حتما این جمله معروف را در اینستاگرام شنیده اید که « من فقط اومدم کامنت‌ها رو بخونم!». همین جمله کوتاه اهمیت بخش کامنت‌ در اینستاگرام را برای ما نمایان می‌کند و فرقی نمی‌کند فردی عادی باشید یا یک اینفلوئنسر و صاحب یک برند؛ در هر صورت ممکن است برای دسترسی بیشتر به کامنت‌های پیجتان نیاز به دانلود آن‌ها داشته باشید؛ در ادامه خواهیم گفت که دانلود کامنت‌ها چه کاربردی دارد و 3 روش ساده دانلود کامنت‌های اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

چرا لازم است کامنت‌های اینستاگرام را دانلود کنیم؟

چرا لازم است کامنت‌های اینستاگرام را دانلود کنیم؟
کامنت‌های اینستاگرام

بسیاری از برندها و کسب‌ و کارهای مجازی یا غیرمجازی در اینستاگرام حضوری فعال دارند. در حوزه بازاریابی که هدف ترغیب مخاطب و آگاه سازی افراد نسبت به برند و در نهایت فروش است، از روشی به نام کامنت مارکتینگ استفاده می‌شود. بیشترین تعامل افراد با یکدیگر در بخش کامنت‌ها شکل می‌گیرد و هر برند باید با بررسی آن‌ها بتواند نیاز مخاطب را بشناسد و افزایش تعامل اینستاگرام را افزایش دهد.

همچنین کسب‌ و کارهای زیادی برای افزایش نرخ تعامل و افزایش ایمپرشن مسابقه‌های اینستاگرامی برگزار می‌کنند و از مخاطبان خود می‌خواهند که برای شرکت در قرعه کشی در بخش کامنت، نظر خود را بگذارند اگر درباه ایمپرشن چیزی نمیدانید از مقاله ایمپرشن اینستاگرام چیست دیدن کنید. همین مسئله یکی از دلایل مهمی است که افراد به دنبال راهی برای دانلود کامنت اینستاگرام هستند تا بتوانند اطلاعات را به‌صورت دقیق‌تری تحلیل و بررسی کنند. بنابراین در ادامه روش‌های استخراج کامنت‌های اینستاگرام را آموزش خواهیم داد تا بتوانید با استفاده از آن نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود را تشخیص داده و برند خود را ارتقا دهید.

روش‌های دانلود کامنت‌های اینستاگرام:

روش‌های دانلود کامنت‌های اینستاگرام:
روش‌های دانلود کامنت‌های اینستاگرام:

روش‌های متعددی برای دانلود کامنت‌های اینستاگرام وجود دارد. می‌توان برای دانلود نظرات اینستاگرام از سایت، اپلیکیشن و افزونه‌های مختلفی استفاده کرد که در ادامه به طور جامع آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

دانلود نظرات اینستاگرام در اکسل

دانلود نظرات اینستاگرام در فایل اکسل
دانلود نظرات اینستاگرام در فایل اکسل

ابزارهای متعددی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توان از کامنت‌های اینستاگرام خروجی گرفت و سپس به صورت فایل اکسل آن را دریافت کرد. از آنجایی که اکسل طراحی جدول بندی منظمی دارد، بهترین ابزار برای نمایش کامنت‌هاست و دسترسی و امکان جستجو را  برای کاربر آسان‌تر می‌کند.

ابزار MICROSOFT FLOW

ابزار MICROSOFT FLOW یکی از برنامه‌های کاربردی «دانلود کامنت‌های اینستاگرام» است. برای استفاده از این ابزار باید وارد اکانت مایکروسافت شوید و اگر اکانت مایکروسافت ندارید، باید ابتدا یک اکانت بسازید. سپس باید یک شیت اکسل بسازید و گزینه اینستاگرام و موارد مورد نیاز که کامنت است را انتخاب کنید.

پس از انجام این مرحله تمامی کامنت‌های پست اینستاگرام منتخبتان وارد صفحه اکسل شیت می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت استفاده رایگان از این ابزار، تنها قادر به دانلود 750 کامنت خواهید بود و برای افزایش تعداد باید هزینه پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه ماهانه اکانت MICROSOFT FLOW 5 دلار است.

بیشتر بخوانید: ساخت پست اینستاگرام؛ آموزش + معرفی بهترین نرم افزارها

افزونه IGCommentExport – Export Instagram Comments

یکی دیگر از روش‌های دانلود کامنت‌های اینستاگرام استفاده از افزونه IGCommentExport – Export Instagram Comments است. این افزونه بر روی کروم نصب می‌شود و مانند بسیاری از افزونه‌های کروم کاملا رایگان و کاربردی است. حجم این افزونه 1.58 مگابایت بوده و به راحتی بر روی گوگل کروم نصب می‌شود. پس از نصب این افزونه باید لینک پست اینستاگرام که قصد استخراج آن را دارید در قسمت مشخص شده افزونه وارد کنید. پس از وارد کردن لینک، گزینه Export را انتخاب کنید.

دقت کنید که نسخه خروجی این افزونه با فرومت CSV‌ است و برای دسترسی و استفاده بهتر باید آن را به فرمت اکسل تغییر دهید.

ربات دانلود کامنت اینستاگرام

ربات‌های متعددی برای دانلود کامنت‌های اینستاگرام طراحی شده اند اما باید از رباتی مطمئن استفاده کنید تا از اکانت شما سوء استفاده نشود. کار با ربات‌های دانلود کامنت اینستاگرام ساده است. پس از اجرا کردن ربات و وارد مرورگر کروم می‌شود و به بخش‌ کامنت‌های مورد نظر می‌روید. ربات به صورت اتوماتیک فرایند دانلود کامنت‌ها را انجام داده و آن را به صورت خروجی اکسل تحویل می‌دهد.

استخراج دستی کامنت ها در اینستاگرام

روش دستی اینستاگرام از طریق نسخه دکستاپ اینستاگرام انجام می‌شود. این روش راه حلی ساده و ابتدایی برای استخراج کامنت‌های اینستاگرام است. از آنجایی که این روش به صورت دستی انجام می‌شود، زمان بیشتری می‌برد و تنها برای پست‌هایی مناسب است که تعداد کامنت کمتری دارند. با استفاده از ابزار اکسل می‌توانید به صورت دستی کامنت‌ها را جمع آوری کرده و آن‌ها را ساماندهی کنید.

مراحل انجام دانلود کامنت اینستاگرام به صورت دستی:

 • ابتدا یک فایل اکسل ساخته و دو ستون با عنوان « نام کاربری» و « کامنت» ایجاد کنید.
 • سایت اینستاگرام را بر روی دکستاپ باز کنید و وارد اکانت خود شوید.
 • پست مورد نظر خود را انتخاب کرده و وارد بخش کامنت‌ها شوید.
 • نام فردی که کامنت گذاشته را در ستون نام کاربری و کامنت او را در قسمت کامنت کپی پیست کنید.
 • این کار را ادامه دهید تا تمامی کامنت‌ها در فایل اکسل درج شوند.

دانلود از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام نیز می‌توانید برای دانلود کامنت‌های اینستاگرام اقدام کنید. این روش هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق نسخه وب امکان پذیر است. اما انجام آن نیاز به زمان دارد و ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد.

دانلود کامنت اینستاگرام از طریق نسخه وب

 • از طریق وبسایت اینستاگرام وارد قسمت پروفایل خود شوید.
 • سپس بر روی علامت چرخ دنده یا setting کلیک کنید.
 • حالا گزینه Privacy and security را انتخاب کرده و بعد گزینه Download Data را انتخاب کنید.
 • در پنجره باز شده ایمیل خود را وارد کرده و نوع خروجی را بر روی JSON بگذارید.
 • در انتها گزینه Next را انتخاب کنید. در این قسمت فرایند تمام شده و تنها باید منتظر یک ایمیل که حاوی اطلاعات استحراج شده است، بمانید.

دانلود کامنت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

 • ابتدا از طریق اپلیکیشن وارد قسمت پروفایل شوید و سپس بر روی گزینه سه خطی بزنید.
 • حال Setting  را انتخاب کرده و بر روی گزینه Security بزنید.
 • از منوی باز شده گزینه download data را انتخاب کنید.
 • در ادامه ایمیل خود را وارد کنید تا اطلاعات برای شما ارسال شود.

از آنجایی که فرایند زمان بری است، ایمیل حاوی اطلاعات ممکن است بعد از 48 ساعت به دستتان برسد.

دانلود کامنت اینستاگرام از طریق سایت

استفاده از برخی سایت‌ها یکی دیگر از روش‌های دانلود کامنت در اینستاگرام است؛ البته استفاده برخی سایت‌ها رایگان نبوده و باید جهت استفاده از آن هزینه‌ای را پراخت کنید.

سایت Exportcomments

برای «دانلود کامنت اینستاگرام» از طریق این سایت، ابتدا باید آدرس پیچ خود را در آن وارد کرده و تمامی کامنت‌ها را به صورت فایل اکسل دریافت کنید. این سایت سرعت بسیار بالایی در استخراج کامنت‌ها دارد و می‌توان از آن برای دانلود لایک‌های اینستاگرام نیز استفاده کرد. اما نکته مهم این است که با استفاده از این سایت تنها قادر به دانلود 100 کامنت هستید، که همین ویژگی ممکن است باعث کاهش محبوبیت این سایت شود.

سایت getcombot

سایت getcombot یکی از راه‌های کاربردی و آسان برای دانلود کامنت اینستاگرام است و از آن می‌توان برای قرعه‌ کشی‌های اینستاگرامی نیز استفاده کرد. استفاده از این سایت رایگان بوده و کامنت‌های زیادی را می‌توانید از طریق آن دانلود کنید. محدودیتی در تعداد دانلود کامنت در این سایت وجود ندارد و تعداد آن نیز توسط کاربر قابل تعیین است. اما یکی از معایت آن ترافیک بسیار زیادی است که بر روی سایت ایجاد می‌شود و همین ویژگی ممکن است باعث طولانی شدن فرایند دانلود کامنت‌ها شود.

کلام پایانی

در این مطلب به معرفی 3 روش ساده دانلود کامنت‌های اینستاگرام پرداختیم و با مراحل هر کدام از آن‌ها آشنا شدیم. همانطور که گفتیم، علاوه بر تولید محتوا در اینستاگرام، بخش کامنت‌های اینستاگرام نیز برای کسب و کارها از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث افزایش تعامل بین کاربران و صاحبین کسب و کار می‌شود. برای تعامل بهتر و شناخت بهتر نیازهای مخاطب نیاز به بررسی کامل کامنت‌ها وجود دارد که از طریق دانلود آن‌ها می‌توان دسترسی بیشتری به آن‌ها پیدا کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست