افیلیت مارکتینگ یعنی پول درآوردن. به همین سادگی! پول‌درآوردن، آن هم چه نوع پول درآوردنی؟ سیستم همکاری در فروش نوعی از پول‌درآوردن است که طی آن، خیلی ساده و بدون زحمات معمول راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌توانید به درآمد و سودی خوب و قابل‌اعتنا برسید. شاید باورتان نشود اما با وجود افیلیت مارکتینگ کسب درآمد در خواب را به راحتی تجربه خواهید کرد. میگید چطوری؟ ادامه رو ببینید!

فکر می‌کنید که پای تبلیغی کلیشه‌ای در میان است؟ خیر. مقاله را بخوانید تا ببینید که هوشیاری، دانش و شناخت راه‌های متنوع درآمدزایی است که شما را به پول و درآمد حتی در خواب خواهد رساند.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ زمانی شکل می‌گیرد که یک خرده‌فروشی آنلاین در ازای تبلیغ و بازاریابی شما برای محصولاتش اقدام به پرداخت کمیسیون می‌کند.

یعنی شما به شیوه‌های مختلف در سطح اینترنت دست به تبلیغ و بازاریابی برای محصولات آن خرده‌فروشی می‌زنید و در ازای هر مشتری یا افزایش ترافیکی که برای وبسایتش به وجود می‌آورید، درصدی کمیسیون دریافت می‌کنید.

این شیوه از بازاریابی و فروش در واقع، شبیه همان روش‌های قدیمی و سنتی است اما با این تفاوت که بستر تبلیغات و بازاریابی کمی با گذشته‌ها فرق کرده و همه چیز به فضای آنلاین منتقل شده است.

کافی است که لینک فروش محصولات یک خرده‌فروشی را در وبلاگ، وبسایت، صفحات شبکه‌های اجتماعی خود و… بگذارید و با تلاش برای جلب نظر مخاطبان، برای آن محصولات مشتریانی تازه پیدا کنید.

اگر مخاطبان شما جلب شدند و از طریق لینک‌هایی که قرار داده‌اید، راهی خرید نهایی محصولات شدند، کمیسیون به‌سادگی به جیب‌تان سرازیر خواهد شد. عالی نیست؟

شیوه کار در سیستم همکاری در فروش چگونه است؟

اگر بخواهیم شیوه و روند کار افیلیت مارکتینگ را ساده‌تر بیان کنیم، باید بگوییم که مسیر کار به این صورت است:

  • شما محصولات یا خدماتی از یک فروشگاه را از طریق وبسایت، وبلاگ، ایمیل‌زدن به آشنایان و اطرافیان، شبکه‌های اجتماعی و… به دیگران معرفی می‌کنید.
  • کسانی که مخاطب تبلیغات و بازاریابی شما قرار گرفته‌اند، از طریق لینکی که در اختیارشان گذاشته‌اید، اقدام به خرید می‌کنند.
  • شما هم در ازای میزان فروشی که از سمت‌تان روانه خرده‌فروشی شده است، کمیسیون دریافت می‌کنید.

این‌روزها بسترهای گوناگونی برای شروع کار افیلیت مارکتینگ در دسترس‌تان قرار دارد. با وجود انواع و اقسام شبکه‌های مجازی دیگر همه جایی را برای تبلیغ‌کردن دارند و اگر با خرده‌فروشی و شرکت مناسبی وارد همکاری شوند، به‌راحتی می‌توانند اقدام به تبلیغ و بازاریابی برای آنها (از طریق لینک‌گذاری) کنند.

پس بدون شک بازاریابی شبکه های اجتماعی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم همکاری در فروش است.

وردپرس و خدمات ساده‌ای که برای راه‌اندازی وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها ارائه می‌کند، در کنار انواع شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و…، به شما فضایی جهت تبلیغ محصولات و خدمات دیگران و قراردادن لینک‌هایشان می‌دهد.

بعضی از فروشگاه‌های آنلاین هم هستند که خودشان بستر و فروشگاهی آماده برای تمام کسانی دارند که خواهان فعالیت در حیطه افیلیت مارکتینگ هستند.

این دسته از فروشگاه‌ها به شما بستر و قالبی آماده برای لینک‌گذاری و بازاریابی می‌دهند. در نتیجه کارتان بسیار ساده‌تر هم خواهد شد. حال با وجود داشتن چنین فضایی جهت لینک‌گذاری می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی خود هم آن فروشگاه را تبلیغ کنید و از چندین مسیر دست به بازاریابی بزنید.

تا به حال شده به این فکر کنید کسب درآمد از موبایل چقدر ساده است؟ خیلی از برندهایی که با ما کار میکنند صرفا با یک موبایل اینکار را انجام میدهند.

در اینستاگرام و تلگرام به راحتی و صرفا با یک موبایل به فروش بسیار خوبی دست پیدا میکنند. پس این تفکر رو از خودتون دور کنید که باید سرمایه اولیه زیادی داشت و امکانات بزرگی رو داشته باشیم. واقعا اینطور نیست چون داریم میبینیم که برندهای بسیار زیادی اصلا اینگونه کار نمیکنند.

مواد لازم برای شروع همکاری در فروش

هر ایده کسب و کاری را که انتخاب کنید، ابتدا باید یک سری از قواعد و قوانینی را بدانید و در نهایت هم شروع به اقدامات اولیه کنید. اما اقدامات اولیه برای شروع سیستم همکاری در فروش چیست؟

  • ساخت وبلاگ یا وبسایت با توجه به نیچ مارکتینگ خود (دایان افیلیت، سایت را به صورت کاملا آماده در اختیار شما قرار میدهد)
  • انتخاب محصولات با توجه به استراتژی کسب و کار

نکات ضروری همکاری در فروش

نکات ضروری همکاری در فروش

برای اینکه در زمینه افیلیت مارکتینگ به رشد و موفقیت برسید باید نکاتی را آویزه گوشتان کنید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب مخاطب هدف مناسب است.

مخاطب هدف کیست؟‌ مخاطب هدف همان افرادی هستند که فکر می‌کنید با تبلیغ‌کردن محصولات و خدمات برایشان، جذب خواهند شد و امکان اینکه از طریق لینک شما به سمت خرید به فروشگاه روانه شوند، بالا می‌رود.

برای اینکه بتوانید مخاطب هدف را به‌خوبی شناسایی کنید به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • به سراغ تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدماتی بروید که برایتان جالب هستند و قبولشان دارید. اگر خودتان به چیزی که تبلیغ می‌کنید، اعتقاد نداشته باشید، در امر تبلیغ و بازاریابی به موفقیت نخواهید رسید.
  • از میان محصولات و خدمات یک فروشگاه به دنبال گزینه‌هایی باشید که امتحان‌شان را پس داده‌اند و به خاطر کیفیت یا کاربردشان در گذشته پرفروش بوده‌اند. در این صورت ضریب موفقیت‌تان بالاتر می‌رود.

تولید محتوای باکیفیت برای تبلیغات و بازاریابی را هم فراموش نکنید. برای اینکه مخاطبانی را به خود جذب کنید باید محتوای زیادی تولید کنید.

پس هم کمیت مهم است و هم کیفیت.

اگر بنا باشد که مدام مخاطب و مشتری جذب کنید، باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و درست، دست به تولید محتوای باکیفیت و جذاب بزنید. قانونی سرانگشتی وجود دارد که می‌گوید، اگر در ابتدای محتوایی که تولید می‌کنید به معرفی محصول و خدمات بپردازید و لینک افیلیت را قرار بدهید، موفقیت بیشتری در جذب مخاطب خواهید داشت.

دلیل محبوبیت افیلیت مارکتینگ چیست؟

همان‌طور که گفته شد، افیلیت مارکتینگ نیازی به تهیه و تولید محصول و خدمات از سوی شما ندارد.

این یعنی بدون اینکه استرس، فشار و البته هزینه تولید و فرایندهای آن بر دوش‌تان باشد، می‌توانید قدم در راه فروش بگذارید و درآمد کسب کنید.

دیگر نه خبری از مشکلات انبارداری خواهد بود، نه مدیریت زنجیره تامین و… . افیلیت مارکتینگ به شما اجازه می‌دهد که در هر زمانی و از هر مکانی فروشنده‌ای باشید که محصولات و خدماتی محبوب و سودآور را به فروش می‌‌رساند.

اگر هم فروشی در کار نبود و نتوانستید که در این زمینه موفق عمل کنید، باز هم چیزی را از دست نخواهید داد.

چرا؟‌ چون نه سرمایه‌ای‌ از شما به هدر رفته و نه پولی بابت تبلیغات و بازاریابی‌ها از جیب‌تان خرج شده است. هر کس می‌تواند در کنار شغل اصلی خود، افیلیت مارکتینگ هم انجام بدهد و به‌سادگی درآمدزایی جانبی را وارد زندگی‌اش کند.

نتیجه

افیلیت مارکتینگ راه و روشی محبوب در سراسر دنیا برای کسب درآمد است.

اگر با حوصله و دقت به سراغ این کار بروید، حتی می‌توانید آن را به شغل اصلی‌تان بدل کنید و آن را به عنوان منبع اصلی درآمدتان هم در نظر بگیرید.

مهم این است که افیلیت مارکتینگ هیچ ریسک خاصی به همراه ندارد. یعنی شما یا در آن موفق می‌شوید یا هیچ اتفاقی برایتان نخواهد افتاد. در واقع، دو حالت فقط وجود دارد.

شما موفق می‌شوید و درآمد به دست می‌آورید یا اینکه نمی‌توانید به فروش زیاد برسید،کمیسیون دریافت کنید و هیچ ریسکی تهدیدتان نمی‌کند. آن هم صرفا با یک موبایل و بدون سرمایه اولیه.

به نظر می‌رسد که در وضعیت اقتصادی نامطلوب جهانی، این سبک از درآمدزایی می‌تواند بسیاری از افراد را به پول برساند. دست‌کم، امتحان‌کردن آن هیچ ضرری ندارد. قبول دارید؟

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه