بالا بردم در زمینه تبلیغات و افزایش فروش

  پاسخ
 • سینا سلیمی
  دی 19, 1400 4:33 ب.ظ

  جالبه واقعا
  بعد یه عده میگن کار نیست
  من خودم منبع درامد از اینترنته فقط فقط کافیه یکم سرچ کنن با دنیایی از کار مواجه میشن.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست