جلب اعتماد مشتری” و اعتماد سازی در فروش از مسائلی هستند که کسب‌وکارهای امروزی با آن‌ها به شکل جدی مواجه هستند. شما به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار و یا کسی که قصد دارد به‌تازگی فعالیت شغلی خود را چه به شکل آنلاین و چه به شکل حضوری آغاز کند، باید بدانید که روند فعالیت و کارتان با بالاها و پایین‌های بسیاری همراه خواهد بود.

شما می‌توانید به لطف گسترش صنایع و همین‌طور افزایش جمعیت و رشد چشمگیر بازار تقاضا، فرصت‌های بسیاری درزمینهٔ انتخاب ماهیت تولید یا عرضه محصولات و یا خدمات داشته باشید؛ از سوی دیگر با توجه به تنوع بسیار بالای گزینه‌ها و برندها برای مشتریان شما بایستی ماراتن سختی را برای دیده شدن و انتخاب شدن از سوی آن‌ها پشت سر بگذارید.

عملکرد شما و اصولی که برای دیده شدن و جذب مشتری در پیش می‌گیرید می‌تواند موفقیت و سوددهی شما را تضمین کند. به یاد داشته باشید گمنام ماندن برند و یا فروشگاه شما به‌منزله ورشکستگی‌تان است.

در این متن قصد داریم نکاتی را یادآور شویم که می‌توانند به رونق بیزینس شما و گسترش و افزایش موفقیت آن کمک کنند. طبق تحقیقات گسترده‌ای که انجام‌شده است و همین‌طور با توجه به تجربیات بیزینس‌ها و کسب‌وکارهای موفق، برندی می‌تواند به رشد و سوددهی دست پیدا کند که ابتدا بتواند در «جلب اعتماد مشتری» موفق عمل کند. رسیدن به چنین سطحی از موفقیت نیازمند رعایت قواعد بسیاری است.

شما به‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی بیشتر از مراکز حضوری با مانع روبه‌رو خواهید بود؛ چراکه نیاز دارید قبل از هر چیز اعتماد سازی در فروش را ایجاد نمایید. در ادامه خواهیم گفت که چطور با کمک گرفتن از فرصت‌های موجود برای کسب‌وکارهای مجازی موانع موفقیت و جذب مشتری را از سر راه بردارید.

منظور از اعتماد سازی در فروش چیست؟

به‌طور خلاصه جلب اعتماد مشتری بدین معنی است که مشتری در ابتدای کار بداند که برند شما در حوزه موردنیاز او فعالیت می‌کند؛ تصمیم بگیرد که شما را از میان سایر فعالین در این حوزه انتخاب کند. سپس مشتری باید بتواند با راهنمایی شما بهترین کالا یا خدمات موردنیاز خود را دریافت کند و با رضایت خاطر فروشگاه شما را ترک کند. مهم خواهد بود که این رضایت خاطر همواره با مشتری باقی بماند تا او تبدیل به یک همراه دائمی و مشوق برای شما شود.

چرا به جلب اعتماد مشتری نیاز داریم؟

چرا به جلب اعتماد مشتری نیاز داریم؟

شما به‌عنوان یک فروشنده و یا به‌عنوان سرپرست مجموعه‌ای که خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد باید در جلب اعتماد مشتری موفق عمل کنید. درواقع عمر و موفقیت کسب‌وکار شما درگرو اعتماد سازی فروش کامل برای مشتری است.

این کار می‌تواند برای شما هزینه‌بردار، دشوار و وقت‌گیر باشد اما نتایج و دستاوردهای این فرایند در انتها ورای سختی‌های آن خواهد بود.

می‌توانیم این ادعا را به کمک اعداد و ارقام ثابت کنیم. طبق نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ دنیا که نتایج آن توسط سایت message media اعلام‌شده است:

  • ۵۳٪ از افراد معتقدند که پس از قیمت، اعتماد مؤلفه‌ای بااهمیت برای خرید محصول است. این نکته به معنی این است که اگر شما ازلحاظ قیمت با رقیبانتان برابر باشید، درصورتی‌که اعتماد بیشتری را کسب کنید می‌توانید فروش و سوددهی بالاتری داشته باشید.
  • ۷۰٪ افراد معتقد هستند که اهمیت اعتبار در کسب‌وکارهای امروزی افزایش‌یافته است. بدین معنی که افراد ترجیح می‌دهند از نام‌ها و برندهایی که اعتماد آن‌ها را جلب کرده‌اند خرید کنند و کمتر پیش می‌آید که لیست برندهای گمنام را بررسی نمایند.
  • ۸۳٪ از مشتریان و مخاطبان خدمات و کالاها به این نکته در هنگام مراجعه به سایت‌های فروشگاهی و یا برندهای مختلف توجه می‌کنند که تا چه حد کیفیت نتیجه نهایی ارائه‌شده از سوی برند با تبلیغات انجام‌شده هماهنگ و سازگار است.
  • ۸۲٪ افزایش فروش و سوددهی برای فروشگاه‌های اینترنتی و همین‌طور برندهایی که توانسته‌اند در جلب اعتماد مشتری موفق عمل کنند.

این اعداد تنها بخشی از پیشرفت‌ها و موفقیت‌هایی هستند که شما می‌توانید با اعتماد سازی درست به آن‌ها دست پیدا کنید. با یک نتیجه‌گیری ساده شما متوجه خواهید شد هر هزینه‌ای که در این راه صرف شود، برای شما چندین برابر بازگشت سرمایه به همراه خواهد داشت.

برای اعتمادسازی در فروش به محصولات نگاه کن و بعد تلاش کن!

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین توصیه‌هایی که لازم است آن را در هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی موردتوجه قرار دهید، مطالبی است که در این بخش بیان خواهیم کرد.

شما لازم است تلاش‌های خود را برای اعتماد سازی در فروش کاملاً با توجه به ویژگی‌های محصول و محدوده فعالیت خود هماهنگ کنید تا بتوانید دقیقاً آن مقدار که لازم است تلاش کرده، سرمایه‌گذاری کنید و به نتیجه دلخواه خود برسید. ازجمله مواردی که لازم است به آن توجه کنید، می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره نمود:

  • قیمت و ارزش کالا: هرچه قیمت نهایی کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهید، بالاتر و بیشتر باشد شما باید تلاش‌ بیشتری در جهت جلب اعتماد مشتری انجام دهید. مشتری شما هرچه پول بیشتری هزینه کند احساس خطر و حساسیت بیشتری نیز خواهد داشت.
  • تولید یا پخش: با توجه به اینکه شما یک تولیدکننده یا پخش‌کننده هستید، داستان فرق خواهد کرد. اگر شما یک پخش‌کننده باشید در حقیقت در حال فروش محصول برندی هستید که از پیش اعتمادهای لازم را در جهت باکیفیت بودن خود جلب کرده است و شما تنها کافی است ایمن بودن خرید را تضمین کنید و به دیگران خود را نشان بدهید؛ اما اگر شما یک تولیدکننده باشید، بایستی به موارد گفته‌شده ایجاد اعتماد برای نام محصول خود را نیز اضافه کنید که به‌مراتب دشوارتر خواهد بود.
  • محدوده پخش: درصورتی‌که شما در یک شهر ساکن هستید و می‌خواهید به سایر شهرها و استان‌ها نیز خدمات برسانید، نیاز است که تلاش بیشتری برای اعتماد سازی در پیش بگیرید. هرچه فاصله میان شما و مشتری بیشتر باشد٬ اعتماد دشوارتر به دست خواهد آمد.
  • تعداد رقیبان: رابطه مستقیمی میان تعداد رقیبان با سختی به دست آوردن اعتماد مشتری و جذب کردن او وجود دارد.

درصورتی‌که شما در ابتدای کار نسبت به فعالیت خود بینش کافی داشته باشید، می‌توانید به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر از این مرحله گذر نمایید و حد و حدود تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خود را در این زمینه مشخص کنید.

ترفندهای جلب اعتماد مشتری در سایت فروشگاهی

ترفندهای اعتماد سازی در فروشگاه اینترنتی

شما به‌عنوان کسی که قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید باید به این نکته واقف باشید که سایت شما معادل درگاه حضوری یک فروشنده درون بازار یا موارد مشابه است؛ بنابراین سایت شما قرار نقش بسیار مهمی در جلب اعتماد مشتری ایفا می‌کند. در این زمینه نکات فروش اینترنتی وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از مهم‌ترین‌های آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

نماد اعتبار

هنگامی‌که شما قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را دارید و می‌خواهید به کمک سایت این فعالیت را انجام دهید، لازم است که ابتدا از نهادهای مربوطه برای گرفتن مجوز اقدام کنید.

با تهیه مجوز سایت شما به شکل قانونی می‌تواند فعالیت کند و از سوی دیگر مشتری می‌تواند اعتبار شما را پیگیری کرده و این تضمین برای او وجود دارد که در صورت بروز هرگونه مشکل و یا کلاه‌برداری می‌تواند به‌صورت قانونی شکایت کند.

با توجه به این نکته حتماً نماد اعتبار به همراه کد اختصاصی خود را در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید به شکلی که کاملاً قابل‌مشاهده و بررسی باشد. درصورتی‌که توضیحاتی از مراحل تعیین اعتبار و پیگیری سایت از مراجع قانونی، ارائه دهید می‌توانید تأثیرگذاری بیشتری را روی مخاطب خود داشته باشید.

ایمن‌سازی درگاه پرداخت

در خرید اینترنتی با توجه به اینکه برداشت از حساب‌های بانکی به‌واسطه صفحات اینترنتی انجام می‌شوند؛ بسیار مهم خواهد بود تا شما ایمن‌ترین روش پرداخت را ایجاد نمایید. کیبوردهای اختصاصی، استفاده از رمزهای پویا، ارائه کدهای پیگیری پرداخت و رسیدها و مواردی ازاین‌دست می‌توانند در اعتماد سازی فروش به‌خصوص در مراحل پرداخت مؤثر واقع شوند.

روانشناسی رنگ و کلمه

ظاهر سایت شما و همین‌طور کلماتی که در آن استفاده‌شده‌اند، می‌توانند در ترغیب مشتریان به خرید و همین‌طور جذب آن‌ها بسیار مؤثر واقع شوند.

در ابتدا بسیار مهم است که قاب سایت و بخش‌های مختلف آن جذاب اما واضح طراحی‌شده باشند تا همه افراد بتوانند به‌سرعت و سادگی با بخش‌های مختلف سایت شما آشنا شده و به اطلاعات موردنیاز دسترسی پیدا کنند.

دقت داشته باشید که ظاهر سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است؛ پس در هزینه راه‌اندازی سایت صرفه‌جویی نکنید و حتماً به دنبال بهترین‌ها باشید. استفاده از کلمات تأکیدی و کلمات اغراق‌آمیز و همین‌طور رنگ‌های انرژی‌بخش می‌توانند مشتری یا کاربر سایت را به دنبال کردن اطلاعات تشویق نمایند.

تولید محتوا

سایت شما باید بتواند اطلاعات جامعی در اختیار افراد قرار بدهد. توصیه می‌شود سراغ محتواهایی بروید که بحث‌برانگیز هستند و مشتریان و یا کاربران سایت به‌واسطه آن‌ها ترغیب می‌شوند تا با شما تعامل داشته باشند و یا شما را دنبال کنند.

خوب است که به شکل مستمر و در بازه‌های زمانی منظم تولید محتوا را انجام دهید.

این تولید محتوا می‌تواند شامل اخبار جدید برند شما، اتفاقات مربوط به دسته کالاهایی که ارائه می‌دهید، اطلاع‌رسانی جشنواره‌ها و شرایط ویژه خرید، سایر فعالیت‌هایی که در شبکه‌های مجازی و یا شعبات حضوری خود انجام می‌دهید و… باشد.

تولید محتوا می‌تواند هم درون سایت به‌عنوان تعاملی مستقیم با مشتریان انجام شود و هم در سایت‌ها و صفحات دیگر برای شناساندن خود. از تمامی فرمت‌های تولید محتوا مانند تصاویر٬ متون ٬فیلم‌ها و… در کنار یکدیگر بهره بگیرید تا باسلیقه‌های مختلف هماهنگ شوید.

برقراری تعامل با کاربر

بسیار مهم است که یک صفحه از سایت خود را به بخش پرسش و پاسخ مجهز نمایید؛ از آن مهم‌تر این است که به‌سرعت و دقت هرچه‌تمام‌تر به سؤالات پرسیده شده پاسخ بدهید و سعی کنید تا با استفاده از نگارش صمیمانه و درعین‌حال محترمانه اعتماد و نزدیکی بیشتری میان خود و کاربران ایجاد نمایید. در این قسمت مهم است که شما کارکنان مناسبی را برای پاسخ‌گویی انتخاب کنید تا ضمن رفع ابهام کاربران آن‌ها را برای خرید جذب نمایند. اگر بتوانید شماره تلفن‌هایی برای تماس نیز ارائه بدهید می‌توانید نتیجه بهتری را کسب نمایید.

سؤالات متداول یا FAQ

برای راحتی مشتریان مناسب است که سؤالات و ابهاماتی را که احتمال می‌دهید در حین کار با سایت، نحوه ثبت سفارش، انتخاب محصول، نظر دهی و… به وجود بیایند را در بخشی از سایت به شکل پرسش و پاسخ‌های آماده طراحی کنید. با چنین کاری مشتری متوجه می‌شود که شما ارزیابی خوبی نسبت به خدمات خود و همین‌طور نیازهای کاربران خود دارید.

جلب اعتماد مشتری با داستان‌سرایی

شما با تعریف کردن و بازگو کردن داستان برند خود، از لحظه تصمیم گرفتن برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تا انجام اقدامات لازم و آماده‌سازی‌ها، می‌توانید رابطه تنگاتنگی میان برند خود و سایر افراد به وجود بیاورید. سعی کنید خاطرات خود و همین‌طور ارزش‌هایی را که در انجام این عمل نهفته است را برای کاربران و مخاطبان خود عنوان کنید.

انجام فعالیت‌های خیریه، اختصاص دادن بخشی از درآمد به گروه‌های خاص، ایجاد اشتغال برای افرادی با شرایط ویژه؛ همه این‌ها از اعمالی هستند که می‌توانند به برند سازی شما و جلب اعتماد مشتری کمک کنند.

البته به یاد داشته باشید برای ایجاد اعتماد سازی در فروش شما باید شکست‌ها و ناامیدی‌های خود را نیز عنوان کنید؛ چراکه شعارها نمی‌توانند توجه مشتریان را جلب کنند، بلکه تجربه‌های واقعی هستند که بستر اعتماد و نزدیکی را آماده می‌سازند.

تعامل میان مشتریان

جدا از اینکه شما به‌عنوان صاحب برند و یا فروشگاه بایستی با مشتریان در ارتباط باشید تا بتوانید به آن‌ها ثابت کنید که یک شخص واقعی هستید و قصد دور زدن آن‌ها را ندارید٬ بسیار مهم خواهد بود تا امکان تعامل میان مشتریان سابق خود و مشتریان احتمالی آینده خود را فراهم نمایید.

توصیه می‌شود تا برای هر محصول خود درون سایت بخشی تحت عنوان ثبت نظرات در نظر بگیرید و از خریداران بخواهید تا نظرات خود را ثبت کنند و به کیفیت کالای شما امتیاز بدهند. برای تشویق مشتریان به چنین اعمالی می‌توانید از ارائه تخفیف‌های روی قیمت کالا و یا هزینه حمل‌ونقل آن استفاده کنید.

خوب است بدانید که افراد به نظرات دیگر کاربران بیشتر از توضیحات محصول توجه می‌کنند. سعی کنید نظرات خوب و بد را در کنار یکدیگر نمایش بدهید و حتماً به‌تمامی آن‌ها واکنش‌هایی مانند تشکر و یا پرسش برای چگونگی ارائه خدمات بهتر نشان بدهید.

تبلیغات و بازاریابی‌ آنلاین

شما برای دیده شدن به تبلیغات نیاز خواهید داشت اما باید توجه داشته باشید که این تبلیغات باید به جلب اعتماد مشتری نیز کمک کند و صرف دیده شدن شما نباشد. از مهم‌ترین ایده‌های فروش اینترنتی و افزایش فروش کمک گرفتن از بلاگرها و اینفلوئنسرهای اینستاگرامی و یوتیوبرها است.

تبلیغات به دست این افراد می‌تواند ضمن دیده شدن شما به افزایش اعتبار شما نیز منجر شود. شما می‌توانید به‌واسطه یک تولید محتوای تبلیغاتی باکیفیت و واگذار کردن آن به یک ادمین محبوب و معروف کسب درآمد از اینستاگرام نیز داشته باشید. خوب است اگر پیجی اختصاصی در کنار سایت خود طراحی کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری را از فضاهای مختلف به سمت خود جلب کنید.

از دست‌های پشت‌صحنه تا نتیجه غایی

یکی از فعالیت‌هایی که می‌تواند افراد را با شما همراه کند این است که ۰ تا ۱۰۰ کار خود را و همین‌طور تمامی افرادی را که به شکل مستقیم یا غیرمستقیم با حرفه و کسب‌وکار شما درگیر هستند را به کاربران و مشتریان احتمالی خود نشان داده و یا معرفی کنید.

این کار شما می‌تواند احساس همدلی و همکاری را در مخاطبانتان ایجاد کند و بدین ترتیب آن‌ها باعلاقه و اعتماد بیشتری از شما خرید خواهند کرد.

خوب است اگر از فرایندهای تولید بسته‌بندی، ارسال، خستگی‌ها و یا اتفاقات جالب و شیرین ساعات کاری خود برای آماده‌سازی سفارش‌های عکس و فیلم تهیه کنید و آن‌ها را درون سایت خود و یا سایر صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. درنتیجه این عمل شما اعتماد سازی در فروش را با مدرک و مستندات به دست خواهید آورد و تعاملات بیشتری به دست می‌آورید.

یک گام جلوتر از تصور مشتری برای ایجاد اعتماد سازی در فروش

یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند در جلب اعتماد مشتری مؤثر واقع شود هماهنگی حرف و وعده با عملکرد شما در بخش‌های خدمات‌رسانی است. اگر شما قصد کسب درآمد از اینترنت و کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، لازم است بسیار فراتر از وعده‌های خود عمل کنید.

شما می‌توانید با آماده‌سازی محصول زودتر از موعد مقررشده، بالا بردن کیفیت‌های بسته‌بندی، ارائه انواع اشانتیون‌ها و یادگاری‌ها که حتی ممکن است شامل یک نوشته یا برچسب فانتزی باشد و مواردی ازاین‌دست، با توجه به توانایی‌های در دسترس خود؛ مشتریان خود را شگفت‌زده کنید و ورای تصور و انتظار مشتری خود عمل کنید.

این نکته می‌تواند باعث علاقه‌مندی افراد به برند شما شود و افراد خود را به برند شما متعهد ببینند.

ارائه و نمایش محصول

ارائه و نمایش درست محصولات

یکی از نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی چگونگی ارائه و نمایش محصول است. شما باید دقیقاً واقعیت محصول را به کمک عکس‌هایی باکیفیت از زوایای مختلف و یا فیلم‌های کوتاه به همراه توضیحات متنی به مشتری نشان بدهید.

درصورتی‌که بخواهید به‌واسطه افکت‌ها و یا توضیحات ناقص و گول زننده مشتری خود را گمراه کنید، اعتماد سازی در فروش را به سطح حداقلی خود می‌رسانید و مشتریانتان را از دست می‌دهید.

سعی کنید وزن، رنگ، ابعاد یا سایز، جنس، نقاط ضعف و قوت حساسیت‌های محصول و مراقبت‌های ویژه‌ای که بایستی مدنظر قرارگرفته شوند و اطلاعات این‌چنینی را به‌عنوان توضیحات به شکل واضح و خلاصه ارائه دهید.

به‌عنوان یک ایده فروشگاه اینترنتی خوب است اگر ضمن توضیح دادن در مورد برند خود و یا توضیحات مربوط به محصولات اطلاعاتی جانبی مرتبط با موضوع فعالیت خود نیز ارائه دهید. به‌طور مثال اگر انواع عینک‌های آفتابی را به فروش می‌رسانید خوب است که اطلاعاتی در مورد اشعه‌ی مضر خورشید و راه‌های کاهش آسیب‌های وارده از آن را نیز ارائه بدهید.

یک خانواده تشکیل دهید

به یاد داشته باشید که مشتریان قدیمی شما علاوه بر اینکه می‌توانند پایه ثابت فروشگاه شما باشند، می‌توانند به‌واسطه بازاریابی دهان‌به‌دهان یا همان معرفی لفظی شما به دوستان و آشنایان به گسترش موفقیت و فعالیت شما کمک کنند؛ ازاین‌رو بسیار مهم است که شما به مشتریان قدیمی خود توجه ویژه کنید.

به‌طورکلی شما می‌توانید با ثبت آدرس ایمیل و یا شماره تلفن‌های مشتریان خود آن‌ها را در جریان محصولات جدید خود و یا جشنواره‌های تخفیف قرار بدهید و بدین شکل ارتباط خود را با آن‌ها حفظ کنید. این اعمال در دسته مدیریت ارتباط با مشتری می‌گنجد و لازم است مانور زیادی در این بخش داشته باشید.

پاک کردن نقاط سیاه برای جلب اعتماد مشتری

لازم است که شما از زاویه دید یک مشتری به کسب‌وکار خود نگاه کنید و ویژگی‌هایی را که مولد بی‌اعتمادی هستند، از بین ببرید.

از نمونه اعمالی که می‌توانند بی‌اعتمادی‌های احتمالی را حذف کنند می‌توان به ضمانت محصول پس از فروش، اضافه کردن قابلیت مرجوع کردن محصول، امکان پیگیری مرحله آماده‌سازی سفارش‌های، ارائه توضیحات شخص به شخص، در مورد یک محصول به شکل ویژه و… اشاره نمود.

ممکن است چنین آیتم‌هایی برای شما پرهزینه و دشوار به نظر برسند، اما به یاد داشته باشید که هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی به‌مراتب کمتر از یک فروشگاه حضوری است و همین نکته می‌تواند به شما این امکان را بدهد تا سرمایه کافی را برای ایجاد چنین قابلیت‌هایی صرف کنید تا اعتماد سازی در فروش را در بالاترین سطح ممکن برآورده سازید.

جمع‌بندی

مشتریان و رضایت آن‌ها مهم‌ترین پشتوانه موفقیت شما در کسب‌وکارتان خواهند بود. دستیابی به این دو اصل وقتی‌که شما به سراغ نوع آنلاین کسب‌وکار می‌روید می‌تواند بسیار دشوار جلوه کند، اما قواعد و راه‌حل‌ها و نکات بسیاری وجود دارند که می‌توانند به شما در جلب اعتماد مشتری کمک کرده و شرایطی ایجاد کنند که بتوانید اعتماد سازی در فروش را در تک‌تک مشتریان ایجاد کنید.

لازم است در این مسیر همواره انعطاف‌پذیر باشید و به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید همه مشتریان را راضی کنید؛ بنابراین مهم است که با همه آن‌ها با نهایت ادب و فروتنی رفتار کنید تا نظر منفی آن‌ها به دیگر کاربران و مشتریان سرایت نکند.

بهترین کالا برای فروش اینترنتی کالایی است که شما نسبت به آن شناخت داشته باشید و بتوانید به‌خوبی آن را به کمک محتوا و اطلاعات توصیف کنید. نکته مهم در برند سازی و شیوه درست ارائه کالا یا محصول در این است که شما ارزش‌ها و شخصی‌سازی‌های خود را در این مسیر پیاده کنید و تلاش کنید به‌جای اینکه کپی از کار و فعالیت دیگران باشید خود تولیدکننده و پرورش‌دهنده ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده در ایران باشید. اصول گفته‌شده تنها چهارچوب‌های کار هستند که شما بایستی داستان خود و تلاش‌های خود را بر روی آن‌ها سوار کنید تا بر اساس کار خود به جلب اعتماد مشتری و اعتماد سازی در فروش همان دو اصل مهم موفقیت برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست