آیا به دنبال لینک حذف اکانت اینستاگرام می گردید؟ دیلیت اکانت اینستاگرام با لینک مستقیم را چگونه انجام دهیم؟ delete account instagram لینک چیست؟ اکانت اینستاگرام می تواند دلایل زیادی داشته باشد. مسلما فرد یکه تصمیم به دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی میگیرد دلیل محکمی پشت آن دارد که می خواهد از مشاغلی از جمله همکاری در فروش، بلاگری، اینفلوئنسری دست بکشد. افراد یکه پیج بیزینسی ندارند نیز به دلایل شخصی مختلفی از اینستاگرام خسته می شوند و تصمیم به دیلیت اکانت موقت اینستاگرام یا دائمی آن می گیرند.

دیلیلت اکانت در اینستاگرام با پلتفرم های دیگر کمی متفاوت است و فقط از طریق «لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام» با آدرس https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ انجام می شود. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا درمورد ترفندهای اینستاگرام از این قبیل بیشتر آشنا شوید.

برای دانلود PDF مقاله لینک حذف اکانت اینستاگرام می توانید از این قسمت اقدام کنید.

وقتی اکانت اینستاگرام خود را حذف می کنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی اکانتتان را حذف می کنید، اینستاگرام تمام داده های حساب شما از جمله عکس ها، ویدیوها، نظرات، لایک ها و فالوورهایتان را حذف می کند. طبق گفته این شرکت، از همان لحظه ای که حساب کاربری خود را حذف می کنید، اطلاعاتتان برای شما یا دیگران غیرقابل دسترسی می شود. اما این پلتفرم تا 30 روز پس از درخواست حذف شما، عملا شروع به حذف داده هایتان از روی سرورهای خود نمی کند.

در ادامه سیاست های این شرکت آمده است که حتی ممکن است تا 90 روز طول بکشد تا اطلاعات حساب شما حذف شود. همچنین پس از سپری شدن این بازه زمانی، اینستاگرام ممکن است بخشی از اطلاعاتتان را به عنوان بخشی از نسخه پشتیبان خود حفظ کند.

منوی دیلیت اکانت پیج اینستاگرام

Too busy/ Too distractingاگر اینستاگرام زندگی عادی شما را مختل کرده است، می توانید برای پاک کردن پیج خود از این گزینه استفاده کنید.
Created a second accountبرای پاک کردن اکانت قبلی و ساخت اکانت جدید می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Trouble getting starاگر در شروع کار با اینستاگرام سردرگم هستید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Concerned about my dataاگر از لو رفتن اطلاعات خود می ترسید، می توانید به کمک این گزینه اکانت خود را حذف کنید.
Privacy concernsبرای دلیت اکانتی که در ارتباط با مسائل خصوصی است، می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Want to remove somethingبرای حذف سوابق قبلی گوشی خود و افزایش حجم کلی اینستاگرامتان، می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Too many adsاگر از تبلیغات زیاد اینستاگرام خسته شده اید با این گزینه برنامه خود را پاک کنید.
Can’t find people to followاگر در پیدا کردن کاربران دیگر و فالو کردنشان در اینستاگرام به مشکلی برخوردید، بر روی این گزینه کلیک کنید.
Something elseاگر دلیل حذف اکانت شما چیزی جز موارد بالا بود، بر روی این گزینه کلیک کنید.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

دلیت اکانت دائمی اینستاگرام

قبل از تصمیم به دیلیت اکانت اینستاگرام خود، ابتدا باید به دقت بررسی کنید که آیا می خواهید دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام را انجام دهید یا دیلیت موقت اینستاگرام را.

در صورت دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی، شما نمی توانید حسابتان را برای فعالیت هایی مانند همکاری در فروش، دوباره فعال کنید و باید یک اکانت جدید بسازید. بنابراین تمام محتوا، فالوورها، نظرات و لایک های قبلی خود را برای همیشه از دست خواهید داد و باید از ابتدا برای به دست آوردن آن ها تلاش کنید.

پس اگر فرصتی وجود دارد که بعدا از تصمیم خود پشیمان شوید، به جای حذف حساب خود آن را غیرفعال کنید. به عنوان مثال خیلی از افراد به دلیل کنکور یا فصل امتحان ها تصمیم می گیرند برای مدتی از این رسانه اجتماعی دور باشند و سپس به آن برگردند. پس تصمیم منطقی برای آن ها حذف موقت حسابشان است.

همچنین باید دقت کنید که اکانتتان را نمی توانید با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام روی گوشی هوشمند خود حذف کنید. برای این کار باید از لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام در یک مرورگر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود استفاده کنید. مراحل آن به شرح زیر است:

1.باید لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام را بدانید. صفحه ای به نام «دیلیت اکانت اینستاگرام» وجود دارد اما آن را به سادگی نمی توانید پیدا کنید و باید لینک دقیق آن را بدانید. روی لینک دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی کلیک کنید یا آن را در نوار آدرس مرورگر خود کپی و پیست کنید:
https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

2.یکی از گزینه های زیر که دلیل تصمیم شما برای بستن دائمی اکانتتان است را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی چگونه است

3.رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی الان

4. پس از اینکه دلیلل تصمیم خود را انتخاب کردید، بر روی گزینه ای تحت عنوان «دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی» کلیک کنید تا برای همیشه اکانت شما بسته شود.

30 روز پس از درخواست حذف، پروفایل و اطلاعات شما برای همیشه دیلیت خواهند شد. از طرفی با آن که ممکن است حذف کامل محتوای شما 90 روز طول بکشد اما حسابتان در این مدت برای سایر کاربران قابل مشاهده نخواهد بود.

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

دلیت اکانت موقت اینستاگرام

روشی نیز وجودد دارد به نام دیلیت اکانت اینستاگرام موقت یا حذف موقت اکانت اینستاگرام. با دیلیت اکانت موقت اینستاگرام می توانید بدون از دست دادن تمام فالوورها و پست های خود، مدتی این پلتفرم را کنار بگذارید. پس به جای دیلیت اکانت اینستاگرام خود به صورت دائمی، می توانید آن را برای مدت زمان مشخصی غیرفعال کنید. گرچه باید اشاره کنیم برای انجام این کار تنها باید از مرورگرتان استفاده کرده و مراحل زیر را باید طی کنید:

1.با مرورگر کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود وارد اینستاگرام شوید.

2.صفحه شخصی خود را باز کنید و سپس روی گزینه «ویرایش پروفایل» کلیک کنید.

لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام موقت

3.به پایین اسکرول کنید. در قسمت پایین سمت راست، روی گزینه «دیلیت اکانت موقت اینستاگرام» کلیک کنید.

دیلت اکانت اینستاگرام موقت

4.در این مرحله با انتخاب یک پاسخ باید به اینستاگرام بگویید چرا می خواهید حساب خود را غیرفعال کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام موقت

5.پس از آن، گزینه غیرفعال کردن حساب خود را مشاهده خواهید کرد.

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

6.رمز عبورتان را دوباره وارد کرده و سپس روی عبارتTemporarily Disable Account کلیک کنید.

‎برگرداندن اکانت اینستاگرام

اگر حساب شما توسط خودتان یا شخصی با رمز عبور اکانت تان حذف شده است، متاسفانه راهی برای برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود ندارد. از طرفی با آن که می توانید یک حساب کاربری جدید با همان آدرس ایمیلی که قبلا استفاده می کردید بسازید اما ممکن است نتوانید همان نام کاربری را ثبت کنید.

حتما بخوانید: تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

‎قوانین اینستاگرام برای حذف اکانت ها

اخیرا در قوانین اینستاگرام تغییراتی ایجاد شده است. این تغییرات در نحوه تصمیم گیری برای حذف حساب ها اعمال می شود و حذف محتوای توهین آمیز مثل اشتراک گذاری عکسی که قوانین آن را نقض می کند، سخت تر می شود.

این شرکت تحت مالکیت فیسبوک شروع به حذف حساب هایی می کند که تعدادی از تخلف ها را در یک بازه زمانی مشخص انجام می دهند. در حال حاضر اینستاگرام براساس قوانین خود اکانت هایی را حذف می کند که درصد مشخصی از مقررات این برنامه را نقض می کنند.

با این حال بعضی از حساب ها به اشتباه غیرفعال می شوند. پس اگر حساب شما به عنوان یک حساب تجاری یا فروشگاه آنلاین فعالیت کند، چنین حوادث ناگواری می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

بعضی از دلایل رایج دیلیت اکانت اینستاگرام عبارت هستند از:

نقض شرایط و دستورالعمل ها

نقض مکرر قوانین پلتفرم ها ممکن است منجر به فسخ دائمی حساب شود. کاربران باید اطمینان حاصل کنند که حساب هایشان محتوایی را منتشر نمی کنند که فعالیت های غیرقانونی، نفرت پراکنی و تهدید علیه افراد یا جوامع خاص را تبلیغ کنند.

فعال نبودن حساب

اینستاگرام هر حسابی را که طی دو سال اخیر استفاده نشده باشد، غیرفعال می کند.

روش بیزینس اکانت اینستاگرام در چند گام ساده

استفاده از ابزارها و برنامه های تقلبی برای ارتقا پیج

اینستاگرام کاربران خود را از استفاده از نرم افزارهای تقلبی را برای افزایش غیر اصولی فالوور یا افزایش تعامل منع می کند. بنابراین اگر مشکوک شود که شما برای حساب کاربری تان از برنامه های مختلف برای افزایش تعداد فالوور یا ایجاد نظرات بیشتر در زیر پست ها استفاده کرده اید، می تواند دسترسی به حساب کاربری تان را محدود کند.

دی اکتیو اینستاگرام در چند گام ساده، برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

برای حذف اکانت اینستا با گوشی چه اطلاعاتی لازم است

حذف اکانت اینستا با گوشی موبایل

برای دیلیت اکانت موقت اینستاگرام یا دائمی آن با استفاده از گوشی، به آیدی اکانتتان، ایمیل یا شماره تلفنی که با آن حساب کاربری تان را ایجاد کرده اید و رمز پیج خود نیاز دارید.

آنچه درمورد تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 باید بدانید.

سخن نهایی

افراد زیادی ممکن است به دلایل مختلف تصمیم به استفاده از لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام بگیرند. عده ای می خواهند از فضای مجازی ناسالم فاصله بگیرند و برخی نمی خواهند به این برنامه اعتیاد پیدا کنند. دلیل شما هر چه که باشد باید بدانید در صورت حذف اکانت اینستاگرام دیگر قادر نخواهید بود تا پست ها و فالوورهایتان را برگردانید.

بنابراین این شرکت به شما اجازه می دهد از یک گزینه دیگر به نام غیرفعال کردن حساب خود استفاده کنید. تفاوت اصلی این است که غیرفعال کردن اکانت شما موقتی بوده و حذف آن، دائمی است.

پس اگر می خواهید مدتی از اینترنت و هیاهوی اپلیکیشن های اجتماعی به دور باشید، پیشنهاد می کنیم قبل از خداحافظی نهایی حساب خود را غیرفعال کنید تا بعدا پشیمان نشوید. همچنین در صورتی که قصد استفاده از این برنامه را دارید، باید با قوانین آن آشنا باشید و آن ها را نقض نکنید تا این شرکت به صورت خودکار اکانت شما را حذف نکند.

مقاله مرتبط:
مشکل جدید اینستاگرام و ساده ترین راه حل های آن
دیلیت اکانت تلگرام فوری

سوالات متداول

فرق دیلیت اکانت اینستاگرام با دی اکتیو در چی هست؟

فرق آن ها در این است که اگر دیلیت اکانت دائمی کنید دیگر امکان بازگردانی پیجتان وجود ندارد؛ اما اگر پیجتان را دی اکتیو کنید، در صورت ذخیره کردن  یوزر و پسوردتان می توانید هر زمان که بخواهید اکانتتان را بر گردانید.

اینستاگرام چه مدت پس از حذف اکانتم اطلاعات من را نگه می دارد؟

اینستاگرام اعلام کرده است که حذف کامل حساب شما ممکن است تا 90 روز طول بکشد، به عبارت دیگر این شرکت ممکن است همچنان اطلاعات مربوط به حسابتان را در سرورهای خود ذخیره کند. با این حال، در سیاست داده اینستاگرام آمده که این شرکت حتی ممکن است اطلاعات حساب شما را بیشتر از این مدت نگه دارد. اطلاعاتی که اینستاگرام ممکن است حفظ کند برای مقاصد قانونی یا مربوط به نقض شرایط استفاده از این اپلیکیشن است.

چند بار می توانید اینستاگرام خود را حذف کنید؟

مشکل جدید اینستاگرام در حال حاضر این است فقط یک بار در هفته به شما اجازه می دهد اکانت خود را غیرفعال کنید. بنابراین اگر آن را به تازگی غیرفعال کرده اید و سپس بعد از ورود تصمیم بگیرید که دوباره این کار را انجام دهید، باید یک هفته صبر کنید.

مقاله مرتبط: تنظیمات اینستاگرام

3.1/5 - (14 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست