برای زندگی خود چه رویایی دارید؟ اصلا رویا دارید؟ چه سرنوشتی را میخواهید برای زندگی خود رقم بزنید؟ در یک مقطعی ممکن است ما یک هدف یا رویا داشته باشیم، این هدف را زمان میتواند عوض کند و به خاطر اینکه رسیدن به یک سری آرزوها برای ما غیر ممکن به نظر می رسد آنها را عوض میکنیم.

چرا اهداف خود را تغییر می دهیم؟

ما یک تصمیمی را میگیریم، سپس انگیزه و اشتیاق را چاشنی کار میکنیم. بعد شروع به کار کرده و با چالش هایی رو به رو می شویم و انگیزه و اشتیاق کاهش می یابد. فکر میکنیم که برای اون کار چنان قوی و توانمند نیستیم، در نتیجه دنبال هدف دیگری می رویم و همین روند تکرار می شود.

در واقع موقعی که تصمیمی میگیریم مطمئن هستیم که اتفاق می افتد اما نمی دانیم که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

آیا شما تنها کسی هستید که رویا دارید؟

آیا فکر میکنید که شما تنها کسی هستید که خواب میبینید؟ رویاهای بزرگ دارید؟ خیر تقریبا همه اینگونه هستند. با این حال تعداد افراد زیادی از این جمع، شکست میخورند. چرا؟ در واقع پس از گذشت زمان به نظرشان غیر ممکن یا خیلی سخت میرسد.

 • از شنبه میرم باشگاه
 • از فردا سیگار نمیکشم
 • از هفته دیگه صبح زود بیدار میشم
 • از ماه دیگه کتاب میخونم

این حرف ها دروغی است که به خودمان میگوییم و باور هم میکنیم.

آیا انتظار رسیدن مستقیم به رویاهای خود دارید؟

فکر میکنید که برای رسیدن به رویاهای خودتان مسیری صاف و بدون دردسر وجود دارد؟ هیچ چالش و مشکلی پیش نخواهد آمد؟ 100% در اشتباهید اگر اینگونه فکر میکنید.

هر دستاورد ارزشمند حال چه بزرگ یا کوچک، مراحل شکست و پیروزی خود را دارد. یک آغاز، یک مبارزه و یک پیروزی.

گاندی

مردم اکثراً موج سوار هستند یعنی چه؟ یعنی اینکه با موج حرکت میکنند. اختیاری از خودشان ندارند هر جا موج برود آن ها هم می روند. نگذارید رویاهایتان به واقعیت تبدیل نشود. برای تحقق آن ها بجنگید.

قبل از شروع کاری، باید بدانید که چالش های پیش روی شما چه چیزهایی هستند. با دانشتن مشکلات و چالش های آینده، شانس شما برای موفقیت بیشتر خواهد بود. قطعا ما نمیتوانیم که تمام مشکلات و چالش ها رو پیش بینی کنیم اما میتوانیم بخشی از آن ها را بدانیم و خود را برای مقابله آماده کنیم.

نمونه هایی برای آزمایش تصمیمات شما

بگذارید ببینیم که طبیعت با ما چه خواهد کرد:

تصمیم گرفتید که از فردا درس بخوانید. فردا برای شما ممکن است مهمان بیاید. اون وقت چه کار میکنید؟ با خود میگویید از هفته دیگه ورزش خواهم کرد. دو روز ورزش میکنید روز سوم در دفتر کارهای مهمی پیش می آید و گیر میکنید، در خانه نیز به خاطر دو روز ورزش استراحت بیشتری خواهید کرد.

میبینید؟ آینده پیش بینی نمی شود. پس خیلی مسخره است که بگوییم حالا از فردا، از شنبه و از هفته دیگه. همین الان باید شروع کنید.

در تصمیم خود مصمم باشید

اراده ی شما باعث افزایش یا کاهش قدرت شما می شود. هر چه رویاهای بزرگ تری داشته باشید چالش های بزرگ تری هم خواهید داشت.

هر زمان که احساس سقوط کردید با خود بگویید سخت هست اما میشه.

اراده به شما قدرت ایحاد راه حل برای مشکلات را می دهد. علی رغم موانعی که وجود دارد شما ادامه دهید.

یادتان باشید هر چه بیشتر با مشکلات کنار بیایید، پاداش بزرگتری هم نصیبتان خواهد شد.

جلوی نابودی برنامه هایتان را به وسیله ی احساسات بگیرید

اگر جلوی احساسات را نگیریم قطعا برده خواهیم شد. حرف هایی از قبیل امروز حال ندارم، امروز حوصلش نیست، امروز ناراحتم و … باید جلویشان را بگیرید.

من منتظر حالات و احساسات نیستم. اگر ایین کار را انجا دهید هیچ کاری را نمیتوانید انجام دهید. ذهن شما باید بداند که به انجام کار ادامه دهد.

Pearl S. Buck

اگر 1 بهانه بگیرید، طبیعت دو مرتبه جلوی شما را میگیرد. اگر یک گام بردارید طبیعت شما را دوقدم جلو می اندازد.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • یکی از بزرگترین آسیب هایی که ما انسان ها به خودمون میزنیم عدم تصمیم گیری در زمان مناسب هست. این مبحث به هیچ عنوان ساده نیست و نباید از آن راحت گذشت و باید مهارت تصمیم گیری درست را کسب کرد چراکه همه ما آسیب تصمیم نابجارو بارها تجربه کردیم.

  پاسخ
 • هنر روی کاغذ نویسی چیزی بود که خود من ازش بسیار بهره بردم و کمکم کرد بهترین تصمیم رو در بهترین زمان ممکن بگیرم و خواستم باش ما هم درمیون بذارم

  پاسخ
 • مرحبااااا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست