موقعی که شما رویا میبینید، اشتیاق دارید. موقعی که اشتیاق دارید میخواهید یک کار را بی نقص انجام دهید. اغلب مردم دوست دارند یک شبه پولدار شوند، موفق شوند، مشهور شوند و غیره. اما هر چیز خوبی زمان بر است. شما باید واسه موفقیت زمان بگذارید و صبر کنید. ما میخواهیم بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیریم. اما همه چیز زمان میبرد و با گذشت زمان بهتر می شود.

اما نکته ی اصلی این است که در سریع زمان زمان ممکن استارت بزنیم و شروع کنیم.

به طور کل ما یک ایده داریم و فکر میکنیم این ایده زندگی ما و بقیه را تغییر می دهد اما تا زمانی که در شرایط مناسب قرار نگیریم کار را شروع نمیکنیم.

عملگرا باشید و دست از اینکه فقط رویا پردازی کنید بردارید و هر چه سریع تر شروع کنید.

ما منتظر شرایط و امکانات خیلی عالی و رویایی هستیم و در نهایت چی نصیب ما می شود؟ یک فرد دیگر آن ایده کسب و کار را پیاده سازی می کند.

بارها شنیده ایم که این ایده را من هم داشتم اما نتوانستم شروع کنم.

چگونه عالی بودن اغلب به بزرگترین دشمن ما تبدیل می شود؟

در ابتدا یک ایده در ذهن شما اتفاق می افتد. سپس این ایده زمان زیادی را از شما خواهد گرفت و با خود میگویید که من این کار را تمام و کمال و فوق العاده انجام میدهم. این کار اغلب ما را از شروع کردن باز میدارد.

انقدر میخواهیم تمام جزئیات یک کار را بررسی کنیم که به بهترین شکل انجام شود و هیچ نقصی نداشته باشد که کلا شروع کردن را فراموش میکنیم.

یک لحظه فکر کنید! قبل از شروع کردن یک کار چقدر از زمانمان هدر می رود؟ هی فکر میکنید که فردا انجام میدمش در عوض بهتر انجام میدم. این فردا انقدر تکرار می شود که میبینید زمان بسیار زیادی از رفته است و شما هیچ کاری انجام نداده اید.

چگونه تفکر عالی بودن را مدیریت کنیم؟

دنبال عالی بودن باشید. این خیلی خوب است. یک سری کارهایی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. همه این ها درست است، اما چون نمیتوانید یک کار را به شکل عالی انجام دهید، متوقف نشوید و کار را شروع کنید و به مرور بهتر شوید.

به جای کمال، به فکر بهبود مستمر باشد

Kim Collins

عالی بودن در فکر همه وجود دارد.

کمال چگونه رویاهای شما را نابود میکند؟

میخواهید یک خواننده، نویسنده، بازیگر و … شوید. فرض کنید شما فرصتی برای شرکت در یک رویداد پیدا کرده اید و میتوانید توانایی های خود را به نمایش بگذارید. حال شما دنبال بهانه ای هستید که چون خیلی خوب نتونستید آثار خود را آماده کنید پس شرکت نخواهید کرد. این کار یعنی منتظر کمال هستید. توصیه میکننم فرصت را از دست ندهید.

هیچ گاه نخواهید توانست به کمال برسید، اگر به دنبال کمال باشیم میتوانیم به تعالی برسیم

Vince Lombardi

اگر چیزی کاملا عالی انجام نمی شود درست است!

ما همیشه به دنبال ایراد گرفتن هستیم چون همیشه میخواهیم همه چیز عالی و بدون نقص انجام شود. در صورتی که چنین چیزی امکان پذیر نیست. زندگی بالا و پایین دارد و هیجان انگیز است و کاملا غیرقابل پیش بینی.

اگر قرار باشد که همه چیز پیش بینی شده و عالی پیش برود که اصلا نه هیجانی و نه لذتی خواهد داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست