اینستاگرام، یکی از بهترین منابع کسب درآمد آنلاین است. ساخت پست اینستاگرام تأثیر به سزایی در حرفه‌ای نشان دادن کسب‌وکارتان در این شبکه اجتماعی دارد. انتخاب نرم‌افزار طراحی پست اینستاگرام برای بسیاری از افراد به دغدغه‌ای اساسی تبدیل‌شده است؛ برای حل این مشکل در ادامه مقاله به‌طور مفصل با بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام آشنا می‌شوید.

فهرست مطالب

اهمیت طراحی و ساخت پست اینستاگرام

اینستاگرام در حال حاضر بیش از 1 میلیارد کاربر دارد. این نرم‌افزار امروزه به یک غول تبلیغاتی در کسب‌وکارهای آنلاین تبدیل‌شده است؛ به همین علت بسیاری از افراد با استفاده از اینستاگرام اقدام به افزایش فروش و کسب درآمد خود می‌کنند.

چه در حال حاضر کسب‌وکار سنتی خود را داشته باشید و چه قصد شروع یک کسب‌وکار اینترنتی را در سر بپرورانید، تولید محتوا در اینستاگرام یکی از اساسی‌ترین اقداماتی است که می‌بایست در جهت رشد کسب‌وکار با توجه به الگوریتم اینستاگرام، انجام دهید.

نرم‌افزار طراحی پست اینستاگرام باعث جذاب‌تر و حرفه‌ای‌تر کردن پیج شما خواهد شد. با استفاده از نرم‌افزار طراحی پست، ابزارهای مناسب در اختیار خواهید داشت تا به‌صورت خلاقانه اقدام به تولید محتوا در اینستاگرام کنید.

اکثر افراد برای افزایش میزان تعامل مشتریان صفحات اجتماعی خود، وقت و هزینه زیادی را صرف انواع و اقسام تبلیغات می‌کنند. تبلیغات روشی مناسب برای افزایش فروش محصولات است اما روش‌های دیگر نظیر طراحی و ساخت پست اینستاگرام نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی ذهن مخاطبان خواهد گذاشت.

تمام افرادی که توانسته‌اند در میان امواج خروشان رقبای خود در اینستاگرام با تولید عکس‌ها و فیلم‌های باکیفیت حرفی برای گفتن داشته باشند، به نحوی از نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام بهره‌مند شده‌اند.

رشد کسب‌وکار اینستاگرامی تنها به ساخت پست اینستاگرام خلاصه نمی‌شود، برای موفقیت در بازاریابی به‌وسیله اینستاگرام علاوه بر نرم‌افزارهای طراحی پست، به نرم‌افزارها مدیریت و آنالیز پیج نیز نیاز خواهید داشت.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینستاگرامی خود می‌بایست به‌صورت خودآموز شروع به یادگیری نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام نمایید. با این کار دیگر نیاز به استخدام طراح پست اینستاگرام نخواهید داشت.

نکات مهم در طراحی و ساخت پست اینستاگرام

رعایت اصول طراحی در ساخت پست‌های اینستاگرام از نان شب واجب‌تر است. این نکته را فراموش نکنید که برای اثربخشی اقداماتی که در جهت اینستاگرام مارکتینگ انجام داده‌اید؛ می‌بایست توانایی جذب مشتری از طریق تولید محتوای بصری را داشته باشید. در ادامه با مهم‌ترین نکات در طراحی پست اینستاگرام آشنا می‌شوید:

1- استفاده از رنگ و قالب مشخص

برای یکپارچگی هر چه بیشتر پیج اینستاگرامی خود، از تم رنگی مخصوص استفاده کنید. نمای کلی پیج شما تأثیر زیادی بر روی مخاطبان خواهد گذاشت؛ بنابراین می‌بایست برای افزایش جلوه بصری پیج خود، در ساخت پست‌های اینستاگرامی از رنگ‌ها و سایه‌ها به‌درستی استفاده کنید.

یکپارچه بودن پست‌های اینستاگرامی همچنین در میزان فروش حاصل از افیلیت مارکتینگ این شبکه اجتماعی تأثیر به سزایی دارد. همکاری در فروش روشی مناسب برای کسب درآمد افرادی است که در حال حاضر محصولی برای فروش ندارند و می‌خواهند با فروش محصولات سایر افراد به سود برسند. برای آشنایی بیشتر با سیستم همکاری در فروش چند نمونه افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام همانند فکت آفر یا دایان بوتیک را بررسی کنید.

ارتباط بین رنگ‌های استفاده‌شده در لوگو و پیج برندها بر اساس نوع فعالیت برند و همچنین نیاز مشتریان تعیین می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال شرکت مک‌دونالد از تم قرمزرنگ در طراحی لوگو و نمای شعبه‌های خود استفاده می‌کند. طبق مطالعات انجام‌شده مشخص شد که رنگ قرمز هیجان را در مخاطبان زنده می‌کند.

برای اینکه روی دیدگاه مخاطب پیج خود اثر بگذارید، در طراحی پست‌های اینستاگرامی خود از رنگ‌هایی استفاده کنید که با حوزه کاری و پیامی که قصد انتقال دادن آن به مخاطب را دارید، همخوانی داشته باشد.

روانشناسی پرکاربردترین رنگ‌ها در کسب‌وکارها را به‌صورت زیر است:

 • رنگ آبی: ایجاد احساس امنیت و اعتماد
 • رنگ نارنجی: به‌منظور ترغیب کردن مشتریان برای ثبت‌نام، خریدوفروش، اشتراک خبرنامه و به‌طورکلی اقدامات Call To Action.
 • رنگ سفید: ایجاد تضاد و تأکید بر روی اطلاعات مهم
 • رنگ سبز: ایجاد حس سلامتی، شادابی و ثروتمندی در مخاطب
 • رنگ مشکی: ایجاد حس قدرت. مناسب برای بازاریابی محصولات لوکس
 • رنگ بنفش: ایجاد احساس خونسردی و آرامش در مخاطب

2- تطبیق‌پذیری و توجه به نیاز کاربران

روند کسب‌وکار، سلیقه و نیاز مشتریان روزبه‌روز در حال تغییر است. تکنولوژی باعث تغییر سبک زندگی افراد می‌شود. اگر هم‌زمان با تغییر الگوریتم‌ها، استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام خود را تغییر ندهید، به‌احتمال‌زیاد دیر یا زود عرصه رقابت با سایر کسب‌وکارهای مشابه را ترک خواهید کرد.

اصلی‌ترین مزیت استفاده از اینستاگرام برای فروش، دسترسی به طیف گسترده‌ای از کاربران هدف برای فروش محصولاتتان است. برای اینکه بتوانید نظر مخاطبان را به خرید محصول خود جلب کنید، می‌بایست سلیقه و نیاز کاربران را به‌خوبی شناسایی کرده و سعی در طراحی پیج اینستاگرام خود با توجه به نیاز روز آن‌ها داشته باشید.

انتخاب بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام

با توجه به مواردی که تا به اینجا به آن اشاره کردیم، شاید شما نیز به فکر ساخت پست اینستاگرامی افتاده باشید که تمامی نگاه‌ها را به خود جلب کند؛ همچنین ممکن است در حال حاضر سرمایه زیادی برای استخدام افراد متخصص در حوزه طراحی پست نداشته باشید.

طراحی پست‌های اینستاگرامی به‌وسیله نرم‌افزارهای مخصوص و با صرف کمی زمان برای یادگیری آن‌ها به‌راحتی قابل انجام است. در حال حاضر نرم‌افزارهای بسیار زیادی برای طراحی پست اینستاگرام وجود دارند؛ اما شاید برای شما نیز این سؤال پیش‌آمده باشد که بهترین نرم‌افزار برای طراحی پست‌های اینستاگرامی کدام است؟

با پاسخ دادن به پرسش‌های زیر به‌راحتی قادر به انتخاب کردن نرم‌افزار موردنیاز خود از میان انواع نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام خواهید بود.

 • آیا کار با این نرم‌افزار برای افراد آماتور آسان است؟
 • آیا این نرم‌افزار برای اینستاگرام مارکتینگ بهینه‌شده است؟
 • آیا این نرم‌افزار عملکردی روان بر روی سیستم‌عامل من دارد؟
 • آیا ابزارهای طراحی این نرم‌افزار برای طراحی پست حرفه‌ای هستند؟

برخی از نرم‌افزارها برای طراحی پست اینستاگرام بیش‌ازحد حرفه‌ای هستند. گاهی اوقات تنها نیاز کاربر طراحی آسان یک عکس طبق قالب مشخص است. درنهایت این شما هستید که قصد طراحی پست اینستاگرام خود را به عهده گرفته‌اید؛ بنابراین امکانات نرم‌افزار انتخابی شما می‌بایست دقیقاً مطابق با نیاز شما باشد.

بخوانید: تیک آبی اینستاگرام

بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام

حال که به‌طورکلی با نکات مهم در راستای طراحی پست اینستاگرام آشنا شدید، وقت آن رسیده است که با بهترین ابزارها و نرم‌افزارهای اینستاگرام برای ساخت و مدیریت یک پروفایل حرفه‌ای آشنا شوید.

ازآنجایی‌که در این مقاله تعداد نرم‌افزارهای زیادی معرفی می‌شود، برای سهولت شما کاربر عزیز، ابزارها و نرم‌افزارها را به دسته‌بندی‌های مشخص بر اساس سیستم‌عامل اجرایی و نوع کارکرد تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام دسکتاپ، IOS و اندروید

1- Adobe Spark Post

اگر کوچک‌ترین آشنایی با دنیای نرم‌افزارهای کامپیوتری داشته باشید، بدون شک نام شرکت معروف Adobe به گوشتان خورده است.

این شرکت به‌واسطه تولید نرم‌افزارهای ویرایش عکس و فیلم مانند فتوشاپ، پریمیر و ایلاستریتور به شهرت رسیده است.

نرم‌افزار Spark Post یکی از شاهکارهای شرکت Adobe به شمار می‌رود. این نرم‌افزار برای افرادی که با دانش گرافیکی آشنایی چندانی نداشته و کار کردن با ابزارهای کامپیوتری مانند فتوشاپ برایشان دشوار است، بهترین گزینه است.

با استفاده از نرم‌افزار Spark Post قادر به ساخت پست اینستاگرام به‌صورت متحرک با فونت‌ها و قالب‌های متنوع خواهید بود.

این نرم‌افزار کتابخانه‌ای با بیش از 34 هزار قالب مختلف گرافیکی دارد که با استفاده از این قالب‌ها به‌راحتی قادر به طراحی پست و استوری خواهید بود؛ البته برای دسترسی کامل به‌تمامی امکانات برنامه و قالب‌ها نیاز به خرید اشتراک ویژه دارید.

از مزایای Adobe Spark می‌توان به امکانات وسیع نرم‌افزار در طراحی صفحات و ویدئوها، داشتن قابلیت تغییر اندازه عکس (Resize) با ابعاد شبکه‌های اجتماعی مختلف و کاربری آسان اشاره کرد. عمده معایب این نرم‌افزار نیز عبارت‌اند از امکان جستجوی دشوار و اضافه شدن لوگوی ادوبی به پایین عکس (در نسخه مجانی).

2- Canva

اپلیکیشن Canva ابزاری خارق‌العاده برای پیدا کردن قالب‌های رایگان و متنوع به همراه قابلیت شخصی‌سازی است.

یکی از بهترین ویژگی‌های این نرم‌افزار دسترسی رایگان به بسیاری از قالب‌های استوری، ویدئویی، پست و … است.

همانند Adobe Spark تمامی قالب‌های نرم‌افزار Canva به‌صورت رایگان قابل‌دسترس نیستند؛ اما این نرم‌افزار تعداد قابل‌توجهی قالب را به‌صورت رایگان در اختیارتان خواهد گذاشت.

پس از استفاده از گزینه جستجو و انتخاب قالب موردنظر به‌راحتی قادر به‌اضافه کردن آیکون‌ها، طرح‌ها و متن‌های خود به قالب انتخاب‌شده خواهید بود. طرح پولی نرم‌افزار Canva یک دلار به ازای هر قالب پولی و یا 12.95 دلار برای تمامی قالب‌ها در ماه است.

3- SnapSeed

علاوه بر شرکت ادوبی، شرکت گوگل نیز دست به تولید ابزارهای کاربردی گرافیکی برای تمامی سیستم‌ها کرده است. اپلیکیشن Snapseed این شرکت قادر به ویرایش تمامی جزئیات عکس‌ها نظیر کنتراست، افکت‌های ویژه، رنگ، نور و… است.

با استفاده از SnapSeed قادر به حذف تمامی عناصر مزاحم عکس‌های خود خواهید بود. این نرم‌افزار قادر به ذخیره گروهی از فیلترها به‌صورت الگو است. از دیگر قابلیت‌های جذاب Google Snapseed، رایگان بودن آن است. برای استفاده از قابلیت‌های ویژه این نرم‌افزار نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

این نرم‌افزار با جزئیات باورنکردنی عکس‌های شما را ویرایش خواهد کرد. خبر خوب برای عکاسان این است که در نرم‌افزار SnapSeed فرمت ورودی RAW به‌صورت کامل پشتیبانی می‌شود.

4- Promo Republic

Promo Republic برای تمامی سیستم‌عامل‌ها ارائه‌شده است. با استفاده از نرم‌افزار Promo Republic قادر به ادغام تصاویر مختلف با محتوای موردنظر خود و ساخت قالب‌های سفارشی اینستاگرام خواهید بود. یکی از مزیت‌های اصلی این نرم‌افزار، رایگان بودن آن است.

نرم‌افزار Promo Republic بیش از 100 هزار قالب آماده دارد. بسیاری از مدیران کسب‌وکارهای اینترنتی برای افزایش فروش در اینستاگرام از قالب‌های مناسبتی استفاده می‌کنند. تبریک رویدادهای خاص به‌وسیله قالب‌های گرافیکی جذاب منجر به جلب نظر مشتریان شما خواهد شد.

بهترین‌ نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام IOS

1- Afterlight

Aterlight به‌طور اختصاصی برای کاربران سیستم‌عامل محبوب ios طراحی‌شده است. کاربران در این نرم‌افزار نیز همانند سایر اپلیکیشن‌های مطرح طراحی پست، به مجموعه‌ای از قالب‌ها و فیلترها دسترسی دارند. دسترسی رایگان به فیلترهای این نرم‌افزار به مدت یک هفته امکان‌پذیر است. پس از گذشت این زمان، برای استفاده از قابلیت‌های کلیدی نرم‌افزار نیاز به خرید اشتراک ویژه نمایید.

برای ساخت قالب‌های شخصی‌سازی‌شده در این نرم‌افزار، ابتدا قالب پایه خود را انتخاب کنید و با استفاده از تغییرات و ادغام عکس‌ها و آیکون‌های شخصی، قالب شخصی خود را تهیه کنید.

2- A Design Kit

با استفاده از نرم‌افزار A Design Kit قادر به شخصی‌سازی تصاویر خود خواهید بود. این نرم‌افزار دارای انواع و اقسام فونت‌های مدرن، طرح‌های مختلف و تصاویر پس‌زمینه برای طراحی پست اینستاگرامی شما است.

یکی از معروف‌ترین ابزارهای این نرم‌افزار قلم‌موهای جذاب متالیک رنگ است. اکثر قابلیت‌های نرم‌افزار A Design Kit به‌صورت رایگان قابل‌دسترس است.

با بیش از 200 طرح و گزینه طراحی، بدون صرف کوچک‌ترین هزینه قادر به طراحی پست‌های اینستاگرامی هستید.

کاربرانی که قصد تولید محتوای تصویری متنی و یا محتوای حاوی کپی‌رایت را در اینستاگرام خود دارند؛ با استفاده از A Deisgn Kit می‌توانند از کپی شدن پست‌های خود توسط سایر اشخاص جلوگیری کنند.

3- Priime

یکی از بهترین نرم‌افزارهای ادیت و ویرایش عکس Priime نام دارد.

این نرم‌افزار توسط بهترین عکاسان دنیا طراحی‌شده است. نرم‌افزار Priime دارای بیش از 100 سبک عکاسی است. با استفاده از این نرم‌افزار قادر به ویرایش هم‌زمان عکس‌ها خواهید بود. ازجمله اصلی‌ترین مزیت‌های نرم‌افزار پرایم می‌توان به پشتیبانی فرمت عکس خام RAW اشاره کرد.

نرم‌افزار Priime بدون افت کیفیت قادر به گرفتن خروجی عکس‌های ویرایش ‌شده است. با استفاده از هوش مصنوعی این نرم‌افزار بدون داشتن دانش عکاسی و ویرایش عکس، قادر به تبدیل کردن عکس‌های معمولی به عکس‌های حرفه‌ای خواهید بود. برای دسترسی به امکانات کامل این نرم‌افزار می‌بایست اشتراک 2.99 دلاری آن را خریداری کنید.

بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام IOS و اندروید

1- Pic Monkey

نرم‌افزار Pic Monkey با فونت‌ها و استیکرهای سفارشی خود به یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام تبدیل‌شده است.

با استفاده از Pic Monkey قادر به افزودن افکت‌های خاص در نقاط مشخصی از تصویر خواهید بود. Pic Monkey فیلترهای تصویر دلخواهتان را لایه گذاری می‌کند و با استفاده از قابلیت تنظیم شفافیت قادر به ایجاد تغییرات بر روی چندین فیلتر به‌صورت هم‌زمان است.

علاوه بر قابلیت طراحی پست اینستاگرام، Pic Monkey قادر به روتوش عکس و برطرف کردن ایرادهای اساسی تصاویر پرتره نیز است.

2- VSCO

VSCO یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای ساخت و طراحی پست‌های اینستاگرام است.

دریاچه‌ای از فیلترها را می‌توانید در این نرم‌افزار پیدا کنید. افکت‌های نرم‌افزار VSCO به‌راحتی قادر به تبدیل عکس‌های معمولی به عکس‌های حرفه‌ای و مناسب فضای اینستاگرام است. کاربری VSCO بسیار آسان است؛ حتی کسانی که دانش ویرایش تصویر و کار با نرم‌افزار بالایی نیز نداشته باشند به‌راحتی قادر به استفاده از امکانات این نرم‌افزار خواهند بود.

نرم‌افزار VSCO نیز همانند سایر اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر به‌صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد؛ اما برای استفاده از تمام قابلیت‌های آن می‌بایست 19.99 دلار در سال پرداخت کنید.

VSCO در حالت معمول دسترسی به 10 فیلتر پایه خود را در اختیار کاربران قرار داده است. این نرم‌افزار به‌قدری شهرت دارد که تابه‌حال نزدیک به 200 میلیون عکس به‌وسیله VSCO ویرایش و هشتگ گذاری شده‌اند.

3- Light Room Photo Editor

لایت روم یکی از شناخته‌شده‌ترین نرم‌افزارهای شرکت Adobe و یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام است. لایت روم تمام استانداردهای لازم برای طراحی پست حرفه‌ای را در خود جای‌داده است.

از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار Light Room می‌توان به قابلیت ویرایش تخصصی عکس‌های خام و تغییر توناژ رنگی، سایه‌ها و نوردهی مناسب به عکس‌ها است.

شاید بزرگ‌ترین ایرادی که بتوان به نرم‌افزار Light Room شرکت آدوبی گرفت، عدم امکان قرار دادن نوشته بر روی عکس در این نرم‌افزار است.

برخلاف سایر اپلیکیشن‌های مناسب برای ویرایش و طراحی پست اینستاگرام، Light Room امکانات پیشرفته چندانی را به‌صورت رایگان به کاربران خود ارائه نمی‌دهد.

اگر از کاربران سیستم‌عامل اندروید باشید؛ به‌راحتی قادر به دانلود نسخه مود شده این نرم‌افزار در بسیاری از سایت‌های ایرانی هستید. با استفاده از این نسخه تمامی قابلیت‌های پیشرفته نرم‌افزار LightRoom برایتان فعال خواهد شد.

4- Color Story

نرم‌افزار Color Story ابزاری مناسب برای ویرایش، روتوش چهره، ساخت پست اینستاگرام و افکت گذاری عکس‌ها است. در نسخه رایگان این نرم‌افزار به 20 ابزار ویرایش، فیلتر و افکت‌های مخصوص دسترسی خواهید داشت. برای دسترسی به‌تمامی قابلیت‌های این نرم‌افزار ملزم به پرداخت 24.99 دلار خواهید بود.

با استفاده از نرم‌افزار Cold Story علاوه بر افکت‌های آماده قادر به طراحی افکت‌های شخصی نیز خواهید بود.

اکثر اینفلوئنسرها از افکت‌های نرم‌افزار Color Story برای تهیه استوری و پست‌های اینستاگرام خود استفاده می‌کنند.

5- ابزار Boomerang اینستاگرام

بومرنگ نامی آشنا برای کاربران اینستاگرام است. این ابزار درون برنامه‌ای قادر به تولید انواع گیف‌ها و ویدیوهای کوتاه چندثانیه‌ای است. این ابزار به‌طور پیش نصب در اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارد.

این نرم‌افزار با گرفتن چندین عکس پشت سرهم و وصل کردن آن‌ها به یکدیگر ویدئوهای کوتاه می‌سازد. یکی از روش‌های تولید محتوا در اینستاگرام، به اشتراک‌گذاری فعالیت‌های هیجان‌انگیز روزمره با کاربران است. به‌وسیله ابزار بومرنگ قادر به تولید این دسته از محتواها خواهید بود.

6- ابزار Layout اینستاگرام

یکی از جدیدترین ابزارهای اینستاگرام Layout نام دارد. با استفاده از این ابزار قادر به ساخت انواع کلاژهای جذاب خواهید بود. این قابلیت به درد اشخاصی می‌خورد که می‌خواند چندین عکس را به‌صورت هم‌زمان در یک عکس به اشتراک بگذارند.

ابزار Layout قادر به تصویربرداری زنده و ترکیب عکس‌های زنده با عکس‌های گالری گوشی شما خواهد بود؛ همچنین کاربران به‌راحتی و در هرلحظه قادر به تغییر اندازه قاب‌های عکس Layout خواهند بود.

7- ابزار Repost اینستاگرام

ابزار Repost امکاناتی مناسب برای انواع برندهای اینستاگرامی تدارک دیده است تا به‌وسیله آن بتوانند پست‌های مشتریان از اجناس خود را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. این قابلیت به افزایش اعتبار برندها کمک شایانی می‌کند. ابزار Repost نیز همانند بومرنگ و Layout در داخل نرم‌افزار اینستاگرام موجود است و برای استفاده از آن نیاز به دانلود نرم‌افزار خاص نخواهید داشت.

8- Life Lapse

نرم‌افزار Life Lapse ابزاری کاربردی برای تولید ویدئوهای آهسته (Slow Motion) از عکس‌های موردنظر شما است. قابلیت تولید فیلم‌های آهسته برای نمایش سریالی محصولات یک برند به کار می‌رود.

از دیگر قابلیت‌های نرم‌افزار Life Lapse امکان قرار دادن موسیقی دلخواه بر روی ویدئو آهسته تولیدی است. برای استفاده از تمامی امکانات این نرم‌افزار می‌بایست از طریق پرداخت درون برنامه‌ای اشتراک ویژه نرم‌افزار را خریداری کنید.

9- Go Pro

نرم‌افزار Go Pro یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام به شمار می‌رود. با استفاده از این نرم‌افزار به‌راحتی قادر به ویرایش عکس‌ها و ویدئوهای خود خواهید بود. این نرم‌افزار پس از انجام فرایند ویرایش، پیش‌نمایشی از ویدئو یا تصویر ساخته‌شده به شما نشان خواهد داد تا در صورت نیاز بتوانید اقدام به ویرایش نتیجه حاصل‌شده نمایید.

بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام دسکتاپ

1- Adobe Photoshop

فتوشاپ بدون شک معروف‌ترین نرم‌افزار شرکت ادوبی و قدرتمندترین نرم‌افزار ویرایش عکس در جهان است. این نرم‌افزار قادر به ساخت پست اینستاگرام و طراحی کامل تمامی اجزای استوری‌ها و قالب‌های اینستاگرامی است.

اگر طراحی استوری های اینستاگرام نیز برایتان اهمیت دارد، می توانید از ترفندهایی مثل گذاشتن چند عکس در استوری اینستاگرام با چند حرکت ساده در نظرسنجی ها و استوری های تعاملی استفاده کنید.

برای استفاده از امکانات این نرم‌افزار می‌بایست آموزش‌های لازم و مرتبط با طراحی پست به‌وسیله فتوشاپ را مشاهده نمایید.

فتوشاپ به‌قدری کامل است که به‌جرئت می‌توان گفت هیچ نوع ویرایش و طراحی گرافیکی وجود ندارد که به‌وسیله این نرم‌افزار قابل انجام نباشد.

2- Adobe Illustrator

ایلاستریتور یکی دیگر از نرم‌افزارهای معروف شرکت ادوبی برای ویرایش و ساخت تصاویر گرافیکی است. به‌وسیله ایلاستریتور قادر به ساخت لوگو، قالب پست و استوری، بنرهای تبلیغاتی و … خواهید بود. به‌طورکلی برای کار با نرم‌افزارهای کامپیوتری به دلیل حجم بالا و نوع کارکردی که این نرم‌افزارها دارند، می‌بایست آموزش‌های لازم را فرابگیرید.

3- Adobe After effects

After Effects یکی از پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای میکس و مونتاژ فیلم در جهان است. با استفاده از این نرم‌افزار قادر به اعمال افکت‌های بی‌نظیر بر روی عکس‌ها و ویدئوهای خود خواهید بود. علاوه بر افکت گذاری بر روی فیلم‌ها، افترافکت قابلیت ساخت موشن گرافیک و تیزرهای تبلیغاتی را نیز دارد.

در صورت استفاده از نرم‌افزار Adobe After Effects در پست‌ها و استوری‌های خود شاهد افزایش چشمگیر تعامل مخاطبان با پیجتان خواهید بود.

4- Adobe Premiere

ادوبیپریمیر نیز یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام است. این نرم‌افزار کتابخانه‌ای مملو از افکت‌ها و پلاگین‌های ویژه دارد که به‌وسیله آن قادر به طراحی حرفه‌ای ویدئوها و پست‌های اینستاگرامی خود خواهید بود.

Adobe Premiere مجهز به آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا درزمینهٔ با ویرایش فیلم است.

بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام و ویرایش ویدئو

1- inshot

اینشات بدون شک معروف‌ترین نرم‌افزار کاربردی برای ساخت پست اینستاگرام است. این نرم‌افزار برای سیستم‌عامل‌های ios و اندروید منتشرشده است. InShot مجموعه کاملی از ابزارهای برای ویرایش و ساخت کلیپ‌های اینستاگرامی حرفه‌ای در اختیار کاربران قرار داده است.

با استفاده از نرم‌افزار inshot قادر به تغییر سرعت ویدئو، حذف صدا یا جایگزین کردن فایل صوتی ویدیو، قرار دادن افکت‌های ویژه بر روی عکس و ویدئو و … خواهید بود؛ همچنین این نرم‌افزار قادر به خروجی ویدئو باکیفیت‌ 720p است.

InShot به‌راحتی تمامی قابلیت‌هایی که برای ساخت پست اینستاگرام موردنیاز کاربران است را در خود جای‌داده است. کاربری این نرم‌افزار بسیار آسان است؛ همچنین با استفاده از این نرم‌افزار و تنها با یک اشاره قادر به تغییر اندازه ویدئو خود به اندازه‌های استاندارد اینستاگرام خواهید بود.

2- Viva Video

نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام به دودسته نرم‌افزارهای با کاربری عمومی و نرم‌افزارهای تخصصی تقسیم می‌شوند. یکی از نرم‌افزارهای تخصصی طراحی پست اینستاگرام Viva Video نام دارد. این نرم‌افزار رابط کاربری پیچیده‌ای داشته و کار کردن با آن نیازمند آموزش‌ است.

نرم‌افزار Viva Video برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و ios ساخته‌شده است. یکی از معایب این نرم‌افزار عدم امکان گرفتن خروجی باکیفیت‌های بالای 480p است. اگر علاقه‌مند به نرم‌افزارهای حرفه‌ای و پیچیده برای ویرایش فیلم هستید؛ Viva Video گزینه‌ای مناسب برای شما خواهد بود.

3- Kine Master

یکی از بهترین نرم‌افزارها برای ساخت پست اینستاگرام و تولید محتوای ویدئویی و تصویری، اپلیکیشن Kein Master است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید پس از ویرایش ویدئویی دلخواه خود، چاشنی موسیقی را نیز به خروجی کار اضافه کنید. از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار توانایی ساخت فتوکلیپ است.

نرم‌افزار Kein Master توانایی حذف پرده تک‌رنگ پشت سوژه و قرار دادن پس‌زمینه دلخواه شما را خواهد داشت. این نرم‌افزار قدرتمند برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و ios در دسترس است.

4- HyperLapse

یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام به‌صورت تایم لپس، نرم‌افزار HyperLapse است.

به‌وسیله نرم‌افزار HyperLapse شرکت مایکروسافت که برای سیستم‌عامل‌های ios و اندروید منتشرشده است، قادر به تولید ویدئوهای تایم لپس بدون نیاز به خرید تجهیزات گران‌قیمتی همانند سه‌پایه خواهید بود.

هایپرلپس تمامی امکاناتی که برای ساخت ویدیوهای تبلیغاتی محصولاتی نظیر کرم‌های پوستی، دستگاه‌های ورزشی و … لازم دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. باقابلیت تایم لپس قادر به نشان دادن تغییرات حاصل از استفاده یک محصول خاص خواهید بود.

5- ClipoMatic

بسیاری از کاربران اینستاگرام ویدئوهای اینستاگرامی را به‌صورت بی‌صدا مشاهده می‌کنند. افزودن زیرنویس به ویدئوهای خود باعث افزایش تعامل پیج شما با کاربران می‌شود. با استفاده از نرم‌افزار ClipoMatic قادر به افزودن زیرنویس‌های فارسی به ویدئوهای اینستاگرامی خواهید بود.

نرم‌افزار ClipoMatic تنها برای سیستم‌عامل ios تولیدشده است. برای استفاده از این نرم‌افزار ملزم به پرداخت هزینه 4.99 دلار به‌صورت ماهیانه خواهید بود.

بهترین نرم‌افزارهای مدیریت و آنالیز پیج اینستاگرام

1- Hootsuite

مدیریت پیج اینستاگرام برای بسیاری از اشخاص به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل‌شده است. ممکن است شما نیز تابه‌حال دچار فراموشی در گذاشتن پست در زمان‌بندی مناسب شده باشید؛ به همین علت نرم‌افزارهایی در جهت مدیریت پیج اینستاگرام به وجود آمده‌اند.

ازجمله این نرم‌افزارها می‌توان به Hootsuite اشاره کرد. این نرم‌افزار حرفه‌ای به شما در پست کردن محتوای از پیش آماده‌شده طبق زمان‌بندی مشخص کمک می‌کند.

با استفاده از Hootsuite قادر به مدیریت هم‌زمان 3 پیج به‌صورت رایگان خواهید بود؛ در صورت نیاز به‌اضافه کردن صفحات بیشتر نیازمند خرید اشتراک ویژه نرم‌افزار خواهید بود.

2- Sendible

نرم‌افزار Sendible ابزاری مناسب برای زمان‌بندی و ارسال پست‌های شما طبق برنامه مشخص است. از دیگر قابلیت نرم‌افزار Sendible می‌توان به قابلیت ارائه گزارش‌های تحلیلی و بررسی دقیق آمار پیج اینستاگرام نیز اشاره کرد.Sendible امکاناتی مناسب برای مدیریت پیج‌های با تعداد بازدیدکنندگان بالا به کاربران خود ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios منتشرشده است.

3- Social Rank

برای موفقیت در کسب‌وکارهای اینترنتی به‌خصوص کسب‌وکار اینستاگرامی، تنها داشتن تعداد مخاطبان بالا کافی نیست. مهم‌ترین عامل در فروش محصولات شما در شبکه‌های مجازی، میزان تعامل مخاطبان با پیج شما است. نرم‌افزار Social Rank به‌منظور آنالیز میزان تعامل کاربران با پیج شما ساخته‌شده است.

با استفاده از این نرم‌افزار قادر به شناخت مخاطبان پیج خود خواهید بود. نرم‌افزار Social Rank قادر به هدف‌گذاری پست‌ برای انواع مخاطبان پیج است.

4- Rocket Social

با استفاده از نرم‌افزار Rocket Social قادر به آنالیز محبوبیت پست‌های اینستاگرامی خواهید بود. یکی از عواملی که پس از ساخت پست اینستاگرام اهمیت ویژه‌ای دارد؛ توجه به بازخوردهای حاصل‌شده از آن پست است. نرم‌افزار Rocket Social نوعی ابزار اتوماسیون است که به‌وسیله یک سری اقدامات باعث افزایش توجه کاربران به پست‌های شما خواهد شد.

5- نرم‌افزارهای آنفالویاب Follow Meter و Follow Cop

نرم‌افزارهای آنفالویاب تأثیر مهمی در جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با تعامل کاربران در پیج خواهند داشت. با استفاده از نرم‌افزارهای Follow Meter و Follow Cop اطلاعاتی نظیر فالوورهای جدید، افرادی که شما را آنفالوکرده‌اند، افرادی که شما آن‌ها را فالو می‌کنید ولی آن‌ها شما را فالو نمی‌کنند و … به دست خواهید آورد.

برخی از ویژگی‌های این دو نرم‌افزار با پرداخت اشتراک ویژه آزاد خواهد شد. نرم‌افزارهای آنفالویاب به اطلاعات ورود اکانت شما به‌صورت مستقیم دسترسی ندارند و تنها به‌وسیله api رسمی اینستاگرام اطلاعات موردنیاز را دریافت می‌کنند.

6- Icons Square

نرم‌افزار Icons Square ابزاری مناسب برای تحلیل داده‌های مرتبط به پیج شما است. این نرم‌افزار پس از متصل شدن به اکانت اینستاگرام شما اطلاعاتی ارزشمند نظیر محبوب‌ترین پست‌های شما، بهترین زمان برای گذاشتن پست، بهترین هشتگ‌ها و … را در اختیارتان قرار می‌دهد.

مدیران پیج اینستاگرام با استفاده از نرم‌افزار Icons Square قادر به برنامه‌ریزی و اعمال تغییرات در نحوه پست گذاری خود خواهند بود.

7- Panomaric Insight

نرم‌افزار Panomaric Insight نیز همانند سایر ابزارهای معرفی‌شده در این مقاله، برای تهیه گزارش‌های کاربردی از پیج‌های اینستاگرام ساخته‌شده است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار، ارائه گزارش‌ها به‌صورت فایل Pdf است. برای استفاده از تمامی امکانات این نرم‌افزار می‌بایست با هزینه 8 دلار نسخه تجاری Panomaric insight را تهیه کنید.

8- Commang Instagram Analytics

یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت و آنالیز پیج اینستاگرام، نرم‌افزار Commang Instagram Analytics است.

با استفاده از این نرم‌افزار بازخوردی از بهترین زمان‌ها برای پست گذاشتن و همچنین آمار بازدید کاربران از پست‌های شما در روزهای مختلف دریافت خواهید کرد.

از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار، معرفی بهترین هشتگ‌ها برای افزایش بازدید پست‌های شما است. نرم‌افزار Commang Instagram Analytics تنها برای سیستم‌عامل ios در دسترس است. استفاده از قابلیت‌های پایه‌ای این نرم‌افزار رایگان است؛ اما برای دسترسی به تمام قابلیت‌ها می‌بایست 9.99 دلار در ماه پرداخت کنید.

آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs

جمع‌بندی

ساخت پست اینستاگرام جذاب از مهم‌ترین عوامل جذب مخاطب در این نرم‌افزار است. با استفاده از بهترین نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام قادر به طراحی و سفارشی‌سازی پست‌ها و استوری‌های خود خواهید بود. در این مقاله به‌طور مفصل با انواع نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام آشنا شده و عوامل مؤثر در انتخاب نرم‌افزار متناسب با نیاز شما را بررسی کردیم.

آموزش بیزینس اکانت اینستاگرام

پرسش‌های متداول

بهترین نرم‌افزار برای طراحی پست‌های اینستاگرامی کدام است؟

عوامل بسیار زیادی در انتخاب بهترین نرم‌افزار طراحی پست وجود دارد. ازجمله این عوامل می‌توان به میزان آشنایی شخص با فضای اپلیکیشن‌ها، نیاز و ترجیح وی، امکان اجرا بر روی سیستم‌عامل و … اشاره کرد.

آیا نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام رایگان هستند؟

اکثر قابلیت‌های نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام به‌صورت رایگان قابل‌دسترس است اما برای دسترسی کامل به‌تمامی امکانات این نرم‌افزارها معمولاً نیاز به خرید اشتراک ویژه خواهید داشت.

مهم‌ترین اصول برای ساخت پست اینستاگرام کدم‌اند؟

برای ساخت پست‌های اینستاگرامی می‌بایست از قالب‌ها و رنگ‌های متناسب با پیام برند خود استفاده کنید. از دیگر اصول کاربردی در ساخت پست می‌توان به توانایی آنالیز رقبا و تطابق با توجه با نیاز کاربران اشاره کرد.

آیا کار با نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام نیازمند آموزش است؟

هرکدام از نرم‌افزارهای طراحی پست اینستاگرام رابط کاربری متفاوتی دارند. استفاده از اکثر نرم‌افزارهای اندروید و ios باکمی صرف زمان به‌راحتی امکان‌پذیر است؛ درحالی‌که برای کار با نرم‌افزارهای حرفه‌ای نظیر فتوشاپ و ایلاستریتور نیازمند دیدن آموزش‌های مرتبط خواهید بود.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کریم ید
  دی 20, 1400 1:53 ب.ظ

  Pics Art از خفن ترین اپ های ادیت و ساخت پست هستش کاش میوردین اسمشو و اصلا یک اموزش راجع به نحوه کار با Pics Art میذاشتین

  پاسخ
 • سلام و سپاس بابت مقاله خوب و جامع
  نرم افزارهای متنوع و خوبی رو معرفی کرده بودید که به نظرم از نقطه قوت های این مطلب بود و به همین علت به نویسنده آفرین می گم. خود من تنها از اسنپ اسپید استفاده می کردم و نمی دونستم که اینقدر دستمون برای پیدا کردن نرم افزار کاربردی برای عکس بازه. یک خسته نباشید جانانه خدمت نویسنده محترم

  پاسخ
  • سلام
   ممنون از بازخورد خیلی خوبتون
   امیدواریم بتونیم در تمامی محتواها نهایت تلاشمون رو بکنیم که از محتوا لذت ببرین

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست