همه چیز به تعامل با مخاطب برمیگردد. اگر یک صفحه ای دارید که دارای درخواست همکاری در فروش است و در جستجوی گوگل رتبه ی خوبی دارد، باید گفت که این صفحه باید تعامل بسیار بالایی با مخاطب داشته باشد. البته برای همکاری در فروش باید به صورت حرفه ای تبلیغ نویسی انجام دهید.

برای این کار شما نیاز به یک سایت دارای نماد اطمینان و شناخته شده دارید، که این کار به وسیله ی ایجاد محتوا و داشتن لینک های با کیفیت درست میشود. البته فراموش نکنید که محتوا و تبلیغ نویسی شما باید با مخاطب ارتباط برقرار کند وگرنه فایده ای نخواهد داشت.

اگر شما در حال ساخت سایت های مورد با کیفیت هستید، بیش از یک راه برای درآمد از طریق همکاری در فروش دارید. شما ابتدا به وسیله ی تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان مستقیم خود سود میبرید، و سپس به لطف استراتژی لینک های متقابل و همچنین ترافیک مستقیم از طریق جستجوی کاربران، درآمد خود را در طول زمان ادامه دار میکنید.

کمترین نرخ تعامل مخاطبان با سایت همکاری در فروش مربوط به بنر است. من نمیگویم که شما هیچ پولی از این طریق در نمی آورید اما مطمئناً موثرترین راه برای سودآوری در ارتباط با مخاطبان شما نیست. این تبلیغات به طور مستقیم نمیتوانند بر رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار باشند.

پس بیایید به 5 تاکتیک که باعث میشه که شما درآمد فوری و بلند مدت از طریق همکاری در فروش داشته باشید بپردازیم:

1- رضایت مندی افراد

رضایت و تاییدیه های شخصی قوی ترین راه برای انجام پیشنهاد همکاری است. با فرض اینکه مخاطب به نظر شما اهمیت میدهد، در حقیقت تاییدیه ها و رضایت مندی های موثر آن هایی هستند که بر اساس زندگی بقیه افراد هست باشد. موقعی که افرادی که شبیه به مخاطبان شما هستند از محصولی رضایت داشته باشند میزان تاثیرمندی اون رضایت بسیار زیاد می شود.

البته این موضوع مانند دو لبه ی یک شمشیر است. اگر محصول شما ضعیف باشد، اعتبار شما هم از دست میرود.

باید محصولاتتان را طوری طراحی کنید که به مخاطبان هدف خودتان کمک کنید و موقعی که آنها درباره ی این تجربه لذت بخش صحبت کنند شما میتوانید یک نوشته و تبلیغ فوق العاده داشته باشید.

2- نظرات و بررسی ها

تایید کردن نظرات منفی و پذیرفتن آنها یک راه بسیار خوب است. البته یادتان باشد در سیستم همکاری در فروش این کار هوشمندانه ترین راهکار نیست.

شما از طریق توضیح اینکه هیچ محصول و یا خدماتی بدون نقص نیستند میتوانید اعتبار خود را افزایش دهید.

در ادامه شما توضیح میدهید که چگونه این نواقص نمیتوانند بر روی تجربه ی کاربری تاثیر بگذارد.

3- آموزش در همکاری در فروش

نقش آموزش در فروش

در سال های قبلی بهترین راه برای اینکه محتوای ما فوق العاده باشد، این بود که ما یک کتاب آموزشی بدهیم و در اون کتاب یکسری لینک سازی انجام دهیم.

این استراتژی همچنان جواب میدهد. البته الان باید محتوای ما واقعا قوی تر باشد. همچنین شرکت وابسته و همکاری باید کمی ظریف و دقیق تر کار کنند.

یکی دیگر از راهکارهای طولانی مدت، فرستادن ایمیل های آموزشی کوتاه است، که شما در کنار ارسال آنها یک یا چند پیشنهاد تبلیغاتی هم به مخاطب خود می دهید.

این روزها تهیه ی ویدئو برای توضیح قابلیت ها و یا طرز استفاده از یک محصول یا خدمات بسیار به فروش آن کمک میکند.

یادتان باشد، آموزش و فروش بسیار به هم نزدیک اند. بنابراین تولید محتوایی که بتواند به راحتی مخاطب را به خرید ترغیب کند یک هنر است!

4- پاداش

یک راهکار عالی، استفاده از پاداش و یا تخفیف ویژه برای همکاران است. اگر شما به افراد مختلف پیشنهاد دهید که اگر از لینک شما خرید کنند یک سودی هم آنها ببرند باعث میشه که میزان مخاطبان شما، رشد برندینگ و هم چنین اعتماد سازی برند افزایش پیدا خواهد کرد. میتوانید از ایده هایی دیگری نیز استفاده کنید.

5- نگارش استاندارد مقالات

آیا شما میتوانید مقالاتی بنویسید که در کنار آن پیشنهاد هایی هم به مخاطب خود بدهید؟ در واقع شما میتوانید مقالاتی بنوبسید که خود آن ها فروش ایجاد کنند؟

به هیچ عنوان کار ساده ای نخواهید داشت. حال در زیر به شما ترفندهایی برای داشتن مقالات بهتر خواهیم گفت:

  • عنوان های جذاب و دارای کلمات و مفاهیم کلیدی شما
  • لینک های مرتبط و جذاب در مقاله خود بگذارید
  • سعی در ایجاد نظرات مثبت و پذیرش انتقاد داشته باشید
  • ایجاد ارزش مستقل و خاص که ترجییحا مخصوص به خودتان باشد
  • تایید یک محصول به همراه لینک خرید همکاری آن
  • بدست آوردن رتبه در کلمه های کلیدی هدف
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه